Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσπαθεις συλληψης


Ι.Δωρα

Recommended Posts

Ειπα ν ανοιξω αυτο το θεμα για να μην αισθανομαι η μοναδικη που προσπαθει να συλλαβει αυτο το διαστημα :roll::roll:

Ειμαστε στον τριτο μηνα ακαρπων προσπαθειων μετα απο ενα εξαμηνο που μου συστησε ο γιατρος για να αναρρωσει το σωμα απ τις 2 αποβολες..

Υπαρχει μεγαλη αγωνια καθε μηνα για το αν ειμαι η οχι..ειναι καμμια αλλη κοπελα στην ιδια φαση(προσπαθειων);

Εδω και 1,5 χρονο προσπαθουμε για δευτερο παιδακι αλλα τιποτα..

τι εγινε..τετοια γκαντεμια πια :?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δωρα μου,εγω δεν ειμαι σε αυτη τη φαση.Σταθηκα τυχερη κ με την 1η εξωσωματικη ειμαι εγγυος.Αφου ομως περασα 5 χρονια....αστα να πανε..(ειχα κ εγω 1 αποβολη).

Σου γραφω ετσι για να τα πουμε λιγο κ επειδη μπορω να σε καταλαβω στο πως νοιωθεις.

Γιατι ειχες 2 αποβολες;(αν θες μου απαντας βεβαια).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Δωρα και καλωσηρθες στην ομορφη παρεουλα μας!!!εμεις δεν εχουμε παιδακια και ειμαστε στον 2ο μηνα προσπαθειων!Κι εγω πιστευα πως το πιασαμε το σπορακι αλλα μολις αδιαθετησα σημερα :cry: Σου ευχομαι να γεμισει πολυ συντομα η κοιλιτσα σου ;) και να σου ζησει το παιδακι σου!!Φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δωρα μου εννοειτε πως ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΜΟΝΗ ΣΟΥ!!!!

Ειμαστε πολλες που προσπαθουμε αυτη τη περιοδο.Εδω ειναι το ποστακι που γραφουμε http://www.mammyland.com/forum/21/20347 ... 17#p883517

Ευχομαι πολυ-πολυ γρηγορα να μεινεις εγκυος και να μας ανακοινωσεις τα ευχαριστα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω σας ευχαριστω σας ευχαριστω...Αρχισα να αισθανομαι σαν εξωγηινη :lol::lol: Λοιπον

ζουμπι μακαρι να ξερα γιατι ειχα δυο αποβολες..εκανα εξετασεις και εδειξαν οτι ειμαι ετεροζυγη θρομβοφιλικη..απλη προδιαθεση...ετσι ειπε ο γιατρος μου..Σου ευχομαι το καλυτερο

μαιμουδιτσα τα ιδια περασα πριν λιγες μερες νομιζα πως ημουν αλλα τζιφος..τον αλλο μηνα μην ανησυχεις τα λεω σε σενα για να τ ακουω κι εγω

ΤΟΝΙΑ Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

Ευχαριστω για την αμεση ανταποκριση κοριτσια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xaireto tin omorfh pareoula sas....kai euxomai gia oles suntoma na mas euloghsei o theos na apokthsoume ninakia....kai egw episis eimai sto 4 mina prospathias :oops: as elpizpoume na erthtei suntoma. akoume kai blepoume tosa pola, ala me pistoi sthn panagia kai thetikh energei oles tha ta kataferoume ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xaireto tin omorfh pareoula sas....kai euxomai gia oles suntoma na mas euloghsei o theos na apokthsoume ninakia....kai egw episis eimai sto 4 mina prospathias :oops: as elpizpoume na erthtei suntoma. akoume kai blepoume tosa pola, ala me pistoi sthn panagia kai thetikh energei oles tha ta kataferoume ;)

Καλως ηρθες λιτσα στο παρεακι μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εμείς Δώρα στην ίδια φάση είμαστε στον τρίτο μήνα άκαρπων προσπαθειών , και με μεγάλη απογοήτευση γιατί η μικρή μας μας ήρθε μέσα σε ένα μήνα και ανυσηχώ μήπως ταλαιπωρηθούμε γαι το δεύτερο .Ελπίζω ότι θα πάνε όλα καλά και στον επόμενο μήνα θα σας ανακοινώσω τα ευχάριστα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εμείς Δώρα στην ίδια φάση είμαστε στον τρίτο μήνα άκαρπων προσπαθειών , και με μεγάλη απογοήτευση γιατί η μικρή μας μας ήρθε μέσα σε ένα μήνα και ανυσηχώ μήπως ταλαιπωρηθούμε γαι το δεύτερο .Ελπίζω ότι θα πάνε όλα καλά και στον επόμενο μήνα θα σας ανακοινώσω τα ευχάριστα

Σου το ευχομαι κοπελα μου..Ολα καλα θα πανε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δώρα μου καλημέρα και από μένα,

Και μεις αρχίσαμε αυτό τον μήνα προσπάθειες μετά την τελευταία αποβολή που είχα τέλος Φεβρουαρίου ( έχω περάσει δύο στο σύνολο-έχω γράψει την ιστορία μου σε άλλο ποστ), δυστυχώς δεν έχουμε παιδάκι ακόμα. Και σε μένα από όλες οι εξετάσεις που έκανα έδειξαν μόνο ότι είμαι ετερόζυγη με προδιάθεση θρομβοφιλίας (όλες οι άλλες είναι φυσιολογικές) αλλά ο αιματολόγος μου είπε πως δεν είναι αυτός ο λόγος των αποβολών αφού εγίναν στην 6-7 εβδομάδα.. Κοριτσάκια μου εύχομαι σε όλες μας σύντομα με σποράκι στην κοιλιά και τελειόμηνη εγκυμοσύνη :D:D:D Φιλιά κορίτσια xxxxxxx

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δώρα μου καλημέρα και από μένα,

Και μεις αρχίσαμε αυτό τον μήνα προσπάθειες μετά την τελευταία αποβολή που είχα τέλος Φεβρουαρίου ( έχω περάσει δύο στο σύνολο-έχω γράψει την ιστορία μου σε άλλο ποστ), δυστυχώς δεν έχουμε παιδάκι ακόμα. Και σε μένα από όλες οι εξετάσεις που έκανα έδειξαν μόνο ότι είμαι ετερόζυγη με προδιάθεση θρομβοφιλίας (όλες οι άλλες είναι φυσιολογικές) αλλά ο αιματολόγος μου είπε πως δεν είναι αυτός ο λόγος των αποβολών αφού εγίναν στην 6-7 εβδομάδα.. Κοριτσάκια μου εύχομαι σε όλες μας σύντομα με σποράκι στην κοιλιά και τελειόμηνη εγκυμοσύνη :D:D:D Φιλιά κορίτσια xxxxxxx

Κι εγω δυο ειχα μετα την γεννα του γιου μου,στην προσπαθεια για δευτερο...Ισως η μητερα φυση γνωριζει κατι παραπανω και προβλεπει ετσι ωστε να εχουμε γερα μωρα...Εγω δεν πηγα σε αιματολογο..αλλα και ο γυναικολογος μου τα ιδια μου ειπε...Υπομονη και επιμονη..και δεν μπορει :D:D θα ρθει και το μωρακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια και δωρα!!

εγω δεν ειμαι σε προσπαθειες συλληψης, εχω μια κουκλιτσα 14 μηνων και σκεφτομαι του χρονου να προσπαθησουμε, πρωτα ο θεος, για δευτερο :D

κι εγω, παντως, μια απ'τα ιδια : προσπαθουσαμε 3 μηνες, μενω εγκυος, αλλα παλινδρομησε, και ο γιατρος μας ειπε μετα απο 6 μηνες να ξαναπροσπαθησουμε :( ξαναξεκινησαμε και μετα απο 6 μηνες προσπαθειων ( και πολυ κλααααααμμα :cry::cry::cry: ) μενω εγκυος στην αθηνουλα μου :D:D:D εκεινο το μηνα, εκανα και διατροφη, εχασα 2 κιλακια και ειχα αποφασισει να μην ξαναγχωθω γιατι ξαφνικα, ημουν σιγουρη οτι θα ερχοταν το σπορακι, και τσουπ, νατο!!! :lol::lol: δεν θα ξεχασω ποτε, ομως, ποσο κουραγιο πηρα απο την παναγια, οταν πηγα να προσκυνησω στις 8 σεπτεμβριου, στα γενεθλια της :D ενιωσα οτι δεν θα αφηνε την κοιλια μου αδεια :)

ετσι, και τωρα, λεω να εχετε πιστη και ελπιδα, κοριτσια, οτι θα ερθει το σπορακι!!και του χρονου που θα εχετε το μωρακι σας αγκαλιτσα, θα σας γραφω κι εγω, οτι ηρθε η ωρα να αποκτησει και η αθηνουλα μου αδερφακι!!

η παναγιτσα θα ευλογησει ολες τις κοιλιτσες ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια και δωρα!!

εγω δεν ειμαι σε προσπαθειες συλληψης, εχω μια κουκλιτσα 14 μηνων και σκεφτομαι του χρονου να προσπαθησουμε, πρωτα ο θεος, για δευτερο :D

κι εγω, παντως, μια απ'τα ιδια : προσπαθουσαμε 3 μηνες, μενω εγκυος, αλλα παλινδρομησε, και ο γιατρος μας ειπε μετα απο 6 μηνες να ξαναπροσπαθησουμε :( ξαναξεκινησαμε και μετα απο 6 μηνες προσπαθειων ( και πολυ κλααααααμμα :cry::cry::cry: ) μενω εγκυος στην αθηνουλα μου :D:D:D εκεινο το μηνα, εκανα και διατροφη, εχασα 2 κιλακια και ειχα αποφασισει να μην ξαναγχωθω γιατι ξαφνικα, ημουν σιγουρη οτι θα ερχοταν το σπορακι, και τσουπ, νατο!!! :lol::lol: δεν θα ξεχασω ποτε, ομως, ποσο κουραγιο πηρα απο την παναγια, οταν πηγα να προσκυνησω στις 8 σεπτεμβριου, στα γενεθλια της :D ενιωσα οτι δεν θα αφηνε την κοιλια μου αδεια :)

ετσι, και τωρα, λεω να εχετε πιστη και ελπιδα, κοριτσια, οτι θα ερθει το σπορακι!!και του χρονου που θα εχετε το μωρακι σας αγκαλιτσα, θα σας γραφω κι εγω, οτι ηρθε η ωρα να αποκτησει και η αθηνουλα μου αδερφακι!!

η παναγιτσα θα ευλογησει ολες τις κοιλιτσες ;););)

Πραγματι...πρεπει να εχουμε πιστη...Αυτη τη φορα εκανα ταμα στη Αγια Αννα (μητερα της Παναγιας) να μου δωσει ενα μωρακι μια τελειωμηνη εγκυμοσυνη...Αυτη τη φορα εχω κι εγω συμμαχο την πιστη.

Να σου ζησει το κοριτσακι σου,γερο και δυνατο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν ξερω αν εχετε διαβασει την ιστορια μου...

εκανα ενα παιδι φυσιολογικα χωρις προσπαθεια..

επειτα απο 1,5 χρονο προσπαθησαμε για δευτερο..

εκανα στο συνολο 4 αποβολες..

εκτος απο ομοζυγωτικη θρομβωφιλια σε καποιο παραγοντα, εχω μεταθεση χρωμοσωματων στον καρυοτυπο, υψηλα αντιπυρινικα κυτταρα και αυξημενα ανδρογονα...

ολα αυτα τα ειχα και στην πρωτη μου εγκυμοσυνη οπου γεννηθηκε μια υγιεστατη κουκλα..

αυτη την φορα εμπιστευτηκαμε την ιατρικη για να μας κανει διαχωρισμο εμβρυων με προεμφυτευτικο ελεγχο...

αποτελεσμα;;;; ειμαι εγκυος σε υγιεστατα διδυμα και προσευχομαι να τα κανω τελειομηνα....

με τον ενα η με τον αλλο τροπο θα κανετε παιδακια αρκει να βρειτε τι φταιει για τις αποβολες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν ξερω αν εχετε διαβασει την ιστορια μου...

εκανα ενα παιδι φυσιολογικα χωρις προσπαθεια..

επειτα απο 1,5 χρονο προσπαθησαμε για δευτερο..

εκανα στο συνολο 4 αποβολες..

εκτος απο ομοζυγωτικη θρομβωφιλια σε καποιο παραγοντα, εχω μεταθεση χρωμοσωματων στον καρυοτυπο, υψηλα αντιπυρινικα κυτταρα και αυξημενα ανδρογονα...

ολα αυτα τα ειχα και στην πρωτη μου εγκυμοσυνη οπου γεννηθηκε μια υγιεστατη κουκλα..

αυτη την φορα εμπιστευτηκαμε την ιατρικη για να μας κανει διαχωρισμο εμβρυων με προεμφυτευτικο ελεγχο...

αποτελεσμα;;;; ειμαι εγκυος σε υγιεστατα διδυμα και προσευχομαι να τα κανω τελειομηνα....

με τον ενα η με τον αλλο τροπο θα κανετε παιδακια αρκει να βρειτε τι φταιει για τις αποβολες..

Συγχαρητηρια για τα διδυμακια σου,με το καλο...Κι εγω στο δευτερο αντιμετωπιζω δυσκολιες που θα παει ομως...αργα η γρηγορα θα ρθει το μπεμπακι :D

Σιγουρα...καθε γυναικα που αποβαλει πρεπει να ψαχτει.Απλα καλο ειναι να εχουμε πιστη..

Η δικη σου περιπτωση μοιαζει με θαυμα,οσων αφορα την πρωτη εγκυμοσυνη...

Τελικα ολα ειναι δυνατα..αρκει να το θελουμε και να μην εγκαταλειπουμε την προσπαθεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 months later...

Ποσο πολυ καιρο εχω να μπω.....Ευχομαι απο καρδιας ολες να ειστε εγκυουλες ..Μπηκα για να σας πω τα νεα μου.. και ναι διανυω την 15 εβδομαδα....Περασα το πρωτο τριμηνο με ολα τα συμπτωματα :?:? αλλα τωρα ειμαι καλυτερα!!!!!Διαβαζω τα παλαιοτερα μηνυματα και συγκινουμε..τι αγωνα δινει τελικα η καθεμια απο εμας για να αξιωθει να γινει μανουλα!!!!

Την τελευταια φορα που απεβαλα ειπα να κανω ταμα στην Αγια Αννα να με βοηθησει να ξαναγινω μανα..και δεν θα το πιστεψετε...9 Σεπτεμβριου..ημερα γιορτης της Αγιας μαθαινω πως ειμαι :D:D ..Ειναι να μην πιστευεις μετα..Το εκανε το θαυμα της...

Καθε μερα προσευχομαι να πανε ολα καλα..Βεβαια το αγχος δεν περιγραφεται αλλα προς το παρων ολα πανε καλα..

Ευχομαι κοριτσακια μου να μαθω και τα δικα σας ευχαριστα νεα..

Ο Θεος να μας δινει δυναμη για να μπορουμε να δινουμε η καθεμια τον δικο της αγωνα...

σας φιλω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με το καλο το μωρακι σου δωρα μου!!!να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη :) με περνας 3 μερες :P:P μαθατε τι ειναι??στην αυχενικη τι σας ειπαν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με το καλο το μωρακι σου δωρα μου!!!να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη :) με περνας 3 μερες :P:P μαθατε τι ειναι??στην αυχενικη τι σας ειπαν?

Aυχενικη πολυ καλη.....μειωμενη πιθανοτητα για συνδρομο νταουν...δεν την ειδε ακομη ο γιατρος.Αν και τον πηρα τηλ....μου ειπε πως ειναι ολα οκ.. αν υπηρχε καποιο θεμα με το εμβρυο θα στο ελεγαν και απο το εργαστηριο( που πηγα για την αυχενικη)!!Ετσι μου ειπε!!!

στις 5 θα παω για τον μηνιαιο υπερηχο...ελπιζω να δουμε φυλο

Σ ευχαριστω για την ευχουλα σου το ιδιο ευχομαι και για σ ενα μαιμουδιτσα μου.

Εσεις κανατε αυχενικη ετσι;ολα οκ φανταζομαι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι ναι καναμε και ειναι ολα σουπερ!!!!ειναι μια χαρα το μωρακι μας :D δε σας ειπαν για το φυλο στην αυχενικη?εμας μας ειπαν μαλλον κοριτσακι αλλα δευτερα που θα παω γιατρο ελπιζω να το δουμε τι ειναι γιατι δε μπορω αλλο αυτο το ''μαλλον'' :P:P:P θελω να μαθωωωωωωω :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι ναι καναμε και ειναι ολα σουπερ!!!!ειναι μια χαρα το μωρακι μας :D δε σας ειπαν για το φυλο στην αυχενικη?εμας μας ειπαν μαλλον κοριτσακι αλλα δευτερα που θα παω γιατρο ελπιζω να το δουμε τι ειναι γιατι δε μπορω αλλο αυτο το ''μαλλον'' :P:P:P θελω να μαθωωωωωωω :D

Οχι δεν μας ειπαν!!!!!!!!Υπομονη αργα η γρηγορα θα μαθουμε :lol::lol::lol:

Καλη εγκυμοσυνη να χουμε ολες οι εγκυουλες..τελειομηνες με γερα μωρακια :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο κοριτσια..πολυ χαιρομαι που σας ακουω να συζητατε για αυχενικες και υπερηχους. Μου θυμιζετε τις δικες μου εποχες που ηταν σαν να ζουσα σε ενα συννεφο-το πιο ωραιο συννεφο ομως....

με το καλο και καλη λευτερια σας ευχομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο κοριτσια..πολυ χαιρομαι που σας ακουω να συζητατε για αυχενικες και υπερηχους. Μου θυμιζετε τις δικες μου εποχες που ηταν σαν να ζουσα σε ενα συννεφο-το πιο ωραιο συννεφο ομως....

με το καλο και καλη λευτερια σας ευχομαι.

Ευχαριστουμε sethu ...εσυ εχεις παιδακι;

Εγω εχω ενα αγορακι 4 ετων...και ευελπιστω να του χαρισω και το αδερφακι του πρωτα ο Θεος...αν και παιδευτηκα αρκετα γι αυτο το φασολακι :cry::cry: ..αλλα δεν πειραζει χαλαλι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 year later...

Καλησπέρα Δώρα!

Εμείς μετά από ενα χρόνο πιάσαμε το πρώτο μας παιδάκι το οποίο και χάσαμε στην 17η εβδομάδα κυησης..

Καταλαβαίνω πως μπορεί να νιωθεις και ευχομαι σε σενα, σε μενα αλλα και σε ολες τις υπολοιπες κοπελες συντομα να ζησουμε το θαυμα της ζωης και να χαρουμε τη μητροτητα. 

Δε μαθαμε ποτε το λογο της αποβολης και ουτε προκειται. Ομως η φυση ειναι σοφη και καμια φορα προνοει για καλο μας. Μην το βαζεις κατω και μη χανεις την ελπιδα. Για μενα ηταν πολυ δυσκολο αυτο το διαστημα και πολυ αγχωτικο.Εξετασεις..αποτελεσματα κτλ...Μολις εχθες μας ανακοινωσε ο γιατρος οτι μπορουμε να ξανα ξεκινησουμε τις προσπαθειες. Η χαρα μου απεριγραπτη. Δεν ξεχνω το μωρακι που εχασα ομως θέλω τοσο πολυ να κρατησω στην αγκαλια μου ενα μωρο. .Φοβαμαι ποσο θα μου παρει αυτη τη φορα όμως ο γιατρος μας ειπε οτι δε θα παρει πολυ απο τη στιγμη που ξερουμε και οι δυο οτι μπορουμε να κανουμε παιδια. Ενω την πρωτη φορα οσο δεν ερχοταν, τοσο τετοιες ιδεες μας κατετρωγαν ψυχολογικα. Ετσι αυτη τη φορα μιας και η χαρα, αφου ξεπερασαμε τα δυσαρεστα, υπερτερει αρχιζουμε πιο χαλαρα. Σιγουρα δε θελει αγχος. Ειναι οτι χειροτερο. Το πρωτο παιδακι εμεις το πιασαμε σε διακοπες στην Κρητη που ημασταν εντελως ανανεωμενοι. Καθε εγκυμοσυνη ειναι ξεχωριστη. Λογικο να φοβασαι ομως πρεπει να χαλαρωσεις και να αποβαλλεις τις αρνητικες σκεψεις. .και τοτε θα δεις οτι ολα ειναι εφικτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 months later...

καλησπερα κοριτσια ειμαι κ εγω καινουρια στο forum προσπαθω να το μαθο σιγα σιγα. κ εμειςμε τον αραββονιαστικο μου κανουμε προσπαθειες για μωρακι.

βασικα το σαββατο εγεινε η πρωτη επαφη χωρις προφυλαξει κ ειχα κ ωοριξια κ ειθελα να ρωτησω απο την κυριακη κ εχτες κ σημερα εχω τσιμπιματακια κατω χαμιλα στην κοιλια κ δεξια στην μια σαλπιγγα κ στην αριστερι..λετε να ειναι απο την εμφυτευση αυτα τα τσιμπιματακια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν νομίζω ότι έχει σχέση αυτό που λες άλλωστε είναι πάρα πολύ νωρίς..είναι πολύ καλό το γεγονός ότι ήσουν σε ωορρηξία και ήρθατε σε επαφή γιατί έτσι αυξάνονται οι πιθανότητες..εγώ θα σου πρότεινα να χαλαρώσεις να μην το σκέφτεσαι να περνάς καλά και όταν φτάσει η ημερομηνία που ειναι να αδιαθετήσεις κάνε ένα τεστ εγκυμοσύνης...εύχομαι όλα να πάνε κατ΄ευχήν και να γίνεις το συντομότερο μανούλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...