Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του Βυζονυχτίου Νο.69 ..........


Recommended Posts

δε βαριέσαι ρε Γωγώ

καλά να είμαστε..ποιός περίμενε τόσες αλλαγές στις ζωές μας..

την υγειά μας να έχουμε και τίποτα άλλο ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 996
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εμείς για το ΣΜ την εβδομάδα, αν πάω εγώ είναι στάντραρ 100ε και αν πάει ο άντρας μου λιγότερα!! :o:o:o

αυτό που λέει η Μαρία είναι σημαντικό, υγεία και μόνο υγεία γιατί και τι να το κάνω αν έχω πολλά χρήματα και στο τέλος τα δίνω σε γιατρούς για σοβαρά θέματα?.... θα μου πείτε αν έχεις πληρώνεις καλούς γιατρούς.... :roll::roll:

τέλος πάντων....το Μιτσάκη πάλι έφυγε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α και για να μην μιλαμε στον αερα βρηκα κι αυτο

http://www.newscientist.com/article/dn7 ... erage.html

για οποια ενδιαφερεται

There was no difference in the education levels of the mothers, which is known to influence children's intelligence, so Leunens thinks the most likely explanation for the finding is that mothers of ICSI children provide more stimulation. "These mothers might be particularly dedicated to parenting," she says.

Προκάλεσε ιδιαίτερο ενδιαφέρον το γεγονός ότι δεν υπήρχε καμία διαφορά στα επίπεδα εκπαίδευσης των μητέρων των οποίων τα παιδιά εξετάστηκαν. Μία εξήγηση που έδωσε η Leunens για το αποτέλεσμα της παραπάνω έρευνας είναι ότι οι μητέρες των παιδιών που η σύλληψή τους έγινε με ICSI αφιερώνονται πολύ στην ανατροφή και την φροντίδα των παιδιών τους!

απάντηση απο το ποστ

μη χειρότερα

Πολυ ευγενικο που κανεις αναμεταδοση του τι γραφω.Βαζε links καλυτερα αλλη φορα να μην κουραζεσαι με τα copy -paste. ;)

Εστειλες κοσμο βλεπω στο θεματακι μας για να γινουμε πολλες.Ολες καλοδεχουμενες.Αλλωστε ολες οι καλες χωραμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για τα πρακτικα αυτο ηταν το δικο μου ποστ ως απαντηση σε σενα προσωπικα!

Re: ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ ΝΟ16!!!

Δημοσίευσηαπό maria-ioanna » Τετ Αύγ 01, 2012 11:23 am

εγώ αναφέρομαι στη φράση: "Τα παιδιά της εξωσωματικής πιστεύω θα αποδειχθεί στο μέλλον θα είναι πολύ ανώτερα σε χαρακτήρα από τα υπόλοιπα, γιατί είναι παιδιά της απόλυτης απόφασης, προσπάθειας, θέλησης" την οποία και θεωρώ υπερβολή. Πώς βγαίνει αυτό το συμπέρασμα δεν καταλαβαίνω.

Και φυσικά υπάρχουν κορίτσια που προσπαθούν να γίνου μαμάδες και εύχομαι τα καλύτερα και να κρατήσουν σύντομα ένα μωρό στην αγκαλιά τους.

Re: ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ ΝΟ16!!!

Δημοσίευσηαπό littledancer » Τετ Αύγ 01, 2012 1:18 pm

Τα παιδια της εξωσωματικης ειναι οπως ολα τα παιδια.Οπως δεν μπορω να ακουω κατι περιεργα του τυπου τα παιδια της εξωσωματικης δεν τα εφτιαξε ο Θεος και με το ντε και καλα πατε και τα κανετε.(Ναι το εχω ακουσει κι αυτο!) ετσι ειναι λιγο υπερβολικο να λεμε οτι τα παιδια της εξωσωματικης ειναι ανωτερα απο τα αλλα.

Ολες οι μαμαδες αγαπουν τα παιδια τους.Το αν τα αγαπουν το ιδιο ολες ειναι θεμα χαρακτηρα γιατι υπαρχουν κι εκεινες που τα βγαζουν στη ζητιανια αλλα παρολα αυτα θεωρουν οτι τα αγαπουν με τον τροπο τους.

Οσοι απεκτησαν παιδια μετα απο πολυ κοπο οχι μονο μεσα απο εξωσωματικη αλλα και μετα απο πολλες αποβολες κλπ εκτος του οτι θεωρουν οτι ειναι αδικο αυτο που τους συμβαινει (και εχουν δικιο) υπερεκτιμουν καποια πραγματα.Δικαιως για μενα γιατι οτι κοπιαζεις για να το αποκτησεις το εκτιμας περισσοτερο(οχι μονο το παιδι αλλα και το οτι τα καταφερες).Το φεφεκι αυτο εννοουσε μαλλον.Το εξεφρασε λάθος οπως και αλλες κοπελες που εχω ακουσει κατα καιρους.

Και οπως εγραψε η Pebii

pebii έγραψε:μητέρα η [mitéra] Ο26 : 1α. η γυναίκα σε σχέση με τα παιδιά που αυτή έχει γεννήσει ή υιοθετήσει·

η αξια της καθε μανας ειναι στα ματια των παιδιων της....!

και στο χαρακηρα των παιδιων συμβαλει αυτη η αξια!

ευχομαι τα καλυτερα σε ολες τις κοπελες!

αλλα μην ξεχναμε οτι εδω ειμαστε ολες μαμαδες....ευαισθητες !

Η καθε μανα αναλογα τις δικες της εμπειριες και χαρακτηρα θα μεγαλωσει και τα παιδια της.Η μανα που κοπιασε για να αποκτησει το παιδι της μετα απο ολες αυτες τις διαδικασιες θα εκτιμησει και περισσοτερο το οτι μπορεσε να κανει παιδι ή μια μανα που παραλιγο να χασει το παιδι της για παραδειγμα θα εκτιμησει περισσοτερο την ιδια τη ζωη.Ολο αυτο μπορει να την κανει να δωσει στα παιδια της αλλες αξιες και ναι δεν ξερουμε(καμια μας)μπορει να γινει και καλυτερο απο αλλα.

Για το αν το φορουμ ειναι για μαμαδες ας το κρινει ο διαχειριστης και ο δημιουργος του και ας σβησει ολη την ενοτητα του "Θελω να γινω μαμα-μπαμπας".Κατα τ αλλα συμφωνω με την Αγγελικα.

Σας ευχαριστουμε για τις ευχες σας.Κι εσεις να χαιρεστε τα παιδακια σας κι οποτε θελεται να μπαινεται κι εδω να μαθαινουμε νεα σας.Δεν ειμαστε τιποτα κομπλεξικες που ζηλευουν οσες εχουν αποκτησει παιδια.Ισα ισα το αντιθετο πιστευω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

άκου αναμετάδοση :lol::lol::lol::lol::lol:

σε φορουμ είμαστε που ότι γράψεις διαβάζεται από όλους όσους πατήσουν έστω και μια λέξη από όσα λες

ποιό είναι το πρόβλημα σου????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τωρα ομως αυτο δεν ειναι σωστο καθολου..

little dancer εγω πρωτη εκανα copy paste καποιων πραγματων που γραφτηκαν,οχι απο εσενα,κ πριν απο εμενα τα ειχε εντοπισει καποια αλλη κοπελα..η μαρια ηταν η τελευταια που σχολιασε!

αλλα αυτο δεν εχει σημασια..

οταν γραφεις κατι πρεπει να ξερεις πως ειναι πιθανον κ να σχολιαστεις..

εφοσον ομως το θεμα εχει ξεκαθαριστει,αυτη η εντυπωση τουλ. μου εμεινε,δε βρισκω το λογο να συνεχιστει αλλο..τί λες κ εσυ; :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και ποιο πρόβλημα υπάρχει παρακαλώ?????

ότι γράφεις και όπου το γράφεις φαίνεται

Δεν ειπα οτι υπαρχει προβλημα πουθενα.Ισα ισα που σε ευχαριστησα κιολας που διαδιδεις τις αποψεις μου. ;)

Απλα σου επεσημανα πολυ ομορφα οτι ειναι πιο ξεκουραστο και ευκολο να βαζεις links.Επισης με το link φαινεται ολοκληρωμενη η συζητηση. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τωρα ομως αυτο δεν ειναι σωστο καθολου..

little dancer εγω πρωτη εκανα copy paste καποιων πραγματων που γραφτηκαν,οχι απο εσενα,κ πριν απο εμενα τα ειχε εντοπισει καποια αλλη κοπελα..η μαρια ηταν η τελευταια που σχολιασε!

αλλα αυτο δεν εχει σημασια..

οταν γραφεις κατι πρεπει να ξερεις πως ειναι πιθανον κ να σχολιαστεις..

εφοσον ομως το θεμα εχει ξεκαθαριστει,αυτη η εντυπωση τουλ. μου εμεινε,δε βρισκω το λογο να συνεχιστει αλλο..τί λες κ εσυ; :)

Τουλαχιστον εσυ εχεις να πεις και κατι περι του θεματος Lucky.Αντιθετως η φιλτατη Μαρια και που σχολιασε και που δεν σχολιασε ενα και το αυτο εφοσον δεν ειχε να πει και τιποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

littledancer να μην κοροιδεύομαστε

ότι είπες το είπες για να τσαμπουκαλευτείς αλλά δε βαριέσαι

εγώ δεν το συνεχίζω :idea:

τι ακριβώς θέλεις να ακούσεις??

σου εξηγώ ότι αυτό που παραθέτεις είναι άκυρο και δεν συμφωνω

και οι ειρωνείες σου δεν μου αρέσουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

littledancer να μην κοροιδεύομαστε

ότι είπες το είπες για να τσαμπουκαλευτείς αλλά δε βαριέσαι

εγώ δεν το συνεχίζω :idea:

τι ακριβώς θέλεις να ακούσεις??

σου εξηγώ ότι αυτό που παραθέτεις είναι άκυρο και δεν συμφωνω

και οι ειρωνείες σου δεν μου αρέσουν

Μπορεις να μην συμφωνεις μαζι μου οσο θελεις.Δημοκρατια εχουμε.Με τη διαφορα οτι ουτε κι εμενα με βρισκει συμφωνη το αρθρο παρα μονο σε μια φραση. ;)

Απο εκει κι επειτα μπορεις να κανεις και φακελο με τα ποστς μου (δεν εχω προβλημα)και να βαζεις οτι θελεις οπως, οποτε και οπου θελεις ;)

Αν ειχες αποψη θα την ελεγες.Απλα δεν εχεις και δινεις τροφη για σκεψη;;;(να το πω ετσι)απο οσα λενε αλλοι. :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου γιατί τα βάζεις μαζί μου???

Σε προσέβαλλα κάπου?

Μας παρέθεσες κάτι και σου είπα ότι δε συμφωνώ

Το ίδιο είπα και στις φίλες μου με τις οποίες είχε προηγηθεί μια κουβέντα για κάτι που ειπώθηκε και οι περισσότερες το θεωρήσαμε άστοχο. Τι άλλο θέλεις να σχολιάσω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol::lol: φάκελο με τα ποστς σου??

:lol::lol::lol: για να τα δείχνω?

Γιατι οχι;Αφου τα βρισκεις τοσο ενδιαφεροντα. ;)

Βασικα δεν ειπες οτι δεν συμφωνεις ακριβως.Αλλα δε βαριεσαι;Ισως τελικα να εχουμε και αδικο και να ισχυει η ερευνα.Ισως οντως καποιες να επρεπε να ειχαν κανει μικρογονιμοποιηση για να αποφευγονται κατι τετοια. :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια μπορεις σε παρακαλω να μην πεσεις στην παγιδα του ξεκανιτιασματος;;;;αφου θελουν να πιστευουν οτι τα παιδια των εξωσωματικων ειναι ανωτερα παιδια αστες να το πιστευουν...δε θα απολογηθουμε κιολας επειδη ο θεος μας ευλογησε να κανουμε ευκολα τα παιδια μας...ο καθε ανθρωπος εχει αναγκη να πιστευει σε κατι προκειμενου να παιρνει δυναμη να συνεχισει..μακαρι να καταφερουν οι κοπελες να ειναι γερες κ να αποκτησουν γερα μωρακια κ ας τα στειλουν κ στη ΝΑΣΑ...δε θα μπουμε εμεις στο τρυπακι αυτο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

[.Ισως οντως καποιες να επρεπε να ειχαν κανει μικρογονιμοποιηση για να αποφευγονται κατι τετοια.

για καντο λιανά

Γωγώ έχεις απόλυτο δίκιο

Θα εκτροχιαστώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουφ τελειώσαμε με τα πλακάκια....πολύ δουλειά καλέ :o:o:o:o

πίτσα φάγαμε στα πρόχειρα :roll::roll:

πολύ κούραση...

σας είπα? σήμερα το πρωί ξυπνήσαμε στις 9.00!!! :o[smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob1.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob3.gif] η χαρά δεν περιγράφεται όπως καταλαβαίνετε!!! :lol::lol::lol::lol:

α! Θούλη εμείς αγοράσαμε κρεβατάκια από άλλο μαγαζί, όχι ΙΚΕΑ, αλλά ο άντρας μου, μου είπε ότι εγώ δεν μπορώ να ανέβω πάνω όταν είναι ένα παιδί γιατί μπορεί να σπάσει :o:o:o:? είμαι λίγο διστακτική στο να τον πιστέψω, μάλλον το λέει επίτηδες!!! :-?:-?:-?:-?:-? ....δεν έχω και τα χαρτιά να δω τι γράφουν!!!

Μαρία συμφωνώ με Γωγώ.....ο καθένας έχει την άποψή του και εγώ πλέον έχω κουραστεί να προσπαθώ να λέω τα αυτονόητα....άστο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρώ τα του ΙΚΕΑ είναι αυτά σε τέτοιο στιλ και πολύ μικρά http://www.ikea.gr/DefaultCategory.aspx ... kea&cID=26

γι αυτό τα λέω στρουμφοκρέβατα :lol::lol::lol::lol: δεν θα βολέψουν

οι δικές μου βέβαια κάνουν και τραμπολίνο στο κρεβάτι :roll::roll::roll: τι να σου κάνει και αυτό :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρω 9;;;;;γιουχουυυυυ...παρτυ..χαχαχα...εσυ δεν εχεις κρεβατια των παιδιων η σκεφτεσαι να αλλαξεις;;;

Μαρια βλεπεις για να μην ασχολεισαι με τα παιδια σου;;;κανουν τραμπολινο τα καημενα τα χαζα κ σπανε τα κρεβατια... :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
    • Εγώ κοριτσάκι μου είχα από την 5η βδομάδα αίμα και καφέ μέχρι τον 4ο μήνα.. Αποκολλησουλες ήταν κ όλα πήγανε καλά!! Ή που το έχασες κ έγινε κάπου εκεί ανάμεσα ή που άλλαξε ο κύκλος σου αυτό το μήνα. Εγώ πχ τους 4-5 τελευταίους μήνες είχα ωορρηξία 11η μέρα βάσει τεστ κ αυτό το μήνα είχα θετικό 14η..  Καλούς διπλασιασμούς κοριτσάρα μου!!! Με το καλοοοοοοο
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...