Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ 8ου-9ου-10ου2010:ΔΑΝΑΗ Η ΜΟΝΑΚΡΙΒΗ,Η ΠΟΛΥΑΓΑΠΗΜΕΝΗ


Recommended Posts

Να ΄μαι κι εγω!!!! Τι κανετε κοριτσια μου; Δεν ξερω απο που να αρχισω!!! Καταρχην επιτελους γνωριστηκαν Μαριλου και Εμμελεια!!! Φοβερη συναντηση αλλα χωρις ντοκουμεντα αφου ετσι κι εβγαινε καμερα θα ειχαμε δραματα!!! Οπως λεει και η Σταυρουλα σαν να γνωριζομασταν χρονια!!! Καλα για την πολυλογου τι να λεμε, σκετη τρελλα!!! Τα λεει ολα!!!!!!!!!! Αντε του χρονου παλι να ξαναβρεθουμε, εκτος κι αν μας βγαλει ο δρομος μας στα μερη σας!!!!

Στη Θασο περασαμε πολυ ομορφα, η μικρη βρηκε παρεα αφου συναντησαμε φιλους απο Θεσσαλονικη με τα παιδια τους κι επαιζε συνεχεια...Το βραδυ πιναμε ποτακι στο μπαλκονι του ξενοδοχειου που ειχε θεα ολη τη παραλια...πολυ ωραια σας λεω!!!!!!!!!!

Σας ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας για την μικρη μου Μαριλου, Χαρα και Βικυ να χαιρεστε κι εσεις τα ζουζουνια σας!!! Σας φιλω ολες και σχολιαζω απο αυριο παλι!!!!!!!!!!!! Φιλακια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 940
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα ομορφιες μου καλως το τουιτακι βρε θηριο βρεθηκατε με αρια ζηλευω!!!!!πολυ χαρηκα που περασατε ομορφα!χτες ολη μερα γυρναγαμε πηγαμε φακτορυ σουπερ μαρκετ κοτσοβωλο ικεα σουπερ ητανε αλωνιζουμε τωρα που καθομαι μπανιο οχι γιατι συναχωθηκΑ που προχτες πηγα κ φυσαγε γκρρρ μετα πηγαμε παιδιατρο κ βολτα γλυφαδα με μπαμπα μας ο παιδιατρος παλι τρελαθηκε γιατι κανει προταση 4-5λεξεων ενω το κανονικο ειναι 3 πηραμε 3 ποντους κ 320 γραμ κεφαλι ιδιο καναμε κ τσιμ κιχ το μωρο μου με ανταλλαγμα δυο καραμελες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια!!η μικρη ειναι βολτα με τον μπαμπα κ ευκαρια μετα τις δουλιτσες για λιγο σερφαρισμα :D !!το Κωνσταντινακι μια χαρα,εχει ηρεμησει καπως στο καυτο θεμα του φαγητου #:-s !!στο υπνο παλι..αν δεν κλαψει δεν κοιμαται.ζηταει να ερθει κ μαζι μας.κατι 5 το πρωι που ξυπναει την παιρνω μαζι.μπορει να κλαιει αλλιως μεχρι να ξημερωσει :? .χθες ειχαμε βγει γα πιτσα με παρεα,ηταν κ μια μικρη φιλη μας.πολυ κυνηγητο επεσε,γυρισα κατάκοπη κ μετα ειχα κ τα συζυγικα καθηκοντα... :oops::oops: αα να σας πω κ ενα ονειρο που ειδα προχθες.εκανε το υποσυνείδητο συνδιασμο σχολιων κ φωτο κ ειδα αυτο...μας ειχε καλεσει λεει η Μαγδα σπιτι της κ ειμασταν η φουφου,η Σταυρουλα κ εγω.η φουφου ειχε ερθει μονη,ψηλη ωραια ντυμενη..ξερεις Τζενιφερ!!!η Σταυρουλα ηταν με την Εμμελεια κ τσιμπαγαμε μπρατσακια κ μπουτακια κ εκεινη να ρωταει για τα παντα.κ ο Βασιλης ηταν λεει πανυψηλος,μας ειχε περασει ολες στο μποι :shock: !μετα η Μαγδα εκανε δωρο στα κοριτσια απο μια κουκλα κ εκεινες εκαναν οτι τις κοιμίζουν σαν μωρα..!!ε μετα ξυπνησε καποιο κοριτσακι κ τελειωσε κ η συναντηση.. :lol::lol:

Μαγδουλα μου δεν σε εχω πετυχει καθολου στο τσατ ρε γαμωτο...αντρακι ο Βασιλης εγινε ε;να γιατι βλεπω τετοια ονειρα,ολο ψηλωνει..φτου φτου!!για τον μεσημεριανο οσο κοιμαται εννοειται θα τον βαζεις...!!!εμενα κατι μεσημερια που δεν εχει κοιμηθει εγω ειμαι σαν ζομπι κ εκεινη μεσα στην τρελη χαρα!!!περαστικα κ για το συναχακι σου!!κι εμεις ειχαμε παει γιαμπανακι προχθες που φυσαγε πολυ κ κατσαμε μεχρι το βραδυ.ειχε ωραια θαλασσα ομως.

φουφουκα συνεχιζεται με επιτυχια την εκπαιδευση..εμενα συνεχεια που την χανεις που την βρισκεις εχει πεταξει ρουχα κ πανα κ κυκλοφορει γυμνη...την βαζω στο γιογιο αλλα ολο κακα απο το πατωμα μαζευω...παω να της βαλω πανα κ γινεται μαχη....ειπαμε καλε εχω ενεργεια αλλα οχι κ ετσι.. :-p:-p:lol::lol: εγω εκανα το σιδερο μου,εχω απλωσει τωρα κ 2 πλυντηριακια να τα κανω αυριο κ αυτα...οταν λες μπιμπερο δηλ βαζεις ακομα την θηλη;γιατι ειδα σε ενα μπιμπερο που αντ για θηλη ειχαν βαλει ενα πιο πλακουτσοτο πλαστκο στομιο που ειναι για πιο μεγαλα,μηπως γινεται ετσι η μεταβαση.

Χαρα σε κολλησε η Ρουλα τις χειροτεχνιες; :lol::lol: περιμενουμε φωτο να κλεψουμε ιδεες!!!!

Σταυρουλα εβαψες μαλλι;με γεια!!!τι ωραια που βρεθηκατε με Αρια κ Μαριλου...αλλα να μην βγαλετε φωτο;;σταρ τα κοριτσια σας,δεν θελουν παπαρατσι!!! :lol::lol:

Αριακι φοβερη οικοδεσποινα μαθαινω... ;) κ στην Θασο τελεια περασατε ε;μπραβο σας!!

Μαρακι πως ειναι το Χρυσανθακι σημερα;ελπιζω να μην κολλησατε κ οι υπολοιποι!!!

φιλακια σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αριακι μου περασατε καλα κουκλιτσα μου μπραβω κ του χρονου!!!αλεξ αδιαθετησες εγω μαλλον εχω καθυστερηση μωρε λες;;;;φωτεινακι τι κανει η μπουμπου με αντρουλη ειστε τωρα;;εμεις τελικα σαββατο παμε βολο επιλογη αντρουλη αι να δουμε!!!φουφουκι κ ρουλα ακομα δε σχολιασα αλλα θελω να πω πολλα κ παντα μπαινω απο το κντ!!παντως αστραφτερο απο μακρια κ σγαπημενοι θα πω εν συντομια γιατι το θεαθηνε ειναι ασχημο πραγμα αντι να καμαρωνει δυο κουκλες εγγονες ολοψυχα!!ρουλα που θα σαι αυτο το σκ;;φιλια α συμπεθερουλα θεμα μινι τελειο μακαρι να ερχομασταν κριμα να μαστε μακρια κ πινιατα παλι υπερπαραγωγες προβλεπω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια κοριτσάκια!ΤΙ κάνετε;Εγώ τελείωσα το σπίτι,έκανα και λίγο σίδερο και τα παράτησα.Καιρός για λίγο μάμμυ. ;) Με την τουαλέτα τα πάμε μια χαρά.Από το πρωί δεν έχει κάνει επάνω της ούτε μία φορά.Φτου φτου μην τη ματιάσω.Μου τα λέει και πηγαίνουμε.Μέχρι να πάω στη δουλειά σε 10 μέρες πιστεύω θα είμαστε οκ.Βέβαια,του ύπνου δεν το κόβω ακόμα,γιατί εχθές παρόλο που την έβαλα να κάνει αμέσως πριν κοιμηθεί,ξύπνησε και το παμπεράκι της είχε μερικά.Θα μου πεις τώρα κοιμόταν και 10 ώρες και το παιδί.Λογικό.Δεν έχω απαιτήσεις,δεν έχει κλείσει ούτε τα 2.όταν δω ότι θα ξυπνάει θεόστεγνη,θα της το βγάλω και το βραδινό.Κατά τ'άλλα καλά,τίποτα ιδιαίτερο.Ανυπομονώ να μου στείλει η μάνα μου δέμα.Πήρε στα κορίτσια τσάντες νηπίων τρόλεϋ,ξυλομπογιές,νερομπογιές,μαρκαδόρους,βρακάκια,ποτηράκια,παγουρίνο και πολλά πολλά άλλα.Ανυπομονούν κι αυτές κι εγώ.

Χαρουλίνι μου,τι κάνεις;Θέμα μίνι ε;Σούπερ,εύχομαι να περάσετε τέλεια..Να μας βάλεις την πρόσκληση.

Σταυρουλίτσα,το έβαψες το μαλλί;Κι εγώ πρέπει να πάω να το ανανεώσω.ΠΟλύ χάρηκα που τα περάσατε όμορφα με το Αριάκι.Μα ήταν δυνατόν;Αφού είστε και οι δύο ψυχούλες. :x:x:x Με την πάνα εσείς πώς τα πάτε;

Αριάκι μου γλυκό,ανανεώθηκες με τις διακοπές ε;Μπράβο.Σου κρατάω μούτρα που δεν ήρθατε στη Λήμνο.ΤΙ περισσότερο δηλαδή είχε η Θάσος;Αν και με αυτά που είπε η Σταυρούλα για τη Μαριλού,μάλλον καλά κάνατε και πήγατε στη Θάσο. :lol::lol::lol::lol::lol::lol: Φυσικά αστειεύομαι.

Μαγδούλα,τι καλά!Ωραία η γύρα σας εχθές.Μακάρι να είχαμε κι εδώ περισσότερες επιλογές.Γομαράκι ο Βασιλάκης μας και πολυλογάς ε;Τέλεια! :D Α,κάτσε να δεις που θα περιμένουμε κι άλλο μπεμπέ στην παρεούλα μας........... ;)

Άλεξ,δε σου έφτανε η κούραση είχες και τα συζυγικά καθήκοντα ε;Τι να κάνεις;Τελικά μου φαίνεται πως εμείς έχουμε τις πιο πολλές υποχρεώσεις και σαν μαμάδες και σαν νοικοκυρές και σαν σύζυγοι. :? Όσο για το όνειρο,το μόνο φανταστικό ήταν το ύψος του Βασιλάκη,όλα τα άλλα θα μπορούσαν να ήταν πραγματικότητα,αυτό το ψηλή και ωραία ντυμένη μου άρεσε. 8-):lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Κάθε φορά που με λέτε Τζένιφερ πολύ γελάω.Σαν την τρελή τη Σταυρούλα που και στο κινητό που μου έστειλε μήνυμα πάλι Τζένιφερ με έλεγε. :lol::lol::lol: Κάποια πράγματα δεν μπορείς να τα κρύψεις ρε παιδί μου. :lol::lol::lol: Μ'έπιασε το ψώνιο μου πάλι. :P:P:P Στα μπιμπερό ακόμα τη θηλή τους έχω,αλλά θέλω να πίνουν σε ποτήρι με καλαμάκι.Αυτό τώρα μένει να κόψουμε. :roll: Θα δούμε. :roll:

Πάω να φτιάξω ζαμπονοτυρόπιτα.Φεύγω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απιστευτη ζεστη σημερα,βγηκα να της παρω γαλατα αφου ο μπαμπας που επρεπε να το κανει το πρωι το ξεχασε κ επρεπε να βγω μεσημεριατικα να προλαβω το μαγαζι κ γυρισα μουσκεμα!!παντως πηρα 2 σακουλες πραγματα να εχει να διαλεγει,απο σοκολατενια δημητριακα μεχρι σκονη ειδικη να της φτιαξω παγωτο που το ζηλευει η αγαπη μου!!βρηκα κ ενα γαλα αγελαδινο χωρις λακτοζη,για να δουμε ,θα της αρεσει ή συνηθισε το αλλο;

Μαγδουλα κανονιστηκαν οι διακοπουλες σας;ποσο θα μεινετε εκει;

φουφου μου τελεια με την εκπαιδευση..αφου στα λεει ΠΡΙΝ τα κανει δεν εχετε προβλημα...εμενα ερχεται ολο καμαρι ΜΕΤΑ!!! :evil::evil: κ η βραδινη πανα δεν ειναι τιποτα,οπως λες ουτε 2 δεν ειναι...κ με το μπιμπερο μια χαρα θα τα πατε,υπαρχουν τοσα εκπαιδευτικα ποτηρακια κ με καλαμακι που απο μονη της θα θελει να το κοψει.εγω σε τετοιο της βαζω το γαλα αφου ποτε δεν συμπαθησε τα μπιμπερο.α καλα,η γιαγια εγραψε παλι!!μπραβο της ομως με τοσα εγγονια κ στελνει τοσα πραγματα...φανταζομαι κ στα αλλα θα παιρνει δωρακια.εσενα φαινεται μου εμεινε η φωτο σου γι αυτο σε ειδα ετσι στο ονειρο.. ;) το Τζανιφερ ηταν οντως πολυ επιτυχημενο!!! :lol::lol:

ενταξει ,ειμαι πολυ περηφανη για τον γαμπρουλη μου!!τι μπρατσα ειναι αυτα; :lol::lol: κ κουβαλητης με το καλαθι του σουπερ... :lol::lol: πολυ μουρη!!!κ βλεπω εχει διαλεξει κ επαγγελματικο προσανατολισμο ε; :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!Με χάσατε ε;;;;

΄Αστε εμάς μας μουτζώσανε με το που γυρήσαμε.Όλα καλά στις διακοπές ξεκουραστήκαμε,μαζεύτηκε βέβαια πολύ πλυντηριομάνι αλλά χαλάλι.Γυρνάμε που λετε Παρασκευή και Σαββάτο ξημέρωμα προς Κυριακή μου κάνει η Χρυσανθούλα πυρετό.Δίνω depon το πρωί καλά πάμε Κυριακή θάλασσα ήταν ανήμπορο το μωρό,δεν ήθελε να παίξει όλο ήταν ξαπλωμένο και γκρίνια.Κυριακή προς Δευτέρα ξυπνάει είχε πρηστεί όλο το πρόσωπο σαν εξωγήινο είχε γίνει.Τα ματάκια πολύ,οι λεμφαδένες είχαν βγει έξω σαν μπαλάκια του πινγκ πονγκ.Τη βουτάμε τη πάμε στο γιατρό μας.Και πυρετό έκαιγε το παιδί.Τη βλέπει αυτιά μύτη μάτια όλα καλά μας λέει φαρυγγίτιδα είναι θα γράψω ceclor αντιβίωση και σε ένα 24ωρο θα ναι περδίκι.Πάμε σπίτι ξεκινάμε την αντιβίωση το βράδι τσουρουφλιζόταν το μωρό.Το πρωί σπάει το τύμπανο τρέχει το πύον.Λέω καλά μας δουλεύει αυτός είδε το αυτί και είπε όλα μια χαρά και το πρωί σπάει;;;;Και το παιδί πρησμένο,τα ματάκια του δε φαινόντουσαν.Τη βουτάω την πάω σε άλλο γιατρό ,είναι ξάδερφος της μάνας μου.Τη βλέπει μου λέει έχει όλα τα συμπτώματα λοιμώδης μονοπυρήνωση.Είναι συχνό στα παιδιά μου λέει.Το χε πάθει η αδερφή μου πρίν κανά χρόνο και της κράτησε 40 μέρες πυρετός και πύον στο λαιμό και νοσηλεύτηκε με ορούς 11 μέρες νοσοκομείο,παρακέντηση κλπ κλπ.Το ακούω εγώ τα παίζω φυσικά....Μας έδωσε μια τσάντα φάρμακα,2 αντιβιώσεις augmentin και amoxil,σπρευ,aerious,κωλύριο για τα μάτια,otrivin.Αφήστε τα χω παιξει.Όλα αυτά για 10 μέρες συν depon ponstan εναλλαξ για τον πυρετό,κάνει υψηλό πυρετό σαραντάρια.Και μόλις της περάσει εξέταση αίματος για να διαπιστώσουμε ότι όντως ήταν αυτός ο υιός.Τον οποίο λέει τον έχουμε όλοι και μόλις είναι το σύστημα μας σε ατονία λίγο μπορεί να χτυπήσει.Μια φρίκη...από την υπερένταση να με πιάνει τέτοιος πονοκέφαλος να παίρνω ένα σωρό παυσίπονα.Μας μούτζωσαν σας λέω.Οι κλώσσες εδώ στη δουλειά φαγώθηκαν που έλειψα μια βδομάδα κι αυτές ήταν εδώ.Η Δήμητρα καλά,για να μη κολλήσει την παίρνω παιδικό.Την πρώτη μέρα να θέλει την Χρυσάνθη να μη κάθεται να κλαίω και γω που έπρεπε να την αφήσω και να την ακούω από έξω να φωνάζει.Το πρωί μου φέρνει τα παπούτσια της και φέρνει και της αδερφής της μωρέ....Τη Χρυσάνθη η μαμά μου την έχει σπίτι μας με σουπίτσες,υγρά δε τρώει τίποτα όμως.Άστα σας λέω είμαι να με κλαινε οι ρέγγες,η αυπνία πάει σύννεφο,ζήτημα να κοιμόμαστε 5 ώρες το βραδι.Αλλά ας γίνει καλά το μωρό δε μπορώ να το βλέπω έτσι πρησμένο,χθες ήμουν έτοιμη να τη πάω νοσοκομείο,αλλά σκέφτηκα θα την ταλαιπωρήσουν εκεί με εξετάσεις και ορούς και θα ναι χειρότερα μετά,ας μείνουμε σπίτι να κάνει την αγωγή και βλέπουμε.

Αυτά τα νέα μας....Το σπίτι μας θυμίζει βομβαρδισμένο νοσοκομείο....

Φώτο φυσικά δε πρόλαβα όχι να ανεβάσω αλλά ούτε να τις δω.Έχει μαζευτεί τρελή δουλειά,λες και το καναν επίτηδες για να μου πουν να είδες τι παθαίνεις αν φεύγεις καλοκαίρι......

Και μας έδωσαν και ενδεικτικά από τον παιδικό χθες και φώτο και video από όλη τη χρονιά και είχε τα ζουζούνια μου μέσα να χορεύουν "τα παπάκια τα καλά"Συγκινήθηκα πάλι η μάνα δεν ήθελα και πολύ με πήραν τα ζουμιά.

Τι να πρωτοσχολιάσω έχω μείνει τόσο πίσω....

Μάγκυ μου άντε περιμένουμε τα ευχάριστα....να περάσετε σούπερ στο Βόλο,μη κουράζεσαι καλού κακού!

Άρια και Σταυρουλίτα έγινε η συνάντηση και δεν έχουμε ντοκουμέντα;;;;;;;;;;;;;;Κρίμα μωρέ!!!Την επόμενη φορά...

Χαρά τέλεια ακούγονται όλα για το πάρτυ και γω μόλις γυρήσουμε από Αθήνα θα πάμε για ένα γάμο 1 με 5 Σεπτέμβρη πρώτα ο Θεός να μαστε καλά με τα παιδιά να τα δουν και τα πεθερικά μου θα ξεκινήσω αγορές.Εγώ θέλω να χουμε θέμα το lazy town με τη Στεφανι δε ξέρω αν το ξέρετε το παιδικό στο star κάθε σκ πρωί.Τρελαίνονται οι δικές μου,με το που ακούσουν το τρειλερ χορεύουν.Αλλά δε ξέρω αν θα βρω πιατικά τέτοια,αλλά η τούρτα θα ναι σίγουρα με τη Στεφανι.Φέτος που καταλαβαίνουν θα ξετρελαθούν.Αχ Παναγία μου να γίνουμε καλά...δεν το αντέχω να τα βλέπω άρρωστα,ας πονάω εγώ το διπλάσιο και όχι αυτά....

Αλήθεια τι είναι η πινιάτα;;;;Πείτε και σε μένα την επαρχιώτισσα που με λέει και ο άντρας μου ο Αθηναίος!!!

Αλεξανδρουίτα μια χαρά το πετικάκι με τα καλούδια του,εύχομαι να τα απολαύσει.Θέλω πληροφορίες για το στόμιο αυτό που λες το πλακουτσοτο για τα μπιμπερο.Εμένα πίνουν στα πρώτα τα μπιμπερο τα γυάλινα της chicco ακόμα απλά έχω βάλει θηλές του φαγητού που τρέχουν με μεγάλη ροή αλλά επειδή είναι καουτσούκ μαυρίζουν και τις αλλάζω κάθε μήνα.Θα προτιμούσα κάτι πλαστικό πχ να το πλένω να καθαρίζει.

Φουφούκα και σεις με το καλό τα σχολικά σας!!!Και καλή σχολική χρονιά για σένα και το Στελλάκι!Θα πάει παιδικό φέτος έτσι;Και τη μικρή η φίλη σου θα την κρατάει σπίτι της ή σπίτι σου;Μωρέ εσεις οι εκπαιδευτικοί είστε τυχεροί.Το τετραωράκι σας και σπίτι,εγώ με το οχτάωρο τα χω παίξει.Και μου λεγε η μάνα μου η κακομοίρα γίνε δασκαλίτσα να χεις τη καλύτερη δουλειά,όχι της έλεγα εγώ θα γίνω μεγαλολογίστρια να υπογράφω όλους τους ισολογισμούς της Ρόδου να φαίνεται το ονομά μου στις εφημερίδες!!!Μπούρδες να στα μούτρα μου.....Τέλος πάντων.

Αστέρι το Αγγελικάκι με τη πάνα,εμείς ούτε λόγος ακόμα...από το Μάρτη μου είπαν θα τις ξεκινήσουν στο σχολείο να με βοηθήσουν...

Σας αφήνω με βαριά καρδιά...αλλά έχει μαζευτεί χαρτούραααααααααααααα...

Η Φωτεινή που χάθηκε καλέ;Έκατσε ο σύζυξ και βάλαν μπροστά για το τρίτο;;;χα χα...

Αχ με όσο χιούμορ μου απέμεινε σας χαιρετώ με αγάπη....Στη πρώτη ευκαιρία θα περάσω φώτο...Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,κοριτσάκια!Τι γίνεστε;Εγώ έχω τρελά νεύρα,αλλά θα σας τα γράψω στην ομάδα,αν έχω διάθεση.Πώς είστε;Εμείς καλά,συνεχίζουμε με την πάνα.Περιμένω να βγουν τα σχολεία,για να ξέρω επιτέλους πού θα είμαι.Μου έχουν σπάσει τα νευρα και με αυτό.Δεν μπορώ άλλη αναμονή.Εχθές πήγαμε για μπανάκι,είχε ζέστη,όπως και το βράδυ.Είμαι ξύπνια από τις 4,15. :shock::shock::shock: Καταλαβαίνετε.Ξυπνάγανε μία μία εναλλάξ,μέχρι που ήρθαν στο κρεβάτι μου.Έχω σίδερο,αλλά δεν έχω καθόλου όρεξη για να το τελειώσω.

Αλεξανδρούλα,της έφτιαξες παγωτό με την κρεμούλα;Πότε θα κάνετε εξετάσεις;Τώρα που γίνεται 2 έτσι δεν είναι;Θησαυρός αποδείχτηκε τελικά αυτό το μαγαζάκι.Έχει απ'όλες τις λιχουδιές και το σημαντικότερο είναι ότι μπορεί κι εκείνη να τα απολαύσει. :D Ρε συ κι εμένα έτσι μου έκανε,πρώτα τα έκανε και μετά τα έλεγε.Κατούρησε όμως πάνω της κανα δυο φορές και την ψιλομάλωσα και τώρα τα λέει.Εχθές βέβαια πήγε να κάνει κακά χωρίς να το πει και την κατάλαβε η Στέλλα από την έκφρασή της και μας το είπε και την έτρεξε ο άντρας μου βολίδα.Δε θέλω να φαντάζομαι τι θα γινόταν άμα δεν την έβλεπε το Στελλάκι μου. :ymsick: Όσο για το μπιμπερό εγώ σκέφτηκα κάτι ποτηράκια σαν κοκάλινα που έχουν ίδιο καλαμάκι στριφογυριστό να τυλίγει το ποτηράκι. :roll: Ναι η μανούλα για όλα ψωνίζει.Μπορεί μετά να μένει ταπί και ψύχραιμη,αλλά της φτάνει που ευχαριστιούνται τα παιδιά. :)

Έλα ρε Μαράκι,σε σκεφτόμουν.Φυσικά το μυαλό μου δεν πήγε σε όλα αυτά,αλλά φαντάστηκα ότι θα είχε μαζευτεί δουλειά,επειδή έλειπες διακοπές.Καλά ρε παιδάκι μου,οι κωλοαρρώστιες σας κυνηγάνε και μες στο κατακαλόκαιρο;Όντως ρε παιδί μου σε γλωσσοφάγανε.Πες όμως σε εκείνη την ελεύθερη που είπε ότι κάνεις ζωάρα,είδες πώς είναι η ζωάρα;Αστο καλό πια,με τη ζήλια τους!!! :twisted: Τυρρανιέται το πουλάκι μου ε;Αχ,ψυχούλα μου.Περαστικά να είναι και γρήγορα μωρέ. :( Η Στέφανι είναι μία κοπελίτσα με ροζ περούκα ή εγώ λέω άλλο παιδικό;Θα ήθελα για της Αγγελικής να βρω με τη Ραπουνζέλ από τα μαλλιά κουβάρια.Μου αρέσει.Η πινιάτα ειναι ένα σαν κουτί κρεμασμένο που το χτυπάς το χτυπάς μέχρι να βγουν από μέσα αυτά που έχει.Καραμέλες ή παιχνιδάκια.Μάλλον σπίτι της φιλεναδούλας θα την πηγαίνω.Μάλλον όμως,δεν ξέρω σίγουρα.

Πάω να σας γράψω και στην ομάδα.Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια !!!μολις φαγαμε 2 μπανανουλες,ναι ναι μεγαλη ορεξη ειχαμε σημερα.χαλασαμε βεβαια κατι φακελακια τσαγια-χαμομηλια αλλα σημασια εχει οτι φαγαμε χωρις την παραμικρη γκρινια κ αυτος ειναι αθλος :D:D !!το φαγακι μας ετοιμαζεται ,οι δουλιτσες τελειωσαν.μονο σιδερο εχει μεινει παλι για μεσημερι!!πηγαμε κ μια βολτουλα το πρωι να δω για το δωρο της Κωνσταντινας...να σας το πω ή θα με κοροιδεψετε;; :?:? θα σας το πω!!!θα της παρω μια κουζινα παιδικη!!!ναι ναι κ κουζινικα κ φαγητακια να μαγειρευει... ;);)το πιασατε το υπονοουμενο μεσα απο το παιχνιδι ε;; :lol::lol: αλλα εχω δει οτι της αρεσει κ επειδη με βλεπει πιανει κ αυτη κ ανακατευει κ κατι διαφορα...τι λετε;ωραιο δωρακι;χθες την βαζω κατα τις 10 να κοιμηθει ειχε παει 11 κ τιποτα,δεν εκλαιγε αλλα λιγο φωναζε λιγο μιλαγε,χτυπαγε τα ποδια της στο κρεβατι ,μετα πεταξε κ την πιπιλα κ απο τα νευρα μου δεν της την εδωσα ,ειχα μπει στο δωματιο ποσες φορες να την κανω να κοιμηθει.τελικα 11.30 κοιμηθηκε χωρις πιπιλα κ αμα σας πω οτι εκανε τον καλυτερο υπνο;;απο οταν γυρισαμε απο το εξοχικο ολο ξυπναγε τα βραδια κ εκλαιγε,μια της εδινα πιπιλα ,μια νερο,μια αγκαλια.χθες κοιμηθηκε σαν πουλακι κ ξυπνησε κ 9.30.λεω να μην της την δωσω την πιπιλα ουτε το μεσημερι ,ουτε το βραδυ.θα δουμε...

Μαρακι τα ειπαμε κ στο τσατ...τελικα ειναι πιο σοβαρο απο μια ιωσουλα...κριμα μωρε κ μεσα στην ζεστη θα υποφερει...καλα ο γιατρος δεν ειδε τα αυτακια;περαστικα μωρε στην κουκλα μας!!!για τα μπιμπερο θα ρωτησω γιατι δεν θυμαμαι ποια μαρκα ηταν,μπορει avent.αλλα θες να ειναι μπουκαλι;γιατι υπαρχουν κ τα ποτηρακια με τετοιο στομιο.θα σου πω παντως για το αλλο.

φουφουκα δεν καταφερες να ξανακοιμηθεις;εχεις κ βοηθο το Στελλακι ε;μια χαρα!!να σου πω,απο την αρχη στην τουαλετα την βαζεις;ή γιογιο;το μαγαζακι αυτο ηταν μια σταλια αλλα ειχε μεγαλη ποικιλια ,πρεπει να πηγαινω σε 2-3 για να βρσκω διαφορα γιατι στο αλλο που πηγαινα δεν ειχε παγωτακι.της εφτιαξα κ το παγωτακι ,σημερα ειναι ετοιμο κ ειναι μιαμ μιαμ πολυ νοστιμο!!!το απογευματακι θα της δωσω...θα θυσιαστω βεβαια να φαω κι εγω :-p:-p για να ζηλεψει γιατι απο το πεισμα της δεν θα φαει!!τωρα το Σεπτεμβρη εχω κλεισει ραντεβου 25 με γαστρεντερολογο κ 27 με αλλεργιολογο.ο αντρας μου βεβαια γκρινιαζει οτι μια χαρα ειναι το παιδι κ να μην ακολουθω τυφλα οτι μου λενε οι γιατροι,οτι αυτοι με στελνουν απο τον εναν στον αλλον.ενταξει δεν λεω οτι δεν συμβαινει κ αυτο αλλα αφου ειχε καποια θεματα με οισοφαγητιδες κ εντεροπαθειες κ μετα απο 1 χρονο ειπαμε να την ξαναδουν,δεν πρεπει να παω ;;;δεν πρεπει να δουμε κ τις αλλεργιες;δεν ειναι οτι δεν ειχε τιποτα κ τσαμπα καναμε τοσες εξετασεις.ωρες ωρες με νευριαζει.εγω τρεχω στα νοσοκομεια,στους γιατρους,για εξετασεις,να βρισκω ιδεες να τρωει ωραια πραγματα κ εκεινος γκρινιαζει.λες κι εγω θελω να ταλαιπωριομαστε ετσι κ περισσοτερο το παιδι...τελοσπαντων...ωραια κ αυτα τα ποτηρακια που λες,τα εχω δει αλλα για εμας ειναι ακομα απαγορευμενα,πολλες φορες τα γυρναει αναποδα!! :?:? κοιταζα χθες σε ενα σαιτ κ ειδα ποτηρακια -πιατακια ραπουνζελ.δες εδω http://www.welovebabies.gr/?gclid=CNL11 ... gala-piata.εγω δεν εχω ιδεα ακομα τι θεμα να της κανω...δεν ξετρελαινεται με κανενα παιδικο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να'μαι πάλι!Ρε κορίτσια έχω γίνει πολύ τεμπέλα.Εκεί που έβαζα το φαγητό στις 9 το αργότερο,σήμερα το έβαλα στις 11. :o:o:o Απαράδεκτη!Σήμερα κατουρήθηκε μία φορά η Αγγελική. :evil: Εχθές δεν είχε κατουρηθεί καθόλου,μόνο τα έλεγε και είχα πάρει τα πάνω μου.

Άλεξ,2 μπανάνες;Μωρέ μπράβο!Είδες με την πιπίλα;Μπορεί να την κόψει και να μην καταλάβεις τίποτα.Αφού δεν τη ζήτησε στον ύπνο της,είναι πολύ καλό σημάδι.Εγώ θα σου έλεγα να μην της την ξαναδώσεις.Ευκαιρία είναι.Μπορεί να φωνάζει λίγο στην αρχή,αλλά μετά θα την παίρνει ο ύπνος.Ό,τι δεις ότι σε βολεύει κάνε.Για την κουζίνα που λες,εμάς μας την είχε φέρει ο Αη-Βασίλης κι ακόμα παίζουν με αυτή και η Στέλλα και η Αγγελική.Το θεωρώ πολύ έξυπνο δώρο.Αν πλένεις τα σκεύη που θα έχει και της βάζεις εκεί το φαΐ της,τάχα ότι το μαγείρεψε εκείνη στην κουζίνα της μπορεί να έχει πολύ θετικά αποτελέσματα. ;) Καλά για τον άντρα σου μη λες.όΛοι χαζομάρες λένε.Λες και εσύ δεν έχεις τι να κάνεις και πας το παιδί για εξετάσεις.Μερικές φορές καλύτερα να μη μιλάνε. :evil: Μακάρι να της αρέσει το παγωτάκι.Ευχαριστώ για το λινκ.Καλά και της Αγγελικής της αρέσει η μίνι,η Ραπουνζέλ αρέσει σε εμένα. :lol::lol::lol: Λοιπόν,όταν έφτιαχνα κρέπες δε μου μύριζε αβγό.Μέχρι που μία φορά μου μύρισε και από τότε βάζω ένα κ.γ. ζάχαρη και λίγο κονιάκ.Αντί για κονιάκ μπορείς να βάλεις και βανίλια.Δεν το έχω δοκιμάσει με βανίλια όμως.Έχεις κρεπιέρα με αυτό το ξυλαράκι που απλώνεις το μείγμα;Ο άντρας μου έχει γίνει εξπερ σε αυτό,εγώ δεν το πολυκατέχω.Βέβαια,πάντα εκείνος φτιάχνει και δεν το έχω εξασκήσει.Τις ψήνει φοβερές.Η γειτονιά ψοφάει.Έχει φτιάξει μέχρι και 15 κρέπες,αφού μοιράζουμε κιόλας. :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαι πάλι τα τελείωσα,προσπαθώ να ηρεμήσω και σε κανα μισάωρο φεύγω να πάω να πάω το παιδάκι μου και σπίτι στο άλλο το παιδάκι μου που κοιμάται,έκανε πυρετό αλλά ήταν ήσυχο.

Αλεξανδρουίτα αν τα κυπελλάκια για το γάλα με το στόμιο χωράνε 200μλ με ενδιαφέρει αν τα ξαναδεις κάπου να μου πεις.Εμεις χρησιμοποιούμε τα μπιμπερό για να χωράνε την ποσότητα,αν και νομίζω και από καλαμάκι με την ίδια ταχύτητα θα ρουφούσαν όπως και με τις θηλές φαγητού που τους έχω.

Ωραίο δώρο η κουζίνα,εμένα ξετρελαίνονται με κουζινικά.Και στο πανηγύρι της Παναγιάς που πήγαμε ένα καλάθι με κουζινικά διάλεξαν πάλι.Θα σας βάλω φώτο που κάνουν δουλειές...τις εκπαιδεύω....όχι αστεία...σκούπισμα,ξεσκόνισμα...αμε αμε.

Εμεις σκεφτόμαστε μήπως τους πάρουμε ποδηλατάκια.Είχε το αγόρι των φίλων μας που ήμασταν διακοπές και τους άρεσε πολύ όλο το έπαιρναν και τσακώνονταν πια θα καθήσει.Και σκεφτήκαμε αφού δε κάθονται πια στο καρότσι(ειδικά μια ψυχή) να τους πάρουμε αυτά να τις σέρνουμε με αυτά.Μετά βγαίνει το κοντάρι και κάνεις κανονικά με τις ρόδες.Αν και η Δήμητρα έκανε ήδη προσπάθεια να κάνει με τις ρόδες.Αν και ο άντρας μου λέει δε θα χωράνε 2 στο αμάξι αλλά εγώ θέλω να τα πάρουμε.Να μου πεις δεν τα πήρες ολόκληρο καλοκαίρι τώρα που θα χειμωνιάσει θα τα πάρεις;;;Ξέρω και γω,δεν έχω άλλη ιδέα όμως...στο σπίτι έχουμε γεμίσει παιχνίδια που τα περισσότερα τα βαριούνται.

Να το πας κανονικά το παιδί για τις εξετάσεις του και τίποτα να μη δείξουν θα σαι ήσυχη με τη συνείδηση σου σα γονιός.Απλά οι άντρες φοβούνται τους γιατρούς για αυτό στα λέει ο σύζυξ το να το αφήσουμε και μην το παιδεύεις και τέτοια.

Κατερινιώ thanks για τη διευκρίνιση για την πινιάτα,πρώτη φορά το ακούω αν και φαντάζομαι από ταινίες τι είναι.Τη ραπουνζέλ πάλι δεν την ξέρω....Μια με καροτί μαλλι μακρύ είναι;Ναι η Στεφανι και ο Σπορτακους ειναι πρωταγωνιστες στο lazy town.Αφου είπα στον άντρα μου να γράψει ένα mp3 με happy birthday σε πολλες εκτελέσεις και τα τραγούδια του lazy town να χορέψουν τα σκατούλια μου....να δείξουμε πως το κουνάμε βρε αδερφέ!!!

Σας φιλώ βρήκα Μαγκοπαρεούλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η Κωνσταντινα ειναι ηδη 1 ωρα στο κρεβατι κ κλαψουριζει για πιπιλα...αλλα οχι,κραταω γερα ακομα!! ;) το πολυ πολυ να μην κοιμηθει κ να κοιμηθει πιο ευκολα το βραδυ..λεμε τωρα!

τεμπελοφουφου!!!! :lol::lol::lol: τι εγινε καλε;σου πηρα ολη την ορεξη για δουλειες; :lol::lol: εχω κανει προγραμμα ,σηκωνομαι το πρωι πλακωνω τις δουλειες τσακα τσακα,βαζω κ το φαι να ειναι ετοιμο μην πεινασει καποια ψυχη νωριτερα κ μετα αραζω..πρωτα αφηνα καμια κ για το μεσημερι να κοιμαται η μικρη,μετα με επιανε καμια νυστα κ μεναν παλι πισω.με την πιπιλα αν μεχρι αυριο κοιμαται χωρις πολλες γκρινιες θα τις πεταξω κιολας να μην μπουμε στον πειρασμο..ειδικα ο μπαμπας που σημερα μου ελεγε οτι ειναι μικρη ακομα...τα δοντακια τα εβγαλε ,σιγα σιγα δεν πρεπει να κοιμαται κ μονη;α βλεπω εχετε ηδη κουζινα κ εσεις κ η Μαρια,ωραια λοιπον βρηκα δωρακι,αν κ στο αντρα μου που το ειπα τις προαλλες σαν να ξινισε κ λεει θα βρει εκεινος τι θα παρουμε(βαζω κ στοιχημα οτι θα μου πει στο τελος παρε οτι νομιζεις)!!πολυ κοντρα δεν μου παει τωρα που το σκεφτομαι;;; :twisted::twisted: α ωστε ετσι ε;αυτο που σου αρεσει εσενα θα κανεις στο παρτυ του παιδιου;; :lol::lol: λες να βρω κι εγω κατι που να μου αρεσει εμενα; :lol::lol: βασικα της αρεσουν πολυ τα ζωα,λετε να βρω ενα θεματακι με ζωα;ή ειναι αγοριστικο;;βρηκα ενα με φαρμα. ναι με αυτο το ξυλακι ειναι η κρεπιερα ,τωρα πια το χειριζομαι καλα,εχω βρει κ την σωστη ποσοτητα να ριχνω.αα κ μια λυση για να μην στεκομαι πανω απο την κουζινα με τις ωρες κ να κρυωνουν κ οι κρεπες,τις φτιαχνω μετα τι γεμζω,τις διπλωνω κ τις βαζω στο φουρνο να λιωσουν τα τυρια.γλυκιες δεν εχω επιχειρησει ακομα,

Μαρακι 200 μλ χωρανε κ τα ποτηρακια σαν αυτο που ειχαμε ιδιο για το νερο.με την ελεγχομενη ροη με το καλαμακι.εγω σε αυτο της βαζω κ το εχω μετρησει για να δω ποσο πινει.εμενα με βολευει για να μην τα χυνει.ωραιο το ποδηλατακι,εμας μας το εκανε στα 1α γενεθλια η γιαγια κ ο παππους δωρο.απο εκιε φανταζομαι οτι δεν θα θελουν να σηκωνονται στη βολτα..προσεξε ομως να παρεις καποιο που το κονταρι οτνα το γυρνας να στριβει κιολας.εμας δεν ειναι ετσι,δεν το ηξερα κιολας να πω την αληθεια κ πιανονται τα χερια μου μετα απο καθε βολτα.η αληθεια ειναι οτι δεν τους θελει ο αντρας μου τους γιατρους,ακομα κ για τον ιδιο.αλλα αφου πρεπει να παμε;ας λεει οτι θελει.περαστικα κ παλι στο Χρυσανθακι :( ,αντε να πεσει ο παλιοπυρετος !!

:lol::lol: πολυ γελασα με το καροτι μαλλι της Ραπουνζελ!!!εχει πολυ μακρια χρυσα μαλλια που το εριξε απο τον πυργο για να ανεβει το Βασιλοπουλο;

αντε φιλακια,εγω βρηκα Χαρουλιτοπαρεα!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πετυχα το πρωι το μαρακι κ

ΞεμΥαλιστηκα κ ετσι τωρα να μαι πΑλι απο το κντ παλι σημερα στη γυρα ειμασταν πηγα πηρα εισητηρια

Σκιαθο τελικα οτι να ναι ο αντρας μου τεσπα αφου καπου παμε ολα καλα μετα περασαμε κ απο δουλεια να πουμε ενα γεια κ το απογευμα κλασικα θαλασσα με ταμπον ηρθανε σνιφ!!!!!!!νηστεια σκιαθο συμπαρασταση στη μαρια ..αλεξ εσενα ηρθανε;φουφουκι κ εγω ολο τεμπελιαζ. Βασικα γυρναω συνεχεια χι χι στην ομαδα σχολιασα για τα νευρα σου γνωμη α εσεις συνεχιζεται με πανα μπραβω εμεις απλα κατουραμε στο μπανιο επισης του πηρα ενα μαγιο ονειρο σα δυτης κ χτες το χεσε στη θαλασσα αστα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κρεπα εγω κανω συχνα αλλα με τηγανι φοβερη ιδεα γιΑ παρτυ αστραφτερο μου!!αλεξ αρχισατε κοψιμο πιπιλας τελεια εμεις σεπτεμβρη ααααχχχ τωρα τρωμε μονο στον υπνο κουζινα τεφαλ ειχα παρει στη ευγενια

Ακομα την παιζουν εκανε αποσβεση το καθε ευρω στον β θελω να παρω αμαξι που το οδηγει αλλα ο β λεει πολλα λεφτα α

Αμα πιασω τα μπονους θα το παρω αλλιως θα γρινιαζω ως να τον πειςω κ παλι θα το παρω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ τσαταρετε κ εγω ειμαι Απο το κντ γκρρρρ

Συμπεθερα πως παει το παρτυ;;;ραπουνζελ με λεει η βαφτηστηρα μου κ καλα που χω μακρια

Μαλλια χΑχα

αριακη μου κανα νεο με εργοστασιο;το μαριλουκι μας β νιτζα;;

Τουιτακο παρλαρεις με εμελλειΑ καλε μπες να παρλαρουμε κ μαζι

Φωτεινη σε ψοφησαν σε σκεφτομουν τωρα που χα καθυστερηση ποσο ζορι ειναι τΑ δυο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δικηγορινα μου εστειλες φωτο καλε;;;θελω θελω!!!

Αυριο θα μπω λεω να μη ξεπορτισω να μπειτε να τα πουμε πηρε φωτια το κντ κΑληνυχτουδια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαγδουλα μπες καλε να τσαταρουμε...μια χαρα κ η Σκιαθος!!!κατα τα αλλα αναμενω,εχω τα πονακια να δω ποτε θα θυμηθει..τελευταια μια αργει μια ερχεται νωριτερα! ωραιο κ το αμαξακι που λες,ειδικα που εχετε κ κηπο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,κοριτσάκια μου!Τι κάνετε;Ξεκινήσανε τα γενεθλιάκια της παρέας!

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΟΡΕΣΤΑΚΟ!ΝΑ ΣΕ ΧΑΙΡΟΝΤΑΙ Η ΜΑΝΟΥΛΑ ΚΙ Ο ΜΠΑΜΠΑΚΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΚΑΜΑΡΩΣΟΥΝ ΟΠΩΣ ΕΠΙΘΥΜΟΥΝ!!!!!! :ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::o):o):o) ΕΛΕΝΑΚΙ ΜΠΕΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΤΑ ΝΕΑ ΣΟΥ!ΣΕ ΧΑΣΑΜΕ! :(

Μαράκι,πώς είναι το κορίτσι σήμερα;Είναι καθόλου καλύτερα;Να τα πάρετε τα ποδηλατάκια,δεν κάνεις μόνο καλοκαίρι,αλλά και μία ηλιόλουστη φθινοπωρινή ή ανοιξιάτικη ημέρα. :)

Άλεξ,τι έγινε με την πιπίλα;Τα καταφέρατε;Αν κι εσύ έχεις πείσμα και δε μασάς. ;):) Μια χαρά το βρίσκω το πρόγραμμά σου για τις δουλειές! :D Τις κρέπες στο φούρνο τις έβαζα όταν τις έκανα κι εγώ στο τηγάνι,τώρα στην κρεπιέρα τις φτιάχνει ο Δ επιτόπου,όπως στις κρεπερί. :P Αχ,κι εμάς το ποδήλατό μας δε στρίβει με το κοντάρι. :? Αυτό της ντορας έχετε;

Μαγδούλα,σήμερα θα φύγετε για Σκιάθο;Άντε καλά να περάσετε! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!

Σήμερα μια νέα μέρα ξεκινά....

Η Χρυσανθούλα έκανε το βρλαδι κατά τις 02,00 πυρετό,έδωσα Ponstan έπεσε και κοιμήθηκε.Το πρωί που σηκώθηκε πριν φύγω δουλειά,ήταν ακόμα πρησμένη ειδικά στις αμυγδαλές.Κάναμε τα ΄σχετικά ορούς-κωλύριο,σταγόνες,σπρέυ,αντιβίωση και έφυγα.Ηπιε όμως όλο το γάλα της σήμερα που έχει μέρες να το πιεί όλο.Και χθες το απόγευμα έφαγε 7-8 κουταλιές γιαούρτι και λίγο μπανάνα.Τις προηγούμενες δεν έτρωγε τίποτα.Ο γιατρός είπε μέχρι και αύριο τα σπρέυ και αν δε ξεφουσκώσει δυστυχώς κορτιζόνη soldesanil για 3 μέρες.Την άλλη βδομάδα θα μας γράψει και εξετάσεις αίματος να κάνει να δούμε αν ήταν όντως αυτός ο ιός.Λέω να κάνω και στη Δήμητρα,δεν έχουν κάνει ποτέ από τότε που γεννήθηκαν εξετάσεις αίματος.Τον άλλο γιατρό που ρωτούσα μου έλεγε αν το παιδί είναι υγιές δε χρειάζεται να το ταλαιπωρώ με εξετάσεις,οπότε το αφήναμε και μεις.

Αδιαθέτησα κιόλας χθες,η μέρα ήταν φαίνεται Μάγκυ!Και έλεγα με τόσο στρες αποκλείεται να αδιαθετήσω αυτό το μήνα.Τώρα θέλω να κάνω παπ στις 12 μέρες.Έχω τον hpv και κάνω παπ κάθε 10 μήνες όχι στο χρόνο να το παρακολουθούμε.

Η Δήμητρα σχολείο...σήμερα ξύπνησε από τις 06,30 γκρίνιαζε σαν το υστερικό μέσα στο αυτί μου,πήγε άνοιξε ένα συρτάρι στη κουζίνα έβγαλε όλα τα καλαμάκια έξω και άρχισε να τα σκίζει από τη θήκη τους ένα ένα,αφού λέω θα γίνω παιδοκτόνος δε γλυτώνει σήμερα!!!Να χουμε και την αυπνία μας να χουμε και τις ζαβολιές της Δήμητρας.

Για τα ποδήλατα θα το κοιτάξω.Έχει το Jumbo κανένα καλό ή να ψάξω στο internet;

Βασικά θέλω να μην είναι όλο πλαστικούρα,να έχει μεταλλικά μέρη να είναι αργότερα και για πιο μεγάλο παιδάκι,αν και να μου πείτε η σέλα θα ναι βαρδιά δε θα ναι ποδηλάτου.Γι αυτό ο άντρας μου θέλει μια και καλή να πάρουμε αργότερα για πιο μεγάλα παιδάκια.Χθες που του το ανέφερα λέει τώρα χειμωνιάζει ποδήλατα θα πάρουμε;;;;Προτιμάει και αυτός την κουζίνα να τους πάρουμε.Κουζινικά έχουμε όχι κουζίνα.Πιατάκια ποτηράκια πηρουνάκια κατσαρόλες.Αλλά εμένα μου καρφώθηκαν τα ποδηλατάκια να τις πηγαίνουμε μια Κυριακή βόλτα στο πάρκο κυκλοφοριακής αγωγής πχ που έχει χώρο να κάνεις.Θα δείξει.

Σας φιλώ με καλεί το Chat....

Μάγκυ βρήκατε δωμάτιο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!! Χρονια πολλα Ορεστακο!!!! :ymparty::ymparty: Ελενα μου να τον χαιρεσαι,σε περμενουμε να μας πεις νεα σας!!!

φουφουκα αυτο το ποδηλατακι εχουμε κι εμεις...αντε να μαθουν να κανουν πεταλι γιατι δεν αντεχουν αλλο τα χερια!!στην αρχη ετσι εφτιαχνα κι εγω τις κρεπες ,πανω στην κρεπιερα αλλα ή θα κρυωναν μεχρι να τις φτιαξω ολες για να φαμε ολοι μαζι ή θα ετρωγαν οι αλλοι κ η μαγκουφα θα εμενε στην κουζινα να ψηνει...εε οχι!!!!χθες το βραδυ η Κωνσταντινα εκλαιγε παλι πανω απο ωρα...μαλλον τσιριζε γιατι δακρυ δεν επεφτε...ξυπνησε ομως καποια στιγμη το βραδυ ,κλαψουρισε λιγο κ την ακουσα που ηπιε νερο κ ξανακοιμηθηκε.για να δουμε σημερα θα εχουμε προοδο;;

Μαρακι θα αρχιζει να καλυτερευει σιγα σιγα κ το Χρυσανθακι και θα αρχσει κ να τρωει...κανε τους κ μια εξεταση αιματος ,δεν ειναι κ τοσο μεγαλη ταλαιπωρια που λεει ο γιατρος μια φορα το χρονο.σε αυτα τα ποδηλατακια βγαινει το κονταρι κ κανουν μονα τους ,κ θα τα εχουν καιρο.τα κανονικα ποδηλατα νομιζω ειναι για αρκετα μεγαλα παιδακια δηλ 2-3 χρονια σιγουρα θα τα ευχαριστηθουν.εχουν τα τζαμπο.

σημερα χαλασα το προγραμμα αλλα ενα σκουπισμα -σφουγγαρισμα εχω μονο.φαγακι απο χθες οποτε ευκαιρια για βολτουλα!!!φιλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το κερατο μου μολις ανοιξω Το πισι μαμα ελα να παιξουμε μαμα κακα πειναω γ

Γκρρρ αλεξ θα κοιμησω κ θα μπω δυομιση περιπου

ΠοδηλατΑκι εμεις εχουμε με μπαστουνακι πολυ βολικο ειναι

Βρηκα ξενοδοχειο μια χαρα εχει πολυ καλες τιμες αυριο φευγουμε

Μια ωρα αλεξ την ακουγες να κλαιει;;;υποκλινομαι θα σου στειλω τον β

Φουφουκι θελω κ εγω κρεπιερα ποσο κανει;

Ελενακι να χαιρεσαι τον κουκλο σου!!!

Συμπεθερα τελικα ετοιμη η πινιατα καλε;;

Μαρακι ουτε εγω εχω κανει στο β εξετασεις αλλα τα τσεκ απ παντα καλο κανουν

Τι ειναι το hpv;;;

Αντε να συνελθει μωρε μου..κ εμενα σημερα ολο αταξιες κανει γκρρρρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παμε κ για το μεσημεριανο κλαμα..ενω νυσταζε στην αγκαλια μου ειχε αραξει κ χασμουριοταν μολις σηκωθηκα κ πλησιαζα στο δωματιο αρχισαν οι στριγκλιες...ελπιζω να μην τραβηξει πολυ ολο αυτο...βεβαια κ με την πιπιλα τον τελευταιο καιρο παλι εκλαιγε οταν την εβαζα για υπνο..

Μαγδα να κατσω μεχρι να ερθει ο συζυγος να φαμε.ελπιζω να σε προλαβω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,κοριτσούδια!Πώς είστε;Εμείς εδώ μια χαρά.Έχει έρθει κι η ξαδερφούλα με τη θεία μου και το βαφτιστήρι μου και περνάμε πολύ ωραία.

Καταρχήν ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΕΦΑΝΑΚΟ,ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥΧΡΟΝΟΣ ΝΑ ΤΑ ΕΚΑΤΟΣΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΥΓΙΗΣ ΚΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΣ.ΜΗΤΣΑΚΟ ΝΑ ΤΟΝ ΧΑΙΡΕΣΤΕ!!! [smilie=occasion15.gif] [smilie=occasion15.gif] [smilie=occasion15.gif] [smilie=occasion18.gif] [smilie=occasion18.gif] [smilie=occasion18.gif] [smilie=occasion5.gif]

Έχω ξυπνήσει από τις 7,30.Εχθές έφυγαν η θεία με την ξαδέρφη μου κατά τις 11,30,μετά από λίγο μπήκα μέσα κι εγώ και ξεράθηκα!!! i-)i-)i-) Έτσι σήμερα που ξύπνησε η Αγγελική για νερό και της έφτιαξα για γάλα,δεν ξανακοιμήθηκα.Τώρα το πρωί θα έρθουν να πάμε για μπάνιο,θα γυρίσουμε στο σπίτι να φάμε και μετά το απόγευμα βολτίτσα. :D Με την πάνα συνεχίζουμε.Φυσικά έχουμε και τα ατυχήματά μας,αλλά φαντάζομαι είναι μες στο πρόγραμμα.Καμιά φορά μου λέει κακά,τρέχω να την πάρω να πάμε και φεύγει.Ε,λέω δε θα θέλει και μετά από ένα δευτερόλεπτο κατουράει επάνω της.Αυτό μου το έχει κάνει κανα δυο φορές,αλλά το έμαθα πια! :twisted: Μας έστειλε η μανούλα τα πραγματάκια και τα παραλάβαμε εχθές.Ήταν απλά τέλεια.Και τα παιδάκια μου καταχαρήκανε. :x

Μαράκι,πώς είναι το παιδί;Συνήλθε;Είναι καθόλου καλύτερα;Στα τζάμπο έχει ωραία ποδηλατάκια.Και της Στέλλας απο'κει της το πήρα.Πήγαινε ρίξε μια ματιά,αν τελικά πάρετε ποδήλατο. ;):)

Άλεξ κι ο άντρας μου τελευταίος τρώει,αλλά δεν τον πειράζει καθόλου.Αρκεί να είναι ικανοποιημένο το κοινό του. :lol::lol::lol: Αν και και να ήθελε να φάμε όλοι μαζί,πάλι ζεστές θα ήταν γιατί τις φτιάχνει πολύ γρήγορα πια.Με την πιπίλα πώς πάτε;

Μαγδούλα,τώρα θα απολαμβάνετε σούπερ οικογενειακές στιγμές. :D Μπράβο πολύ σας χαίρομαι!!! :) Την κρεπιέρα την είχε η μαμά μου που της την είχε πάρει ο αδερφός μου από τα lidl κάποια στιγμή που είχε προσφορά.Ε,δεν τη χρησιμοποιούσε και το Πάσχα που πήγαμε Αθήνα την πήρα κι αυτή μαζί.Μου λέει τη θέλεις;Και φυσικά την πήρα.Σφραγισμένη στο κουτί της ήταν.Τώρα για την τιμή δε θυμάμαι,άντε να είχε 20-30 ευρώ το πολύ.Χωρίς βέβαια να είμαι και σίγουρη.

Τι άλλα;Αυτά.Πάω να κάτσω στη βεραντούλα να διαβάσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...