Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εχω μια απορια!


Binoula

Recommended Posts

Ειχα μια αποβολη πριν απο μια εβδομαδα φυσιολογικη απο οτι ειπαν θελω να μαθω μετα απο ποσο καιρο μπορω να ξανα προσπαθησω???ξερω οτι ειναι νωρις αλλα θελουμε πολυ ενα μωρακι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βινουλα σε ποια εβδομαδα???εκανες αποξεση η οχι????

μετα απο αποξεση χρειαζεσε 2 με 3 κυκλους να περασουν αν ηταν πολυ νωρις κ καθαρισες μονη σου κ τωρα μπορεις να αρχισεις!!!

ευχομε συντομα να μας πεις τα ευχαριστα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα...ειχα και εγω μια αποβολη με χαπια και καθαρισα μονη μου με παρακολουθηση απο την γιατρο μου χωρις αποξεση και μου ειχε πει τουλαχιστον 3μηνες για να επανελθει η μητρα...

καλη αναρρωση σωματικη και ψυχολογικη και το μωρακι θα ερθει συντομα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Εγω όταν είχα μια αποβολή πέρσυ ο γιατρός μου έδωσε να κάνω κάτι εξετάσεις για να δυμε κατ' αρχήν μην φταίει κάποιο μικρόβιο,δεν θυμάμαι ποιες ακριβως πάντως αφορούσε κ για νεοπλασμα η κατι τέτοιο κ αφου ήταν καθαρές επρεπε να περιμένουμε 1 περίοδο κ αν ήμουν πάνω απο 30 καλύτερα 2 ..Όλα θα πάνε καλά κ θα έχεις σύντομα το μωράκι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ηταν χωρις αποξιση και καθαρισα μονη μο μεσα σε καποιες μερες....η ψυχολογος μου μου ειπε οτι μολις νιωσω δυνατη και ετοιμη μπορω να αρχισω αλλα με εσας μπορω και μιλαω πιο ανετα....ηταν λαθος του γιατρου μου...και το πληρωσαμε εμεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βινουλα μην το σκεφτεσαι...δεν μπορω να σε νιωσω, δεν το εχω περασει, αλλα μπορω να φανταστω...

ομως να εισαι σιγουρη οτι θα τα καταφερεις ξανα!!!!και πολυ συντομα!!!!

συζητησε ομως με τον γιατρο σου μηπως χρειαζεται να κανεις καποια ειδικη εξεταση για να μην ξανατυχει κατι τετοιο...και ετσι να γευθεις την μητροτητα!!!

ολα θα πανε καλα!!!!!

αχ, αυτοι οι γιατροι...ειναι πού θα πέσεις...και την πληρωνουμε εμεις...δυστυχως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ημουν 5,5 εβδομαδων...μου ειπε οτι παλινδρομισε σταματησε να αναπτυσσετε και οτι καποιες φορες συμβαινουν....τον ρωτησα τι πρεπει να κανω και μου ειπε τπτ...απλα μπορω να ξαναπροσπαθησω αν θελω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Binoula, γιατί ήταν λάθος του γιατρού σου;

Κι εγώ είχα μια αποβολή με απόξεση, στην αρχή της εγκυμοσύνης. Δε θυμάμαι πόσο καιρό μου είπε ο γιατρός να περιμένω, σίγουρα έξι εβδομάδες, από κει και πέρα δε θυμάμαι αν μου είχε πει να περιμένω κι άλλο. Τελικά ξαναέμεινα έγκυος έξι μήνες μετά, κι αυτό από δική μου επιλογή.

Όπως βλέπεις, όσες σου γράφουμε εδώ είχαμε παρόμοιες εμπειρίες και όλες έχουμε παιδιά, οπότε μην αγχώνεσαι καθόλου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η απάντηση είναι όταν εσυ θα νιώσεις έτοιμη ψυχολογικά και σωματικά και αφού το θέλετε πολυ σίγουρα δεν θα αργήσει να έρθει. Είναι κάτι που έχει συμβεί σε πολλές απο εμάς και όπως βλέπεις μετα απο κάτι τέτοιο έρχεται ένα γερο μωρακι. Εγω πριν ένα χρόνο είχα μια δίδυμη κύηση που παλλινδρομησε στην 8η εβδομάδα και τώρα σε λίγες μέρες μπαίνω στον μήνα μου, το μωρακι αυτο ήρθε τρεισήμισι μήνες μετα απο εκείνη την άτυχη στιγμή.

Γιατι λες ότι ήταν λάθος του γιατρού, αν έπρεπε να είχε γίνει κάτι ρωτα έτσι ώστε να πανε όλα καλα την επόμενη φορα.

Αφου δεν χρειαστηκες αποξεση λογικά απο τον επομενο κύκλο μπορείς να αρχίσεις προσπάθειες. Σου εύχομαι το καλύτερο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οταν πηγα στον γιατρο ειχα ηδη 5 μερες καθυστερηση και του ειπα οτι παντα ειχα σταθερο κυκλο 28 ημερων...Και οτι ημουν σιγουρη οτι ημουν εγκυος και να κανω εξετασεις αιματος για να το διαπιστοσουμε σιγουρα και να μου πει τι πρεπει να κανω....εκεινος μου ειπε να περιμενω 4 μερες γιατι ημουν στο οριο και επρεπε να περιμενω.και του εξηγησα οτι επειδη μενω Γιαννενα θα κατεβαινα μετα απο δεκα μερες περιπου...μου ειπε οτι δεν υπαρχει προβλημα...αμα δεν μου ερθει περιοδος να τον παρω δυο μερες πριν κατεβω(Ηγουμενιτσα)...για να κλησω ραντεβου....τον συναντησα παρασκευη...ολα καλα και ολα αγια ....ειχα συμπτωματα,ζαλαδες, ναυτιες ημουν πολυ χαρουμενη αν και δυσκολευομουν να διαβασω για το πτυχιο μου αλλα δεν με πειραζε....την τριτη αρχισα να βγαζω λιγο αιμα....σταγονες ομως...τεταρτη πονουσα λιγο στην κοιλια μου αλλα μου τον πηρα κ μου ειπε οτι μαλλον αδιαθετησα....την πεμπτη ξυπνησα μεσα στα αιματα και ειχε αποκολληθει τελειως ο σακκος και ειχε δυο σπορακια μεσα....μαλλον ηταν διδυμα....τον πηρε ο αντρας μου τηλεφωνο και του ειπε τι ακριβως συμβαινει....Του ειπε οτι τελικα οντως ημουν εγκυος και οτι αμα πηγαινα νωριτερα στο νοσοκομειο θα μπορουσα να συνεχιζα την εγκυμωσυνη κανονικα....γι αυτο κ πιστευω οτι εχει μεριδιο ευθηνης...του ειπα να κανω αιματολογικες εξετασεις και μου ειπε οτι δεν ηταν απαραιτητο....αλλα μετα αλλαξε τελειως....Μπορει να ειμαι υπερβολικη αλλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera binoula..tha sou pw 2 pragmatakia mias kiegw egw prin 2 mhnes ezisa to idio pragma alla se polu xeirotero vathmo...kapoies kopeles kseroun tin istoria mou...anagastika na gennisw ton mpempako mou stin 22 evdomada logw provlimatos sto kefalaki tou..kai meta gyrisa spiti me adeia koilitsa kai adeia agalia.... an thes mpes kai diavase thn istoria mou sto"apwleia kai yposthriksi" meta apo ayti tin empeiria mou ematha 2 pragmata..prwton mhn psaxneis na vreis pws kai giati...de lew einai logiko apla mhn to afiseis na sou ginei emmoni...distixws kapoies apo mas anagazonte na zisoun toso asxhmes empeiries mexri na erthei to thavmataki mas...an omws analwtheis sto ti kai pws den tha mporeseis na to kseperaseis pote...kai lew na to kseperaseis giati na to ksexaseis den prokeite...tha matheis na zeis mayto..alla prepei na proxwriseis...mhn afiseis ayto to gegonos na se kratisei pisw...an to oneiro sou einai na kaneis oikogeneia ofeileis ston eayto sou kai ston antra sou na to palepseis...kiayto na kaneis!!!

deyteron an niwtheis oti o giatros sou isws na ekane kati lathos allakse giatro..an ayto tha se kanei na niwtheis kalytera...i amfivolia tha se kinigaei panta kai sthn epomeni egimosini sou den tha se voithisei opote allakse giatro kai ksekina na proxwras mprosta..me mikra vhmatakia...einai nwris gia na kaneis almata..alla siga siga ola tha pane kala...les oti perneis voitheia kiayto einai kalo kiegw to idio kanw twra pia vlepontas oti den mporw na to palepsw allo moni mou...ekmetaleysou thn voitheia ayti kai arxise na aisiodokseis oti thn epomeni fora ola tha pane kala!!!egw apofasisa pws o fovos mou pou fysika einai dikaiologimenos den tha mempodisei sto na ginw manoula!!!exe pisth kai peisma kai ola tha ginoun!!!filia polla kai mia megali agalia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπελα μου δεν θα το πιστεψεις αλλα μολις τωρα διαβαζα το κειμενο σου....ξερω οτι πονεσες παρα πολυ και σε ευχαριστω που μου εγραψες....ειμαι σιγουρη οτι δεν πονεσα,δεν ποναω και δεν μπορω να νιωσω το τι περασες....Ειμαι σιγουρη οτι πολλες κοπελες που περασαν το ιδιο καταλαβαινουν το πληγμα,αλλα πιστευω οτι ειμαι υποχρεωμενη να συνεχισω να το παλευω για τον ανθρωπο μου πρωτα απ ολα που ειναι διπλα μου και δευτερον γιατι ειναι το ονειρο μου και δεν θα τα παρατησω οσο κ αν ποναω....συνεχιζω και φοβαμαι αλλα πρεπει να παλεψω με ολη μου την δυναμη οπως κανεις κ εσυ και πολλες αλλες κοπελες....οσο για τον γιατρο εχω ηδη αρχισει να ψαχνω καποιον αλλον γιατι δεν μπορω να συνεχισω με καποιον και να αμφιβαλω για το αν ειναι σωστο η οχι....πιστεψε με εδω μεσα βρηκα κουραγιο και δυναμη να συνεχισω για το αυριο...σου ευχομαι ο θεος να σου δωσει γρηγορα ενα μωρακι και να ειναι υγειεστατο....σε φιλο και σου δινω οση περισωτερη δυναμη μπορω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βινουλα μου δυστιχως δεν θα μπορουσε να κανει τιποτα ο γιατρος σου ακομη κ να πηγεναται να σε δει απλα θα επιβεβαιωνε την εγκυμοσυνη σου,οι γιατροι γενικα δινουν εξετασεις μονο αφου ακουσουν καρδουλα,πολλες κοπελες εχουν μια παλινδρομη στις πρωτες εβδομαδες,αν ειναι να γινει κατι θα γινει....παντως μην ανχωνεσε προφανος προκυτε για ενα τυχαιο γεγονος...τον επομενο μηνα περιμενω να ακουσω τα ευχαριστα!!!!!

αφου εφυγε μονο του βουρ στον πατσα!!!!!μπορεις κ τωρα να ξεκινησεις!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...