Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του Βυζονυχτίου Νο.69 ..........


Recommended Posts

Χρύσα δεν μας χαλάς τη μέρα καλέ :roll:

Τόσα συμβαίνουν κάθε μέρα...δύναμη και κουράγιο σε όσους τα περνάνε..

Αργυρώ λέμε προς Πήλιο κάπου σε εκείνες τις παραλίες θα δούμε 8-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 996
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Χρύσα εγώ εύχομαι να γίνει κάτι και να επανέλθει ;)

προχθές έβλεπα στην τιβι ένα ρεπορτάζ για το μεγαλύτερο νοσοκομείο της Ευρώπης που είανι εδώ στο Άαχεν!.....είναι τεράστιο, από ε΄ξω είναι άσχημο, μοιάζει με εργοστάσιο, αλλά από μέσα.....

από κάτω έχουν φτιάξει ολόκληρο μεταφορικό δίκτυο, δλδ τα σεντόνια, οι ποδιές των γιατρών και ό,τι είναι για πλύσιμο τα βάζουν σε ένα μεταλικό μικρό κοντέινερ τα βάζει στο ασανσέρ και από κάτω μεταφέρονται (μόνα τους) στο σημείο που θα καθαρισθούν και θα το ποθετηθούν πάλι σε κρεμάστρες και πάλι στο κοντέινερ και πάλι πάνω!!! :!: ......ο γιατρός ήθελε συγκεκριμένα φάρμακα με συγκεκριμένη δόση....γράφει την συνταγή, την βάζει σε ένα μεταλικό φάκελο, σε έναμικρό ασανσέρ και πάει κάτω στο φαρμακείο που έχουν και η φαρμακοποιός τα ετοιμάζει και τα ξαναστέλνει πάνω!!! :o:o:o:o

το ίδιο και με την προετοιμασία του φαγητού!!! :? ......

μιλάμε τέτοια οργάνωση.....πρόκειται για το Πανεπιστημιακό νοσοκομείο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα :ymparty: [smilie=occasion13.gif] χρόνια πολλά να τα εκατοστήσεις, να είσαι πάντα ευτυχισμένη και πάντα και μόνο χαμογελαστή ;):D:-*

Μαρία δλδ δεν έχετε κλείσει κάπου!, θα βρείτε? :roll:

για πόσες μέρες?

εγώ θα ήθελα να πάω Πάργα, Σύβοτα.....έριξα μια ματιά πολύ ωραίο μέρος :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

όχι δεν κλείσαμε τίποτα αλλά κάπου θα βρούμε

έχουμε και πολλούς γνωστούς-φίλους προς τα κει ;)

οπότε δεν θα δυσκολευτούμε να βρούμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νατασα ναι..σημερφα γεννεθλειαζω..αλλα ειπαμε..δεν τα γιορταζω..τι να γιορτασω;;;...

μια χαρα...ειπαμε..εχουμε την υγεια μας- ετσι νομιζω τουλαχιστων- και τιποτα αλλο!!!

Μαρακι ναι σωστα...με κατι τετοια καταλαβαινεις πως η ανθρωπινη ζωη ειναι ενα τιποτα...

οποτε πρεπει να κοιταξουμε να τη χαρουμε, οσο μπορουμε...

Αργυρω μου..δυσκολα θα επανελθει...μονο ενα Θαυμα...και δε νομιζω..πεθαινει...πλεων το εχουν ολοι συνηδητοποιησει...

χτε ςπξηγα το απογευματακι στο θεαγενιο..δραμα...ο κουμπαρους μου ειναι ρακος ψυχικο...τα ξαδελφια μου ακομα χειροτερα..χτες η μαμα μου τους εδιωξε ολους εμεινε μονο αυτη, η αδελφη του μπαμπα μου και ο κουμπαρος μου...

τους ξαποστηλε και τους ειπε να ετοιμαστουν, ουτε ρουχα δεν εχουν παρει..

απο οικονομικης αποψης χαλια, η μαμα μους εδωσε καποια λεφτα, θα δοσω και εγω εννωειται...

Τα παιδι ατο εχουν παρει πολυ βαρια..τα δυο μεγαλα οταν ειδαν πως την κατεβασε στα χερια λυγησαν..η μαμα μου λεει πως ο μεγαλος ειδικα ειναι παρα πολυ χαλια...

Μαρακι να τους δωσει ο Θεος δυναμη να το ξεπερασουν..και σε αυτην κουραγιο..υποφερει παιδια..δεν ξερω τι αμαρτιες εχει κανει η καημενη στη ζωη της και υποφερει τοσο πολυ..ξερετε τι καλη που ηταν..παντα χαμογελαστη, παντα θετικη..τοσες δυσκολιες αντιμετωπησε και ηταν παντα χαμογελαστη, παντα αξιοπρεπης, παντα ετρεχε για ολους..

χτε ςτο βραδυ σκεφτομουν, πως ισος τελικα η μεγαλη αδελφη της μαμας που πεθανε ετσι στα καλα καθουμενα χωρις κανει ςνα το περιμενει...ηταν ισος απο τους "τυχερους"...

δεν ξερω...

μαρακι εμεις που ειχαμε παει πριν 4 χρονια Ανατολικο Πηλιο..θα πω οτι δεν ενθουσιαστηκα...

ειχαμε παει Αη Γιαννη..και γυρισαμε και αλλες παραλιες..αλλα δεν ενθουσιαστηκα...

δεν ξερω..εχω βεβαβαι σαν μετρο συγρισης τη Χαλκιδικη..αλλα και πι παραλιες της Πιεριας και της Ολυμπιακης ακτης μου φανικαν καλυτερες..

οχι απο αποψη Θαλασσας..ομολογω ειδικα στον Αη Γιαννη ηταν τελεια....αλλα απο αποψη εστιατοριων..δεν βρικα καποια ταβερνα αξιοπτρεπης- και εκει δεν ειχα πολλες απαιτησεις- αλλα δε...

το ορεινο πηλιο μου αρεσει τρελα..χειμωνα καλοκαιρι...

μ'αρεσει που λεγαμε Σεπτεβρη να πηγαιναμε ενα ΠΣΚ στην κουμπαρα μου..αλλα δεν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγώ έχω κάμει τον γύρο του Πηλίου, όταν αγόρασα το αυτοκίνητό μου, έφτασα μέχρι το Τρίκερι....η θάλασσα φοβερή, ειδικά σε ένα μέρος....σταματήσαμε στον δρόμο επάνω και έπρεπε να κατέβεις κάτι σκαλάκια και πήγαμε σε μία παραλία που είχε μόνο ένα ταβερνάκι, η θάλασσα τε-λει-α!!! :D

στον Αη Γιάννη είχα πάει με έναν γκόμενο θυμάμαι, ωραία περάσαμε!!! :lol::lol::lol::lol:

τα μπαράκια ωραία, αλλά δεν θυμάμαι για το φαγητό....

Χρύσα δεν ξέρεις ότι οι καλοί άνθρωποι ταλαιπωρούνται πιο πολύ στην ζωή τους?

αυτό το 'κακό σκυλί ψώφο δεν έχει" ισχύει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νατασα ναι..σημερφα γεννεθλιαζω..αλλα ειπαμε..δεν τα γιορταζω..τι να γιορτασω;;;...

....

Διαφωνώ!!!....τα γενέθλιά μας πρέπει πάντα να τα γιορτάζουμε (αν και δεν ήταν απόφασή μας να γεννηθούμε) αλλά σημαίνει ότι έχουμε υγεία, καταφέρουμε να φτάσουμε μέχρι εδώ......η γέννηση ενός ανθρώπου είναι πάντα σημαντική!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπα...δεν ξερω..αλλα πο το 1998..δενε χω γιορτασει γεννεθλεια..

βασικα..απο τυοτε που παντρεφτηκα..επαψα να εχω διαθεση να γιορταζω γεννικα αλλα ΟΚ..

πρεπει κατι να κανω με αυτο....δεν ημουν ετσι..εγω ημουν ανθρωπος που χαιροταν τη ζωη...τι σκατα με ερηξε ετσι;;;;

θα γυρισω απ διακοπες..και θα πρεπει να ξαναφτιαξω τη ζωη μου..

αν και ομολογω πως φοβαμαι..ανισυχω...

για τον μπαμπα μου...κυριως...

νομιζω οτι απο δω και περα δε θα σημβαινουν πολλα ευχαριστα πραγματα στη ζωη μου...μονο δυσαρεστα...μονο τα παιδι αμου θα μου δινουν χαρα..με τις αγκαλιες και τα φιλια τους...μεχρι να μεγαλωσουν καμποσο..και να ζησουν τη ζωη τους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η πολλή τιβι κάνει κακό στα παιδιά!

http://www.nooz.gr/science/i-tileorasi- ... -ta-paidia

ρε Χρύσα :o:o:o:o πλάκα μας κάνεις? τι απαισιοδοξία είναι αυτή? :o:o:o

είναι δυνατόν να σκέφτεσαι για το τι άσχημα πράγματα θα συμβούν στο μέλλον? :shock::shock::shock::shock:

μόνο θετικές σκέψεις κάνουμε και αν τύχει κάτι κακό το αντιμετωπίζουμε, αλλά όχι και έτσι.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ειπα..ειμαι χαλια τελευταια...ηρθε και αυτο..εδεσε το γλυκο..

και μιλαμε για μενα..το πιο αισιοδοξο και χαζοχαρουμενο ανθρωπο του κοσμου...

τεσπα...θα το ξεπερασω..ανισυχω...

χτες οταν γυρηζαμε με τον μπαμπα μου πηγαμε απο ενα μαγαζι να του παρουμε ρουχα...γιατι εχει αδυνατισει παααρα πολυ και δεν του κανει τιποτα απο οσα εχει...

πηραμε ενα μπλουζακι πολο και ενα παντελονι...δεν ηθελε να παρει παντελονι..και τον μαλωσα...μετα τον κερασα καφεδακι..πηγαμε σπιτι ετοιμασαμε το παντελονι για κοντεμα, ηρθα σπιτι και το εδωσα στην πεθερα...να το γαζωσει..το εφτιαξε ΟΚ...

Απλα δεν εχω διαθεση για γιορτες..και οφειλω να το ξεπερασω για τα παιδι αμου..γιατι εκεινα δε χρωστανε σε τιποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

είδες τι ωραία που είναι όταν πας έξω με τους γονείς για καφεδάι και τους κερνάς? 8-)

το έκανα και εγώ με την μαμά μου και μας άρεσε πολύ! 8-)

ρε κορίτσια έχετε πάει σε ξενοδοχείο που να έχει δραστηριότητες για παιδιά?

τι ακριβώς κάνουν?

η αδελφή μου πήγαν φέτος στο Χινίτσα Μπέυ στην πελοπ. και το ξενοδοχείο είχε δραστ. για παιδιά και την ρωτώ τι έκαναν τα παιδιά? και μου λέει τίποτα το ιδιαίτερο, τα είχαν σε ένα μερος και ζωγράφιζαν! :o:o:o

και μέχρι και την ηλικία των 5 ετών οι γονείς πρέπει να παρίστανται :o:o ....ε τότε τι είδιους δραστηριότητες είναι αυτές? και που πρέπει οι γονείς να είναι παρόντες? :?

γιατί εμείς σκεφτόμασταν να τα αφήσουμε για 1 ώρα και να νοικιάσουμε ποδήλατα να πάμε καμμιά βόλτα!! :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα η ζωή είναι μικρή και πρέπει να τη ζούμε

Ότι μας ενοχλεί το διορθώνουμε όσο μπορούμε το συντομότερο γιατί περνάει ο καιρός σα νερό και μετά μετανιώνουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρω φετος θα παμε πρωτη φορα...και θα σου πω τι ακριβως...

αλλα απ'οσο ξερω ναι στα περισσοτερα οι ουσιαστικες δραστηριοτητες ξεκινανε απο εκει..5-6 χρονων...

θα δουμε..οταν γυρισουμε με το καλο..θα σου πω

Μωρε Μαρακι το ξερω..αλλα για να διορθωσουμε καποια πραγματα..πρεπει να υπαρχουν και οι καταλληλες προυποθεσεις..τεσπα...

μια χαρα ειμαστε..αφου εχουμε την υγεια μας..δε παραπονιεμαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και γράφει αυτό

".....βέβαια πλήρως οργανωμένη μίνι λέσχη για τα παιδιά με ειδικά εκπαιδευμένους παιδαγωγούς, που θα εξασφαλίζουν το ιδανικό περιβάλλον για τη διασκέδασή τους."

και αυτό ήταν μόνο η ζωγραφική!!....α! έκαναν και μια θεατρική παράσταση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχχα...

ΟΚ εγω σε τετοιες πριπτωσεις παντα κραταω μικρο καλαθι..

σε αυτο που ειμασταν προπερσι ειχε δραστηριοτητες για παιδια..αλλα ηταν βλακια..ηταν 2 κοπελες που τα μαζευαν στην αυλη, σε εναν κυκλο για 1 ωριτσα καθε απογευμα, χωρευανε λιγακι...ολα αυτα ηταν στα Ρωσικα...

Και να να το καταλαβω πως το ξενοδοχειοα νικει σε Ρωσο...το 90& των ενοικων ηταν Ρωσοι...αλλα υπηρχαν και Γαλλοι...γερμανοι..Ελληνες...τεσπα...

θα δουμε φετος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσα χρονια σου ΠΟΛΛΑ!!! ...τελικά απο οτι γράφεις ο γάμος δεν σου πάει χαχαχα αστειακι για αυτο που ειπαις οτι απο τότε δεν γιορτάζεις πια ...

Για την ξαδέρφη δεν έχω να πω κατι ....Κουραγιο και δύναμη στα παιδιά της ...

Ο Κ έρχεται το Σάββατο και θα έχουμε 2 ευδομαδες άδεια ...αργυρώ ξερεις τι πρέπει να κανει για να πάμε άγια Μαρίνα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο μου σ'ευχαριστω πολυ!!!!!! :x

καλε ναι ειναι γεγονος πως ο γαμος δε μου παει καθολου μα καθολου...χαχα..μη σου πω πως ακομα και το σεξ ηταν καλυτερο οταν βγαιναμε...τι ηθελα και τον παντρευτηκα..οχι πες μου...χαχαχαχα.

τελεια για την αδεια....μακαρη να τα καταφερετε να πατε..ελπιζω μονο να ξεκουραστεις!!!

καλε δε σας ειπα τι κανανε..ο Χ οπως ξερετε τον μικρο τον εχει σακατεψεισ τις μπουφλες και στα σπρωξηματα...ε ηρθε η Θου..παιζανε ομορφα με τον Θοδωρη τα δυο τους..σε καποια στιγμη παει ο Παντελακος καιχωνετε στο παιχνιδι τους- ειχαν στισει τον τομας το τρενακι και ο Παντελης ξαπλωσε στις γραμμες...παει ο Τεο..κλοτσαει τον παντελη..παει και ο δικος μου..και τον κλοτσαει και αυτος!!!!

τους μαλωσαμε...

ρωταω σημερα τη δασκαλα..δερνει και χτυπαει ο Χ αλλα παιδιακια..οχι μου λεει παιζει μαζι τους ομορφα..λεω σηγουρα...ναι λεει..ειδικα τωρα πουλειπουν ο Λουκας και ο Δ..ειναι αψογος..γιατι οταν ειναι αυτα τι κανει;;;..λεει πως παρασερνετε ευκολα απο αλλα παιδια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε τον καημένο τον Παντελάκο :x:x

Αφρο Αγ. Μαρίνα? εννοείς διακοπές εκεί? η αδελφή μου εκεί πήγαινε για δουλειά, ήταν ή στο ταμείο του ΣΜ ή κάπου αλλού....φέτος πήγαν σε διαμέρισμα που παρείχε το Ναυτ. στον Πόρο, μου είπε καλά πέρασαν.....θα την ρωτήσω και θα σου πω!! ..... αλλά έχω την εντύπωση ότι κάνεις αίτηση πιο νωρίς....θα την ρωτήσω όμως ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχα καϊμένος παντελακος ...το ίδιο έχω και εγω όταν παίζει με κατι ο Μ του τσιρίζει να μην πάει κιι οτι είναι δικο του ...ε πέφτει και σφαλιάρα στο χεράκι ...απαλή ...καινούρια πανουλη αμέσως "μαμαααα αγκαγκια " σαν καϊμένος τρέχει σε μένα.

καλέ πόσες μέρες κρατάει η επίδραση της πανσέληνου? Σήμερα μου έφυγαν τα νεύρα χαχαχαχα

έκαμα απ ντειτ σήμερα το γαλόμετρα και έγινε ααινουργιο άλλαξαν ολα και πάει σφαίρα!! (Ον λάιν έγινε)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το είπα στον Κ αλλα το πέρασε ετσι ...γιαυτό θέλω πληροφορίες αλλα ναι μαλλον θα θέλει αιτιση κατι χρονια πριν χαχαχα κλασικά ....λες ααι έχουν στάνταρ πρόγραμμα!!

ο Κ μου ειπαι να πάμε τρίκαλα αλλα του το έκοψα οχι δεν θέλω. Δυο ευδομαδες δεν θα τις χαραμισω να πάω κάπου που και δεν θα μπορώ να κάνω γουτσου γουτσου με τα ααιδια στο ίδιο δωμάτιο και την τέλεια υχομονοση του σπιτιού!! Και ζέστη θα έχει και δεν θα έχει θάλασσα τουλάχιστον να είχαμε αυτήν την χαρα και απο την βολή μας με το κληματιστικο το φάγαμι μας όπως το θέλουμε χωρις μουρμούρα κτλ κτλ ....οχι καλύτερα σπίτι .....τουλάχιστον θα έχουμε δροσιά και σεξ χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο διάβασε εδώ:

http://www.hellenicnavy.gr/index.php/el ... CF%8D.html

λέει μέχρι 6 Απρ 2012!!!

εκτός και αυτοί του πλοίου έχουν άλλο στάτους, ας ρωτήσει και τον υπεύθυνο του πλοίου εκεί!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ποια γαλομετρα καλε;;;;..

αχ..στο γραφειο..μου εκαναν εκπληξη...φεραν μια τεραστια ανθοδεσμη με κατακοκκινα τριανταφυλλα...τεραστια μιλαμε..και μια τουρτα τιραμισου!!!

αχ..τρελοκομεια!!!

Αφρο χαχαχαχαχα!!!!!..οχι τρικαλα...δεν το συζητω!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...