Μετάβαση σε περιεχόμενο

μηπως ειμαι εγκυος;


lil_girl

Recommended Posts

εγω δυστυχως δεν θελω να γινω μαμα ακομη. ειμαι πολυ μικρη για αυτο, μολις 19. αλλα εχω καθυστερηση εδω και 5 μερες ενω ο κυκλος μου ειναι σταθερος 28 μερες. δεν εγινε κατι αυτο τον μηνα για να με αγχωσει και να μου αλλαξει τον κυκλο ή κατι αλλο. η τελευταια επαφη με τον φιλο μου ηταν στις 29/7. δεν τελειωσε απο μπροστα αλλα απο πισω. το θεμα ειναι οτι το σπερμα κυλησε μπροστα αλλα δεν το αντιληφθηκα. πηγα τουαλετα και σκουπιστηκα με φορα απο πισω προς τα εμπρος, λαθος το ξερω. και ολο σπερμα πηγε στον κολπο μου. περιμενα να δω περιοδο στις 3/8. δυο μερες πριν την αναμενομενη μερα ειχα πολλα ασπρα πηχτα υγρα, αλλα αοσμα. φοβηθηκα αφου πρωτη φορα εμφανιζονται. χθες οταν σκουπιστηκα ειδα κηλιδες αιματος στο χαρτι. αλλα η περιοδος αφαντη! παιζει να ειμαι εγκυος???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν νομιζω να εισαι εγκυος γιατι στη τελευταια σου επαφη ησουν 6 μερες πριν την αναμενομενη περιοδο σου.Αν εισαι θα ειναι πολυ κουφο,ή θα εχει γινει νωριτερα...!!!!!

Η καθυστερηση σου μπορει ομως να οφειλεται και στη ζεστη,στα μπανακια...Μπορει να φανω σκληρη και ισως πω πραγματα που δεν θέλεις να ακουσεις αλλα απο τη στιγμη που δεν εισαι ετοιμη να γινεις μανουλα,υπαρχουν πολλοι τροποι προφυλαξης....Αυτος που μας περιεγραψες δεν ειναι τροπος προφυλαξης :oops::oops: .........Εγω παντως σου ευχομαι να γινει αυτο που ειναι καλυτερο για σενα!!Αν ανατρεξεις στο forum θα δεις πως πολλες κοπελες κοντα στη ηλικια σου εχουν γεννησει και τα εχουν καταφερει μια χαρα!!!Ξαναλεω,ευχομαι οτι καλυτερο για σενα κοπελα μου!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πηγενε να κανεις χοριακη..... γινεται σε καθε μικροβιολογικο εργαστηριο....

εγω πιστευω οτι ειναι απο το αγχος σου η καθυστερηση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω για τις απαντησεις. πιο νωρις δεν νομιζω να εγινε κατι γιατι παντα πριν να τελειωσει βαζει προφυλακτικο. θα περιμενω ακομη 2 μερες και αν δεν μου ερθει θα κανω τεστ. αλλα φοβαμαι... ειμουν στις τελευταιες μερες του κυκλου που κανονικα δεν γινεται συλληψη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας φαινεται να αστειευομαι η να κανω πλακα? το εννοω και ειμαι πολυ αναστατωμενη. η περιοδος ειναι αφαντη! ναι ξερω οτι δεν περνουμε σωστα προφυλαξεις αλλα οι πιθανοτητες για εγκυμοσυνη με τα προσπερματικα ειναι μηδαμινες! και με το πρωκτικο δεν υπαρχει περιπτωση εκτος αν το σπερμα κυλησει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειμαι πολυ κοντα στην ηλικια σου...εχω περασει δυσκολα μεχρι να μεινω εγκυος...και εχω να σου πω δυο πραγματακια....ή χρηση του προφυλακτικου δεν ειναι μονο για το τελος αλλα για ολη την διαρκεια...αλλιως υπαχουν πολλοι τροποι αντισηληψης...για ολες οσες δεν ειναι ετοιμες να γινουν μανουλες....πηγαινε κανε μια χοριακη να δεις αν και λογικα ειναι λογο ζεστης...και απο δω και περα καλυτερη αντισηληψη για να εισαι σιγουρη και να μην εχεις καποιο περετερω προβλημα...σου ευχομαι το καλυτερο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπελες εκανα τεστ αλλα δεν ακολουθησα πιστα τις οδηγιες (πρωταρα φυσικα)... βγηκε αρνητικο. να χαρω? η να περιμενω ακομη λιγες μερες και να ξανακανω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι δεν εκανες σωστα???Αφου λες πως ειδες αποτελεσμα αρα το εκανες σωστα....Δεν ξερω αν πρεπει να χαρεις που ειναι αρνητικο,γιατι καμια φορα αν εχει γινει αργα η συλληψη δεν φαινεται στο τεστ.Αν δεις οτι εχεις και αλλες μερες καθυστερηση πηγαινε κανε μια χοριακη που λεει και η Βinoula....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα μπορουσα να σου παααρα πολλα αλλα επειδη κ εμενα μου φαινεται λιγο μουφα η ιστορια σου,θα πω λιγα γιατι...

.. ισως καποιο αλλο κοριτσακι,μεσα απο την αναζητηση πεσει εδω,οποτε ας γραψω δυο πραγματακια.

Καταρχας βρε μομολα,για να μην πω τιποτα αλλο,στο 2012 που ζουμε δεν εχετε ακουσει για τα αντισυλλιπτικα;;;περα απο το προφυλακτικο που κυριως προστατευει απο νοσηματα.

Και κανετε κ πρωκτικο κ δεν φορατε προφυλακτικο αμεσως αλλα λιγο πριν τελειωσει η πραξη.....

Μπραβο σας αστερια μου,να χαρω εγω νεολαια!!Που ζουμε ρε;

Δεν συνεχιζω γιατι θα πω χοντραδες κ δεν το θελω,αν κ θα τις αξιζατε να τις ακουσετε.Βασικα οχι τοσο εσεις οσο οι γονεις σας...καλα αυτες οι μαναδες τι κανουν ρε;;;;;;;;;;Η κορη μου ειναι 9,5 ετων κ ξερει τα παντα!

Τελος παντων αν ειναι αληθεια τελικα αυτα που λες,να τρεξεις αμεσως στη μανα σου κ μετα στο γιατρο.Οι ανωμαλιες στην περιοδο σε αυτες τις νεαρες ηλικιες ειναι αναμενωμενες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα παραβλεψω τα κακετρεχη σχολια. να τονισω οτι ειμαι πληρως ενημερωμενη για το σεξ και την αντισυλληψη. ο φιλος μου δεν ειναι μωρο αλλα 29 χρονων οποτε και εκεινος γνωριζει αρκετα. απλα δεν βολευεται με το προφυλακτικο και το βαζει μονο στο τελος της πραξης. προσεχουμε αρκετα. απλα ισως τωρα εγινε καποιο ατυχημα. σταθερο κυκλο εχω απο τα 13 μου οταν αδιαθετησα για πρωτη φορα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κοπελα μου τα προφυλακτικα δεν ειναι για να τον βολευουν αλλα για να προστατευουν απο διαφορα νοσηματα και απο μια εγκυμοσυνη...δεν θα πω ανεπιθυμητη γιατι ειναι λαθος...απ την στιγμη που γνωριζεις τοοοοοοοοσααααα πολλα για την αντισυλληψη γιατι δεν πηρες καποιο αλλο μεσω???για να σας βολευει και καλυτερα????απ την στιγμη που μαλλον την πατησατε στο μυαλο σας καλυτερα να πας στην μαμα σου να της πεις για να δειτε τι μπορειτε να κανετε...απ την στιγμη που λες οτι ειχες σταθερο κυκλο πολυ πιθανον να εισαι...δεν θα σου ευχυθω να κανεις οτι καλυτερο για σενα αλλα για το μωρακι σου που πολυ πιθανον εχεις στην κοιλια σου...μακαρι να κανετε το καλυτερο γι αυτο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξερω οτι επρεπε να προσεχουμε... πισω στο θεμα μας. εκανα τεστ (μου πηρε με το ζορι η μανα μου) και βγηκε αρνητικο. το εκανα στις 5 μερες καθυστερησης. τωρα εχω 1 εβδομαδα και 2 μερες καθυστερηση. μιλησα με τον φιλο μου και δεν ξερω αν το πηρε καλα (του το ειπα με μηνυμα δεν μπορουσα αλλιως). τοση γκαντεμια που μπορει να εμεινα εγκυος απο το σπερμα που κυλησε απο το πρωκτικο;;; και δεν ημουν καν στις γονιμες μερες! μετα απο ποσες μερες να ξανακανω τεστ για σιγουρο αποτελεσμα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η γνώμη η δική μου και πάλι είναι ότι είναι μούφα η υπόθεση

Δεν είναι δυνατόν να μην ξέρεις τι σου συμβαίνει και να το παίζεις και μούρη ότι γνωρίζεις από αντισύληψη γιατί δεν ξέρεις τι σου γίνεται

Όσο για το αγόρι σου που λες μπορεί ηλιακιακά να μην είναι μωρό αλλά οι πράξεις του το αντίθετο δείχνουν

Και θα γίνω ακόμα πιο κακιά ελπίζω να μην είσαι εγκυος γιατί δεν νομίζω ότι σου αξίζει :evil::twisted::twisted::twisted::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν γνωριζει τοσο καλα οσο λες και εσυ αλλα και αυτος ο ωριμος 29ετων αντρας θα ηξερε οτι με προσπερματικα υγρα μενεις εγκυος οποτε αυτο που κανετε ειναι μια απλη μεθοδος και φυσικα οχι αντισυλληψης και το γραφω μονο και μονο οπως ειπε και η αλλη κοπελα γιατι μπορει καποια να ψαξει σε μηχανη αναζητησης και να πεσει πανω στο ποστ ...τελικα πως σε λενε...Ελπιζω οχι Μαριγω Μαρια κλπ...πολλα εχουμε δει και τεσπα...σε τετοιες περιπτωσεις καλα ενημερωμενη μου κοπελα πας σε γιατρο!Με το σκουπισμα εγκυος ...ναι αμεε και η αλλη η Μαριγω εμενε εγκυος παρθενα και ειχε κανει και 2 παιδια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μα απο οτι βλεπω εισαι καιρο μελος εδω οποτε θυμασαι εκεινες τις πολλεςςς πολλες περιπτωσεις με διαφορες που θελουν κατα καιρους να σπασουν πλακα ελεος και το λεει και ετσι...εκανα πρωκτικο και και και ...και σκουπιστικα καιιι...εδω κανονικα κανουμε και δεν μενουμε εγκυος και ακουμε αυτα ελα εντελως fake λεμε..δεν υπαρχει ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα που βρισκετε το αστειο; αναισθητες ειστε; αν ηθελα να κανω ψευτικο προφιλ και να σπαω πλακες τοτε θα ημουν ηλιθια για να αστειευομαι για τετοια πραγματα! ελεος! μια συμβουλη ζητησαμε και μας το βγαλανε απο την μυτη. τεσπα! ναι ειπα δεν ειναι μεθοδος αντισυλληψης το τραβηγμα το ΞΕΡΩ!!! το εκανα και με τον πρωην μου αλλα ποτε δεν εγινε κανενα ατυχημα ουτε ειχα καθυστερηση. δεν ειναι δικαιολογια αυτο βεβαια αλλα δεν φταιω μονο εγω σε αυτο. και οτι εγινε εγινε (αν εγινε δηλαδη). ρωτησα κατι μπορει καμια να απαντησει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και ειλικρινα απαντας και οπως απαντουσαν και οι αλλες αν δεν ειναι αντρες και ειναι τελικα γυναικες...στα αλλα προφιλ ... τεσπα εισαι δεν εισαι ο χρονος θα δειξει...αλλη φορα βαλε προφυλακτικο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα που βρισκετε το αστειο; αναισθητες ειστε; αν ηθελα να κανω ψευτικο προφιλ και να σπαω πλακες τοτε θα ημουν ηλιθια για να αστειευομαι για τετοια πραγματα! ελεος! μια συμβουλη ζητησαμε και μας το βγαλανε απο την μυτη. τεσπα! ναι ειπα δεν ειναι μεθοδος αντισυλληψης το τραβηγμα το ΞΕΡΩ!!! το εκανα και με τον πρωην μου αλλα ποτε δεν εγινε κανενα ατυχημα ουτε ειχα καθυστερηση. δεν ειναι δικαιολογια αυτο βεβαια αλλα δεν φταιω μονο εγω σε αυτο. και οτι εγινε εγινε (αν εγινε δηλαδη). ρωτησα κατι μπορει καμια να απαντησει;

Θα σου δωσω για αλλη μια φορα την απαντηση γιατι εδω μεσα αναισθητες δεν υπαρχουν...ειναι ή γυναικες που εχουν παιδια,ή γυναικες που ειναι εγκυες,ή γυναικες που θελουν να κανουν ενα παιδί ή γυναικες που παλευουν χρονια για ενα παιδι και δεν τα εχουν καταφερει ακομα.....Απλα οι κοπελες που ειναι παλιες εδω μεσα εχουν δει πολλα κουφα και τα περισσοτερα ηταν ψεμματα....

ΠΗΓΑΙΝΕ ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΕΞΕΤΑΣΗ ΚΑΙ ΘΑ ΞΕΡΕΙΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ Η ΟΧΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΤΡΟΠΟΣ....τα τεστ του εμποριου δεν ειναι τοσο αξιοπιστα οχι η χοριακη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...