Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΡΩΤΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ....


ireneAG

Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΤΙΣ ΚΟΥΚΛΕΣ ΤΟΥ ΜΑΜΜΥΛΑΝΤ!

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΙΣ ΕΜΠΗΡΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ :

ΠΟΤΕ ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΣΑΣ ΕΒΓΑΛΑΝ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΤΟΥΣ ΔΟΝΤΑΚΙΑ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμένα έβγαλε το πρώτο δοντάκι 6 μηνών (απο 4,5 μηνών είχε γκρινίτσα και το περιμέναμε κάθε μέρα) και το δεύτερο 9 μηνών. (τα δύο κάτω).

Κατόπιν έβγαλε τα πάνω μέσα σε πολύ σύντομο διάστημα (και τα τέσσερα κεντρικά) μέχρι 13 μηνών. Κάτω δεν έχει βγάλει ακόμη τίποτα άλλο.

Τώρα βγάζει όλους τους τραπεζίτες κάτω πάνω...και είναι χάλια το μωράκι μου...

κάθε παιδάκι τα βγάζει διαφορετικά αν και υπάρχει η κανονική σειρά που πρεπει να βγούν..

φιλιά:woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμένα έβγαλε το πρώτο δοντάκι 6 μηνών (απο 4,5 μηνών είχε γκρινίτσα και το περιμέναμε κάθε μέρα) και το δεύτερο 9 μηνών. (τα δύο κάτω).

Κατόπιν έβγαλε τα πάνω μέσα σε πολύ σύντομο διάστημα (και τα τέσσερα κεντρικά) μέχρι 13 μηνών. Κάτω δεν έχει βγάλει ακόμη τίποτα άλλο.

Τώρα βγάζει όλους τους τραπεζίτες κάτω πάνω...και είναι χάλια το μωράκι μου...

κάθε παιδάκι τα βγάζει διαφορετικά αν και υπάρχει η κανονική σειρά που πρεπει να βγούν..

φιλιά:woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο γιος μου έγβαλε το πρώτο δοντάκι όταν ήταν 5 μηνών, από τους 3 μήνες άρχισε να έχει πολλά σαλάκια και φορούσε σαλιάρες τις οποίες άλλαζα πολύ συχνά λόγω σάλιων!! Ένα βράδυ ξύπνησε και έκλαιγε και τον ηρέμησα μέσα σε 10 λεπτά, το πρωί ανακαλύψαμε ότι ένα δοντάκι κατέβαινε. Γενικά δεν είχε γκρίνια ιδιαίτερη ότι κλάμα έκανε το έκανε για 10 λεπτά περίπου μετά τίποτε και βέβαια μόνο βράδυ. Αυτό γιατί το βράδυ ο οργανισμός χαλαρώνει και νιώθεις τον πόνο πιο έντονα!:(

Εμένα προσωπικά στην αρχή μου άρεσε χωρίς δοντάκια,:laugh: τώρα βέβαια μου αρέσει με τα δοντάκια του!!:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο γιος μου έγβαλε το πρώτο δοντάκι όταν ήταν 5 μηνών, από τους 3 μήνες άρχισε να έχει πολλά σαλάκια και φορούσε σαλιάρες τις οποίες άλλαζα πολύ συχνά λόγω σάλιων!! Ένα βράδυ ξύπνησε και έκλαιγε και τον ηρέμησα μέσα σε 10 λεπτά, το πρωί ανακαλύψαμε ότι ένα δοντάκι κατέβαινε. Γενικά δεν είχε γκρίνια ιδιαίτερη ότι κλάμα έκανε το έκανε για 10 λεπτά περίπου μετά τίποτε και βέβαια μόνο βράδυ. Αυτό γιατί το βράδυ ο οργανισμός χαλαρώνει και νιώθεις τον πόνο πιο έντονα!:(

Εμένα προσωπικά στην αρχή μου άρεσε χωρίς δοντάκια,:laugh: τώρα βέβαια μου αρέσει με τα δοντάκια του!!:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 3 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΕΠΙΑΣΕ ΤΗΝ ΓΡΙΝΙΑ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΒΑΖΕΙ ΤΟ ΧΕΡΙ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΚΑΙ ΠΙΕΖΕΙ ΤΑ ΟΥΛΑ ΤΟΥ.

ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ ΓΙΑΥΤΟ ΡΩΤΗΣΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 3 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΕΠΙΑΣΕ ΤΗΝ ΓΡΙΝΙΑ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΒΑΖΕΙ ΤΟ ΧΕΡΙ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΚΑΙ ΠΙΕΖΕΙ ΤΑ ΟΥΛΑ ΤΟΥ.

ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ ΓΙΑΥΤΟ ΡΩΤΗΣΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα η μικρη εβγαλε τα πρωτα δοντακια της 5,5 μηνων.

Απλα τωρα προφανως το μωρακι σου εχει φαγουρα!Τον τρωνε τα ουλακια του που λενε...

Δεν θα αργησουν λογικα να σκασουν μυτη!;)

Φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα η μικρη εβγαλε τα πρωτα δοντακια της 5,5 μηνων.

Απλα τωρα προφανως το μωρακι σου εχει φαγουρα!Τον τρωνε τα ουλακια του που λενε...

Δεν θα αργησουν λογικα να σκασουν μυτη!;)

Φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καθε παιδακι ειναι διαφορετικο! η μικρη μας ειναι σχεδον 8 και δεν εχει ακομα.

ξερω παιδακι που εβγαλε το πρωτο δοντακι 14 μηνων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καθε παιδακι ειναι διαφορετικο! η μικρη μας ειναι σχεδον 8 και δεν εχει ακομα.

ξερω παιδακι που εβγαλε το πρωτο δοντακι 14 μηνων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η πρώτη μου κόρη έβγαλε το πρώτο της δοντάκι6 μηνών ακριβώς!!!!

Κάθε παιδάκι όμως είναι διαφορετικό!

Η δεύτερη κόρη μου είναι 5 μηνών και 4 ημερών και έχουν αρχίσει τα σαλάκια και τα χεράκια στο στόμα (εδώ και 2 μήνες αυτό)!!!!

Φιλιά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η πρώτη μου κόρη έβγαλε το πρώτο της δοντάκι6 μηνών ακριβώς!!!!

Κάθε παιδάκι όμως είναι διαφορετικό!

Η δεύτερη κόρη μου είναι 5 μηνών και 4 ημερών και έχουν αρχίσει τα σαλάκια και τα χεράκια στο στόμα (εδώ και 2 μήνες αυτό)!!!!

Φιλιά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα ο μεγάλος μου γιος έβγαλε το πρώτο του δοντάκι 7 μηνών περίπου.τα διδυμάκια μου 5,5 μηνών:)

Θα συμφωνήσω με το ότι κάθε παιδάκι είναι διαφορετικό.Απο αυτά που μας είπες καταλαβαίνω πως το πρώτο σας δοντάκι θα είναι σύντομα εδώ! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα ο μεγάλος μου γιος έβγαλε το πρώτο του δοντάκι 7 μηνών περίπου.τα διδυμάκια μου 5,5 μηνών:)

Θα συμφωνήσω με το ότι κάθε παιδάκι είναι διαφορετικό.Απο αυτά που μας είπες καταλαβαίνω πως το πρώτο σας δοντάκι θα είναι σύντομα εδώ! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ireneAG! ΕΓΩ ΕΧΩ ΕΝΑ ΑΓΟΡΑΚΙ ΚΑΙ ΤΑ 2 ΠΡΩΤΑ ΤΟΥ ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΤΑ ΕΒΓΑΛΕ 6 ΜΗΝΩΝ ΜΕ ΑΠΟΣΤΑΣΗ 15 ΗΜΕΡΩΝ ΤΟ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΑΛΛΟ. ΤΑ ΕΠΟΜΕΝΑ 2 ΤΑ ΕΒΓΑΛΕ 9 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΛΕΓΟΝΤΑΣ.

ΚΑΘΕ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΤΕ ΘΑ ΒΓΟΥΝ ΤΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΤΟΥ. ΕΓΩ, ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ Η ΔΙΔΥΜΗ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ, ΒΓΑΛΑΜΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΑΣ ΔΟΝΤΑΚΙ 2 ΜΗΝΩΝ! ΦΑΝΤΑΣΟΥ! ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ, ΑΛΛΑ ΣΥΝΕΒΕΙ!

ΑΝ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟΝ/ΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ ΣΟΥ, ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΘΟΡΙΣΜΕΝΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΤΕ ΘΑ ΒΓΟΥΝ ΤΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ, ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ Η ΣΕΙΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΘΑ ΒΓΟΥΝ. ΕΜΕΝΑ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΙ ΑΥΤΟ ΣΟΥ ΛΕΩ ΚΙ ΕΓΩ.

ΦΙΛΙΚΑ,ΧΡΙΣΤΙΝΑ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ireneAG! ΕΓΩ ΕΧΩ ΕΝΑ ΑΓΟΡΑΚΙ ΚΑΙ ΤΑ 2 ΠΡΩΤΑ ΤΟΥ ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΤΑ ΕΒΓΑΛΕ 6 ΜΗΝΩΝ ΜΕ ΑΠΟΣΤΑΣΗ 15 ΗΜΕΡΩΝ ΤΟ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΑΛΛΟ. ΤΑ ΕΠΟΜΕΝΑ 2 ΤΑ ΕΒΓΑΛΕ 9 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΛΕΓΟΝΤΑΣ.

ΚΑΘΕ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΤΕ ΘΑ ΒΓΟΥΝ ΤΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΤΟΥ. ΕΓΩ, ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ Η ΔΙΔΥΜΗ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ, ΒΓΑΛΑΜΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΑΣ ΔΟΝΤΑΚΙ 2 ΜΗΝΩΝ! ΦΑΝΤΑΣΟΥ! ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ, ΑΛΛΑ ΣΥΝΕΒΕΙ!

ΑΝ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟΝ/ΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ ΣΟΥ, ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΘΟΡΙΣΜΕΝΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΤΕ ΘΑ ΒΓΟΥΝ ΤΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ, ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ Η ΣΕΙΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΘΑ ΒΓΟΥΝ. ΕΜΕΝΑ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΙ ΑΥΤΟ ΣΟΥ ΛΕΩ ΚΙ ΕΓΩ.

ΦΙΛΙΚΑ,ΧΡΙΣΤΙΝΑ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα η μικρούλα μου άργησε πολύ.

Έβγαλε τα 2 πάνω σε ηλικία 9 μηνών κ τώρα 13 μηνών βγάζει τα δύο κάτω!

Εγώ ως μωράκι έβγαλα το πρώτο μου δοντάκι 13 μηνών κ τώρα τα έχω βγάλει όλα !:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα η μικρούλα μου άργησε πολύ.

Έβγαλε τα 2 πάνω σε ηλικία 9 μηνών κ τώρα 13 μηνών βγάζει τα δύο κάτω!

Εγώ ως μωράκι έβγαλα το πρώτο μου δοντάκι 13 μηνών κ τώρα τα έχω βγάλει όλα !:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...