Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΕΜΙΣΑΝ ΟΙ ΑΓΚΑΛΙΕΣ ΜΕ ΜΩΡΑ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ '12 ν8


Recommended Posts

Καλημέρα κοιλουμπάκια και μη.

Ναταλία τελικά αυτό είναι που λένε αν δεν έχεις στήριξη από το περιβάλλον σου για το θηλασμό είναι πολύ δύσκολο.

Τα υπόλοιπα μετά γιατί βάρεσε συναγερμός κλάματος :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

καλημερα μανουλες κ εγκυουλες!!!!

ανθη καλα να περασετε!!! :):)

ναταλια μου μην αγχωνεσαι..δες κ τι θα σου πει ο παιδιατρος..η γνωμη μου...?οταν θα τον βαλεις στο στηθος σου,χαλαρωσε,βαλε μουσικη που σου αρεσει κ μπορεις να τον τραγουδας!!επισης βοηθαει οταν θηλαζεις να περπατας..να κανεις βολτες..ειναι λιγο δυσκολο αλλα εμενα με βοηθησε..γιατι καμια φορα τσατιζεται η δικια μου χωρις λογο κ με την βολτα κ την μουσικη ειμαστε τελεια!!!στο οτι δεν εβαλε πολλα γμρ μη σε στεναχωρει..μικρος ειναι..θα βαλει..κ δεν μας πρηζεις!ουτε να το σκεφτεσαι.. ;)

λιλ χαζομπαμπας ο αντρας απο την κοιλια ακομα? :) στα ωπα ωπα θα σας εχει οταν γεννηθει με το καλο!!!κ ο δικος μου ετσι ειναι!!λεει οτι θα της κανει τα χατηρια οταν εγω δεν θα την αφηνω κατι που μου ζηταει..αααααααααα.λεω δεν θα τα παμε καλα!!!!! :)

πασχχαλιτσακι κανε κ ενα ξεματιασμα!τοσο συχνα σεισμο?

αλεκα που εισαι εσυ?εκανε η σαντυ καταληψη το λαπτοπ? :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ti kanoun oi manoules kai oi fouskitses??

ego den eimai polu kala! me exoun piasei ta psuxologika mou apo exthes t'apogeuma! den exo oreksi gia tipota! bariemai para polu. douleuei kai o antras mou oli mera kai eimai moni mou :( simera irthe kai mia ksadelfi me to moro kai tin mana tis gia kafe kai perase ligo i ora mou! i adelfi mou logika tha erthei tin tetarti, ante na doume! mia thelo parea mia thelo na eimai moni!!! elpizo na mou perasei grigora!!! den diavasa polla, tha sxoliaso oti thumamai...

anthi kala na peraseis ekei pou tha pate, ax kai ego tha ithela na pao diakopoules ;)

lil me to kalo na deis to moraki sou simera, perimenoume nea sou...

nene mou konteuei i mera pou tha exeis to moraki sou stin agkalia sou :)

auta... ta upoloipa argotera...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου, εχει ζεστη παλι σημερα και εγω δεν εχω καμια ορεξη για δουλεια, επεσα και κοιμηθηκα και μια ωρα το πρωι μετα που εφυγε η μικρή για το σχολειο γιατι ενιωθα μια ατονια και μια υπνηλια.

Για να δω τι εχετε γραψει απο χθες...

Ελενη εφτασε η μεγαλη μερα λοιπον με το καλο να παρεις την μικρουλα αγκαλιτσα σου, περιμενουμε νεα σου σημερα απο το γιατρο. Ιδρωμενη στον σβερκο ξυπναω και εγώ καθε βραδυ, για τον μπανιο και τον αφαλο σου απαντησαν τα υπολοιπα κοριτσακια.

Ναταλιτσα νομιζω αυτο που χρειαζεσαι περισσοτερο ειναι στηριξη απο τους δικους σου και φυσικά απο παιδιατρο που να υποστηριζει τον μητρικο θηλασμο ή απο συμβουλο θηλασμου, γιατι εσυ πραγματικά εχεις την θεληση να θηλασεις το αγορακι σου. Θα συμφωνησω με οσα εγραψαν η Φωτεινή και η Σταυρουλα και θα συμπληρώσω οτι υπαρχουν αλλες καμπύλες για τα μωρακια που θηλαζουν αποκλειστικά απο αυτες που υπαρχουν στο βιβλιαριο υγειας και σαφώς οι παιδιατροι πρεπει να τις εχουν. Επισης στα δεκα λεπτα δεν προλαβαινει να πιει το λιπαρο γαλα πινει μονο τον ελαφρυ που τον ξεδιψαει μετα κατεβαινει το λιπαρο που του δινει βαρος, καλυτερα ειναι γευμα και στηθος.

Αμαλια μια χαρα τα πας με τον θηλασμο, υπερπαραγωγή δηλαδη, ειδες αν εχεις στηριξη ολα γινονται πιο ευκολα. Οσο για την κουνια καλα το σκεφτηκες κοντα στα δυο ανετα μπορει να παει σε κανονικο κρεβατακι με προστατευτικο καγκελο στο πλαι, αλλωστε που ξερεις μεχρι τοτε μπορει να ετοιμαζεις και κανενα αδερφακι οποτε παλι θα χρειαστεις την κουνια. :)

Φωτεινη και εγω ετσι τα εχω ολα συγκεντρώσει στην κουνια του μπεμπη και η βαλιτσα ειναι διπλα και περιμενει.

Βικακι ξεκινας εκπαιδευση για την τουαλετα, εγώ ειδα απο την δικια μου οτι ερχεται και λιγο μονο του, θα σου δειξει ποτε θελει, παντως μια καλη ευκαιρια ειναι τωρα που θα φυγει με τον μπαμπα του για διακοπές. Εμεις καποιες φορες τα καταφερνουμε καποιες μας ξεφευγουν. Το θεμα ειναι οτι δεν την βοηθαω εγώ πολύ γιατι δεν εχω αντοχες για καθαρισμα και οταν ειμαστε μονες μας της φοραω μονο πανα στο σχολειο ομως την στελνω με βρακακι και που την φερνουν παντα στεγνη... πως τα καταφερνουν με τοσα παιδακια. Νάνσυ αυτο που σου ειπε η παιδοψυχολογος το ειχα διαβασει σε ενα βιβλιο οτι γενικά δεν πρεπει να αλλαξεις κατι στη ζωη του μεγαλυτερου παιδιου, μεταξυ αυτών και της πανας δυο μηνες πριν και δυο μηνες μετα τον ερχομο του νεογεννητου.

Ανθη μου καλες διακοπουλες, να περασετε πολύ πολύ ομορφα!

Αριαδνη εισαι καλυτερα σήμερα?

Κατερινα και εσυ ταλαιπωρηθηκες πως εισαι σημερα? Οσο για τα κιλά του μπεμπη εχω ενα προαισθημα οτι τον βγαζει παραπανω ο υπερηχος και θα μου βγει κοντα στα 3 κιλά αν κρινω και απο την κορη μου που μου την εβγαζε τρια και τελικα γεννηθηκε 2650, ετσι και εγώ δεν νομιζω οτι θα βγαλω μεγαλο μωρο.

Λια θα περιμενουμε νεα σου απο τον γιατρο σημερα για το ποτε θα εχεις και εσυ το αντρακι σου αγκαλια, χαζομπαμπας απο τωρα ε και που να δει τον γιο να δεις!!!

beboula διαβασα για την ταλαιπωρια σου, μα καλα ουτε εκει να μην σου δωσουν προτεραιοτητα, αντε να ερθει η αδερφή σου να εχεις παρεουλα και που θα παει θα φτιαξει η διάθεση μαλλον μας πειραξε η πανσεληνος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθή καλά να περάσετεεε. Ζηλεύουμεεε.

beboula σε λίγο καιρό δεν θα βαριέσαι καθόλου. Δεν θα σου μένει χρόνος ούτε για κατούρημα.

Εγώ μερικές φορές τον αφήνω και κλαίει και νοιώθω τύψεις γιατί δεν γίνεται αλλιώς πρέπει να κάνουμε και την ανάγκη μας τελοσπάντων :lol::lol:

Ερώτηση: είναι τόσο κακό να φοράμε επιθέματα. Εγώ φοράω συνέχεια γιατί και με τα επιθέματα πολλές φορές λερώνομαι που να μην τα έβαζα και καθόλου δηλαδή. Δοκίμασα και την κρέμα της frezyderm για τις θηλές αν και δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα, δεν με έχει πληγώσει αλλά μερικές φορές νοιώθω κάτι τσιμπήματα στις θηλές μου σαν ενόχληση μόνο. ΑΑΑ ήθελα να ρωτήσω κάνει να κοιμόμαστε μπρούμυτα? Το σκεφτόμουνα γιατί πιέζονται τα μεμε στο μπρούμυτα και μήπως δεν κάνει.

Τώρα κοιμήθηκε και είναι τέλεια ευκαιρία για ένα μπανάκι. Φιλάκια τα λέμε μετά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστω μπεμπουλα! Βγειτε καμια βολτουλα με την ξαδερφη σου η πηγαινε σε καμια φιλη σου να ξεφυγεις λιγακι μεχρι να ερθει η αδερφη σου η΄βαλε να ακουσεις μουσικη. :P

δελφινακι και εσυ μια απο τα ιδια με τον αντρα σου, ε? :D:D Καλο ειναι σιγουρα!!!

Κοριτσια εφτιαξα μοσχαρακι κοκκινιστο και οταν το εκοβα σε μικροτερα κομματια , εκοψα λιγο το δακτυλο μου και τωρα με τις αντιπυκτικες που κανω το αιμα δεν σταματαγε :(

Κατερινακι ετσι ειναι πρεπει να μας προσεχουν! :P Για να δουμε μετα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Beboula, όλες πάνω κάτω στην ίδια κατάσταση είμαστε. Εσύ τουλάχιστον περιμένεις και την αδερφή σου, μια χαρά θα είναι. Και γω τώρα που θα πάω στην Πάτρα, έχω ψυχοπλακωθεί γιατί και μακρυά απο τον άντρα μου θα είμαι και χωρίς αυτοκίνητο και γενικά θα επικρατεί μία κατάσταση αναμονής. Έχω βέβαια τις φίλες μου αλλά δεν είμαι και στην καλύτερή μου φάση, ούτε θέλω να γκρινιάζω συνεχώς στους γύρω μου.Και μου φαίνεται απίστευτο που θα φύγω απο το σπίτι μου και θα γυρίσω με το μωρό. Τελοσπάντων, να πάνε όλα καλά εύχομαι για όλες μας και θα τις "νικήσουμε"τις ορμόνες μας!

Εγω είμαι αρκετά καλύτερα με την κοιλιά μου.Βρε κορίτσια, δεν ξέρω τί ήταν ακριβώς γιατί δεν ανακουφίστηκα με την τουαλέτα όσο με μια κόκα κόλα ζερο που ήπια σήμερα το πρωί. Λές και ήταν μαγική!Τί να πω!

Χτες απο το άγχος μου με αυτους τους πόνους, παρότι ήμουν χάλια, έφτιαξα τις βαλίτσες και ηρέμησα. Τελικά βγήκαν 2 μικρές- μία για μένα, μία για την μπέμπα. Θα μου πείτε γιατί δεν τα έβαλα σε μία μεγάλη?Είχα πάρει μία πολύ ωραία για την μπέμπα και ήθελα οπωσδήποτε να την χρησιμοποιήσω αλλά ήταν μικρή τελικά για όλα τα πράγματα. Εδώ στην Πάτρα τελικά ζητάνε αρκετά πράγματα, πετσέτες, σεντονάκια και φορμάκια για όλες τις μέρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

namai και εγω!!!! κατεβηκε η μανουλα μου και εφερε φαι καθαρισε και το σπιτι και σιδερωσε και πηρε τη σκατουλα μου εξω στο χωριο επειδη το σαβατο ειναι η γιορτη γιαγιας και εγγονης και θελουν να τη χαρουν περισσοτερο(αγιας κυριακης). το κακο ειναι οτι ηθελα να βγω εξω να παω για το καφεδακι μου και τα ψωνια μου αλλα επειδη ειχα ξεχασει να βγαλω γαλα ο μικρος μεχρις τις 11 καρρφωμενος στο βυζι... πολυ βυζακιας μιλαμε και οχι τιποτα οταν καθεται ξυπνιος θελει ναναι ορθιος και οχι ξαπλωτος μεσα στο πορτμπεμπε και ετσι τον βαζω στο κουβα του αυτοκινητου και χαζευει!!!!

ναταλακι μου ασε στην ακρη το αγχος το οποιο σου κανει χειροτερο κακο τωρα με τη λεχωνια και το θηλασμα και βαλε στο μυαλο σου οτι το μωρο σου πρεπει να φαει. θελει να φαει βυζι καλως δεν θελει και θελει ξενο παλι καλως, ας τρωει οτι θελει...

μην μπεις στο τρυπακι απο τωρα δεν εβαλε κιλο αρα δεν τον θρεφει το δικο σου γαλα, τα μωρα που θηλαζουν τα βαζουνε αλλιως τα κιλα....

και προς θεου δεν μας πρηζεις ισα ισα που εδω ειμαστε να σε ακουμε!!!!

καλα ρε κοριτσια μπηκε ο ιουλιος και καμια αφιξη???? για να ετοιμαζεστε σιγα σιγα!!!!

αυτα τα νεα μας... μαλλον το απογευμα θα παω με το μικρο για καφεδακι σιγουρα που ο μπαμπας μας θα παει μπανιο!!!! φιλακια στα παιδακια και στις κοιλιτσες σας!

σταυρουλα εγω τα φοραω συνεχεια τα επιθεματα γιατι η μια μου θηλη ειναι ρημαγμενη και ετσι βρισκω ανακουφιση απλως τα αλλαζω συχνα 3-4φορες. θελω και εφγω να δοκιμασω της φρεζυντρεμ αλλα πρεπει πρωτα καθαρισω το στηθος και μετα να τον θηλαζω και βαριεμαι να σου πω την αληθεια!

και εγω και ο μπαμπας μας και η σαντυ και ο πετρος ολοι μπρουμυτα κοιμομαστε!!!!!!!!!!!!

καλα εκανες και ετοιμασες βαλιτσουλες αριαδνη μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ!

ΕΣΤΕ ΜΟΥ ΕΓΩ ΦΟΑΓΑ ΕΠΙΘΕΜΑΤΑ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ ΘΕΩΡΟΥΣΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΘΗΛΗ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΟ ΣΟΥΤΙΕΝ ΕΝΩ ΘΗΛΑΖΕΙΣ Κ ΑΚΟΜΑ ΑΥΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ..ΕΞΑΛΛΟΥ Κ ΜΕ ΤΑ ΔΕΡΜΑΤΟΛΟΓΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΜΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΝΑ ΦΟΡΑΩ ΕΠΙΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΜΕΣΑ..

ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΜΟΥ ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΑΠΟΛΑΥΣΕ ΤΩΡΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΝΑ ΚΛ...ΕΙΣ ΠΟΥ ΛΕΝΕ..ΕΓΩ ΘΥΜΑΜΑΙ ΜΕ ΕΝΑ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΑ ΝΑ ΠΑΩ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΚΑΚΙΑ Κ ΥΠΕΦΕΡΑ..ΠΑΝΤΑ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΘΥΜΩΤΑΝ ΝΑ ΤΗΝ ΠΙΑΝΕΙ ΥΣΤΕΡΙΑ!ΑΦΟΥ ΕΛΕΓΑ ΤΕΛΙΚΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΕΞ ΑΛΛΑ ΤΟ ΧΕΣΙΜΟ :lol::lol::lol:

ΣΚΕΨΟΥ ΜΕ ΔΥΟ.. :lol::lol: ΘΑ ΦΟΡΑΜΕ Κ ΕΜΕΙΣ ΠΑΝΑ :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΒΡΕ ΛΙΛ ΤΙ ΕΠΑΘΕΣ ΜΕ ΤΟ ΜΑΧΑΙΡΙ..Κ ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΜΑΓΕΙΡΕΥΩ ΚΡΕΑΣ ΜΕ ΦΑΣΟΛΑΚΙΑ.ΘΕΛΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΛΑΔΕΡΑ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΡΩΩ ΚΡΕΑΣ ΕΙΠΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΕΤΣΙ..

ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ Κ ΕΓΩ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ ΠΡΩΙ ΠΡΩΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΕΓΑΛΟ ΥΠΕΡΗΧΟ ΛΟΓΟ ΔΙΔΥΜΩΝ Κ ΜΕ ΕΧΕΙ ΠΙΑΣΕΙ ΕΝΑ ΑΝΓΧΟΣ ΜΗ ΜΟΥ ΠΟΥΝ ΟΤΙ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΟΥΜΕ ΝΩΡΙΤΕΡΑ..ΑΦΟΥ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΚΟΙΤΑΩ ΝΑ ΞΥΡΙΖΟΜΑΙ ΠΑΝΤΟΥ ΜΗ ΤΥΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ..

ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΓΕΝΙΚΑ ΚΑΤΙ Κ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ..ΜΕ ΑΝΓΧΩΝΕΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΩ..ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΕΠΙΡΕΑΣΕΙ ΟΛΟΙ ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΣΕ ΛΥΠΑΜΑΙ ΤΙ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΤΡΑΒΗΞΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΒΟΗΘΕΙΑ ΔΕ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΤΑ 2 ΠΡΩΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΚΟΙΜΑΣΑΙ ΕΧΕΙΣ Κ ΤΗ ΣΑΝΤΥ ΠΟΥ Κ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΗ Κ ΑΝΑΣΤΕΝΑΖΟΥΝ Κ ΣΟΚΑΡΟΝΤΑΙ Κ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΜΕ ΕΧΕΙ ΕΠΙΡΕΑΣΕΙ ΟΤΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΘΑ ΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΑ..Κ ΒΠΕΠΩ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΜΕΙΝΕΙ 3 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ Κ ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ ΕΝΑ ΚΑΤΙ..

ΔΕΝ ΝΟΙΩΘΩ Κ ΤΩΡΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΗ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΜΑΖΕΨΕΙ ΕΝΕΡΓΕΙΑ..ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑ ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ ΤΑ ΒΡΑΔΥΑ ΕΧΩ Κ Η ΖΟΥΖΟΥΝΑ..Κ ΓΕΝΙΚΑ ΔΕΝ ΝΟΙΩΘΩ ΕΤΟΙΜΗ!! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάνσυ σε καταλαβαίνω γιατί και γω έτσι νιώθω που δεν περιμένω δίδυμα, ούτε έχω άλλο παιδί.Πιστεύω φταίνε και οι γύρω γιατί και μένα τα ίδια μου λένε, του στυλ "μαύρο καλοκαίρι θα περάσεις", "τώρα είναι καλά, μετά θα δεις πώς θα αναπολεις την ελευθερία σου"και άλλα τέτοια ωραία.

Δεν ξέρω πως να μην με επηρεάζουν αλλά αυτό που με ηρεμεί μερικές φορές είναι ότι στην αντίστροφη περίπτωση (αν δηλαδή δεν μπορούσα να μείνω έγκυος) και στην δική σου περίπτωση (αν δηλαδή είχες μείνει με ένα παιδί πολλά χρόνια), πάλι θα βρίσκανε να λέγανε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nansoula auto to megali uperixo ti einai??? ntopler einai? emeis to kaname tin deutera pou piga! apo do kai pera mou eipe oti tha einai aplo uperixo opos ekane kathe fora pou pigaina. oute gia xes..o den tha exoume xrono :lol::lol:

to ksero oti se ligo kairo den tha exo xrono kai den tha bariemai. alla den ksero giati me piasane ta psuxologika mou, den me pianei suxna alla otan me pianei eimai xalia!!!! na mporousa na paro t'amaksi na pao mia boltitsa kala tha itan, mou exei leipsei t'amaksaki mou alla upomoni...

tora me pira kai i adelfi mou teleionei me tis upoxreoseis tis tin triti, opote tin tetarti feugei kai pempti proi proi tha einai edo me ton anipsio mou [smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif] eimai polu xaroumeni. eftiakse ligo i diathesi mou tora :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΙ ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΕΝΩ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΝΤΟΠΛΕΡ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΤΟΝ ΜΕΓΑΛΗ ΟΘΟΝΗ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ Κ ΤΟ ΠΙΟ ΕΞΕΛΙΓΜΕΝΟ ΝΤΟΠΛΕΡ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΕΑΝ ΤΡΕΦΟΝΑΤΙ ΣΩΣΤΑ ΤΑ ΑΜΝΙΑΚΑ ΚΤΛ..

ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΒΑΡΙΕΣΑΙ ΠΟΤΕ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕΣ ΠΡΙΝ..ΠΧ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΜΑ..ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΝΑΙ ΣΕ ΟΡΘΙΑ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΩ ΜΕ ΤΑ ΧΙΛΙΑ ΖΟΡΙΑ ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙΝ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ..ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΦΗΝΩ ΤΡΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΣΙΝΕΜΑ ΚΑΦΕ ΚΤΛ ΟΧΙ ΟΤΙ ΤΗΝ ΣΑΝΤΥ ΤΗΝ ΑΦΗΝΑΜΕ ΣΥΧΝΑ ΑΛΛΑ ΜΙΑ ΣΤΟ ΤΟΣΟ ΤΟ ΚΑΝΑΜΕ..ΒΕΒΑΙΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΘΑ ΝΑΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ Κ Η ΦΙΛΗ ΜΟΥ'ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΣΕ ΛΙΓΑ ΧΡΟΝΙΑ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΜΕ ΣΤΙΣ ΤΑΒΕΡΝΟΥΛΕΣ Κ ΝΑ ΠΕΙΝΟΥΜΕ ΤΑ ΚΡΑΣΑΚΙΑ ΜΑΣ Κ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΠΟΥ ΜΑΣ ΛΕΝΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΩΡΑ ΘΑ ΝΑΙ ΕΚΕΙΝΟΙ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΜΑΣ'Κ ΕΧΕΙ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΑΙΟ!ΕΓΩ ΣΤΑ 35 ΜΟΥ ΘΑ ΜΑΙ ΧΑΛΑΡΗ Κ ΩΡΑΙΑ Κ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝ ΠΑΙΔΙ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝΗΛΙΚΙΑ.ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΜΑΣ ΠΑΝΕ! :lol::lol: ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ!

ΑΛΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΟΤΑΝ ΘΑ ΜΑΙ Κ ΕΞΩ ΜΕ ΤΡΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ΘΑ ΜΑΙ Κ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΦΑΝΗ ΠΟΥ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΕΓΩ ΘΑ ΕΧΩ ΤΡΙΑ!

ΚΑΛΑ ΑΡΙΑΔΝΗ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΕΧΟΥΝ ΜΑΘΕΙ ΣΤΗΝ ΚΑΛΟΠΕΡΑΣΗ Κ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΑ ΛΕΝΕ ΑΥΤΑ Κ ΑΝ ΚΑΝΟΥΝ ΠΑΙΔΙ ΜΕΝΟΥΝ ΜΕ ΕΝΑ.ΕΜΕΝΑ ΤΑ ΛΕΝΕ ΕΠΕΙΔΗ ΘΑ ΝΑΙ ΜΕΓΑΛΩΜΑ 2ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΜΩΡΩΝ Κ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ Κ ΑΛΛΟ ΕΝΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου,τι κανετε;

κ εμενα μεεχει πιασει μια καταθλιψη,σκεφτομαι που θα φυγουν οι αντρες μου.δε ξερω αν δεν ηταν κ τοσο κακο να παω μαζι τους αλλα φοβαμαι κ σκεφτομαι οτι με το παραμικρο πονακι η συσπασουλες θα ανησυχω πολυ κ δε ξερω αν αυτο ειναι καλο,πραγματικα δε ξερω τι επρεπε να κανω.ο αντρας μου ακομα επιμενει να παω κ λεω σταματα να μου το λες,με στεναχωρει πιο πολυ να το λεει αλλα πιστευει οτι θα φαω ηττα χωρις το παιδι.κ γενικα περα απο ολα τα αλλα ηθελα τοσο πολυ να ξεφυγω απο εδω.

α να ξερετε θα χαθω λιγο,μην ανησυχησετε αν δε πολυμπαινω,αν γινει κατι εχω τα κινητα σας κ θα ενημερωσω.

χθες πηραμε το γιο γιο του τονι αλλλα το βλεπω λιγο δυσκολο να το χρησιμοποιει κ πηραμε αυτο με τη μουσικη κ τα κολπα,επισης πηρα φορμακια φθινοπωρινα για τη μπεμπα που βρηκα σε εκπτωσεις κ σημερα το απογευμα θα παω να παρω εσωρουχακια κ κατι για να τη βγλαω.απλα δε ξερω νουμερο γιατι αν ειναι ανεπτυγμενη οπως φαινεται απο τους υπερηχους μην τα βαλω λιγο.αν κ με βλεπω κυριως να παιρνω 3-6 μ.κ ας ειναι κ μπολικα.

ρε κοριτσια χαθηκε η ελενα κ η γενικα χαθηκαν καποια κοριτσια,καλα βεβαια καταλαβαινω το γιατι,πιστευω να ειναι ολα καλα.

σημερα εγινε κ κατι που με ταραξε πολυ,σας ειχα γραψει κ στην ομαδα κ δε δημοσιευτηκε τοτε κ επειδη ηταν πολλα δεν ξαναεγραψα,αλλα σημερα κατι εγινε κ ξαναφουντωσε λιγο το θεμα κ η κοιλια μου ηταν τσιτα.κ ημουν μονη με το μωρο κ επρεπε να τον ταισω κ ηθελα να ειμαι ακινητη αλ΄λα δε γινοταν.πηρα γιουτοπαρ κ προσπαθησα να ηρεμησω κ ευτυχως ολα καλα μετα.αυτο που με αγχωνει επισης στην εγκυμοσυνη ειναι να μη γινει κατι συνταρακτικο κ εχουμε τιποτα προωροτητες..αχ αντε λιγο μας εμεινε κ η παναγια κοντα μας κοριτσια..

πολλα φιλια για την ωρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΙΚΑΚΙ ΓΡΑΨΕ ΜΑΣ ΟΠΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΤΙ ΕΓΙΝΕ..

Κ ΕΓΩ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΑ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΤΕΧΑ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΘΑ ΕΚΛΑΙΓΑ ΟΛΗ ΜΕΡΑ..ΓΙΑ ΠΟΣΕΣ ΩΡΕΣ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΜΙΛΑΜΕ;ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΝΑ ΠΑΣ ΑΝ ΑΝΥΣΗΧΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΤΙ;ΟΥΤΕ ΧΩΡΙΣ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΟΥΤΕ ΧΩΡΙΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΘΑ ΑΝΤΕΧΑ..Κ ΑΝ ΝΟΙΩΘΕΙΣ ΕΤΣΙ ΣΚΕΨΟΥ ΜΕΤΑ..ΠΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΛΕΙΨΟΥΝ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι πελοπονησο προς αρχαια ολυμπια,μιλαμε για 4 ωρες δρομο περιπου.κ επικινδυνο δρομο,εχεις παει ποτε απο εθνικη πατρων πυργου;οτι χειροτερο,εδω οποτε παμε κ τρεμω κ νομιζω οτι ολοι ερχονται πανω μας.νοσοκομειο εχει σχετικα κοντα,αν χτυπα ξυλο συμβει κατι αλλα δε θελω να παω σε γιατρους που δε ξερω τι παιζει,καταλαβες.καλα βεβαια ολα αυτα ειναι αν συμβει κατι.καλα θα τη παθω τη καταθλιψη.θα λειψουν περιπου 2 εβδομαδες.

ναι θα σας γραψω για το θεμα που σας ειπα στην ομαδα.θελω τωρα να παω να κανω ενα ντουζακι κ να τους ξυπνησω να κατεβουμε λιγο πειραια να παρουμε αυτα που θελω κ να κουρευτει κ ο αντραςμου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου,πηγα σημερα στο γιατρο με ξαναψαχουλεψε......Αυτη τη φορα πονεσα παρα πολυ και δυστυχως δεν ειχα τον αντρα μου να με κραταει διοτι ειχα παει με τους γονεις μου!!!!Να ξεκινησω λοιπον...Ο τραχηλος μου ειναι μεν πολυ πολυ μαλακος αλλα εχει αρκετο μηκος για την εβδομαδα που ειμαι.Κατα τη γνωμη του να μπω αυριο μεσα να μου βαλει υποθετο.Μου εξηγησε βεβαια οτι θα ειναι χρονοβορο βεβαια....Με λιγα λογια οι συνθηκες δεν ειναι πολυ ευνοικες....Μου ειπε αν θελω να μεινω ακομη καμια μερα αλλα δεν νομιζει να αλλαξει κατι!!!Απο την αλλη δεν νιωθω απολυτως τιποτα ουτε συσπασεις,λιγο πετρωμα κι αυτο αμφιβαλλω.....Μαρακι ή οποια ειχε καμια παρομοια εμπειρια να με ενημερωσει.

Συγνωμη που δεν σχολιαζω καμια σας αλλα να εχει ξεκινησει η αγωνια :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξερω κοριτσακι κ εμενα ο αντρασ μου απο εκεινα τα μερη ειναι αλλα δεν αναφερω το μερος για να μην συνδιαστουν προσωπα γιατι εχω πει κατα καιρους διαφορα για πεθερικα κτλ.να φανταστεις εγω εχω να παω απο τοτε που εμεινα εγκυος..κ αυτο για τον δρομο κ φυσικα κ εγω δεν θελω να γινει κατι κ να γεννησω εκει.. :lol::lol: ο αντρας μου παρακαλαει να παμε για μονιμα κ εγω βγαζω καντιλες!! :lol::lol: αυτο το κουτσομπολιο δεν το αντεχω..ακομα κ το τι απλωνεισ σχολιαζουν..

αχ βρε κοριτσι υπομονη τοτε..κ εγω στην κορη μου που ειχα παει ηταν μεχρι εξι μηνων μετα δεν ξαναπηγα..τωρα η μια πεθερα δεν εχει δει καν την κοιλια μου..ουτε τη μικρη μηνες τωρα..κ μετα μου λετε για ονοματα!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βικάκι εγώ πάντως θα σου έλεγα να πας. Και αν θέλεις, μπορώ να σου δώσω και το τηλ μου και το τηλ του γιατρου μου που είναι Πάτρα(προσβάσιμη απο την Αρχαία Ολυμπία),σε περίπτωση που συμβεί κάτι.

Ελένη, νομίζω όντως η Μαρία μπορει να σε διαφωτίσει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

na rotiso, otan spane ta nera bgainei kai aima i mono ugra? ego pou bgazo polla ugra sunexeia pos tha katalabo an spasoun ta nera???????????

kai emena sunexeia mou lene oute na fas den tha prolabaineis!!! kai polla alla! alla den kseroun poso polu ithela ena paidi pou oti kai na mou poun den me noiazei ;) tha ta kataferoume ;)

bikaki mou ego den ksero an tha pigaina! kala ego tora oute mexri ta xania den m'afinei o giatros na pao pou einai 1 ora me to autokinito! alla kai moni sou na meineis ti tha kaneis?

nene mou upomoni, ti tha kaneis telika?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω νενε θα πηγαινα.

μπεμπουλα αν σπασουν τα νερα ξερω οτι ειναι σαν να τα κανεις επανω σου..αλλα μια γειτονισσα που ξεω με διδυμα ειδε πρωτα αιμα με υγρα κ πηρε τον γιατρο κ τις ειπε γενναμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελένη εγω είχα παει με πρόκληση αλλα είχα δια στολή 1 και αν θυμάμαι καλα ο τραχηλος είχε αρχίσει να εξαλειφεται. Οπότε μου είχε πει ότι θα εμπαινα σε τοκετο τις επόμενες ώρες και όλα είχαν πολλες πιθανότητες να εξελιχθούν ομαλά. Με ξεκίνησε κατευθείαν με όρο δεν μου έβαλε κάποιο υποθετο.Πόνους δεν είχα και εγω καθόλου πριν.

Θα σου έλεγα να πας αυριο ή Σάββατο και μακάρι όλα να εξελιχθούν καλα άλλωστε είσαι στην πητ σου δεν πας πιο νωρίς, η μπεμπουλα είναι χαμηλα τι σου έχει πει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πιστευει οτι ειναι λιγο πιο ψηλα!!!!!Ρε Κατερινα λεω να παω,ειμαι προβληματισμενη!!!!!Θα μπω αυριο το βραδυ,φοβαμαι οτι θα ταλαιπωρηθω!!!!!Ποια ειναι η γνωμη σου....Η θεση του μωρου ωστοσο ειναι καλη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...