Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΙ ΠΡΩΤΕΣ ΑΦΙΞΕΙΣ ΠΕΛΑΡΓΩΝ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ'12 ν7


Recommended Posts

Αχ μολις εβαλα ενα κεικ στο φουρνο να βαλλω την μικρη να φαει αυριο στο σχολειο........πω πω Κικιτσα μπραβο με το καλο κ συ την Δευτερα να γεννησεις...με την Αλεκα μαζι...μετα Τριτη εγω...εκτος αμα μας προλαβει η Αμαλια η το Μαρακι μας?????...που το ευχομαι να ξελαφρωσετε κ σεις....κ γω με προκληση πηγα στις 40 εβδομαδες με διαστολη 2 στην κορη μου αλλα στην πορεια προεκυψε επειγον καισαρικη..εξαρταται απο τον καθενα ομως.....αλλη κ με τεχνητους τα καταφερνουν μια χαρα.....

Βικακη μπραβο την μικρουλα σου μια χαρα...κ ευχομαι με τον κιρσο να μην χειροτερεψει...

Αντε Ναταλακι περιμενουμε τα ευχαριστα κ απο σενα....

Αχ ρε Νανσυ...δυσκολο πραγμα να πεινας...φαε κατι λαιτ κανενα φρουτο...γιαουρτι....κατι θα βρεις....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

επεσε δουλεια κ πιαστηκε το πιπι μου απο την ορθοστασια.

εγω για τσισα σηκωνομαι μια φορα κατα τις 5 τα ξημερωματα συνηθως,αλλα τελευταια επειδη ξεραινομαι στον υπνο απο κουραση μπορει να το παω σερι μεχρι το πρωι.

[ασχαλιστακι μου καλοριζικα τα πραγματακια του πριγκηπακου

κατερινακι μου ευχομαι να σου γυρισει ο μπεμπουλης,πιστευω θα γυρισει αλλα κ αν δεν γυρισει δε πειραζει..

αχ σκεφτομαι με τοση ζεστη πως θα τη παλεψουμε εμεις οι αυγουστου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπελουδια να σας ρωτησω γιατι προβληματιζομαι.Συμφωνα με τα συμπτωμτατα που σας εγραψα πριν οτι εχω,τα ειχε καμια και να γεννησε μεσα στις επομενες 2 μερες????

Θελω να κανονισω το προγραμμα μου βρε παιδι μου...

Νανσακι μου..Κουραγιο.Καμια μουσταρδιτσα μπορεις να φας τουλαχιστον?ΠΟυ δινει γευση και δεν εχει αλατι.Νομιζω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΒΡΕ ΛΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΗΝ ΣΑΝΤΥ ΔΕΝ ΕΝΟΙΩΣΑ ΠΟΤΕ ΤΙΠΟΤΑ!!ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΒΓΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.

ΕΓΩ ΠΑΩ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΚΑΘΕ ΤΡΕΙΣ Κ ΛΙΓΟ Κ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΘΑ ΣΗΚΩΘΩ ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ 3 ΦΟΡΕΣ.

ΝΟΜΙΖΩ ΚΑΝΕΙ Η ΜΟΥΣΤΑΡΔΑ Η ΚΕΤΣΑΠ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ.ΠΩΠΩ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΓΥΡΙΣΕΙ Κ ΕΧΩ ΣΚΥΛΟΒΑΡΕΘΕΙ..Κ ΟΤΑΝ ΓΥΡΙΣΕΙ ΕΓΩ ΘΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΑΠΛΩΣΩ.. :cry::cry:

ΑΧ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ...ΠΩΣ ΤΟ ΑΝΑΠΟΛΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κουκου!!!!!!!!!!!!!!!!ηρθα παλι κ σας διαβαζα!! κικιτσα αντε με το καλο!!!!!!! :):) μαζι με αλεκα!!!! :D:D

αυριο το βραδυ θα παω κλινικη για να κανουμε nst..θα του πω να με βαλει χερι για να δουμε που ειναι ο τραχηλος..την προηγουμενη βδομαδα ηταν πισω κ μαλακος..

κοριτσια ευχομαι να γυρισει το μωρο μεχρι να φτασει η ωρα να γεννησετε..νταλια περιμενουμε κ δικα σου νεα τωρα!

κριστι ναι ωραιο ακουγεται το χρωμα..κανε απεναντι αντιθεση..

νανσυ φαε κατι ελαφρυ!!αχ τι δυσκολα ετσι να θελεις να φας κ να μην μπορεις.. :(

λια μου το λογικο ειναι ναι,οτι θα γεννησεις..αλλα....... να μην σε απογοητευσω τα ιδια ειχα κ εγω την προηγουμενη βδομαδα με εντονες συσπασεις κ η ατιμουλα ηταν ψηλα κ δεδν ηταν για γεννα..ηταν πονοι προετοιμασιας μητρας κ τραχηλου λογου δευτερου παιδιου..εχω κ 1 διαστολη..

αλεκα παω να δω την κορακλα σου κ ερχομαι..

βικακι καλο κουραγιο..λιγο εμεινε στο θεμα δουλειας!!!

δεν θυμαμαι αλλα.. :( ερχομαι σε λιγο..ουτε στο κλειστο εχω μπει να διαβασω ;)

αχ νανσυ κ εγω το αναπολω το τσιγαρο!!!!ολοι με φωναζουν να μην το ξαναβαλω στο στομα,αλλα δεν ηθελα να το κοψω οταν ημουν στα καλα μου..λογου μωρου το εκοψα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kale posa grapsate pali, eipa kai ego na pao gia kafedaki, na ksefugo ligo apo to spiti :)

aleka mou koukla i mikri sou ;) kai i mama den paei piso koukla eisai ;);)

nansy mporeis na mou peis se parakalo ti xartia xreiastikes gia to epidoma? ola xoris alati prepei na tros???

pasxalitsaki ego sikonomai mia me duo fores gia tsisa!!!

kikitsa me to kalo koritsi mou ;)

bikaki teleia i mpempa sou, 16 meres mprosta? :shock: mia xaraaaaaaaaaa ;)

cristy oraia tha ginei to me ti xionati, sumfono na baleis kitrinaki ;)

den thumamai kati allo :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια γύρισα απο τη διαιτολόγο, όλα καλά, ένα κιλό πήρα αυτο το μήνα.Γι αυτό και μετά χτύπησα μια μπάλα παγωτό :)

Ποια θα γεννήσει πρώτη, πρέπει να αρχίσουμε να βάζουμε στοιχήματα!!

Βρε κορίτσια θέλω τη συμβουλή σας.

Ο γιατρός μου ξεγεννάει σε 2 κλινικές. Η μία είναι συμβεβλημένη με εοππυ και η αλλη όχι.

Αν παω στη συμβεβλημενη, μου βγαίνει 1200 φυσιολογικος με επισκληρίδιο και παιδίατρο, μονοκλινο και 1340 καισαρική με όλα παραπάνω.

Στην μη συμβεβλημενη για τα ίδια που σας είπα παραπανω 1679 φτ και 1790 καισαρ. αλλά θα πάρωεπίδομα κύησης πίσω900 ευρώ.

Μέχρι ΄σημερα έλεγα να πάω στη δεύτερη που έιναι πιο οικονομική αλλά σήμερα που έμαθα τις τιμές της αλλης , λέμε με τον άντρα μου επειδή είναι έτσι η κατάσταση στον εοππυ και ίσ ως δεν το πάρουμε ποτέ πίσω το επίδομα απο τον εοππυ , να πάμε στην πρώτη. Στο πρωην ικα ξέρω ότι τα δίνουν κατευθείαν σχεδόν, στο πρώην οπαδ όμως ακούγονται διάφορα για 1-1μιση χρόνο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsoudia gurisaaaa!!

Nansouli to pires polu katakarda auto pou eipa gia ta kila...egw se peirazw...

Alla twra eidika pou mou egines montelaki me -2 kilakia se thelw perissotero!! :lol::lol:

Na sas pw ti tha ginei oles mazi tha gennate tin alli ebdomada???

Den exw katalabei giati na kanete proklisi...egw eipa tou giatrou mou oti to mono pou den thelw na kanw einai proklisi ektos an exei arxisei na pernaei o kairos kai tipota. Den mou aresei otan to protinei o giatros to na kanei kapoia proklisi giati einai san na to kanei gia na kserei pote tha gennisei kai na ftiaksei to programma tou na min exei aproopta....den kserw an kanw lathos alla etsi to blepw.

Ase pou opws eipe kai h Lia kai egw tin psilofobamai tin proklisi.

Bikaki ase mi milas gia tsigaro...edw egw ekwpsa kai ton kafe kai itan aitia to tsigaro...den sou kollaei kafes xwris tsigaro, einai san na trws salata xwris ladi, h xampourgker xwris mpifteki, h tzatziki xwris skordo :o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γεια σας

Χρύσα θα συμφωνήσω με το κίτρινο σε συνδυασμό με το πράσινο και θέμα την χιονατη.

Αμαλία σίγουρα ετοιμάζεται ο μικρός για την μεγαλη έξοδο τώρα σε κάθε γυναίκα έρχονται διαφορετικά. Έν αναμονή λοιπόν εγω πιστεύω πως μέχρι την Δευτέρα θα έχουμε πολλα μωρακια στην παρέα. Για τις φωτογραφιες κάποιος εκτός ομάδας δεν μπορει να τις δει έτσι νομίζω.

Δήμητρα περιμένουμε και τα δικα σου νεα απο τον γιατρο.

Kikitsa με το καλο λοιπόν αλλα γιατι δεν περιμένεις μέχρι να έρθει απο μονη της η μπέμπα. Η πρόκληση δεν είναι τίποτα τραγικό απλά λένε ότι όταν γίνεται στην πητ η μετα απο αυτή εξελίσσεται καλύτερα ο τοκετος.

Βικακι μια χαρα η μπεμπουλα σου, για τον κιρσο μην ανησυχείς, πάρε απο τώρα αυτες τις κάλτσες, εγω φοραω καλσον είναι εγκυμοσύνης όλη μέρα, και όσο το φοραω δεν τον πιάνω τον κιρσο. Το βράδυ κοιμάμαι με τα πόδια ψηλά. Και εγω αγγειολογο γνωστό μου είχα ρωτήσει και χωρίς να με δει μου είχε πει όλη μέρα αυτες τις κάλτσες, και εφόσον είμαι αδυνατη μετα την εγκυμοσύνη λογικά θα φύγει, η φαρμακοποιός που το αγόρασα μου είπε ότι καλο είναι να το φοραω και για λίγο καιρο μετα την γέννα.

Μαρακι άντε να δεις αυριο τι θα σου πει πάντως τι στο καλο μέσα στο σαββατοκύριακο δεν θα βγει η μπουμπού σου.

Αριαδνη δύσκολο το δίλημμα σου, αν ήξερες ότι σίγουρα θα πάρεις το επίδομα σύντομα τότε ναι συμφέρει η δεύτερη, και αν θυμάμαι καλα την προτιμά και ο γιατρός σου, τώρα τι θα γίνει στην χώρα τις επόμενες μέρες μακάρι να ξέραμε ...

Ναταλακι μπράβο το αγοράκι σου την άλλη Πέμπτη θα τον έχεις αγκαλιτσα εκτός αν έρθει νωρίτερα, για πες μου για την θέση του γύρισε τελικά και θα πάτε φυσιολογικα μπράβο πολυ χαίρομαι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναταλάκι όλα καλά τα νέα σου μπράβο!!

Την άλλη βδομάδα προβλέπεται συνωστισμός απο γέννες :)

Κατερινα, το ξέρω ότι είναι δύσκολο το δίλημμα γι αυτό το έθεσα και δω :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια τωρα γυρισα απο καφεδακι..

Αριαδνη μου κ γω στην θεση σου στην πρωτη κλινικη θα πηγαινα για το λογο ακριβως που ανεφερες...ποιος ξερει ποτε θα παρεις τα λεφτα κ αν τα παρεις...

πω πω την αλλη βδομαδα πολλα μωρακια θαρθουν αντε με το καλο ολες μας....

Ναταλακι μπραβο ο αγοραρος....ολα καλα τα νεα..αντε με το καλο κ συ την Πεμπτη....

Αντε Μαρακι ευχομαι κ συ καλα νεα να ακουσεις αυριο κ να μαθουμε επιτελους οτι γεννας.....κανε λιγο κουραγιο...

Κατερινακι πασχαλιτακι οπως σου εχω πει κ αλλη φορα ειμαι κ γω μια μεγαλη κατουρλου..τωρα ανα 40 λεπτα με μια ωρα παω για κατουρημα τι να πω...κ δεν πινω κ νερο που να επινα κιολας....

Δημητρα περιμενουμε νεα σου....

θα σας καληνυχτισω θα τα παουμε αυριο....φιλακια στις κοιλιτσες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναταλια μπραβο!!!!αντε ερχεται κ αλλος μπεμπης!!πηρε θεση?

αριαδνη στην πρωτη θα πω κ εγω! ποτε δεν ξερεις τι γινετε τι γινετε με τον κολοεοππυ πια.. :evil: οτι να ναι τα εχουν κανει..

αντε να δουμε κ εμενα τι θα με πει..αν γεννουσα με τον γιατρο μου θα ηξερα κ εγω σιγουρα για ποτε θα εβγαινε..

στο πρωτο μου παρα τρεις μερες εκλεινα τον 9ο μηνα..ειχα πονους αφορητους καθε τριλεπτο αλλα 1 διαστολη για 2 μερες.απο την δευτερα βραδυ μεχρι την τεταρτη το πρωι που με εκαναν εισαγωγη ετσι την εβγαλα..την τεταρτη πρωι με εβαλαν προκλιση στις 8 το πρωι κ γεννησα στις 2:20 το μεσημερι..νοσοκομειο ηταν..

σας καληνυχτω κ εγω φιλακια πολλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!! Μόνο για να σας διαβάσω μου πήρε κοντά μια ώρα :shock::shock::shock: Ήταν αδύνατο να γράφω σε κάθε σελίδα και να κάνω copy paste γιατί θα κοιμόμουν κατά τις 7 το πρωί :lol::lol::lol: Θα προσπαθήσω να θυμηθώ όμως όσα περισσότερα μπορώ.

Κατ' αρχάς τα νέα μου. Τις τελευταίες μέρες δεν έχω καλή ψυχολογία. Μου τη δίνει πολύ αυτό. Είμαι συνέχεια θλιμμένη και ευτυχώς που δεν το βγάζω στον Πάνο αυτό. Μου έρχεται συνέχεια να βάλω τα κλάματα. Η πλάκα είναι (και μη γελάστε :oops::oops::oops: ) ότι έγραψα ολόκληρη λίστα στον άντρα μου με όλα αυτά που με πειράζουν και του την άφησα να τη διαβάσει το πρωί πριν φύγει για τη δουλειά :lol::lol::lol: Προσπαθεί σήμερα όλη μέρα να κάνει διάφορα για μένα σύμφωνα με τη λίστα μου :lol::lol::lol::lol: Τον αγαπώ πολύ αλλά νιώθω τόσο χάλια που δεν έχω όρεξη να του το δείξω :?:?:?:? Ελπίζω να μου περάσει σύντομα.

Κατερινάκι μου καλό εύχομαι το μωράκι σου να πάρει γρήγορα θεσούλα!!!! Γιατί δε θα περιμένετε πέρα από τις 38 εβδομάδες;;; Έχω ακούσει για μωράκια που γύρισαν τελευταία στιγμή..Γιατί να μη δώσετε και άλλες 2 εβδομάδες περιθώριο σε περίπτωση που ο μπέμπης δε θέλει να βγει από την 38η εβδομάδα;;;

Αλεκάκι μου πολύ όμορφες οι φωτογραφίες που έβαλες!!!! Καρμπόν η κορούλα σου! Πολύ τσαχπινοφαστούλες μαμά και κόρη!!!!!

Βικάκι τέλεια τα νέα σου με το γιατρό! Κοτζάμ κοπελάρα η κορούλα σου! Με γεια τα ρουχαλάκια! Εγώ με παντελόνια θα τη βγάλω γιατί τα πόδια μου είναι πρησμένα και ντρέπομαι :oops::oops: Βασικά ούτε κι εγώ θέλω να τα βλέπω...Αυτό που έγραψες περί βεράντας, λάπτοπ και τσιγάρου είναι σαν να το έγραψα εγώ...Πόσο μα πόσο μα πόσο μα πόσο...μα πόσο..πολύ μου λείπει! Το έκανα ΚΑΘΕ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ!!! Θα προσθέσω και τα πατατάκια!!!

Ελενάκι συμφωνώ μαζί σου με την πρόκληση. Μόνο στην 40η εβδομάδα και έπειτα τη δικαιολογώ. Επίσης θεωρώ ότι ευθύνεται για πολλές καισαρικές γιατί πολλές κοπέλες τις βάζουν για πρόκληση χωρίς να είναι ΚΑΘΟΛΟΥ έτοιμες και εννοείται πως το παιδί δεν κατεβαίνει με τίποτα ή δεν κάνουν διαστολή με τίποτα και μετά...ΤΣΟΥΠ, καισαρικούλα.Πολύ λίγες περιπτώσεις πρόκλησης έχω ακούσει που κατέληξαν σε σύντομο φυσιολογικό τοκετό..

Αννούλα να σου ζήσει το μωράκι σου!!!! Καλή λοχεία!!!

Βρε κοριτσάκια θα γεννήσετε όλες μαζί;;;;;;; Δε θα προλαβαίνουμε να δίνουμε ευχούλες :lol::lol:

Ναταλάκι πλησιάζεις κι εσύ! Να δεις που όταν κρατήσεις το γιόκα σου αγκαλίτσα η ψυχολογία σου θα φτιάξει αμέσως ;);)

Λία μου κι εσύ πλησιάζεις!!! Εγώ δεν είχα συμπτώματα πάντως στο γιο μου. Ξημερώματα με έπιασαν πόνοι και όταν έγιναν πεντάλεπτοι πήγα στο μαιευτήριο. Αυτό μόνο..

Κικίτσα έφτασε και η δική σου η ώρα ε;;; Με το καλό κοπέλα μου!!!!

Χριστίνα χάρηκα που μας έγραψες γιατί στεναχωρήθηκα με το παραπονάκι σου..Εσύ δεν ήθελες να μας στεναχωρείς και εμείς δε θέλαμε να σε επιβαρύνουμε και να σου θυμίζουμε αυτό που σε πόνεσε τόσο..Τέλος πάντων. Νομίζω πως δεν υπάρχει πλέον κάποια παρεξήγηση..Εύχομαι ολόψυχα πολύ πολύ σύντομα να μας γράψεις ευχάριστα νέα!!!

Σταυρούλα μου χάρηκα πάρα πολύ που διάβασα μηνυματάκι σου! Θα τους βρείτε τους ρυθμούς σας, μη μου πανικοβάλλεσαι!!! Περεμένουμε εναγωνίως όλα σου τα νέα και την εμπειρία σου ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ!!!!!!!!!!!!

Πσχαλιτσάκι μου του άρεσε του πριγκιπάκου σου η κρεβατάρα του ε;;;;; Με γεια!!!! Όσο για τα τσισάκια σηκώνομαι γύρω στις 6.30 (κοιμάμαι όμως γύρω στις 4 ) και μετά ξανά γύρω στις 10.30 με 11. Στη διάρκεια της ημέρας είναι πιο δραματικά τα πράγματα...

Νάνσυ μέχρι το τέλος πρέπει να τρως ανάλατα τα φαγητά :o:o:shock::shock: ;;;;;Υπομονή! Μια χαρούλα τα πηγαίνεις πάντως! Μακάρι να τα κατάφερνα να χάσω κι εγώ κανένα δίκιλο..

Εγώ έχω τεράαααστιο θέμα με τα κιλά...Δεν ξέρω τι μου συμβαίνει αλλά παίρνω κιλά για την πλάκα μου. Χτες όλη μέρα έφαγα μπρόκολο και ψάρι, 2 κουλούρια Θεσσαλονίκης και φρούτα και τσίμπησα άλλο μισό κιλό :shock::shock: Γιατί ρε κορίτσια;;; Γιατί;;; Επίσης νιώθω το στομάχι μου συνέχεια γεμάτο και βαρύ λες και έχω φάει γουρουνόπουλο ολόκληρο..Ακόμα και 2 βερύκοκα να φάω μετά θα ρεύομαι σαν μοσχάρι για πολλή ώρα :?:? Τι να κάνω πια;; Αφήστε που έχω λιώσει και στο περπάτημα..Αν έτρωγα αυτά που θέλω πού θα είχα φτάσει;; Εντωμεταξύ λιγουρεύομαι τόσο πολύ το παγωτό της Έλενας και λαχταρώ να το φτιάξω αλλά δεν τολμώ η δόλια...Αδικία δεν είναι;;;; Το έχει πάθει καμιά αυτό;; Να μην τρώει και να παίρνει κιλά;;;;;;;; Τα πόδια μου επίσης είναι ΤΟΥΜΠΑΝΟ από το πρήξιμο και γενικώς νιώθω σαν ΒΟΔΑΡΑ....Φταίει ίσως και αυτό για την κακή ψυχολογία...

Άντε βρε Μαράκι μου να γεννήσεις κι εσύ γιατί λογικά θα είσαι έτοιμη να εκραγείς :lol::lol: Εδώ εγώ που δεν έχω μπει ακόμα στον όγδοο και νιώθω πως θα κάνω μπαμ :?

Δε θυμάμαι κάτι άλλο να σχολιάσω κορίτσια..Πολλά φιλάκια σε όλες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia mou egw eimai xalia kati i psixologia kati auta pou mou eipe i giatros xthes eklaiga apo tin wra pou gurisame spiti apo ta neura mou eftiaksa k to pagwto k iremisa ligo ta neura mou...

xthes den egrapsa polla giati kathotan o antras mou dipla k den ithela na dei ti grafw.... opws sas eipa o mpempis einai 3500 kila k oxi den exei mpei stin lekani akoma einai psila... :(:( mou eipe oti tha kanoume oti einai dunaton na ton vgaloume fusiologika xwris omws na kundinepsw egw i to mwro... egw omws to exw desei oti tha kanw kaisariki telika k den mporw na to xwnepsw neuriazw pou den katevenei na parei thesi k me pernei apo katw... exw k olous tous allous na mou lene oti tha gennisw fusiologika k na min ginei auto den egine k kati na einai kala to mwro mas noiazei k tsatizomai akoma perissotero.. simera kapws iremisa alla ama mou piasei kanenas sizitisi gia auto tha valw ta klamata pali.... den me kathete vre koritsia olo auto pou mou orise imerominia k paw gia proklisi...

elena egw paw gia proklisi giati tin alli vdomada kleinw ta 40.... telika paraskeui gennaw mperdeutika apo pempti mallon tha mpw stin kliniki....

to mono pou me noiazei einai na einai gero alla den mporw na to xonepsw me tpt k ola einai idea mou nomizw... toso kairo elega pote tha gennisw k teteia k twra pou eimai sigouri den thelw...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ΚΟΡΙΤΣΙΑ!

ΜΑΞΙΜΑΚΙ ΜΗΝ ΑΝΧΩΝΕΣΑΙ ΕΓΩ ΠΗΓΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΜΕ ΠΡΟΚΛΗΣΗ 40 ΚΛΕΙΣΜΕΝΕΣ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΔΕΝ ΓΙΝΟΤΑΝ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΑΛΛΟ ΘΑ ΣΤΕΓΝΩΝΕ ΤΟ ΜΩΡΟ.Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΚΑΤΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΠΑΡΕΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΘΕΣΗ Κ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΗΣ ΓΥΡΙΣΜΕΝΟ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΣΩΣΤΗ ΠΛΕΥΡΑ!Κ ΣΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΩ Κ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΓΕΝΝΗΣΑ Κ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΛΙΣΤΡΗΣΕ ΣΑΝ ΧΕΛΙ!

ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΜΗΝ ΒΑΖΕΙΣ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ ΤΗΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΓΙΑΤΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΑΥΤΟ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΕΑΝ ΕΧΕΙΣ ΤΕΤΟΙΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ!ΝΑ ΛΕΣ ΟΤΙ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ Κ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ!

ΕΛΕΝΑ ΜΕ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΣΕΣ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΕΧΤΕΣ ΠΟΥ ΕΧΑΣΑ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΚΙΛΟ! :lol::lol::lol:

-3 ΚΙΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!Κ ΦΑΝΤΑΖΕΣΤΕ ΝΑ ΜΕ ΚΡΑΞΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΕΧΑΣΑ;;;ΘΑ ΤΟΝ ΚΑΡΥΔΩΣΩ!!!!

ΑΝΘΗ ΜΟΥ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ!ΜΗΠΩΣ ΤΡΩΣ ΠΟΛΛΑ ΖΥΜΑΡΙΚΑ;ΕΜΕΝΑ ΑΥΤΑ ΜΟΥ ΕΒΑΛΑΝ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΚΙΛΑ Κ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΓΛΥΚΑ ΔΕΝ ΤΡΩΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΛΑΤΡΗΣ!Α!Κ ΤΟ ΤΟΣΤ Κ ΨΩΜΙ ΓΕΝΙΚΩΣ ΜΕ ΠΑΧΑΙΝΕ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ!ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΤΟΣΤ ΤΟ ΠΡΩΙ ΤΡΩΩ ΓΑΛΑ ΜΕ ΔΗΜΗΤΡΙΑΚΑ ΧΩΡΙΣ ΖΑΧΑΡΗ ΕΧΑΣΑ ΚΙΟΛΑΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοιλουμπιτσες...

Ναταλακι μην στεναχωριεσαι κοροτσακι μου....μπορει τελικα να γεννησεις φυσιολογικα...μην πας με τετοια ψυχολογια οτι δεν θα τα καταφερεις...αυτο που θα σκεφτεσαι ειναι οτι την Παρασκευη θα κρατας αγκαλιτσα το μωρακι σου...μην τα σκεφτεσαι τα αλλα....θα εισαι 40 εβδομαδων ειναι καλο κ για σενα κ το μωρο σιγα σιγα να βγει......ειδες κ το Μαρακι με προκληση πηγε στο πρωτο κ γεννησε φυσιολογικα κ η Νανσυ...οποτε εχεις πιθανοτητες....εμενα η περιπτωση ηταν διαφορετικη γιυτο κατελεηξα σε καισαρικη ενω ξεκινησα με προκληση ειμαι απο τις εξαιρεσεις.....ολα καλα θα πανε κ η σκεψη μας θα ειναι μαζι σου.....

Ανθη κ εγω μια απ τα ιδια αισθανομαι...σαν Βοδαρα......θα γεννησουμε κ θα μας περασει ξερω γω......κ αυτο με το τσιγαρο κ το λαπτοπ..ειναι κατι που θα εκανα κ γω.....καθε καλοκαιρι......παγωμενη φραπεδια...κ τσιγαρακι!!!!!!!!!!

Εγω κοριτσαια να σας πω...στις δευτερομανουλες θα αναφερθω...εχω τρομερο αγχος που θαφησω την μικρη μου στην πεθερα μου απο την Τριτη μεχρι το Σαββατο που θα γυρισω...το σκεφτομαι κ με πιανουν τα κλαματα...την εχω αφησει μια φορα στα σχεδον τρια χρονια για μια μερα για να παω σε γαμο φετος.....δεν ξερω μπορει να σας φαινεται παραλογο αλλα εγω δεν μπορω...σταναχωριεμαι....σε σημειο που δεν θελω να παω να γεννησω,,,,,πως θα περασουν τοσες μερες χωρις να δω το κοριτσακι μου....κ το κοριτσακι μου τι θα σκεφτει οτι την παρατησα...γιατι οσο κ να την προετοιμαζω κ της λεω οτι θα παω στο γιατρο για να φερω το αδερφακι της..μου λεει μαμα οοοοοοοοοχι...κ γω θα ρθω.....κοριτσακι μου λεω δεν γινεται...μαμα μου λεει για τι..της εξηγω παλι...μα γιατι....500 φορες αυτο το γιατι??????

Αχ ποσο στεναχωριεμαι.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.Πολύ πεσμένη ψυχολογία βλέπω.. :(

Ανθή μου προσπάθησε να δεις λίγο θετικά τα πράγματα, όσο για τα κιλά, είναι και θέμα οργανισμού, τώρα μεγαλώνει και το μωράκι.Αν δεν έπαιρνες,πάλι θα ανησυχούσες,έτσι είναι η φύση μας, ανησυχουμε για τα πάντα :oops:

Ναταλία μου, μην χαλιέσαι, καλά σου είπε ο γιατρός αφου θα έχεις μπει στις 40 και οι γύρω σου έχουν δίκιο, ακόμα και με καισαρική να γεννήσεις, δεν έγινε και τίποτα!Απλά πιστεύω ότι κοντεύει ο καιρός και σε έπιασε όλο το άγχος μαζί. Εδω εχω χεστεί εγώ πάνω μου που ακόμα έχω καιρό...

Νάνσυ, είδες, τρως υγιεινά και χάνεις κιόλας, μπράβο!Η διαιτολόγος μου έλεγε ότι όταν κάνεις διατροφή κατα τη διάρκεια της εγκυμοσύνης, μετά χάνεις πολύ εύκολα τα κιλά γιατί δεν προέρχονται απο "κακες τροφές-λιπαρά".

Αντωνία μου, μην στενοχωριέσαι με την κορούλα σου.Το φαντάζομαι ότι είναι πολύ δύσκολο αλλα το "γιατί"των παιδιών σε αυτή την ηλικία είναι πολύ επίμονο ανεξαρτήτως λόγου. 4μερούλες είναι, θα περάσουν..

Εγω κορίτσια, βαριέμαι που ζώ, μόνο αυτό έχω να σας πώ. Θελω να πιέσω λίγο τον εαυτό μου να δραστηριοποιηθώ γιατί πέφτω όταν δεν κάνω τίποτα.

Όσο για τις κλινικές που σας έλεγα και γώ στην πρώτη κλίνω...θα δουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον εχθες ειχαμε τον 1ο επισημο υπνο στην κρεββαταρα μας. Κοιμηθηκε με εμενα αγκαλιτσα διπλα του και εβαλα τον μπαμπα να κοιμηθει στο πατωμα :shock::shock::shock::shock::shock: μηπως και πεσει μεσα στη νυχτα ο μικρος. Σηκωθηκε μια φορα μονο, ξυπνησε δηλαδη και φωναξε μαμα και ο μπαμπας μας πηγε και ξαπλωσε διπλα του. Κατα τις 6,30 που εφυγε για τη δουλει ξαπλωσα εγω διπλα και ξυπνησαμε στις 9. Πιστευω οτι θα τα παει καλα, σημερα δεν θα κοιμηθουμε μαζι του, το πολυ πολθ αν ξυπνησει να ερθει αυτος στο δωματιο μας :D:D:D:D:D:D

Ελενα οχι απλα κατουρλου!!!!!! Σημερα το βραδυ σηκωθηκα μονο 2 φορες. ΛΕτε να επαιξε ρολο το οτι εφαγα 2 κοτογυρους και μια μεριδα πατατες χαχαααχχαχχ :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Κριστυ καλα λεει η Ναταλια. Κιτρινο με πρασινο ειναι τελειος συνδυασμος και θα ταιριαζει πολυ με το θεμα σου ;);););) . Μακαρι να καταφερω να ετοιμασω ομορφο δωματιο για τη νεραιδουλα μου, αργοτερα φυσικα.......

Λιακι πολυ πιθανο να προλαβεις την Αλεκα μας :):):):):) με τα συμπτωματα που εχεις.

Η Στεντιμ τι εγινε με τον γιατρο???

Κικιτσα μαζι με την Αλεκα και εσυ ε??? 2 μωρακια απο βδομαδα, θα μας μπει μια χαρα :D:D:D:D:D . Με το καλο κοριτσακια μου.

Βικακι 16 μερες μπροστα?????? λες να μας βγει γιγαντακι η μικρη :shock::shock::shock::shock: ? Μπααααααααααα αργοτερα φανταζομαι θα πεσουν οι ρυθμοι της... Οσο για το ποδαρακι σου επειδη δεν το εχω περασει δεν ξερω τι να σου πω εκτος απο περαστικα. Α! Με γεια και τα ρουχαλακια ;);)

Αλεκα μαλλον εκεινη την ωρα μου δινει καμια κλωτσια και πιανει την κυστη και ετσι μου ερχεται τσισα. Εκει κατεληξα. Αλλα τοοοοοοσο ευαισθητη κυστη εχω πια???? Οσο για το γιογιο θα το παρω αλλα δεν εχω και μεγαλες προσδοκιες........ :(:(:(:(

Αχα βρε νανσυ........ησουνα και λιχουδα και επεσες αποτομα στα αναλατα. Ευχομαι κοριτσακι μου να μπορεσεις συντομα να αρχισεις να ξανατρως σαν ανθρωπος :):):)

Ναταλια ευχαριστα τα νεα σας :D:D:D . Περιμενα οτι θα μας πεις οτι ο μπεμπης ειναι πανω απο 4 κιλα αλλα ειστε πολυ καλα. Μπηκες στην τελικη ευθεια. Ευχομαι να γεννησεις οπως επιθυμεις ;););) Οσο για τα νευρα και την καισαρικη...........οταν εμενα μου ανακοινωσε ο γιατρος οτι θα κανω καισαρικη το πηρα κατακαρδα. Ελεγα οτι δεν τα καταφερα σαν μαμα να φερω στον κοσμο φυσιολογικα ενα μωρακι και οτι θα μου λενε ολοι "α καισαρικη ε???? ευκολα πραγματα κτλ" αλλα δεν ειναι ετσι κοριτσι μου. Σημασια εχει να ερχονται στον κοσμο γερα μωρα και να εχουμε γερες μανουλες. εχει και τα θετικα του η υποθεση (αν γινει ετσι) το πιπι μας μενει ανεπαφο σαν 18αρας ;);););););) και ειδικα μετα απο την αχρηστια τοοοοοοοοσων μηνων :lol::lol::lol::lol::lol:

Αριαδνη εισαι σε διλημμα......... δεν ξερω τι να σου πω. Βαλτα κατω με τον αντρα σου και πανε εκει που νοιωθει καλυτερα ;);););) και σε συμφερει απ' ολες τις αποψεις.

κοκονα μου σε καταλαβαινω αλλα πρεπει να κανουμε υπομονη το πολυ 1 εβδομαδα. Και εγω ετσι νοιωθω, θα τον αφησω στην πεθερα μου για να ειναι πιο ευκολο στη μαμα μου να ερχεται στο μαιευτηριο. Ολα θα γινουν, δεν πρεπει να μας αγχωνει και αυτο.....

Θα κανω μακαρονια με κιμα για εμας και αν ο μικρος δεν τα φαει εχει απο εχθες μπριαμ. Παω να φαω και εγω :):):):):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα περιμενω να φυγει η μαμα μου καθαριζει το σπιτι και θα σας διαβασω μετα!!!!

δε πιστευω να γεννησε καμια σας μεχρι να ερθω??? φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koritsakia mou!!!egw eimai sth douleia kai variemai!!!!!!!sxoliazw osa thumamai.....

kokona, mhn stenaxwriesai, ta paidakia exoun polles apories otan einai mikra, alla den mporei na katalavei akrivws ti ginete...ek'allou,o skopos agiazei ta mesa!!!!

pasxalitsaki, den exeis kanei etoimasies esu akoma????

natalia mou, mhn stenaxwriesai! sigoura, oles theloume fusiologiko toketo, omws to prwto pragma pou mas apasxolei einai na pane ola kala kai na gennisoume me to kalo ena ugiestato mwraki!h methodos, therw pws erxetai deuterh...... :D:D:D:D

eimai sthn euxaristh thesh na sas anakoinwsw pws paw na paraggeilw ta autokollhtakia mou!!!! :D:D:D:D:D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...