Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΕΜΙΣΑΝ ΟΙ ΑΓΚΑΛΙΕΣ ΜΕ ΜΩΡΑ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ '12 ν8


Recommended Posts

Πολυ ησυχια έχει σήμερα το θεματακι μας!!!!!!

Λια να σου πω την αλήθεια δεν έχω ρωτήσει στο μαιευτήριο τι χαρτιά χρειάζονται θυμάμαι απο την πρώτη φορα την ληξιαρχική πράξη γάμου και τις ταυτότητες μας αλλα επειδη πήρε εδω το μάτι μου και την βεβαίωση οικογενειακής κατάστασης είπα ας την έχω και αυτη ;) Μια χαρα τα νεα απο την αιματολογο να σκέφτεσαι ότι λίγος καιρός έμεινε και μέχρι το τέλος του καλοκαιριού θα έχεις ξεμπερδεψει με τις ενέσεις, θα έχεις και τον μπέμπη σου αγκαλια και ούτε θα σε νοιάζει τότε.

Αλέκα μια χαρα έκανες και βγηκες, το πιο σημαντικό είναι να νιώθει η μαμα καλα και να κάνει πράγματα που την ευχαριστούν για να έχει καλη ψυχολογία και να αντέχει.

Ναταλια μην ψάχνεις να βρεις προγραμμα είναι πολυ πολυ μικρουλης ακόμα, τώρα για το γάλα που έβγαλε δεν ξέρω να σου πω ήταν εμετος η καμία γουλιτσα?

Πολυ ζέστη και σήμερα...έφτιαξα και το παγωτό της Ελενας σήμερα, άντε να γυρίσει να μας γράψει την εμπειρία της.

Φιλακια σε κοιλιτσες και πατουσακια :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

γεια σας κοριτσακια μου!τι κανετε;

οντως πολυ ησυχια σημερα,αλλα σχεδον οι μισες ειστε μανουλες κ θα ασχολειστε με τα μωρακια σας.

συμφωνω με το κατερινακι οτι ειναι πολυ μωρακια ακομα για να αγχωνεστε για το προγραμμα τους.αλλα μωρα μπορει να φτιαξουν προγραμμα στις 40 μερες αλλα στον ενα χρονο.κ μιλαω για τον υπνο κ οχι για τον θηλασμο.κ σχετικα με τον θηλασμο δεν εχω πολυ εμπειρια μιας που τον θηλασα σχεδον 40 μερες οποτε δε ξερω κ πολλα,παντως ολα θα ερθουν σε ενα προγραμμα χωρις να το καταλαβετε,θα δειτε.κ εγω αντιθετα πιστευω πως ενω σου φαινεται οτι δε περναει ο καιρος στην αρχη ξαφνικα παει το παιδι π.χ ενος ετους κ λες καλα ποτε πηγε ενος κ τα ξεχνας ολα αυτα που περασες στην αρχη.θα δειτε.καλα εγω με τον αντωνη που ειναι τωρα δυομιση δε θυμαμαι τιποτα,μου περασε πολυ γρηγορα ο καιρος.

λια μου πιστευω αυτο με την ανασφαλεια το νιωθεις γιατι ακομα εισαι πρωτομανουλα κ νιωθεις ανασφαλεια βασικα απεναντι στο μωρο κ μη προκυψει κατι που ισως θες βοηθεια.κ εγω ετσι ενιωθα τον πρωτο καιρο.οπως η ιστορια που σας ελεγα με τη πρωτη φορα που αλλαξα τον αντωνη απο καλα που ειχα φοβηθει λες κ τι εκανα.ενιωθα πολυ ανασφαλεια που επρεπε να παει για δουλεια ο αντραςμου αλλα με τον καιρο περασε κ αυτο.

ναταλακι μου μηπως εβγαλεμεγαλη γουλιτσα,μηπως εφαγε πολυ κ εκανε σαν εμετο,τι να πω...θα τα εχετε αυτα.εμενα ειχε κ παλινδρομηση θυμαμαι κ αρκετα συχνα ειχε πονακια στη κοιλιτσα κ μου εβγαζε συχνα γουλιες κ μου εκανε κ κανενα εμετουλη.αλλα η παλινδρομηση αν θυμαμαι εμφανιστηκε περιπου 2 μηνων οταν ηταν κ οχι απο τοσο βρεφακι.παντως θυμαμαι μερι 6 μηνων δηλ μεχρι να ξεκινησει κρεμες κ φαγακια ειχαμελιγο θεμα με γουλιες.οσο για το γαλα να μη το πετας κ ας εχεις,εγω επειδη ειχα νοικισαει θηλαστρο τοτε ειχα παρει κ κατι σαν μπολακια απο το mothercare κ τα φυλαγα καταψυξη.εκτος κ αν ειχα σκοπο να δωσω τη νυχτα οπου τα φυλαγα ψυγειο.οπως τα ειπε το κατερινακι ειναι παντως.

αλεκακο μου τα ματακια του ο τονι απο μενα τα πηρε,εσυ παρακαλας να τα παρει απο τον αντρα σου,;δε καταλαβα καλα :D παντως ειναι πολυ καλο το μωρακι σου,μπραβο,αληθεια η σαντυ τωρα που περνανε οι μερες πως συμπεριφερεται;

αντωνια μου ειδα τον γιο σου στο φεις κ ειναι πολυ πολυ γλυκουλης!!αχ θελω να τον φαω!!οπως κουκλια ειναι κ της εστε κ ναταλακι,κοριτσια φτου φτου,ειναι κουκλια!κ θα αλλαξουν κ πολυ κ θα δειτε ποσο πιο ομορφα θα γινουν!

εγω ειμαι μονη μου ο αντρας μου δουλεια κ το παιδι ειναι στη πεθερα μου,της τον πηγα το μεσημερι να φαει εκει κ να τον κρατησει,της ελειψε που λειπαμε τοσες μερες κ τον ηθελε,ευκαιρια για λιγη χαλαρωση.αν κ καναμε κατι δουλειες με τον αντρα μου,βασικα εκεινος εκανε πιο πολλες εγω μαγειρεμα,απλωμα ρουχων κ ενα ξεσκονισμα.ο καημενος εκανε πολλα κ μετα ηταν κομματια να παει δουλεια κ τονλυπηθηκα.αλλα δε ξερω αν φταιει η ζεστη η που περνανε οι μερες αλλα νιωθω πολυ ευκολα κουραση αλλα πολυ ευκολα,εσεις νιωθετε ετσι ρε κοριτσια;κ κοιμαμαι κ καλα γενικα κ ξυπναω κ 9.30 δε ξυπνω ξερω γω 8 να πω δεν αντεχω μεχρι το μεσημερι,πως θα αντεξω σκεφτομαι.

παντως εχει πολυ ζεστη,σκεφτομαι κ οτι θα ηθελα τοσο πολυ να παω διακοπες,ο αντρας μου με παρακαλαει να; παμε μαζι στο χωριο αλλα εγω φοβαμαι να παω,βεβαια θα μου λειπει τοσο πολυ το παιδι κ δε ξερω τι να κανω.αλλα θα ειμαι 8ο μηνα κ ειναι επικινδυνα.ο γιατρος με αφηνει αλλα εγω θελω να νιωθω οτι ειμαι κοντα αν χτυπα ξυλο συμβει κατι.κ θα μενω στους γονεις μου οπου το μητερα ειναι κ 10 λεπτα,πολυ κοντα.δε ξερω τι να κανω. :?

παω να πιω νερο τωρα εχω σκασει απο διψα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βαριεμαι παλι αφηστε που κατουριεμαι κιολας και ξαναρθαν τα λοχεια μου δυναμικα φουλ αιμα!!!! αχ να σχολασει ο μπομπ να παω κανενα σουπερ να παρω κανενα φρουτο γιατι μπαιλντισα!!!! κανει και την κωλοζεστη αστα να πανε....

βρε ναταλακι σιγουρα ηταν γαλα??? μηπως σου κατουρησε ολο το κρεβατι?

βικακι εγω θα πηγαινα λιγες διακοπες μονο και μονο να ξεφυγει το μυαλο μου απο την καθημερινοτητα

ααα κατι ασχετο σημερα το πρωι που σηκωθηκα ηταν ματωμενο το αφαλακι του μεχρι και το φανελακι ειχε λερωθει... τον καθαρισα και του εβαλα βαμβακακι με υνοππνευμα και το εκλεισα, εκανα καλα??? βλεπετε επειδη ο κυριος κοιμαται μπρουμητα υπεθεσα οτι τριφτηκε και το ματωσε. μετα απο αυτο τον κοιμηζω ανασκελα (οσο κοιμαται δηλαδη) και καθαρισε..... ετυχε σε καμια σας αυτο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναταλία όχι αποθήκευα κάθε φορά αυτό που έβγαζα. Δεν κάνει να μείνει εκτός ψυγείου ή κατάψυξης γιατί μετά χαλάει. Το αποθήκευα σε αποστηρομένους ουροσυλλέκτες στην κατάψυξη.

Σίγουρα αξίζει να το φυλάξεις για κάποια στιγμή που θα γκρινιάζει και θα έχεις κουραστεί.

Εγώ κορίτσια πέρασα δραματική νύχτα χτες το βράδυ. Ξεκινήσαμε κολικούς και τρομερό κλάμα. Το παιδί μου πλάνταξε. Ένιωσα πολύ άσχημα κόντεψαν να με πάρουν τα κλάματα από την απελπισία μου. Ούτε με το βυζί ηρεμούσε. Τελικά βράσαμε λίγο τίλιο και του δώσαμε και ησύχασε λίγο. Κοιμήθηκε μόνο 3 ώρες και καμία ωρίτσα ακόμα το πρωι. Ατιμοι κολικοί :evil: . Είμαι κι εγώ ξάγρυπνη και ταλαιπωρημένη. Μόλις κατάφερα να κάνω ένα ντουζ γιατί αποκοιμήθηκε και ο σύζυγος κοιμάται. Ούτε αποτρίχωση δεν προλαβαίνω να κάνω και τώρα που κάνει ζέστη δεν μπορώ να φορέσω και παντελόνι γιατί σκάω. Τι ζέστη είναι αυτή? Τον έγδυσα τελείως τον μικρό μόνο με το pampers είμαστε γιατί σκάμε.

Νενε γεννήθηκε 3280γρ.Έχει πάρει μισό κιλό. Σε ζηλεύω που θα πας σινεμά. Ήθελα κι εγώ να δω αυτή την ταινία αλλά απ'ότι φαίνεται θα την κατεβάσω να την δω στο home cinema.

Ναταλία βγάζουν γουλίτσες μην ανησυχείς δεν είναι τίποτα. Θέλει καλό ρέψιμο. Να τον κρατάς στον ώμο σου να ρευτεί. Αν ήταν κανονικός εμετός καλό είναι να πάρεις να συμβουλευτείς έναν παιδίατρο μην περιμένεις να περάσουν οι μέρες εφόσον προκύπτει κάτι τέτοιο.

Αλέκα δεν είναι τίποτα καλά έκανες. Απλά δεν έχει θρέψει τελείως ακόμα γιαυτό έβγαλε αίμα. Σε λίγο καιρό θα ξεραθεί. Εμένα έκανε 3 εβδομάδες και δεν είχε πέσει ακόμα και φέραμε τον παιδίατρο την Παρασκευή και του το έβγαλε. :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμας επεσε μονο του στην 7η μερα και γιαυτο δεν αγχωθηκα να παρω το παιδιατρο λογω που επεσε σχετικα νωρις δεν προλαβε να θρεψει... το καλο ειναι οτι μεσα πορτ μπεμπε κοιμαται ναετα ανασκελα ενω ο σκατουλης στη κουνια μονο μπρουμητα!

υπομονη με τους κολικους στη σαντυ τους ειχα μεχρι 2μηνων αλλα ειχαμε ωραριο κλαμα απο τις 5 το πρωι μεχρι τις 7! αν τον ηρεμει το τηλιο δως του για να μη ταλαιπωρησε και εσυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕς!ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΓΚΥΕΣ ΒΟΛΤΑΡΟΥΝ!ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΟΝΕΣ ΣΠΙΤΙ ΓΙΑΤΙ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΜΑΣ ΠΗΓΕ ΓΙΑ ΨΑΡΕΜΑ!

ΑΛΕΚΑ ΔΕΝ ΕΒΑΖΕΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΟΙΝΟΠΛΕΥΜΑ ΣΤΗΝ ΓΑΖΟΥΛΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΝ ΟΜΦΑΛΟ;

ΛΙΑ ΜΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙς ΟΠΟΤΕ ΕΙΣΑΙ ΕΤΟΙΜΗ..

ΕΧΕΙ ΑΦΟΡΗΤΗ ΖΕΣΤΗ!!ΕΧΩ Κ ΤΑ ΔΥΟ ΚΛΙΜΑΤΙΣΤΙΚΑ!!Κ ΕΓΩ ΕΣΤΕ ΜΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΠΟΤΡΙΧΩΣΗ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΑΛΛΑ ΖΕΣΤΑΙΝΟΜΑΙ...

ΔΕΥΤΕΡΟΜΑΝΟΥΛΕΣ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΕΒΓΑΛΑ ΤΟΝ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΤΗ ΝΑ ΤΟΝ ΠΛΥΝΩ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΧΕΙ Κ ΛΙΓΑ ΑΛΑΤΑ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ Κ ΕΧΩ ΠΕΤΑΞΕΙ ΤΙς ΟΔΗΓΙΕΣ Κ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΩΣ ΤΟΝ ΚΑΘΑΡΙΖΑ :lol::lol: ΝΑ ΒΑΛΩ ΛΙΓΟ ΞΥΔΙ Κ ΝΑ ΤΟΝ ΒΑΛΩ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ;

ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΒΑΛΑ ΤΑ ΠΛΥΝΤΗΡΙΑ Κ ΕΧΩ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΣΙΔΕΡΟ..ΤΟ ΚΑΝΕΙ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΠΛΕΟΝ ΑΛΛΑ ΘΑ ΓΥΡΙΣΕΙ ΔΕΥΤΕΡΑ Κ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΒΛΕΠΩ..Η ΚΟΥΝΙΑ ΕΧΕΙ ΓΕΜΙΣΕΙ..Κ ΛΕΩ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΑΝ ΚΟΙΜΗΘΕΙ Η ΜΙΚΡΗ ΝΩΡΙΣ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ Κ ΝΑ ΣΙΔΕΡΩΣΩ ΚΑΘΙΣΤΗ ΒΕΒΑΙΑ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ

ΘΗΛΑΣΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ Κ ΤΑ ΚΙΛΑ ΘΑ ΦΥΓΟΥΝ ΑΜΕΣΩΣ Κ ΤΟ ΣΩΜΑ ΘΑ ΕΠΑΝΕΛΘΕΙ ΓΡΗΓΟΡΟΤΕΡΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΩΛΙΣ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑ ΟΤΙ ΕΧΩ ΑΠΕΙΡΑ ΜΠΙΜΠΕΡΟ!!ΤΑ ΕΒΓΑΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΠΛΥΝΩ Κ ΝΑ ΤΑ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΩ Κ ΟΤΑΝ ΤΑ ΧΡΕΙΑΣΤΩ ΝΑ ΘΕΛΟΥΝ ΜΟΝΟ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗ.ΜΑΛΛΟΝ ΑΡΧΗΣΕ ΝΑ ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ ΤΟ ΑΙΣΘΗΜΑ ΤΗΣ ΦΩΛΙΑΣ :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου είστε καλά?

Εμεις το έχουμε ρίξει στα μπάνια, μιας και σε λίγο καιρό εγώ δεν θα ξανακάνω :(

Γενικά παντως δεν έχω όρεξη για πολλά πολλά. Ψιλοέχει πέσει η ψυχολογία μου, με έχει πιάσει άγχος και ανυπομονησία.Τελειωσα και τις αγορές και τις δουλειές που με κρατούσαν σε εγρήγορση και τώρα έχω νευράκια. Εχω και τον καθένα που μου λέει κακομοίρα πώς την παλεύεις μεσα στο καλοκαίρι με την εγκυμοσύνη και μετά θα είσαι πάλι κλεισμένη και με κάνουν ακόμα χειρότερα :( Περισσότερο λυπάμαι τον άντρα μου γιατί τον έχω πρήξει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΑΡΙΑΔΝΗ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΑ ΕΧΩ ΣΚΕΦΤΕΙ ΑΥΤΑ;;;;Κ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ Η ΩΡΑ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΠΙΟ ΕΥΑΙΣΘΗΤΗ..ΜΟΥ ΤΗΝ ΔΙΝΕΙ ΠΟΥ ΓΥΡΝΑΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΣΠΙΤΙ Κ ΔΕΝ ΠΑΜΕ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΓΙΑΤΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΠΟΣΟ ΘΑ ΚΛΕΙΣΤΩ ΜΕΤΑ ΑΛΛΑ Ο ΚΑΚΟΜΟΙΡΗΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ Κ ΤΙ ΦΤΑΙΕΙ ΑΥΤΟΣ..

ΑΛΛΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΟΛΟ ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ ΘΑ ΤΟ ΦΑΩ ΕΓΩ Κ ΜΟΥ ΤΗΝ ΔΙΝΕΙ..ΕΠΕΙΔΗ ΤΑ ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΞΑΝΑ ΞΕΡΩ ΚΑΛΑ ΟΤΙ ΔΕ ΘΑ ΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ..ΚΑΚΑ ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ ΟΤΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΠΑΙΔΙ-ΠΑΙΔΙΑ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΠΕΦΤΕΙ ΣΤΗΝ ΜΑΜΑ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΑΠΛΑ ΣΕ ΞΕΚΟΥΡΑΖΕΙ ΕΛΑΧΙΣΤΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ..Ο ΑΝΤΡΑΣ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΤΑ ΧΟΜΠΥ ΤΟΥ ΚΤΛ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΑΜΑ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ..

ΥΠΟΜΟΝΗ ΘΕΛΕΙ ΑΡΙΑΔΝΗ ΜΟΥ!ΑΠΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΟΣΟ ΔΥΝΑΤΟΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΜΕΝΗ..

ΓΙΑ ΑΥΤΟ Κ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΜΕΝΟΥΝ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΟΥΝ ΤΟΝ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ ΡΟΛΟ ΤΗΣ ΜΗΤΡΟΤΗΤΑΣ!ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΛΛΑ ΦΥΣΙΚΑ Κ ΕΓΩ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΜΑΙ Κ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΘΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΔΩΣΕΙ Κ ΕΜΕΝΑ!ΘΑ ΜΟΥ ΛΕΙΨΕΙ Κ Ο ΞΕΝΙΑΣΤΟΣ ΚΑΦΕΣ Κ ΤΟ ΣΙΝΕΜΑ Κ ΤΟ ΘΕΑΤΡΟ Κ ΓΕΝΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΜΙΚΡΑ ΠΑΙΔΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΟΤΙ ΘΑ ΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ Κ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΘΑΛΑΣΣΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΠΡΩΙ ΑΠΟΓΕΥΜΑ Κ ΕΓΩ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΚΟΥΜΑΝΤΑΡΩ ΤΑ ΔΙΔΥΜΑ;;ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΘΑ ΠΑΜΕ ΣΤΟ ΕΞΟΧΙΚΟ Κ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΑΘΗΝΑ..ΘΑ ΘΗΛΑΖΩ Κ ΘΑ ΒΛΕΠΩ ΘΑΛΑΣΣΑ :lol::lol::lol: Κ ΟΧΙ ΤΗΝ ΚΥΡΑ ΚΑΤΙΝΑ ΑΠΕΝΑΝΤΙ :lol::lol: ΑΛΛΑ ΝΑ ΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΘΑ ΝΙΩΘΕΙΣ Κ ΘΑ ΝΟΙΩΘΩ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΕΥΤΥΧΙΑ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΛΑΣΜΑΤΑ ΠΟΥ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΕΡΝΑΕΙ ΘΑ ΔΕΝΟΜΑΣΤΕ ΟΛΟ Κ ΠΙΟ ΠΟΛΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπελουδες μου...Εχουμε ζορια οι περισσοτερες βλεπω.Ατιμες ορμονες,ατιμη ζεστη.Κι εμενα μου κακοφαινεται πολυ που δεν μπορω να παω μια βολτα.Και που να παω αν ο μικρος δεν τρωει στανταρ ωρες?26 Ιουλιου σαραντιζουμε.

Μεχρι τοτε αν ειμαι μεσα την εχω στο τσεπακι την καταθλιψαρα.

Με τον λοξυγκα τι κανουμε?Τον πιανει που και που τονν μικρο και το λυπαμαι τον καημενο.Ειναι οκ να εχει ή κανω εγω κατι λαθος?

Νανσυ δεν το συζητω οτι θα ειναι σαφως καλυτερα να θηλαζεις στο Λουτρακι παρα στην Αθηνα!

Ειναι μεγαλη η ευτυχια για το καινουριο πλασματακι και πολυ η αγαπη,και νοιωθω τυψεις οταν δυσανασχετω επειδη δεν μπορω να κανω τιποτα αλλο και ειναι σα να εχω πατησει παυση στη ζωη μου και ολα εκει εξω κυλανε χωρις εμενα.Ξερω πως εδω ''στους 4 τοιχους'' ζω ενα θαυμα στην ουσια και φοβαμαι οτι λογω της μελαγχολιας θα χασω αυτες τις μοναδικες στιγμες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Νανσυ μου ποσο δικιο εχεις.....αυτη η κλεισουρα κ η μοναξια ειναι πολυ δυσκολο πραγμα κ απο το πρωι σημερα ειμαι πολυ σκατα δεν μπορω νανεβω ψυχολογικα με τιποτα...χαιρομαι που εχω το πλασματακι μου αγκαλια αλλα εγω νιωθω εντονη συναισθηματικη φορτισει...μου ρχεται ολο να κλαιω....αχ δεν ξερω τι θα κανω....Νανσυ μου οσο για τον αποστειρωτη με λιγο ξυδι το εκανα κ γω τον δικο μου....

Σταυρουλα οταν εχουν τα μωρακια κολικους τηλιο δινουμε?η Δεσποινα μου δεν ειχε κ δεν θυμαμαι τι δινουμε/?απο που το προμηθευτηκες....ευχομαι το μωρακι σου να μην εχει αλλα πονακια....υπομονη

Αριαδνη μου μην ακους τι λενε οι αλλοι κοιτα να απολαυσεις τις μερες που σου εμειναν....

Αλεκακι εγω betadine μου ειπαν κ βαζω στον αφαλο του μικρου ...επεσε ο αφαλος κ ειναι σαν πληγουλα...

κοριτσακια παω για βυζαγμα...φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!!!

αλεκα κ εμενα εβγαλε αιματακι γιατι το ετριβε φαινεται με το φανελακι ..στην 7η μερα μας επεσε κ εμας αλλα δεν εχει κλεισει κ πολυ καλα..καθαρο οινοπνευμα μας ειπε να βαζουμε..

για το νυχτερινο γαλα ναι βγαζω το δικο μου κ το ζεσταινω στον θερμαντηρα.. τελειο κοριτσια κ γρηγορο,ειναι της avent philips..το θηλαστρο ειναι ειναι της medela swing..ο αντρας μου το διαλεξε γιατι ημουν σπιτι κ υπεφερα με το πρηξημο..180ε το πηρε απο τα λητω.. κ αυτο επισης παρα πολυ καλο κ δεν πονας οταν βγαζεις..το αλλο που ειχα με την φουσκα να πατας για να βγαλεις γαλα ηταν αστα να πανε..

αχ νανσυ..ολο το καλοκαιρι εφαγες!μου θυμησες οικονα απο ταινια..ο αντρας να τρεχει ανεμελα με την κορη στην παραλια κ εσυ σαν μαμα να καθεσαι σε μια κουνιστη πολυθρονα στο μπαλκονι κ να θηλαζεις τα μωρα!!! :):)

σημερα η μπεμπυλα ολη μερα κοιμαται..τι επαθε??? ;) την ξυπναω για να την ταισω!!!! :):)

λια μου κ εμενα να δεις τι λοξυγγα εχει..κ κραταει πολυ ωρα!! απλα περιμενω να σταματησει!

οσο για την κλεισουρα δραμα η κατασταση.. στην αυλη την βγαζουμε μετα τις 6 κ πολυ μας ειναι..στις 1 ιουλιου γινετε νονα η αδερφη μου..θα παμε με την μπεμπα..σιγα μην κατσουμε μεσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια οταν πεσει ο αφαλος συνεχιζουμε για λιγες μερες οινοπνευμα οπως πριν?

Μπανακι κανονικά πότε??

Εμεις που θα εχουμε 40ντισει τελη Ιουλιου θα μπορουμε απο Αυγουστο να κανουμε μπανακι θάλασσα?Η μαμα,οχι το μωρο.Επειδη ειναι και η τομη της καισαρικης ανησυχω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax kai ego thelo na pigaino boltes tora pou mporo alla o antras mou den thelei na polu bgaino :evil::evil: aurio gurizei kai tha pame gia mpanio! kai tin deutera pianei douleia sti kalokairini douleia kai tha leipei oli mera kai tha eimai moni mou!!! eutuxos pou tha erthei i adelfi mou na katsei kana 2mino kai tha exo parea!

gia to gala kai alla themata pou lete gia ta mora, dustuxos den mporo na sxoliaso giati den ksero :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάνσυ μου το ξέρω, όσο και προετοιμασμένη να είμαι όμως ,βλέπω την καταθλιψη να μου κλείνει πονηρά το μάτι :( Και νιώθω και τύψεις γιατί άλλες κοπέλες ταλαιπωρούνται να κάνουν μωράκι και γώ σκέφτομαι αυτά. Είμαι λίγο σκ...Δεν θέλω να επηρεάζω και σας...συγνώμη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παντως τελικά λέω χίλιες φορές καλύτερα να γεννούσα χειμώνα που έιναι και όλοι κλεισμένοι μέσα ;) Ζω σε παραθαλάσσιο μέρος με τη θάλασσα 5 λεπτά απο δω οπότε καταλαβαίνετε τί φρίκη θα τρώω τον Αυγουστο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lia akrivos tis idies apories exw k egw...deuteromanoules theloume voitheia... emas den epese akoma o afalos...

peprei na itan gala giati itan kitrino k eixe k mpoliko gia auto lew den itan goulitsa k emena stin arxi nomiza oti katourithike alla telika oxi... asplaxni mana me pire o upnos k den katalava pws egine...

este ton vazw na reutei...

tha arxisw na to mazeuw ligo ligo.. simera an k den trwei k polu kala o mpempis den exw to priksimo pou eixa tis proigoumenes meres lete na arxisei na ligosteuei? :(:roll::roll:

afiste ta psixologika k oi ormones tha arxisw na trelenomai o dikos mou twra pige gia kafe edw konta k egw trelenomai pou den mporw na paw... tin deutera pou tha parw tin euxi k meta tha vgw den uparxei periptwsi...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΩΛΙΣ ΠΕΣΕΙ Ο ΟΜΦΑΛΟΣ ΜΠΟΡΕΙΤΑΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΜΠΑΝΙΟ.ΕΓΩ ΒΕΒΑΙΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΑ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΜΕ ΤΟ ΟΙΝΟΠΝΕΥΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ.

ΜΑΞΙΜΑΚΙ ΘΗΛΑΖΕΙΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΠΡΗΖΕΣΑΙ.ΤΟ ΠΡΗΞΙΜΟ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΜΕΡΕΣ.ΑΝ ΔΕΝ ΘΗΛΑΣΕΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΩΣ ΘΑ ΠΡΗΣΤΕΙ ΠΑΛΙ.ΜΗΝ ΑΝΓΧΩΝΕΣΑΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΑΝΓΧΟΣ ΚΟΒΕΙ ΤΟ ΓΑΛΑ!!!!!

ΛΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΠΕΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ..

ΑΡΙΑΔΝΗ ΜΟΥ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΑ ΝΟΙΩΘΕΙΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ..Κ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΑΜΑ ΗΣΟΥΝ Κ ΕΝΤΕΛΩΣ ΧΑΛΑΡΗ ΕΚΕΙ ΘΑ ΤΡΕΛΕΝΟΣΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΑ!ΤΩΡΑ ΕΧΕΙΣ ΣΥΝΑΙΣΘΗΣΗ ΣΤΟ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΝΟΙΩΣΕΙΣ.

ΚΟΚΟΝΑ ΜΟΥ ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ Κ ΑΛΛΟ ΠΑΙΔΙ ΑΠΟ ΠΙΣΩ ΝΑ ΦΡΟΝΤΙΖΟΥΜΕ Κ Η ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΗ ΦΟΡΤΗΣΗ ΘΑ ΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΗ..Κ ΤΥΨΕΙΣ Κ ΑΠΟ ΟΛΑ..ΣΚΕΨΟΥ Κ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΤΑ ΔΙΔΥΜΑ ΠΟΣΟ ΛΙΓΟ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΜΕ ΤΗ ΜΙΚΡΗ..ΕΣΕΝΑ ΜΙΛΑΕΙ Κ ΤΑ ΛΕΕΙ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΕΥΣΕΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ..Κ ΝΑ ΠΕΙΣ ΝΑ ΤΗΝ ΠΗΓΑΙΝΩ Κ ΕΓΩ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΔΥΟ ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΑ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ;ΑΥΤΑ ΜΟΝΟ Η ΜΑΜΑ ΜΠΟΡΕΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΤΟ ΘΕΩΡΟΥΝ ΒΟΥΝΟ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nανσακι ο γιατρουλης μια χαρα μου φανηκε,εδειχνε ενδιαφερον γενικα.Βεβαια το πως ειναι στη γεννα δεν το εμαθα γιατι κοιμομουν!!! :D

Κι επειδη εγιναν ολα γρηγορα δεν προλαβα να δω και πολλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου ολες λιγο πολυ ειμαστε καπως.

κ εγω σκεφτομαι αυτο που σας ειπα με τις διακοπες.βασικα το χωριο ειναι 4 ωρες απο αθηνα ειναι πελοπονησο κ δε ξερω,φοβαμαι αν κ ειναι σε μεγαλη πολη κ εχει νοσοκομειο αλλα κ παλι,αν τυχει κατι πως να εμπιστευτω ετσι στα καλα καθουμενα αλλον γιατρο.αλλα θα μου λειψει τοσο πολυ το παιδι μου..κ ο αντρας μου αλλα αλλη αισθηση ειναι με το παιδι.γενικα δε μπορω οταν λειπει ενας απο την οικογενεια κ τωρα που ειχε φυγει ο αντρας μου μου ελειπε πολυ.αλλα το μωρακι μου..θα ειναι αδεια η ζωη μου.

για τον αποστειρωτη νομιζω με ξυδι πρεπει να το πλυνουμε νανσυ μου,εχεις δικιο κ σε ολα οσα ειπες,η μανα ειναι αλλιως αν κ εμενα με βοηθαει παρα πολυ ο μπιλακος,καλα αν δε με βοηθουσε θα το σκεφτομουν παρα παρα πολυ για δευτερο κ γενικα κ εγω σκεφτομαι πως θα το δεχτει ο αντωνης τη μπεμπα κ σκεφτομαι κ εγω τη κλεισουρα αλλα νιωθω κ τυψεις οπως ειπε η αριαδνη γιατι αλλες προσπαθουν πολυ για ενα παιδι.κ μου τη δινει κ μενα που ολοι μου λενε αχ πως θα τη βγαλεις ολο το καλοκαιρι κ τετοια.καλα δεν το συζητω οτι χειμωνα ειναι καλυτερα να γεννας,γεννησα 17 δεκεμβρη κ κλεινεσαι εστι κ αλλιως κ δε σε νοιαζει κ το καλοκαιρι ηταν το παιδι 7 μηνων κ πηγαμε χωριο κ κατσαμε σχεδον δυο μηνες με τη πεθερα μου κ ερχοταν ο αντρας μου οποτε μπορουσε κ τα περασα τελεια κιολας γιατι ειχα κ παρεα κ γενικα ηταν τελεια.επισης γυρισα για δουλεια οκτωμβρη κ οχι αρχες ιουνη οπως θα γυρισω με το καλο την επομενη φορα.

πω πω τι επαθα πολυ γκρινια με επιασε.κ αυτη η ζεστη δε παλευεται πια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου, πολυ ζέστη όλο το απόγευμα με το air condition είμαστε, κάνουμε και δουλειές μόλις στησαμε την κούνια αν και ψάχναμε κανα δίωρο τις βιδες :roll::roll: .

Τα έχουμε όλα μέσα στη μέση μπανακι, καροτσι, portbebe πιστεύω μέχρι αυριο το μεσημέρι να έχουμε τελειώσει. Με έχει ταράξει στην κλωτσια σήμερα ο μικρουλης μου δεν έχει σταματήσει όλη μέρα!!!!!!

Τα δικα σας τώρα,

Βικακι αν είσαι στις αρχές του 8ου και έχεις το οκ του γιατρου μπορείς να φύγεις για λίγες μέρες, βέβαια σε καταλαβαίνω γιατι και εγω δεν θα ηθελα να γίνει κάτι και να είμαι μακριά απο τον γιατρο μου. Πάντως και στους γονείς σου να είσαι σίγουρα θα ξεκουραστεις.

Σταυρουλα εύχομαι να ξεπεράσει γρήγορα τους κολικους και να ηρεμησει ο Στρατουλης σου.

Νανσυ μπορείς να βάλεις το ξύδι στον αποστειρωτη και να το αφήσεις όλο το βράδυ χωρίς να το βάλεις να δουλέψει, το καθαρίζεις το πρωι και βλέπεις. Θα ψάξω να βρω και τις οδηγίες απο τον δικο μου και θα σου πω αυριο αν λέει κάτι διαφορετικό.

Αριαδνη να σκέφτεσαι ότι σε λίγο θα έχεις την μικρούλα σου αγκαλια μην αφήνεις τους άλλους να σου ρίχνουν την διάθεση.

Αμαλία λοξιγγα είναι φυσιολογικό να έχουν απλά περιμένεις να σταματήσει. Άμα πέσει ο αφαλος μπορείτε πλέον να τα κάνετε μπάνιο στο μπανακι τους.

Ναταλια ο εμετος μυριζει ξινιλα ενώ η γουλιτσες δεν μυρίζουν άσχημα. Έχεις ξεπρηστει όχι γιατι λιγοστεύει το γάλα αλλα γιατι πλέον η παραγωγή γινεται την ώρα που έχεις το μωρο στο στήθος, είναι απόλυτα φυσιολογικό αυτο το στήθος είναι βαρύ μόνο τις πρώτες μέρες που κατεβαίνει το γάλα.

Σας αφήνω πάω να κάνω παρέα στον άντρα μου που μαστορευει :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κοριτσάκια μου;; Σήμερα πήγαμε στη θαλασσίτσα και περάσαμε όμορφα. Το μόνο κακό είναι ότι έφαγα πάρα πολύ και έχω δύσπνοια :?:?:?:? Πιέζεται πολύ και το στομάχι μου και υποφέρω...Ο Πανούλης ξεσάλωσε πάλι το αγοράκι μου κι εγώ δε θέλω τίποτα άλλο από το να τον βλέπω ευτυχισμένο! Ξέρετε πόσο περίεργο μου φαίνεται ότι θα αγαπήσω και άλλο ένα παιδάκι σαν αυτόν;;; Αδύνατο μου φαίνεται αλλά ξέρω πως θα συμβεί!

Βρε Μπεμπούλα γιατί ξυπνάς από τα άγρια χαράματα;; Εγώ στάνταρ θα προσπαθούσα να ξανακοιμηθω..Δεν το αντέχω το πρωινό ξύπνημα :?:?:?:? ..

Αντωνία μου μια χαρά μου ακούγεται που ξυπνά 3 φορές μέσα στη νύχτα!!! Μπράβο σας!!! Σε λίγο καιρό θα ξυπνά μόνο μία και μετά θα το παίρνει σερί το βράδυ! Ο γιος σου είναι κουκλάκι!!! Έχω πάθει πλάκα με τα μωράκια της ομαδούλας μας!!!!

Ελένη μου είναι όντως σπαστικό να κανεις εξετάσεις κάθε τρεις και λίγο..Εμένα με βάζει κάθε μήνα να κάνω παρόλο που με βλέπει κάθε δεκαπέντε μέρες. Έχει όμως κόλλημα με τις εξετάσεις. Να φανταστείς έκανα την καμπύλη ζαχάρου 2 φορές :shock::shock::shock: ..Είδα τις φωτογραφίες σου! Είσαι μια κουκλίτσα και πολύ ταιριαστό ζευγάρι με τον αντρούλη σου!!! Τη φιλοσοφική Αθηνών τελείωσες;;;

Κατερινάκι για μπάνιο πηγαίνουμε στην Αγία Μαρίνα (θέρετρο του Ναυτικού) κοντά στο Μαραθώνα. Είναι όμορφα εκεί γιατί έχει και πολλά πράγματα για τα παιδάκια(κούνιες φοβερές, παιδικό σινεμά κλπ)! Τα τακτοποιήσατε τα πραγματάκια του μπεμπούλη;;;; Εγώ σκέφτομαι να πω στον άντρα μου να μου στήσει την κούνια όταν θα είμαι στο μαιευτήριο..Άλλωστε τα πρώτα βράδια μάλλον στο πορτ μπεμπέ θα την κοιμίζω.

Γεια σου βρε Αλέκα!!! Καλά έκανες και τον έβγαλες!!! Εγώ μαζί σου! Δεν την παλεύω με την κλεισούρα..ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ :?:?:?:?:?:?

Βίκυ μου από τη στιγμή που σε αφήνει ο γιατρός γιατί δεν πας κι εσύ στο χωριό να ξεσκάσεις;;; Πόση ώρα απέχει από την Αθήνα;;; Βέβαια άμα δε νιώθεις ασφαλής καλύτερα να κάτσεις εδώ. Εμένα μοου είπε ο γιατρός να πάω κάπου μέχρι 2.5 ώρες από την Αθήνα και το σκέφτομαι σοβαρά μια που είμαι ακόμα στον όγδοο μήνα της εγκυμοσύνης μου και μάλιστα στην αρχή.

Αριάδνη, μου τη δίνουν και μένα αυτοί που με λυπούνται που είμαι έγκυος καλοκαιριάτικο :evil::evil::evil::evil: Κάνουν την κλασική ερώτηση: "Πωπωωωωωωω, πώς αντέχεις με τόση ζέστη;;;;;;" :evil::evil::evil::evil::evil: Εγώ όμως τους τη σπάω και λέω ότι δεν έχω κανένα πρόβλημα με τη ζέστη και αντέχω μια χαρούλα ;);););) ..

Το ότι έχεις νεύρα τώρα δε σημαίνει πως θα πάθεις κατάθλιψη μετά. Στο λέω από πρώτο χέρι μια που και στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα πολλάααα νεύρα......Επίσης, θεωρώ ότι δεν είναι κακό να βγει το παιδί βόλτα πριν σαραντίσει από τη στιγμή που είναι καλοκαίρι και δεν κινδυνεύει από ιώσεις..Η ψυχολογική κατάσταση μιας γυναίκας όταν γεννάει κρέμεται από μια κλωστή και για μένα πρέπει να κάνει ό,τι είναι δυνατόν για να μην την κλονίσει....Έχει μεγάλη σημασία να έχει η μαμά καλή ψυχολογία..

Λία μου νομίζω ότι οι περισσότερες λεχωνίτσες νιώθουν όπως ακριβώς νιώθεις κι εσύ. Εγώ θυμάμαι πως τη μία ήμουν ευτυχισμένη και γελούσα και την άλλη έκλαιγα απαρηγόρητη :?:?:?:?:? Όταν ήταν 2 εβδομάδων το μωρό ήρθε η μαμά μου να τον κρατήσει και πήγα βόλτα μέχρι τη δουλειά του άντρα μου..Ένιωθα λες και μου χάριζες τον ουρανό με τα άστρα..Έβλεπα κόσμο να κινείται και μου φαινοταν εξωπραγματικό...Δε θέλω να σκέφτομαι το πρώτο δίμηνο. Μετά όλα αλλάζουν ως δια μαγείας ;);););)

Αυτά και για σήμερα κοριτσάκια μου. Φιλάκια σε όλες σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...