Μετάβαση σε περιεχόμενο

Party ορμονών!!!


Recommended Posts

Καλημέρα και από μένα :)

Σας διαβάζω καθημερινά, αλλά είναι η πρώτη φορά που... συμμετέχω!

Είμαι 34 χρονών και έγκυος στο τρίτο μου παιδί (τα δύο πρώτα είναι 14 και 11 χρονών) και ειλικρινά νιώθω σαν πρωτάρα!!!

Τώρα βρήκαν να μαζευτούν όοοολες οι απορίες και οι ανησυχίες... :unsure:

Διανύω αυτή τη στιγμή τη 10 εβδομάδα κυήσεως... και νιώθω ότι οι ορμόνες μου έχουν στήσει τρικούβερτο γλέντι και χορό!!!!

Υπερβολικές αντιδράσεις και ξεσπάσματα σε όλα!

Κούραση, εξάντληση, νεύρα (μιλάμε για ΤΑ νεύρα όμως...), ξεσπάσματα και φυσικά σε κλάμα έχω ξεπεράσει και τη Μάρθα Βούρτση!!!

Τι στην ευχή είναι όλα αυτά ????

Κατά πόσο είναι φυσιολογικό και πόσο θα κρατήσει ???

Είχατε παρόμοια συμπτώματα ???

Σας ευχαριστώ και συγνώμη αν ήταν λίγο μεγαλούτσικο το μήνυμά μου...

Φιλάκια :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Lisaki και με το καλό το μωράκι σου!!

Από προσωπική εμπιρεία... είναι απολύτως φυσιολογικό!!! Εμένα αυτά τα συναισθήματα και οι πείρεγες αντιδράσεις κράτησαν σε ολη την εγκυμοσύνη! Ελπίζω σε εσένα να μη συμβεί το ίδιο! Με λίγη κατανόηση από τους γύρω σου θα περάσει ανώδυνα! (Ξέσπασε όσο μπορείς να νιώσεις καλύτερα, έχεις το... άλωθι της εγκύου! χεχε)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Lisaki και με το καλό το μωράκι σου!!

Από προσωπική εμπιρεία... είναι απολύτως φυσιολογικό!!! Εμένα αυτά τα συναισθήματα και οι πείρεγες αντιδράσεις κράτησαν σε ολη την εγκυμοσύνη! Ελπίζω σε εσένα να μη συμβεί το ίδιο! Με λίγη κατανόηση από τους γύρω σου θα περάσει ανώδυνα! (Ξέσπασε όσο μπορείς να νιώσεις καλύτερα, έχεις το... άλωθι της εγκύου! χεχε)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ LISAKI ....

ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΟΤΗ ΕΙΜΑΙ Η ΜΟΝΑΔΙΚΙΑ ΝΕΥΡΙΚΙΑ ΕΓΚΥΟ :angry:ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ , ΕΙΝΑΙ ΣΥΧΝΟ ΤΟ ΦΕΝΟΜΕΝΟ ΑΥΤΟ ΕΤΣΙ ?

ΜΠΟΠΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΥΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ.(ΕΤΣΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ) :lol:

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΣΟΥ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ .

;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ LISAKI ....

ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΟΤΗ ΕΙΜΑΙ Η ΜΟΝΑΔΙΚΙΑ ΝΕΥΡΙΚΙΑ ΕΓΚΥΟ :angry:ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ , ΕΙΝΑΙ ΣΥΧΝΟ ΤΟ ΦΕΝΟΜΕΝΟ ΑΥΤΟ ΕΤΣΙ ?

ΜΠΟΠΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΥΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ.(ΕΤΣΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ) :lol:

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΣΟΥ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ .

;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalos irthes k apo mena...k go eimai egios sto proto mou paidaki k eimai mia ap ta idia..to klama to r=exo sto tsepaki mou..

genika polla neyra ..ipomoni ola tha perasoun..em ti na kanoun k oi kaimenes oi ormones?ta paiksan k aytes..esi alitheia sta prota sou paidakia de ta eixes ayta?i ta ksexases mipos??????

me to kalo na erthei k to 3 sou paidaki

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalos irthes k apo mena...k go eimai egios sto proto mou paidaki k eimai mia ap ta idia..to klama to r=exo sto tsepaki mou..

genika polla neyra ..ipomoni ola tha perasoun..em ti na kanoun k oi kaimenes oi ormones?ta paiksan k aytes..esi alitheia sta prota sou paidakia de ta eixes ayta?i ta ksexases mipos??????

me to kalo na erthei k to 3 sou paidaki

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστώ πολύ κορίτσια...

τουλαχιστον να μην αισθανομαι μονη μου :lol:

οχι, δεν ειχα στις αλλες εγκυμοσυνες τετοιου ειδους

"ομορφα" συμπτωματα!

αφου σε καποια φαση προχθες συγκεκριμενα, δεν αναγνωριζα τον εαυτο μου :blush:

ας ελπισουμε οτι στον 4ο μηνα θα ηρεμησουμε...

με το καλο και εσεις, και οτι επιθυμειτε!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστώ πολύ κορίτσια...

τουλαχιστον να μην αισθανομαι μονη μου :lol:

οχι, δεν ειχα στις αλλες εγκυμοσυνες τετοιου ειδους

"ομορφα" συμπτωματα!

αφου σε καποια φαση προχθες συγκεκριμενα, δεν αναγνωριζα τον εαυτο μου :blush:

ας ελπισουμε οτι στον 4ο μηνα θα ηρεμησουμε...

με το καλο και εσεις, και οτι επιθυμειτε!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη ήμουν σκέτο νευρόσπασμα. Νεύρα και κλάματα σε ΟΛΗ τη διάρκεια. Και μετά πάλι τα ίδια όταν ηρθε η περίοδος 6 μήνες μετά τον τοκετό. Ορμόνες... ποιός τα βάζει μαζί τους; Ο καημένος ο άντρας μου με άντεξε... ζορίστηκε πολύ αλλά το ξεπεράσαμε παρέα. Με στήριξε σε όλες τις άσχημες στιγμές που η διάθεση ήταν μια σκέτη φρίκη.

Τώρα, στη 2η εγκυμοσύνη παρόλο που πλησιάζω στο τέλος όλα είναι μια χαρά. Γελάω και κάνω χαβαλέ. Ούτε θυμώνω ούτε τίποτα. Αντίθετα έχω υπομονή και κατανόηση!!!! Απορώ και εγώ με τον εαυτό μου για το ποσο ήρεμη είμαι!!! Ορμόνες! Αυτή τη φορά ο άντρας μου απολαμβάνει την εγκυμοσύνη μου!!!! Για να δουμε όταν γεννησω θα επανελθω στα φυσιολογικά μου και θα τρελαθούμε οικογενειακώς;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη ήμουν σκέτο νευρόσπασμα. Νεύρα και κλάματα σε ΟΛΗ τη διάρκεια. Και μετά πάλι τα ίδια όταν ηρθε η περίοδος 6 μήνες μετά τον τοκετό. Ορμόνες... ποιός τα βάζει μαζί τους; Ο καημένος ο άντρας μου με άντεξε... ζορίστηκε πολύ αλλά το ξεπεράσαμε παρέα. Με στήριξε σε όλες τις άσχημες στιγμές που η διάθεση ήταν μια σκέτη φρίκη.

Τώρα, στη 2η εγκυμοσύνη παρόλο που πλησιάζω στο τέλος όλα είναι μια χαρά. Γελάω και κάνω χαβαλέ. Ούτε θυμώνω ούτε τίποτα. Αντίθετα έχω υπομονή και κατανόηση!!!! Απορώ και εγώ με τον εαυτό μου για το ποσο ήρεμη είμαι!!! Ορμόνες! Αυτή τη φορά ο άντρας μου απολαμβάνει την εγκυμοσύνη μου!!!! Για να δουμε όταν γεννησω θα επανελθω στα φυσιολογικά μου και θα τρελαθούμε οικογενειακώς;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...