Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΕΜΙΣΑΝ ΟΙ ΑΓΚΑΛΙΕΣ ΜΕ ΜΩΡΑ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ '12 ν8


Recommended Posts

καλημερα τρελοπιπινακια!!!!!

εχω βαλει την κορη μου για υπνο κ εχω απλωσει την κοιλαρα μου στον καναπε πραγματικα τετοια κοιλια ειχα οταν πηγα να γεννησω την ελενα κ τωρα ειμαι ακομη στον 7ο κ ειμαι τουμπανο λεμε!!!!!η μπεμπα τεντωνετε κουνιετε κ με ποναει μετα σκεφτομε τις εγκυουλες που κουβαλαν διδυμακια κ χαλαρωνω γιατι αν γκρινιαζω εγω τι να πειτε κ εσεις :lol::lol::lol:

σωστη σε βρισκω νανσυ :lol::lol::lol: ετσι οπως τα λες :lol::lol::lol: οσο ειναι στην κοιλια τα παμε οπου θελουμε μετα κλαφτα χαραλαμπε!!!!ειδικα μολις αρχισουν περπατημα μονο σε παιδοτοπο!!!!

κ εσενα ο αντρας σου τρελενετε ε???κουραγιοοοο!!!!παντως τα μωρακια στο τελος περνουν πολυ βαρος πιστευω θα τα βγαλεις πανω απο δυο κιλα το καθε ενα!!

νενε μου εγω οταν βγηκα απο το νοσοκομειο πηγα κ σε παιδιατρο εκτος νοσοκομειου μετα αλλαξα παλι γιατι δεν μου ταιριαζε,τωρα οαταν λειπει η δικια μας εχω αλλον παιδιατρο σε περιπτωση αναγκης...γενικα ειναι δυσκολο θεμα ο παιδιατρος να βρεις καποιον να τον εμπιστευτεις να νοιωθεις ανετα να παρεις τηλεφωνο οτι ωρα κ να ειναι....πηγαινε σε πολλους ως που να βρεις τον καταλληλο για εσενα...

κ εμενα πλαστικη μου εκαναν κ δεν ηξερα οτι εχω κομπο απο την μια μερια γιατι ηταν σαν σπυρακι νομιζωντας οτι ηταν σπυρακι το πιεζα κ το τραβηξα χεστηκα πανω μου οταν ειδα οτι εβγαλα κλωστη!!!!δεν εγινε καμμια ζημια ομως ειχαν περασει μερες!!!!

για τις γαζες που λεγατε εχθες η προχθες εμενα ο γιατρος μου αλλαξε γαζα οταν βγηακα απο το νοσοκομειο κ μετα απο μια εβδομαδα μας ειχε πει να την βγαλουμε κ μπορουσα να κανω μπανιο κανονικα απλα μετα σκουπιζα πολυ καλα την περιοχη της τομης κ εβαζα μπεταντιν για καποιες μερες με βολεψε πολυ το μπεταντιν σε μορφη κρεμας..

ελενα σιγα σιγα θα τον βρειτε τον ρυθμο σας!!!!θα μαθει κ ο οργανισμος σου στα νεα δεδομενα κ οταν θα κοιμασε 4 ωρες σερι θα νομιζεις πως κοιμασε μια εβδομαδα :lol::lol::lol:

καλα οταν την πηραν την κορη μου αιμα απο την πατουσα εγω καθομουν απο εξω κ εκλαιγα με μαυρο δακρυ...δεν αντεχα να ακουω την μικρουλα μου να κλαιει ουτε κ τωρα μπορω...

εστε υπομονη με τους κολικους ευχομε να περασει γρηγορα αυτο το σταδιο...εμας μας βοηθησε πολυ ο μαραθος(κιντερτε)κ οι βολτες μεσα στο σπιτι...

σας αφηνω για λιγο σημερα δεν νοιωθω καλα ζαλιζομε πολυ....θα τα πουμε μετα σμουτς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

maraki den kserw na sou pw i pethera mou pire til na erthei gia tin euxi tis 8hs meras k mas eipe oti auti den tin diavazoun pia k tha erthei na diavasei tin prwti euxi, egw kale piga k dipla sta petherika mou me ton mpempi mazi...

simera ton evgala k sto mpalkoni ligo....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia mou ti kanete? koimithika kala mexri tis 8 simera :) sikothika mono mia fora ti nuxta gia tsisa! mallon eixa agxothei pou eleipe o antras mou kai fobomoun min ginei kati kai leipei! exthe pou gurise mia xara koimithika :D

simera piga sto nosokomeio gia na enimeroso tin kartela mou kai anebika na do pos einai oi giatroi kai na sizitiso mazi tous! telika kaloi einai, me eidane, me eksetasane ligo (den exoun to mixanima pou exei o dikos mou giatros) kai kleisame kaisariki 8 augoustou.tote tha eimai 37ebd+2meres ligo noris mou fainete alla 14 pou elege o dikos mou giatros tha leipoun kai exoun xeirourgeia mono tetartes! tha to sizitiso kai me to giatro mou na mou pei ti gnomi tou, an kai molis tou po oti tha genniso sto nosokomeio, tha tsatistei pou tha xasei tosa lefta!!! eseis ti lete noris einai 37ebd+2meres gia genna???? pao na sas diavaso...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΝΩΡΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΔΙΔΥΜΑ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ.ΕΑΝ ΠΑΤΗΣΕΙΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΤΟΚΕΤΟΥ ΣΕ ΔΥΔΙΜΗ ΚΥΗΣΗ ΣΕ ΒΓΑΖΕΙ ΣΕ ΦΟΡΟΥΜ Κ ΟΛΕΣ ΓΕΝΝΑΝΕ 35-37Η Η 38Η ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΠΑΝΙΟ.Κ ΕΜΕΝΑ ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ 38Η ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕ ΑΝΧΩΣΕΙ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΠΡΟΙΓΟΥΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΑ ΜΟΥ ΕΑΝ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ 36Η ΜΕ 37Η!ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΙ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ Η ΜΗΤΡΑ ΤΟΣΟ ΒΑΡΟΣ Κ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΠΙΚΥΝΔΥΝΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΗΤΕΡΑ Κ ΕΠΙΣΗΣ ΤΑ ΜΩΡΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΧΩΡΟ Κ ΔΥΣΦΟΡΟΥΝ!

ΕΓΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΧΩ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΜΕΙΩΣΗ ΤΗΣ ΚΙΝΗΤΗΚΟΤΗΤΑΣ ΤΟΥΣ!

ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΓΕΝΝΑΜΕ ΤΟ ΠΟΛΥ 36Η.ΕΑΝ ΕΧΩ ΜΠΕΙ ΣΤΟΝ ΜΗΝΑ ΜΟΥ Κ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΤΟΝ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΜΕ ΞΕΓΕΝΝΑΕΙ..

Κ ΜΕ ΚΑΤΙ ΓΝΩΣΤΕΣ ΜΕ ΔΙΔΥΜΑ Η ΜΙΑ 34Η Η ΑΛΛΗ 35Η ΝΟΜΙΖΩ Κ ΜΑΛΙΣΤΑ ΣΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΣΠΑΣΑΝΕ ΤΑ ΝΕΡΑ.ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΜΑΙ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΜΕΝΗ ΓΙΑ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΣΤΙΓΜΗ ΑΠΟ ΕΔΩ Κ ΠΕΡΑ!Κ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΔΥΜΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σεξυ μανουλες τι μου κανετε???

Εχω το ''σκουλαρικι'' στο βυζι και σας γραφω.Πραγματικα αν κοιμηθω 2 ωρες νοιωθω πως κοιμηθηκα 12!!Αλλα το ματι παραμενει λιγο κλουβιο :D ...

Τωρα πια θηλαζουμε σχεδον ολες τις φορες ξαπλωμενοι και οι 2 αγκαλιτσα,κι ετσι κοιμαμαι κι εγω,αλλιως δεν παλευεται.Αγχωνομαι μην τον πλακωσω ή μη σκασει,αλλα με την παραμικρη του κινηση πεταγομαι ετσι κι αλλιως.

Ο αφαλουλης μας δεν επεσε ακομη,αλλα τον βλεπω να κοντευει.Σημερα θα βγω!!!Αμε...θα παω σουπερ μαρκετ!! :lol::lol: Αν προλαβω βεβαια και δε λυσσαει το βλασταρι μου.

Δε μου λετε βρε φιλες..Στο μαρσιπο τον κλασσικο ποτε μπορουμε να τα βαλουμε?Μπορουμε τοσο νωρις?

το κεφαλακι στηριζεται παντως σε αυτο το μαρσιπο.

Δοκιμασα και το ring sling αλλα δεν βολευει καθολου,κατι θα κανω λαθος,θα το τσεκαρω.

Η μαυρη γραμμη στην κοιλια θα ειναι παρουσα στα καλοκαιρινα μου μπανια να υποθεσω ε????

Συγγνωμη που λεω μονο τα δικα μου και δεν σας σχολιαζω ολες,αλλα τα διαβαζω ολα λιγο λιγο ,και οσο γραφω κανω κι αλλα πραγματα,και μεχρι να τα γραψω τα ξεχναω.Αλλα σας διασβαζω οποτε βρισκω λιγο χρονο,αληθεια!

Και τωρα ερωτηση-αστειο.. :? Ποτε θα μπορεσω να παω για ενα ποτακι με τον αντρα βραδακι????....

Πρεπει να παραγγειλω ενα σωρο συμπραγκαλα για να μαζευω γαλα και να το ταιζει αλλος ,και μου φαινεται πολυ μανουρα ολο αυτο το αποστειρωνε,κτλ.Με το αρμεγμα δεν εχω προβλημα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα ομορφουλες μου κοιλιτσες και μανουλιτσες.

Επιτελους επιστρεψαμε!!!!!! Χθες το βραδυ αργουτσικα......

Θα διαβασω καποια στιγμη τα νεα σας και θα τα ξαναπουμε ;););););)

Πολλα φιλακια στις κοιλιτσες και στα μωρακια μας :D:D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol: ΒΡΕ ΛΙΑ!ΕΝΝΟΕΙΣ ΝΑ ΠΙΕΙΣ Κ ΕΣΥ;;;ΑΥΤΟ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ..ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΠΟΤΗΡΙ ΜΠΥΡΙΤΣΑ ΑΝ ΕΝΝΟΕΙΣ ΠΙΟ ΒΑΡΙΑ ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΟΨΕΙΣ ΤΟ ΑΛΚΟΟΛ ΤΟ ΞΕΧΝΑΣ..ΣΕ ΒΑΡΕΣΕ ΤΟΣΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΤΟ ΜΕΣΑ Ε;;Κ ΕΣΥ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΓΙΑ ΠΟΤΟ ΘΕΣ;;ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΡΚΕΙ ΕΝΑΣ ΚΑΦΕΣ;ΑΧ ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΑΦΗΝΩ ΤΗΝ ΣΑΝΤΥ ΓΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΗΜΟΥΝ ΠΟΛΥ ΚΟΛΛΗΜΕΝΗ ΕΠΑΝΩ ΤΗΣ.ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΑΝΤΕΞΑ ΜΟΝΟ ΜΙΣΗ ΩΡΑ Κ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΣΤΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΛΑΜΠΙΚΑΡΩ.

ΛΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΣΕΣ ΕΙΧΕΣ ΤΑ ΝΥΧΙΑ ΤΩΝ ΠΟΔΙΩΝ ΣΟΥ ΒΑΜΜΕΝΑ;ΡΩΤΑΩ ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΓΙΑΤΡΟ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

beboula Καθόλου νωρίς καλέ εγώ γέννησα 37+3 μέρες και δεν είχα δίδυμη κύηση. Ο γιατρός μου μου είπε ότι κλεισμένες 37 εβδομάδες ζητάνε οι παιδίατροι αλλιώς τα κρατάνε για παρακολούθηση.

happy το κιντερντε μου είπαν ότι έχει πολύ ζάχαρη και δεν το συνιστούν οι παιδίατροι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nansoula mpika kai diavasa, opote den tha einai noris. esu pote tha kanoniseis imerominia? apo kinitikotika kala pame, troo ores ores kati dunates klotsies :lol::lol: podosfairistes tha bgoun mallon xaxax :lol::lol: mexri ti paraskeui pisteuo na exo teleiosei me ta psonia gia na etoimaso balitsa! rota to giatro sou apo do kai pera posa gr tha pernoun tin ebdomada! kathe fora leo na rotiso kai to ksexnao :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλιτσες μου, είμαι άυπνη γιατι είχα όλο το βράδυ τη μικρη με πυρετο και λέω να ξαπλωσω τώρα να κοιμηθω λιγάκι.

Οι πρώτες αντιδράσεις της απο το νέο δωμάτιο είναι θετικές θα σας πω λεπτομέρειες μετα, όπως θα διαβάσω και τα νεα σας αργότερα.

Φιλακια για την ώρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανσαρα δεν θα πιω αλκοολ εννοειται,και ουτε μου λειπει να σου πω την αληθεια.Για αργοτερα λεω..τωρα κανενα καφεδακι σελιγο καρο,με το μωρακι μας ,θα ειναι πολυ ωραια.Κι εγω δυσκολευομασι να τον αποχωριστω,αλλσ απορω αν το ζευγαρι μπορει να ειναι ξανα ''ζευγαρι''.

Τα νυχοποδαρα( :lol: ) τα ειχα βαμμενα ,και μαλιστα φουξια φλουο!Οταν τον ειχα ρωτησει στα τελευται ραντεβου ειχε πει δεν πειραζει.Αλλα και να πειραζε,εκεινη την ωρα δεν προλαβαν ουτε να με απολυμανουν,στην κυριολεξια,το τελευταιο που ακουσα ηταν ''ριξτε μπεταντιν!!'' τα νυχια θα κοιτουσαν??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια,ειμαι υπερβολικα κουρασμενη.Τι ζεστη ειναι αυτη!!!Τωτα μολις μπηκα απο Ιασω,τζιφος,μου εκαναν doppler και μια χααρα....Θα με ψαχουλεψει την Πεμπτη λεει.Γιατι αραγε???/δηλαδη το ψαχουλεμα σημαινει λιαν συντομως γεννα???????????????Αχ Παναγια μου....

Γιατι βρε Λια μου καφε δεν επινες καθολου κατα τη διαρκεια της κυησης????

Παω να κοιμηθω γιατι ειμαι λιωμα και θα τα πουμε το απογευμα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπεμπουλα καλη βδομαδα ειναι.. για να πω την αληθεια κοιταω την μπεμπα μου κ αναρωτιεμαι η μαλλον σας φανταζομαι με 2 μωρακια πως θα ειναι!!! ενα ονειρο!!!εννοειτε νομιζω πως θα εχετε κ καποια να σας βοηθαει!

εστε μου ακομα δεν εχουμε κοιλοπονους..ο γιατρος μου ειχε πει πως οτι τρωμε εμεις η μανουλες που θηλαζουμε τα παιρνει κ το μωρο..δλδ π.χ οσπρια φερνουν αερια..κοκα κολα επισης,γιατι εχει ανθρακικο(αερια)..ο καφες καλα ειναι ενα την μερα γιατι θα φερει νευρικοτητα..πινω κοκα μετα το θηλασμο..ετσι η μπεμπουλα δεν μου κανει καθολου κοιλοπονους.προς το παρον δλδ.. ;)

κατερινα περαστικουλια στην κορουλα!

ναταλια πηρα τηλ στον παπα κ το σηκωσε η παπαδια.. μου ειπε αυτα περι λεχωνας δεν ειναι της εκκλησιας απλα οι γιαγιαδες τ ειχαν αυτα.θα παρω ευχη μαλλον την παρασκευη..θα παρω τηλ το απογευμα.η ευχη ειναι για τις αρρωστιες..τιποτα αλλο..αα κ ερχεται στο σπιτι..

ναι νενε μου αν σε ψαχουλεψει το επομενο βημα ειναι γεννα σε καποιες ωρες.. ισως να ειδε οτι χεις ακομα περιθωριο.. κ εμενα ετσι εκανε..3ις φορες πηγα.. με ειχε ψαχουλεψει την τεταρτη το πρωι κ μου ειχε μεχρι το βραδυ θα γεννησω,αλλα τζιφος,την πεμπτη ξαναπηγαμε το μεσημερι να με ψαχουλεψει ο γιατρος μου κ πηγαμε κατευθειαν νοσοκομειο..κ γεννησα τελικα την παρασκευη.. δυστηχως εγω ταλαιπωρηθηκα πολυ με τους πονους τοσες μερες γιατι ειχα σκληρο κ χοντρο τραχηλο..αν γεννουσα στην κλινικη με τον γιατρο μου ισως να μην ταλαιπωριομουν τοσο πολυ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν μια χαρα τις είδε τις αλλαγες η μικρη, είδε και το port bebe δίπλα στο κρεβάτι μας και στο δωμάτιο της σε άλλη θέση το κρεβάτι της και την κούνια και το μπανακι. Το μπανακι της έκανε περισσότερο εντύπωση και ήθελε να το δει και ρώταγε στις διαφορες θήκες που έχει γιατι είναι και αλλαξιερα μαζι τι θα βάζουμε. Και σήμερα το πρωι ακουμπησα κάτι σιδερωμενα ρούχα πάνω στην αλλαξιερα για να τα βάλω στην ντουλάπα και μου λέει αυτο είναι του μπέμπη θέλω να ανέβω να δω. Α κάποια στιγμή με ρώτησε πως να μπει στο portbebe αλλα δεν της έδωσα σημασία και το ξέχασε.

Ελπίζω να συνεχίσουμε έτσι .....

Θα σας βάλω φωτογραφία αργότερα μεσα στη βδομάδα για να δω τι θα κάνω και με τα αυτοκόλλητα, πάντως επειδη θα έχουν κοινό δωμάτιο δεν θα το φωρτωσω πολυ.

Πάω να διαβάσω τώρα και τα δικα σας γιατι είδα γράψατε πολλα....σαν να βρήκαμε πάλι τους παλιούς καλούς ρυθμούς μας. :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΤΕ ΒΡΕ ΛΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ Κ ΕΣΥ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΟΥ!

ΚΑΦΕ ΕΓΩ ΕΠΙΝΑ ΟΤΑΝ ΘΗΛΑΖΑ ΤΗΝ ΣΑΝΤΥ ΝΤΕΚΑΦΕΙΝΕ Κ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΚΑΝΟΝΙΚΟ.ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΤΟΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ Κ ΔΕΝ ΜΕ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΤΟΝ ΚΟΒΩ ΕΞΑΛΛΟΥ ΕΠΙΤΡΕΠΟΥΝ ΕΝΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ!

ΚΑΥΤΕΡΑ ΜΗΝ ΦΑΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!ΕΓΩ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΣΤΕΙΛΕΙ ΑΔΙΑΒΑΣΤΗ!ΕΚΛΑΙΓΕ ΜΕ ΤΙΣ ΩΡΕΣ!!

ΛΙΑ ΜΟΥ ΣΕ ΤΙ ΔΩΜΑΤΙΟ ΗΣΟΥΝ;ΡΩΤΑΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΠΟΣΟ ΣΟΥ ΠΗΓΕ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΧΩΡΙΣ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ.ΕΧΕΙΣ ΙΚΑ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΤΕΛΦΙΝΑΚΙ ΕΜΕΝΑ ΔΗΛΑΔΗ ΜΕ ΤΑ ΤΡΙΑ ΠΩΣ ΜΕ ΚΟΒΕΙΣ;ΕΤΟΙΜΗ ΓΙΑ ΔΑΦΝΗ;ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΣΕΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΔΙΔΥΜΑ ΕΧΟΥΝΕ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΤΟΥΣ ΣΠΙΤΙ.ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΤΗΝ ΕΧΩ ΑΛΛΑ ΘΑ ΝΑΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ Κ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΚΤΑΤΟΥ ΑΝΑΓΚΗΣ ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΙΡΝΩ ΤΗΛ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΙΝΕΙ.

ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ Κ ΛΙΓΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΩ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΟΛΟΙ ΜΕ ΤΑ ΜΩΡΑ ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΟΚΑΡΙΣΤΕΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΩ Η ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΒΟΗΘΕΙΑ ΝΑ ΑΦΟΡΑ ΒΟΛΤΕΣ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ Κ ΚΑΝΕΝΑ ΣΙΔΕΡΩΜΑΤΑΚΙ..ΑΛΛΙΩΣ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΜΑΖΕΥΟΝΤΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΛΟΧΟΙ!! :lol::lol:

ΣΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΠΑΝΤΩΣ ΝΑ ΕΙΧΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΟΛΑ ΜΟΝΗ ΠΑΡΟΤΙ ΠΡΩΤΑΡΑ! ΜΑΓΕΙΡΕΜΑ ΣΙΔΕΡΩΜΑ ΚΤΛ.ΑΚΟΥΩ ΑΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΦΕΡΝΟΥΝ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ Κ ΜΑΛΙΑΣΤΑ ΓΙΑ ΚΑΙΡΟ..Ε ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΛΙΓΟ ΥΠΕΡΒΟΛΗ..

ΠΡΟΧΘΕΣ ΕΜΑΘΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΓΝΩΣΤΗ.ΕΚΤΟΣ ΟΤΙ ΚΑΠΝΙΖΕ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ.ΜΩΛΙΣ ΓΕΝΝΗΣΕ ΑΝΑΕ ΤΣΙΓΑΡΟ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ Κ ΕΚΟΨΕ ΤΟ ΓΑΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΠΝΙΖΕΙ..ΕΦΕΡΕ Κ ΤΗ ΜΑΜΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΤΑ ΒΡΑΔΥΑ ΕΠΕΙΔΗ ΚΟΥΡΑΖΟΤΑΝ ΤΗ ΜΕΡΑ... :o:o:o ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!!ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ!ΜΑ ΝΑ ΜΗ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΤΟΣΟ ΔΑ ΜΙΚΡΗ ΘΥΣΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ..Κ ΕΓΩ ΚΑΠΝΙΖΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΒΑΛΑ ΠΟΤΕ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ!ΤΟΣΟ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ ΕΙΜΑΙ;

Α!Η ΠΑΙΔΟΨΥΧΟΛΟΓΟΣ ΘΑ ΡΘΕΙ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ Κ ΜΟΥ ΠΕ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ Ο ΕΡΧΟΜΟΣ ΔΙΔΥΜΩΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ.ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ!!

ΚΟΚΟΝΑ ΜΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΟΤΙ ΜΟΥ ΠΕΙ ΜΠΑΣ Κ ΑΛΛΑΞΕΙ Κ Η ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανσυ δες τι θα σου πει ο παιδοψυχολογος πάντως και μόνο ότι το τελευταίο διάστημα σε έχει συνέχεια μαζι της είναι πολυ σημαντικο για όσες αλλαγες θετικες έχεις δει πάνω της. Ρωτα συμβουλές για το πως θα αντιμετωπίσεις την ζήλια που θα βγάλει και που θα είναι φυσιολογική όταν έρθουν τα δίδυμα. Έχεις και γιατρο σήμερα θα περιμένουμε να μας πεις τι σου είπε και ποσα κιλακια θα έχουν παει τα μωρακια σου.

Έλενα είναι πολυ πολυ μικρούλα για προγραμμα γενικά πρωτομανουλες να ξέρετε ότι μπορει τη μια μέρα να κοιμούνται δυο τρεις ώρες και την άλλη να είναι πολυ ανησυχία. Υπομονη έχετε πολυ καιρο μπροστά σας μέχρι να πεις ότι φτιάχνουν προγραμμα, δεν θέλω να σας απογοητευσω αλλα μιλάμε για μήνες!

Happy μια χαρα τα νεα της μπεμπουλας σου, ξεκινά και εσυ τις ετοιμασίες σιγα σιγα.

Αλέκα μου μπράβο που βγαίνεις είναι ότι καλύτερο για να είσαι εσυ καλα για τον μικρούλη σου.

Ελένη για πες εντυπώσεις απο την ταινία. Για παιδιατρο μια είχα απο την αρχη αλλα πριν καταλήξουμε σε αυτη είχα δει πριν γεννησω άλλους δυο που απλά δεν μου έκαναν κλικ. Αυτη είναι νεα, έχει ένα κοριτσάκι μισό χρόνο μεγαλύτερο απο την δικια μου, είναι υπέρ του θηλασμου πολυ σημαντικό για μένα και στην πορεία είδα ότι δεν δίνει εύκολα αντιβιωσεις πάλι που το θεωρώ καλο, α και μου έχει απαντήσει στο τηλέφωνο τεσσερις το πρωι οπότε θεωρώ ότι έχω κάνει καλη επιλογή.

Ανθη μου ξεκουραστηκες το σαββατοκύριακο ωραία, θα δεις την φραουλιτσα σου σήμερα περιμένουμε τα νεα σου.

Ναταλια πες μας για τη ευχή γιατι πολλα ακούγονται είναι η αλήθεια.

Σταυρουλα απο αυτα που γράφεις βλέπω ότι τα πάτε πολυ καλα και έχετε προσαρμοστει μια χαρα με τον μικρούλη σου, έτσι να δίνεις κουράγιο και στις αλλες πρωτομανουλες.

Beboula για δίδυμα νομίζω είναι καλα στην 37η εβδομάδα, να πανε όλα καλα δες τι θα σου πει και ο δικος σου γιατρός.

Αμαλία κάθε μαρσιπος συνήθως λέει απο ποσα κιλα η αν είναι απο νεογέννητο ή όχι. Προσπάθησε πάλι τον ring sling γιατι έχω και εγω τέτοιον και την έβαζαν μέσα πριν σαραντησει. Α και για την γραμμή που ρωτησες θα την έχεις αρκετο καιρο ξεθωριάζει σιγα σιγα βέβαια.

Σας πρόλαβα πάνω στην ώρα γιατι ξύπνησε το αρρωστουλικο μου

Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΕ 2,5 ΩΡΕΣ ΕΧΩ ΓΙΑΤΡΟ Κ ΕΚΑΤΣΑ Κ ΕΦΑΓΑ ΚΩΛΟΧΤΥΠΑ ΜΕ ΜΑΚΑΡΟΝΙΑ Κ ΚΟΝΤΕΥΩ ΝΑ ΠΕΘΑΝΩ!!!!ΘΑ ΜΟΥ ΤΡΩΣ ΕΛΑΦΡΑ ΝΑΝΣΟΥΛΙ Ε;;;Κ ΕΓΩ ΘΑ ΤΟΥ ΠΩ!ΝΑΙ ΝΑΙ ΓΙΑΤΡΕ ΜΟΥ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαίρεται. Δεν είχαμε καμιά γέννα αυτές τις μέρες;

Εμείς το σ/κ δεν πήγαμε πουθενά και γενικά οι μέρες μας κυλούν με τον ίδιο τρόπο. Αράζω όσο περισσότερο μπορώ για να μαζέψω δυνάμεις για τον άλλο μήνα. :lol:

Ρε κορίτσια σας διαβάζω και νιώθω λες και ζουμε στο 1850 και όχι στο 2012. :o:o Πάρτε καλέ τα μωρά σας και βγείτε μια βόλτα. Άστε πια αυτές τις βλακείες με τους σαραντισμούς. Δηλ για να καταλάβω και εγώ ποιος είναι ο λόγος που κλείνεστε μέσα στο σπίτι;;; Ιατρικός;; Γιατί δεν νομίζω ότι υπάρχει σοβαρός γιατρός που θα σας πει ότι υπάρχει επιστημονικός λόγος να κάθεστε μέσα 40 μέρες, άντε το πολύ 1-2 εβδομάδες. Θρησκευτικός;;;;; Απ'αυτά δεν ξέρω και πολλά, αλλά αν είναι να πάθετε κατάθλιψη όπως λέτε, τότε κάντε αυτή τη φοβερή "αμαρτία"και μετά πηγαίνετε για εξομολόγηση. Η ευχή είναι για τις αρρώστιες;;;; :shock: Άλλο και τούτο πάλι :lol::lol::lol::lol::lol: Δηλ ο Αλεξανδρος μου είναι θαύμα της φύσης που ποτέ δεν πήρε ευχή και έχει αρρωστήσει μονο 1,5 φορά;;

Επίσης, δεν ξέρω τι εμπειρίες έχετε από το περιβάλλον σας, αλλά το να περιμένετε ένα νεογέννητο να κοιμάται σερί την νύχτα, να τρώει συγκεκριμένες ώρες, να τρώει σε 10 λεπτά κλπ, μονο ως όνειρο καλοκαιρινής νυχτός μου ακούγεται!!!! :D

Σίγουρα υπάρχουν και μωράκια που είναι πραγματικά μονο μαμ, κακά και νάνι, αλλά τόσο καιρό που μιλάω στο φόρουμ αλλά και απο συγγενείς και φίλους το ποσοστό αυτό δεν ξεπερνά το 5%.

Γι'αυτό πιστεύω ότι όσο πιο γρήγορα αποδεχθείτε και συνειδητοποιήσετε ότι όλα αυτά που σας συμβαίνουν είναι φυσιολογικά τόσο πιο γρήγορα θα ηρεμήσετε και δεν θα έχετε νεύρα, άγχος και κλάματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαξίμ όσο μπορείς θήλαζε τον μικρό χωρίς ψευδοθηλές. Μόνος του θα τις βγάζει προς τα έξω. Ρώτησες αν πρεπει να τον ξυπνάς για να φάει. Αν το μωρό σου παίρνει ικανοποιητικό βάρος, κάνει γύρω στους 8-12 θηλασμούς την ημέρα, βρέχει 5-6 πάνες την ημέρα, τότε μην το ξυπνάς. Αν όχι, τότε ίσως θα έπρεπε να τον ξυπνάς για να εξασφαλίσεις και εσύ από την μεριά σου ότι θα έχεις ικανοποιητική παραγωγή γάλακτος, δηλ για να εδραιωθεί η γαλουχία.

Το γάλα που αντλείς διαφορετικές ώρες της ημέρας, ναι μπορείς να το αναμίξεις και να το αποθηκεύσεις αρκεί να έχουν την ίδια θερμοκρασία. Δηλ όταν αντλεις γάλα πρώτα θα το βάζεις στο ψυγείο να παγώσει και μετά θα το αναμιγνύεις με αυτό που είχες αντλήσει νωρίτερα και είναι ήδη στο ψυγείο.

Κατερίνα ο μικρός ακόμα δεν είναι σε ηλικία που ζητάει παιχνίδια ή κάτι παρόμοιο, μονο βόλτες και φαγητό ζητάει. :lol: Οπότε θα του φέρει παγωτό η αδελφούλα του και θα είμαστε όλοι ευτυχισμένοι. ;) Περαστικά στη μικρή. Τι καλά που το πήρε πάντως με το δωμάτιο και τα πράγματα.

Ανθή τι κλάδο είσαι; Εγώ είμαι φιλόλογος και δούλευα σε φροντιστήρια μέχρι που γέννησα τον Αλεξανδρο. Τώρα κάνω μονο κάποια ιδιαίτερα.

Σταυρούλα για τους κολικούς δοκίμασε μασαζάκι με αμυγδαλέλαιο, χλιαρό ντουσάκι, βόλτες και κούνημα στα χέρια. Συχνά τα ευχαριστεί να τα έχεις μπρούμυτα στο χέρι σου, έτσι ώστε το χέρι σου να πιέζει ελάχιστα την κοιλίτσα και να του χαιδεύεις την πλατούλα με το άλλο χέρι. Γιατί να βάζεις ζάχαρη στο τίλιο; Αστο σκέτο, για να μην μαθαίνει και σε πολύ γλυκές γέυσεις ο μπέμπης. Η φίλη σου σε παραπληροφορεί :lol::lol::lol::lol: δεν υπάρχει ορμονη κατα το θηλασμό που να εμποδίζει τη χαρά και την απόλαυση στον έρωτα :lol::lol::lol::lol:

Έλενα να σου ζήσει η μπέμπα σου, να είναι γερή και δυνατή. Δυστυχώς τη φωτογραφία δεν μου την ανοίγει, αλλά φαντάζομαι θα είναι κορίτσαρος!! Αν συνεχίζεις να πονάς στο θηλασμό πιθανον δεν πιάνει καλά τη θηλή η μικρή. Ψάξτο λίγο στο ίντερνετ για να μην ταλαιπωρήσε άδικα.

Νατάσαμαρία και σ'εσένα πολλές ευχές για την κουκλίτσα σου.

Νάνσυ ξέρω και 6χρονο που όταν απέκτησε αδελφάκι καθόταν στο ριλάξ και έπιανε πιπίλα. Μην πανικοβάλλεσαι, το συζυτάς και με την παιδοψυχολογο. Τις τελευταίες εβδομάδες τα έμβρυα παίρνουν μεγαλύτερο βάρος. Τον 9ο παίρνουν μέχρι και 250 γρ την εβδομάδα. ΄

Νενε χαλάρωσε αφού όλα είναι μια χαρά. :D Πλησιάζει η ώρα. ;)

Στον θηλασμό δεν απαγορευεται το αλκοόλ. [-x Όλα με μέτρο. Ούτε ο καφές απαγορεύται. Για να επηρεάσει ο καφές το μωρό πρέπει να πιείτε πάνω από 5 την ημέρα.

Οπότε Αλέκα και Λία πίνετε άφοβα και μπύρες με αλκοόλ και καφέδες και ό.τι ποτό θέλετε. ;)

Λία η ξαπλωτή στάση θηλασμού είναι όλα τα λεφτά!!! :-bd:-bd Ξαναδοκίμασε το σλιγκ που είναι πιο μαλακό για το μωρό, γιατί συνήθως οι μάρσιποι είναι κάπως δύσκαμπτοι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια εμένα ο τράχηλος είναι πάντα εκεί στο 4,5.. αναρωτιέμαι αν θα μικρύνει για να γεννήσω..😕 Απ' ότι διάβασα γύρω στο 3,5 είναι ο μέσος όρος για αυτές τις εβδομάδες..μόνη μου τονίζω το έψαξα δεν είναι απάντηση γιατρού..μη σας παραπλανήσω..
    • Μια χαρά είσαι, τι να πω κι εγώ; 😀
    • Μα του είχα πει στην επίσκεψη ότι έχω λίγο τσιμπημένο ζαχαρο και στην πρώτη εγκυμοσύνη το ίδιο και ότι δεν είχα κάποιο θέμα σοβαρό με ρώτησε αν πήρα ινσουλίνη ειπα όχι απλά προσεχα λίγο την ζάχαρη και υδατάνθρακα και ότι κάνω μετρησεις με μηχανάκι αν ήταν θα μου έλεγε να τα στείλω μόλις βγουν 🤷‍♀️
    • @Mommyel εμένα κορίτσι μου ήταν 35,1 και εμένα από την κοιλιά το μέτρησε εσενα ποσο είναι; 
    • Κορίτσι μου αφού ξέρεις τι να προσέξεις και ελέγχεις τις τιμές του ζαχάρου σου νομίζω θα είσαι εντάξει. Αφού ήξερες ότι έχεις διαβήτη κύησης λογικό να βγει η καμπύλη εκτός ορίων. Εγώ θα πήγαινα σε διατροφολόγο να με κατατοπίσει κτλ αλλά έχοντας κατά νου ότι είναι η πρώτη εγκυμοσύνη μου. Τώρα εσύ αφού έχεις δει τι σου ανεβάζει το ζάχαρο και το ελέγχεις με το μηχάνημα, δεν θέλει άγχος!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...