Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια Φεβροαριου-Μαρτιου-Απριλιου 2013


Recommended Posts

Καλησπέρα κοριτσια...τι κανετε;;; Εγώ πολύ κουρσμένη αισθανομαι και δεν ξερω ποσο θα αντεξω..η δουλεια μου ειναι πολύ απαιτητικη και πηγιανοερχομαι συνέχεια και επισης αρκετη ορθοστασία...Νομίζω αρχίζω να έχω λίγες συσπάσεις... Προσπαθω να κοιμαμαι νωρις γιατι σηκωνομαι απο τις 7μιση να πάω τον μικρό στο παιδικό...αχ! ΚΑι γω ειδα την εκπομπη χτες...δεν την εχω κανει λόγω κοστους..ενω την γνωριζω την κυστικη.κακώς βεβαια..αλλά...Φιλάκια σε όλες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 985
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερα...

χαθηκα λιγο αλλα δεν σας προλαβαινω εκανα και τα γενεθλια της κορης μου το σαββατοκυριακο... καλε καντε μια περιληψη για τα γεγονοτα που εχουν γινει... :D

εμεις καλα πολυ κλωτσο εχουμε... τα ποδια μου δεν πανε και πολυ καλα με την φλεβιτιδα.... θα πρεπει να φοραω συνεχεια αντιθρομβωτικο καλτσον και με πονανε συνεχεια οι φλεβες μου...

8 επιπεδου 23 του οκτωμβρη θα κανω.... ανυπομονω να παω..

θα παρουμε και ενα μεταχειρισμενο εφταθεσιο γιατι δεν θα μας βαζει το δικο μου αυτοκινητο..(σουζουκι σουιφτ εχω)..

τωρα ετοιμαζω σουπα να φαω γιατι δεν ειναι πολυ καλα το στομαχακι μου....

αυτα τα νεακια μας...

Αντε βρε Ελενιτσα...λεω κ εγω που χαθηκε αυτο το κοριτσι!!!!

Χαιρομαι που ολα ειναι καλα!!

Καλα ε...;;;Θα ειστε φοβεροι με το πουλμανακι!!!!!!!! :D:D

Η δικια μου η κορη εχει γενεθλια του Αγ.Δημητριου(26/10),σε λιγες μερες...τι εγινε μεχρι κ σε αυτο υπαρχει συμπτωση με τις κορες μας;;;;χαχαχαχαχαα!!Να σου ζησει,να τη χαιρεσε!!!Και με το καλο κ τα παλλικαρακια σου!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου...επιτελους διαβασα τα νεακια σας...και βλεπω οτι ολα πανε καλα λιγο πολυ...Καλοσοριζω κ εγω με την σειρα μου το νεο μας μελος και ευχομαι για ολες μας καλη συνεχεια...Εγω σημερα δεν εκανα απολυτος τιποτα...πονουσα πολυ στη μεση μου κι ετσι εκατσα στα αυγα μου...Μεχρι την Τεταρτη θα εχει τελειωσει η μετακομιση...Ευτυχως τα πολλα πολλα τα εχω τελειωσει...μονο τα ντουλαπια στην κουζινα μου εχουν μεινει και μετα μπαλκονια πατζουρια και σουπισμα σφουγκαρισμα...παρασκευη παω στο γιατρο να δουμε τον μπεμπη μας και να συνενοηθουμε κ για την β επιπεδου...Αυτα απο μενα φιλακια πολλα σε ολες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!!! Πως είστε σήμερα????

Εγώ κορίτσια τεμπέλιασα αρκετά ξυπνάω το πρωί στις 10:00 που έχω να το κάνω από τα σαββατοκύριακα όταν ήμουν μαθήτρια :lol::lol::lol: γιατί μώλις τελείωσα το σχολείο έπιασα αμέσως δουλειά και από τότε δούλευα σερί μέχρι και τα Χριστούγεννα που μας πέρασαν που και με απολύσανε!!!

Εγώ εχθές το βράδυ έφτιαξα κρέας σούπα όχι αυγοκομμένο!!! Είχα πολύ καιρό να φάω και μου άρεσε πάρα πολύ!!! Σήμερα θα κάνω μπρόκολο που θα πάω να μαζέψω στο χωριό του μπαμπά μου και χοιρινό με πορτοκάλι και κούπα ρύζι! Αυτό το φαγάκι μου αρέσει πάρα πολύ!!!

Με το καλό Binoula μου να μπείτε στο σπιτάκι σας!!!!

Jovi μου να ξεκουράζεσαι αρκετά γιατί οι συσπάσεις θέλουν ξεκούραση!!!

Ελένη να χαίρεσαι την κορούλα σου να τα 100σεις και να είναι πάντα γερή!!!

Αναστασία μου είναι πολύ ωραίο το όνομα που θα πείτε την μπουμπούκα σας πρώτα ο Θεός!!! Εγώ εάν είχα κορίτσι Αναστασία θα το λέγαμε λόγω της πεθεράς μου η οποία έφυγε νωρίς από καρκίνο!!! Τελικά για 1 μέρα έχουμε 2 εβδομάδες διαφορά!!! Αύριο κλείνω την 23η εβδομάδα!!!

Φιλάκια σε όλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου!Ειστε ολες καλα?Σημερα μ εχει πιασει μια τεμπελια....Τπτ δεν θελω να κανω..Κοιμηθηκα στις 10 το βραδυ (ως συνηθως) και ξυπνησα 2 φορες το βραδυ λογω του οτι εκλαιγε το κοριτσακι μου τη μια κ την αλλη ξυπνησε κ μου ζητησε γαλα.Σερνομαι σημερα..Πρεπει να πακεταρω τπτ γτ περναει ο καιρος και δεν εχω κανει πολλα!

Ελενη μου να χαιρεσαι το κοριτσακι σου!Γερη να ειναι κ να εχει καλη προοδο.

Jovi μου σιγα σιγα με τη δουλεια.Εγκυουλα εισαι βρε δεν σε προσεχουν??

Βινουλα μου με το καλο η μετακομιση..Τελειωσατε,τπτ δεν εμεινε.Με το καλο κ η β' επιπεδου!

Νικη μου ξερογλειφομαι με τα φαγακια που φτιαχνεις!!!!!

Εχθες εμαθα να φτιαχνω πιτουλα..Μια γειτονισσα ηπειρωτισα μου εδειξε εχθες και χαρηκα πολυ γτ θα φτιαχνω πιτουλες μονη μου!!!!

Φιλακια !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια κι από μένα :) Εγώ ψαράκι πήρα για σήμερα και θα το κάνω σούπα με πατατούλες, καρότο και σέλινο. Μου 'χει λείψει πολύ.

Binoula νομίζω έκανες ήδη αρκετά για ολόκληρο το μήνα. Προσπάθησε να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς και ζήτα βοήθεια από όπου μπορείς ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια και από εμένα! Χαλαρά και εγώ σήμερα, φαγητάκι έχω από εχτές αρακά με μοσχαράκι. Τα καλοκαιρινά μου ψιλομάζεψα το πρωί και περιμένω να έρθει ο καλός μου το απόγευμα να μου βγάλει τα χειμωνιάτικα να δω τι θα κατεβάσω και τι θα ξανα ανέβει επάνω! Να δούμε και τι ανάγκες έχουμε βρε παιδί μου! Σας φιλώ γλυκά! :YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!Χαιρομαι που ειστε καλα!!!Εμεις συνεχιζουμε το ψαξιμο για σπιτι χωρις κανενα αποτελεσμα!!! :cry::cry::cry: Τον μπούμπου μας,να πανε ολα καλα πρωτα ο θεος μαλλον θα τον βαφτισουμε Κωνσταντίνο το ονομα του πατερα μου!Και λεμε να κανουμε τον θρησκευτικο γαμο μαζι με την βαφτιση!Γαι να δουμε θα τα καταφερουμε;;;Οσο για το αυγο οταν κανω σουπιτσες τον τελευταιο καιρο τις κανω με αυτο τον τροπο που γινονται πεντανοστιμες και δεν χρειαζονται αυγοκομα!!!!Με μπολικο λεμονι κτλ....Παντως αν θελετε υπαρχει τροπος να αυγοκοφτει φαγητο χωρις να ειναι ωμο το αυγο..μολις τελειωσετε το αυγοκομα βαζετε το λεμονι και τελος το αφηνετε να παρει μια βραση μονο,ετσι εχει βρασει και το αυγο και δεν υπαρχει κινδυνος..!!!!Ενταξει μπορει να μην εχει αυτον τον πλουσιο αφρο απο πανω παντως ειναι αυγοκομμενο!!! ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πηγα να παρω την κορη μου απο τον παιδικο...

ηταν μεσα στα αιματα...

την δαγκωσε ενα παιδακι..πρεπει να την παω να την δουνε στο νοσοκομειο η δεν θα μολυνθει??????

κ για πειτε μου τωρα εγω τι να κανω και τι να πω...

η δασκαλα οταν πηγα να την παρω μου ζητησε συγνωμη κι αν θελω να μου πει τη μαμα του παιδιου να μιλησουμε..

τι να πω με την ξενη γυναικα???? να την πιασω δηλαδη απο τα μαλλια????? τι φταιει αυτη????

παιδια δεν ξερω πως να αντιδρασω ειλικρινα...

αυτα στον ιδιωτικο δεν τα ειχαμε..

ειλικρινα εχω στεναχωρηθει πολυ...

τα δικα μας θα τα βγαλουμε γιωργο και μιχαλη.. ο πεθερος μου και ο μπαμπας μου...

σας ευχαριστω κοριτσια για τις ευχες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενάκι πολύ στεναχωρέθηκα γι αυτό που έγινε. Που την δάγκωσε?? Καλά πόσα παιδάκια είναι στην τάξη της και δεν πρόλαβε να κάνει κάτι η δασκάλα?? Πέρυσι στον πρώτο ιδιωτικό που τον έστειλα στου Παπάγου, κι εμένα μου γύρισε μια φορά σπίτι με δάγκωμα-μελανιά στο χεράκι του και μάλιστα ήταν 7 παιδάκια όλα κι όλα στην τάξη. Τη σύσταση/παρατήρηση στους γονείς πρέπει να την κάνει η ίδια η δασκάλα και κακώς σου είπε να το κάνεις εσύ, κατα τη γνώμη μου.

post-15130-13873939741395_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας ομορφες εγκυουλες!!!!

εγω δεν ξερω σιγουρα τι ειναι οποτε δεν μπορω να πω και ονοματα αν ομως εχω ενα κοριτσακι θα το βγαλουμε Καλλιοπη-Μαρια αληθεια μηπως εχετε καμια ιδεα πως μπορουν να συνδιαστουν αυτα τα 2???

αααα το βραζετε το αβγο????και δεν κοβει???μπα προτιμω το μη αβγοκομενο αν δεν εχει τον πλουσιο αφρο του τοτε ειναιμουφα αβγοκομενο :lol::lol: εγω σημερα ειχα κοτοσουπα και μου ειπε μια φιλη να ριξω μεσα στο πιατο μια κουταλια γιαουρτι :roll: εεε κοριτσια ηταν τελειο :!::!:

ΕΛΕΝΗ που την δαγκωσε??και τι δουλεια εχεις εσυ να πιασεις την αλλη μαμα???η δασκαλα τι ρολο παιζει δηλαδη??οκ δεν προσεχε τα παιδια αλλα αφου εγινε αυτο να πιασει την μαμα του παιδιου και να της το πει....τι να πω :o:shock: υποθετω ομως πως θα ηταν εμβολιασμενο το παιδακι δεν νομιζω να παθει κατι :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσια...τι κανετε;;; Εγώ πολύ κουρσμένη αισθανομαι και δεν ξερω ποσο θα αντεξω..η δουλεια μου ειναι πολύ απαιτητικη και πηγιανοερχομαι συνέχεια και επισης αρκετη ορθοστασία...Νομίζω αρχίζω να έχω λίγες συσπάσεις... Προσπαθω να κοιμαμαι νωρις γιατι σηκωνομαι απο τις 7μιση να πάω τον μικρό στο παιδικό...αχ! ΚΑι γω ειδα την εκπομπη χτες...δεν την εχω κανει λόγω κοστους..ενω την γνωριζω την κυστικη.κακώς βεβαια..αλλά...Φιλάκια σε όλες...

προσεχε βρε κοριτσακι μου μην κουραζεσαι τοσο ασε και κανεναν αλλον να κανει καμια δουλεια!!!

δηλαδη ποσο κοστιζει??δεν την κανουν σε νοσοκομειο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΙΝΟΥΛΑ κοντευεις με την μετακομιση!!αντε να ξεκουραστεις και να απολαυσεις το σπιτακι σου!!!με αυτο τον καιρο τι βεραντες και μπατζουρια να κανεις :evil:

ΝΙΚΗ καθε μερα περιμενω να σε διαβασω για να εμπνευστω συνταγες!!!μπραβο βρε κοριτσια μου...και μαγειρευεις μεσημερι βραδυ αλλο φαγητο??

ΑΝ-Ν τι επαθε η μικρουλα και εκλαιγε μωρε??εσεις ποτε μετακομιζετε??

ναι στους πρωταγωνιστες ειχε το θεμα με την κυστικη...εγω δεν ξερω καποιον ουτε απο μμενα ουτε απο τον αντρα μου που να πασχει απο κατι τετοιο αλλα αν ειναι φορεας καποιος που να το ξερω... :roll:

αληθεια πως καταλαβαινετε τις συσπασεις???και σε ποια εβδομαδα εμφανιζοντε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!!!Επιτέλους σήμερα τελειώσαμε με την β-επιπέδου. 3η φορά κ τυχερή.Μας άφησε κ τα είδαμε όλα.Όλα είναι μια χαρά.Κ τελικά είναι μπέμπα κ όχι μπέμπης(100% μας είπε ο γιατρός).Ευτυχώς ακόμα δεν πήρα κιλά,έχασα μισό ακόμα.

Όσο για το όνομα δεν ξέρουμε ακόμα.Στο πρώτο θα διαλέξει όνομα το μωρούλι μου(=ο άντρας μου),στο δεύτερο εγώ.Παίζει το όνομα του μπαμπά του Βασίλης,οπότε θα είναι Βασιλική(τη μαμά του την έβγαλε η κουνιάδα μου),αλλά αν δεν έχουμε επεισόδια όπως στο γάμο,σε αντίθετη περίπτωση θα αυτοσχεδιάσει.Για το δεύτερο ξέρω σίγουρα,αν είναι κοριτσάκι Μιχαέλα-Καλιρρόη(κ οι 2 γονείς μου),αν είναι αγοράκι Μιχάλης(ο μπαμπάς μου,δυστυχώς το όνομα της μαμάς μου δεν έχει αρσενικό).

Κάποια κοπέλα ζήτησε βοήθεια για το Καλλιόπη-Μαρία(αν θυμάμαι καλά) σκέψου το "Κάρι".Εγώ για το Μιχαέλα-Καλλιρόη είμαι ανάμεσα στο "Μίκα" ,στο "Μίλι" και στο "Έλλη".

Με τα φαγητά που λέτε συνέχεια μου τρέχουν τα σάλια,αλλά ευτυχώς κρατιέμαι ακόμα.

Φιλάκια σε όλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενη σε ενα παιδικο παρτυ περσι,ενα παιδακι ειχε δαγκωσει την κορη μου....μιλαμε το παιδι ειχε σημαδι για ενα μηνα..Δεν εβγαλε αιμα αλλα το καημενο τι πονο τραβηξε...Και εγω δεν μιλησα στη μαμα....τι να πω;;;Βασικα συγκρατηθηκα κ περιμενα να μου ζητησει συγνωμη αλλα ηταν τοοοοοοσο γουρουνα,που ουτε καν μπηκε στον κοπο.Τι να πεις......

Βαλε στο παιδι καποιο αντισηπτικο κ θα ειναι ενταξει.

Λενακαρα αντε με το καλο ο κοριτσαρος!!!!!!!!!!!!! :D

Βρε κοριτσια μου σας διαβαζω τοσες μερες που γραφετε για το αυγολεμονο...Οταν ριξουμε το αυγολεμονο στο φαγητο,παυει να ειναι ωμο γιατι μαγειρευετε,ψηνετε.Φατε αφοβα!!Τωρα που μπορουμε κ εχουμε δικαιολογια!!!!!!!!!!!!χαχαχαχχαχα!!!!!!!!!!!!

Μιας κ λετε για τα ονοματα,εμεις πρωτα ο Θεος να γεννηθει το παιδακι μας,αν ειναι αγορι τελικα(εχω μια επιφυλαξη μεχρι τη β επιπεδου.... :roll:),θα το βγαλουμε Νικο.Ειναι το ονομα του λατρεμενου μου νονου ο οποιος εφυγε πολυ νωρις κ πραγματικα τον υπεραγαπουσα.Αν ειναι κοριτσακι θα παρει το ονομα της συγχωρεμενης της πεθερας μου,Ελενη....ωραια ονοματα κ τα δυο ε;;;;;;;;;Ας ειναι γερα τα παιδακια μας κ να γεννηθουν με το καλο...κ το ονομα ειναι το τελευταιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια,

χαίρομαι που είστε καλά, ακούω για ονοματάκια παιδικά και μ΄αρέσει, μπράβο , μπράβο , μάθατε και το φύλο και ετοιμάζεστε σιγά σιγά ε?

κορίτσια εγώ όλα καλά όσον αφορά τα παιδάκια μου. Την Παρασκευή κάνω αυχενική και έχω αγωνία. Μακάρι να μου πει όλα καλά και να μάθω και το φύλο.

Είχα καιρό να μπω γιατί δεν ήμουν πολύ καλά ψυχολογικά και σωματικά. Όσον αφορά τα ψυχολογικά τσακώθηκα με τα πεθερικά μου, που μένουμε πάνω κάτω και σχεδόν δεν μιλιώμαστε.

Ο λόγος? αφορά το αγοράκι μου το οποίο, ξεκίνησε παιδικό σταθμό. Έκλαψε 4 μέρες στην αρχή και μόνο για 3 λεπτά, μετά όταν έφευγες σταματούσε αμέσως. Επίσης τώρα (δεν έχει πάει καλά καλά ούτε ένα μήνα,11/09 ξενκίνησε και αρρώστησε κ 7 μέρες εργ.) απλά διαμαρτύρεται Δευτέρα πρωί που είναι μετά απο ΣΚ. Αλλά και πάλι για λίγο και μέχρι να φύγεις σταματάει. Την Δευτέρα που τον πήγα εγώ περίμενα από έξω μήπως δεν σταματήσει να τον πάρω μετά από 15 λεπτά και μέχρι να κλέισω την πόρτα σταμάτησε.

Η πεθέρα μου όμως έχει άλλη ιδέα. Με έπιασε να μου πει ότι παίζω με την ψυχή του παιδιού (ναι έτσι ακριβώς είπε!!!!!) μου το τόνισε 4 φο΄ρες ότι παίζω με την ψυχή του και να το ψάξω γιατί είναι βία αυτό για το παιδί να φεύγει από το σπίτι του. Επίσης έχπυν ανακατευθεί και ο αδερφός με τη γυναίκα του άντρα μου (που ανακατεύονται συνέχεια και έχουν παιδιά παρόμιας ηλικίας-μόνο που δεν δουλεύει η συνιφάδα μου) και λένε ότι το παιδί δεν έχει έτοιμη νοημοσύνη ακόμα!!!

Τους έχει φάει η ζήλια επειδή πάει η γλώσσα του ροιδάνι ενώ η δικιά τους ένα μήνα πιο μικρή δεν μιλάει έτσι και λένε " μπορεί ο λόγοσ του να είναι ανεπτηγμένος αλλά όχι η νοημοσήνη του ακόμα"¨(!!!!!)

Το ξέρω μπορεί να σας φανούν υπερβολικά αλλά θα δείτε με το καλό σε λίγο καιρό ότι δυστυχώς μεταξύ γονιών-κυρίως γυναικών υπάρχει ανταγωνισμός και κακία και προσπαθούν συνέχεια να μειώνουν το παιδί σου.

Μια ζωή το δικό τους, μπουσούλισε πρ΄'ωτο, περπάτησε πρώτο, τρώει μόνο του ενώ εσένα όχι και άλλα τέτοια τα αποία τόσο καιρό ανεχόμουν χωρίς να μιλάω αλλά να πουν ότι παίζω με την ψυχή του?

απλά θέλω το καλό του επειδή έχω μιλήσει και με παιδοψυχολόγο φίλη μου θεωρώ ότι είναι καλύτερο να πάει παιδικό παρά σε ένα σπίτι με δύο παππούδες -εφόσον δουλεύουμε...

η νηπιαγωγός χτε που μιλήσαμ πάλι μου είπε ότι θεωρεί έγλημα αυτό το παιδί να σταματήσει το σχολείο, ότι παίρνει ήδη πάρα πολλά, ότι είναι πολύ εξυπνός, ότι παρακολύθεί το μάθημα και ότι ρωτάει μετά η δασκάλα απαντάει αμέσως...

συγνώμη αν σας κούρασα , τώρα ξεκίνησα και δεν ξέρω που να σταματήσω.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σας πω ΄'οτι τρελάθηκα γιατι όταν του μίλησε ο άντρας μου η πεθερά τα αρνήθηκε όλα , είπε εγώ δεν είπα τίποτα (η φώκια :twisted: ). Ακόμα κ μια βλάκεια του τύπου δεν το εννοούσα έτσι να έλεγε θα το καταλάβαινα αλλά δεν είπα τίποτα πάει πολύ!!! δεν πιστεύω ότι είναι τόσο υπουλοι!! τους είχα για πιο καλόυς....αλλά με έβγαλαν τρελή...

έχω ανεχτεί πολλά όλα αυτά τα χρόνια αλλά το ποτήρι ξεχύλισε....

έκλαιγα γιατί δυστυχώς τους είχα ανάγκη ενω΄οι δικοί μου δεν μπορούν να βοηθήσουν μιας κ η μητέρα μου δουλεύει και ο πατέρας μου έχει πεθάνει. Εκει με έπιασε το παράπονο και έκλαιγα δυο μέρες γιατί ώρες ώρες μου λείπει να τον είχα και εγώ δίπλα μου, στήριγμά σε όλα και ψυχολογικά και πρακτικά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Όλα καλά??? καλά δεν μπαίνω για 2 ώρες και δω στη σελίδα πέφτουν βροχή τα μνμτα!! :lol::lol:

Όλη νύχτα ο μπέμπης μου έρειχνε κάτι κλωτσιές αφού να φανταστείτε ξυπνούσα.. άρχισε και ζωηρεύει... σήμερα μπαίνω στην 24η εβδομάδα!! Εγώ θα πάω μια βόλτα στην αγορά και μώλις γυρίσω θα κάνω σπανακόρυζο σήμερα λόγω και Τετάρτης!!!

Εχθές το βράδυ πηγα στη μαμά μου και φτιάξαμε κοκκινιστό μοσχάρι με κριθαράκι και σουβλημά στα κάρβουνα που άναψε τζάκι!!! Όλα μου άρεσαν πολύ!!!

Λένακαρά, πολύ χαίρομαι για το κοριτσάκι σου όλα να έρθουν με το δεξί!!!

Stalitsa, μαγειρεύω καθημερινά και ίσως και 2 φορές την ημέρα.. έτσι κι αλλιώς δεν κάνω και τίποτε άλλο τα άλλα τα έχει αναλλάβει ο άντρας μου!!!

Ελένη μου, τι ήταν αυτό πάλι??? Να την δαγκώσει?? Εάν ξαναγίνει τότε να το πεις στη μαμά του τώρα δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος!!

Φιλάκια σε όλες τις κοιλίτσες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοννα μου καλημέρα...

Εγώ στο θέμα πεθερικά έχω κάνει διατρηβή.. μέχρι και στα δικαστήρια μας έτρεχαν... η συμβουλή που έχω να σου δώσω??? Από κοντά αλλά μακριά!!! Μπορεί να μένεται πολύ κοντά η απόσταση για να έρθουν και να πας θα είναι πολύ τυπική και μακριά!!! Εμάς ως και στα δηκαστήρια μας έτρεχαν έτσι μέναμε και εμείς πάνω κάτω και τώρα έχω την σπιταρώνα μου αλλού και έχω βρει την υσηχία μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλέ όλο για φαγητά μιλάς? ξεχνάς έγκυες γυναίκες? μας ξελιγώνεις χεχεχε...

έφυγες κ ηρέμησες ε? τυχερή!!!! εγώ δεν τολμάω να φύγω από το σπίτι χωρίς αναφορά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KONNA μου, όπως πολύ σωστά είπε και η Νίκη, μακριά κι αγαπημένοι. Κι αφού απο φυσική απόσταση δυστυχώς είστε κοντά (πάνω κάτω) κοιτάξτε να βάλετε όρια σε σχέση με το πόσο μπορούν να παρεμβάλονται στη ζωή σας και σε τι βαθμό μπορούν να έχουν λέγειν πάνω στο παιδί. Κι αφού το αποφασίσετε μαζί με τον άντρα σου, εκείνος πρέπει να τους βάλει στη θέση τους. Εγώ όταν είδα οτι η κατασταση ετοιμαζόταν να ξεφύγει και ηθελαν να μου λενε τι να κάνω με το παιδί μου, η απάντηση μου ήταν "θα το συζητήσω με τον άντρα μου και θα αποφασίσουμε". Μια, δυο, τρεις, θα καταλάβει. Αρκεί να έχεις την υποστήριξη του άντρα σου φυσικά. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λένα super!!!!!!!!!! Μπράβο!!!!! Να χαίρεστε την κοράκλα σας! Ανατροπή, ε; Με το καλό και τα γεννητούρια σας!!!!! :D:D:D:D

Ελένη τι να πω για το περιστατικό..... είναι να σεληνιάζεσαι, αλλά θα πρότεινα να μιλήσεις στη δασκάλα για να καταλάβει και εκείνη ότι αυτή είναι που είναι κύρια υπεύθυνη. Αν δεν της πεις κάτι μπορεί να μείνει στο συννεφάκι της.

Κόννα μου πραγματικά εδώ τα έχω πάρει εγώ με τα πεθερικά σου! :shock: Αυτά τα λένε από την άγνοιά τους καθαρά! Εννοείται ότι δεν παίζεις με την ψυχή του παιδιού. Ίσα ίσα που τα παιδάκια μέσα από τους παιδικούς και όλα αυτά μαθαίνουν να κοινωνικοποιούνται από πολύ νωρίς και να μαθαίνουν πιο πολλά πράγματα! Μην δίνεις καμία σημασία σε όσα λένε. Πιστεύω ότι απλά τους έχει πειράξει ότι δεν τα αφήνετε σε εκείνους και βρίσκουν συνέχεια και λένε.... Άσε με γιατί τα παίρνω με κάτι τέτοιες συμπεριφορές. Και αυτό το πάνω-κάτω δεν βοηθάει καθόλου.... Πάντως είμαι σίγουρη ότι ο άντρας σου καταλαβαίνει ότι δεν βγάζεις πράγματα από το μυαλό σου. Υπομονή κοριτσάκι μου και άστους να λένε και τους γονείς του και τους κουνιάδους σου...πρώτα απ' όλα εκείνοι είναι δυστυχισμένοι με τα κόμπλεξ τους. Σκέψου τι μαυρίλα έχουν στην ψυχή τους για να προσπαθούν να αισθανθούν καλύτερα θίγοντας τους άλλους.... Τραγικό! Χαμογέλα και στείλε πολλά χαμογελάκια στην υπέροχη κοιλίτσα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα εγκυουλες μου!Ειστε καλα?Καλε γεμισαμε μια ολοκληρη σελιδα με νεακια!!Μπραβοοοο!!Εγω κλασσικα ασχολουμαι με το πακεταρισμα.Η μπουμπουκα μου ξυπνησε μια φορα παλι στις 2:30 και απο τοτε δεν μπορουσα να κοιμηθω εγω..το μωλουδελι στην κοιλιτσα να κλωτσαει ακαταπαυστα ολη τη νυχτα μεχρι κ τωρα..η κολια μου παει σαν φουρτουνιασμεο καραβι.

Καντυ μου θα σε απογοητευσω κοπελα μου αλλα απο τα Χριστουγεννα κ μετα θ'απαγορευονται οι γαμοβαφτισεις.Εχει παει ηδη εγκυκλιος σε καποιες μητροπολεις η οποια λεει πως απαγορευουν τη γαμοβαφτιση γτ θεωρουν πως ειναι προσβολη να διαβαζεται στο γαμο η ευχη και δωσε αυτης καρπον κοιλιας ενω ηδη υπαρχει το παιδακι.

Ελενη μου εγω θα μιλουσα με τη δασκαλα μονο και μονο προς συμμορφωση του.Δεν θα πηγαινα με καυγαδιστικη διαθεση φυσικα.Αλλα το παιδακι αυτο αν δεν το συμμορφωσει η μανουλα του θα δαγκωσει παλι ..περαστικουλια σας!! :(

Ζουμπι μου κ ο αντρας μου εχει 26/10 γενεθλια!Οπως κ η αδερφη του.

Λενα χαιρομαι που τ αποτελεσματα ειναι σουπερ!!!!Με το καλο η μπουμπουκα!!!!

Κοννα μου αχ!τι να σου πω?Περασα πολυ δυσκολη φαση το καλοκαιρι που ηρθαμε Ελλαδα για διακοπες με τον κουνιαδο μου κ τη συνυφαδα μου κ μπορω να σε καταλαβω.Αυτοι βεβαια δεν εχουν ακομη παιδια.Με τα πεθερικα μου δεν μπορω να πω..εχουμε πολυ καλες σχεσεις..απλα με ολα αυτα που συνεβησαν απομακρυνομαι γτ η κακια παντα βγαινει η νυφη.Ασε..μακρια....!!!!Υπομονη κοριτσακι μου,ξερω πως μπορει να αισθανεσαι!Εσυ γνωριζεις καλυτερα οτι η κινηση σου το να στειλεις το παιδακι σου στον παιδκο ειναι η καλυτερη!Εγω δλδ που την εστειλα απο 13,5 μηνων?Ειμαι για κρεμαλα ε? :lol::lol::lol: Δεν θα μπορουσες να εκανες καλυτερα απο το να το πας παιδικο..παιρνει τοσα πολλα,ανεξαρτητοποιειται,μαθαινει να εντασσεται σε μια ομαδα,να σεβεται κλπ.Αστους να λενε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστώ βρε κορίτσια μου!!!

πραγματκά είχα ανάγκη τα καλά σας λόγια...

πιέστηκα πολύ 2 εβδομάδες....

αυτή την εβδομάδα έχω άδεια, χτες ήρθε η μαμά μου με μια κυρία και μου έκαναν γενική, σήμερα σιδερώνω και θα ετοιμαστώ γιατί αύριο θα πάω Αθήνα για αυχενική...

θα κάνω καλοπισμό ξέρετε, βόλτα με την οικογένεια και θα δω και το μπεμπε στην κοιλιά , super!!!!

έχω να βγάλω φρύδια, να βάψω νύχια, πρέπει να κάνω και αποτρίχωση άνω χείλους (κοινός μουστάκι, χεχε) φοβάμαι λίγο, εσεις κάνετε με κερί αποτρίχωση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @Elli13 κοριτσιιιιιι μμμ τι καλααα!!!! Ήμουν σίγουρη ότι θ ήταν όλα καλά! Το σώμα σου θυμάται και ξέρει ακριβώς τι πρέπει ν κάνει!!!! Αχχχχ ακούσαμε την πρώτη καρδούλα !!!❤️❤️❤️ ποσό είσαι τώρα;;;  Εγώ η θ πάω τη Παρασκευή η από βδομάδα! Μ είπε ο γιατρός καλυτερα από βδομάδα γ ν ακούσουμε σίγουρα καρδούλα αλλά εμένα ο άντρας θ λείπει σε ταξίδι! Όποτε λέω ν πάω τη Παρασκευή κ αν δν ακούσουμε δν θ αγχωθώ ΔΕΝ ΘΑ ΑΓΧΩΘΩ ΔΕΝ ΘΑ ΑΓΧΩΘΩ και θ ξαναπάω από βδομάδα που θ γυρίσει ο συζυγος! Πιστεύω πως όλα είναι καλά , έδωσε το σήμα του το μικρακι μ με τις ναυτίες π έχω!  @Naty @Θέτις Κ. @Girly είμαστε οι επόμενες ❤️❤️
    • Έλα ντε ; Και εγω αυτό αναρωτιέμαι ήπια 600ml ζαχαρονερό είναι δυνατόν να είναι τα ίδια όρια ;
    • Κορίτσια δεν θα παρω τηλ θα περιμένω και την άλλη φορα τα ίδια έγινε με τον θυρεοειδή και ειχα πανικοβληθεί δεν μου απάντησε ποτε στο μήνυμα μου άσε που ντράπηκα κιολας που του εστειλα μνμ στο κινητό του χωρις μου το δώσει ο ιδιος.. έτρεχα από μόνη μου σε ενδοκρινολόγο μεγάλη βδομαδα τελευταία στιγμή να βρω γιατρό να με δεχτεί  και αποτελέσματα ήταν να μην δώσει καν σημασία στην τιμή του θυρεοειδή  Δεν μου είπε ποτε να του στέλνω αποτελέσματα από εξετάσεις και απο την μια το καταλαβαίνω δεν είναι ιδιώτης να το εχω όποτε θέλω στο τηλέφωνο.. το ήξερα ότι θα γίνει αυτό από την στιγμή που πήγα σε δημόσιο νοσοκομείο 🤷‍♀️
    • Όμως αυτά είναι τα όρια της καμπύλης των 75! Πώς γίνεται να είναι ίδια και για τα 100? Νομίζω κι εγώ να πάρεις να ρωτήσεις, εγώ τουλάχιστον θα ρώταγα και μη σε νοιάζει τι σου είπανε για επείγοντα! 
    • Έλα μπράβο κορίτσι μου όλα καλά πηγαίνουν με το μωρακι σου ήθελε λίγο το χρόνο του η καρδούλα ήταν νωρίς για αυτό 🥰 εγω είμαι με τον αντρα σου 100% τώρα να σου την αλήθεια έχει δίκιο επειδή πάνω κάτω ήμουν στην ίδια κατάσταση με εσενα θέλεις βοηθεια έστω να περάσεις ο πρώτο τρίμηνο σίγουρα θα πάρεις το παιδάκι σου αγκαλιά και εγω την επαιρνα και την παίρνω ακόμα που έχει πάει 12 κιλά αλλά στην αρχή τουλάχιστον προσπαθούσα να μην την παίρνω με το παραμικρό αγκαλιά συνήθως καθόμουν στον καναπε και μου την έδινε η μαμα μου όποτε με χρειαζόταν  Με το καλοοοοο 🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...