Μετάβαση σε περιεχόμενο

bebe ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ '12 ΔΡΟΣΙΣΟΥΝ ΤΙΣ ΑΓΚΑΛΙΕΣ ν9


Recommended Posts

Μου εξήγησε ότι η συγκεκριμένη θέση προκαλεί δυστοκία και επίσης γι αυτό δεν έχω καθόλου συσπάσεις και διαστολή.

Εκανα και μια γρήγορη έρευνα στο ιντερνετ και τα διασταυρωσα. Τώρα, τί να πω και γω? Το χω πει εκατό φορές ότι δεν με πειραζει ο τρόπος της γέννας, απλά σήμερα μου ήρθε απότομο. Θα πάω μία τελευταία φορά την Παρασκευή αν και δεν υπάρχουν πολλές πιθανότητες να έχει αλλάξει τίποτα.

Ελενα κουράγιο με τις δουλειές και περαστικά στη μανούλα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας μανουλιτσες,τι κανετε;;

γραφω λιγο βιαστικα γιατι πρεπει να φυγω σε λιγο.

νανσουλι μου με το καλο αυριο,θα περιμενουμε νεα σου κ θα πανε ολα τελεια,εγω πιστευω δε θα χρειαστουν θερμοκοιτιδα κ εγω 36.3 γενησα κ θυμαμαι οταν μπηκαμε στο αττικο με τον ικτερο μου ειχαν πει οτι θεωρουνται οριακα προωρα αυτη τη μερα.

αριαδνημου κ εσυ με το καλο,οντως θα νιωσεις τελεια οταν δεις τομωρακι σου,σημασια εχει αυτο κ να πανε ολα καλα κ σε σενα.οσο για τη γκρινια οποτε σε διαβαζω σε καταλαβαινω απολυτα,στο τελος θα μας βρισουν τα κοριτσια! :lol:

κατερινακι μου χαιρομαι που ακουω την αγγελικη σου να τα πηγαινει καλα με τον νικολα,παιρνω θαρρος γιατι ολοι μου λενε τα χειροτερα οταν θα γενηθει κ η δικη μου η μπεμπουλα κ εχω τρομαξει.

λια μου στη βαφτιση θα ριξεις πολυ κλαμα κ αυριο οταν θα στον παρει ο παπας για το ιερο,ειναι τελεια στιγμη

εγω στη βαφτσιση ενισα δεος οταν ακουσα το ονομα του,ειναι μεγαλη στιγμη.ωραια ειναι να μεγαλωνουν αλλα κ μωρακια που ειναι εχει κ αυτο τη χαρη τους.απλα τωρα μου αρεσει που μιλαει ο τονι κ νιωθεις ακομα πιο δεμενη.

κοριτσακια μου σας αφηνω,θα τα πουμε αυριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ariadni ola etsi apotoma mas fainontai kai meta ola pernane kai den skeftesai tipota, sto lew gia na ksereis oti oles mas akribws ta idia sunaisthimata pername se auti ti fasi pou eisai twra kai eisai se kaliteri moira apo polles giati toulaxiston tha ksereis ti kai pws kai pote kai tha eisai kai etoimi lousmeni, ksurismeni!!! Kai meta tha blepeis to mpempaki sou kai den se noiazei tipota! Skepsou ola ta thetika tis upothesis kai proetoimasou psuxologika gia tin omorfoteri stigmi tis zwis sou!! :x

Sou stelnw mia agkalia kai tha deis tin Kuriaki oti toso kairo tsampa agxwnosoun! :YMHUG:

Nansoulita mou kai se sena stelnw mia agkalia...h oxi mallon esena tha steilw duo agkalies giati tha einai dipli h xara!!!!! Epidi den kserw an tha mpw pali simera tha milisoume me minima koritsaki sou euxomai me to kalo na deis aurio ta mpempakia sou, filakia polla kai ola kala na paneeee!! :YMHUG::YMHUG:

Pasxalitsaki ante na kleiseis kai esu to rantebou sou na perneis seiraaaa!!!!

Koritsia toso kairo pou milame edw niwthw oti sas kserw kai eksw kai sugkinoume pragmatika otan h kathemia apo tin parea gennaei!!

Lia me to kalo na parete tin euxoula kai eseis aurio...kai emeis kanonisame gia Sabbato!

Aurio epitelous paw kai sto gunaikologo, nomizw tha kanw kai test pap, ante na dw an tha mou pei oti ola einai ok na kanoume kai kanena mpanaki!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol: βρε ελενα ολες ανυπομονουν να πανε στο γιατρο για να μπορουν να κανουν κανενα σεξακι κ εσυ σκεφτεσαι το μπανακι;; :lol::lol: ακους λια;;;

αχ βρε κοριτσια κοιταω την κοιλια μου..κ να σας πω την αληθεια επειδη δε θα το ξαναζησω μου φαινεται καπως.... :ymsigh::ymsigh: κ επειδη ξερω ποσο γρηγορα περναει ο καιρος ποσο γρηγορα μεγαλωνουν τα μωρα...αχ...

βλεπω το βραδυ να μην κοιμαμαι καθολου απο την υπερενταση κ επειδη θελω να ζησω τοσο εντονα την αυριανη μερα...γιατι τετοιες στιγμες πραγματικα δεν τις ξεχνας ποτε..ευχομαι ομως να ναι καλα τα μωρακια..πωπω 2;;;;τοσο καιρο εγκυος κ μου φαινεται απιστευτο που θα κανω διδυμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nansouli mou fantazomai pws tha einai apisteuto sunaisthima na sou feroun duo mwrakia na akouseis duo fonoules na klaine molis vgoun... ax... euxomai ola kala na pane k na to xareis...

ariadni mou telika k esu tin kuriaki den peirazei pou tha kaneis kaisariki arkei na eiste kala k oi duo.. k emena thimamai otan mou eipe oti paraskeui mpainoume mou eixe erthei apotoma eixa valei ta kalamata den mporousa na sunelfw... ola kala tha pane k tha gnwriseis suntoma tin mpoumpouka sou...

k egw prepei na kleisw na paw ston giatro... :-?:-?

liaki kalo sarantismo k egw sugkinithika pou ton pire k ton evale sto iero..

alla egw to zwon pws tin ekana tin vlakeia prin vgei apo to iero mou eipe na proskinisw ton xristo k tin panagia k egw to zown ntrepomai (pou to lew) epsaxna na vgw tin eikona tis panagias... :ymblushing::ymblushing::ymblushing::ymblushing::ymblushing: ante kales voltes twra..

katerinaki pires k esu tin euxi emena irthe sto spiti gia tin euxi tis 8hs meras, vasika mou eipe oti einai i euxi tis genniseis k oti auto me to onoma den to kanoun pleon giati mporei na to allakseis mexri tin vaftisi...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαίρεται και από εμένα. :D

Μόλις βρήκα ευκαιρία να μπω να σας πω τα νέα μου.

Γέννησα την Παρασκευή το πρωί τη μικρή μας Δανάη και ευτυχώς όλα πήγαν τέλεια. Λεπτομέρειες τοκετού θα σας πω κάποια στιγμή αργότερα. Τελικά γεννήθηκε 4 κιλά ακριβώς και 50 εκ. Θηλάζει ασταμάτητα, έχει καταχέσει τον κόσμο και έχουμε ένα μικρό θεματάκι με το ρέψιμο, όπου αργεί πάρα πολύ.

Ο Αλέξανδρος μέχρι στιγμής αντιδρά μια χαρά με τον ερχομό της αδελφής του. Φυσικά θυμάται να μου ζητήσει να τον πάρω αγκαλιά όταν έχω τη μικρή πάνω μου ή ζητάει γάλα και εκείνος όταν θηλάζω αλλά αυτά τα θεωρώ φυσιολογικά. Σήμερα τον παρακολουθούσα που πήγαινε μονος του και φιλούσε την μπέμπα το μανάρι μου!

Αυτά προς το παρόν.

Απ'ότι κατάλαβα Νάνσυ, Αριάδνη και Πασχαλιτσάκι ακολουθούν στις γέννες;

Κορίτσια με το καλό να πάρετε τα μωράκια σας αγκαλιά και καλή δύναμη για τη συνέχεια.

Αλέκα τα στοιχεία για τη λίστα: Γέννησα 20/07 Κοριτσάκι, Πητ 30/07, νοσοκομείο Ρόδου με φ.τ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koριτσάκια μου σας ευχαριστώ για τη συμπαράσταση, η αλήθεια είναι ότι τώρα το συνειδητοποιώ!

Είχε ξαναγίνει η ερώτηση αλλά βρε κορίτσια, θυμήστε μου γιατί ξεχνάω... :oops: Σε πόσες μέρες σας κόψανε τα ράμματα? Σας ρωτάω γιατί τώρα αλλάξανε τα δεδομένα και θα καθήσουμε Πάτρα μέχρι να κόψω τα ράμματα, ενω αρχικά λέγαμε ότι θα πάμε κατευθείαν σπίτι.

Πείτε μου ότι σας τα κόψανε σύντομα γιατί αλλιώς θα κόψω φλέβες...Θέλω να πάω σπίτι μας να μπούμε σε μια σειρά και δυστυχώς αυτό ανατρέπεται τώρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να και η Δανάη 3 ώρες μετά την γέννα. Παρεμπιπτόντως είναι ίδια ο γιος μου, που είναι ίδιος η μαμά του :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Συμπέρασμα: έκανα 2 παιδιά και ευτυχώς και τα 2 μοιάζουν σ'εμένα :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πηγα και εφερα τον πριγκιπα μου :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D Γιουπιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι μεγαλωσε τοσο πολυ το μαναρι μου..............και ειναι μεσα στην τρελη χαρα που με εχει μαζι του. Αχ ....... τι καψουρα θεε μου...............αραγε θα ειμαι ετσι και με τη νεραιδουλα μου?

Νανσουιτα μου πρωτα πρωτα εσυ! Με το καλο κοπελα μου αυριο να φερεις στον κοσμο τα θαυματακια σου, να εισαι και εσυ καλα και να ερθουν ολα οπως τα ονειρευεσαι τοσους μηνες...... Θα περιμενουμε νεα σου απο κινητο να ενημερωσεις οποια κοπελα μπορεις για να πανηγυρισουμε. Ξεκουρασου σημερα και η Παναγιτσα θα ειναι μαζι σου :):):):)

Ελενακι μου περαστικα στη μαμα σου. Τι επαθε και μπηκε στο νοσοκομειο? Ευχομαι γρηγορα περαστικα για να εισαι και εσυ ηρεμη. Περαστικουλια και σε σενα, οντως επειδη επανερχονται τα κοκαλα μας στην πρωτερη θεση εχουμε πονους.......

Φωτεινουλα να σου ζησει η κορακλα σου, να ειναι γερη, τυχερη και φωτισμενη και εσεις γεροι να τη μεγαλωσετε οπως επιθυμειτε. Καλη λοχει να εχεις κοπελα μου. Η Αλεκα θα ενημερωσει τη λιστα μας οταν βρει χρονο το κοριτσι μας. Αντε γεμιζει και η λιστα Ιουλιου με επιπλεον τα βιαστικα μωρουλια του Αυγουστου!!!!!

Αριαδνουλα αν εννοεις τα ραμματα της καισαρικης δεν τα κοβει ο γιατρος, απορροφονται ή πεφτουν απο μονα τους. Οσο για τα "απο κατω" αν κανεις φ.τ. δεν ξερω να σου πω..........

Τωρα η μαμα μου κανει τον πριγκιπακο μου μπανιο. Θα τον ταισω και θα κοιμηθουμε αγκαλιτσα. Αυριο θα παμε να κοινωνησουμε και 10.30 εχω γιατρουλη.

Καλο βραδυ και καλο ξημερωμα να εχουμε :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινούλα, καλώς τον δέχτηκες τον πριγκηπάκο σου!!!

Για τα ράμματα της καισαρικής εννοούσα, εδώ οι κοπέλες έλεγαν ότι πήγαν μετά απο κάποιες μέρες γι αυτό ρώτησα...

Νάνσυ μου με το καλό αύριο να υποδεχτεις τα διδυμάκια σου, να ξέρεις ότι όλες σε σκεφτόμαστε και περιμένουμε νέα σου. Αν θέλεις και μπορέσεις, στείλε μην, έχεις το τηλ μου για να ενημερώσω και τα υπολοιπα κορίτσια.Να προσέχεις και όλα θα πάνε καλά!

Φωτεινή, να σου ζήσει η μπεμπούλα σου, να έιναι γερή και καλότυχη!Είναι μια ζωγραφια, να την χαιρόσαστε!

Φιλάκια, καληνύχτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αριαδνακι εγω πηγα για τα ραμματα την επομενη που βγηκα απο το μαιευτηριο.Γεννησα Σαββατο πηγα Πεμπτη.

Νανσακι μου με το καλο αυριο να ερθουν τα καινουρια μας παιδακια!!Οι ''θειες'' τους τα περιμενουν με λαχταρα!!

Θα περιμενουμε μηνυματακι στο κινητο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ariadni emena mou ta evgale tin triti mera apo tin genna stin kliniki den piga egw...

fwteinoula mou na sou zisei i mpempa ax ti wraia pou sou moiazoun k ta duo... emena oi misoi mou lene oti eixa filiki summetoxi oi alloi misi mou lene oti moiazei se mena egw den mporw na katalavw...

nansy k pali euxomai me to kalo aurio... tha se skeftomaste...

emena feugei i mama mou aurio k eimai maura xalia epesa k oloi mou lene giati eimai etsi tha mou leipei..... :cry::cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsakia mou xathika eixa kati thematakia siga siga pernane.to mwro mia xara eimaste kala doxa to theo!!xairomai pou eiste oles kala me ta mwrakia sas me to kalo na erthoun kai ta epomena mwrakia mas!!toulaki,dimitra,lil,eleni,foteini na sas zisoun ta aggeloudia sas nansy me to kalo kopela mou na kratas ta mwrakia sou ola kala tha pane!!sas filw oles

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Σήμερα πέρασα πολύ όμορφα γιατί πήγα με τους συναδέλφους μου για φαγητό. Όλοι μου φέρθηκαν με μεγάλη αγάπη όταν με είδαν και με συγκίνησαν απίστευτα(και τα αφεντικά το ίδιο)!Στο τσιπουράδικο γελάσαμε με την ψυχή μας και ήπια και το κρασάκι μου :oops::oops::oops::oops::oops: Ευθύμησα η γυναίκα :lol::lol::lol::lol: Τον Πάνο τον έχω αφήσει στη μαμά μου και έτσι αύριο-εκτός απροόπτου βεβαίως βεβαίως- θα είμαι χαλαρή και δε θα κάνω τίποτα! Το απογευματάκι θα συναντηθούμε με τα κουμπαράκια μας! Έτσι και τα παιδάκια μας θα παίξουν και εμείς θα τα πούμε μια χαρούλα. Προσπαθώ να γεμίζω τις μέρες μου γιατί αλλιώς νιώθω πως ο χρόνος δεν περνά με τίποτα..Κολλήσαμε τώρα στο τέλος. Αν και δεν είναι κακό που χαλαρώνω και λίγο τώρα γιατί μετά μόνο για χαλάρωση δε θα είμαι :lol::lol::lol::lol::lol:

Νάνσυ μου έφτασε η ώρα και για σένα!!! Αύριο πρώτα ο Θεός θα κρατήσεις στην αγκαλίτσα σου τα δυο σου τα μωράκια! Εύχομαι να πάνε όλα ΤΕΛΕΙΑ!!!!!!

Ελενάκι μία κοπέλα από το mammy γέννησε φυσιολογικά μετά από καισαρική. Της είχε στοιχίσει πολύ που γέννησε το πρώτο με καισαρική και έκανε τα πάντα προκειμένου να γεννήσει το δεύτερο φυσιολογικά και το πέτυχε. Το ψευδώνυμό της είναι lovie. Τη βάση εννοείται πως θα τη γυρίσω πίσω. Έχω παραγγείλει από το μαγαζί αυτό και τα στρώματα και θα τα συμψηφίσω ;);););););)

Πασχαλιτσάκι μου τελειώνει το βάσανο με τις καούρες! Τη Δευτέρα θα δεις το κοριτσάκι σου το όμορφο!!!!! Όταν συγχύζεσαι και όταν ξενυχτάς η πίεση πέφτει;;;;Είναι λίγο ανάποδος ο οργανισμός σου :lol::lol::lol::lol::lol: ;;;;Καλώς τον δέχτηκες τον πρίγκιπα!!!!!!

Ναταλάκι, χθες από τη νύστα μου ξέχασα να σου γράψω πόσο κουκλάκι είναι το αγοράκι σου!! Να σου ζήσει κοριτσάκι μου το μωράκι σου!!!!

Αλέκα μου καλή αρχή με τη δουλίτσα! Τέσσερις ώρες δεν είναι πολλές. Μπορεί τα χρήματα να είναι λιγότερα αλλά τα παιδάκια σου-και ειδικά το μωρό που σε έχει απόλυτη ανάγκη ακόμα-θα σε χαίρονται περισσότερο ;););););)

Κατερινάκι μου μια χαρά τα κιλάκια του Νικόλα σου με το γάλα της μανούλας! Καλές βολτούλες!!!! Πολύ καλά κάνεις που δεν κλείνεσαι στο σπίτι. Δε λέει καθόλου τέτοια εποχή..

Αριάδνη μου άλλαξε θέση η μπουμπού στην εβδομάδα αυτή;;;; Είναι πολύ σπάνιο αυτό...Εύχομαι την Παρασκευή να έχει επανέλθει στη "σωστή" θέση αλλά και να είναι στην ίδια δεν πειράζει. Σημασία έχει να πάνε όλα καλά και να την κρατήσεις στην αγκαλίτσα σου!

Φωτεινούλα να σου ζήσει η Δανάη σου!!!!! Πολύ γλυκό μωράκι είναι!!!Τέσσερα κιλά βρε θηρίο;;;; Μοιάζουν και τα 2 σε σένα ε;; Εγώ στο γιο μου ειχα φιλική συμμετοχή. Ελπίζω στην κόρη να είμαι πρωταγωνίστρια ;););)

Αυτά και για σήμερα. Πολλά φιλάκια σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου!!

οπως καταλαβατε εχω κοιμηθει πολυ καλα..καθε τρεις κ λιγο ανοιγα τα ματια μη με παρει ο υπνος κ χασω το ραντεβου.. :lol::lol:

φυσικα οπως το χα στο μυαλο μου σηκωθηκα στις 4 για να ετοιμαστω με την ησυχια μου..να προλαβω να φαω κατι κ φυσικα να πιω καφε γιατι δυο μερες θα μαι στην πεινα!!κ μου χει κακοφανει πολυ αυτο!μια κ στην κορη μου οταν γεννησα σε μια ωρα μασαμπουκιαζα.. :lol::lol: κ ειπα να φαω οπως ειπε κ ο γιατρος 3 ωρες νωριτερα πρωινο.. :ymparty::ymparty:

στις 10 θα γεννησω με το καλο αρα προλαβαινω να φαω τωρα... :lol::lol:

ακολουθει μια ωραια τουαλετα..ενα μπανακι ξυρισματακι φρεσκαρισμα μαλλι κ φυσικα λιγο ελαφρυ μακιγιαζ να με δουν ομορφη τα μωρα.. :lol::lol: κ οι παπαρατσοι!

κοιταζα κ το κοριτσακι μου που χε απλωθει στο κρεβατι της..αχ μακαρι να μην την πειραξει η απουσια μου..κ να μην νομιζει οτι την παρατησα..θα μου λειψει πολυ ολη αυτη η τρελα της!!!αχ μην βαλω τα κλαματα πρωι πρωι!!ειπαμε εχω ραντεβου με τα ζουζουνια σημερα!

κοριτσακια μου σας ευχαριστω ολες παρα πολυ για τις ευχες σας!!περασαμε πολυ ομορφα ολο αυτον τον καιρο!!κ φυσικα δεν σας αποχαιρετω!!θα μαι εδω να στελνω φωτο στην ελενα με σηκωμενα τα μαλλια κ τις κουραδες στο κεφαλι!!!!

κ ξερετε ποσες θα ναι καθε μερα ε;;;υπολογιστε ποσες φορες κανουν τα δικα σας Χ 2 + 2 τησ σαντυς!καλο ε;;;; :lol::lol::lol: κ μετα απορω ποσο καιρο θα κανω να χασω τα κιλα..

πασχαλιτσακι αριαδνη κ μπεμπουλα σας ευχομαι κ σας με το καλο να ερθουν τα μωρακια σας μια κ ειστε οι επομενες κ μπορει να μην σας προλαβω!

μπεμπουλιτσα μου καλο κουραγιο!τελειωνεις κ εσυ συντομα κ θα ξεχασεις ολη αυτην την ταλαιπωρια που περνας!!!

αυτα κοριτσακι μου!ξυπνησα κ την πεθερα μου με τις βρικολακιες μου :lol::lol: κ θα πιουμε μαζι τον καφε!

πιστευω κατα το μεσημερι να μπορεσω εαν ειμαι σε θεση να σας ενημερωσω!!

:-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοιλιτσες και μανουλες!!!εχω μερες να μπω, θα σχολιασω οσα θυμαμαι.

λια, τι παιδαρος ειναι αυτος???να τον χαιρεστε!!!

delfine, το σεχ μετα τις 40 μερες επιτρεπεται? εχω καιρο να κανω και φοβαμαι πως θα κανω και πολυ καιρο....θα ξεχασω πως γινεται... :D:D:D:D:D

πασχαλιτσακι, μην στεναχωριεσαι κουκλα μου, κι εγω την αλλη βδομαδα γενναω λογω πιεσεως.θα σας τα πω τελειωνοντας τα δικα μου.

λιλ, περασες δυσκολα αλλα το σημαντικο ειναι πως ολα ανηκουν στο παρελθον!!!να τον χαιρεστε τον μικρο και προσπαθησε να αποβαλλεις τις ασχημες αναμνησεις απο το μυαλο σου.

κοριτσια εχω φτασει στις 30 σελιδες και δεν μπορω να διαβασω αλλες..σασ λεω τα νεα μου και συνεχιζομαι αργοτερα....

οπως ανεφερα, πηγα στον γιατρο την δευτερα και η πιεση ανεβηκε στο 15,5.μου ειπε πως δεν το ρισκαρει αλλο και την τεταρτη το πρωι μπαινω για καισαρικη. ειναι απολυτα ασφαλες το διαστημα για το μωρο και για μενα και δεν θελει να το τραβηξουμε αλλο. χθες εκανα την 1η δοση ενεσης κορτιζονης για τα πνευμονια του και την τριτη θα κανω τη δευτερη.

πρεπει να σασ αφησω τωρα γιατι εχω κομμωτηριο!!! παω να γινω ομορφη!!!φιλακια!

:D:D:D:D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια..

Τι να πρωτο ευχηθω...Νανσυ μου συγκινηθηκα με το τελευταιο μηνυμα σου..Κοριτσι μου ευχομαι ολα καλα να πανε κ συντομα να κρατας τα δυο μωρακια σου αγκαλιτσα..περιμενουμε νεα σου..

Αριαδνη εσυ εισαι η επομενη..μπραβο κοριτσακι μου ολα καλα θα πανε κ μην στεναχωριεσαι για τιποτα...εσυ κ το μωρο κοιτα να ειστε καλα..

Πασχαλιτακι μου κ σε σενα ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να πανε ολα καλα...σε περακαλω δεν υπαρχει λογος να στεναχωριεσαι...την Δευτερα θα κρατας αγκαλιτσα την νεραιδουλα σου..περιμενουμε τα νεα σου απο τον γιατρο....

Μαρακι κ Ναταλακι σαραντισατε..ωραια ας αρχισουν τωρα οι βολτουλες κ με το καλο να σαραντισετε κ οι αλλες μανουλιτσες..Λια κ Ελενα

Ναταλακι σε καταλαβαινω πως αισθανεσαι που φευγει η μανουλα..να περνεις κουραγιο κ δυναμη απο τον μπεμπη σου...

Ελενα περαστικα στην μανουλα σου κ συ καλο κουραγιο κ υπομονη...ελπιζω να φτιαξουν τα πραγματα...συντομα.

Ανθουλα τι καλα που περασες με τους συναδελφους σου.Ετσι πρεπει να ειναι...

Φωτεινη να σου ζησει η κορακλα...σκετη γκυκα..

Νενε κ η δικη σου κορη κουκλα ειναι φτου φτου...

Συγνωμη αν ξεχασα καμμια..αλλα αυτες τις μερες ετρεχα με τα γεννεθλια της κορης μου ολα καλα πηγαν κ η κορη μου περασε ενα απογευμα γεματο χαμογελα κ χαρα..

Καλημερα κοριτσακια κ ευχομαι συντομα να ακουσουμε τα ευχαριστα νεα απο την Νανσυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsakia mou.. nansouli tha mas leipseis twra se ligo mpeneis k na genniseis... me to kalo...

cristy me to kalo k esu na pareis to mwraki sou agkalitsa....

anthi mou ti wraia pou perases kala exw polu kairo na vgw etsi k tha kanw akoma perissotero....ax

kokona mia xara to party e mpravo.. na mpeneis na mas les nea pws ta pate...

ontws einai asximo sunaisthima na feugei i mama den mporw na iremisw apo xthes k pali tha kanw kairo na to sunithisw...

exw k esas toulaxiston k ksexniemai ligo...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!! νανσυ καλη λευτερια!!!! :x σου ευχομαι ολα καλα να πανε κ να κρατησεις τα αγγελουδια σου στην μεγαλη αγκαλια σου!!!!! :) θα περιμενουμε νεα σου!!

κατερινα-αριαδνη-κριστι με το καλο!!!πλησιαζουν οι μερες που θα κρατατε τα μωρακια σας!!!αυτη η βδομαδα γεματη θα ειναι!!! :):)

φοτινι να σου ζησει κοπελα μου η μπεμπα σου!!γερη κ καλοτυχη να εινα κ καλη λοχεια να εχεις!!με φ.τ ε?ολα καλα?μια κουκλιτσα ειναι η μπουμπου!!

μπεμπουλα υπομονη κ με το καλο θα ελευθερωθεις!!

ναταλια σαρραντισαμε ε?καλες βολτες!!ναι οντως ειναι μια ταλαιπωρια βαλε βγαλε καροτσι..πηραμε μαρσιπος για οταν θα πηγαινουμε για ψωνια(π.χ καρφουρ)γιατι με το καροτσι δυσκολο ειναι..φευγει κ η μαμα?λογικο ειναι να στεναχωριεσαι..αισθητη η απουσια της μανας!

αλεκα καλη αρχη στην δουλεια σου!

ανθη χαιρομαι που περασες καλα!!! :)

αντωνια να τα εκατοστισει η κορουλα σου!!!περασατε καλα ε?απο βδομαδα πρωτα ο θεος θα ερθω να σας δω επιτελους!!!

εμεις σημερα θα παμε γιατρουλη!!!!κ η μπεμπα κ εγω!!!ειμαι περιεργη να δω τι θα μου πει ο γιατρος για την κυστη..προχτες κοριτσια καναμε ενα ελαφρυ σεχ..οχι κανονικο..με πονουσαν λιγο τα ραμματα απο κατω..σαν τσιμπηματακια ενιωθα..οσο για την μπεμπα πιστευω σιγουρα να ειναι στα 5 κιλα..θα μαθουμε σημερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσαρες μου μπηκα για λιγο να φτιαξω λιστουλα και να ευχηθω τα καλυτερα στην νανσυ μας. αν μπηκε στις 10 για χειρουργειο σιγουρα εχει βγει ηδη και θα πεταει στα συννεφα!

νατασαμαρια και cristi μη χανοσαστε!!!! περιμενουμε τα νεα σας

αριαδνη μου με το καλο να κρατησεις και εσυ το μωρακι σου αγκαλιτσα. οσο για τα ραμματα που λες εμενα εγινε πλαστικη και ενα ραμμα που υπηρχε επεσε μονο του γυρω στις 35μερες (και πηγα και κανονικα μπανιο στη θαλασσα 28μερων λεχωνα!)

πασχαλιτσακι εφτασε και σενα η ωρα!!!!

αχ πολυ χαιρομαι που ξαναμπαινουμε στις διαδικασιες για γεννες!!!!

λεω να παω να βαλω καμια σκουπα γιατι βρομισαμε!!!! φιλια κοριτσαρες μου

φωτεινουλα ροδο που ειμαστε στο ιδιο νησι θα προξενεψουμε! πανεμορφη η κουκλιτσα σου να σου ζησει και καλη λοχεια ναχεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια. Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια για τη μικρή μου.

Να σχολιάσω ό,τι προλάβω.

Είδα κάτι καταπληκτικές φωτογραφίες. :D

Νενέ ελπίζω να έχεις αγοράσει πολλά τσιμπιδάκια για τα μαλλάκια της κουκλίτσας σου!! Να σου ζήσει και πάλι.

Κατερίνα είσαι κουκλα και φρέσκια φρέσκια. Η κόρη σε κοιτάει με πολλή λατρεία! Στο γιο ζηλεύω ματάρες, χειλάρες και φοβερές βλεφαρίδες για αγόρι! :-*

Μαρία πόσο μεγαλώνει αυτός ο κορίτσαρος; Μεγάλωσαν τα μαγουλάκια και είανι για πολύ ρούφηγμα. Κάνει και μπανάκι :x

Πασχαλιτσάκι να δεις πόσο πιο μεγάλος θα σου φαίνεται ο πρίγκιπας μόλις γεννησεις τη μικρή! Όταν ήρθε ο γιος μου στο νοσοκομείο να με δει το πρώτο πράγμα που μου ήρθε στο μυαλό ήταν ότι ξαφνικά τον έβλεπα μεγαλύτερο, ψηλότερο, βαρύτερο!!! Μέσα σε μια μέρα μου φάνηκε ότι μεγάλωσε τόσο πολύ το παιδάκι μου.

ΜΑξιμ φεύγει η μανουλα σου; Μην πέφτεις μωρε τώρα, δεν θα ξαναέλθει σύντομα;

Ανθή όπως τα λες είναι :lol: , πέρνα καλά τώρα γιατί έρχονται κουραστικές ώρες σε λίγο καιρό. Στο εύχομαι και εγώ βρε να είναι φτυστή εσύ η μπέμπα.

Α ρε Νάνσυ μέχρι τελευταία στιγμή μπαίνεις να ενημερώσεις το παρεάκι. :D Φαντάζομαι τώρα που γράφω θα έχεις ήδη αγκαλίτσα τα διδυμάκια σου. Να σου ζήσουν!!

Κριστι με το καλό και εσύ να γεννησεις το μωράκι σου. Ευχομαι όλα να πάνε καλά.

Κοκονα να τα εκατοστήσει το κοριτσάκι σου. Πως πάει η συμπεριφορά της; Έχει αρχίσει να αποδέχεται το μωρό;

Αλέκα ξεκίνησες δουλειά απ'ότι κατάλαβα; Καλή δύναμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανσουλιιι μουυυυ δεν σε πρόλαβα να σου ευχηθώ με ένα πόνο. Να σου ζήσουν τα νέα μέλη της οικογενείας. Να είναι πάντα υγιεί και καλότυχα. Καλούς θηλασμούς και καλή δύναμη. Εύχομαι να μην σε κουράσουν καθόλου και να είναι καλόβολα.

Φωτεινή να σου ζήσει η κοράκλα. Που την έβαλες φωτογραφία να την δω κι εγώ? Στην ομάδα δεν την βρήκα.

2 μέρες κορίτσια δεν έχω πάρει ανάσα. Δεν κοιμάται καθόλου την ημέρα και κοιμάται κατευθείαν το βράδυ οπότε όλη μέρα είμαι μαζί του και γκρινιάζει συνέχεια. Σήμερα τον έδωσα κάτω στην πεθερά μου να τον κοιμίσει λίγο μπας και κοιμηθώ και γω και κάνω και καμιά δουλειά. Είδα αυτή την αιώρα-κούνια http://www.comparestoreprices.co.uk/ima ... -swing.jpg σε ένα σπίτι και του άρεσε πολύ του μπέμπη μου και του την πήρα. Είναι πιο καλή από το ριλαξ και αντέχει μέχρι 14 κιλά βάρος.

Κοριτσάκια μου πάω να ξαπλώσω λίγο. Ελπίζω κάποια στιγμή να κουλάρω με τον μπέμπη και να μπορέσω να σας διαβάσω. Εύχομαι να είστε όλες καλά. Φιλάκια πολλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μανουλες και εγκυουλες!!!!

Νάνσυ να σου ζησουν τα διδυμακια σου :ymparty::ymparty: θα εχεις γεννησει τώρα και θα τα καμαρώνεις. Θα περιμενουμε νεα σου με την πρώτη ευκαιρια!!!!

Αμαλια σαραντιζετε σημερα με το καλο λοιπον και να μας πεις αν και τα νεα σας απο τον γιατρο το απογευμα!

Αριαδνη Κυριακή λοιπον θα ερθει η μπεμπουλα σου, με το καλο κοριτσακι μου οτι ειναι καλυτερο για να μην ταλαιπωρηθει η μικρη σου και εσυ, βρε που αλλαξε θεση τελευταια στιγμη!

Ελενα περαστικά στην μαμά σου, οσο για την μεση και μενα με πιανει κάποιες φορες μεσα στη μερα, μαζευει το σωμα λες...Εχεις και εσυ γιατρο σιγουρα θα σου επιτρεψει τα μπανια εγω τον ειχα ρωτησει την μερα που βγηκα και μου ειπε μετα τις 40 μερες αλλα τοτε θα ειναι Σεπτεμβρης :(:(

Βικάκι εσυ ποτε εχεις ξανα γιατρο, θα κλεισετε και ημερομηνια λογικά και θα ξερεις και εσυ ποτε θα γεννησεις την μικρουλα σου.

Φωτεινή να σου ζησει η μικρή σου [smilie=blob6.gif] ειναι μια κουκλιτσα. Τι καλά που και σενα ο αδερφουλης της την δεχτηκε καλά και τις δινει απο τωρα και φιλακια, ετσι κανει και η δικιά μου. Για πες μου το μυστηκο γιατι εγω και στα δυο παιδια με το που τα βλεπουν λενε ολοι οτι μοιαζουν στον αντρα μου, αφου του δηλωσα δεν σταματαω στα δυο μεχρι να βγει ενα που να μοιαζει και σε μενα :lol::lol::lol::lol::lol:

Ναταλακι μη στεναχωριεσαι που φευγει η μαμά σου, ειχες καλη βοηθεια ειναι η αληθεια αλλα και μονη σου θα βρεις τον ρυθμο και θα τα πας μια χαρα.

Ανθη μου τι ωραια που περασες με τους συναδελφους σου, τουλαχιστον τα αφεντικα ειπαν τιποτα μηπως κατσεις περισσοτερες μερες με την φραουλιτσα σου. Μπηκες και εσυ στο μηνα σου μακαρι να ερθει η φραουλιτσα καμια δυο βδομαδες νωριτερα να την χαρεις περισσοτερο πριν γυρισεις στην δουλεια, γιατρο ποτε ξαναεχεις?

Χρυσα με το καλό και εσυ την αλλη βδομαδα να φερεις στον κοσμο το μωρακι σου!

Αντωνια να χαιρεσαι την κορουλα σου [smilie=occasion13.gif] πολυχρονη και ευτυχισμενα.

Σταυρουλα ωραια η κουνια, αλλαξε συνηθειες ο μικρουλης και εινα ξυπνιος τη μερα, τα βραδια τουλαχιστον κοιματε αρκετα?

Αντε καλημερα σε ολες απο μενα και τον μικρο μου που τον εχω στο στηθος και τρωει.... :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...