Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΕΜΙΣΑΝ ΟΙ ΑΓΚΑΛΙΕΣ ΜΕ ΜΩΡΑ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ '12 ν8


Recommended Posts

Lil εμένα δεν με πρόσεχαν ούτε οι πεζοί. Μία φορά σε ένα ασανσέρ πέρασε ένας με μία τσαντάρα και παραλίγο να μου την κοπανήσει στην κοιλιά. Ότι να'ναι ο κόσμος.

Νάνσυ κι εγώ ένα με δόνηση θέλω.

Μπεμπουλα κανονικά πας εσύ και τα θηλάζεις συγκεκριμένες ώρες. Αν όμως για οποιονδήποτε λόγο δεν μπορέσεις ζήτα από το μαιευτήριο θήλαστρο να βγάζεις το γάλα για να μην σου κοπεί και ζήτα από τις μαίες να στο φυλάνε για να το δώσεις μετά. Η μαία μου μου είπε ότι το στήθος είτε το μωρό βάλεις είτε το θήλαστρο να τραβάει γάλα το ίδιο καταλαβαίνει. Δεν ξεχωρίζει αυτό είναι μωρό, αυτό είναι θήλαστρο. Πρέπει να είσαι όμως συνεπείς και να βγάζεις κάθε 3 ώρες. Αν το κάνεις αυτό μέχρι να σου επιτρέψουν να θηλάσεις θα έχεις και αποθηκευμένο δικό σου που θα χρειάζεται το παραπάνω αφού θα είναι 2 τα μωρά και θα έχεις και μια χαρά παραγωγή για να τα καλύψεις. Εγώ αυτό έκανα γιατί έδινα συμπλήρωμα για τον ίκτερο και το γάλα μου όχι μόνο δεν κόπηκε αλλά είχα και τρελή παραγωγή. Κάθε μέρα και περισσότερο όπως πρέπει δηλαδή. Τώρα ο μπέμπης ενώ είχε μάθει με τα μπιμπερό στο ξένο τώρα δεν το θέλει με τίποτα το μπιμπερό. Προσπάθησα χτες να του δώσω λίγο που τράβηξα νωρίτερα γιατί άργησε να ξυπνήσει και δεν το ήθελε με τίποτα το μπιμπερό. Τον έβαλα στο στήθος και μια χαρά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Κοριτσάκια όσες βάλατε τα μπεμπέ στην κούνια έχετε κάποιο ειδικό μαξιλάρι για να είναι πιο ψηλά. Γιατί ο παιδίατρος μου είπε να το ανεβάζω το μπροστινό μέρος του πορτ μπεμπε για να έχει μία κλήση ο μπέμπης μάλλον για τις γουλίτσες. Επειδή όμως σκέφτομαι να τον βάλω νωρίτερα στην κούνια του σκέφτομαι μήπως δεν πρέπει να τον έχω τελείως ξάπλα στην κούνια και αν υπάρχει κάτι (μαξιλάρι? κάτι τέτοιο ίσως http://www.oneira.gr/safe-sleep-0m.html ) που να κάνει αυτή την κλήση που κάνει το πορτ μπεμπε. :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!!!

λιλ τι ηταν αυτο που παθατε?μη χειροτερα! :o μεχρι εκει να ηταν το κακο..τα ματια 104..

νανσυ σε 4 βδομαδες?αντε με το καλο!!καλε αυτη η γνωστη σου οτι να ναι ειναι..ελεος δλδ να κοψει το θηλασμο για το τσιγαρο? τελος παντων..καλομαθημενη ηταν!!

εστε το ξαπλωτο το εκανα κ εγω..οντως βολευει παρα πολυ αλλα φοβομουν κιολας γιατι με επαιρνε ο υπνος κ αισθανομουν οτι την πλακωνω την μυτουλα..

εμενα η μπεμπουλα αυτο που μας εχει κανει εντυπωση ειναι οτι ξυπναει κ δεν κλαιει..μονο ηχους βγαζει αυτα που κανουν ολα τα μωρα οταν ψαχνουν το μεμε..απλα αυτη βαζει το χερακι της για μεμε ..στο μπανιο καλει κ οταν την αλλαζω το παμπερς κ της καθαριζω το πιπακι μας..νευριαζει.. :x

σημερα το απογευμα μπορει να ερθει ο παπας μας να μας διαβασει την μιση ευχη γιατι θα λειπει διακοπες ερντος της βδομαδς κ θελουμε να παμε παιδιατρο την παρασκευη..

ναταλια κ εγω βαζω ψευτοθηλες γιατι μου τις ειχε κοψει τις πρωτες μερες τις θηλες..μου περασαν αλλα συνεχιζω καπου καπου να τις βαζω για να μην μου της ξανακοψει..ειτε ετσι ειτε αλλιως μου θηλαζει κανονικα..

α εστε εγω την βαζω στο ρηλαξ κ ειναι μια χαρα.. της chicco ειναι απλο..κ εχει πολλες θεσεις..τωρα την εχω ξαπλωτη.. παντως πολυ βολικο ειναι.

εβαλα κ φωτο της μπεμπας!! κοριτσια τι παθαινει κ δεν ανοιγει της φωτο πολλες φορες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλεναδες μου!?

Τι ωραια που δεν αραιωσαμε πολυ,παρ'οτι λεχωνες!

Λοιπον ο ξαπλωτος θηλασμος με εχει σωσει.Τρωει αυτος,λαγοκοιμομαστε και οι 2,ιδρωνω πολυ βεβαια αλλα χαλαλι του.Σημερα μου ειναι πιο χαλαρος και κανω και δουλιτσες και πινω και την παρθενα μπυριτσα μου.51 κιλα πηγα κουκλες!!Πολυ χαρηκα,και χωρις να προλαβω να πεινασω.Απο τον πολυ ιδρωτα θα ειναι..

Νανσυ μια χαρα ειναι τα μωρουλια σου !!Θα βγουν μια χαρα κιλα!Ανυπομονεις να περασουν οι 4 εβδομαδες ή λες καλυτερα ετσι?

Τις θηλες μου τις ειχε κοψει κι εμενα την 5 μερα,ηθελα να κλαψω οποτε την επιανε,μετα ηταν οκ.Μου εγραψε η παιδιατρος την 100% λανολινη της medela που ειναι οκ και για το μωρακι αν την φαει,εβαζα μετα απο καθε θηλασμο και την αλλη μερα ηταν οκ ,δηλ τωρα δεν βαζω γιατι εφτιαξαν.Δοκιμαστε αν ειναι,γιατι δεν παλευεται ο πονος.

Εχω το ριλαξ της fisher price το link a doo.Eιναι στην ξαπλωτη θεση,και λεει απο 0 μηνων,αλλα τον εβαλα και το σαγονακι του ακουμπαει στο στερνο,και δεν κανει.Και στο καθισμα αυτοκινητου που ειναι και για νεογεννητα αυτο εκανε.Εσας ετσι ειναι στο ριλαξ?Φοβαμαι να τον βαλω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γαμωτο εγραφα εγραφα και σβηστηκαν τα παντα.........Ουφ...

Αριαδνη μου εδω ειμαι,χθες απλα με ειχε πιασει σπαριλα και δεν εγραψα....Εσυ πως μου εισαι????

Εστε μου,τι προσφορα ειναι αυτη με τα pampers.Φοβερη!Σημερα θα τα κλεισει ο αντρας μου...

Lil moy,τι επαθες κοριτσακι μου???Καλα σε αυτο ακριβως το σημειο στη Μαραθωνος,στη Βιοιταρικη πριν απο 1,5 μηνα μας τρακαρε ενας τρελος,στο στενακι....Παλι καλα ειχα κατεβει για να μπω εγω μεσα στη Βιοιτρικη και ο αντρας μου να παρκαρει στο στενακι...Και το λεω τρελο διοτι το επαιζε και μαγκας,εως να βγουν ολοι απο την Βιοιατρικη και να φωναξουν την αστυονομια.Παλι καλα κοριτσι μου που δεν ησουν μεσα.

Kangorro,νιωθω πολυ ετοιμη..........περιμενω πως και πως.

Κοριτσια, που εχετε γιους και ειστε ερωτευμενες(ΛΙΑ :lol: ) προσεξτε να ειστε σωστες στις νυφες σας στο μελλον....

Λια μου ποσα κιλα εχασες????Μεγα ζητημα!

Ανθη μου γιατι δεν ανοιγεις ενα φροντιστηριο αποκλειστικα με φιλολογικα μαθηματα????

Ποτε ξεκινατε τη δουλεια!!!Ρωτω ολες εκτος απο Ανθη και Lil που γνωριζω!!!!!

Επισης,τα μπεμπε σας ποσες φορες τα φιλατε????τα ζουπατε???απο ποτε σας χαμογελανε??

Σημερα εκανα και πεντικιουρ γαλλικο...στο Ιασω απ οσο γνωριζω δεν τα ξεβαφουν(ελπιζω δηλαδη γιατι κριμα) :lol: )))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια!!!!

Εχω και σημερα τη μικρη στο σπιτι γιατι ειχε λιγα δεκατα το πρωι και ετσι τωρα που κοιμαται καταφερα να μπω και να δω τα νεα σας.

Φρεσκομανουλες Ναταλια και Αννα να κανετε υπομονη και οταν εχετε βοηθεια να το εκμεταλευεστε και να κοιμαστε. Αντωνια ελπιζω να συνηθισει η μικρη σου συντομα και να βρειτε τους ρυθμους σας καλα θα κανεις και θα πας στη μαμα σου και βοηθεια θα εχεις και περισσοτερο χρονο με την μικρη αφου θα μπορει και καποιος αλλος να σε βοηθησει με τον κουκλο σου.

Happy ξαπλωτή θέση εννοω η μαμα στο πλαι και το μωρακι διπλα στο κρεβατι και δινεις το στηθος που ακουμπαει στο κρεβατι, εναλλαξ.

Ανθή μου τελεια ειναι τα κιλακια της φραουλιτσας σου, ειδες και φατσουλα τυχερουλα!!!!

Νάνσυ τελεια και τα δικα σου νεα μια χαρα το βαρος των μικρών οποτε σε τεσσερις βδομαδες θα εχουν ξεπερασει και με το παραπάνω τα δυο κιλά και ευχομαι να μην χρειαστουν θερμοκοιτίδα.

Λια ευτυχώς που δεν παθατε τιποτα φανταζομαι ομως το σοκ, παλι καλά που σταματησε να λες και σας ζητησε συγνώμη. Με το καλο αυριο στο γιατρο να μας πεις ποσο εχει παει το αντρακι σου και την θεση του, να δεις θα εχει γυρισει!!!!

beboula εξαρταται το βαρος τους απο φιλη μου που γεννησε προσφατα διδυμα, τον Απριλη και αρκετα προωρα στις 31 εβδομαδες, στην αρχη τα ταιζαν στην θεμοκοιτιδα με καθετηρακι, μετα εβγαζε η κοπελα γαλα με το θηλαστρο και τους εδειναν με το μπιμπερο αφου ειχαν πρωτα πιασει τα δυο κιλά και οταν πια τα πηρε στο σπιτι τα εβαζε και στο στηθος και ευτυχώς το επιασαν και τα θηλαζει κανονικά τωρα.

Αυριο ελπιζω να ειναι καλά το κοριτσακι μου να παει σχολειο και ετσι να μπορεσω να ασχοληθώ με την διακοσμηση του δωματιου. Να ρωτησω επειδη θυμαμαι πολλες ειχατε παραγγειλει αυτοκολλητα για τον τοιχο απο το internet, αυτα ερχονται γρηγορα ή αργουν? Λεω να παω και κομμωτηριο αυριο να ανανεωθώ μιας και οι μερες πλησιάζουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου τι κανετε;\

χαθηκα παλι αλλα ημουν αρρωστουλα,κολησα απο τον γιο μου μαλλλον απλα εκανα κ πυρετο κ δεν ειχα ορεξη για τιποτα,ειναι κ αυτη η ζεστη...πω πω δε μπορω αλλο.

ραπανακι μου καμια σχεση η εγκυμοσυνη καλοκαιρι με χειμωνα.εγω δεν αντεχω που ειμαι εγκυος αν κ ουτε ιδιαιτερα κιλα εχω παρει ουτε εχω κοιλαρα.τον χειμωνα ειναι διαφορετικα.εκτος αν γεννας ιουνη,αλλα εμεις του αυγουστου ειναι πακετακι.εγω δεν το συγκρινω παντως,πολυ καλυτερα χειμωνα κ μετα με τη κλεισουρα.παντως κ μενα ολο το μυαλο μου ειναι σε ποτο,τσιγαρα κ διακοπες..

οσο για το προγραμμα των νεογενητων,συμφωνω απολυτα οτι ειναι πολυ νωρις ακομα για να φτιαξουν προγραμμα απλα κ εγω το αναφερω για να μην απογοητευεστε νεες μανουλες,εχετε καποιους μηνες μπροστα σας αλλες λιγους αλλες πιο πολυ.

χριστινακι μου μια χαρα ειναι οι 37 εβδ,εεγω γενησα στις 36 κ 3 κ δεν μπηκαμε καν θερμοκοιτιδα ας πουμε γιατι ηταν πολυ καλο το βαρος του(3400)οποτε μην ανησυχεις καθολου.κ εγω νιωθω οτι δε μπορω να κανω πολλα απο δω κ περα εσυ φανταζομαι χειροτερα λογω διδυμων.

ελενη μου δεν νομιζω οτι υπαρχει μετρημα σχετικα με το ποσο φιλαμε τα μωρακια μας η τα ζουμπαμε κ τετοια,εγω παντως αμετρητες φορες.ευχομαι κ σε σενα η ωρα η καλη να ειναι,με το καλο να ερθει το μωρακι σου!!

λια κ σταυρουλα ειδατε που σας τα ελεγα με τον ερωτα που παθαινεις με το γιο;;ααχχ κ που ειστε ακομα..δεν ξερω πως θα ειμαι με τη κορη αλλα πιστευω ειναι αλλιως με τον γιο.σταυρουλα αυτο που ειπες που κοιμηθηκε επανω σου αν θυμασαι σας το ειχα αναφερει κ εγω οτι μμου συνεβη κ ειναι μια απο τις ομορφοτερες στιγμες της ζωης μου κ αν δεν εισαι μαμα δε μπορεις να το καταλαβεις.

κατερινακι μου μπαρβο για την αγγελικουλα που δεχτηκε ομορφα τα πραγματακια του γιου σου κ ευχομαι περαστικα της,μακαρι αυριο να ειναι πιο καλα κ να πατε σχολειο.

ανθη μου πολυ καλη η μπεμπουλα σου,θελω κ εγω φατσουλα κ γω εχω ντοπλερ αλλα σε 3 εβδομαδες,την αλλη εβδομαδα εχω γιατρο για τη καθιερωμενη επισκεψη κ ανυπομονω να δω κ εγω κιλα κ αν συνεχιζει να ειναι μπροστα.

το απογευμα λεμε να παμε για μπανακι,αν κ εγω ειμαι κ μουρλο κ μπορει να κρυωνω κ να μη μπω.θα δουμε.καλα αν εχει κ πολυ κοσμο δε μπαινω απο μονη μου μη κολησω κ τιποτα.

σημερα εκανα κ καθαρισμο κ τα δοντακια ειναι πεντακαθαρα κ εκανα κ προσωρινο σφραγισμα στο πονεμενο δοντι.

σκεφτομουν οτι εχει χαθει η δημητρα(στεντιμ)..

αντωνια μου σε διαβαζω κ στεναχωριεμαι,νομιζω οτι περνας πιο δυσκολα απο ολες,αντε να παςστη μανουλα σου να σε βοηθησει λιγακι,θα περασουν ολα λιγη υπομονη να κανεις αν κ καταλαβαινω ειναι δυσκολο..σου στελνω φιλακια πολλα.

η αλεκαρα μας που χαθηκε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α οσο για το ρηλαξ εγω θυμαμαι μου ειχε πει η παιδιατρος μετα απο 2 μηνων το χρησιμοποιουμε,δεν κανει νωριτερα κ σχετικα με μαρσιπο κ τετοια δε χρησιμοποιησα ποτε αλλα νομιζω εχω δει πολυ μικρα μωρακια σε μαρσιπο που ισως βεβαια να ηταν σαραντισμενα,παντως θα ηθελα να παρω σλινγκ,τωρα με δυο παιδια θα χρειαστει πιστευω αν θελω να βγω εξω ο ενας απο το χερι κ η μπεμπα στο σλιγκ.

καλα εγω απο ετοιμασιες δεν εχω κανει τιποτα,περιμενω να κατεβει ο αντραςμου αυριο που εχει ρεπο αποθηκη να μου βρει οολα τα μωρουδιακα να δω τι εχω κ οτι χρειαστω να ψωνισω,οσο για το δωματιο αλλαγη δεν κανω γιατι ειναι λαχανι με κιτρινακι κ την κουνια την εχω στημενη ετσι κ αλλιως.βασικα ρουχαλακια πιστευω θα χρειαστω γιατι δε θυμαμαι να εχω κ πολλα ουδετερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια γειά σας.

Εγω πήγα για μπανάκι για να μου περάσει η ώρα και να δροσιστώ.

Ελένη, εγώ θα ξαναπάω για δουλειά τον επόμενο Σεπτέμβρη.Ευτυχώς δηλαδή γιατί δεν θα έχω κάποια βοήθεια που να εμπιστεύομαι για την αρχή.

Κατερινάκι, άντε κοντεύεις και συ!Τελειώσατε και το δωμάτιο, μπράβο! Νομίζω ότι τα αυτοκόλλητα δεν αργουν.

Βικύ, περαστικούλια! Όντως έχει χαθεί η Δήμητρα, μήπως γέννησε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω κοριτσακι δεν εχει δουλεια ξανα..γιατι δεν εχω βοηθεια κ τρια παιδια θελω μια περιουσια για να μου τα κρατησει νταντα κ ο μισθος μου ηταν βασικοτητος παροοτι ειμαι η κορη αφεντικου :lol::lol:

βικακι περαστικουλια!τελικα οι ιωσεις δεν σταματανε ποτε..

σημερα εκανα αρκετες δουλιτσες κ κουραστηκα..μαλακια μου..αλλα μετα απο καθαρισμο ψυγειου κ δυο συρταρια με τροφιμα εγινε το πατωμα κωλος..επομενος ακολουθησε σκουπισμα σφουγγαρισμα..

παντως με τρια παιδια κ μαλιστα τοσο μικρα πιστευω πως η δουλεια δεν θα περασει ουτε καν σαν ιδεα απο το μυαλο μου..παροτι εφυγε η γειτονισσα για μια εβδομαδα δεν εχω προλαβει να πληξω καθολου..μια η μικρη μια καμια δουλεια μια εσας περναει η μερα τσακ μπαμ που να χω κ τα διδυμα!

κοριτσια κ εγω θηλαζα ξαπλωτη κ απειρες φορες με ειχε παρει κ ο υπνος..σας εχω πει εγω με τα ξενυχτια δεν τα παω καθολου καλα..η διπλανη μου σηκωνοταν συνεχεια κ πηγαινε κ θηλαζε σε μια πλαστικη καρεκλα οτι ωρα κ να ταν για να μην μαθουν τα παιδια της το κρεβατι..κ απορουσα πως το εκανε..

καποια με ρωτησε εαν θελω να γεννησω νομιζω η λια..να σου πω την αληθεια οταν ειπε ο γιατρος σε 4 εβδομαδες γενναμε σοκαριστηκα!! :lol::lol: πραγματι δεν ειμαι ετοιμη να αντιμετωπισω μια διδυμοκατασταση :lol::lol: επειδη ξερω τι γινεται τους πρωτους μηνες κ επειδη εμενα δεν κρατησε απλα μηνες αλλα δυο χρονια να ξυπναω για γαλα..φοβαμαι οτι θα κλαταρω..δεν πιστευω να εχω ουσιαστικη βοηθεια ο αντρας μου δουλευει πολλες ωρες πεθερικα μακρια το σπιτι δεν μπορω να το εχω βρωμικο..νοιωθω ηδη κουρασμενη.. :lol::lol:

αλλα δεν σας κρυβω πως παραλληλα νοιωθω κ απιστευτα τυχερη που καταφερα να κανω μεγαλη οικογενεια που μου εκατσαν διδυμα κ μαλιστα ενα κ ενα..κ περιμενω τη μερα που θα ξυπναμε τα σκ με τον αντρα μου κ θα βρισκουμε κ τα τρια στο κρεβατι..για εμενα μεγαλυτερη ευτυχια δεν υπαρχει κ ειμαι σιγουρη οτι οταν μεγαλωσουν θα μου λειπει ολο αυτο..κ ειναι ενας απο τους λογους που χαιρομαι που δεν θα γυρισω στη δουλεια γιατι θα το χαρω αποκλειστικα εγω αυτο!το μεγαλωμα των παιδιων μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kangoro moy,καλη ανανεωση καντα ολα!!!!Και περαστικουλια στο κοριτσακι σου....

Αριαδνη μια χαρα!!!Θα ξεπεταχτει για τα καλα το μωρακι σου.

Νανσουλα μου,για σενα δεν ειχα καμια αμφιβολια οτι θα σταματουσες,εννοειται με 3 παιδια.Η αδελφη της αρραβωνιαστικιας του αδελφου μου,ιδια περιπτωση με σενα (με τη διαφορα πρωτα τα διδυμα και αμεσως μετα ενα ακομη παιδακι)εκ των πραγματων σταματησε και εχει τη μαμα της για βοηθεια καθημερινα μεχρι τις 17.00.Δυο αγοαρακια και ενα κοριτσακι.

Βικακυ,τα σλινγκ εχουν την ιδια χρηση με μαρσιπο ε???

Ρε κοριτσια ο γιατρος μου μου ειπε οτι το προσωπακι στους υπερηχους ειναι εφετζιδικα :roll:

Αλεκακι που βρισκεσαι???

Αντωνιια μου γιατι νιωθεις τοσο καταβεβλημενη????ΠΡΟΣΩΡΙΝΟ ειναι θα περασει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανσουλη θα ερθει η στιγμη που περιμενεις συντομα! Οντως θα ειναι φοβερο να βλεπεις πατουσακια και χερακια να κουνιουνται στις κουνιες τους :D

Νενακι δεν το πιστευω οτι σε εκεινο το σημειο σας τρακαραν :shock: ευτυχως που ειχες κατεβει!

Κατερινακι μακαρι να ειναι καλυτερα το κοριτσακι σου και να παει στο σχολειο!

Περιμενουμε και φωτο απο το δωματιο....Δεν νιωθω οτι εχει γυρισει ο μκρος με χτυπαει στα ιδια μερη :(

μακαρι αυριο που θα με δει να πεφτω εξω....Λετε να με ψαχουλεψει??

Σταυρουλα εγω εχω παρει αυτο το μαξηλαρι και το εχω βαλει κατω απο το στρωμα της κουνιας και παιρνει κληση.Αυτο μου το εχουν πει και οι φιλες μου που τους το εχει πει παιδιατρος.

Βικακι περαστικα!

Αριαδνη καλα εκανες και πηγες για μπανιο...Εγω το φοβηθηκα, δεν εχουμε και καθαρη θαλασσα κοντα στην Αττικη.

Ελενα διαβασα την ιστορια σου....πολυ ξαφνικο ηταν και σε εσενα.Ευτυχως ολα πηγαν καλα και θα καμαρωνετε τωρα με την κορουλα σου!

Δελφινακι πολυ ωραιες οι φωτο! Και σε εμενα δεν εμφανιζονται ολες :roll:

Αλεξανδρα που χαθηκες???

Κοριτσια για να μην τα χανετε αυτα που γραφετε να κανετε μολις τελειωνετε... δεξι κλικ, αντιγραφη ολο το κειμενο. Μετα παλι με δεξι κλικ επικολληση στο αδειο κειμενο που θα εμφανιστει μετα αφου σας εχει πεταξει εξω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελένη, τί εννοούσε ο γιατρός σου ότι είναι εφετζίδικα? Αν και γω λίγες φορές το έχω δει και όχι ότι έχω καταλάβει πολλά!! :oops:

Λία,αύριο έχεις γιατρό? Και γω πάντως δεν νομίζω ότι έχει γυρίσει γιατί και γώ στα ίδια μέρη νίωθω χτυπήματα...Αλλά να σου πω την αλήθεια, δεν με νοιάζει και πολύ τη δεδομένη στιγμή, θέλω απλά να πάνε όλα καλά είτε με φυσιολογικό έιτε με καισαρική.

Νάνσυ εννοείται πως θα σταματούσες τη δουλειά. Εγω πιστεύω ότι είναι το καλύτερο. Μην κοιτάς εγώ που είμαι διορισμένη και έστω και με τις μειώσεις των μισθών, είναι κάτι το σταθερό, ενώ ο άντρας μου κάνει φροντιστήρια και δεν είναι κάτι στάνταρ κάθε χρόνο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αριαδνη μου,εννοουσε αυτα που βλεπουμε (οχι τους υπερηχους)αλλα καποιες φωτο που φαινεται το προσωπακι ειναι fake,με εφε.....

Αριαδνη μου,Λια μου να μην σας ενδιαφερει αν γυρισε...σιγα και τι εγινε αν δεν γυρισει...Απλα να σας αναφερω οτι κι εγω νομιζα οτι με χτυπουσε στο ιδιο σημειο και οτι δεν ειχε γυρισει και τελικως ειχε γυρισει....

Λιλ μου,καλη επιτυχια για αυριο!!!!!Κοντα θα ειμαστε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αριαδνη και ελενη μου σας ευχαριστω πολυ!!

θα σας εχω αυριο νεα αν και ειμαι προετοιμασμενη στο μυαλο μου και για καισαρικη...

Να δουμε τωρα πια θα κανει ποδαρικο τον Ιουλιο!

Μαλλον εσυ Ελενακι....αλλα ποτε δεν ξερεις με τα ξαφνικα...

Εχω βαρυνει πολυ κοριτσια με την κοιλουμπα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι Λια μου για ενημερωσε με.Εγω δεν το γνωριζω καν αυτο...Τι κανει δηλαδη ζεσταινει το γαλα?Ειναι απαραιτητο?

Δεν χρειαζεται να σκεφτεσαι τιποτα,εγω λεω ο,τι ειναι να γινει θα γινει!

Κι εγω Λια μου ειμαι φουσκα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια...

Να ευχηθω καλη επιτυχια στα κοριτσακια που εχουν γιατρο αυριο καλη επιτυχια χωρις αγχος ολα καλα θα πανε...κ θα περιμενουμε τα νεα σας με αγωνια...

Λιλ τι επαθες κ συ τι να πω ευτυχως δεν επαθες τιποτα κ καταλαβε κ αυτη το λαθος της..να προσεχεις...

Νενε μου Ελενη...ειμαι ετσι γιατι η κορη μου δεν αφηνει το μικρο σε ησυχια ολη μερα κ δεν τον αφηνει να κοιμηθει συνεπως ειμαι με τα μεμε ολη μερα εξω για να ηρεμησω το μικρο κ η κορη μου απο αντιδραση μου δυσκολευει την ζωη....απο την μια την μαλωνω κ απο την αλλη μου λεει μαμα ολο με μαλωνεις σε παρακαλω μην μου φωναζεις στεναχωριεμαι κ αρχιζει κ κλαιει...δεν μπορω την λειπαμε κ γω δεν θελω να νιωθει αδικημενη που ηρθε ο αδερφος της αλλα τι να κανω εχει αλλαξει τελειως συμπεριφορα...εχει γινει αλλο παιδι δεν πιστευω στα ματια μου...ευχομαι καμμια δευτερομανουλα να μην παθει αυτο που περναω εγω...πραγματικα....

Να ρωτησω κ κατι τις μανουλες που θηλαζουν...τι τρωτε ρε κοριτσια ολη μερα κανετε καμμια ιδιαιτερη διατροφη....?????

Κοριτσακια θα σας καληνυχτισω....φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα ρε Αντωνια,τι τραβας???ο συζυγος βοηθαει τη κατασταση?εχεις καμια αλλη βοηθεια?εννοω απο γονεις ή πεθερικα???την ειχατε προετοιμασει νωριτερα???Ολες οι ξεφουσκωγκαστρουλες βλεπω οτι δεν γραφουν βραδακι,κατι θα σημαινει αυτο :roll: ή θα τρεχουν ή θα ειναι λιωμα!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου, είχαμε παει βολτουλα με την νονα της μικρής μου και μέχρι να γυρίσουμε να βάλω τη μικρη για ύπνο και να μάζεψε λίγο το σπίτι πήγε δώδεκα παρα.

Βικακι περαστικα σας!

Ελένη εγω σταμάτησα τη δουλεια τον Δεκέμβρη γιατι ήμουν με σύμβαση ορισμένου χρόνου, τώρα σκέφτομαι κατα τον Οκτώβρη Νοέμβρη να αρχίσω να ψάχνω πάλι για δουλεια μπάς και βρω τίποτα απο τη νεα χρόνια, αν και με όλη την κρίση δεν είμαι και πολυ αισιόδοξη ότι θα βρω εύκολα κάτι ειδικά στο αντικείμενο μου.

Λια και Αριαδνη και εγω νόμιζα ότι δεν έχει γυρίσει γιατι έτσι ακριβώς ένιωθα τα χτυπήματα στα ίδια σημεία, ο μικρός όμως είχε γυρίσει και εκει που ήταν κεφάλι τώρα βρίσκονται ποδαρακια και δεν κατάλαβα και ποτε πήρε την στροφή, οπότε μπορει να έχουν πάρει θέση και τα δικα σας!

Τον θερμάντηρα τον θεωρω απαραίτητο εμένα με έχει βολέψει πολυ, έχω της avent ήταν μαλιστα δώρο με τον αποστειρωτη και μπορω να πω ενώ τον αποστειρωτη τον χρησιμοποίησα ένα μήνα μόνο, τον θερμάντηρα τον χρησιμοποιω ακόμα. Τον χρησιμοποίησα και για το μητρικο γάλα και για το γάλα σε σκόνη που έπινε όταν κόψαμε τον θηλασμο και για το φρέσκο που πινει τώρα και επίσης τον χρησιμοποιουσα και για να της ζεστάνω το φαγητο της.Με τον θερμάντηρα είσαι σίγουρη ότι το γάλα έχει φτάσει στην κατάλληλη θερμοκρασια για να πιει το μωρακι, σκεφτείτε δεν έχω δοκιμάσει ποτε αν καίει ή όχι το γάλα της. Ο συγκεκριμένος έχει προγραμμα για θέρμανση απο θερμοκρασια δωματίου, απο ψύξη ή κατάψυξη και διαφορετικό προγραμμα αν θερμαινεις γάλα ή φαγητο.

Αντωνία πολυ νερό θέλει ο θηλασμος, αυτο είναι σίγουρο, απο κει και πέρα λένε να αποφευγεις φαγητά που σε μας προκαλούν αέρια όπως τα όσπρια, τα κρεμμύδια και γενικά τα καυτερα και χυμούς αποκλειστικά με εσπεριδοειδή αλλα καλο είναι να περιέχουν και αλλα φρούτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Επόμενο υπέρηχο σε 1 εβδομάδα. Μου έγραψε και τις εξετάσεις του προγεννητικου να κάνω στο μεσοδιάστημα.  Η μαμά μου χάρηκε πολύ, αλλά τώρα με ζαλίζει, θα την πάρω εγώ, θα απλώσω εγώ τα ρούχα, μη εσύ αυτό και μη εκείνο 😂 Και δεν έχω χειρότερο πράγμα από αυτό, αλλά ξέρω ότι το κάνει από αγάπη.. Αναμένουμε και τα δικά σου ευχάριστα τώρα από το ραντεβού σου ♥️  Εσύ τι πέρασες και πολύ ζόρικα το πρώτο τρίμηνο. Ελπίζω να μην μου αρχίσουν και εμένα οι εμετοί.. Ήδη σκέφτομαι μελλοντικά με την κοιλιά πως θα κοιμιζω την μικρή, που προς ώρας την κάνω πάνω κάτω στο σαλόνι αγκαλιά..  Εσένα η κορούλα σου έχει αντιληφθεί διαφορά στη στάση σου απέναντι της, με τις αγκαλιές κλπ;  Εγώ είμαι 7+5 τώρα, αλλά σκέψου ότι την προηγούμενη εβδομάδα που ακούσαμε καρδιά, δεν ήταν τόσο δυνατά και αυτό ακριβώς με αγχωσε. Άδικα προφανώς. Οπότε όχι κορίτσι μου, να μην αγχωθεις αν πας Παρασκευή και δεν την ακούσετε!! Αφού ξεκίνησαν και οι ναυτιες όλα θα είναι τέλεια και το σπορακι σου θα μεγαλώνει 🤗 ♥️♥️🧿🧿 Σε ευχαριστώ πολύ!! Την επόμενη Δευτέρα θα πάω πάλι μαζί με τις εξετάσεις που με έχει βάλει να κάνω. Ειλικρινά, ακόμα μου φαίνεται απίστευτο ότι είμαι έγκυος, ίσως επειδή προσπέρασα αυτό το στάδιο με τις χοριακες κλπ!! Με το καλό να υποδεχτείς και εσύ την μπεμπουλα σου γερή και υγιή στην αγκαλιά σου ♥️ 
    • Κορίτσια εμένα ο τράχηλος είναι πάντα εκεί στο 4,5.. αναρωτιέμαι αν θα μικρύνει για να γεννήσω..😕 Απ' ότι διάβασα γύρω στο 3,5 είναι ο μέσος όρος για αυτές τις εβδομάδες..μόνη μου τονίζω το έψαξα δεν είναι απάντηση γιατρού..μη σας παραπλανήσω..
    • Μια χαρά είσαι, τι να πω κι εγώ; 😀
    • Μα του είχα πει στην επίσκεψη ότι έχω λίγο τσιμπημένο ζαχαρο και στην πρώτη εγκυμοσύνη το ίδιο και ότι δεν είχα κάποιο θέμα σοβαρό με ρώτησε αν πήρα ινσουλίνη ειπα όχι απλά προσεχα λίγο την ζάχαρη και υδατάνθρακα και ότι κάνω μετρησεις με μηχανάκι αν ήταν θα μου έλεγε να τα στείλω μόλις βγουν 🤷‍♀️
    • @Mommyel εμένα κορίτσι μου ήταν 35,1 και εμένα από την κοιλιά το μέτρησε εσενα ποσο είναι; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...