Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια Φεβροαριου-Μαρτιου-Απριλιου 2013


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 985
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κορίτσια καλημέρα από άγρια χαράματα Κυριακής!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Το φαγητό με το λουκάνικο με την φέτα ήταν το τέλειο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Η μέτρηση συνεχίζεται!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Λοιπόν 1 η Κάντυ+ 1 η Ρία+ 1 η Νίκη+ 1 η Τάνια + 1 Ελένη = 5 αγοράκια!

Και μια πριγκίπισσα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;)

Μύριαμ καλώς ήρθες!!!!!!!!!!!!

Καλέ θέλω και εγώ να το ακούσω αλλά τίποτα :(

Και εγώ σαν την Βινούλα νομίζω ότι το ακούω αλλά δεν είμαι και σίγουρη :lol::lol:

Εβίτα εμένα η Ανδριανούλα όταν της το είπα τρελάθηκε από την χαρά της γιατί μας το ζήταγε συνέχεια, αφού στην μαμά μου της είπε και του έλεγα του μπαμπά βάλε ένα σποράκι και εκείνος τίποτα :lol::lol:

Μάλλον σήμερα λέμε να πάμε για μπάνιο!!!!!!!!!!!!!!

Εγώ απ' έξω μην ξεχνιόμαστε :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου....

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας με το καλό τα μωράκια μας!!! ;););)

Εγώ κορίτσια έχω ραντεβού με τον γιατρό την Τετάρτη που θα είμαι στην 18η εβδομάδα!!! Επιτέλους να δούμε τον μπέμπη!!!

muriam, Καλώς ήρθες.. να χαίρεσαι το αντράκι σου!!! Με το καλό και το 2ο. Εγώ έχω αγοράκι και ΠΗΤ 13/02/2013.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα....

μuriam με το καλο.. εγω εχω πητ 10 μαρτιου αλλα μακαρι να φτασω μεχρι 15 φεβρουαριου..

εμενα ρε κοριτσια ειναι και δυο γιαυτο αντιλαμβανομαι τις κινησεις τους πιο γρηγορα...

φοβαμαι οτι σε λιγο καιρο θα ειμαι σαν την μπελα απο το λυκοφως.... θα πηγαινω στον γιατρο και ο γιατρος θα μου λεει το δεξιο πλευρο ειναι σπασμενο απο τις κλωτσιες και ο θωρακας κρεμεται!!!!!!! :lol::lol::lol:

εγω εχω ορεξη αλλα τι να το κανω που ξερναω συνεχεια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα πρωινές μανούλες! Μυριαμ καλωσορισες στην παρέα μας! Εγώ ΠΗΤ έχω 23/2. Πεινάωωωωωωωωωωωω σήμερα πολυυυυυυυυυυυυυυυ! :D:D:D:D Είχα πάει και εχτές σε κάτι γενέθλια και έβλεπα τόσα ζουμπουζούδια και δεν μπορούσα να φάω τίποτα λόγο αλατιού! Πραγματικά θα μπορούσα να τα φάω όλα! Είμαι σίγουρη ότι με καταλαβαίνετε :lol::lol::lol::lol: Θα μου φέρει ο πατέρας μου φασολάδα που έφτιαξε αλλά εντωμεταξύ θα λυσσάξω! Ε'ιμαι έτοιμη να μπω στην κουζίνα να φτιάξω μουσακα :D:D Binoula εσύ πως τα πας με την ξάπλα σου;;; Ραντεβού με τον γιατρό έχω 24/9, με άλλα λόγια σε κάτι αιώνες! Μου φαίνεται παααααρα πολύς καιρός. Δεν ξέρω αν το παρατηρήσατε αλλά μεσ' στην υπερβολή είμαι σήμερα!

preg.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tanya, κόπιασε.... φτιάχνω μουσακά που τον μελέτησες!!! :lol::lol::lol::lol:

Εγώ κορίτσια προς το παρόν τρώω αλάτι κανονικά γιατί έχω πολύ χαμηλή πίεση και ο αιματοκρίτης και αυτός δεν είναι καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χα χα Νίκη σ' έπιασα! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Ζήσε το όνειρό μου! :lol::lol::lol::lol: Εγώ τώρα έχω βάλει και βράζω πατάτες για πατατοσαλάτα.... έτσι για να γεμίσω λίγο την κοιλιά μου :D Εμένα από την αρχή μου έκοψε ο γιατρός το αλάτι (χωρίς να έχω κάνει εξετάσεις). Όταν κάναμε την αυχενική μου είπανε ότι ειμαι επικίνδυνη για υπέρταση και να κόψω ακόμα και την φέτα.... να τρώω ανθότυρο λέει.... :( Κάτι τσεκάρουν με τον υπέρηχο στις αρτηρίες... δεν κατάλαβα ακριβώς! Από την άλλη που μου πήρε πίεση πριν 2 εβδομάδες είχα 11-5 το οποίο νομίζω είναι χσμηλό αλλά οδηγίες δεν μου άλλαξε πφφφφφφφ. Δεν πειράζει, χαλάλι! Για τον γιόκα μου τα πάντα!

preg.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εννοείται πως κάθε θυσία αξίζει τον κόπο!!!!

Εγώ εκτός της χαμηλής πίεσης είχα και τάση για λιποθυμία!!! Κατά τα άλλα κορίτσια δόξα τω Θεώ δεν είχα τίποτε άλλο προς το παρόν δεν με έχει ταλαιπωρήσει καθόλου το αντράκι μου!!!

Στο 1ο τρίμηνο κοιμόμουν όλη μέρα σαν γαϊδούρα.. χωρίς υπερβολές!!!

Μόλις μπήκα στο 2ο τρίμηνο γαρίδα το μάτι!!!! Τώρα εκτελώ και χρέη νυχτοφύλακα στο σπίτι!!! :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!!!!!ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΩΣΩΡΙΣΜΑ!!!!ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ Κ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ ΜΩΡΑΚΙΑ!!!!!ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΜΑΓΕΙΡΕΜΑ ΑΛΛΑ ΕΙΧΑ ΠΟΛΥ ΣΙΔΕΡΟ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΟΛΟ 2 ΩΡΕΣ ΣΙΔΕΡΩΝΑ ΩΣΠΟΥ ΜΕ ΕΠΙΑΣΕ ΖΑΛΑΔΑ Κ ΕΙΠΑ ΝΑ ΑΡΑΞΩ.ΕΧΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΛΛΕΣ ΑΝΑΓΟΥΛΕΣ ΥΠΟΦΕΡΩ ΕΣΕΙΣ ΠΩΣ ΠΑΤΕ?ΦΙΛΙΑ ΣΤΙΣ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κ απο μενα κοριτσια...Tanya1979 στην αρχη μου κακοφαινονταν που ειμαι ξαπλα...νευριαζα,χαλιωμουν που δεν μπορουσα να κανω τπτ ενω ημουν πολυ δραστηρια....τωρα προσπαθω να το παρω τελειως χαβαλε και να το απολαυσω....απο τοτε που με θυμαμαι τρεχω...μια με σχολεια,φροντιστηρια και αλλες δραστηριοτητες...μια σχολη,δουλεια γαμος και δεν συμμαζευεται...τωρα χαλαρα και τρεχει ο αντρουλης μου για μενα....Εγω ειχα στρωσει με την ναυτιες απο τοτε που ειμαι σε ακινησια αλλα σημερα εκανα παλι εμετο...νικη και εγω τρωω αφοβα οτι θελω...εχω πιεση 8 μεγαλη 6 μικρη και χρειαζομαι το αλατι...σημερα εχει το μενου μακαρονια με κιμα...πλακα πλακα ολα τα φαγητα κανει ο αντρουλης μου με της οδηγιες μου...γιατι πριν ουτε αυγο δεν τον αφηνα να μαθει.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΙΝΟΥΛΑ ΜΟΥ ΑΦΟΥ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ!!!!!!Κ ΜΕΝΑ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΙ ΑΛΛΑ ΣΠΑΝΙΑ Κ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ Κ ΟΛΑ ΤΑ ΦΑΓΗΤΑ....ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΞΑΝΑΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΝΑ ΖΟΡΙΖΟΜΑΙ ΜΕ ΒΟΗΘΑΕΙ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΓΓΑΛΙΕΣ Κ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΚΛΠ.ΘΕΛΕΙ ΑΤΟΜΟ ΣΕ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟ ΚΑΜΑΡΙ ΜΟΥ.ΑΛΛΑ ΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ ΣΕ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΝΑ ΠΩ ΤΙΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΜΟΥ.ΑΥΡΙΟ ΛΕΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΦΑΚΕΣ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ Κ ΠΕΣΕΙ Ο ΑΙΜΑΤΟΚΡΙΤΗΣ ΘΑ ΣΕΡΝΟΜΑΙ.....ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!!!!!!!!!!!!!!!!

Ωραία τα περάσαμε το ΣΚ έκαναν και μπανάκι ήρθαν σπίτι μας φίλοι μας και το Σάββατο και την Κυριακή.

Καλέ αυτό το σπίτι δεν μαζέυετε με τίποτα και τώρα που κάνω δουλειές σαν την χελώνα πάω.

Σήμερα το menu μάλλον έχει μακαρόνια με κιμά για να δούμε αν θα τα φτιάξει ο Σωτήρης τυχερή θα είμαι.

Αχ πότε θα έρθει η Πέμπτη να πάω για αυχενική έχω και λίγο αγωνία :roll::roll::roll:

Μύριαμ είναι λογικό να θέλει κάποιον σε αυτήν τη ηλικία για να παίζει εγώ ευτυχώς έχω φιλές που έχουν παιδάκια και έρχονται σπίτι μας και παίζουν με τις ώρες.

Χθες τους είχαμε πάει στις κούνιες, εν το μεταξύ η Ανδριανούλα μου δεν έχει πρόβλημα παιδί να είναι και παίζει με όλους :D

Νοιώθω κάτι στην κοιλιά μου αλλά όχι και πολύ έντονα πράγματα :roll::roll::roll:

Αυτά τα νέα μας φιλιά!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!

Εχτες το απογευμα,ενοιωσα το μωρο.Για περιπου 30 λεπτα,οσο καθομουν στον καναπε,το καταλαβαινα να κολυμπαει!

Ναι ειναι νωρις,αλλα κ την κορη μου που ηταν το 1ο μου στην 14η βδομαδα την ειχα "ακουσει".

Τωρα καθομαι απ'το πρωι κ περιμενω αλλα....δεν μου κανει τη χαρη..

Εγραψα κ σε αλλο θεμα που ανοιξα οτι οι ναυτιες κοπηκαν μαχαιρι.Τρομαξα λιγο στην αρχη,αλλα τα κοριτσια με καθησυχασαν(ευχαριστωωω).Ευτηχως γιατι αρχιζουν τα σχολεια τωρα κ θα αρχισουμε τα πηγαινε ελα σχολειο,αγγλικα,χορος(με τη μεγαλη μου) οποτε θα πρεπει να φανω ανταξια των περιστασεων..χαχαχα!!

Κιλακια εχω παρει μπολικα αλλα βασικα τα περισσοτερα τα πηρα οσο εκανα τις ενεσεις πριν την εξωσωματικη.. :oops: Ε...ναι...γουρουνιασα πολυ τοτε...

Τελος παντων αυτο ειναι το λιγοτερο,θα τα χασουμε μετα...

Η κοιλια μου εχει μεγαλωσει πολυ.Με καποια συγκεκριμενα ρουχα φαινομαι λες κ ειμαι στον 5ο!

Μετραω τις μερες μεχρι τελος του μηνα που θα παω για υπερηχο....ουφ!!Ειναι πολλες ακομη..Τωρα θα φανει αν ειναι αγορι η κοριτσι... :D Αντε να δουμε!!

Παω να φτιαξω φακες...τις πεθυμησα.Πολλα φιλια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κόρες! :):):):)

Αχ Ζούμπι μου μαζί έχουμε ραντεβού για την επόμενη εξέταση. Και εγώ τέλος του μήνα και μου φαίνεται αιώνες! Τις επόμενες εβδομάδες λογικά θα πρέπει να το ακούσω και εγώ το αγοράκι μου!!!!!! Σήμερα λέω να αποτελειώσω τη φασολάδα που έχουμε και να φτιάξω αρακά. Ρία μου σε καταλαβαίνουμε όλες που έχεις αγωνία, και ποια δεν είχε! Αλλά μην αγχώνεσαι, όλα θα πάνε καλά. Μα όλα λέμε! :D:D:D:D

Φιλιαααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

preg.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ πολλές φακές βλέπω σήμερα!!!!!!!!!!!

Αν ήμουν σπίτι θα τις έφτιαχνα και εγώ!!!!!!!!!!!

Μου είχε πει η παιδίατρος για την Ανδριάνα για να είναι πιο ολοκληρωμένο το πιάτο μέσα στις φακές να βάζω και πατάτα και ρύζι εμένα μου αρέσουν πάρα πολύ!!!!!!!!!!!!!!!

Τάνια μου ευχαριστώ για την συμπαράσταση!!!!!!!!!!!!!!

:YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! :)

Τι κάνετε??????

Εγώ σήμερα έχω από το πρωί τον μπέμπη υπερκινητικό από τις 9 που ξύπνησα νιώθω κλοτσιές κάτω χαμηλά... ως τώρα ένιωθα ένα φτερούγισμα... τώρα επεκτάθηκε αυτό και μου ρείχνει κάτι καλές!!! :lol::lol::lol::lol:

Έχω και τον άντρα μου όλη μέρα πάνω στην κοιλιά μου... φαντάζεστε!!!!

Εγώ δεν κάνει να φάω όσπρια και σήμερα έχω μοσχάρι κοκκινιστό με κολοκυθάκια!!!

Πήρα τηλ. την ενδοκρινολόγο που με παρακολουθεί και μου είπε να ακολουθώ πιστά την διατροφή που μου έχει δώσει γιατί είχα 2 μετρήσεις ανεβασμένες!!! Η 1 από κολοκυθόπιτα και η άλλη από μουσάκα!!! Όλα τα νόστιμα δεν κάνει να τα φάω!!! :oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια....σημερα πηρα τα αποτελεσματα απο την αυχενικη και ειναι τελεια....παρα πολυ καλα....σημερα το μενου εχει φασολακια.... Αχ νικη μου ολα τα καλα μας κοβουν....χαχαχαχαβρε κοριτσια θελω κ εγω να το ακουσω στα σιγουρα....αμαν...ζηλευω...φυλο ξερετε...τα νιωθετε....εγω ποτε????

:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο Βινούλα πάντα τέτοια!!!!!

Καλά για φασολάκια με φέτα τρελένομαι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Νίκη υπομονή θα γεννήσεις με το καλό και θα τα φας όλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D

Εγώ που δεν κάνει να φάω καθόλου γλυκά μου τα έχει κόψει όλα και όταν λέμε όλα εννοούμε όλα :shock:

Και στην Ανδριάνα το ίδιο και όταν γέννησα και με πήγαν στο δωμάτιο ήταν αργά το βράδτ γύρω στις 12 και μου λέει η κοπέλα έχουμε ζελέ και καραμέλε τι θέλεις να φας??? μου πέσανε τα σάλια σαν να μου είπε προφιτερόλ και την λέω μου κάνεις μια χάρη??? μπορείς να μου φέρεις και από τα δύο :lol::lol:

Και μου τα έφερε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D

Εσάς αναψυκτικά σας αφήνουν??? εμένα όχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα τα παντα....απλα αναψυκτηκα επειδη εχουν πολυ ζαχαρη μια φορα στην εβδομαδα....αν και πρεπει να συνηθησω λιγο τα γλυκα για να κανω τον οκτωμβρη την καμπλη ζαχαρου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τρωω τα παντα....το μονο που με ζοριζει ειναι οτι πρεπει να τρωω κρεας 3-4 φορες την εβδομαδα....απλα μου ειπε και κανενα γλυκακι σιγα σιγα για να συνηθισω λιγο την γευση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΚΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ!!!!Ουτε εγω εχω ακουσει το μωρακι μου ακομα..νομιζω ρε κοριτσακια οτι ειναι λιγο νωρις;;;;EΤΣΙ ΜΟΥ ΦΕΝΕΤΑΙ...Νομιζω οτι απο εδω και περα θα το ακουσουμε!!!Οσο για εμενα παντα ημουν υποτασικη και εχω και χαμηλο αιματοκριτη!Ο γιατρος δεν μου εχει κοψει τιποτα μου ειπε να τρωω τα παντα αλλα με μετρο!!!!Και εγω γενικα προσεχω αρκετα γιατι δεν θελω να παρω πολλα κιλα!!!Περιμενω την 12/9 να παω να ξαναδω το Πιτσιποπάκι μου και ευχομαι να ειναι ολα καλα!!!!Εγω αυριο σκεφτομαι να φτιαξω φακες!!!!Νίκι μου χρονια πολλα για προχθες να χαιρεσαι την γιορτη σου και οτι επιθυμεις!!!!Φιλακια πολλα!!!!Bye!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!!!!!ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΩΣΩΡΙΣΜΑ!!!!ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ Κ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ ΜΩΡΑΚΙΑ!!!!!ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΜΑΓΕΙΡΕΜΑ ΑΛΛΑ ΕΙΧΑ ΠΟΛΥ ΣΙΔΕΡΟ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΟΛΟ 2 ΩΡΕΣ ΣΙΔΕΡΩΝΑ ΩΣΠΟΥ ΜΕ ΕΠΙΑΣΕ ΖΑΛΑΔΑ Κ ΕΙΠΑ ΝΑ ΑΡΑΞΩ.ΕΧΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΛΛΕΣ ΑΝΑΓΟΥΛΕΣ ΥΠΟΦΕΡΩ ΕΣΕΙΣ ΠΩΣ ΠΑΤΕ?ΦΙΛΙΑ ΣΤΙΣ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ!!!!!!!!

Καλως ηρθες στην παρεουλα μας!!!!Ευχομαι να σου πανε και εσενα όοοοοολα καλα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ κάντυ μου!!!! Με το καλό!!!! :)

Εμένα κορίτσια ο γιατρός από την αρχή της εγκυμοσύνης μου, μου είπε όχι γλυκά και αναψυκτικά ειδικά τα ανθρακούχα, όχι αλκοόλ, τσιγάρο (που δεν κάπνιζα ποτέ μου) να μην κοιμάμαι μπρούμυτα και αργότερα στην εγκυμοσύνη μόνο από την αριστερή πλευρά και όχι μπάνιο στην Θάλασσα για μύκητες!!! Αυτά τα θυμάμαι τώρα θα μου έχει πει και άλλα αλλά δεν τα θυμάμαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμένα Νίκη μου μία από τα ίδια. ΟΧΙ γλυκά, ΟΧΙ αλάτι, ΟΧΙ θάλασσα..... Υποτίθεται ότι μετά το πρώτο τρίμηνο θα μπορούσα να κάνω μπάνιο αλλά μας έτυχε η αποκόλληση. Δεν με πειράζει όμως τόσο γιατί σκέφτομαι ότι το επόμενο καλοκαίρι θα κάνω μπανάκια μαζί με το παιδάκι μου και λιώνω! Όσο για τα γλυκά τον ρώτησα αν μπόρώ να τρώω πχ ένα παγωτο την εβδομάδα και μου είπε να βρω παγωτό για διαβητικούς αλλά δεν έχω βρει κάτι. Μήπως ξέρετε τίποτα εσείς κορίτσια και σωθούμε;;;; :lol::lol::lol::lol: Για αναψυκτικά δεν έχω ρωτήσει είναι η αλήθεια γιατί φίλες μου που έχουν παιδιά μου το είπαν σαν δεδομένο ότι πρέπει να τα κόψω και δεν ρώτησα :? Θα ρωτήσω γιατί εχτές που έπινε ο Γιώργος κοκα κόλα την έβλεπα και την λαχταρούσα πολύ! Εντωμεταξύ ο Γιώργος μου λεγε σήμερα ότι αισθάνεται ότι αρρωσταίνει :shock: Είπα λοιπόν να του φτιάξω τραχανά γιατί πονάνε και τα λαιμάκια του αλλά φοβάμαι ότι είναι μεγάλη αποτυχία....... Δεν είχα ξαναφτιάξει και βρήκα μια συνταγή την οποία και ακολούθησα αλλά όλο μου κολλάει στην κατσαρόλα και αναγκάστηκα να χαμηλώσω την φωτιά..... έχω προσθέσει πόσες φορές ακόμα νερό......... εύχομαι να τρώγεται!

preg.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @marinamanoulitsaκοριτσακι μου λυπαμαι πολύ και για εσενα😢 πάλι βιοχημικη βρε κορίτσι μου πφφφφ! Δεν ξερω τι να πω πραγματικά! Μη το βάζεις κατω κορίτσι μου γτ είναι πολύ σημαντικό που κανεις συλληψη φυσιολογικά και δεν χρειάζεσαι άλλες μεθόδους! Θα έρθει το μπεμπακι σου είμαι σιγουρη🙏
    • Κορίτσι μου λυπαμαι πολύ😢 ήταν βιοχημικη κορίτσι μου ότι και να έπαιρνες δεν θα βοηθούσε! Πέρασα και εγώ μια βιοχημικη τον Δεκέμβρη που μας πέρασε ακριβώς όπως εσυ η πρώτη χοριακη νου ήταν 9,9 και η δεύτερη αρνητικη  και έπειτα πολύ αίμα και πόνοι δυνατοί ! Ξεκινά καινούργιος κύκλος όποτε σφίξει δοντια σήκωσε ανάστημα και ξεκινά τις προσπάθειες και το μωρακι είναι στο δρομοοοοο❤️🙏
    • Με τίποτα κορίτσι μου δεν θα ήθελα να παρω την απόφαση ! Ούτε να το σκέφτομαι άλλωστε παρακάλεσα τον άγιο Εφραίμ που πήγα και του είπα πως αν είναι άρρωστο το μωρακι μου να το πάρει κοντα του🙏 ο γιατρός μου είπε πως θα είχε πολλα προβλήματα μιας και η αυχενική του ήταν πολύ αυξημένη  αλλά είχε υγρό και στην κοιλιτσα του και αν δεν παλινδρομουσε και ερχόταν στη ζωή θα είχε σοβαρά θέματα! Ευχαριστώ κοριτσάκι μου μακάρι η Τρίτη να είναι και η τυχερη🙏🤞🌈 Μακάρι κορίτσι μου μακαριιιιιιιιιιιι🙏❤️🌈 Ναι είναι σπάνιο σύνδρομο και έχει διάφορες μορφές ! Μπορεί πχ να είναι μόνο στείρο , να έχει αναπτυξιακά , νοητικά (σπάνιο), αλλά και παθολογικά όπως διαβήτη, αυτοάνοσα, αντίσταση στην ινσουλίνη , πρόβληματα στα αυτιά όπως ακοή ωτίτιδες κτλ αλλά και  ψυχοκοινωνικά θέματα. Τυχαίο γεγονός μας είπε και εμας μιας και οι καρυοτυποι μας βγήκαν φφσηολογικοι! Όπως τα λες κορίτσι μου συν αυτά που ανέφερα πιο πάνω! Τα πήρε ψηλά μαζί του για να μην ταλαιπωρηθούν το πιστεύω πολύ αυτό🙏 Σε ευχαριστώ πολύ για τα ομορφα λογια σου κορίτσι μου❤️ θα ανταμειφτούμε όλες μας και θα κρατήσουμε ένα γερό μωρακι στην αγκαλια μας❤️🌈 μπάντα αξία να είσαι είσαι κορίτσι μου🙏 με το καλό η βαφτηση και με το καλό το μπεμπακι σου το γλυκο ουράνιο τόξο σου🙏❤️🌈 Καλύτερα που σταμάτησε η καρδουλα από το κοριτσάκι μου δεν θα άντεχα να έρθει στη ζωή και να ταλαιπωριόνταν με τίποτα🙏 με το καλοοοοστη φίλη σου κοριτσάκι μου🌈 όλα να πανε υπεροχα❤️ Αχ κορίτσακι μου θα έρθει το ουράνιο τόξο μας θα το δεις🌈🌈 εδώ θα είμαστε και θα τα λέμε☺️❤️
    • Ααα εντάξει τότε καλύτερα να έχεις κάποιον κοντά σου εκείνο το διάστημα είναι η αλήθεια  Ναι να πάρεις τηλ μακάρι να βρεις ραντεβού άμεσα.. εγω Τετάρτη θα πάω να με δει και πρέπει να παρω τον άλλο τηλ (τον ιδιώτη ) να του πω ότι λογικά θα σταματήσω να πηγαίνω σε αυτόν 
    • @Ioann89 μην το σκεφτεσαι. Ειναι πολυ αρχικο σταδιο. Κατι ηταν λάθος και δεν προχώρησε. Οση προγεστερονη και να επαιρνες δε θα αλλαζε κατι πιστευω. Μην κανεις τέτοιες σκεψεις. Θα μπορούσες καν να μην καταλαβεις οτι εχεις καθυστέρηση. Λογικα απο αυτο τον κυκλο κιολας θα μπορεις να ξανα προσπαθησεις. Κριμα ρε κοριτσι μου. Δεν εχω κατι αλλο να σου πω.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...