Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια Φεβροαριου-Μαρτιου-Απριλιου 2013


Recommended Posts

γεια σας και τα δυο αγορια τελικα....

δεν μου ηρθε που μου τα αλλαξε αλλα τι να κανουμε γερα να ειναι και οτι να ναι.....

οποτε ουτε εγω θα κανω κοριτσι......χα χα χα!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 985
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε??? Φουσκώνουν οι κοιλίτσες????

ΚΟΝΝΑ μου κάνε υπομονή κορίτσι μου περνάει ο καιρός, ούτε που θα το καταλάβεις!!!

Jovi, μου σε ταλαιπώρησε κορίτσι μου πολύ η ίωση ε???

ΚΑΝΤΥ- ΚΑΝΤΥ τελευταία περίοδος ήταν 09/05/2012 και ΠΗΤ 13/02/2013

ΝΑΙ κουκλα μου οτι σου ειπα κλεινεις 13/9 το 4ο και μπαινεις στον 5ο!!!Να ξερεις καθε 13 του μηνα θα αλλαζεις τον μηνα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας και τα δυο αγορια τελικα....

δεν μου ηρθε που μου τα αλλαξε αλλα τι να κανουμε γερα να ειναι και οτι να ναι.....

οποτε ουτε εγω θα κανω κοριτσι......χα χα χα!!!!!!!!!!

Eleni μου αγορακια και τα δυο ε;;;;Πωπω ειναι η χρονια των αγοριων τελικα τελος!!!!Να ειναι γερα ευχομαι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΙ κουκλα μου οτι σου ειπα κλεινεις 13/9 το 4ο και μπαινεις στον 5ο!!!Να ξερεις καθε 13 του μηνα θα αλλαζεις τον μηνα σου!!![/quote:12avz9e1]

Επισης εισαι 17 εβδομαδων και 5 ημερων εγκυος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσοπουλα μου τι κανετε???εγω περασα ενα σκ με πολυ πονοκεφαλο και τωρα συνηλθα λιγο... δεν ειχα ρωτησει το γιατρο γιατι πρωτη φορα με επιασε σε τετοιο βαθμο...συνηθως δεν παιρνω τιποτα..περιμενω να περασει μονο του....οντως η χρονια των αγοριων φετος...μακαρι να πανε ολα καλα και οταν ερθει η ωρα να παρουμε αγκαλια τα μωρακια μας...θελω να μας πανε ολα τελεια και να εχουμε πολλα νεα μωρακια συντομα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας και τα δυο αγορια τελικα....

δεν μου ηρθε που μου τα αλλαξε αλλα τι να κανουμε γερα να ειναι και οτι να ναι.....

οποτε ουτε εγω θα κανω κοριτσι......χα χα χα!!!!!!!!!!

Ελενιτσα!!!!!!!Τελειααααα!!!!!!!!!!!!

Γεια σου μανα με τους δυο σου γιους κ με τη μια σου κορη!!!!!!!!!!!χαχαχα!!!!

Αντε με το καλο να τα παρεις αγκαλιτσα!!!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!

Ναι Νικη μου ταλαιπωρηθηκα αρκετα! Σε ευχαριστώ πολυ για το ενδιαφερον!!

;;)

Τανια μου ευχαριστώ πολυ πολυ για τις ευχες σου! Και εσυ με το καλο το μωρακι σου!

:D

Ζουμπι μου σε καταλαβαινω απολυτα!! Την ιδια λυσα ειχα και εγω..και αυτο χειροτερευει οταν ειναι το δευτερο παιδακι σου...γι'αυτο!

:roll:

Κοννα θα περασουν γρηγορα οι μερες..θα δεις! Η φωτο που εχεις στο προφιλ απο που ειναι;; Πολυ ωραια! ;)

Ελενη και τα δυο αγοράκια;; :o Να είναι γερά κοπελα μου! Αλλα τωρα παει..θα ειναι και το δικο μου αγορι και μου ειπαν κοριτσι!! ΔΕΝ υπαρχει περιπτωση!!!!!!!! :o:shock::o Αυτο το ποστ επερεπε να γραφει "Αγορακια Φεβρουαριου Μαρτιου...κτλ" :lol::lol: Που είναι ρε παιδια η Ρια να μετρήσει;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!! τι κανετε κοριτσια μου????γιατι χαθηκαμε????ολα καλα????εγω ειμαι καλα ξυπνησα εφαγα σταφυλια και τωρα χαλαρωνω...νιωθω πολυ καλυτερα και λεω το απογευμα να παω μια μικρη βολτουλα στο χαλαρο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!!!!!!!!!!!!!

Χάθηκα γιατί όλο τρέχω!!!!!!!!!!!!!!!!!

Άλλαξα και το μέτρημα.....

Καλά πολύ πλάκα έχουμε για να δούμε τι θα γίνει?????????

Με πήραν εχθές και μου είπαν τηλεφωνικά τα αποτελέσματα από το ΠΑΠα και όλα καλά τώρα περιμένουμε και τα αποτελέσματα από τις αιματολογικές για την κιστική ίνωση.

Και επίσης να δούμε και την γνώμη του γιατρού στις 18 για το αν είναι αγόρι ή κορίτσι.

Πάνω από όλα υγεία!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Καλέ και εγώ μπερδευομαι για τους μήνες εγώ είμαι στην 12η άρα είμαι στον 3ο μήνα????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!!!!!!!!!!!!!

Χάθηκα γιατί όλο τρέχω!!!!!!!!!!!!!!!!!

Άλλαξα και το μέτρημα.....

Καλά πολύ πλάκα έχουμε για να δούμε τι θα γίνει?????????

Με πήραν εχθές και μου είπαν τηλεφωνικά τα αποτελέσματα από το ΠΑΠα και όλα καλά τώρα περιμένουμε και τα αποτελέσματα από τις αιματολογικές για την κιστική ίνωση.

Και επίσης να δούμε και την γνώμη του γιατρού στις 18 για το αν είναι αγόρι ή κορίτσι.

Πάνω από όλα υγεία!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Καλέ και εγώ μπερδευομαι για τους μήνες εγώ είμαι στην 12η άρα είμαι στον 3ο μήνα????????????

Καλώς τη Ρια! Τι κανεις;; δουλευεις πολλές ωρες ε; Η μικρη πηγε σχολείο σήμερα;;

Μπράβο για τις εξετάσεις σου!

Εγώ θα πάω παλι αύριο. Κατι περισσοτερο θα μαθω.../ευτυχως που εχουμε και το τικερακι σου και δεν χανουμε το μετρημα... :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κορίτσια!!!βάλτε με και εμένα στο τικεράκι με έναν μπέμπη γιατί είμαι λίγο άσχετη και δεν ξέρω πως να το κάνω εγώ.εμείς καλά είμαστε.ο μπέμπης κλωτσάει όλο και πιο δυνατά(είμαστε στην 20 εβδομάδα).έχω καιρό να μπώ,οπότε ελπίζω όλες οι μανούλες και όλα τα μωράκια να είναι καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

Εγώ σήμερα μπάινω και επίσημα στην 19 εβδομάδα!!!

Μια χαρά είμαι ο μπέμπης κλοτσάει συνέχεια!!! :D:D:D

Εσείς πως πάτε?????

Εγώ σήμερα θα φτιάξω κοτόπουλο με πατάτες στο φούρνο!!! :o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ!!!Σημερα εχω ραντεβου με τον γιατρο μου και θα παω παλι να δω το μωρακι μου!!!Ευχομαι να ειναι ολα καλα!!!!Φιλακια πολλα θα σας πω νεακια αυριο!!!Ελπιζω να ειστε ολες καλα!!!! ;);):D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λένα αποστολή εξετελέστη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Νίκη πέτα κανένα μπουτάκι γιατί σήμερα βαριέμαι να μαγειρέψω :D

Κάντυ μας όλα καλά θα πάνε θα δεις και τον παίδαρο σου!!!!!!!!!!!!

Αχ πότε έρχεται η Τρίτη????????

Έχω ξεχάσει και τι ώρα έχω ραντεβού όταν με πάρουν για τα αποτελέσματα της κιστικής ίνωση θα ρωτήσω.

Σήμερα μπήκα στην 13η καλέ πείτε μου είμαι στον 3ο μήνα :roll:

Jovi σήμερα περιμένουμε νέα????

Καλά εκτός από την δουλειά υπάρχουν και ένα κάρο υποχρεώσεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ωραία ήταν χθες στον αγιασμό!!!!!!!!!!!!!!!!

Σήμερα πρώτη μέρα στο προνήπιο....................

Αυτά τα νέα μου φιλιά σε όλες τις αγοροκοιλίτσες και στην πριγκηπική μας!!!!!!!!!!

Μααααααααααααααααααακιααααααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Binoula πώς πήγε η βόλτα σου; Ξελαμπίκαρες λιγάκι; Μπράβο Ρία μου για τα πρώτα αποτελέσματα! Άντε να δεις και τα άλλα θα είναι μια χαρά, μην ανησυχείς! Λένα μου με το καλό το αντράκι σου! Μα πόσα αγόρια θα έχουμε τελικά; Jovi πραγματικά η κόρη σου είναι η πριγκιπέσα μας! Να χουμε και λίγο ροζακι στην παρέα! :D Κάντυ-Κάντυ περιμένουμε νέααααα........

Βρε κορίτσια εγώ μπήκα εχτές στην 18η εβδομάδα και ενώ δεν έχω πάρει βάρος (έχω βέβαια πετάξει γερή μπάκα.. :lol::lol::lol: ) είμαι 53 κιλά δεν έχω νοιώσει το αγοράκι μου ακόμα........ Μήπως θα έπρεπε και εγώ να έχω τις πρώτες κλωτσιές;;;;;;;

Τώρα όσον αφορά το μέτρημα με βδομάδες και μήνες το έχω ψάξει και υπάρχουν διάφορες απόψεις! Η μία είναι αυτή που λέει και η Κοννα δηλαδή κάθε μέρα της αντίστοιχης ΠΗΤ αλλάζεις τον μήνα σου, δηλαδή εγώ που έχω πχ 19/2 κάθε 19 κλείνω τον κάθε μήνα και μπαίνω στον επόμενο. Τώρα δηλαδή στις 19/9 κλείνω τον 4ο και μπαίνω στον 5ο. Από την άλλη ένα βιβλίο που πήρα τώρα το "Τι να περιμένεις όταν είσαι έγκυος" (όχι η ταινία! :D ) τα χωρίζει ως εξής:

1ος μήνας: 1-4 εβδομάδες (περίπου)

2ος μήνας: 5-8 εβδομάδες

3ος μήνας: 9-13 εβδομάδες

4ος μήνας: 14-17 εβδομάδες

5ος μήνας: 18-22 εβδομάδες

6ος μήνας: 23-27 εβδομάδες

7ος μήνας: 28-31 εβδομάδες

8ος μήνας: 32-35 εβδομάδες

9ος μήνας: 36-40 εβδομάδες

Βρήκα και αυτό το πινακάκι:

http://www.123baby.me/pregnancy_chart.html

Οπότε καταλαβαίνετε... περί ορέξεως κολοκυθόπιτα!

preg.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανδριανα καλη αρχη για την μικρη σου....οντως κοριτσια ενιωσα αλλιως...πηγα εριξα και μια ματια για κουνια και τετοια αλλα τσιμπιμενες οι τιμες εδω...και 3 μηνες πριν την παραγγελια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εεεεεεεεεεεεεεεεε αν δείτε κανά καλό σχέδιο και τιμή ειδοποιήστε κορίτσια!!!! Εγώ ακόμα δεν έχω τσεκάρει τίποτα!

preg.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια για δείτε αυτή την κούνια εγώ παρόμοια είχα πάρει στην Ανδριάνα και μια χαρά είναι ακόμα μέχρι τώρα και την έχω δώσει σε μια φίλη μου

http://www.letoshop.gr/default.asp?pid= ... id=5034933

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εεεεεεεεεεεεεεεεε αν δείτε κανά καλό σχέδιο και τιμή ειδοποιήστε κορίτσια!!!! Εγώ ακόμα δεν έχω τσεκάρει τίποτα!

preg.png

Εγώ κορίτσι μου παρήγγειλα ωραία κούνια από το εργοστάσιο αστερίας!!! 300 με στρώμα από κοκοφοίνικα γερή κατασκευή έβλεπα στην περιοχή μου κάτι πανάκριβες και αν τις κουνούσες κοντεύανε να διαλυθούν!!!

Έχει και ιστοσελίδα http://www.asterias.com.gr/index.php?lang=0 εγώ πήγα Αθήνα και δεν το μετάνιωσα καθόλου γιατί βρήκα αυτό που ήθελα και στην τιμή που το ήθελα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!!!!!!!!!!!!!!

Και προπάντων αγόρια :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Μωρέ είναι τέλεια να διαλέγεις μωρουδιακά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ότι και να είναι από κούνια μέχρι μπιμπερό!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Νίκη την είχα δει και την προηγούμενη φορά την κούνια σου είναι τέλεια και σε πολύ καλή τιμή την βρήκες!!

Εγώ μετράω αντίστροφα η σημερινή δεν πιάνεται ;) 4 μέρες μείνανε να πάμε να δούμε το μπεμπέ!!!!!!!!!!!!

Θα είναι και kinder έκπληξη!!!!!!!!!!

Jovi περιμένουμε νέα σου!!!!!!!!!!!

Τάνια ευχαριστώ θα πηγαίνω με το δικό σου σύστημα καλέ δεν το βάζεις σε τικεράκι να το βλέπουμε γιατί θα σε ρωτάμε συνέχεια :lol:

Κάντυ τον είδες τον παικταρά σου όλα καλά???

Βινούλα αφού σε άφησε να βγαίνεις μεγάλη υπόθεση :D

Φιλιά σε όλες τις φουσκοκοιλίτσες!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ απο εμενα...

αχ κ εγω μετραψ ακομα 2 βδομαδες μεχρι την αυχενικη...να δουμε οτι ειναι καλα κ να ηρεμησω....λετε να εχω κορη??εχω ηδη 2 αγορια λετε να εχω κ το τριτο??χαχαχαχα..

εμεις εχουμε τα παντα απο μωρουδιακα αλλα το τριτο θα παρει καποια καινουργια βασικα..εαν ειναι κ κοριτσακι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...