Μετάβαση σε περιεχόμενο

πρόβλημα με την περίοδο


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια

τους τελευταίους μήνες έχει αλλάξει ο κύκλος της περιόδου μου απο 28-30 μερες που ηταν παντα τωρα εγινε 20 μερες,πηγα στον γυναικολογο μου εκανα ορμονολογικες εξετασεις,υπερηχο και τεστ παπ και ολα εδειξαν φυσιολογικα,μου ειπε οτι ισως να οφειλεται σε αγχος,διατροφη,κουραση κτλ και να περιμενω λιγους μηνες και αν δεν στρωσει να παω να μου δωσει χαπια.Αυτο το μηνα μου ηρθε παλι στις 20 μερες και ενω ειχε τελειωσει η ροη μου στις 4 μερες οπως παντα σημερα που ειναι η 7η μερα ξανα αρχησε η ροη και χθες ολη μερα ειχα λιγο αιμα σταγονες με βλενες μαζι (συγνωμμη για την περιγραφη)επειδη εχω αγχωθει λιγο ξερει καμια να μου απαντησει γιατι μπορει να συμβαινει αυτο;;εχει συμβει σε καμια κοπελα κατι παρομοιο;;ειμαι να σκασω περιμενω γνωμες και απαντησεις ,απο βδομαδα θα παω στον γιατρο αλλα μεχρι τοτε το μυαλο μου κανει πολλα σεναρια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν γνωρίζω κάτι, αλλά διαταραχές περιόδου πολλές γυναίκες έχουν κάποια στιγμή, μίλα με το γιατρό σου κ μην κάνεις σενάριακ αγχώνεσαι χωρίς λόγο..εύχομαι όλα να πάνε καλά κ να χαίρεσαι τα παιδάκια σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοννα μου σε ευχαριστω πολυ για τη συμπαρασταση αλλα επειδη δεν ειχα ποτε διαταραχες στην περιοδο μου και παντα ηταν ρολοι γιαυτο και αγχωθηκα τωρα ,τελοσπαντων να δω τι θα μου πει ο γιατρος μου μηπως και ηρεμησω,να χαιρεσαι κι εσυ το παιδακι σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνω με την κοννα, το οτι δεν ειχες μεχρι τωρα διαταραχες δεν σημαινει κατι.Μεγαλωνουμε και λογικο ειναι ο κυκλος μας να αλλαζει.Τωρα ειδικα με την κριση ακουω πολλες κοπελες που εχουν προβληματα λογω αγχους και πιεσης.Το βλεπω και σε μενα.Οταν πηρες να κλεισεις ραντεβου στον γιατρο και τι εξηγησες τι συμβαινει τι σου ειπε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απο προσωπικη μου εμπειρια ενω εχω σταθερο κυκλο οταν αγχωνομαι παντα αυτο ξεσπαει στον κυκλο μου...

μην αγχωνεσαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια σας ευχαριστω

πηγα στο γιατρο μου ειπε οτι ειναι μια διαταραχη του κυκλου μου που μπορει να οφειλεται σε αγχος,διατροφη κτλ και μου εδωσε primolut nor να τα παρω για μερικους κυκλους και βλεπουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτα τα χαπια τα ειχα παρει και εγω πριν απο κανενα χρονο για τον ιδιο κυκλο και μετα απο 4 κυκλους ολα ξεκινησαν ρολοι..να μην ανησυχεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...