Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του Βυζονυχτίου Νο.69 ..........


Recommended Posts

Χρύσα ναι έχεις δίκιο βάσει μορίων για όλο το νομό είμαι 4η από το τέλος

Στο παιδικό που μας πήραν είμαι τελευταία

Εντωμεταξύ στον παιδικό που πάει η Έλενα έχουν δώσει όλες τις θέσεις για τον βρεφονηπιακό είχαν 44 και πήραν 44 :?:?:?:?:?

Δεν μπορώ να καταλάβω τα κριτήρια........

Μπεμπούλης χαμός θα γίνεται σίγουρα αλλά να πάς

από το τηλ άλλωστε αποκλείεται να βγάλεις άκρη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 996
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Η Θου οπου να ναι καταφτανει....

Μπεμπου εγω γιατι νομιζα πως ο Σπυρος φετος θα πηγενε νηπια;;;;...

Νατασα ειλικρινα δεν εχω ιδεα..αλλα μου εκανε τρομερη εντυπωση..περιση ανατολικα ειχαν παρει με πολυ χαμιλα μορια...

Τεσπα..ΟΚ...αναβαλονται καποια θεματα που αφορουν το σπιτι...δεν πειραζει..υγεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασουλα μπές στο παρενς καφέ έχουμε μεγάλη συζήτηση εκει για το τι μπορεί να ειναι

http://parentscafe.gr/showthread.php?t=2745&page=209

Έχω απογοητευτει ....

Αργυρώ άσε δεν σου λέω τις πρώτες επιλογες είναι 500 το μηνα (το εμαθα απο τον φούρναρη που πηγενε το παιδι του) η 4 επιλογή αυτους εδω κοντά θα είναι γύρο στα 200 αλλα πραγματικά είναι μεγλο Ποσο για εμάς πια ....το μονο που σκευτωμαι αν δεν υπάρχει εξέλιξη κάποια στον εσπα εινιι να πάρω τηλ τον σταιμοχαρή κιι να παζαρεψω ...5 -6 ώρες χωρικές σχωλικο κιι χωρις φαγητό Ποσο ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία να πας, δεν έχεις να χάσεις και τίποτα!!! ;) .... άλλο από κοντά και άλλο από το τηλέφωνο!!! ;)

Αφρο 500ε :o:o:o είναι πολλά :? άντε τα 200 κάτι λένε, αλλά όχι και 500!!! :shock::shock:

κοίτα από τίποτα ας είναι και χωρίς φαγητό και χωρίς σχολικό τι να γίνει.....

το θέμα είναι ότι δεν υπάρχει και κάποια εξήγηση στο σάιτ... :?

θυμάστε την "φίλη" που πήγε πίσω Ελλάδα και σας είχα πει την ιστορία? αυτήν την πήραν από όσο είδα είχε 43 μόρια!.....οι διαζευγμένες έχουν πιο πολλά μόρια? :?

ευτυχώς δεν αντιμετωπίσαμε τέτοιο πρόβλημα εδώ....Σεπ κάναμε αίτηση και Δεκ πήγε! :D σε δημοτικό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο το διαβάζω το καφέ στο παρεντς από χθες

το βράδυ μέχρι τις 3 παρακολουθούσα

μακάρι να γίνει κάτι αλλά χλωμό το βλέπω

από την στιγμή που ανακοινώσαν τα αποτελέσματα :(:(:(:(

Οι παιδικοί που είχαν πολλές θέσεις και δεν θα καλυφθούν πιστεύω ότι θα ρίξουν τις τιμές

το θέμα είναι πόσο........

Εννοείται να παζαρέψεις δεν έχεις άλλωστε να χάσεις κάτι ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μέχρι 63 μόρια πήραν Αττική, Αττική νομίζω πήραν τα λιγότερα άτομα σε σχέση με τις θέσεις που είχαν προκυρήξη

Θεσσαλονίκη με 48

Σε άλλους νομούς πήραν και με 18 μόρια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιουχουυυυ.

αυτος ο χειμωνα ς θ αμου μεινει αξεχαστος...γιουχουυυυυυυυυυυυ :lol::lol::lol::lol: 7

μα δε πανε καλα..ελεος..

στεναχωρεθηκα πααααρα πολυ για τη αφρο :oops::roll::roll::roll: αληθεια...ευχομαι να αλλαξει...

σημερα πηγα στη χρυσα..τι καλα που ητανννννννννννννννννννννννν

επισης παρασκευη γνωρισα τη ελενα :x:x:x:x:x:x:x:YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:

μιλαμε σχεδον 4 χρονια...ηθελα τοοοοοοοοοοοοσο πολυ να τη γνωρισω..μα ιδια με τις φωτο ειναι,.,μια μινιατορααα

η ειρηνη τρελη φατσα.,,ο γιωργοοςςςς..καλα αυτος..σοβαροςςςς..μα δε με γελασε καθολου...εχει τυπο..αλλα να τρεχει το ξερει καλα..

ο αντρας της στα κυβικα της..χαρηκα πολυ λεμεεεεεεεεεεεεε :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

επισης χαρηκα πολυ που θα παει διακοπες η αργυρουλα μας...γιουπιιιι

επισης..εμαθα απο φιλο της αδερφης που εχει παιδικο σαθμο οτι ναι μεν πηραν λιγοτερες θεσεις αλλα εχουμε μια μικρη ελπιδα μεχρι μεσα νοεμβριου να δωσουν τα χρηματα.οποτεεεε αναμενουμε :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Καλά έμεινα με όσα έγιναν με το πρόγραμμα των παιδικών :o

Αλλά... :( αν στην πρόσκληση αναγράφεται η περίπτωση να μην φτάσουν τα χρήματα (που αυτό πρώτη φορά το διαβάζω σε πρόγραμμα :? ) τότε δυστυχώς είναι καλυμμένοι. Βέβαια δεν έχω καταλάβει αν εννοούν μείωση στα δίδακτρα που θα πληρωθεί το σχολείο για κάθε παιδί ή μείωση των παιδιών. :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας :x

Αφρο λάθος έκανα, η "φίλη" που έλεγα έχει 94,72 μόρια στον νομό Αττικής! :!:

κορίτσια μην απογοητεύεστε κάτι θα βρεθεί, κάποιος παιδικός θα βρεθεί που θα μπορέσετε να στείλετε τα παιδάκια σας :x αισοδοξία πάνω από όλα!!! :x

αυτό με τα χρήματα που λέει η Θούλη και εγώ δεν το πιστεύω ότι θα γίνει....τα αποτελέσματα είναι οριστικά και αμετάκλητα......από την στιγμή που υπήρχε περίπτωση να σταματήσει το ΕΣΠΑ....απλά έπρεπε να πουν την αλήθεια ώστε να μην ελπίζουν οι γονείς :(:(:twisted::twisted::twisted:

Θούλη ευχαριστώ που χάρηκες :D;;);;):YMHUG::-*:-*

σας αφήνω πάω στην τράπεζα να πληρώσω τις διακοπές μας και το ασθενοφόρο!!! :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρω ναι σαν διαζευγμενη εχει συν επιπλεων καποια μορια..

ετσι και η συναδελφος με μεγαλυτερο αρκετα απο μας εισοδημα..αλλα λογω εικονικου διαζυγιου εχει πανω απο 50 μορια..

Κοιτα αργυρω..για μενα..ειναι ΟΚ..δεν περιμενα να μας παρουν..οκ απογοητευτηκα γιατι εχουμε το θεμα με την πεθερα..αλαλ χεστηκα...τι να κανω..θα ζωριστω εναν ακομα χειμωνα...θα παιε ο Χ..του χρονου..δεν εξρω τι θα κανω ειλικρινα..πρεπει να στειλω και τα δυο...

απο κει και περα...

Ατομα σαν την Αφρο ..γι'αυτους ειναι πολυ δυσκολα..αφενος ο Μανωλης ειναι σε μια ηληκια που δεν μπορεις να τον κρατησεις σπιτι..πρεπει να πηγαινει και να ασχολειται με κατι...εστω και για λιγες ωρες..να κανει παρεα με αλλα παιδια να κανει καποιες δραστηριοτητες...

τι θα τον κανει;;;

επ[ισης χτες που μιλουσαμε με τη Θου..αντε ο Παντελης..ο Θοδωρης τωρα;;; τρια χρονια παει παιδικο..και στην πιο κρισημη ηλικα..τι θα κανει;;;;

τι να πεις...μα το γμτ ειναι πως μενουν εκτος και δημοτηκων..και τον χειμωνα οι δημοι εχουν πολυ λιγες ουσιαστηκες δημιουργικες δραστηρηοτητες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.

και την Θουλη σκευτωμαι που ο ντοντος πηγενε και το περιμένει οτι θα ξανά πάει ....ο Μ τουλάχιστον δεν πηγενε ....αν και μου ζητάει να πάει σχολείο!!! :(

Απο οτι διαβάζω ετσι είναι τα πράγματα ...αν δεν βαλουν υπογραφή για να αποδεσμευτει το κονδύλι πάει το χάσαμε ...

Χρυσα δεν κατάλαβα για σενα έμεινε κιι ο μικρός απο έξω? Απο οτι γράψανε τα κορίτσια νόμιζα μόνο αυτους πέρασε ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και το χειρότερο δεν είναι οτι δεν μας πήραν ....είναι οτι βλέπεις οτι ζεις και εξαρτασε απο ενα κράτος που καταρεει και δεν έχεις ελπίδα ....ούτε ελπίδα οτι θα βγει αυτος ο χρόνος ...ετσι όπως πάνε τα πράγματα σε λίγους μήνες θα καταρευσουμε εκει μας οδηγούν τα τζιμανια μας ....αυτήν η απόφαση είναι πολύ μεγάλη γροθιά Στις οικογένειες και στο εισόδημα τούς, Στις δουλειεςυς και στις επιχειρησεις που άφησε ξεκρεμαστες ,θα χαθούν πολλές θέσεις απο τούς παιδικούς .....είναι ντόμινο ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν οι δημοτικοί σταθμοί έχουν θέσεις (αφού κάλυψαν λίγες μέσω Εσπα) τότε ίσως να σας πάρουν έτσι!!...αφού υπάρχουν κενά... :?

τα παιδιά που πήγαιναν και δεν θα πάνε είναι κρίμα :(:(:(:(

αλλά και τα άλλα που δεν πήγαιναν και αυτά πρέπει να πάνε π.χ ο Μ. είναι σε τετοια ηλικία.....ελπίζω να βρεθεί κάτι Αφρο :!:

η συμπεθέρα μου τι έγινε? :?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν αυτό είναι από την πρόσκληση των φορέων:

ΤΥΠΟΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ ΟΝΟΜΑΣΙΑ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ ΠΡΟΫΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ

8 ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΕΣ ΣΥΓΚΛΙΣΗΣ Κρήτης 10.386.000,00

Ηπείρου 5.770.000,00

Θεσσαλίας 13.271.000,00

Ιονίων Νήσων 2.308.000,00

Πελοποννήσου 6.924.000,00

Βορείου Αιγαίου 2.308.000,00

Δυτικής Ελλάδας 8.078.000,00

Αν. Μακεδονίας και Θράκης 8.655.000,00

ΣΥΝΟΛΟ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΩΝ ΣΥΓΚΛΙΣΗΣ 57.700.000,00

3 ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΕΣ ΣΤΑΔΙΑΚΗΣ ΕΞΟΔΟΥ

Αττικής 9.306.000,00

Δυτικής Μακεδονίας 4.230.000,00

Κεντρικής Μακεδονίας 28.764.000,00

ΣΥΝΟΛΟ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΩΝ ΣΤΑΔΙΑΚΗΣ ΕΞΟΔΟΥ 42.300.000,00

ΓΕΝΙΚΟ ΣΥΝΟΛΟ 100.000.000,00

Άρα από την αρχή ξέραν πόσες θέσεις μπορούν να καλύψουν :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Γιαυτό θυμώνω πιο πολύ απ'όλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγραχα..και ξεχασα πως δεν το δημοσιευα...χαχαχ

Λοπιπον..ηξεραν απο την αρχη οτι δε θα τις καλυψουν..

αν θυμαστε το ειχα αναφερει πως μου ειχε πει η ιδιοκτητρια του παιδικου πως λεφτα δεν..και πως περιμενε να της εγκρινουν την επεκταση...δηλαδη την Β προσκληση και τοτε θα εβγαζε περισσοτερες θεσεις...

το θεμα ιεναι αυτο,,,Μανωλης..Θοδορης..τι θα γινουν..

και να ηταν μονο αυτα;;..

για φανταστειτε ακομα και ανεργες μητερε..ειτε δεν δουλευουν απο επιλογη, ειτε απο αναγκη....ειναι τρομερα ψυχοφθορο αυτο..

τι να πω παιδια..

εγω πλεων αρχιζω να φοβαμαι για το μελλον...βλεπω εφιαλτες...δεν ξερω...

ο Ο μερ κοροιδευει...αλλα συνεχιζει να λεει τις Νοστραδαμιστικες καταστροφολογιες του...

Αργυρω οσες θεσεις εκτος εσπα μεινουν..νομιζεις ειναι πολλες..οι δημοπτικη καλυφθηκαν κατα προτεραιοτητα..επειδη αλλιως θα κλεισουν..δεν υπαρχουν λεφτα στους δημους να τους συντιρισουν..

οσες θεσεις μενουν..θα καλυφθουν απο ΔΥ και μετα με εισοδηματικα κρητηρια..και λογικο το βρισκω- αυτο ισχυει στος Αμπελοκηπους- μενεμενη ετσι, δεν ξερω τι παιζει σε αλλους δημους-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα, τι κανετε?

εμεις διακοπες...εχουεμ καποια απροοπτα αλλα συνεχισζουμε...

ελπιζω να μην συμβει κατι που να μας κανει να γυρισουμε πισω!

τι εγινε με του παιδικους?

φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και καλα να δουλευεις

στην περιπτωση μου που ειμαστε και οι 2 ανεργοι τι γινεται?

εχω εγω να πληρωσω ιδιωτικο??(μετα βιας καλυπτουμε τα τρεχοντα εξοδα)

στους δημοσιους δεν μας παιρνουν λογω ανεργιας(και πως θα βρω δουλεια αγαπητο μου κρατος αν εχω το παιδι στο σπιτι??)

ο μικρος χρειαζεται οπωςδιποτε παιδικο

απο την μια για τις λογοθεραπειες

απο την αλλη γιατι τον εχει μαθει

και τελος γιατι φετος ειναι προνηπιο και προπαρασκευαστικη ταξη για το νηπιαγωγειο

στον παιδικο που δεν μας πηραν μεσω εσπα εχω κανει αιτηση επανεγγραφης απο τον μαιο και παρολο που ειμαι ανεργη(γιατι ανεργες σε δημοσιο δεν παιρνουν) μου ειπε η διευθυντρια οτι λογω του οτι τον ειχαν παρει περσυ το πιο πιθανο ειναι να τον παρουν και φετος

περσυ βεβαια δεν φοιτησε σαυτον τον παιδικο(ειχαμε παει αλλου μεσω εσπα και αυτο γιατι αργησαν να μας ενημερωσουν και νομιζαμε οτι δεν μας ειχαν δεχτει)

αυτο ομως δεν μας πειραζει γιατι μας ειπαν οτι εφοσον τον ειχαν δεχτει και υπηρχε θεση φετος κανει επανεγγραφη

1η σεπτεμβρη μου ειπε θα ξερουμε σιγουρα και ελπιζω να γινει κατι και να μπουμε γιατι εμενα αν δεν παει παιδικο θα χασει 1 χρονια που του ειναι απαραιτητη

εδω ηδη ειναι πισω αναπτυξιολογικα ενα χρονο και προσπαθουμε με πολυ κοπο και αγωνα,με οτι τροπο υπαρχει να τον καλυψουμε

δεν αδικια να μενει εκτος????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κοριτσάκι μου!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ Τι χαρά είναι αυτή!!! Αχχ Μπράβο!!! Όχι να σου πω ότι στα έλεγα αλλά είδες ότι δεν πρέπει να χάνεις την πίστη στο σπορακι σου!;!;! Δεν ήθελα να επιμείνω τις προάλλες γιατί καμιά φορά και το ένστικτο είναι ισχυρό και εγώ στη θέση σου δεν θα άκουγα κανέναν.. Δεν σου λέω να χαρείς, λογικό να κρατάμε μικρό καλάθι, απλά σου λέω να έχεις πίστη στο σπορακι και να μην το καταδικάζεις, η φύση είναι απρόβλεπτη και θαυμαστή και όσο και να προσπαθούμε να την βάλουμε σε κουτάκια και σε βιβλιογραφίες και να προσπαθήσουμε να την εξηγήσουμε ακόμα και οι γιατροί παραδέχονται ότι δεν μπορούν να τα εξηγήσουν όλα!! Πέρσι στην εγκυμοσύνη είδα έμβρυο με χοριακη 500, άκουσα καρδούλα με χοριακη 900!!! Σκέψου ότι βάση βιβλιογραφίας συνήθως μεταξύ 5680-13660mIU/ml εμφανίζεται ο αμνιακος σάκκος και μεταξύ 11230-25640mIU/ml εμφανίζεται ο καρδιακός χτύπος..! Δεν υπήρχε καμία απολύτως λογική εξήγηση!! Και όμως αυτό μέχρι και τη 12η εβδομάδα αναπτυσσόταν κανονικά!! Άσχετα που μετά σταμάτησε η καρδούλα του για άλλο λόγο.. σε άλλες γυναίκες που διάβαζα τότε παρόμοιες περιπτώσεις είχαν κρατήσει τα μωράκια τους υγιέστατα! Κάποια πράγματα δεν μπορεί να τα εξηγήσει η επιστήμη και το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να μην χάνουμε τη πίστη μας και να κάνουμε υπομονή.. ότι είναι να γίνει θα γίνει άλλωστε και θα το αντιμετωπίσουμε όταν έρθει..! Μέχρι τότε συνέχισε να πιστεύεις στο θαύμα που συντελείται μέσα σου και μακάρι Παναγίτσα μου να πάνε όλα κατ'ευχήν!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Άντλησε δύναμη από τα παιδάκια σου και στείλε θετική σκέψη και ενέργεια στο μικρό σπορακι!! ❤️❤️❤️❤️ Καλά το σκέφτεσαι πάντως, δώστου λίγο χρόνο παραπάνω..! Το κάθε εμβρυακι έχει το δικό του ρυθμό ανάπτυξης..! Εγώ μαζί σου πάντως ότι και αν αποφασίσεις! 😘😘😘 Τα ultro να συνεχίσεις να τα παίρνεις!! Εννοείτε ότι έχει νόημα!! Αν ήταν το δικό του το μωρό θα σου έλεγα εγώ..!!! Πόσα σου δίνει;;; Να ρωτήσεις μήπως και έναν άλλον γιατρό;;
    • Καλημέρα κοριτσάκι μου!!! Τι ωραία το σπορακι γιγαντώνεται!!! 😍😍😍😍😍😍. Με το καλό υγιέστατο να είναι πάνω από όλα!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Καλά έκανες και πήγες να το δείς! Ούτε εγώ θα άντεχα και για να είμαι απόλυτα ειλικρινής ήθελα να το γράψω κιόλας... Με τα άσχημα γεγονότα των προηγούμενων ημερών επιρρεαστηκα πολύ όσο και αν προσπάθησα να είμαι αισιόδοξη.. και την Παρασκευή που μας πέρασε δεν άντεξα και πήγα να το δω και εγώ μόνο που αυτή τη φορά ήταν ακίνητο και πέρασα αστραπιαία 2 μικρά εγκεφαλικά μέχρι να μου εξηγήσει ο γιατρός ότι το βλέπουμε να κοιμάται και μάλιστα με το δάχτυλο στο στόμα!!! 😅😅😅 Εκεί που είσαι δεν κάνουν την Papp-A μαζί με την αυχενική; Κανονικά λένε πρέπει να γίνεται ταυτόχρονα ή έστω 1-2 μέρες διαφορά για να συμβαδίζουν οι μετρήσεις χρονικά.. 
    • Δυστυχώς εδώ μου είπαν ότι είναι επικίνδυνο να το γυρίσει ο γιατρός.. για να δούμε σε δύο βδομάδες που θα πάμε πώς θα μάστε και θα ξαναρωτήσω..γτ κι εγώ αυτό έχω ακούσει! Ότι υπάρχει τρόπος..
    • Δλδ κι εσένα σε ένα σημείο πετρώνει δηλαδή στνήθως η κοιλιά σου ασχέτως με το πού είναι το μωρό; Με βοηθάς πολύ να καταλάβω!
    • Ευχαριστω πολυ Ελισσαβετ μου για τις ευχες!!!❣️❣️❣️ Μακαρι να πανε ολα καλα αυτη τη φορα κ να ερθει/ουν τ@ θαυματακι@ μας γερ@ στην αγκαλια μας!!!!🙏🥹✨️🧿 Κ να γεμισει η ομαδα μας απο δακρυα ευτυχιας κ τελειομηνες εγκυμοσυνες!!🙏🙏🙏🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...