Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του Βυζονυχτίου Νο.69 ..........


Recommended Posts

ΚΑΛΑ...το αλλο το κορυφαιο το διαβασατε στην κοινοτητα...

ε ρε γλενιταααα...

η απαντιση σε αυτη την ερωτηση ειναι μια..να χρισημοποιουσες προφυλακτηκο!!!!

ισος η κοπελα απο τις εξοσωματικες..κατι τετοιο να διαβασα και να τα πηρε..και δε θα την αδηκισω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 996
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα (δικη σας, εδω ειναι μεσημερι).

Ειμαι χαλια απο την παρασκευη με συναχι, βηχα, μπουκωμα..απα πα...με εδιωξαν απο το γραφειο κ με εστειλαν σπιτι μου για σημερα...τοσο χαλια!

Χεχε εκατσα σπιτι, εβαλα το σεμπινι στο σχολικο του που δεν το ειχα δει ποτε, πηγα με τη μαμα για καφε κ μετα ηρθε το σεμπινι κ ηταν ολο χαρα που με βρηκε σπιτι :)

Γωγω δεν σας πηραν τελικα ε?? του χρονου ισως, μην απογοητευεσαι!

Δεν εχω καταλαβει πως λειτουργει αυτο το ΕΣΠΑ αλλα μου φαινεται καλο που εχει ενα οριο εισοδηματος, οκ φοροφυγαδες παντα θα υπαρχουν να παιρνουν θεσεις βεβαια..Παντως Γωγω να πω κ εγω πως οκ κ εσυ δουλευεις ολη μερα κ δεν σου μενει μια κ αλλοι δουλευουν ολη μερα για 600 ευρω κ εχουν κ ενοικιο κ παλι δεν τους μενει μια..λογικο δεν ειναι να προηγουνται? Πχ εμεις στη Δανια θυμαμαι οταν κοιτουσα για παιδικο δεν ειχαμε δικαιωμα σε επιδοτηση για τον σταθμο λογω εισοδηματος. Πολυ λογικο μου φαινεται και δικαιο..

Βεβαια εδω για τους υπαλληλους του ΟΗΕ ισχυει κ ο αφορολογητος μισθος κ ο ΟΗΕ πληρωνει το σχολειο του παιδιου και σου επιδοτει και το 25% του ενοικιου..κ αυτο υπερβολικο το βρισκω και λιγακι αδικο...

Για την εξωσωματικη που λετε...οκ, εγω την μονη δικαιολογια που βρισκω ειναι πως την πειραξαν οι ορμονες στο κεφαλι. Οταν εχεις καποιο πονο, ειτε πχ δεν μπορεις να κανεις παιδι ή κατι αλλο, δεν σου βγαινει σε υπεροψια κ ζηλια παρα μονο αν ετσι ειναι ο χαρακτηρας σου...Τωρα το εν λογω κειμενο ειναι στο πνευμα της παπαρολογιας που γενικως γραφουν οι μαμαδες ειτε ειναι καλυτερες μανες επειδη θηλασαν, ειτε επειδη δινουν βιολογικα, ειτε για την καισαρικη κλπ κλπ κλπ..η λιστα ειναι ατελιωτη...Καποιες γυναικες για μενα περιμενουν την μητροτητα για να νιωσουν σημαντικες...Ισως ακουγομαι κακια αλλα ετσι πιστευω...

Αυτα, παω να βαλω το σεμπινι για υπνο!

Σας φιλω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φραν περαστηκα σου!!!

πως τα καταφερες και κολλησες ιωση εκει;;;

ΚΟιτα εγω νομιζω πως η Γωγω αναφερετε σε συγκεκριμενες περιπτωσεις...ξερω και εγω μερικες τετοιες αλλα ΟΚ..επαψα να ασχολουμαι..

αν μερικοι νομιζουν οτι με την κουτοπονηρια τους γινονται και οι πρωτοι μαγκες..τι να πω...θα πω μονο πως η ζωη ειναι ροδ ακαι γυριζει και οτι..μα οτι κανεις..καποια στιγμη αργα η γρηγορα θα γυρισει μπροστα σου...

εμας τωρα..αν μας παρουν καλος..αν οχι..δε θα κατσω να σκασω..θα συνεχισει μονο ο εμας..και ο μικρος..του χρονου.. υγεια να υπαρχει!!!

Ρε συ..σου κοιμαται ο Σεμπ μεσιμερι..ο Χ το εχει κοψει σχεδων καθε μερα..

κοιμαται σπαια..δεν τον ζωριζω, γιατι αμα ειναι να φαω μια ωρα να τον κοιμησω..βραστα...το ιδιο και στον παιδικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αμ τον ΟΗΕ και όλα τα συναφή που τα βάζεις???

δλδ πόσα να παίρνει ένας υπάλληλος του ΟΗΕ (μιλάω για Έλληνα) που κατα πάσα πιθανότητα μπήκε με βύσμα και προωθήθηκε σε αυτή τη θέση για να του πληρώνουν και το σχολειό και το 25% του ενοικίου??

ιιχχχ άναψα πρωί πρωι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια στον ΟΗΕ δεν μπορεις να μπεις με βυσμα. Δεν ξερω τι γινεται με τις εθνικες επιτροπες αλλα αυτες ειναι ασχετες με τον ΟΗΕ. Απο οποια χωρα κ να εισαι (υπαρχει μια ποσοστωση για τις αναπτυσσομενες χωρες κ ετσι μεγαλο ποσοστο ειναι απο Ν. Ασια κ αρκετοι απο Αφρικη) υπαρχει συγκεκριμενη διαδικασια η οποια ειναι κ αρκετα δυσκολη. Πρεπει να μπεις στο ροστερ κ μετα εχει και αλλη επιλογη. Επισης ο μισθος αλλα κ τα benefits εξαρτωνται πολυ απο το ειδος του συμβολαιου. Αν θα εισαι μονιμος, δωδεκαμηνος, εξαμηνο κλπ..επισης παιζει ρολο ο βαθμος κ φυσικα η χωρα που θα υπηρετησεις. Οσο πιο υποαναπτυκτη τοσο καλυτερος ο μισθος. Γενικα οι μισθοι ειναι καλοι αλλα την επιδοτηση ενοικιου κ σχολειου δεν την εχουν ολοι. Την εχει πχ ο Κασπερ (αν κ εμεις για καποιους συγκεκριμενους λογους δεν κανουμε χρηση του δικαιωματος ουτε για το ενοικιο ουτε για το σχολειο) που ειναι επιπεδο 5 (υψηλο) κ εχει 15 χρονια εργασιας σε εμπολεμες ζωνες.

Το βυσμα αρχιζει να ισχυει αφου μπεις κ εχει να κανει με τις καλες θεσεις..πχ γερο βυσμα σημαινει Γενευη κ Νεα Υορκη, καθολου βυσμα κ καθολου γλυψειμο σημαινει Βορεια Κορεα (βλεπε Κασπερ!)..

Χρυσα ναι κοιμαται τα μεσημερια..τωρα κοιμηθηκε ηδη..χτυπαει ενα διωρο χαλαρα κ μετα το βραδυ κοιμαται μεταξυ 9 με 10.

Σιγουρα παντως κακη χρηση γινεται παντου κ φυσικα θα γινεται κ με το ΕΣΠΑ..αλλα οι γενικευσεις νομιζω αδικουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κάποιος Έλληνας που θέλει να προχωρήσει σε τέτοια θέση όμως θεωρώ δεν θα είναι και κάποιος τυχαίος ;)

Τις γνωριμίες θα πρέπει να τις έχει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε παιδια ελεος...δυο μισθοι των 1500 ευρω προ κρισης ηταν απλα δυο ικανοποιητικοι μισθοι.. Σιγα τα λεφτα πια...βεβαιως κ επρεπε να μπει πλαφον...αλλα στην ελλαδα της λαμογιας δςν μπορει να γινει αυτο...ακριβως γιςτι υπαρχουν εκατονταδες περιπτωσεις σαν αυτες που αναφερει η μαρια...στο σχολειο της ιως υπηρχαν περιπτωσεις παιδιων που μπηκαν με εσπα κ ερχονταν με καγιεν...ε γαμηστε με...οταν ο αλλος ειναι ελςυθερος επαγγλματιας οτι γουσταρει δηλωνει...για να μην αναφεεθω στις περιπτωσεις αλλοδαπων που δε δηλωνουν τιποτα...τι συζηταμε τωρα;;;; Εγω δηλωνω κανονικοτατα τα εισοδηματα μοθ...φετος μας παρακρατηθηκε φορος 8000 ευρω κ θα πληρωσουμε κ 1800 ευρω...κ θς μου πουν οτι εχω υψηλα εισοδηματα...;;;; Επισης βικυ ποτε δεν κατςλαβα γιατι το εσπα αποκλειει τους δημοσιους υπαλληλους..κ αυτπι εργαζομενοι ειναι...κ αν ακομς κ οι δημοσιοι κλεινουν τις θεσεις με εσπα αυτοι που θα στειλουν τα παιδια τους...το μπουρδελοσυστημα...

Για τις εξωσωματικες δε θα κανω παραπανω κουβεντα...θα το συζητησουμε απο κοβτα αν θελετε αλλα συμφωνω με τη φραν....αν εχεις αγαπη να δωσεις τη δινεις κ σε ξενο παιδι...οχι μονο δικο σου...αφρο στα 40 αναφερθηκα στις περιπτωσεις που γινεται συνειδητα.. Καθε πραγμα στπν καιρο του...αλλα δε δεχομι οτι μια ανα επειδη ταλαιπωρειται με εξωσωματικες ινεται κςλυτερη μανα απο μενα που μου ηρθε ευκολα το παιδι...κ σαφως τα παιδια των εξωσωματικων δεν ειναι ανωτερα...ελεος με τις παπαριες....

Γραφω απο κινητο...συγχωρεστε με για τα λαθη μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επισης να πω πως η επιδοτηση στο 25% του ενοικιου ισχυει οταν το ενοικιο σου ειναι πανω απο 2000 δολαρια (κ δεν ξεπερναει τα 4000). Ακουγεται τρελλο ποσο το 2000 δολαρια αλλα σε χωρες στην Αφρικη πχ τα σπιτια που προοριζονται για τους λευκους εχουν στανταρ τιμες κ αν θελεις να αποφυγεις την ελονοσια κ τη βρωμα αναγκαστικα θα πληρωσεις παρα πολλα..Υπαρχουν βεβαια κ πολλοι που το παρακανουν κ εχουν βιλαρες, αλλα μιαλω τωρα για ενα καλο διαμερισμα σε περιοχη χωρις αρρωστιες κ αναγκαστικα με ενοπλους φυλακες λοω εγκληματικοτητας...

Οχι ΜΑρια, οταν ξεκινας δεν εχεις γνωριμιες διοτι πρεπει να εχεις συγεκριμενο προφιλ για να γινεις δεκτος να δωσεις εξετασεις κ να μπεις στο ροστερ. Συνηθως ειναι ανθρωποι που εχουν δουλεψει στο πεδιο, εχουν εργαστει σε ΜΚΟ σε διαφορες χωρες η εχουν πολυ συγκεκριμενες σπουδες σε ειδικο τομεα. Τωρα αφου μπεις δεν σημαινει οτι θα σκοτωνεσαι κ τη δουλεια βεβαια...Εκει πλεον οι γνωριμιες παιζουν ρολο στο να πετυχεις καλα συμβολαια, να αποφυγεις θεσεις σε σομαλια, αφγανισταν κλπ αν κ παλι τιποτα δεν ειανι σιγουρο..συνηθως μια σκατομεταθεση την τρως οσο γλυψιμο κ να πεσει...

Να πω επισης πως εχει πολυ λιγους ελληνες ο ΟΗΕ κ δεν ξερω γιατι...μαλλον γιατι δεν εχουν το συγκεκριμενο προφιλ κ την αναλογη εμπειρια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επισης οπως κ να εχει κ να μην μπουμε μεσω εσπα αποφασισαμε την ιω να τη στειλουμε στο ιδιο σχολειο...ηδη εχουμε αρχισει δειλα δειλα να κοιταμε για σπιτια προκεομενου να γλιτωσουμε χρημαυα απο το ενοικιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω ηξερα 2 Ελληνες που δουλευαν στον ΟΗΕ...

αλλα ηταν τελειως κωλοπαιδια..ειθδι8κα ο ενας..παιζει να κατσει και στη Λαγκαρντ προκειμενου να πετυχει τονσ τοχο του..

δε θα παραξενευτω εαν μια μερα θα ακουσω ξανα το ονομα του..

Αυτη τη στιγμη ειναι Βρυξελλες...

αυτο τα λεει ολα..

δενε χειξεκουνισει τον αδελφιστικο κολαρακι του απο την Ευρωπη... :lol::lol::lol:

Μωρε Γωγω..τι του ςξεσυνεριζεσαι..χαιρω πολυ..και σε μας στον δικο μας που και σηγα τον παιδικο πια..εχει τετοιους..

επισης Ανατολικα περιση ειχαν παρει και με 21 μορια ..

καιε συ ρε ποντια τι δενε βαλες το περσινο εκκαθαριστικο;;;..εγω αυτ εβαλα..ειχα λιγοτερο εισοδημα λογω της γεννας...

Γι'αυτο λεω και στη Θου, πως εαν ειχε κανει σωστη και εμπειρηστατομενη μελετη θα ητανσ ηγουρα μεσα..στον καλυτερο παιδικο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγώ εκεί οι τιμές στα ενοίκια δεν έχουν πέσει? Γιατί εδώ πολύ

Για διαμέρισμα δνε ενδιαφέρεστε? να γλιτώσετε και τα έξοδα της μονοκατοικίας όπως τη θέρμανση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Γωγω προ κρισης 1500 ευρω πολυ καλος μισθος ηταν, τουλαχιστον στα δικα μου κριτηρια, οχι απλα ικανοποιητικος!Εγω επαιρνα στο πανεπιστημιο ως διδασκουσα 1142 ευρω κ με θεωρουσα κ πλουσια! κ σκεψου ειχα κ 10 χρονια σπουδων στην πλατη...Ενας ειδικευομενος γιατρος πχ εφτανε τα 1800 ευρω με 70 ωρες δουλεια την εβδομαδα κ εφημεριες κ τοσο αγχος κ τρεξιμο...Και μια υπαλληλος σουπερ μαρκετ επαιρνε ποσα? 800-900? κ παλι ολη μερα δουλευε...οποτε σχετικα ειναι ολα...

Αλαλ συμφωνω σε οτι λες για την κοροιδια και οτι πολλοι εχυν χρηματα κ πανε να μπουν στο ΕΣΠΑ γιατι δεν τα δηλωνουν...ετσι ειναι κ γι αυτο φτασαμε ως χωρα εκει που φτασαμε...

πω πω πολλα λεω σημερα!

Βρε Χρυσα αν ειναι στις Βρυξελες τοτε πως ειναι στον ΟΗΕ? Εαν ηταν κ εφυγε τοτε δεν ηταν κανονικος υπαλληλος...δεν γινεται! μηπως ηταν στην ΕΕ? μηπως στον ΟΟΣΑ? ΟΗΕ στις Βρυξελες ως γραφειο με υπαληλους δεν υπαρχει κ αποσπαση σε αλλες υπηρεσιες εκτος ΟΗΕ δεν υπαρχει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gωγω εχεις εκαθαριστικο κατω απο 40000 και δεν σου το εκαναν δεκτο?

ο παιδικος σας καλυψε τις θεσεις?

οι τιμε ςστην Αθηνα για παιδικους ειναι εξωφρενικες...

καποιο ζητουν διδακτρα οσο ιδιωτικο σχολειο για 3η δημοτικου!

καλα εδω θεωρουμεστε εμεις υψηλομισθοι που πλεον με το ζορι φτανουμε τα 1700 και οι 2!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φραν περαστικά

Πως είναι ο Σεμπ? του αρέσει? περνάει καλά στον παιδικό

Εγώ το βρίσκω πολύ τραβηγμένο αυτό που έγραψε η κοπέλα, οκ μπορεί να είναι στεναχωρημένη αλλά για μένα αυτό δεν την δικαιολογεί. Έχω ζήσει κι εγώ από κοντά προσπάθειες εξωσωματικής με πολύ κοντινό μου πρόσωπο και ξέρω πόσο δύσκολο είναι όλο αυτό αλλά η κοπέλα μάλλον δεν σκεφτόταν αυτά που έγραφε.

Και επίσης δεν γίνονται συνειδητοποιημένα μόνο τα παιδιά της εξωσωματικής.

Νομίζω οι περισσότερες από εδώ έχουμε κάνει παιδιά απόλυτα συνειδητοποιημένα γιατί το θέλαμε και όχι κατα τύχη.

Ιουλία και Παναγιώτα και δεν θυμάμαι ποια άλλη ανέφερε για τους παιδικούς είναι πολύ άδικο θεωρώ το όλο θέμα με τους δημοτικούς παιδικούς.

Δίνουν τις περισσότερες θέσεις στο ΕΣΠΑ (γιατί παίρνουν περισσότερα χρήματα :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil: ) και μένουν ελάχιστες θέσεις, σε κάποιες περιπτώσεις και καθόλου για τους δημότες που δεν μπορούν να κάνουν αιτήσεις μέσω ΕΣΠΑ.

Ιδίως για τους Δ.Υ. είναι πολύ άδικο μετά τις μειώσεις των μισθών

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοβαρα;;;..δεν ξερω τι κανει και τι εκανε..αλλα τοτε που τον γνωριζα, ηταν φιλος φιλου και φλερταρε την κουμπαρα μου αυτο μας ειχε πει...

τωρα αν ηταν αληθεια η οχι..δεντο εψαξα...δεν εχω ιδεα πως δουλευουν αυτα.

Ο αλλος δουλευει στην Υπατη αρμοστια για τους προσφηγες...και τον βλεπω σπανια..οπως επισης σπανια εχω νεα του...

και δε μας λεει ποτε που ειναι..σαν τον φιλο μου τον Θωμα που δουλειε undercover στη διοξη ναρκωτκων..και δεν ξερει κανεις που ειναι και τι κανει..χαχα..

ωραια και αυτα τα επαγγελματα

νατασουλα εμας ο δικος μας δημοτικος φετος οσες θεσεις περισεψουν θα τις δωσει κατα προτεραιοτητα στους ΔΥ και μετα με κοινωνικα κρητηρια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα το θέμα όμως είναι πόσες είναι αυτές οι θέσεις εκτός ΕΣΠΑ

Στον Εύοσμο που ρώτησα (ήθελα να κάνω αίτηση σε περίπτωση που δεν με πάρουν μέσω ΕΣΠΑ) ήταν μόνο 5 θέσεις χωρίς ΕΣΠΑ για κάθε παιδικό και μου είπαν ότι θα δοθούν σε πολύτεκνες ΑΜΕΑ και μονογονεικές οικογένειες. Γιαυτό και δεν έκανα καθόλου αίτηση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφου πολυτεκνες ΑΝΕΑ και μονογονεικες..εχοιυν δικαιωμα ΕΣΠΑ...

δεν ξερω..στον Δημο εμπαλοκηπωςν μενεμενης ηταν καμποσες..αλαλ υπαρχουν πολυ "ενδιαφερομενοι"..

και περιση δε μας ειχαν παρει..

Γεννικα εγω εχω παψει να συγχιζομαι...

καταλαβαινω πως σε αυτη τη χωρα οποιος βρισκει ...κανει..

ολοι θελουν να τη σκαπουλαρουν να να να...αμα πας με το σταυρο στο χερι..

αλλα προτιμω να ζω μια αξιοπρεπη ζωη

εικναι να το χεις και λιγο με τις λαμογιες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γγω εχεις και εσυ τα δικια σου...ναι οκ εχεις υψηλο εισοδημα αλλα γιατι να μην μπεις και εσυ στην ουρα και αμμμμμα περισεψει θεση να μπεις? και οκ κακα τα ψεμματα οταν εχεις υψηλο εισοδημα κανεις και αναλογες υποχρεωσεις..ξερω απο κοντινο μου προσωπο χρεωθηκε δανειαρα για σπιτι και τωρα ενω φαινεται παλι πως βγαζει καποια λεφτα δεν φτανουνε ουτε να κλασει.. :?

θα ψαξετε και αλλο σπιτι? ρε πολλα λεφτα σε μετακομισεις δινετε!!!!!!! καταληξτε!! :lol:

οσον αφορα τους δημοτικους..εμενα που ειχα κανει αιτηση πριον το εσπα μου ειπε πως εχουνε συνολο 60 θεσεις και 42 δινουεν στο εσπα και οτι περρισεψει θα πανε σε παλια παιδακια..περσινα :twisted:

στον δημοτικο ωραιοκαστρου δινουνε 90θεσεις στοι εσπα :o:o:o ποσες μενουνε για τους δημοτες αραγε?????????? :evil::evil:

αλλα μωρη γωγω μην λες συνεχεια για ελευθερους επαγγελματιες ρε!!!!!45% φορολογια εχουμε και καποια δηλουνε σωστα..δεν ειναι οοοοολοι οι ελευθεροι φοροφυγαδες!!!ξερεις ποσους υπαλληλους ξερω που δουλευουνε μαυρα? ΄ή με ημιαπασχοληση και καλα ενω δουλευουνε και πληρωνονται κανονικοτατα??????? :|:|

και εγω εκνευριζομαι που δεν δικαιουνται οι δημοσιοι υπαλληλοι εσπα αλλα δικαιουται ο καθε αλλοδαπος και μαλιστα παιρνει και πιο πολλα μορια απο εμενα π.χ. που ειμαι ελληνας πολιτης με μεγαλη φορολογια :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

σκατα συστημα.. :evil::evil::evil:

φρανιτα σε φιλω!!!! :):):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κούκλες! :D

Σας ευχαριστω πολύ για τις ευχές σας! :x Όσες δε μου ευχηθήκατε (βλ Βικυ, Άφρο) :twisted::twisted::twisted::twisted::D

Ειμαστε στο χωριό, εδώ κάναμε και τα γενεθλια μας χθες. Εβαλα μερικές φώτος στο φέις αν σας έχουμε λείψει και θέλετε να μας δείτε. Καλα περάσαμε, η μικρη το καταευχαριστήθηκε, εγω να σας πω την αλήθεια δεν είχα πολλή όρεξη, νιώθω κουρασμένη τις τελευταίες μέρες. :roll:

Τα μαθηματα μου τα πέρασα και τα 9 με ένα 5 ένα 6 τέσσερα 7 δυο 8 και ένα 9. Συμπαθητικα τα πήγα.

Τωρα υποτίθεται μέσα στον Αύγουστο πρέπει να παραδώσω δύο εργασίες, η μια απαλλακτική και να δωσω 8 μαθήματα. Δε με βλέπω να κάνω τίποτα! Βέβαια έτσι έλεγα και τον Ιούνιο, αλλά τελικά τα πήγα καλά. 8-)

Το Σάββατο έρχεται και το παλληκάρι μου για δύο εβδομάδες. Διακοπές φυσικά δεν πάμε κάπου, μας ήρθε και το μπουγιουρντί της εφορίας και έσβησε κάθε ελπιδα... :lol::lol::lol:

Χρυσάκι έχασα τα γενέθλια του Ζαν; Χρόνια σας πολλά! :x

Για την εξωσωματική και τις μαλακίες που ακούγονται κατα καιρούς απο πικραμένες υποψήφιες μητέρες, συμφωνω απολύτως με την Φραγκίσκα!

Γεια σου ρε Φραν! Περαστικά! ;)

Άφρο και γω ζω πολύ δυσκολες καταστάσεις απο κοντά, λόγω του ξαδερφου μου και της γυναίκας του (έχουν και οι δύο το στίγμα και η γυναικα του έχει και κάποια μορφη θρομβοφιλίας) που προσπαθούν εδω και πέντε χρόνια για παιδί και τέτοιες μαλακίες δε λένε!

Στον παιδικό εμείς δεν είχαμε θεμα την πήραν γιατί είναι περσινό παιδί, επισης ο δικος μας δημοτικος παιδικος δεν καλύπτει θεσεις ΕΣΠΑ. Εμεις δεν δικαιούμαστε γιατί είμαι Δ.Υ. και είμαι προνομιούχα.

Μωρή Γωγώ ώρες ώρες νομίζω οτι είσαι εκτος πραγματικότητας! :shock: Θες και τα λες μωρη;;; :o Και στην τελική τώρα τα καταγγέλεις όλα αυτά; Πρώτα που δεν ειχες θέμα δε σε είδα να εξανίστασαι για τους τζαμπατζηδες βολεμένους με τα καγιέν! Μηπως δεν υπήρχαν τότε αυτοί; Εχω φίλους ελευθερους επαγγελματιες που δηλώνουν πενιχρά εισοδήματα και πληρώνουν πολυ λιγότερα απο μένα στον σταθμό που βγαζουμε πλεον οσα και η Βίκυ. Δε μιλάω όμως, γιατί καλά να πάθουμε και πλέον το πιστεύω ακράδαντα αυτό!

Κορίτσια έχω χάσει πολλά επισόδεια από το τρενάκι... ελπίζω να είστε όλες καλά! Σας σκέφτομαι να ξέρετε! :x

Πολλά φιλιά σε καθμία ξεχωριστά και στα παιδάκια σας! :D

Προσπάθω να ποστάρω εδω και μισή ώρα!!! :twisted::twisted::mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να γράψω μόνο αυτό μια και δεν πετυχαίνω την Φρανίτα ποτέ ονλάιν! :roll:

ΦΡανίτα φιλιά πολλά στον ομορφούλη Σεμπίνι :x:x

η μαμά τι κάνει? πώς τα περνάει? :?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βετενια αδελφου λα ειναι!!!!

χαχ..μωρι φυτουκλα..παλη εσκισες!!!!!

Απολαμβανω εσας..χεστε με ρε..αφιστε τη Γωγω ισυχη..ειπαμε ειναι ψωναρα..παει τελειωσε!!!! :lol::lol::lol: Παντως και περιση τα ελεγε αυτα τια τους Καγιεναδες..οποτε ...

παιδια κανενας δεν ξερει τι γινετε στο σπιτι του αλλου..και πως τα βγαζουν περα..και τι ζωη κανει και πως..οποτε μη κρινετε απο την εξωτερικη τους συμπεριφορα..

εαν ξερετε τι γινετε πραγματικα σπιτι τους..ναι..

εγω ξερω 2-3 περιπτωσεις που ειναι πραγματικα γαηδουρια γιατι "τρωνε" θεσεις αλλονων που το εχουν περισσοτερη αναγκη..και το κανουν απο καθαρη τσιφουτια και απανεωνοδιαθεση..

ΑΛΛΑ επειδη ετσι ειανι φτιαγμενα τα πραγματα σε αυτη τη χωρα να λειτουργου τελειως αναξιοκρατηκα..ετσι ειανι και παντου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγώ και αμα είναι να ξαναβρείτε σπίτι να νοικιάσετε με 700 ευρώ αγοράστε ρε

αχ ακόμη απούλητο είναι εκείνο που παζαρεύαμε με το Γ πριν 2 χρόνια

καινούργιο και πήγε στα 130000 από 170000 που μας το έδιναν τότε

αυτό κοιτούσα τώρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ναι ναι...έχω κάτι μικρές ενοχλήσεις πολύ χαμηλά από το κεφαλάκι θεωρώ και πιο πάνω γίνεται πάρτυ με τα ποδαράκια να χτυπάνε όπου βρουν 😁😁🧿🧿
    • Μακάρι μακάρι μακάρι...αν κ δύσκολο!! Είχαμε δύο επαφές μόνο 😭 που να φανταστώ ότι αποφάσισε να κάνει στην ώρα του ωορρηξία 🤣🤣🤣 ήταν κ λίγο άκυρες!! Δλδ  φαντάσου 8η και 11η ημέρα κύκλου...πφφφφ
    • Ναι μακάρι γτ όντως είναι πολύ δύσκολο... Χμμμμμ δεν ξέρω κατά πόσο ήταν καλές οι επαφές γτ λόγω δουλειάς καταφέραμε μόνο δύο και ίσως άκυρες μέρες!! Με λίγη βοήθεια όμως 🙏🏼 και ελπίδα....αυτή πεθαίνει τελευταία δεν λένε;; Χαχα  Μου είπε η γυναικολόγος πως λογικά σε 10 με 12 ημέρες θα πρέπει να έρθω περίοδο αν όντως έγινε η ωορρηξία!!   Για να δούμε;;!!!!
    • Αγαπη μου καλη επιτυχια ευχομαι κ το μικρακι σας να φωλιασει στην κοιλιτσα σου για 9 μηνες!!! 🙏🙏 Εγω δν ειχα καθολου συμπτωματα... ισως μια καποια συχνοουρια αλλα δν ξερω αν ηταν απ την εμφυτευση ή λογω του νερου π επινα... λιγο τα φατμακα, λιγο υο οτι πινω αρκετο νερο κ με τοση ζεστη επινα τλχ 2-3 λιτρα νερο τη μερα. Κ νομιζω καπου ειχα διαβασει οτι συστηνεται μετα την ετ αρκετο νερο γ να ενυδατωνεται η μητρα... Αλλα ουτε στηθος, ουτε κτ αλλο... α! Κι 1-2 βραδια ειχα εξαψεις.. εκει κοντα στη χοριακη... αλλα ισως φταινε κ τα φαρμακα.. μ τοση προγεστερονη.. Κι εγω προτεινω ν μεινεις σπιτι ν ξεκουραστεις!! Κι εγω πηρα την αδεια ειδικου σκοπου κ ξρκουραστηκα!! Βεβαια ολο ξυπνητηρια ειχα το πρωι γ τα φαρμακα αλλα τλχ ημουν ηρεμη...
    • Κοίτα η μπανάνα μυρίζει και "περίεργα". Η δικιά μου τους πρώτους μήνες της σιχαινόταν 😅 Νομίζω το ψωμί και τα μπισκότα τα λατρεύουν. Τουλάχιστον η δικιά μου τρελένεται. Οπότε αν θες άσε της ένα κομμάτι ψωμί κόρα ή ένα μπισκότο και άσε να δεις αν θα το φάει. Επίσης φροντίσε να πεινάει λίγο όταν θα της τα δώσεις. Να δεις αν θες δείξει περισσότερο ενδιαφέρον ετσι.  Μπράβο για την υπομονή και την ψυχραιμία 💪💪💪 Έτσι θέλει! Το χεις μανούλα!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...