Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΙ ΠΡΩΤΕΣ ΑΦΙΞΕΙΣ ΠΕΛΑΡΓΩΝ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ'12 ν7


Recommended Posts

αλεκα ωραια εγινε η λιστα!!!μου αρεσε που εβαλες κ πως γεννησε...(κ.τ)

βετακι λογικα θα γεννησες!!!!!!!να σου ζησει κοπελα μου,να ειναι καλοτυχο!!!θα περιμενουμε νεα σου!!!

ναταλια αυτο με τους πονους περιοδου,πριν την εγκυμοσυνη πονουσα απιστευτα παρα πολυ..μεση κ σαλπιγγες.. ενεσεις εκανα..μετα την γεννα ομως δεν καταλαβαινα ποτε ερχοταν η περιοδος.. χωρις πονο κ σημαδι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μια χαρα η λιστα μας Αλεκα.....

Βικακη τη διατροφη κανει ο αντρας σου...??εμενα εχει πολλα τριγλυκεριδια κ προσπαθω να τον κανω διατροφη αλλα ειναι πολλη περιεργος με το φαι...τι να τον κανω δεν ξερω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλέκα μια χαρά η λιστούλα. Μην την φορτώσουμε με πολλά. Ονόματα αργότερα.

ΒΙΚΑΚΙ τι γλυκούλης ο Αντωνάκης σου. Τράβα του μία τσιμπιά στα μπουτάκια και από μένα :lol::lol:

Για την χοληστερίνη ξέρω ότι δεν πρέπει να τρώει αυγά, θαλασσινά, και πολύ λιπαρά, έτσι δεν είναι? Δεν γνωρίζω πολλά για την χοληστερίνη. Σίγουρα τα σαλατικά και σε αυτή την περίπτωση βοηθάνε πολύ. Να κόψει ότι φαγητά έχουν αυγά. Όπως πίτες, ομελέτες κλπ. Να πάρει τα προιόντα becel, γάλα, γιαούρτι, βούτυρο Becel. Από παγωτά να αποφεύγει τα παρφέ που έχουν και αυγά μέσα. Πιο υγιεινά είναι τα τύπου σορμπέ παγωτά και φυσικά τα 0%. Επίσης, απαγορευμένα τα τηγανητά!! Δεν γνωρίζω κάτι άλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsia!

Simera eleipa oli mera eixa mathima anwdinou toketou kai meta epeidi egw kai h fili mou kathomaste gia diplo mathima katsame alli mia wra gia tis anases. Mathainw arketa pou den iksera. Koritsia tha sas pw 2-3 pragmata pou mas eipe pou den ta eixa skeftei h den ta iksera.

Katarxin den kanei na exoume kouklakia sto dwmatio tou mwrou giati pianoun polu skoni kai den feugei eukola kai dimiourgountai allergies.

Episis mas eipe oti sta mwra den aresei auto to adiabroxo uliko pou bazoume panw sto strwma. Mas eipe gia balte to eseis sto krebati sas kai koimithite mauto na deite pws einai. Kai meta mas eipe gia enallaktiki lusi oti uparxoun kati alla pou mporeis na baleis apo panw pou einai xontro kai aporofitiko...kati san mpournouzopetseta.

Koritsia epluna ta teleutaia kai ta siderwsa kai h balitsoula mou einai etoimi!! Kai to dwmatio etoimo...twra mono perimenw!

Vetoula na sas zisei to mpempaki sas! Logika tha exei gennisei ws twra!

Maximaki kalws dextikes ti mama sou.

Lia kai egw to idio, apo ta xadia pou exoume riksei stin koilia mou kai oi duo aporw pws den exw gennisei kai ws twra oute suspaseis polu ekana. Apo dw kai pera omws na sa pw tin alitheia den me noiazei opote kai na tuxei afou o giatros eipe oti einai ok.

Kokona an rwtiseis to giatro pes mou ti sou eipe gia tous ponous...egw tha ton rwtisw tin Triti sto kanoniko rantebou mou.

Aleka upononi, aurio sigoura tha kaneis douleia!

Este den to iksera auto gia tin periodo alla logiko akougetai! Kai egw genika den exw ponous stin periodo ektos apo mia mera prin adiathetisw ligous ponous pou oute xreiazomai na parw tipota.

Bikaki kai egw otan kapniza pio polu petra eixa...twra exw kopsei to tsigaro sxedon 2 xronia opote isws kai giauto den eixa toso polu, alla opws eipes kai esu, paizei rolo kai to salio!

Gia ti xolisterini einai polu swsta auta ola pou eipe h Este alla episis zwika lipara, diladi polu lipara kreatika kai genika oti exei lipara prepei na apofeugei.

Aleka h listoula polu kali!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σασ κοριτσακια μου!!τελος η δουλεια!!απο εδω κ περα κ για τα επομενα χρονια δουλα κ κυρα κ οποιος αντεξει!! :lol::lol::lol: δεν μπορω να σας πω οτι τρελενομαι κ απο χαρα γιατι νομιζω οτι θα ναι δυσκολο ειδικα αυτη την εποχη!κ ο αντρας μου δουλευει περισσοτερο για να βγαζει περισσοτερα :lol::lol: επομενωσ θα ακολουθησουν πολλες ωρες μονη με τα παιδια.ουτε βολτες ουτε τιποτα!θα μαι βεβαια μια ευτυχισμενη μαμα με που θα χει καταφερει με το καλο να φερει στον κορμο 3 παιδια.

ευτυχως ειμαι σπιτογατη κ δεν θα φρικαρω τοσο ευκολα οσο καποια αλλη.

λια μου ποτε εχεις παλι ραντεβου;

ξερετε κανενα σαιτ για να ψωνησω μωρουδιακα ρουχαλακια;γιατι τωρα δεν μπορω να πηγαινω στα μαγαζια ευτυχως που εχω τελειωσει με τα περισσοτερα.απλα θελω να παρω καποια αγοριστικα.

ετσε μου τα γλυκα sweat@balance τα εχεις δοκιμασει;αν ναι τι λενε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανσουλι!!Αντε,τωρα θα εισαι κι εσυ μια χαουζγουαιφ!!

Ραντεβου εχω τη Δευτερα,4/6.Του αγ.Πνευματος είναι τότε?Θα ειμαι 38 και 4 ημερες.

Τα sweet & balance εγω παιρνω τη σοκολάτα,ειναι πολυ καλη,και σου καλυπτει την ορεξη για γλυκο.Τα αλλα δεν τα εχω δοκιμάσει να σου πω.Αλλα ειναι καλη εναλλακτικη.Αυτο που μου τη δινει εμενα με τα διατροφικα είναι που δεν μπορω να βρω τιποτα σε κορν φλεικς που να μην εχουν μεσα ζαχαρη/αλατι.

Ακομα και κατι ψαγμενα που το παιζουν υγιεινα κτλ,ολα εχουν μεσα ζαχαρη,και μου τη δινει.Γιατι μετα διψαω σαν τρελη,και δεν θελω και να φορτωνομαι ζαχαρη χωρις λογο.Αν ηταν ετσι θα επαιρνα κατευθειαν τα αλλα κορν φλεικς για τα πιτσιρικια που ειναι τιγκα στη σοκολάτα!

Εχετε υπ'οψιν σας τιποτα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ante epitelous Nansouli!!! Stamatises kai esu! Den peirazei tha exeis kai emas parea...kai to koutsompolio douleia einai :lol::lol: otan sou menei xronos bebaia me 3 paidia...prepei na erxesai sto pc kai na sundeesai me skype na blepoume ti ksemalliasma exei ginei! :lol: H tha blepoume 3 kafe aloga sto kefali sou! :lol:

Bre Delphinaki esu akoma edw eisai??? Egw pisteua oti simera tha gennas!! Ante upomoni liges wres akoma!

Lia ta quaker (bromi) den exoun zaxari...egw ta etrwga to xeimwna, ta ebraza me gala kai ginotan sa krema.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΤΑ ΒΙΟΛΟΓΙΚΑ ΣΤΟΝ ΣΚΛΑΒΕΝΙΤΗ ΕΧΕΙ ΚΟΡΝ ΦΛΕΙΚς ΤΑ ΚΛΑΣΣΙΚΑ ΚΑΛΟΜΠΟΚΙΟΥ ΧΩΡΙς ΖΑΧΑΡΗ Κ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙς ΔΙΑΦΟΡΑ.ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΖΑΧΑΡΑ ΑΠΟ ΜΗΛΟ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΕΧΩ ΔΕΥΤΕΡΑ 11-6 :lol::lol:

ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΑΜΕ ΝΑ ΣΥΝΑΝΤΗΘΟΥΜΕ.ΑΝΤΕ ΚΟΝΤΕΥΕΙς Κ ΕΣΥ!!ΘΑ ΣΤΕΙΛΩ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΜΟΥ ΠΑΡΕΙ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ Κ ΕΓΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΛΕΨΩ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΧΩΡΙΣ ΓΛΥΚΟ ΕΚΤΟς Κ ΕΑΝ ΓΕΝΝΗΣΩ ΠΟΛΥ ΣΥΝΤΟΜΑ...ΕΛΠΙΖΩ ΠΩΣ ΟΧΙ..Κ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΜΑΙ ΧΩΡΙς ΑΛΑΤΙ Κ ΖΑΧΑΡΗ ΛΟΓΩ ΚΟΡΤΙΖΟΝΗΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα φουσκιτσες μου.

Επιστρεψαμε :):):):):):) . Ολα καλα δοξα τω θεο, θα σας τα πω αναλυτικα αφου διαβασω καποια στιγμη τα νεα σας.

Το μονο που ζηταω ειναι να μαθω αν ειχαμε αλλα γεννητουρια :P:P:P:P:P:P εκτος απο το Καρολινακι μας.....

ΣΑς φιλω προς το παρον γλυκουλες μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααααχ ηρθε και το δευτερο μωρακι!!!!

Βετακι να σας ζησει!!!!

Πολλες ευχες για υγεια , τυχη και οτι επιθυμειτε!!!!

:ymparty::ymparty:[smilie=wav.gif][smilie=angel13.gif] [smilie=binkybaby.gif]

Εγω κοριτσακια δεν ημουν και πολυ καλα ...βγηκαν οι εξετασεις μου καλες, ο θυροειδης λιγο τσιμπημενος 2,83 δεν παιρνω χαπια μονο τον παρακολουθουμε αλλα δεν ειναι αυτο...με στεναχωρησαν τα αποτελεσματα της θρομβοφιλιας , θα κανω ενεσεις ανα 12 ωρες τωρα μεχρι να γεννησω και 40 μερες μετα :cry:

Τωρα υπομονη λεω θα περασει .......

Αυριο εχουμε και το doppler το μεσημερι, ελπιζω να πανε ολα καλα.

Αυριο θα σας πω νεα και θα βαλω φωτο του δωματιου, γιατι σημερα γενικα ημουν πεσμενη.

Ελενακι ετοιμασες και εσυ βαλιτσα, καλη λεφτερια!

Αλεξανδρουλα εφτασε η ωρα , με το καλο και με κανενα πονο!

μακια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξαναηρθα..

βραζω μακαρονια του αντωνακη,μπομπ οπως τα λεει γιατι του παιρνω τα μακαρονακια που ειναι σχημα μπομπ σφουγγαρακι κ ολα τα μακαρονια τα λεει μπομπ! :D το γλυκουλι μου..

ναι σταυρουλα μου ηταν πολυ γλυκουλης,με μαγουλακια κοκκινα κ ζεστα κ φανελακι που κουμπωνει απο κατω κ τα μπουτακια εξω!αχ θα ερωτευτειτε τους γιους σας κοριτσια,θα δειτε!νιωθεις κατι σαν να εισαι ερωτευμενη δε μπορω να το εξηγησω.συμφωνειτε αγορομανες;

σταυρουλα μου ναι ολα αυτα που ειπες τα κανει,εχω μπλεξει εγω γιατι συνηθως κανω ξεχωριστα φαγητα,γενικα ειναι κατι που το ξερουμε οτι δηλ εχει χοληστερινη,την ανακαλυψε πριν 3 χρονια περιπου κ ολο κατι γινοταν κ με τον καιρο ξεφευγε με τη διατροφη,δουλευει κ σε μεγαλο ξενοδοχειο στην αθηνα κ εκει μεσα εχει πολλους πειρασμους κ πιστευω ειναι κατι που τον επηρεασε.γενικα απο τη τελευταες εξετασεις αιματος παντως προσεχει πολυ παλι κ εχει ταρακουνηθει γιατι κακα τα ψεματα περνανε κ τα χρονια κ πιστευω οταν εχεις κ παιδια τα βλεπεις ολα αλλιως.

αντωνια μου γενικα τρωει μακαρονια ολικης με ανθοτυρο κ απο πανω βαζω ντοματινια για εμφανιση η κοβω ροκα με ντοματινια,ανθοτυρο κ παξιμαδακια ολικης ας πουμε,του κανω συχνα φασολια μαυροματικα λενε οτι ειναι πολυ θρεπτικα κ κανουν καλο στη χοληστερινη,παρεπιπτοντως εχει κ μενα τριγλυκεριδια,κ απο πανω κοβω μαιντανο κ τα συνοδευω κ με τονο.γενικα πολλα οσπρια,κανει καλο νομιζω ο σολωμος,καποια συγκεκριμενα ψαρια,αν μπεις στο γκουγκλ λεει γενικα τι κανει καλο κ τι οχι.το καλο ειναι οτι ειναι βολικος κ τα τρωει ολα,εγω αν ημουν δεν θα μπορουσα,βεβαια θα το εκανα αλλα θα ημουν μεσα στα νευρα,ειμαι πολυ του φαγητου,γενικα σαν ιδεολογια,μου αρεσει η απολαυση ενος φαγητου ισως λογω του οτι ειμαι κ ταυρακι στο ζωδιο κ φημιζομαστε για αυτο μας το ελαττωμα ;) .επισης μπορει να φαει τοστακι για βραδυ με τυρι του τοστ με χαμηλα λιπαρα κ γαλοπουλα.υπαρχουν καποιες καλες ιδεες,αν μπεις γκουγκλ θα βρεις,μη ζαλιζω κ τα κοριτσια,αρκετα ειπα..

ελενα μου ετοιμη κ εσυ,αντε ωραια με το καλο τωρα η μπεμπουλινα σου!

μαρακι μου εγω το περιμενα οτι παρολο που εκανες δουλειες κ ειχες κ πονακια κ συσπασεις κ ολα αυτα θα αργησεις να γενησεις,δε ξερω γιατι κ ολο ηθελα να το πω κ το ξεχνουσα.ο γιος σου τι λεει που απο ωρα σε ωρα θα γνωρισει την αδελφουλα του;

ελεγε πριν στις παλιοειδησεις οτι ο εοππυ ειναι στα προθυρα καταρευσης απο τα χρεη κ εχω αγχωθει μη δεν εχουν να μας πληρωσουν,αχ τι θα κανουμε,πολυ μαυριλα,δε μπορω αλλο.

εριξε κ πριν μια βροχη μαζι με χαλαζι,χαμος εγινε.λυπηθηκα τον αντρα μου που ειχε σχολασει κ ηταν με τη μηχανη σημερα κ φυσικα εγινε μουσκεμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α ξεχασα να πω για τα λουτρινα κ ολα αυτα,οντως δε κανει να εχετε πολλα πολλα τετοια στο δωματιακι τους,εμενα ειχε αλεργεια εκ γενετοις,κληρονομικο απο τον αντρα μου που ευτυχως το ανακαλυψαμε πολυ νωρις κ τωρα ειναι πολυ καλυτερα.κ αλλο που δε μου ελεγε η παιδιατρος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σευχαριστω πολυ Βικακη θα το ψαξω οπως ειπες....

Ελενα τον πηρα τηλεφωνο κ μου ειπε οτι ειναι συσπασουλες..αν για οποιονδηποτε λογο γινουν πιο εντονοι κ δω λιγο αιματακι η κατι αλλο περιεργο να τον ξανα παρω τηλ....κ γω κανονικα Τριτη θα παω...να δουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsakia mou, simera eixame polles douleies to proi, pigame kai mia bolta sta magazia alla den brika tipota :cry: t'apogeuma eixame kipouriki, ego bebaia den ekana tipota ;) kai tora brika xrono na mpo na sas diavaso... nansoula eida to minima sou sto fb.

anna teleia o mpempis sou, ligo emeine ;)

anthi otan ertheis kriti perna kai apo to rethymno na se do ;)

nansoula mprabo i mama, epitelous eipe na boithisei... mpravo pou stamatises ti douleia :ymapplause::ymapplause: tora ksekourasi. kai ego logika den tha pao tou xronou sti douleia :)

betaki mou na sou zisei o paidaros :ymparty::ymparty: na einai panta geros kai dunatos...

delphine akoma edo eisai? mallon i 3 tha eisai, ante me to kalo...

alekaki pies mia zesti sokolata aurio to proi kai tha deis pos tha ksipnisei ;)

aurio koritsia exo rantebou sto nosokomeio na anoikso kartela, na eimaste etoimoi! den exoume apofasisei akoma pou tha genniso! an anoiksei telika i kliniki, ekei tha pao na genniso allios i se kliniki sta xania i sto nosokomeio edo sto rethymno... logika tha me eksetasoun kiolas opote tha do ta didumakia, ax makari :x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου τι κανετε;

Βετακι πρεπει να εχεις ηδη το μωρο σου στην αγκαλιτσα σου!!!!!ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ!!!!!!!!!!!!!!!! :ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause:

Σημερα ειχα παει να παρακολουθησω το σεμιναριο στην ακαδημια αθηνων σχετικα με τα βλαστοκυτταρα!ελεγαν οτι το αιμα το δινεις δωρεαν αν θελεις ομως να δωσεις και βλαστοκυτταρα απο ομφαλο-πλακουντα η χρεωση ειναι 984 ευρω για 25 χρονια φυλαξης.ηταν πολυ ενδιαφερον σεμιναριο .ειμασταν περιπου 40 ατομα!αν θελετε κατι να σας πω κ το ξερω ρωτηστε με για να μην μπαινω σε λεπτομερειες κ σας ζαλιζω ολες!

Εγω στην περιοδο ειχα φρικτους πονους,εμετους κ δεν με επιανε ουτε χαπι για ελεφαντα.ελπιζω μετα την γεννα να αλλαξουν λιγο το στατους !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια;;;

Βέτα μου να σου ζήσει το μωράκι σου!!!!! Καλή λοχεία!!!!! Άντε να μπεις ξανά να μας πεις όοολα σου τα νέα!!!

Ήρθε και το 2ο μωράκι!!! Περνά τελικά γρήγορα ο καιρός ;););)

Μπεμπούλα όταν έρχομαι Κρήτη στο Ρέθυμνο μένω συνήθως και πηγαίνουμε εκδρομούλες στα Χανιά. Μόνο μια χρονιά είχα μείνει λίγο στα Χανιά και λίγο στο Ρέθυμνο! I LOVE Κρήτη!!!!

Κατερινάκι μου στην πρώτη μου εγκυμοσύνη έσκαγα όταν μου έλεγαν ότι έχω μικρή κοιλιά :lol::lol::lol: Ήθελα να φαίνεται η κοιλιά μου από τον μπρώτο μήνα :lol::lol::lol::lol: Τώρα να σου πω την αλήθεια δε με χαλάει γιατί την πρώτη φορά η κοιλίτσα μου επανήλθε αμέσως ;) ! Τελικά εξαιτίας των γλυκών στα οποία υπέκυψα πήρα μισό κιλό και εκνευρίστηκα..Που να έτρωγα και πάστα ολόκληρη....Μόνο εγώ παίρνω για την πλάκα μου κιλά;;;;;;

Βικάκι αυτό που λες για τα αγόρια είναι αλήθεια! Έτσι νιώθω κι εγώ με το γιο μου. Ερωτευμένη! Άλλο πράγμα! Βέβαια δεν έχω εμπειρία από κοριτσάκι ακόμα..Όταν με το καλό γεννηθεί η φραουλίτσα θα σας πω!

Αυτό μας έλειπε τώρα να μην πάρουμε τίποτα από εοπυ (κάτι ξέχασα από τα αρχικά αλλά δεν πειράζει..).

Νάνσυ καλή ξεκούραση από εδώ και πέρα και υπομονή με τη διατροφή!

Μαράκι μου λογικά από μέρα σε μέρα γεννάς..Εγώ στο γιο μου πήγα στο μαιευτήριο όταν είχα πόνους κάθε 5 λεπτά και γέννησα σε 9 ώρες...Μήπως πρέπει να πηγαίνουμε στους πόνους του λεπτού;;;;χαχαχαχαχαχαχα...

Κορίτσια από ποια εβδομάδα κάνουμε nst;;;;;;; Στο ιατρείο του γιατρού γίνεται;; Κάθε πότε;;; Στον Πάνο δεν είχα κάνει ποτέ..Βέβαια, όπως σας έχω πει, δεν ήταν και τό μόνο που δεν είχα κάνει :?:?:?:?:?:?

Σήμερα ξύπνησα με φρικτούς πόνους στη μέση..Τώρα νιώθω λίγο καλύτερα αλλά γενικώς δεινοπαθώ να σηκωθώ όταν κάθομαι...Ελπίζω να είναι περαστικό...

Αυτάααα..Πολλά φιλάκια σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα τσουποτούλες. Τα νέα μου από χτες όλα καλά. Ο μπέμπης δεν έχει πάρει βάρος κι εγώ ήμουν και 600γρ λιγότερο όταν με ζύγισε. Μου είπε ότι εκεί θα βγει γύρω στα 3500. Έχει πάρει θέση, κάναμε ντόπλερ και nst. Στο nst δεν κουνιόταν και μένα και μου έπιασε την κοιλιά ο γιατρός και τον ταρακούνησε μετά από 1 λεπτό άρχισε να κουνιέται πολύ :lol::lol: . Επίσης, μου είπε ότι κάνω σύσπαση κάθε 15 λεπτά και αυτό είναι καλό. Να χαϊδεύω την κοιλιά μου και να περπατάω για να έρθει φυσικά ο τοκετός και όχι με πρόκληση και ότι με βλέπει μέχρι την άλλη βδομάδα να γεννάμε. :D

Ρώτησα και για τα βλαστοκύτταρα και σκέφτομαι να κάνω αυτό που θα κάνει και η Έλενα με την εταιρεία στο εξωτερικό. Έλενα θα σου στείλω πμ. Θέλω πληροφορίες. Ήταν πολύ θετικός και μου είπε ότι τα κατάφερα πολύ καλά με το ζάχαρο. Ούτε πολύ βάρος πήρα αλλά φυσικά ούτε ινσουλίνη. Οπότε δεν θα μου κρατήσουν τον μπέμπη :D . Σήμερα θα πάρω τηλέφωνο και την μαία μπας και προλάβουμε να κάνουμε κανένα ακόμα μάθημα και να της πω ότι θέλω να είναι και στον τοκετό γιατί πάμε για φ.τ. αφού ο μπέμπης έχει πολύ καλή θέση.

Το βράδυ έβλεπα εφιάλτη ότι έπιασα τον άντρα μου με 2 γυναίκες στο κρεβάτι :twisted::twisted:

Το ζούσα πολύ έντονα και ένιωσα τρελή στενοχώρια λες και συνέβαινε στην πραγματικότητα.

Έλενα για τον σελτέ σου έλεγε η μαία. Γιατί εγώ έβαλα τέτοιο στο κρεβάτι μου και δεν είχα κάποιο πρόβλημα. Ίσα ίσα ούτε που το καταλαβαίνω. Για τα κουκλάκια το ξέρω και είναι προτιμότερο να πέρνουμε κάποια που είναι σαν πλαστικά? από καουτσουκ νομίζω. Δεν θυμάμαι. Μπράβο με την βαλιτσούλα, έτοιμη κι εσύ με το καλό. Εγώ θέλω να προσθέσω 2 πραγματάκια ακόμα, όπως τα φάρμακα-βιταμίνες και το σίδερο για τα μαλλιά. Α! περιμένω αύριο να μου έρθει και το νυχτικάκι να το πλύνω να το σιδερώσω και να το βάλω και αυτό.

Νάνσυ ελληνικό site θες φαντάζομαι. Αν ναι στο letoshop.gr, στο irabebe.gr και στο http://www.oneira.gr/index.php?subcats= ... cts.search και στο Motherbaby έχει κάποια.

Τα sweat&balance ωραία είναι. Είχα φτιάξει την κρέμα καραμελέ και είχα πάρει την μους και την κρέμα ζαχαροπλαστικής και είχα φτιάξει ένα γλυκό όπου στην κρέμα ζαχαροπλαστικής έβαλα μπισκότα ολικής πτι μπερ σπασμένα και στη μους ψιλοκομμένες φράουλες και τα έβαλα σε ένα μπολ μαζί. Ωραίο ήταν. Η σοκολάτα sweet & balance δεν μου αρέσει προτιμώ την fitro με τα φουντούκια.

ΒΙΚΑΚΙ κι εγώ αγχώθηκα με τον ΕΟΠΥΥ. Λες να είμαι τόσο γκαντέμο και να κόψει το Λητώ να είναι συμβεβλημένο και από εκεί που ήθελα μονόκλινο να πάω σε 3κλινο? :lol: Η βροχή εμένα με έπιασε ακριβώς την ώρα που ξεκίνησα να πάω στον γιατρό :evil::evil: .

ΑΝΝΑ για ποια τράπεζα στο είπαν αυτό για τα βλαστοκύτταρα? Για την δημόσια? :roll:

Ανθή από την 32η εβδομάδα και μετά νομίζω κάνουν Nst.

To Καρολινάκι άραγε να γύρισε σπίτι. Θα προλάβει να μπει καθόλου να μας γράψει την ιστορία της? :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξέχασα να σας πω ότι ο γιατρός μου έδωσε μία τσαντούλα χτες με δωράκια διαφημιστικά. Είχε χαρτομάντηλα zewa (θα χρειαστούν γιατί θα πέσει πολύ κλάμα :lol: ), πάνες και μωρομάντηλα Libero, σερβιέτες και σερβιετάκια tena, chicco επίθεμα στήθους, κάτι frezyderm κρεμουλες και σαπουνια για το μωρό (πολύ μικρά όμως δειγματάκια) και frezyderm για μένα αφρό σαπούνι για την ευαίσθητη περιοχή και συσφιχτική κρέμα και ένα μικρό σακουλάκι σκόνη Αρκάδι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΣΠΙΤΙ Κ ΚΟΙΜΗΘΗΚΑ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ!

ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ 1,5 ΚΙΛΟ!!ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΥΤΟ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ Κ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΧΑΝΩ Κ ΑΛΛΑ..ΤΩΡΑ ΕΦΑΓΑ ΓΑΛΑ ΜΕ ΔΗΜΗΤΡΙΑΚΑ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΝΕΝΑ ΓΙΑΟΥΡΤΑΚΙ Η ΦΡΟΥΤΟ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΜΠΙΦΤΕΚΙΑ ΜΕ ΣΑΛΑΤΑ Κ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΨΗΤΟ ΨΑΡΙ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΠΑΝΤΩΣ ΝΑ ΜΩΡΑ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΒΑΡΟΣ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ..Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΟΥ ΤΗΝ ΔΙΝΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΝΟΙΩΘΩ ΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ ΜΟΥ ΓΕΜΑΤΟ..

ΕΤΟΙΜΑΣΑ Κ ΕΓΩ ΒΑΛΙΤΣΑ ΓΙΑΤΙ ΑΝΧΩΘΗΚΑ ΜΗΠΩΣ ΓΕΝΝΗΣΟΥΜΕ ΣΥΝΤΟΜΑ!ΤΑ ΚΑΛΛΥΝΤΙΚΑ ΜΟΝΟ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΜΕΣΑ Κ ΜΙΑ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΑΛΛΑΞΙΑ.

ΕΣΤΕ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΒΙΤΑΜΙΝΕΣ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ;ΕΓΩ ΑΦΟΥ ΓΥΡΙΣΑ ΣΠΙΤΙ ΤΑ ΞΑΝΑΠΗΡΑ.ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΜΟΥ ΕΔΙΝΕ ΚΑΤΙ ΧΑΠΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ ΤΗΣ ΜΗΤΡΑΣ Κ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΙ ΑΛΛΟ..

ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΙΚΑ Κ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΑΜΑ ΜΕ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ Κ ΠΟΤΕ..Κ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ!!

post-13822-13873939367725_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταυρουλα πολύ ωραία τα νέα σου!!Λες την άλλη βδομάδα να έρθει ο μπέμπης? :)

Άντε να περάσει και σήμερα, να δω και γω αύριο τη μπέμπα.

Όσο για τον Εοππύ, τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα. Όλο και περισσότερες κλινικές καταγγέλουν τη σύμβαση, εσύ όμως μπορεί να προλάβεις.

Νάνσυ, μην αγχώνεσαι που έχασες. Το να τρώς πολύ και βλακείες, δεν σημαίνει ότι κάνεις και καλό στα μωράκια. Αυτα που έχασες, μπορεί να είναι και υγρά απο το σοκ του οργανισμου που πέρασε στην υγιεινή και προσεκτική διατροφή :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάνσυ τα φάρμακα είναι σίδηρο, ασβέστιο. Αυτά χρειάζονται και στα δίνουν στο νοσοκομείο αλλά στα χρεώνουν μου είπε ο γιατρός οπότε καλύτερα λέει να τα πάρω να τα έχω. Για την αλλαξιά προβληματίζομαι. Αν προλάβω να κάνω μπάνιο και να φορέσω καθαρά ρούχα γιατί να πάρω κι άλλη αλλαξιά? :roll: Δεν μπορώ να φορέσω στην έξοδο αυτά που θα φοράω στην είσοδο? :roll::roll:

Όσο για την διατροφή μην αγχώνεσαι για τα μωρά έχεις λίπος για να τραφούν και τώρα που κάνεις και διατροφή βοηθάς να πάρουν και καλά στοιχεία. Δηλαδή τώρα είναι καλύτερα παρ'όλο που χάνεις. Αν και μην νομίζεις ότι θα συνεχίσεις να χάνεις για πολύ :lol: . Όπως λέει και η Αριάδνη τα πρώτα είναι υγρά.

Αριάδνη μακάρι να έρθει αν και εγώ δεν το πιστεύω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia mou...

egw piga ekana nst xthes oute emena polu kouniotan tin alles fores den stamatouse...

simera tha pame sti giatro na ton doume kiolas k na mas pei gia to nst pantws suspaseis den ekana...

aleka elpizw na ta katafereis simera na tin kaneis tin eksetasi...

este mia xara o mikros ante etoimi eisai k esu les na genniseis prin apo mena esu?

betaki mou na sou zisei na to xairesai to mwraki sou k na to kamarwneis..

twra i epomeni pia einai xathika ligo to maraki i i kikitsa?

kale koritsia o aderfos mou exei tromaksei apo mena den me plisiazei sou leei pws egine etsi ayti pou me eide prwti fora gourlose ta matia k me koitouse...

katerinaki elpizw na min isxuei to antitheto egw mia fora eniwsa ponous periodou k auto giati imoun arrwstei alles fores oute to katalavenA....

ante nanasoula apo dw k pera spiti k ksekourasi....min anxwnesai gia ta kila ta mwra pernoun auta pou theloun asxeta me to posa tromai emeis alla min polu trelenesai kiolas k ama den xaseis kila den nomizw na uparxei provlima ama meineis stathera sta kila sou...

i mana mou ston aderfo mou twra evale 35 kila k den epathe tpt mono pou tis emeinan k den mporei na ta xasei...

este den nomizw na uparxei provlima na valeis k auta pou forouses stin eisodo egw evala mia allaksia alla den kserw ama tha tin valw mporei na vgw me auta pou mpika..

den thimamai alla twra..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσι μου σε καταλαβαίνω απόλυτα!!! Μετά την έκτρωση και μετά την αποβολή αισθανόμουν ακριβώς έτσι!!! Θα ηρεμήσεις κάποια στιγμή κι όταν έρθει το ουράνιο τόξο θα τα βλέπεις λίγο ομορφότερα τα πράγματα!! Σου στέλνω γλυκό φιλί κορίτσι μου... Εγώ τη βλέπω τη διαφορά στην πάνω φωτογραφία... Άντε να κάνεις μια χοριακή τη Δευτέρα να δούμε τα θετικά σου νέα!!! Κορίτσι μου εγώ γενικά όποτε είχα υποψία έκανα χοριακή μετά την καθυστέρηση! Περίμενε μέχρι τη Δευτέρα και πήγαινε για μια χοριακή! Έτσι μπράβο!!! Κλώσσα τώρα μέχρι να ηρεμήσει το μπεμπίνι σου!!! 
    • Την μαμα μου Ροδούλα την φωνάζουμε  δεν μου αρέσει και πολύ είναι η αλήθεια Την έλεγα την μαμα μου (πριν παντρευτώ) δεν μου αρέσει το όνομα σου δεν θα το δώσω αν κάνω κορίτσι 😂 .. έλεγε δεν έχω τέτοια θέματα παιδί μου εγω να διαλέξεις ένα άλλο όνομα που να σου αρέσει γιατί και εμένα δεν μου αρέσει αυτό το όνομα .. και ακόμα μου λέει δηλαδή να μην το βάλω 😂 αλλα τελικά αποφασίσαμε πως θα το δώσουμε..  εσενα πως την λένε την μαμα σου ;
    • Κορίτσι μου και εγώ σε αυτό ακριβώς κατέληξα γιατί όταν είχα μπει να διαβάσω τι εστί σύνδρομο turner. Και στην δική μου περίπτωση είναι ότι έχασα το μωράκι μου 2 μέρες πριν πάω να κάνω την pappA οπότε φαντάζομαι ότι ο Θεός ήξερε για ποιο λόγο μου το πήρε.. 🥺🥺🥺 Επίσης ο τωρινός μου γιατρός όταν του είπα το ιστορικό μου είπε ότι ξέρει περιπτώσεις με αυτό το σύνδρομο και δεν είναι τόσο τραγικά με όσα γράφουν στο ίντερνετ, σίγουρα όμως υπάρχουν πολλά θέματα Υγείας.  @Mpourmpoulo εύχομαι πολύ πολύ σύντομα να κρατήσεις 🌈 σου αγκαλιά ❤️❤️  
    • Πως τη λένε τη μαμά σου;;; Είναι απ' τ' αγαπημένα μου ονόματα απο παλιά! Και είχα σκεφτεί απο πολύ μικρή ηλικία ότι δε θέλω να βγάλω τα ονόματα των γονιών και είχα σκεφτεί τα ονόματα για όλες τις περιπτώσεις!!!
    • Αληθώς Ανέστη!!! Περασαμε καλά, τίποτα ιδιαίτερο απλά σπιτι οικογενειακά και μερικές βόλτες να δούμε φίλους που είχαμε καιρό ν δούμε.  Εγω όπως έγραψα και στην άλλη συζήτηση είμαι ξάπλα απ το απόγευμα γιατί έκανα μαγκιές με τις ντουλάπες και έχω κάτι τραβήγματα χαμηλά στην κοιλιά.  εσείς πως περάσατε;;; Πήγατε πουθενά; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...