Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ ΝΟ16!!!


Recommended Posts

Vango συγχαρητήρια και από μένα! για πες μας και συ να μας δώσεις θάρρος, τι πρόβλημα υπήρχε και πήγατε για εξωσωματική? όλα καλά να σου πάνε κοπέλα μου!

Εγώ αδιάθέτησα πρώτη φορά μετά την απόξεση και είναι από τις λίγες φορές που χάρηκα που αδιαθέτησα! και σχετικά νωρίς οπότε μάλλον προλαβαίνω να κάνω εξωσωματική πριν τον Ιούλιο και ανυπομονώ!!! μακάρι να μην προκύψει κανέναν πρόβλημα στην πορεία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

daphne_b μιλησα με την φιλη μου που εκεινη μου προτεινε το κεντρο που θα παω απο προσωπικη της εμπειρια και ειπε μια μεθη σου κανουν οχι ολικη ναρκωση.δεν καταλαβαινεις πονο αλλα καταλαβαινεις τα παντα γυρω σου,οποτε καθυσηχαστηκα λιγο.

αντε ωραια daphne μακαρι να ξεκινησεις πριν τον Ιουλιο και εγω ετσι ανυπομονω σαν και σενα...λεω γι αυτο το μηνα και ψαχνω να δω πως θα λειψω απο την δουλεια αστα να πανε...αληθεια να ρωτησω ρε κοριτσια οταν κανω ωοληψια μετα απο ποσες μερες θα με φωναξουν για εμβρυομεταφορα?σου λενε στην ωοληψια να μεινεις σπιτι εκεινη την ημερα και να μην κουραστεις?η μπορω να παω μετα για δουλεια?μετα την εμβρυομεταφορα συνεχιζεις κανονικα την δουλεια η πρεπει να κατσεις καποιο διαστημα?επισης μετα την εμβρυομεταφορα ποσες μερες θελει για να δω αν ειμαι εγκυος η οχι?εσεις τι εχετε κανει?βοηθηστε με γιατι τα εχω χασει με ολα αυτα :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rose25 τη μέρα της ωοληψίας εγώ δεν είχα πάει στη δουλειά, δε θυμάμαι όμως τι μου είχε πει ο γιατρός.. γενικά ένιωθα πρησμένη μετά.. είχα κάνει ωοληψία Παρασκευή και τελικά εμβρυομεταφορά τη Δευτέρα οπότε είχα το Σκ να ξεκουραστώ... η μέρα της εμβρυομεταφοράς εξαρτάτα από πολλούς παραγόντες.. πώς εξελίσσονται τα γονιμοποιημένα ωάρια, πόσα είναι κλπ.. αν είναι πολλά τα αφήνουν για βλαστοκύστες και σου τα μεταφέρουν 5 μέρες μετά, αλλιώς, συνήθως η μεταφορά γίνεται 2-3 μέρες μετά.

Ο γιατρός μου μου είχε πει μετά την εμβρυομεταφορά να είμαι καναπέ-κρεββάτι μέχρι τη χοριακή, 14 μέρες μετά δηλ... πολλοί το θεωρούν υπερβολή και συστήνουν 4-5 μέρες ξεκούραση και μετά επιστροφή στις συνήθειες σε χαλαρούς ρυθμούς... εγώ θα σου έλεγα να κα΄νεις ό,τι σου πει ο γιατρός που έχεις επιλέξει και να συμπεριφέρεσαι όπως αισθάνεσαι καλύτερα.. υπήρξαν εγκυμοσύνες και με κοπέλες που κάθησαν 3 μέρες και με κοπέλες που κάθησαν 15... όπως και το αντίθετο... κάνε ότι σε κάνει να νιώσεις καλύτερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

cuando μου ευχαριστω πολυ :-*:-*:-*

daphne βασικα δουλευω και προσπαθω να βρω στο περιπου τις μερες που θα γινουν ολα αυτα για να μπορεσω να λειψω..ειναι αρκετα δυσκολο γιατι ειναι η μερα της ωοληψιας και η επομενη που πρεπει να ξεκουραστω.επισης και στην εμβρυομεταφορα μετα θελω να κατσω,οσες περισσοτερες μερες τοσο το καλυτερο αλλα ρε γαμωτο πως θα λειψω?εχω αγχος τωρα γι αυτο να μπορεσω να καταφερω να λειψω τοτε...πρεπει να το καταφερω ομως γιατι δεν θελω να διακινδινεψω σε καμια περιπτωση να μην πετυχει και να εχω την αμφιβολια οτι εκανα κατι λαθος εγω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

cuando μου ευχαριστω πολυ :-*:-*:-*

daphne βασικα δουλευω και προσπαθω να βρω στο περιπου τις μερες που θα γινουν ολα αυτα για να μπορεσω να λειψω..ειναι αρκετα δυσκολο γιατι ειναι η μερα της ωοληψιας και η επομενη που πρεπει να ξεκουραστω.επισης και στην εμβρυομεταφορα μετα θελω να κατσω,οσες περισσοτερες μερες τοσο το καλυτερο αλλα ρε γαμωτο πως θα λειψω?εχω αγχος τωρα γι αυτο να μπορεσω να καταφερω να λειψω τοτε...πρεπει να το καταφερω ομως γιατι δεν θελω να διακινδινεψω σε καμια περιπτωση να μην πετυχει και να εχω την αμφιβολια οτι εκανα κατι λαθος εγω.

Σε καταλαβαίνω απόλυτα!!!και γω κάφε φορά είχα το άγχος πως θα λείψω από τη δουλειά.... έλειπα μόνο τη μέρα της ωοληψίας,την αλλη μέρα ήμουνα μια χαρά και πήγαινα δουλειά....η οποία ωοληψία και στα 3 κέντρα που χα πάει γινόταν με μέθη, αλλά εγώ κοιμούμουνα κανονικότατα και από ότι ξέρω και από άλλες φίλες μου, όλες κοιμόντουσαν!!οι διαφορά με την ολικά είναι ότι σου δίνουν πολύ ελαφριά νάρκωση και ξυπνάς αμέσως...εγώ δεν είχα ξανακάνει νάρκωση οπότε με έπιανε κανονικά!!!!Τώρα η εμβρυομεταφορά όντως εξαρτάται από τα έμβρυα-ποότητα-ποιότητα και τι συννενόηση έχεις κανει με τον γιατρό...δηλ αν θα βάλεις βλαστοκύστες ή όχι... εγώ έχω κάνει 3η μέρα, έχω κάνει 5η μέρα(βλαστοκύστη) και 4η μέρα(ένα στάδιο πριν την βλαστοκύστη) αν δεν πετύχεις σε κάποια μέρα μετά δοκιμάζουν άλλη...για να πετύχουν πότε είναι το πάράθυρο της εμφύτευσης σε σένα.... και στην εμβρυομεταφορά που λέγανε 4-5 μέρες καναπές-κρεβάτι και μετά κανονικά δουλειά.....Μη νομίζεις ότι είναι και καλό να κάθεσαι 15 μέρες...εγώ που το είχα κάνει και αυτό ,τη 2η βδομάδα είχα τρελαθεί από το άγχος μου....όταν κάθεσαι σπίτι σκέφτεσαι...ενώ όταν πας δουλειά ξεχνιέσαι.... ξέρω πολλές που πετύχανε ενώ είχανε κάτσει μόνο 3 μέρες....σχετικά είναι όλα...απλά για θέμα ψυχολογίας μας λένε α καθόμαστε...ρώτα τον γιατρό σου και ότι σου πει κάνε.... όλα καλά θα πάνε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tha_gino_manoyla επειδη δεν ξερω αν θα ποναω την επομενη της ωοληψιας γι αυτο ηθελα να κατσω.οσο για την μεθη που λες η φιλη μου μου ειπε οτι καταλαβαινε τα παντα απλα δεν ενιωθε πονο,μια ελαφρια μεθη δηλαδη...ισως το συγκεκριμενο κεντρο το κανει ετσι τι να πω!

δεν εχω κανει καμια συνενοηση με τον γιατρο και δεν ξερω καν τι σημαινει βλαστοκυστες...τι εννοεις εχεις κανει 3η 5η και 4η μερα?σορυ αλλα δεν τα ξερω καλα ακομα σιγα σιγα τα μαθαινω...

καλα οτι και να πει ο γιατρος εγω θα κοιταξω να κατσω τουλαχιστον μια βδομαδα και μετα βλεπουμε αν μπορεσω να μην παω για δουλεια θα κατσω και αλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tha_gino_manoyla επειδη δεν ξερω αν θα ποναω την επομενη της ωοληψιας γι αυτο ηθελα να κατσω.οσο για την μεθη που λες η φιλη μου μου ειπε οτι καταλαβαινε τα παντα απλα δεν ενιωθε πονο,μια ελαφρια μεθη δηλαδη...ισως το συγκεκριμενο κεντρο το κανει ετσι τι να πω!

δεν εχω κανει καμια συνενοηση με τον γιατρο και δεν ξερω καν τι σημαινει βλαστοκυστες...τι εννοεις εχεις κανει 3η 5η και 4η μερα?σορυ αλλα δεν τα ξερω καλα ακομα σιγα σιγα τα μαθαινω...

καλα οτι και να πει ο γιατρος εγω θα κοιταξω να κατσω τουλαχιστον μια βδομαδα και μετα βλεπουμε αν μπορεσω να μην παω για δουλεια θα κατσω και αλλο.

πρώτη φορά το ακούω αυτό...ότι καταλάβαινε και δεν ένιωθε....δεν ξέρω...εγώ έχω κάνει σε 3 κέντρα και έχω παρα πολλές γνωστές που έχουν κάνει...όλες κοιμόντουσαν....παίζει ρόλο αν έχεις συνηθίσει τις ναρκώσεις...εμένα με πιάνανε....βλαστοκύστες θεωρούνται τα έμβρυα που έχουν περάσει κρασ τεστ!!! ότι επειδή έχουν περάσει 5 μέρες και έχουν αντέξει είναι πιο δυνατά... εγώ στην 1 και 2η εξωσωματική ήταν 3ης μέρας...στην 3η εξωσ 5ης μέρας και 4η και 5η εξωσ τα βάλαμε την 4η μέρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πρώτη φορά το ακούω αυτό...ότι καταλάβαινε και δεν ένιωθε....δεν ξέρω...εγώ έχω κάνει σε 3 κέντρα και έχω παρα πολλές γνωστές που έχουν κάνει...όλες κοιμόντουσαν....παίζει ρόλο αν έχεις συνηθίσει τις ναρκώσεις...εμένα με πιάνανε....βλαστοκύστες θεωρούνται τα έμβρυα που έχουν περάσει κρασ τεστ!!! ότι επειδή έχουν περάσει 5 μέρες και έχουν αντέξει είναι πιο δυνατά... εγώ στην 1 και 2η εξωσωματική ήταν 3ης μέρας...στην 3η εξωσ 5ης μέρας και 4η και 5η εξωσ τα βάλαμε την 4η μέρα...

την ειχε κανει πριν 5 χρονια περιπου ισως τοτε να ηταν αλλιως ξερω και εγω...

ναρκωση δεν εχω κανει ποτε και να πω την αληθεια λιγο την φοβαμαι @-) δεν εχω ιδεα τοτε ποιας μερας θα μου βαλουν...θα κρινουν λογικα απο την ποιοτητα τους!αχ ποσο φοβαμαι λογω του σπερματος μην δεν πανε καλα τα πραγματα..αν και μου ειπε ο γιατρος οτι εχουμε πανω απο 50% πιθανοτητες αλλα εγω εχω ενα αγχος!να ηταν μονο αυτο ομως καλα θα ηταν :-p

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Vango ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!!Τι ομορφα νεα εινα αυτα κοριτσακια μου !!!!Και εσυ μετα απο τοσες προσπαθειες φυσιολογικα....Δεν εχω λογια για το θαυματακι σας, να που ολα γινονται!!!! :D:D:D:D Οτι καλυτερο ευχομαι και για την εγκυμοσυνη σου!!!!!!

Αχ μου φτιαξατε τη διαθεση βρε κοριτσια :D:D:D

sweety μου καλα αποτελεσματα να εχετε!!!!!

Φιφουλινα ασε, αν πει και μαμα θα χαζεψω τελειως 8-}8-}8-}

Δαφνη μου με το καλο να ξαναμπειτε σε σειρα παλι και η προσπαθεια σας για το μωρακι τον Ιουλιο να σας φερει το μωρακι!!!!

Rosaki απο οτι ξερω μεθη κανουν οχι ολικη στη ωοληψια.Εγω βεβαια δεν εκανα τπτ , τα ενιωσα ολα και μου πηραν 12 ωαρια και ηταν 15 τα τσιμπηματα!!!!! Αν θες τη γνωμη μου εκεινη τη μερα να παρεις αδεια απο τη δουλεια δεν θα μπορεις να δουλεψεις. Εγω πονουσα σαν να εχω περιοδο και ειχα μια κοιλια πρησμενη, εισαι καπως.....Μετα την εμβρυομεταφορα παλι δεν δουλεψα και ευτυχως που ειχα τη δυνατοτητα να κατσω και τις 14 μερες.Απο το κεντρο μου ειχαν πει ξεκουραση 4-5 μερες.Προσπαθησε να μην τα εχεις αγχος ολα αυτα οσο γινεται και ευτυχως που η αγνοια εμενα με βοηθησε σε αυτο...δες το οτι κανεις μια θεραπεια που ειναι για καλο.Ολα καλα θα πανε δεν ειναι τπτ , ετσι θα λες μετα.

Φρεσκοεγκυουλες βαλτε και κανενα τικερακι.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλεναδίτσες μου καλησπέρα!!!!!!!σας υπερευχαριστώ για τις ευχές σας!!!!!!!με κάνετε να νιώθω πολύ όμορφα γιατί δεν σας κρύβω ότι είμαι ακόμη λίγο μουδιασμένη.....δεν μπορώ να πιστέψω αυτό που μου συμβαίνει....μετά από τόσες προσπάθειες...μέχρι την Δευτέρα που θα πάω στον γιατρό να δώ τι γίνεται εκεί μέσα μετράω τις μέρες,έχω πολύ αγωνία για το αν θα πάνε όλα καλά...αλλά από την άλλη λέω αφού η Παναγίτσα και η Αγία Ειρήνη το έκαναν το θαύμα τους,γιατί περί θάυματος πρόκειται,λέω δεν θα μου πάρουν πίσω τη χαρά βρε κορίτσια,καλά δεν λέω???????

Θέλω τόσο πολύ να πανηγυρίσω γρήγορα για όλες σας κοριτσάκια μου,να νιώσετε γρήγορα αυτή την χαρά!!!!Μαρινάκι,rose,fifoulina,daphne,sweety,συγνώμη αν ξέχασα κάποια,έρχετε η σειρά σας,πιστέψτε το!!!!!!!!!σας στέλνω όλη την θετική μου ενέργεια και προσεύχομαι για εσάς!!!!Μαρινάκι λες να με βάλεις στην λίστα με τις μέλλουσες μανούλες ή βιάζομαι?????Σας φίλώ και σας φυσώ όλες!!!!!!!!!φουυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!! :x:x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συγχαρητηρια vango 82 αλλα και σε ολα τα κοριτσακια που τα καταφεραν!ποσο χαιρομαι οταν διαβαζω τετοια νεα!η Παναγιτσα να ειναι κοντα σας καρδουλες μου,οπως ηταν και σε μενα και μετα απο πολλες αποτυχιες μου χαρισε τα δυο αγγελουδια μου!ολα να πανε καλα.δυναμη και κουραγιο στα κοριτσακια που προσπαθουν ,ο δρομος ειναι δυσκολος ,αλλα το θαυμα παντα ερχεται.πιστεψτε το ΟΛΕΣ θα γινεται μανουλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia moy ti kanete? elpizw oles kala exw kairo na mpw!!! sas eyxomai oles k se emena mazi grhgora manoyles!!! koritsia 8elw ta fwta sas.....to rvthsa k se allo topic alla mallon den htan kanenas ekei gia na moy apanthsei... etsi esas xerw esas empeisteyomai gt eimaste oles sto idio club ths exwswmatikhs....

adia8ethsa stis 5/3 kai exw kyklo 27 hmervn sxedon panta sta8ero. to 8ema einai oti perimena na dw an 8a megalvsei to endomhtrio to opoio eftase me farmaka 6.kati mexri k th 14 mera poy to parakoloy8hsa gia na mporesw na valw ta mikra moy agaphmena moy pagakia... telika mias k de megalwse eipame ante ton allo mhna k apo thn idia mera k olas to erixa stis treitses me ton antroylh moy...xixi

to 8ema einai oti exw hdh ka8ysterhsh 10 meres twra k den xerw ti na kanw!!! o giatros moy moy eixe pei oti den 8a eskagan ta aygoylakia moy gt oi ow8hkes moy koimwntoysan apo to agxos k gi ayto de megalwne to endomhtrio...

yparxei periptwsh par ola ayta na eimai egkyos? na eskasan argotera ta aygoylakia moy apo th 14 hmera? den xerw!!! fovamai na kanw test...den thn paleyw k allh apogohteysh.... :(( ti sk@ta na exw? mhpws eimai egkyos kata fantasian? exw kanonika symtwmata periodoy mia ebdomada twra k tpt....

lete? :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LIL μεθη μου ειπαν και μενα οτι θα μου κανουν,θα ειμαι ζαλισμενη αλλα θα καταλαβαινω!ναι θα παρω ρεπο την ημερα της ωοληψιας και μετα την εμβρυομεταφορα αδεια για να ειμαστε σιγουροι!

vango 82 ευχαριστουμεεεεεε μακαρι η θετικη σου ενεργεια να φερει θετικα αποτελεσματα για ολες μας :) να το πιστεψεις και θα δεις θα μεινει το σπορακι σου!περιμενουμε νεοτερα σου

nikol111 να σου ζησουν τα αγγελουδια σου!μακαρι να βγεις αληθινη και να γινουμε μαννουλες,ειναι το ονειρο μου και πιστευω σιγουρα και ολων των κοριτσιων που προσπαθουν...

NAOMI μου μηπως λογω των φαρμακων ειναι αυτη η καθυστερηση?λεω τωρα εγω δεν ξερω κιολας μην λεω βλακεια..γιατι δεν πας στον γυναικολογο σου να σε δει?ετσι θα ηρεμησεις κιολας και θα δεις τι γινεται..μην καθεσαι αλλο 10 μερες ειναι πολλες τρεξε γυναικολογο μην παρεις τεστ δεν υπαρχει λογος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera!!! rose moy molis esteila antroylh na moy grapsei mia xoriakh na thn kanw ayrio gia na dw ti einai.... opws katalaves oikonomia apo pantoy kanoyme ta mpatirakia k apo to na dwsw 20euro gia xoriakh .... pali gia to tpt h 50 euro sto gynaikologo moy gia na moy pei kane xoriakh h perimene ligo akoma...gt ton xerw ayto 8a pei!!! as kanw mia xoriakh me 1.70 k vlepoyme meta.....

o kalos moy to idio pisteyei me sena. oti mporei na einai apo ta cyclacur alla pote den eixa 8ema me ayta.....

mallon eimai egkyos kata fantasian gt me th gantemia poy me dernei....alla h elpida pe8ainei panta teleytaia...!!! :P

opote 8a sas enhmerwsw ayrio....

filia k koyragio se oles mas

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φιλεναδίτσες μου,τι κάνετε?εγώ δεν χρειάζεται να σας πω,μετράω τις μέρες!!!Naomi μου δεν θέλω να σε επηρεάσω αλλά δεν μπορώ να μην σου πω,ότι και εγώ έπαιρνα cyclacur(μόνο τα άσπρα για 7 ημέρες)και όταν τα σταμάτησα και περίμενα να αδιαθετήσω για να ξεκινήσω την 6η προσπάθεια,η περίοδος άφαντη,ενώ πίστευα ότι θα μου έρθει από μέρα σε μέρα γιατί είχα όλα τα συμπτώματα και έλεγα ότι φταίνε τα Cyclacur που την καθυστερούν,όταν όμως πήρα τηλ στον γιατρό μου στην 4-5 ημέρα καθυστέρησης μου είπε ότι τα Cyclacur δεν την επηρεάζουν τόσο και να κάνω ένα τεστ εγκυμοσύνης και εγώ γελούσα γιατί ούτε μια στο εκατομμύριο δεν πίστευα ότι θα είναι θετικό,και σκεφτόμουν και εγώ "πάλι 10 ευρώ θα δώσω τζάμπα"και τελικά αν διάβασες δεν τα έδωσα τζάμπα,και το τεστ θετικό και η χοριακές μετά πολύ καλές και μετράω τις μέρες μέχρι την Δευτέρα για να πάω για το 1ο ραντεβού....οπότε αν πάρω παράδειγμα τον ευατό μου,έχω να σου πω ότι ναι,γίνονται θαύματα,μην το ξεχνάς!!!!!!!!περιμένουμε νέα σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΟΜΙ μακαρι να ειναι θετικη στο ευχομαι ολοψυχα...οπως λεει και vango θαυματα γινονται οποτε μακαρι να εχει γινει και σε σενα!περιμενουμε νεα σου με αγωνια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia tpt pali............ :cry: h xeiroterh xoriakh poy phra pote! 0.10 :? se ligo 8a vgalw k tsoytsoy!!! krima paei k ayto....prin apo ligo phga sto giatro moy na th dei mhpws xreiazetai kamia allh exetash na doyme ti mporei na einai k moy eipe alpa na perimenw na moy er8ei....k na mhn kanw tpt. apo vdomada 8a paw omws k s ton allo gynaikologo moy poy ton exw kavatza k panta xairetai na moy grafei exetaseis k 8a toy pw na xanakanw oles tis ormones k to thyroidh...den xerw ti na pw!!

ante na doyme......sas eyxaristw poly gia tis eyxes sas alla eimai sigoyrh oti 8a piasoyn ton epomeno mhna...

filia polla se oles k 8a eimaste se epafh...e?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia tpt pali............ :cry: h xeiroterh xoriakh poy phra pote! 0.10 :? se ligo 8a vgalw k tsoytsoy!!! krima paei k ayto....prin apo ligo phga sto giatro moy na th dei mhpws xreiazetai kamia allh exetash na doyme ti mporei na einai k moy eipe alpa na perimenw na moy er8ei....k na mhn kanw tpt. apo vdomada 8a paw omws k s ton allo gynaikologo moy poy ton exw kavatza k panta xairetai na moy grafei exetaseis k 8a toy pw na xanakanw oles tis ormones k to thyroidh...den xerw ti na pw!!

ante na doyme......sas eyxaristw poly gia tis eyxes sas alla eimai sigoyrh oti 8a piasoyn ton epomeno mhna...

filia polla se oles k 8a eimaste se epafh...e?

Εγώ μια φορά που το χα πάθει αυτό είχα κύστη και μου δωσε κάτι χάπια για να ρθει...εσένα δε σε εξέτασε??σε σ δωσε τίποτα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tha ginw manoyla, oxi tpt de moy edwse k oyte me exetase!!! ayto einai poy me neyriazei s ayton ton an8rwpo! oti k na exw, exei mia aney logoy hremia k moy leei oti ola einai psyxologika!!!! mono egw exw tosa psyxosomatika dhl? as me exetazaze k as moy elege meta oti einai psyxologiko gia na eniw8a k kalytera!!! aytos na skefteis einai o enas apo toys dyo koryfaioys sthn polh moy!!!! o kalyteros k o akriboteros!! toy exw vgalei triaraki epiplwmeno dyo xronia twra...

de ftaiw egw omws telika poy exw k enan allon kavatza gia deyteres gnwmes...poy den einai koryfh alla gi ayto to logo mias k den exei lao8alassa na ton perimenei me exetazei ka8e fora dyo wres gia to tpt.... :twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tha ginw manoyla, oxi tpt de moy edwse k oyte me exetase!!! ayto einai poy me neyriazei s ayton ton an8rwpo! oti k na exw, exei mia aney logoy hremia k moy leei oti ola einai psyxologika!!!! mono egw exw tosa psyxosomatika dhl? as me exetazaze k as moy elege meta oti einai psyxologiko gia na eniw8a k kalytera!!! aytos na skefteis einai o enas apo toys dyo koryfaioys sthn polh moy!!!! o kalyteros k o akriboteros!! toy exw vgalei triaraki epiplwmeno dyo xronia twra...

de ftaiw egw omws telika poy exw k enan allon kavatza gia deyteres gnwmes...poy den einai koryfh alla gi ayto to logo mias k den exei lao8alassa na ton perimenei me exetazei ka8e fora dyo wres gia to tpt.... :twisted:

σε καταλαβαίνω απόλυτα...έτσι ήταν ο παλιός μου γιατρός και τον τελείωσα!!! φυσικά και έπρεπε να σε εξετάσει...εγώ σου είπα είχα κύστη...και μ 3 μέρες καθυστέρηση με εξέτασε!!! και μου δωσε πριμολούτ 5 μέρες και μετά μου ρθε....εγώ δεν πιστεύω τόσο στα ψυχολογικά που λένε...πιστεύω ότι δε μπορούν να το εξηγήσουν το ρίχνουν στο ψυχολογικό!!! όλες είμαστε αγχωμένες!!! υπάρχει γυναίκα που προσπάθεί και δεν είναι αγχωμένη???πως κάποιες πετυχαίνουν και κάποιες όχι??? θέλει ψάξιμο...λαπαροσκόπηση έχεις κάνει???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera! nai to idio akrivws niw8w k egw 8a ginw manoyla.....! to mono kalo an mporw na to pw etsi einai oti telika meta apo 15 meres shmera moy hr8e h periodos moy opote apo ayrio xanarxizw toys giatroys k tis exetaseis.....

laparoskopish den ekana pote. mono ysteroskopish otan apetyxe h exwswmatikh k moy afairesan ena polypodaki sth mhtra k polles symfyseis....moy eipe o giatros moy sthn athina oti an de megalwsei xana to endomhtrio na kanw mia akoma na doyme ti symbainei....

ti kanei h laparoskopish akrivws?pote epivaletai? ponaei?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια? Εμένα με παίδεψε λίγο το forum αλλά οκ τελικά! :)

Κατά τα άλλα θα πάω να δω το γιατρό μου τη Δευτέρα για υπέρηχο-τεστ παπ και ελπίζω να μάθω επιτέλους και το αποτέλεσμα της βιοψίας! έλεος, 1,5 μήνας έχει περάσει!

από διάθεση πάντως είμαι σε περίεργη φάση, θέλω να πω δεν σκέφτομαι πλέον μωρά και την επόμενη εξωσωματική όπως παλιότερα αλλά κάπως έχω "πέσει" και δεν έχω όρεξη για τίποτα.. τι με νοιάζει εμένα τι θα κάνω το Πάσχα ή αν θα πάω διακοπές όταν το μόνο που θέλω είναι να αποκτήσω και γω ένα από εκείνα τα ζουμπουρλίδικα μωράκια... χθες έβλεπα ένα καρότσια και μόλις που φαινόταν τα ποδαράκια του μωρού να κουνιούνται και κάτι μ'επιασε που το χάζευα... τέσπα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

naomi δεν πειραζει που ηταν αρνητικη παμε δυναμικα!!!

οντως και εγω λιγο με το νεο μαμμυ βγηκα απο τα νερα μου αλλα σιγα σιγα το συνηθιζω!

Δαφνη ετσι κανω και εγω οταν βλεπω μωρακια τρελαινομαι ανυπομονω να ερθει και σε μενα...να σκεφτεσαι οτι καποια μερα θα ερθει και να προχωρας με θετικη ενεργεια για την επομενη προσπαθεια!που θα παει θα μας κατσει και εμας ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια σας καταλαβαινω απολυτα!!!

Δαφνη εδω κ πεντε χρονια στις γιορτες κανω τις ιδιες σκεψεις!!! Τι να τα κανω ολα τα υπολοιπα?? Δεν εχουν καμια αξια μπροστα σε ενα μωρό....

Πρεπει ομως να το παλεψεις!!! Καλα δε θα εισαι μεχρι να ερθει το πολυποθητο μωρακι αλλα μη το αφησεις να σε βαλει απο κατω!! Εχεις τον αντρουλη σου κ είναι επίσης σημαντικό!να στηριζεστε ο ενας στον αλλον κ συντομα θα ερθει κ το μωρο!!!

Φιλια πολλα σε ολες!!! Προχωραμε μπροστά!!! Ολες μαζι!!

(Εχω χαθει ρε παιδιά με τις αλλαγές. ..)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...