Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΕΜΙΣΑΝ ΟΙ ΑΓΚΑΛΙΕΣ ΜΕ ΜΩΡΑ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ '12 ν8


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

γεια σας φουσκιτσες κ μανουλες!!!!

χαθηκα λιγο γιατι ο μεγαλος υπολογιστης επαθε βραχυκυκλωμα κ μπαινω απο τον μικρο αλλα δεν εχω κ ολη μερα σημα...δεν διαβασα ολα σας τα νεα γραψατε πολλα κ παλι :lol::lol: φοβαμε μην χαθει η συνδεση παλι..

γεννησε καμμια φουσκιτσα αυτην την εβδομαδα????

σημερα ειχε εφημερια ο γιατρος μου στο νοοκομειο κ πηγαμε ειδαμε το κοριτσακι μας κοντευει τα 1.200 κ εχει γυρισει με το κεφαλακι προς τα κατω :D αυτο βεβαια λιγο μας ενδιαφερει μια που γενναω με καισαρικη παρολαυτα εγω νομιζω πως τα ποδια της ειναι προς τα κατω γιατι ολο χαμη΄λα την νοιωθω να κουνιετε πολυ μαλλον θα βγει κ θα μας κουναει τρελα τα χερακια :lol::lol::lol:

ξανα ραντεβου σε ενα μηνα!!!!!

αρχιζω κ το ασβεστιο απο δω κ περα...

για τον βραστηρα που ρωτησε καποια φουσκιτσα εγω ολα αυτα τα καθαριζα με ξυδακι κανονικο εβαζα ζεστο νερο πολυ ξυδι κ το αφηνα γινοταν λαμπικο!!!!κ τον βραστηρα κ το θερμο κ τα μπουκαλια μου καπου καπου τα κανω για να μην μαζευουν αλατα κ ολα αστραφτουν...

παρεπιπτωντως εμεινα με ενα μεγαλο μπιμπερο κ ενα μικρο :shock: τα εσπασα ολα ειχα κ δυο που λατρευα κ πανε κ αυτα :? μου αρεσουν πολυ τα nuk first coice η καπως ετσι(πρωτη επιλογη σε μεταφραση) καθαριζοντε πολυ ευκολα ακομη κ με σφουγγαρι...

απο τον αλλο μηνα λεω κ εγω να αρχισω τα πλυσιματα εχω την εντυπωση πως δεν εχω ρουχακια για την μπεμπα...δεν ξερω τι θα χρειαστω δυσκολη εποχη τελος αυγουστου...

για τον θηλασμο που λετε οντως τις πρωτες μερες ποναει αλλα μετα δεν νοιωθεις απολυτος τιποτα 2 εβδομαδουλες υπομονη θελει..

οσο για τον χρονο αναρρωσεις μετα απο καισαρικη πιστευω οτι διαφερει πολυ απο γυναικα σε γυναικα..ας πουμε εγω δεν πονουσα καθολου μετα την επεμβαση στις 13 μερες που βγηκαμε βολτα ημουν παρα πολυ καλα γυρω στις 10 μερες μου πηρε,κ τωρα πια ουτε η τομη δεν φαινετε!!!

τι ωραιες στιγμες ανυπομωνω να περασει ο καιρος!!!!!!

παντως βρε κοριτσια πολλες απο δω βλεπω κρατατε τον 40ντισμο..εγω δεν τον κρατησα κ ουτε σκοπευω να τον κρατησω χαρα θεου εξω!!!!!!οτι καλυτερο για τα μωρακια ηλιος κ καθαρος αερας εναν χειμωνα μεσα θα κλειστω οποτε λεω να τις γλεντησω τις μερες που μπορω :lol::lol::lol:

φιλια σε ολες!!!!!

αα στο facebook το ονομα μου ειναι ΣΟΥΛΑ ΣΑΖΑΝΙΔΟΥ επειδη εχω δυο προφιλ αυτο που χρησημοποιω εχει μια φωτο μου που ειμαι μεσα σε μια σακουλα τζαμπο κ φοραω μαυρο μπλουζακι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ Κ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΑΛΛΟ ΚΙΛΟ ΕΥΤΥΧΩΣ...ΓΙΑΤΙ ΠΟΙΟΣ ΤΟΝ ΑΚΟΥΓΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ.Κ ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΡΩΩ ΠΟΛΥ ΒΑΣΙΚΑ ΟΧΙ ΛΟΓΩ ΖΕΣΤΗΣ ΑΛΛΑ ΧΟΡΤΑΙΝΩ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ Κ ΑΠΟ ΤΟΝ ΥΠΟΦΕΡΩ Κ ΑΛΛΟ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΡΩΩ ΠΟΛΥ ΕΛΑΦΡΑ..Ο ΥΝΟΣ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΠΛΕΟΝ ΑΝΥΠΟΦΟΡΟΣ Κ ΤΟ ΜΑΞΙΛΑΡΙ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜ.ΠΙΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΑ ΜΠΙΛΙΑΚΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΜΕΣΑ ΣΚΑΩ!!Κ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕΣ Κ ΕΣΥ ΜΕ ΚΛΙΜΑΤΙΣΤΙΚΟ ΚΡΥΩΝΩ ΧΩΡΙΣ ΣΚΑΩ!

ΕΛΕΝΑΡΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΩ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΝΩΡΙΣ ΓΙΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ :lol::lol: ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΧΡΕΙΑΣΤΟΥΝ Κ ΔΥΟ Ο ΧΡΟΝΙΑ ΟΠΩΣ ΣΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ!!ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΞΕΧΑΣΕΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΟΙΜΑΣΙΑ ΣΕΡΙ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΕΛΕΙΩΣΑ Κ ΜΕ ΤΑ ΜΠΙΜΠΕΡΟ Κ ΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΛΥΝΩ ΤΟ ΠΟΡΤΜΠΕΜΠΕ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΜΟΥ ΤΟ ΠΑΛΙΟ ΡΙΛΑΞ Κ ΤΙΣ ΚΟΥΔΟΥΝΙΣΤΡΕΣ Κ ΕΙΜΑΙ ΕΤΟΙΜΗ!ΜΟΝΟ 2 ΚΡΕΜΕΣ ΣΩΜΑΤΟΣ ΜΕΝΕΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΓΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΞΕΧΑΣΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναμαι και εγω.... ο μπομπ ως συνηθως την κοπανησε και εγω κανω ακομα δουλειες.... το μονο που μου μενει ειναι ενα αρμεγμα για να εχει η μαμα μου αυριο γαλα, να ετοιμασω πληρως ολα τα χαρτια, μπανακι και μετα παλι στο παιδαρο εξ ολοκληρου!!!!

και σημερα την κοπανησα με το παιδαρο μεχρι και στα πεθερικα μου πηγα για να με τροφοδοτησουν με φαι γιατι βαριομουν να μαγειρεψω!!!!!! το πηρε αποφαση και ο συζυξ και μου ειπε αντε να βγαινουμε το απογευματακι σε καμια κουνια γιατι θα φρικαρω μεχρι την κυριακη!

οχι τιποτα αλλο ξαναρχησαν και τα λοχεια και αστα να πανε και τα κιλα δε λενε να φυγουν οχι αυτα που εβαλα στη εγκυμοσυνη τα αλλα που ειχα απο πριν δε λεει να ξεκουνησει η ζυγαρια απο το 70!

για να δω τα νεα σας!!!!

αριαδνη μου υπομονη θα δεις που ολα αλλαξουν και θα βρεις αλλους ρυθμους με το μωρο ασχετα αν σε βοηθαει ο συζυξ ή οχι... εγω ας πουμε βοηθεια απο το μπομπ δεν εχω αλλα ξερω οτι επειδη θα επιστρεψ νωρις δουλεια θα πρεπει να τα κανει ολα αυτος και γιαυτο τον αφηνω τωρα λασκα!

νανσυ μου ας ασχολειτε μονο με τη σαντυ και αυτο θαναι για ξεκουραση για σενα... ασεμου δεν εχω πιει καθολου με το που γεννησα... αυριο θα παω καρφουρ να φορτωσω το αυτοκινητο χωρις αλκοολ μπυρες ετσι να στανιαρω!!!!

κοκονα μπεταντιν μου ειπαν να μη βαζω μην εχει ελλειψη ενζυμου γιαυτο. παντως καλυτερα παμε ναι με ψιλοματωνει αλλα οχι οπως αλλες φορες

λιακι μου εγω μπανακι τον εκανα κανονικα μολις επεσε ο αφαλος αλλα συνεχιζα να τον καθαριζω με οινοπνευμα! καντον αφοβα και τα χαλαρωνει και μετα καντου και ενα μασαζακι και κοιμαται σαν πουλακι!!!

οσο αφορα την τομη κανεις αφοβα μπανιο περιπου στο μηνα ή αφου πεσει το ακριανο ραμμα αν εκανες πλαστικη που σιγουρα εκανες θα δεις στη τομη μονο ενα ραμμα τερμα στην ακρη. μολις φυγει και αυτο κανεις αφοβα μακροβουτια!

ποιος σου ειπε οτι το μωρο δεν κανει να κανει μπανακι??? για ρωτα το παιδιατρο να δεις τι θα σου πει

ναταλακι το πρηξιμο που εχεις θα αρχιζει να φευγει γιατι θα προσαρμοστει το στηθος σου στο ωραριο του μωρου... δηλαδη εμενα τωρα πρηζεται στις 3 και πανω ωρες ενω πρηζοταν στις 2ωρες, δεν παει να πει οτι εχω λιγοτερο γαλα. οταν δουλευα στη σαντυ μου πρηζοταν στις 5ωρες!!!!

σταυρουλα απαγορευεται να πας το μικρο στο μαιευτηριο... εμενα μου απαγορευσαν να φερω και τη κορη μου....

οι σταγονες που σου ειπε το ραπανακι ειναι αρκετα καλες δεν εξαλειφουν τους κολικους απλα μπορει και κοιμαται το μωρο καποιες ωρες

μαριαγιωργος μη φοβασαι βρε χαζουλα να σκεφτεσαι οτι ολα καλα θα πανε και θα κρατας μια κοπελαρα αγκαλιτσα!

ελενα μου αγαπη μου αφου ειστε και οι δυο σας καλα ολα θα βρουν το ρυθμο τους... εμενα οι πονοι φυγαν στις 10μερες περιπου απλως οταν σηκωνομουνα απο το κρεβατι κρατουσα και τη τομη και δεν τεντωνομουνα!

για το θηλασμο υπομονη και εμενα η μια η ρωγα μου την εχει ρημαξει και ποναω υπερβολικα αλλα που θα παει θα το ξεπερασουμε και αυτο!!!!

νατασουλα καλωσηρθες και εσυ σπιτακι σας αντε να βρειτε και εσεις τους ρυθμους σας....

σας αφηνω παω να αρμεχτω!!!! τα λεμε tommorow!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε νανσυ μου..δεν τα πιστευω αυτα αλλα εχω μια πεθερα διπλα που αν δει κοσμο το βραδυ φοβαμαι να μην τους πει τιποτα..

αχ ρε κοριτσια σας σκεφτομαι με τα διδυμα πως θα ειστε!!εδω με ενα κ λεμε ποτε θα κανουμε νανι!!!!!!!!!!!!!

ελενα κ εμεις ακομα περιεργα ωραρια..εχει μερα που ημαστε ολοι μερα με τα μεμε απο εξω και μερα που θα θηλασει κ θα κοιμαται μετα 3ις ωρες για μερα νυχτα υσχιει αυτο..οταν τις δινω απο το μπουκαλι την νυχτα(δικο μου γαλα) πινει γυρω στα 90 γμρ..ξεκινησαμε με 50 κ σιγα σιγα ανεβαινει..

happy σου εστειλα αιτημα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια καλησπέρα!

Έλενα καλωσήρθες! Η μπέμπα σου είναι μία κούκλίτσα ζωγραφιστή!Πολύ γλυκιά!

Αντωνία και σένα ο μπέμπης είναι φοβερός, πολύ τυπάς!!

Όλο όμορφα μωρά γέμισε το φόρουμ!

Εμείς πήγαμε για μπάνιο το πρωί, η θάλασσα ήταν υπέροχη και μετά κοιμηθήκαμε.Το απόγευμα μετά απο πολύ καιρό με έπιασε όρεξη και καθαρίσαμε το σπίτι.

Γενικά πάντως εξακολουθώ να είμαι στην τσίτα. Γιατρό θα ξαναπάω την άλλη Δευτέρα,02/07 και αναλόγως τί θα μου πει , σκεφτομαι γύρω στις 10 Ιουλίου να κατέβω Πάτρα για να είμαι κοντά στο γιατρό μιας και θα πηγαίνω κάθε βδομάδα και σε αυτόν και για nst. O άντρας μου θα έρχεται τα σκ οπότε θα είμαι με τη μαμά μου να βαράω ενέσεις απο το άγχος και την αναμονή.Τελοσπάντων.

Φιλάκια πολλά σε όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια μου,

Ελενα μου και Νατασαμαρια μου,να σας ζησουν τα κοριτσακια σας.................Αχ Ελενα μου,διαβασα την ιστορια σου......Δεν το περιμενα,θυμαμαι που ρωταγες διαφορα για εγκυμοσυνη ημερα Τριτη και μετα δεν εμπαινες και εμαθα οτι γεννησες....Μετα απο εσας τις δυο λογικα ειμαι εγω.....Πω πωπωωπω...

Νανσουλη μου,κι εγω συμφωνω μαζι σου σε σχεση με τον παπα ως προς την ευχη.

Ολα καλα θα πανε με τη μικρη σου,πρωτα να δεις την παιδοψυχολογο...Βρε μην εχεις αγχος,δεν κανει καλο.Κι εγω εχω αυριο ραντεβου με γιατρουλη.

Ειδα χθες τη ταινια""Τι να περιμενεις οταν εισαι εγκυος''.Ο αντρας μου εκλαιγε,tragic...

Mariagiorgo,κι εγω το ιδιο νιωθω,φοβαμαι.'

Θα διαβασω και τις υπολοιπες και θα επανελθω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια μου,

Ελενα μου και Νατασαμαρια μου,να σας ζησουν τα κοριτσακια σας.................Αχ Ελενα μου,διαβασα την ιστορια σου......Δεν το περιμενα,θυμαμαι που ρωταγες διαφορα για εγκυμοσυνη ημερα Τριτη και μετα δεν εμπαινες και εμαθα οτι γεννησες....Μετα απο εσας τις δυο λογικα ειμαι εγω.....Πω πωπωωπω...

Νανσουλη μου,κι εγω συμφωνω μαζι σου σε σχεση με τον παπα ως προς την ευχη.

Ολα καλα θα πανε με τη μικρη σου,πρωτα να δεις την παιδοψυχολογο...Βρε μην εχεις αγχος,δεν κανει καλο.Κι εγω εχω αυριο ραντεβου με γιατρουλη.

Ειδα χθες τη ταινια""Τι να περιμενεις οταν εισαι εγκυος''.Ο αντρας μου εκλαιγε,tragic...

Mariagiorgo,κι εγω το ιδιο νιωθω,φοβαμαι.'

Θα διαβασω και τις υπολοιπες και θα επανελθω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθη μου,σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια,ναι της Αθηνας εχω τελειωσει....

Ο αντρουλακος μου Ανθουλα ειναι η ζωουλα μου,εχουμε γεννηθει και την ιδια μερα.Εστε μου,να την δεις τη ταινια,θα σου αρεσει...Γιατι να μη μπορεις να πας στη φιλη σου αφου το μπεμπε θα εχει σαραντισει???Δεν ξερω βεβαια,ετσι λεω εγω...

Εγω νομιζω οτι γενναμε σε πολυ καλη περιοδο,δεν θα φαμε καθολου κρυα και τα μωρακια θα ξεπεταχτουν πιο γρηγορα.Βασικα προσπαθω να ειμαι αισιοδοξη....

(ετσι δες το Αριαδνη)Ο αντρουλης μου δουλευει στη σοφιτα και εχω ορεξη να μιλησω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια;; Εγώ καλά είμαι! Σήμερα κοιμήθηκα σαν μοσχαράκι! Είχε η μαμά μου τον Πάνο και έτσι ξύπνησα στις 12.30 και μετά κοιμήθηκα και για μεσημέρι :lol::lol::lol::lol: Τρελή ξεκούραση! Το απογευματάκι έκανα δουλίτσες, πήγα για το καθημερινό μου περπάτημα και μετά στον παιδότοπο των goody's με τον Πάνο και την ανιψιά μου. Γυρίσαμε πίσω κατά τις 12 το βράδυ και ο Πάνος κοιμήθηκε στη μία :shock::shock::shock: ..

Ραπανάκι μας έλειψες! Εγώ θεωρώ πιο δύσκολη την εγκυμοσύνη το καλοκαίρι και πιο εύκολο το να έχεις νεογέννητο. Είναι γεγονός ότι το χειμώνα ακόμα και να σαραντίσει το παιδί δεν έχεις και πολλές επιλογές και συν τοις άλλοις φοβάσαι και για τις ιώσεις..Είμαι κι εγώ πολύ περίεργη να δω πώς θα αντιδράσει ο Πανούλης όταν δει τη μπέμπα στο σπίτι :?:?:?:?:?:?

Μπεμπούλα καλύτερα να μετακομίσεις στο σαλόνι αφού εκεί κοιμάσαι ;);););) Εγώ πάντως λόγω ζέστης δεν μπορώ να κοιμάμαι με τον άντρα μου. Πολλές φορές με παίρνει ο ύπνος στο σαλόνι με air condition και κατά τις 6.30 μεταφέρομαι στο κρεβάτι και κοιμάμαι πάλι με air condition..

ΜαρίαΓιώργος μη φοβάσαι τη γέννα..Τα πράγματα είναι όπως ακριβώς τα περιέγραψε η Νάνσυ. Η ωραιότερη εμπειρία, οι ωραιότεροι πόνοι!!!

Ελενάκι καλώς μας ήρθες!!! Να σου ζήσει η κουκλάρα σου!!!!! Πολύ χαίρομαι που όλα πήγαν καλά! Ο θηλασμός είναι πράγματι δύσκολος και θέλει μεγάλη υπομονή στην αρχή..Εύχομαι όλα να γίνουν πιο εύκολα πολύ πολύ γρήγορα!!!!

Νατάσα να σου ζήσει η κορούλα σου! Θα περιμένουμε να μας γράψεις τα νέα σου αναλυτικά!

Happy πολύ καλά τα νέα σου με τη μπεμπούλα σου!!! Συμφωνώ μαζί σου με το σαραντισμό..Ούτε εγώ πρόκειται να τον κρατήσω ντάλα καλοκαίρι...Δε λέει με τίποτα...

Ελένη μου ίδια μέρα γεννήθηκες με τον άντρα σου;; Φοβερή σύμπτωση!! Εύχομαι να είστε πάντα τόσο πολύ ευτυχισμένοι και με το καλό να υποδεχτείτε την κορούλα σας!!!!

Κοριτσάκια μου αύριο θα κάνω το ντόπλερ και την άλλη εβδομάδα nst. Άντε να δούμε τι κάνει η φραουλίτσα και πόσο μεγάλωσε! Ανυπομονώ..Μακάρι να δούμε και φατσούλα!

Κατερινάκι πώς αντέδρασε τελικά η Αγγελικούλα;;;;;;

Φιλάκια πολλά σε όλες σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ!ΑΧ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΧΕ ΠΕΣΕΙ ΤΟ ΡΕΥΜΑ Κ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΤΙ ΩΡΑ ΕΙΝΑΙ Κ ΣΗΚΩΘΗΚΑ ΝΩΡΙΣ.ΤΩΡΑ ΕΦΑΓΑ Κ ΝΥΣΤΑΖΩ! :lol::lol: ΛΕΩ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΞΑΠΛΩΣΩ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΡΘΕΙ ΤΟ ΤΑΡΖΑΝΑΚΙ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕ ΒΡΕΙ!!

ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΟΥΜΕ ΓΙΑΤΡΟΥΛΗ!!ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΩΣ ΠΑΝΕ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ!!!ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΚΟΝΤΕΥΟΥΜΕ ΤΟ 2ΚΙΛΟ.ΠΟΛΛΑ ΖΗΤΑΩ Ε;;;ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΕΒΑΖΑΝ 100ΓΡΑΜ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ.ΞΕΡΕΤΕ ΕΑΝ ΑΥΤΟ ΠΑΕΙ ΕΤΣΙ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΣ;Η ΟΣΟ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙΣ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΑΥΞΑΝΕΤΑΙ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ;ΣΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΔΙΝΑ ΣΗΜΑΣΙΑ ΜΕ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΝΑΙ ΔΙΔΥΜΑ Κ ΞΕΡΩΝΤΑΣ ΟΤΙ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΕΧΩ ΑΝΓΧΩΘΕΙ.ΠΑΡΑΚΑΛΑΩ ΝΑ ΜΗΝ ΓΕΝΝΗΘΟΥΝ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 2ΚΙΛΑ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας,

Κατερινακι πως ηταν τελικα η αντιδραση της κορης σου????καμια φωτο απο το δωματιο??/

Να σας κανω μια ερωτηση,εχετε μια ή εναν παιδιατρο ή δυο τρεις στην αρχη???

Lil μου,εμεις που μενουμε κοντα πες μου ποιον θα εχεις....

Σημερα θα μου ψαχουλεψει τον τραχηλο ο γιατρος στο ιασω ( προσπαθω να μη φοβαμαι).

Ανθη μου,ο Πανουλης θα τη δεχτει με ζουμπωτα φιλια τη μπεμπουλα............

Happy,κι εγω δεν προκειται να το κρατησω,σαραντα μερες στο σπιτι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera tsoupres mou... nansy me to kalo na deis ta mwrakia sou nomizw den paei stantar i auksisi varous oso pernaei o kairos pernoun k perissotero...

elena kalws irthes na sou zisei i mpempa einai polu glukia kalotuxi k eutuxismeni na einai dipla sas..kali loxeia k laous thilasmous... oso gia ton tomi k emena stis 10 meres perasan oi ponoi vasika apo tote pou gurisa spiti pigaina kathe mera k kalutera...

me ton thilasmo upomoni tha vreite ruthmous k emena me exei taraksei... vasika emena stin kliniki mou eipan oti ama ponaei otan thilazw sumainei oti den to exei piasei kala to paidi k prepei na to vgalw k ksana mexri na to piasei swsta k na min ponaei...

natassa kalws irthes na sou zisei i mpempa kalotuxi k eutixismeni na einai kali loxeia k kalous thilasmous...

ariadni na skeftesai mono tin mikroula sou k ase tous allous na lene oti theloun...

este perastika me tous kolikous koukla mou afou to iremei to tilio einai kalo sunexiste etsi k na perasoun grigora, mpravo ston antra sou pou voithaei emena to gaidouri stin arxi ligo ligo kati ekane twra pou me vlepei k emena kalutera den kanei tpt prepei na ton pw egw na kanei kati...

alekaki zileuw pou kanete voltes kk egw thelw na vgw....

simera tha mas erthei k o papas na mas dwsei euxi k na doume ti tha mas pei k autos....

katerinaki perimenoume na mas peis antidraseis...

mariagiwrgos min fovasai ola kala tha pane k sumfwnw me tin nansy einai k kaluteros ponos egw pou gennisa prosfata oute kan to thimamai...

nene na eisai iremi k den tha katalaveis tpt... ti simtwsi na exete idia mera geneflia na eiste eutixismenoi gia panta...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsoudia!!

Euxaristw kai pali gia tis euxes!

Simera itan kalitera ola, h mpempa den mas ksenuxtise katholou, efage stis 12:30 kai meta ksupnise 4 kai tin epomenmi 8. Mallon xortainei me to gala mou kai tin krataei kai eimai polu xaroumeni, makari na sunexisei etsi. To klama tis ws twra polu ligo to exoume akousei, einai polu isixo to psuxouli mou.

Prin bgoume aptin kliniki itan h prwti fora pou tin akousa na klaiei dunata giati tis piran aima apo to patousaki....ti lupithike u psuxi mou ekeini ti stigmi.

Nene mou nai plisiazei kai esena twra h seira sou.

Kserw pws niwtheis giati kai egw molis gennise h Este eixa sto mualo mou oti

egw eimai meta kai eixa ligo agxwthei. Omws ap'oti eides oso proetoimasmeni kai na

prospathisa na eimai pali aproopta egine kai malista o tropos pou gennisa itan to teleutaio pou

fantazomoun (gia tin oliki narkwsi lew), einai kati pou erxetai apo mono tou kai esu apla na eisai

etoimi psuxologika kai ola tha pane kala koritsi mou!! Sto telos tha deis pou tipota den exei simasia

mono to mwraki pou tha exeis stin agalitsa sou!!

Nancy logika tha olo kai pio polu tha auksanetai to baros tous mexri kapoio simeio bebaia. Perimenoume nea sou apto giatro!

Aleka emena mou ekane plastiki amesws, kai exw auto to ena rama stin akri, alla mou eipe na paw se mia ebdomada na mou to bgalei. Esena sou eipe meta apo ena mina????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΕΝΕ ΜΟΥ ΕΓΩ ΜΙΑ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΕΧΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΟΜΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΣΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΡΕΙ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΤΗΛ Κ ΕΧΟΥΝ ΣΤΕΙΛΕΙ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΕΠΕΙΔΗ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΤΥΧΑΙΝΕ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΙ Κ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΑΡΡΩΣΤΑΙΝΕΙ Η ΜΙΚΡΗ ΤΡΕΛΕΝΕΤΑΙ!ΤΟΥ ΦΤΑΙΝΕ ΟΛΟΙ Κ ΟΛΑ!Κ ΚΥΡΙΩΣ ΕΓΩ Κ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ! :lol::lol:

ΚΑΛΟ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΕΧΕΙΣ Κ ΕΝΑΝ ΕΧΤΡΑ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΣΤΟ ΝΟΥ ΣΟΥ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΔΕΝ ΤΗΝ ΒΡΙΣΚΕΙΣ.ΚΑΛΟ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΑ ΤΑΜΕΙΑ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣΓΡΑΦΟΥΝ Κ ΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ.ΕΜΕΝΑ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΗΤΑΝ Κ ΕΤΡΕΧΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΟ ΙΚΑ.ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ ΜΟΥ ΠΕ ΟΤΙ ΤΑ ΓΡΑΦΕΙ ΟΛΑ.ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΝ ΠΕΙΡΑΙΑ.Κ ΕΡΧΕΤΑΙ ΣΠΙΤΙ ΟΣΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΜΩΡΟ.ΜΕΤΑ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΠΑΣ ΕΣΥ ΕΚΤΟΣ Κ ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΡΩΣΤΟ ΕΡΧΕΤΑΙ ΕΚΕΙΝΗ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ.ΤΩΡΑ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΤΑ ΤΡΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΕΓΩ ΑΛΛΑ ΘΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΑΥΤΗ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΓΙΑ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΙΑΤΙ ΠΛΑΚΑ ΕΧΕΙ ΒΡΕ ΕΛΕΝΑ!ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΕΝΑ ΜΩΡΟ ΣΤΗΝ ΦΩΤΟ Κ ΕΣΥ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ Κ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ!! :lol::lol:

ΑΧ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Κ Η ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΣΑΣ ΛΕΙΠΕΙ Η ΚΟΙΛΙΑ ΣΑΣ!ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΑΛΛΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΤΟ ΠΕΙΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ.Α!ΘΑ ΠΕΙΤΕ Κ ΤΟ ΑΛΛΟ ΚΑΛΑ ΣΕ ΕΙΧΑ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ Κ ΣΕ ΠΗΓΑΙΝΑ ΟΠΟΥ ΗΘΕΛΑ! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια..

Επιτελους καταφερα να μπω να σας διαβασω...αυτη η κορη μου δεν παιζεται με τιποτα ακομα προσπαθουμε να προσαρμοστουμε.....

Να ευχηθω στο Ελενακι καλως ηρθες...να χαιρεσαι την πανευμορφη κορη σου...να σου ζησει καλη λοχεια σου ευχομαι...καθε μερα θα δεις πως θα αισθανεσαι καλυτερα κι ολα αυτα που περασες θα ειναι μια γλυκια αναμνηση....ευχομαι καλους θηλασμους κ καλη λοχεια...

να ευχηθω κ στην Νατασα να χαιρεσαι την κορακαλα σου καλους θηλασμους κ καλη λοχεια...

Ανθουλα με το καλο να πας κ συ στο γιατρο να δεις την φραουλιτσα σου..θα περιμενουμε νεα σου....

Νενε Ελενη μην αγχωνεσαι κοριτσι μου πλησιαζει κ σενα η ωραιοτερη στιγμη που θα κρατας το μωρακι σου αγκαλιτσα....ολα καλα θα πανε περιμενουμε νεα σου......

Κατερινακι πως αντεδρασε τελικα η μικρη σου????

Νανσυ μου καλα θα κανεις κ θα φερεις παιδοψυχολογο γιατι μαυτα που κανει απο τωρα η κορη σου με τις πιπιλες τα μπιμπερο δεν ειναι καλα σημαδια.....κ εσυ με δυο μωρα δεν θα χεις καθολου χρονο νασχοληθεις μαζι της....εγω με ενα μωρακι κ ζοριζομαι πολυ...κ δεν περιμενα τετοια αντιδραση απο την κορη μου....υπομονη..θα κανεις κ ολα θα φταιαξουν το λεω για να τακουω κ γω......

Σταυρουλα σευχαριστω για τις οδηγιες για το τηλιο..ευχομαι γρηγορα να ξεπερασετε του κολικους...

Αλεκακι εμενα απο την κλινικη μου ειπαν μονο μπενταντιν γιαυτο κ γω βαζω κ ηδη ο αφαλος μας εχει γιανει....σε ζηλευω που κανεις βολτες..τυχερουλα...εγω σημερα πηγα να ψωνισω απο τον μπακαλι διπλα στο σπιτι κ μεβαλε χερι η πεθερα οοοοοχι εισαι ασαραντιστει...τι να πεις...ειμαι που ειμαι χαλια ψυχολογικα δεν την ειπα τιποτα ...τα νευρα μου.....θα παρω μισο σαραντισμο την ερχομενη Δευτερα κ Τριτη θα παω στην μανα μου...δεν την παλευω αλλο.....εχω φρικαρει αυτη η κλεισουρα δεν παλευεται.....

Ναταλακι εσυ που θα φερεις σημερα παπα δεν μας λες κ μας τι γινετε με τις ευχες για να ξερουμε....

Ελπιζω να μην ξεχασα καμμια σας....

φιλακια στις κοιλιτσες κ στα ομορφα μαγουλακια της παρεας.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μου!!!!

ελενη-νενε αντε με το καλο...αφου θα σε ψαχουλεψει τον τραχηλο αρα θα γεννησεις σημερα αυριο!!!!!!!!! :):):)

με εναν πονο σου ευχομαι κ ενα γερο μωρο! :)

ελενα κ νατασα να σας ξαναπω καλως ηρθατε,να σας ζησουν τα μωρακια σας!!καλη λοχεια να εχετε!!!! :):)

ναταλια γιατι σημερα ευχη?μπορουμε οποτε θελουμε να παρουμε?γιατι η πεθερα σημερα το πρωι μου την ειπε..πηγα το σιδερο διπλα στην κουνιαδα εως την πορτα εκατσα κ της το εδωσα κ με ειδε η πεθερα κ λεει λεχωνα σε αλλο σπιτι??????? :evil::evil: κ της λεω στην πορτα ειμαι..αχ δεν το αντεχω..θα την πνιξω..εντωμεταξυ μου τελειωσαν οι σερβιετες κ λεω να παω στο σουπερ μαρκετ..αν με παρει χαμπαρι ποιος την ακουει παλι..η αδερφη μου ειναι παρα πολυ της εκκλησιας κ εχουν παρεες αυτου του κυκλου κ ο γαμπρος σπουδαζει κ θεολογια..η εκκλησια δεν πιστευει σε αυτα.. η ευχη ειναι για τις ιωσεις μονο..κ οχι για να μην ερχετε κανενας το βραδυ σε λεχωνα..

σταυρουλα για το τηλιο δεν ηξερα οτι μπορουμε να δινουμε σε νεογεννητα!ο αντρας μου κιολας ρωτουσε οτι μονο με το γαλα τα μωρα δεν διψανε?πρεπει να βρω παιδιατρο.. 15 ημερων μου ειπαν στο νοσοκομειο να παμε σε παιδιατρο..

ανθη με το καλο να δεις την φραουλιτσα!!!!!!!

νανσυ αυτο που λες για την κοιλια ετσι ειναι..κ εμενα στο πρωτο μου παρα πολυ μου ελειπε κ εκλαιγα οταν πηγαινα στην δουλεια γιατι δεν τον ειχα μεσα μου..τωρα σε αυτην καμια φορα εχω κατι πονακια στην κοιλια κ ξεχναω οτι δεν ειναι η μπεμπα μεσα μου..κ μετα λεω αα οκ..

αλεκα κ εγω ζηλευω που κανετε βολτιτσες..

ελενιτσα εγραψες ιστορια?που?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσακια μου!!!

Εχω αρκετο καιρο να γραψω αλλα τωρα ειμαι full time μαμα με τον Σωτηρακη να ξεσηκωνει τα παντα στο σπιτι και τον μικρουλη μου να θελει φροντιδα,το ευχαριστο ειναι οτι ειναι καλος και δεν κλαιει.Ο ομφαλος μας επεσε την 12η μερα και εμενα απο την κλινικη μου ειχαν πει να τον περιποιουμαι μονο με καθαρο οινοπνευμα.Ευτυχως ερχεται η μανουλα μου και μου κανει λιγο δουλιτσες στο σπιτι ετσι ωστε να μπορω να βαζω λιγο μια σειρα στο σπιτι.

Ξεχασω να ευχηθω σε ολα τα κοριτσια που γεννησαν καλη λοχεια και καλους θηλασμους!!!!!!

Η κλεισουρα στο σπιτι δεν παιζεται με τιποτα και εγω εχω λαλησει!!! πηρα μισο σαραντισμο για πηγαινω καποιες φορες στο σουπερ αλλα στις λογοθεραπειες του Σωτηρη....10 Ιουλιου Σαραντιζουμε και μετα ολο βολτες με τον μικρο Τασουλη.

Μπορειτε να μου πειτε γιατι οι φωτογραφιες που θελω να φορτοσω μου καθυστερουν τοσο πολυ?

Συντομα θα μπορεσω να τις βαλω....

dXQAp3.png

IEkup2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοιλυμπάκια και λεχωνάκια. Χτες το βράδυ πήγα να σας διαβάσω αλλά με έπιασε μία ανακατοσούρα ήθελα να ξεράσω και το έκλεισα το λαπτοπ. Ήπια μία κόκα κόλα και στάνιαρα. Αλήθεια κοκα κόλα κάνει να πίνουμε με τον θηλασμό? :roll: Εμένα πάλι είχε πόνους χτες το βράδυ τελικά όλες οι μέρες δεν είναι ίδιες.

Έλενα και Νατάσα να σας ζήσουν τα μπεμπάκια. Έλενα η μπέμπα είναι μία κούκλα θα προσπαθήσουμε να την κατακτήσουμε μεγαλώνοντας γιατί κι εμείς θα είμαστε πολύ γόηδες με ροκ μαλλί :lol::lol:

Ελπίζω κοριτσάκια να συνεχίσουν να είναι ήρεμα τα μωράκια σας αλλά να ξέρετε ότι τις πρώτες μέρες συνήθως είναι ήρεμα κι εμένα όλο κοιμόταν ο δικός μου και σπάνια τον άκουγα να κλαίει. Τώρα στις 3 εβδομάδες πάμε στην 4η είναι πιο νευρικός και γκρινιάρης αλλά φυσικά γιατί πονάει το καημένο. Μόλις σταματήσουν οι κολικοί μετά αρχίζουν τα δοντάκια άντε πάλι πόνους εκεί και ξενύχτια. Αλλά τι να κάνουμε αυτά έχουν τα μπεμπάκια μας. Θα μας τυραννάν μέχρι να μεγαλώσουν και να ανεξαρτητοποιηθούν.

Εγώ στον θηλασμό πονάω μόνο στην αρχή που θα πιάσει το στήθος. Όταν αρχίζει να αδειάζει το στήθος σταματάει ο πόνος. Πολλές φορές παρακαλάω να ξυπνήσει να με ξαλαφρώσει :lol::lol:

Γνωρίζεται αν μπορούμε να κάνουμε μπάνιο στην θάλασσα και πόσες μέρες μετά? Εγώ δηλαδή που γέννησα φυσιολογικά. Βέβαια θα ρωτήσω και τον γιατρό μου να είμαι σίγουρη.

Σήμερα μας πήρε ο ύπνος αγκαλιά με τον γιο μου. :x Είχε ξυπνήσει και έκλαιγε τον πήρα αγκαλίτσα αλλά επειδή ήμουν ράκος από την κούραση ξάπλωσα στο πλάι και τον είχα αγκαλίτσα. Αμέσως ηρέμησε και τον άκουσα που αναστέναζε (χιχι αναστενάζει στον ύπνο του) και ξύπνησα και είδα που μας είχε πάρει ο ύπνος μάνα και γιος αγκαλίτσαααα. :x:x

kokona αυτά με τις συμβουλές και τα πεθερικά αστα να πάνε. Είχα τον μικρό στο καρεκλάκι του αυτοκινήτου το οποίο το έχω τοποθετήσει στη βάση του καροτσιού και τον πάω βόλτες μέσα στο σπίτι. Ε κάθε φορά που τον βλέπει εκεί μου την λέει να τον βγάλω γιατί γέρνει το κεφάλι του. Έκανα την βλακεία και την άκουσα. Μόλις τον έβαλα στο πορτ μπεμπε ξύπνησε και άρχισε να κλαίει. Τελικά δεν πρέπει να ακούς κανέναν όπου γουστάρει και ότι αρέσει στο μπεμπάκι σου θα κάνεις και ότι σου αρέσει εσένα. Πρέπει να αρχίσουμε να τους γράφουμε σιγά σιγά.

Νενε όλα καλά να πάνε με κανένα πόνο. Με το καλό να πάρεις στην αγκαλιά σου το μπεμπάκι σου.

Μαράκι όχι νερό δεν δίνεις όταν θηλάζεις. Το τίλιο δεν είναι για χόρταση λίγο για την κοιλίτσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αχ άσε... Αναπολώ τις μέρες που κοιμόταν πολύ τα πρωινά και προλάβαινα να πιω καφεδάκι 🤣 εμένα το παληκάρι κοιμάται 1,5 το πολύ 2 ώρες το μεσημέρι αλλά μόνο πάνω μου... Αν κάνω να τον αφήσω δίπλα ανοίγει μάτια και κλαίει... Οπότε είμαστε αυτοκόλλητοι μέχρι το βράδυ που θα κοιμηθεί. Δε προλαβαίνω τι-πο-τα 🤯 ξέρω όμως ότι αυτές οι στιγμές αργότερα θα μου λείπουν.  Αααααα σιδερένιο το 7ο δοντακι σας! (Κι εμένα με δαγκώνει το κουνέλι μου 🤣) Ναι όσο μπορείς πάλεψε το με τα πατημένα γιατί μετά αν το αφήσεις ίσως να δυσκολευτεις.  Κι εγώ νιώθω ότι δεν έχω συνέλθει πλήρως από τη φάση γέννα - νεογέννητο... Καταρχάς ακόμα σκέφτομαι τη καισαρική και τη περίοδο της λοχείας και ανατριχιαζω... Μπρρρρρ!  Πότε πέρασε ένας χρόνος Ε; Απίστευτο! Ένας χρόνος απαιτητικός αλλά συνάμα όμορφος! Πως έχουν αλλάξει τα μωράκια μας... από μικρά νεογέννητα έχουν γίνει μικροι εξερευνητές 🤣 Κοιτάζω τις φωτογραφίες από την εγκυμοσύνη ή βιντεάκια με τη κοιλιά μου να κινείται και ακόμα δε μπορώ να πιστέψω ότι το έζησα, σαν ένα γλυκό όνειρο.... Τον κοιτάζω και η καρδιά μου πάει να σπάσει από αγάπη... 💙      
    • Πώς τη παλεύω; Πφφφφ ανάλογα τη μέρα .. υπάρχουν μέρες που βγαίνουμε βόλτα, μέρες που συναντιεμαι με φίλες που έχουν κι αυτές μικρά παιδάκια και μέρες που είναι σκέτη καταστροφή...  Εμένα αν ξυπνήσει μέσα στη νύχτα θέλει οπωσδήποτε να πιει γάλα αλλιώς δεν ηρεμεί με τίποτα.  Ευτυχώς 20:30-21:00 κοιμάται. Τις τελευταίες δυο μέρες και μένα κοιμάται περισσότερο.... Μωρέ λες; Λες να κοιμόμαστε σαν άνθρωποι σιγά σιγά; 🤣🤣🤣🤣 Φτου φτου φτου μη το ματιασω!   
    • Να χαίρεσαι!! Μια χαρά είναι ο τράχηλος! Άλλες έχουν μικρό τράχηλο και κάνουν περίδεση, εσύ δεν έχεις να το σκέφτεσαι αυτό!!  Σε κάποια φάση λογικά ξεκινά και μειώνεται το πάχος για τον τοκετό! Τα κορίτσια που είναι μαμάδες θα ξέρουν καλύτερα κιόλας!
    • Καλά εσενα θα θέλει σίγουρα να σου το αυξήσει όταν μιλήσεις μαζί του πες μας 
    • Είχε ζοριστεί που με έβλεπε τότε με τους εμετούς συνέχεια ξαπλωμένη γιατί ερχόταν και με πείραζε  για να σηκωθώ μετά από ένα σημείο άρχισε να μου τραβάει και τα μαλλιά για να με σηκώσει 😅 τωρα όχι γιατί την παίρνω αγκαλιά αλλά επειδή περπατάει κιολας Εεε δεν την ζητάει συνέχεια την αγκαλιά αλλα οποτε απλώσει χερι να την παρω την παίρνω απλά δεν θα την κρατήσω πολύ ώρα μετά από λίγο την αφήνω 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...