Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του Βυζονυχτίου Νο.69 ..........


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 996
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σας :x

Ζωή και η Ρ. έχει μερικά μεσημέρια που κοιμάται, το πρόβλημα είναι ότι αρχίζει τον ύπνο της αργά δλδ στις 17.00 :? ...χθες την ξύπνησα στις 18.30....την έβαλα για ύπνο το βράδυ, φυσικά δεν κιμήθηκε αμέσως και τελικά αφού πήγε στον Λ. και μιλούσαν, κοιμήθηκε κατά τις 22.00 :o:o:o κατά τις 0.30 ήρθε σε μένα και ξαναήρθε στις 4.57 :o:o αισθάνομαι όπως τότε που σηκωνόμουν και την θήλαζα :? ....μα τι στο καλό γυρίσαμε στα παλιά? :o:o:o:?

νεροτσουλήθρες έχει κάπου κοντά.....κοντά μας έχουμε και πισίνα δλδ από το σπίτι 10 λεπτά με τα πόδια, αλλά γίνεται Ο χαμός....μαζεύεται και η Σάρα η Μάρα κ.λπ!!! :? ....μπορεί να πάρω τον Λ. και να πάμε σήμερα :roll::roll:

στον παιδικό χθες η δασκάλα με κοίταξε λες και κατέβηκα από τον Αρη επειδή πήγα την Ρ. :? βασικά στο γκρουπ της ήταν μόνο 3 παιδιά! :? .....αλλά δεν μπορώ να την κρατήσω εδώ γιατί στο τέλος θα βαρέσω ενέσεις!!! :!::!:

την Παρασκευή κλείνει έτσι και αλλιώς!!! :|

αυτά... ο άντρας μου έχει και βρογχήτις! :!:

εδώ με το που θα βγει λίγο ο ήλιος όλοι ψήνουν στους κήπους τους!, έρχονται κάτι μυρωδιές......ε και ψήνουμε και εμείς τι να κάνουμε? :roll::roll: , αλλά τα δικά μας δεν τα μυρίζω :roll::roll:

σήμερα το θερμόμετρο θα φτάσει του 30 βαθμούς :D:D:D

σας λέω με το που έφυγε το Λενάκι έφτιαξε ο καιρός!!! :lol::lol::lol::lol:

καλημέρα Μαρία :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααααααα!

πωςειστε;

περιεργως η μικρη χθες κοιμηθηκε στισ 11....

καλα κ γω επεσα σαν τουβλο

βασικα εμενα τωρα το καλοκαιρι ξεφυγε κ οιμαται κατα τις 11

πρεπει να το μαζεψω λιγο :?:?

γιατι το πρωι σηκωνομαι καπως κουρασμενη;πολυ βαρια νιωθω,σερνομαι βασικα.... :?

τεσπα.....

ασχετο αλλα εχει πλακα χθες ημασταν στο μπανιο κ βλεπω σε καποιαφαση η μικρη εχει ανοιξει ενα σερβιετακι

κ το χει κολλησει στην πανα κ λεει μαμα τιτα κ γελουσε ετσι :D

ποσο περηφανη με κανει !!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

μαρακι αργι καλημερα!!!!

α αργυρω οταν θα κλεισει ο παιδικος θα εισαι με τα 2 σπιτι;εδω σε καποια ιδιωτικα εχει καποια προγραμματα καλοκαιρινα για τα παιδακια,τυπου παιχνιδι κ εκπαιδευση....περνανε τουλαχιστον λιγο την ωρατου ς.....εκει εχει τπτ;τι σκεφτεστε να κανετε;καλα η ρεα πρεπει να εχει πολυ πλακα :D

φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα

είναι πολύ σπαστικο να μην ξερεις ποτέ θα σου έρθουν για το αίρ κοντισιον ...

Στις 6 άκουσα κάποιον να κατεβαίνει απο το κρεβάτι του ...πάω κιι τι βλέπω ...ο Μ κοιμωταν στο πάτωμα!!! Και ο Π απο πάνω του τον κοπανουσε με ενα παιχνίδι!!! Χαχαχαχα ο Μ μαλλον κατέβηκε το βραδυ να κοιμηθει στο άτρομα της κουνιας που έχω δίπλα απο το κρεβάτι για τον μικρό αλλα στην ποριά ξέφυγε του στρώματος ...τον μικρό άκουσα να κατεβαίνει και δεν έχασε πήγε να παίξει χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!

Ζωη πολυ γελασα με το σερβιετακι!!!!! :lol::lol::lol: Με το σπιτι ολα καλα!Δευτερα απογευμα παραλαμβανω τη Μαγδα κ τη Μαρκελλα απο αεροδρομιο και φτααααασαμεεεεεε!!!!(εκτος απροοπτου βεβαιως!)

Αργυρω οταν ανακαλυψεις τι της φταιει της Ρεας κ ξυπναει να μου πεις!!! ;):D

Επισης ρε συ δεν ειναι λογικο πως αν κοιμηθει 5-6.30 μετα πρεπει να περασει τουλαχιστον 4ωρο για να ξανακοιμηθει για βραδυ?!Εγω προτιμω να μην κοιμηθει μεσημερι...αν κ παλι περιπου 10 κοιμαται...

Η Σισσυ που βρισκεται?

Το Μητσακι....καμια δεν μιλαει μαζι της?

Η Τζουλια ειναι εδω?...

Μηπως ειμαι γαιδουρα κ απλα πρεπει να σηκωσω ξανα τηλ???Μην απαντατε πλιζ! :P

Ουτε τη Θου πηρα χθες...απαραδεκτη ειμαι...!

Α κοριτσια....μπορει να μην εχω 2 παιδια μεσα στο σπιτι για να τσακωνονται μεταξυ τους αλλα....

Εχουμε 2 χερακια που παιζουν σφαλιαρες,βρισιδια κλπ για ενα κομματι ροδακινο!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol: Ειναι ξεκαρδιστικο αληθεια σας λεω!Κανει πως τσακωνονται τα χερια της "αθτο θου ειπα!να παλεις αλλο!αυτο ειναι δικο μου!αααααα δεν μ'ακουθ???Θα γινει χαμοθ" :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπονζουρ κορες!!!

τι κανετε;;;..

εμεις ας τα λεμε καλα..

νιωθω τοσο..μα τοσο κουρασμενη..δεν ξερω γιατι..χρειαζωμαι μαλλων υπνο..

αυτο το μικρο εχει βαλθει να με τρελανει...

Μπεμπου φιλακια!!!!

Τασια φαση εχει η Αννη....μηπως προσπαθει να σου πει κατι;;;;;

Αφρο γιατι εβαλες μωρομαντηλα;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τεστ έκανα το ηλίθιο ταμπλετ δεν ανεβαζει φωτο που έχω αλλα ανεβαζει αν την βγάλω εκείνη την ωρα με την κάμερα ...γιαυτό πάρτε το θέμα της βαπτισης χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα η Α προσπαθεί να πει στην μαμά της "θέλω αδελφάκι" ;):lol::lol::lol::lol:

πολύ γέλασα με το ροδάκινο :lol::lol: και τελικά τι της απαντάει το άλλο χέρι? :lol::lol::lol:

Αναστ. καλά να περάσετε με την Μάγδα :D:x

σήμερα θα προσπαθήσω να μην κοιμηθεί, αλλά ρε κορίτσια για να κοιμάται λίγο το μεσημέρι σημαίνει ότι της λείπει ο ύπνος! :? και πώς να μην της λείπει δηλαδή αφού ξυπνάει τα βράδια? και σαν κυρία έρχεται από την μεριά μου και βάζει τα χέρια της στα μάτια μου για να δει αν κοιμάμαι!!! :o:lol::lol::lol:

σήμερα στονν παιδικό είναι μόνη της στο γκρουπ (δεν ξέρω αν θα πάνε μετά και άλλα) και έτσι πήγε στο διπλανό που είναι άλλα 2 παιδιά :o:o:o δλδ 4 δασκάλες για 3 παιδάκια!!! :o:o:o

Ζωή :lol::lol::lol::lol: φάτσα και η δικιά σου!!! :D8-)

συμπεθέρα όταν είναι εκεί σε εκνευρίζει και όταν δεν είναι σου λείπει!!! :roll::roll: για πόσες μέρες θα είναι μακρυά σου? :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας!

χαθηκα λιγο κ θα ειμαι γενικα καπως στα χαμενα γιατι μου συμβαινουν μαζεμενα οσα δε φανταζομουν ποτε..

θα σας γραψω εδω,ετσι για να ξορκισω το κακο..

αρχικα..ειχαμε παρει αποφαση με τον χ. για δευτερο παιδακι..

αυτο το μηνα ξεκινησαμε προσπαθειες..ακομη δεν ξερω αποτελεσμα,αλλα δεν ειναι αυτο το θεμα..

πριν ξεκινησουμε προσπαθειες,ειχα κανει ελεγχο dna για κυστικη ινωση,ειναι πιο συχνη απο το στιγμα για το οποιο εξεταζομαστε υποχρεωτικα προγεννητικα,εστειλα το δειγμα στο παιδων στην αθηνα σε εξειδικευμενο κεντρο γενετικης που ελεγχει ολες τις μεταλλαξεις σχεδον..μονο εκει υπαρχει αυτο..

εντωμεταξυ μαλωσα ασχημα με τον χ.. σας τα ειχα γραψει στο κρυφο..

εχθες με πηραν απο χωρεμειο να μου πουν οτι ειμαι φορεας! :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

επεσε ο ουρανος στο κεφαλι μου κ με πλακωσε!

επρεπε αμεσα να εξεταστει κ ο χ. γιατι κανουν 5 εβδομαδες τα αποτελεματα,κ εαν ειναι φορεας κ ο ιδιος,κ εαν ειμαι κ εγω εγκυος,ελπιζω να μη συμβουν κ τα 2 ταυτοχρονα Παναγια μου,πρεπει να κανω ληψη τροφοβλαστης αμεσα γιατι 1 στις 4 το παιδι νοσει..κ ας μη συνεχισω!

το οτι ο γιωργος ειναι υγιης δε με διασφαλιζει σε τιποτα,αφου ειναι 1 στι; 4 να νοσει ,2 στις 4 απλα φορεας κ 1 στις 4 ασθενης..προφανως ο γιωργος ηταν τυχερος,ενα ειναι κ ο χ. φορεας..

σημερα ευτυχως πηγαμε με τον χ. κ εδωσε αιμα κ το στειλαμε ,παρολο που ετσι που πεσανε ολα μαζι ηταν δυσκολο να τον πεισω..τελικα τον τρακουνησε ο γυναικολογος..

αυταα..α κυριακη θα παω ποσειδι κ για 5 εβδομαδες θα προσπαθησω να μη το κουνησω απο εκει..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιουλία εύχομαι να σου πάνε όλα καλά :-* και όπως τα θέλεις :YMHUG::YMHUG::-*

πήγαινε τις διακοπές σου και ηρέμησε.......αν ένα παιδί έχει κυστική ίνωση τι σημαίνει? :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι θανατηφοραα σθενεια αργυρω..δεν υπαρχει θεραπεια..ζεις,αλλα με διαρκεις αγωγγες,επωδυνες,κ πολυ πολυ ταλαιπρωρια κ πονο..εχω μαθητη που ειναι ασθενης κ ετσι το εψαξα..

συστηνεται κανονικα..διακοπη κυησης..αλλα ας μη το φτασουμε ως εκει..ψαξε αν θελεις λιγο στο γκουγκλ..ξερεικ η βικυ να σας πει που το εχει ψαξει κ εκεινη..εγω πολλα κουραγια στη φαση αυτη δεν εχω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιουλία πως κι έκανες τις εξετάσεις για κυστική ???? από μόνη σου?

αχ με βάζεις ιδέες τώρα :roll:

άντε πήγαινε τις διακοπές σου να περάσεις καλά βρε και εύχομαι τα καλύτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι απο μονη μου εντελως!ολοι με θεωρουσαν τρελη,γιατι ειναι κ πολυ ακριβη εξεταση..αλλα ειχα διαβασει περιπτωσεις που τα πρωτα 2 παιδια ηταν υγιεστατα ,οι γονεις ανεμελοι..κ το τριτο..νοσησε! :(

ειχα κ τον μαθητη μου..κ μου μπηκε η σκεψη!κ οριστε!καμια κληρονομικτοτητα εξακριβωμενη κ αποδειχτηκα φορεας κ μαλιστα σε σπανια μεταλλαξη,που δε θα ανιχνευοταν σε αλλο κεντρο παρα μονο στο παιδων! :o:o

αν κανεις ποτε εξεταστει,μονο εκει,μονο εκει!τα υπολοιπα ελεγχουν μονο το 75%.εμενα θα με εβγαζαν αρνητικη! :o

η μονη μου ελπιδα να ειναι αρνητικος ο χαρης..αλλιως μπλεκουμε με πολλα..

οταν ρωτησα τον γυναικολογο γιατι στον γιωργο δε με εβαλε νακανω,μου ειπε οτι το θεωρουν σπανιο..βλακειες!1 στα 25 ατομα ειναι φορεας χωρις να το ξερει,οπως εγω..πολυ πιο μεγαλο ποσοστο απο τη μεσογειακη αναιμια για την οποια εξεταζομαστε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι να πω δεν ξέρω, μόνο όλα να είναι καλά.....

μεγαλύτερο ποσοστό από μεσ. αναιμία??? :o:o:o

εγώ δεν έκανα κανένα προγεννητικό έλεγχο :oops::oops::oops:

τελείως ανεύθυνη!!!

είναι θέμα τύχης, είναι θέμα πίστης, που έχει ο καθένας....δεν ξέρω

πήγαινε τις διακοπές σου και προσπάθησε να μην σκέφτεσαι τίποτα αρνητικό....απόλαυσε τον χρόνο σου με τον Γιώργη σου :):x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόλις το διάβασα, ρε συ είναι πολύ σοβαρό :o:o:o:o

οι φορείς στην Ελλάδα υπολογίζονται στους 500.000 άτομα!!! :o:o:o:shock::shock:

δεν μπορπω να καταλάβω γιατί δεν το συστήνουν ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ οι γιατροί!!! :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρω εδω δενσ υστηνουν αλλα και αλλα..

οπως η θρομβοφιλια..πρεπει δηλαδη να εχεις ηδη κανει 2-3 αποβολες..και να το ψαξουν...

Ιουλιτσα ηρεμησε ρε..πανε διακοπες..μη το σκεφτεσαι..ειμαι σηγουρη πως θα ειναι..μα ολα καλα..μπορει να κανεις 4 παιδια..και να ειναι ολα τους υγιεστατα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κ παλι!!!

Ιουλια μου :o Ολα θα πανε καλα ρε συ!

Δλδ αν ο Χ ΔΕΝ ειναι φορεας τοτε δεν υπαρχει κανενα θεμα σωστα???? :roll:

Αν θα εχεις κεφι να κουνηθεις απο το καμπινγκ...θα πιουμε καφεδες!!!!Τι καλα που θα ειμαστε αρκετες εκει γυρω!!!!!! :D:D:D:D Φανταζομαι θα θελεις κ να δεις τη Μαγδα ε?Αν οχι εμενα!!!! :P:D

Αργυρω ωραια φωτο!!!!! :D

Ρε συ εγω απλα την κοιμιζω νωριτερα για μεσημερι...δλδ 5 το απογευμα ειναι πολυ αργα αν θελεις να κοιμηθει στις 8 για βραδυ...Συνηθως κ η Α εκεινη την ωρα νυσταζει αλλα δεν την αφηνω...ή θα κοιμηθει μεχρι τις 3 ή καθολου! :roll:

Το αλλο χερι ειναι του στυλ "οχι εγω το πολαβα θου λεω!Αθε με!" κλπ!!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασακι πιο πολυ απο ολες σας νομιζω οτι θελω να δω την αννυ!!στη φαση που ειμαι μονο τετοιες συζητησεις μου αρεσουν! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

για να καταλαβεις σε κανενα δυωρο θα παρω τον γιωργο να παμε στο οντεον να δουμε την εποχη των παγετωνων 4!!! 8-)

ναι,αν ο χ. δεν ειναι φορεας,ολα καλα!απλα καποια στιγμη θα πρεπει να εξετασουμε κ τον γιωργο,μηπως ειναι φορεας απο εμενα,ωστε οταν κανει παιδια να ξερει να εξεταστει κ η γυναικα του αν χρειαστει..αλλα εχουμε ως τοτε! 8-)

κ φυσικα πρεπει να εξεταστει ολο μου το σοι σε ηλικια τεκνοποιησης γαιτι προφανως το γονιδιο κυκλοφορει..αντε τωρα να τους εξηγεις!

ο χ. λεει"εγω θα μας ξελασπωσω κ παλι!!το dna μου ειναι αψεγαδιαστο"!! :lol::lol::lol:8-)8-)8-)8-)8-)8-)8-)

γενικα το εχει παρει χαλαρά..βλεπει κ εμενα που κανω δουλειες σαν την υστερικη κ ολο με κατι ασχολουμαι για να μη σκεφτομαι..ε..αφου,το αλλο θεμα που σας εγραφα..περασε κ δε με αγγιξε..μα ολα μαζι; :roll:

φυσικα κ θα σας δω..αλλα οχι πολυ μακρια απο εκει,ε..μεχρι το κοκους θα ερθω! 8-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιουλια...αρχικα να σου πω οτι χαιρομαι που εκανες την εξεταση!

σε ποια μεταλαξη εισαι φορεας?

καλα κανατε και στειλατε δειγμα του Χ. τωρα αν ο Χ. ειναι και εκεινος φορεας(δεν το ευχομαι)...εχεις ακριβη αποτελεσμτα ....δηλ ...σε μια εγγυμοσυνη..κανει ςτροφοβλαστη και ξεροντας τις μεταλλαξεις σας ψαχεις γαι εκεινες!

οποτε κερδιζεις χρονο!

εσυ λες οτι το σοι σου πρπει να εξαταστει...θα το κανει αραγε?

ακομα και τωρα που καρτω τον μπεμπη αγκαλια....αυτο το 0.8% με βασανιζει...δεν βγαινει απο το μυαλο μου!

ξερω εμαι υπερβολικη!

συμπεθερα....πολλα τα λεφτα των φαρμακευτικων.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το ξερω βρε βικυ μου..μονο θετικο ειναι οτι θα ξερω κ οτι ευτυχως εκανα νωρις την εξεταση..αλλα δεν παυει να ειναι μεγαλο σοκ..

επειδη τον τελευταιο καιρο μεσω των κοριτσιων του παρεντς εγινα ειδικη..!,γιατι ανησυχεις καλο μου για τον μπεμπη;

βαρος παιρνει

διαρροιες δεν κανει

αφυδατωμενος δεν ειναι

αλμυρο σαν θαλασσα ιδρωτα δεν αισθανεσαι

βηχα επιμονο δεν εχει

εεεεεεεεεεεεεεεεε!!μα συνελθε!!

εσυ εκανες την εξεταση;

η μεταλλαξη ειναι οχι αυτη η κλασικη,μια σπανια,απο c7 κατι..να φανταστεις εκαναν 6 εβδομαδες μεχρι να τη βρουν! :o:o:o

αμφιβαλλω αν θα εξεταστει το σοι,αλλα δε με νοιαζει στην παρουσα φαση..ας δω τί γινεται με εμενα κ θα τους περιλαβω κ αυτους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ενοειται οτι ειναι μεγαλο σοκ!

αυτο 0,8 % ειναι το αγνωστο...........!

ο μπεμπης τωρα που εβαλε φρενο στο βαρος....το σκεφτομαι...χαχχαχ

ολα τα αλλα δεν τα εχει!

οχι δεν εκανα την εξεταση....δεν εχω σκοπο για 3ο !

για τη Μ-Ι που ρωτησα μου ειπαν οτι ειναι νωρις...η επιστημη προχωρα....να αφησω καποια χρονια...

οσο για το περβαλλον μου.....απλ με θεωρυν υπερβολικη!

πχ ο ανηψιο μου ειναι φορεας...το ιεχαν βρει τυχαια στην αμνιο...ειναι φορεας απο τον πατερα του...η αδελφη δεν εχει παει να ελενξει τα αλλα 2 πιο μεγαλα παιδια της!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pvpv ΤΙ ΑΚΟΥΩ......αμαν ρε γμτ ιουλια.. αντε μακαρι ο χ να μην ειναι θετικος!! εαν ειναι βρες αλλον να κανεις δευτερο :lol: συγνωμη που γελαω δεν γελαω καταλαβες ετσι???? :):):):x:x:YMHUG:

αυριο απογευμα εχει στρουμφοπαρτυ στον παιδοτοπο θα τον παω οποια θελει αντε ελατε να σας δωωωωωωωωωωωωωωωωω :):):):):):):):):):):)

καλε πιασαμε τα 13!!!!!!!!!!!! 13 ολοκληρα κιλα!!!!!!!! :D:D:D:D:D:D:D τρελη χαρα!!!! :D:D:D:D

σας φιλω ολες!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...