Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΦΕΝΕ "Με νέες αφίξεις!!" Νο 4


Recommended Posts

Τι κάνετε κορίτσια;;Σήμερα το πρωί πήγα με τον Πάνο κομμωτήριο (εγώ για χτένισμα και ο Πάνος για κούρεμα) και μετά τον κράτησε η μαμά μου για να ξεκουραστώ. Δεν με θέλει όμως γιατί πάνω που έκλεισα λίγο τα μάτια μου ήρθε ο άντρας μου (πρώτη φορά έρχεται τόσο νωρίς) και έτσι ξύπνησα :evil::evil::evil::evil: ..Κατά τα άλλα τα ίδια. Αύριο λέμε να πάμε στη θάλασσα για να κάνει και ο Πάνος το μπανάκι του!

Κατερινάκι μου εγώ θα έλεγα για τη γιαγιά ότι πήγε κοντά στο Θεούλη..Από την άλλη έχεις δίκιο που σκέφτεσαι μήπως φοβηθεί ότι θα συμβεί κάτι τέτοιο με πιο κοντινούς ανθρώπους..Δύσκολες μερικές καταστάσεις..Δεν ξέρουμε πώς να τις χειριστούμε :?:?:?:? Κοντεύεις κι εσύ Κατερίνα μου! Απίστευτο μου φαίνεται πόσο γρήγορα περνά ο καιρός..Άντε να φτιάξετε και το δωματιάκι! Είμαι περίεργη για την αντίδραση της Αγγελικούλας σου..

Άννα Μαρία υπάρχουν οι γυναίκες που λες;;; Αν υπάρχουν πάντως, σίγουρα θα παίρνουν ναρκωτικά..Θα αλλάξω λίγο το σενάριο και θα το κάνω πιο πιθανό. Υπάρχουν γυναίκες που δουλεύουν (μετάφραση:κάθονται σε ένα γραφείο και ξύνονται ή είναι μέσα στο fb), έχουν τις γιαγιάδες που έχουν αναλάβει εξ ολοκλήρου τα παιδιά, έχουν στο σπίτι γυναίκα για τις δουλειές με αποτέλεσμα αυτό να είναι πάντα στην εντέλεια και όταν γυρίσουν από τη δουλειά φυσικά έχουν την όρεξη να πάνε γυμναστήριο...Αυτό το σενάριο είναι πιο πιθανό! Καλή ξεκούραση!

Δεν έχουμε κίνηση κορίτσια. Εξαφανίζεστε συνέχεια :?:?:?:?:? Για ελάτε, για ελάτε...

Φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 956
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα κουκλες

χθες το πρωι πηγα λιγο στη λαικη μαζι με τα παιδια,μην αναρρωτιεσται πως τα καταφερα και ψωνισα,η λαικη ειναι πολυ μικρη και διπλα της εχει ενα παρκο ετσι επαιξαν εκει λιγο ωσπου να παρω καποια πραγματα,το απογευμα ηρθαν οι νονοι του Δημητρη και πιο αργα ψησαμε εξω,ηρθαν και τα πεθερικα μου και καθησαμε μεχρι αργα,εβαλα τα παιδια για υπνο τα οποια δεν ειχαν ησυχια,ο Γιωργος χτυπησε δηθεν καταλαθος τον Δημητρη στο κεφαλι με ενα ξυλο και του εφτιαξε ενα καρουμπαλο να....ο Νικος μας βοηθουσε να βαλουμε τραπεζι το μαναρακι μου θελει συνεχεια να βοηθαει για να μην κουραζομαι λεει,και πιο αργα ανεβασε παλι πυρετο να δω πως θα παει και σημερα και αν συνεχισει απο Δευτερα θα τον παω στο γιατρο

Αννα Μαρια που τις ειδες αυτε τις γυναικες;;εγω δεν εχω δει καμια τετοια εδω κι αν υπαρχουν ειναι ακριβως οπως τα λεει η Ανθη,το δικο μου σπιτι πια δεν ειναι ποτε στην εντελεια, καθε βραδυ καταληγω να ειμαι πτωμα απο την κουραση και φυσικα ουτε λογος για γυμναστηριο ουτε ορεξη ουτε διαθεση αλλα ουτε και αντοχες ,κανεναν κοιλιακο που και που (οχι στο γκαζον ε :lol: )και παλι με το ζορι ασε,ειναι στιγμες που δεν προλαβαινω να ασχοληθω με τον εαυτο μου ενα ντουζακι στα γρηγορα και πολυ μου ειναι.......

Ανθη μου δεν προλαβες να κοιμηθεις λιγο ε κι εγω καποια μεσημερια νιωθω τοσο εξαντλημενη που αν δεν ξαπλωσω νομιζω οτι θα λυποθυμισω ειδικα αν βγω εξω στον ηλιο εξαντλουμαι πολυ, ξεχασα να σχολιασω για το παιδακι που χτυπησε τον Πανουλη,και μενα δεν μου αρεσουν τα παιδια που χτυπανε και περυσι ο Δημητρης που εσπρωχνε και χτυπουσε τα παιδακια δεν τον αφηνα σε χλωρο κλαρι τον μαλωνα συνεχεια ωσπου και σταματησε να το κανει,αλλα αν καποιο τα χτυπησει και δεν παρεμβαινουν οι γονεις του και το αφηνουν ανεξελεκτο θα τους πω κι εγω να αμυνθουν δεν γινεται διαφορετικα οπως εγω δεν θελω να χτυπανε τα δικα μου ετσι και δεν θελω να τα χτυπανε κιολας,να περασετε καλα στην παραλια εσυ δεν θα δροσιστεις λιγο;;

Κατερινακι μια χαρα της το εξηγησες καλυτερα να πεις την αληθεια σε ενα παιδι παρα ψεματα,ακομη ειναι μικρη βεβαια δεν μπορει να καταλαβει τι ακριβως εγινε,περσυ εγινε ενα δυστυχημα εξω απο το σπιτι μας,τρακαρανε δυο αυτοκινητα και ο οδηγος απο το ενα εχασε τη ζωη του ακαριαια,ειπα στα παιδια οτι η ψυχη του θα παει στον Θεουλη και μετα απο λιγο γυρναει ο Γιωργος και μου λεει "μαμα ποτε θα ερθει ο Θεουλης να παρει αυτον τον κυριο;;περιμενω να τον δω"ο Νικος με εχει ρωτησει αν θα πεθανουμε εμεις καποια μερα και του το εχω εξηγησει ειναι μεγαλος πια καταλαβαινει καποια πραγματα αλλα νομιζω οτι ο θανατος παντα θα ειναι ενα θεμα που δεν μπορεις να το εξηγησεις επ ακριβως..............

πολλα φιλια σε ολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Σήμερα πήγαμε ΙΚΕΑ επιτέλους! Αν θυμάστε, είχαμε πει ότι θα πηγαίναμε πριν δύο εβδομάδες, αλλά ήταν η μέρα που ανέβασε πυρετό ο Αντρίκος και πήγαμε νοσοκομείο.

Κουραστήκαμε αρκετά, αλλά περάσαμε ωραία! Ο Αντρέας ήταν ο απόλυτος κυριούλης! Ήταν ήσυχος, φρόνιμος και συνεργάσιμος. Δεν έκλαψε, δεν γκρίνιαξε, δεν κλαψούρισε ούτε για ένα δευτερόλεπτο.

Κουβάλησα μαζί μου το φαΐ του και τον τάισα εκεί πέρα. Μια χαρά, πριν μου φαινόταν βουνό, τώρα νομίζω βρήκαμε τους ρυθμούς μας και δεν έχουμε πρόβλημα. Σήμερα του έφτιαξα κοτόπουλο-πατάτα-φασολάκια-ελάχιστο σέλινο και τα έφαγε με ευχαρίστηση, μικρή ποσότητα, βέβαια, αλλά έχει κάνει πολλή πρόοδο.

Πήραμε μερικά πραγματάκια, κάποια για τον Αντρέα και πολλά προστατευτικά για συρτάρια, ντουλάπια, πόρτες, παράθυρα, κ.λπ. Μετά πήγαμε στο Mall που είναι δίπλα και συναντήσαμε έναν συμμαθητή του άντρα μου. Σας έχω πει γι' αυτόν; Είναι από Πάτρα, κι αυτός και η γυναίκα του, και ήρθαν Κύπρο πριν τέσσερα χρόνια για δουλειά, και τον ανακάλυψε ο άντρας μου πριν από λίγους μήνες μέσω facebook. Είναι πάρα πολύ καλό παιδί και σήμερα μας ανακοίνωσε ότι η γυναίκα του είναι έγκυος! Χτες πήγαν και έκαναν τον πρώτο υπέρηχο και είναι 5 εβδομάδων.

Μετά ήρθαμε σπίτι και για μαντέψτε... Έκανα δουλειές... Ξεσκόνισα, σκούπισα και σφουγγάρισα σαλόνι και κουζίνα, συμμάζεψα το χάος που δημιούργησαν τα πράγματα που φέραμε, και διάφορα άλλα. Αφήστε που όταν πήγαμε να κάνουμε μπάνιο τον Αντρέα τον έγδυσα και περίμενα τον άντρα μου να φέρει το μπανάκι με το νερό, κι όπως ήταν αυτός γυμνός έκανε τα ακροβατικά του, και σε κάποια φάση ήταν σκυμμένος με το κωλαράκι να ακουμπάει πάνω μου, ρίχνει μια κλανιά και με έχεσε ο γάιδαρος! Ευτυχώς λίγα ήταν...

Τώρα τον έχω εδώ στο πάρκο και παίζει ησυχούλης, ενώ κάνει και ακροβατικά για να καταφέρει να δει τηλεόραση.

Πάω να σας διαβάσω ξανά και να σχολιάσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Που λέτε...

Τον Αντρέα τον έχω κυρίως στο πάρκο και παίζει με τα παιχνίδια του, ενώ πιάνεται και σηκώνεται όρθιος και κάνει και διάφορα ακροβατικά.

Στο πάτωμα ρε κορίτσια φοβάμαι να τον βάλω. Μου φαίνεται ότι, όσο κι αν σφουγγαρίζω, είναι πενταβρώμικα. Αφήστε που σκουπίζεις το πρωί και κατά το μεσημεράκι γεμίζουν όλα σκόνες. Πιάνει πάρα πολύ εύκολα σκόνη το σπίτι μας... Για τα έπιπλα δεν το συζητάμε. Ξεσκονίζω και σε λίγη ώρα πάλι έχουν σκόνη. Ε, δεν μπορώ να καθαρίζω εκατό φορές τη μέρα. Ούτε καν κάθε μέρα δεν μπορώ να σφουγγαρίζω.

Για το χαλί και το σεντόνι σας τα έγραψα. Το θέμα είναι ότι κάθεται στο πάρκο, δεν έχουμε πρόβλημα, αλλά σκέφτομαι μήπως τον περιορίζω, και θέλει να μπουσουλήσει και δεν τον αφήνω. Μου είχαν πει ότι αν μπουσουλήσει ένα μωρό μετά αργεί να περπατήσει. Ισχύει αυτό; Δε νομίζω, αλλά είπα να ρωτήσω.

Ανθή, να τον βάλω στο γυμναστήριο δεν παίζει. Πρώτον δεν έχουμε πάρει γυμναστήριο, και δεύτερο, δε νομίζω να καθίσει τόσο περιορισμένος. Αυτός πλέον θέλει να πιάνεται και να σηκώνεται. Α, δεν είναι έξι μηνών ο Αντρέας, είναι εφτά πλέον! Άντρακλας σωστός!

Ανθή και Κατερίνα, χαίρομαι μ' αυτά που μου γράφετε! Νόμιζα ότι είμαι εγώ άχρηστη ή απλά δεν το έχω με τις δουλειές, και γι' αυτό είναι το σπίτι μου χάλια κι εγώ ερείπιο.

Κατερίνα, τι γίνεται με την περίοδο; Τα πριμολούτ τα έπαιρνα κι εγώ στην εφηβεία, γιατί είχα πρόβλημα με την περίοδο. Ελπίζω να μην είναι τίποτα και να ξεπεραστεί εύκολα!

Τι ωραία που βοηθά ο Νίκος! Τι γλύκας!

Καγκουράκι, μήπως της μικρής να της λέγατε ότι η γιαγιά πήγε κοντά στο Θεούλη, χωρίς περαιτέρω εξηγήσεις; Σ' αυτήν την ηλικία τι να εξηγήσεις για τον θάνατο; Είναι πάρα πολύ μικρή.

Ρε συ, μήπως θα ήταν καλύτερα να βοηθούσε κι αυτή στις προετοιμασίες για το μωρό; Να συμμετέχει με κάποιο τρόπο δηλαδή, μη νομίσει ότι την παραμερίζετε.

Κι εγώ κουραζόμουν πάρα πολύ εύκολα στο τέλος της εγκυμοσύνης... Αφού πήγαινα σχολείο και δεν έκανα τίποτα και νόμιζα ότι έσκαβα όλη μέρα.

Ανθή, μην καθίσεις βρε μες στο σπίτι μέχρι να σαραντίσεις, αυτά είναι χαζομάρες! Δε λέει η Εκκλησία πουθενά ότι πρέπει να μένουμε κλεισμένες στο σπίτι σαράντα μέρες!

Νομίζω τα έγραψα όλα λίγο συγκεχυμένα, γιατί σχολιάζω από δω κι από κει! Κλείνω πριν γίνει ακαταλαβίστικο το ποστ μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου, πολυ ζέστη όλο το απόγευμα με το air condition είμαστε, κάνουμε και δουλειές μόλις στησαμε την κούνια αν και ψάχναμε κανα δίωρο τις βιδες :roll::roll: και το μπανακι.

Μας μένει το κρεβάτι της Αγγελικης για αυριο, θα βάλω και τώρα ένα πλυντήριο με τα καλυματα του portbebe και πιστευω μέχρι αυριο το μεσημέρι να έχουμε τελειώσει.

Σημερα με έχει ταράξει στην κλωτσια ο μικρουλης μου δεν έχει σταματήσει όλη μέρα!!!!!!

Ανθη πως ήταν η θάλασσα?

Άννα Μαρία με γεια τα πραγματάκια που πήρατε, είδες πως σιγα σιγα όλα γίνονται πιο εύκολα και στο φαγητο.

Απο δουλειές και εγω τα βασικά κάνω δεν έχω το κουράγιο που είχα πριν το παιδι.

Πάω να βάλω πλυντήριο φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κοριτσάκια μου;; Σήμερα πήγαμε στη θαλασσίτσα και περάσαμε όμορφα. Το μόνο κακό είναι ότι έφαγα πάρα πολύ και έχω δύσπνοια :?:?:?:? Πιέζεται πολύ και το στομάχι μου και υποφέρω...Ο Πανούλης ξεσάλωσε πάλι το αγοράκι μου κι εγώ δε θέλω τίποτα άλλο από το να τον βλέπω ευτυχισμένο! Ξέρετε πόσο περίεργο μου φαίνεται ότι θα αγαπήσω και άλλο ένα παιδάκι σαν αυτόν;;; Αδύνατο μου φαίνεται αλλά ξέρω πως θα συμβεί!

Άννα Μαρία δεν παίζει να κάτσω σπίτι μέχρι να σαραντίσω. Ακόμα και να μου πει ό γιατρός πως πρέπει δε θα τον ακούσω. Ξέρω ότι αν κάτσω μέσα καλοκαιριάτικο θα με κλείσουν στο ψυχιατρείο και δεν έχω όρεξη...Βολτούλες, βολτούλες και βολτούλες. Με γεια τα πραγματάκια που πήρατε από το ΙΚΕΑ. Όλα τα σπίτια πιάνουν απίστευτη σκόνη και φυσικά είναι αδύνατον να σφουγγαρίζεις και να ξεσκονίζεις κάααθε μέρα. Εγώ τουλάχιστον δεν το κάνω γιατί στο τέλος θα γίνω ψυχάκιας..Το μόνο με το οποίο έχω κόλλημα είναι η τάξη. Δεν υπάρχει περίπτωση να έρθει κάποιος σπίτι (ανά πάσα ώρα και στιγμή) και να μην είναι όλα στην εντέλεια. Μου αρκεί αυτό. Αν σφουγγάριζα και κάθε μέρα θα έχανα τη μπάλα :lol::lol::lol::lol::lol:

Κατερινάκι-Καγκουράκι δε δροσίστηκα γιατί δε βούτηξα (δε με αφήνει ο γιατρός σε θάλασσα της Αττικής). Οι άλλοι μου είπαν πως ήταν κρύα. Το παπάκι μου βγήκε και τουρτούριζε....Πώς τα πάτε με τις ετοιμασίες του δωματίου;;Στον Πάνο δεν είχα καταφέρει να βγάλω τα καλύμματα του προτ μπεμπέ και τα είχα κάνει με ατμοκαθαριστή :?:?:? Θα ξαναπροσπαθήσω...

Κατερινάκι μου φοβερός ο Νίκος σου που θέλει να βοηθήσει τη μανούλα του!!! Σήμερα διηγήθηκα στον πατέρα μου την ιστορία με τον Πάνο και το παιδάκι που τον βάρεσε και του είπα πώς αντέδρασα και τι είπα στο παιδί και μου την είπε γιατί πρέπει λέει να μάθω στο παιδί να αμύνεται για να μην τις τρώει :?:?:?:?:? Εγώ πάλι φοβάμαι μήπως θεωρήσει πως μπορεί να δέρνει τα παιδάκια γενικώς...Δεν ξέρω πια τι να κάνω..Πάντως αν ήταν λίγο μεγαλύτερος σίγουρα θα του έλεγα να βαρέσει και αυτός όποιον τον βαρέσει και δεν ντρέπομαι που το λέω..Ας είναι αντιπαιδαγωγικό...

Αυτάααααααααααααααααααααα.......Πολλά φιλάκια φιλενάδες μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φίλες μου, που είστε καλε σήμερα όλες? αν είστε έξω βολτουλα κάνετε την καλύτερη δουλεια!

Εμείς τελειώσαμε σχεδόν με το δωμάτιο, μπήκαν όλα τα πράγματα στην θέση τους, μάζεψα βέβαια πολυ παιχνίδι της αγγελικης γιατι δεν γινόταν διαφορετικα, άλλωστε με τα περισσότερα απο αυτα είχε σταματήσει να παίζει. Το μόνο που μου μένει είναι τα αυτοκόλλητα για τον τοίχο, ή θα παραγγειλω κάποια απο το internet ή θα πάω αυριο να πάρω απο τα jumbo. Τώρα περιμένω την μικρη να μου τη φέρουν οι δικοί μου απο το χωριο, να δω πως θα αντιδράσει..... :roll::roll: ελπίζω θετικά και να μην θέλει να μαζέψουμε τα πράγματα του μπέμπη....

Θα σας πω εντυπώσεις....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Σήμερα όλη μέρα έξω ήμασταν. Το πρωί πήγα με τον Αντρέα στην εκκλησία. Μετά το μεσημέρι πήγαμε στη μάνα μου για φαγητό και μετά στο καπάκι για παγωτό σε μια παγωταρία. Τέλος, αργά το απόγευμα πήγαμε σε έναν παιδότοπο με ένα ζευγάρι και το κοριτσάκι τους, από την Πάτρα, που τους γνωρίσαμε στο νοσοκομείο! Βάλαμε και τον Αντρέα λίγο κι έπαιξε! Τον πήγε ο άντρας μου μέσα και κάθισε για λίγο κι έπαιζε με κάτι μπάλες! Τα είχε παίξει, όμως, ήταν σαν χαμένο το κακόμοιρο. Ήταν πολύ περίεργη η αίσθηση, πρώτη φορά έβλεπα τον Αντρέα ως μέρος ενός συνόλου. Μετά τον θήλασα λίγο και κοιμήθηκε, επειδή νύσταζε τρελά, και ευτυχώς δεν ξύπνησε τώρα που ήρθαμε σπίτι.

Ρε συ Ανθή, αφού σε χαλάει τόσο το φαΐ, τρώγε λιγότερο ρε παιδάκι μου! :)

Σίγουρα θα αγαπήσεις και την Αλεξανδροφραουλίτσα το ίδιο όπως τον Πανούλη!

Κι εμένα μου αρέσει η τάξη, αλλά δυστυχώς το σπίτι μου είναι ένα χάλι τον περισσότερο καιρό. Κι ο άντρας μου, ενώ παλιότερα ήταν πιο τακτικός, τώρα αφήνει τα πράγματά του όπου να 'ναι. Έχει ένα σύστημα να μπαίνει στο σπίτι, να βγάζει την μπλούζα του και να την αφήνει στην καρέκλα της τραπεζαρίας. Εμ, έλα που εκεί δεν είναι μέρος για μπλούζες... Του το λέω και μου λέει ότι δε θα την ξαναφήσει εκεί, και την άλλη μέρα τα ίδια. Καλά, ο Πανούλης δεν κάνει ακαταστασίες;

Καγκουράκι, μια χαρά που τελειώσατε κιόλας με το δωμάτιο! Πες μας τις αντιδράσεις της Αγγελικής, ελπίζω να το πάρει θετικά!

Α, δε σας είπα. Σήμερα δώσαμε πρώτη φορά πεπόνι στον Αντρίκο και του άρεσε! Φοβόμουν ότι δε θα το έτρωγε επειδή έχει πολύ έντονη γεύση, αλλά το έφαγε όλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κουκλες

κι εμεις σημερα δεν φαγαμε στο σπιτι μας,φαγαμε στην πεθερα μου και πηρα και τα ανηψια μου στο σπιτι μετα,μας χαλασε λιγο ο καιρος το απογευμα πηγε για βροχη.,τελικα δεν εβρεξε αλλα ειχε εναν απιστευτο αερα και μαζετηκαμε νωρις μεσα στο σπιτι

Αννα Μαρια μια χαρα τα περασατε σημερα,εγω το ενιωσα αυτο που λες οταν τα ειδα στο σχολειο για πρωτη φορα,ανηκουν πλεον σε μια μικρη κοινωνια και γινεσαι περηφανη γιαυτο,ασε με την ακαταστασια κι εμενα δεν μου αρεσει αλλα τα ζουζουνια μου ολο και κατι θα εχουν απλωμενο στα πατωματα,παιχνιδια,ζωγραφιες,μπογιες και οτι αλλο θελεις και ενα αλλο ρε κοριτσια ειναι στιγμες που δεν σταματανε να θελουν κατι να φανε, αφου λεω να πανε για υπνο για να σταματησουν επιτελους μια το ενα μια το αλλο συνεχεια στην κουζινα ειμαι :o:D το καλοκαιρι παντως ειναι η χαρα της φρουτοκρεμας εχεις τοσα φρουτα να βαλεις,μεγεια και τα καινουργια σας πραγματακια

Κατερινακι περιμενουμε τις αντιδρασεις της Αγγελικης αν και δεν νομιζω να αντιδρασει ασχημα να ξερεις οτι ακομα δεν εχει καταλαβει τι ακριβως θα γινει με το μωρο οταν το δει στο σπιτι θα το εμπεδωσει κανονικα ;)

Ανθη μου οσο μεγαλωνει θα καταλαβει και απο μονος του ποτε πρεπει να αμυνεται μην αγχωνεσαι,καλα παλι εφαγες πολυ :o αντε καλε φαε και μην το σκεφτεσαι σε λιγο θα αρχισεις τις διαιτες παλι,λιγος καιρος σου εμεινε

Μαρακι που χαθηκες παλι ρε ψυχη;

Χριστινακι κι εσυ μερες εχεις να φανεις....

καλο βραδυ παω να τους βαλω για υπνο γιατι χοροπηδανε στους καναπεδες βραδιατικα,πολλα φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα, όντως η χαρά της φρουτόκρεμας, του βάζουμε ένα σωρό φρούτα κι ευτυχώς τα τρώει όλα! Πάντως μέχρι τώρα ήθελε και μπανάνα μέσα, την περασμένη Κυριακή που έβαλα μόνο βερύκοκα αναγούλιασε.

Για την Αγγελική του Καγκουρακίου που λες, εδώ εμείς καλά καλά δεν το συνειδητοποιούμε ότι έρχεται ένα μωρό, και το κουβαλάμε και στην κοιλιά μας κιόλας, και θα το καταλάβει το παιδάκι;

Εμάς ο καιρός εδώ παραμένει ζεστός μέχρι αηδίας. Τώρα μάλλον ψέκασαν γιατί δεν έχουν καλυφθεί τα τζάμια μου από κουνούπια. Χτες και σήμερα πάντως φυσούσε κάπως και σε κάποια σημεία της Κύπρου έβρεξε κιόλας...

Αύριο έχουμε την τελική γιορτή του σχολείου και φυσικά, για τρίτη χρονιά, με έβαλαν να παρουσιάζω το πρόγραμμα... Και φέτος θα το παρουσιάσω με έναν άλλο, και δε θέλω, προτιμώ μόνη μου. Θα είναι λίγο χαζομάρα να βγαίνουμε εναλλάξ.

Τέλος πάντων...

Σας φιλώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι μου κάνετε φιλενάδες μου;; Εγώ είμαι καλά! Σήμερα ξεκουράστηκα με την ψυχή μου μια που η μαμά μου είχε τον Πάνο από το βράδυ ;););) Έριξα τον ύπνο της αρκούδας. Ξύπνησα 12.30 και μετά κοιμήθηκα και για μεσημέρι :lol::lol::lol: Όταν ξύπνησα έκανα δουλίτσες και μετά ήρθε το Καρολινάκι με τη Λυδία της από το σπίτι μου και κάθισε γύρω στη μία ωρίτσα γιατί μετά ο ποντικούλης ξύπνησε και έπεσε τηλέφωνο! Ήρθε και ο Πανούλης εντωμεταξύ και έπαιξε λίγο με τη Λυδία. Ήταν μια απρόοπτη και πολύ ευχάριστη συνάντηση!!! Μιλούσαμε στο τηλ. και αποφασίστηκε μπαμ μπαμ. Ευτυχώς μένουμε στην ίδια περιοχή και μάλιστα πολύ πολύ κοντά!!!Μετά πήγα με τη μαμά μου, την ανιψιά μου και τον Πάνο για περπάτημα (μαζί ξεκινήσαμε αλλά μόνη μου το τελείωσα γιατί είδαν τα παιδιά στο δρόμο μια παιδική χαρά) και τέλος πήγαμε και στα goody's όπου ο Πάνος ξεφάντωσε στον παιδότοπο μέχρι τις 12 το βράδυ..Εννοείται πως δεν έφαγε τίποτα. Εγώ το χτύπησα το τζούνιορ :lol::lol::lol: Ποτέ δεν τρώει έξω και ειδικά στα goody's. Ευτυχώς το είχα πάρει με τοστάκι το τζούνιορ και έτσι δε σαβούριασα..Εν τέλει κοιμήθηκε στη μία το βράδυ :shock::shock::shock::shock::shock:

Άννα Μαρία όταν τρώω δεν με πειράζει γιατί αργώ να καταλάβω ότι φούσκωσα. Τρώω γρήγορα βλέπεις..Μετά που χωνέυω μου έρχεται τρέλα :?:?:?:?:shock::shock::shock::shock: Άσε που έχω και συνέχεια δύσπνοια..Αρχίσατε τους παιδότοπους;;; Καλή αρχή!!! Μεγαλώνει το αντράκι σου!!! Τις βαριέμαι τρομερά τις σχολικές γιορτές :?:?:?:? Καλή παρουσίαση αύριο και να σκέφτεσαι ότι τελειώνεις και θα ξεκουραστείς (όσο γίνεται με ένα μωρό στο σπίτι βέβαια)..Ο Πανούλης δεν προλαβαίνει να κάνει ακαταστασίες. Είμαι από πίσω του συνέχεια και τον βάζω να μαζεύει μαζί μου..Δεν υπάρχει περίπτωση να βγάλει δεύτερο παιχνίδι αν δε βάλει στη θέση του αυτό με το οποίο βαρέθηκε να παίζει..Τρέλα λέμεεεεεε...Ο άντρας μου πάλι πολύ ακατάστατος είναι αλλά προσπαθεί να το διορθώσει προκειμένου να αποφύγει τη γκρίνια μου :lol::lol::lol::lol::lol:

Κατερινάκι πλέον δεν είναι ότι δε θέλω να τρώω για τα κιλά. Όχι πως το έχω αποβάλει και αυτό βέβαια :lol::lol::lol: Δεν μπορώ να τρώω πολύ γιατί μετά υποφέρω :?:?:?:?:? Μακάρι να καταλάβει πότε πρέπει να αμύνεται και να μη γίνει της καρπαζιάς.....Δε θέλω με τίποτα....Τι κάνει ο γιόκας σου με τον πυρετό;; Ανέβασε ξανά;;; Ελπίζω όχι..

Καγκουράκι μας άφησες στην αγωνία για την αντίδραση της Αγγελικούλας. Θα περιμένουμε αύριο τα νέα σας!!!!

Αύριο έχω ντόπλερ και ανυπομονώ να δω τη φραουλίτσα μου!!! Πολύ χαίρομαι! Ελπίζω όλα να είναι καλά!!

Φιλάκια πολλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου

σημερα μαγειρευω μπριαμ,μου αρεσει πολυ βαζω οτι λαχανικα εχω και γινεται πολυ νοστιμο,τωρα κατα ποσο θα φανε τα παιδια δεν ξερω οσο φανε καλα θα ειναι,εσεις τι μαγειρευεται;;

Αννα Μαρια παλι εσυ παρουσιαζεις τη γιορτη;τι θα εχει η γιορτουλα σας;να περασετε καλα

τωρα που το θυμηθηκα ειχες ρωτησει για τη σουπα του Ανδρεα για να τη βαζεις στο ψυγειο,εγω παντα μαγειρευα για δυο μερες,το εβαζα ψυγειο και την αλλη μερα το ζεσταινα το αλεθα και μια χαρα τρωγανε,οταν αρχισει και το κρεας κανονικα θα κανεις εναλλαξ δυο μερες κοτοπουλο και δυο μερες μοσχαρι και σκετη χορτοσουπα οταν θελεις,και αργοτερα και ψαροσουπα,ειδες που τρωει καλυτερα μερα με τη μερα;

Ανθη μια χαρα ξεκουραστηκες και πηγατε και βολτιτσα ωραια περασατε την Κυριακη σας,ειδες και το Καρολινακι τι καλα που μενεται κοντα ζηλευω...............ο Νικος δεν ξανακανε πυρετο απο εκεινη τη μερα,ποιος ξερει τη παλιοιωση ηταν παλι,ελπιζω να μην ξανααρρωστησουμε για το καλοκαιρι τουλαχιστον ,ειναι πολυ σπαστικο μαυτη τη ζεστη ,εγω δεν τους προλαβαινω με τα παιχνιδια ολη μερα μαζευω και ολο αμαζευτα ειμαστε και πολλες φορες κιολας τους πιανει η προκοπη και κανουν δουλειες μαζευουν και θελουν να με βοηθανε στις δουλειες του σπιτιου ο Νικος μια μερα επλυνε και σκουπισε τα πιατα πχ,αλλα και παλι ποτε δεν ειμαστε στην εντελεια :o εχει μεγαλωσει πλεον η φραουλιτσα λογικο ειναι να πιεζει το στομαχι σου και να ζοριζεσαι,εγω σε ολα ειχα τρομερες καουρες πολυ υπεφερα

τα λεμε παλι πολλα φιλια οι αλλες που εξαφανιστηκατε;;;για μαζευτειτε.............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα! Καλη εβδομαδα!!!

Τι ωραια που τα λετε εγω εχω να μπω παλι πολλες μερες, για να δω τι θυμαμαι!

Λοιπον, Αννα Μαρια, ακριβως ετσι αισθανομαι κι εγω! Για τις δουλειες λεω. Εχω μια φιλη, καλα να ειναι, εχει 2 παιδια μικρα, δουλευει σε φαρμακειο, ειναι παντα περιποιημενη, βαμμενη κλπ, με το σπιτι εχει τρελλα, δεν αφηνει γυναικα να μπει εκει μεσα, καθαριζει μεχρι μετα τα μεσανυχτα γιατι τα απογευματα θελει να ασχολειται με τα παιδια της τα οποια δεν της τα κραταει ουτε μαμα ουτε πεθερα, μαγειρευει ανελλιπως καθε μερα, μαγειρευει πολυ ωραια, βεβαια για καφε και γυμναστηριο δεν παει, αλλα αυτα που κανει εμενα μου φαινονται βουνο! Τα καταφερνει κοβοντας απο τον υπνο της, κοιματα 4 ωρες τη μερα περιπου! Εγω δεν μπορω ρε παιδι μου! Αντε μια δυο μερες να μην καλοκοιμηθω μετα ειμαι κομματια!!! Και μες στα νευρα! Φτου να μην τις ματιασω αυτες τις γυναικες! Το φαγητο μπορεις να το κρατας για δυο μερες, αλλα οχι λιωμενο, ολοκληρο και λιωνεις μονο την ποσοτητα που θα φαει. Για το πατωμα, το μονο θεμα ειναι οτι θα αναποδογυριζει και θα κοπαναει το κεφαλι του, οπως εκανε και ο δικος μου, αν θες βαλε ενα χαλι στο χωρο που θα τον εχεις για να ειναι πιο μαλακα, για τα μικροβια μη στεναχωριεσαι, ετσι κανουν τα παιδια αντισωματα. Οκ, θα χρειαστει μια φορα τη μερα να σφουγγαριζετε ομως.

Ανθουλα μου θα δεις παλι τη φραουλιτσα σου; Ανυπομονεις να ερθει η ωρα να την δεις και live ετσι; Για μενα μια χαρα αντεδρασες στον Πανουλη, ενταξει να μη γινει της καρπαζιας, αλλα αμα με τη μια αντιδρα κι αυτος βιαια σωθηκες μετα! Τα κροκσ τα εχω παρει και αντιθετως μολις τα βαζει γινεται μουσκεμα το ποδαρακι του. Μονο στη θαλασσα θα του τα βαζω. Ξυπολητος λοιπον, να το ευχαριστιεται! Τωρα που ζεσταινεται, τραβαει ο κακομοιρης τα ρουχα του και την πανα του τη σκιζει καμια φορα, θελει να κυκλοφορει ξεβρακωτος! Τι πλακα που εχει!

Καγκουρακι μου την αληθεια να λες παντα στο παιδι, μονο λιγο με το μαλακο, μια χαρα το χειριστηκες. Τι εγινε με το δωματιο; Πως της φανηκαν οι αλλαγες; Σιγα σιγα να τη βαλεις να ασχολειται με τις προετοιμασιες του μπεμπη, να νιωσει λιγο σαν υπευθυνη κι εκεινη, θα τη βοηθησει πιστευω στην προσαρμογη.

ΚΑ μου καλυτερα ο Νικος; Μα τι γλυκο παιδι! Κι εμενα το σπιτι μου ειναι χαλια!!! Σημαδια στους τοιχους, πραγματα πεταμενα, το δε μπαλκονι να το δεις και να βαλεις τα κλαματα, αλλα τι να κανουμε...δεν μπορω να σκασω και για αυτα!!!Ενταξει με την περιοδο;

Καλε που ειναι οι υπολοιπες; Η Βανια, η Ολια, η Μαρια μας; Καλα το Καρολινακι και η Μαρινα σιγουρα θα εχουν τα χερια τους γεματα με τα μωρακια τους, αλλα οι αλλες ελπιζω να ειναι καλα!!!

Εμεις την Κυριακη βαπτιζομεθα κι ειμαι ετοιμη για τρελλο σοου! Τον κοσμο θα χαλασει ο μικρος, οχι τιποτα αλλο, αλλα θα τον εχουμε ολο αγκαλια και θα θελει κατω αυτος! Εεεε ρε γλεντια!

Σας εχω πει οτι ειμαι ερωτευμενη με το γιο μου; Ε σας το ξαναλεω! Μα ειναι τελειος! Γελαει, κανει χαρες, ειναι τοσο ανεξαρτητος, αλλα και τοσο χαδιαρης, δεν μπορω, θελω να τον φαω!!!

Το ενα μωρακι το πηραμε, αλλα δεν εχω παει ακομα, γιατι εχει μεινει λιγος βηχας απο την ιωση και μου ψιλοφτερνιζεται και ο μικρος και φοβαμαι να πλησιασω, μας εχουν πει οτι τον πρωτο χρονο πρεπει να προσεχουμε παααρα πολυ!Ο αλλος ειναι μεσα, εχει θεματακι με το γαλα, το βγαζει, αλλα παει καλυτερα, μενει και το θεμα της επεμβασης στο ποδι, οποτε ενα μηνα και ακομα τον εχουμε σιγουρο!

Αυτα κουκλαρες μου! Φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φίλες μου, έχω απο χθες την μικρη με πυρετο,όταν ήταν να ξεκινήσουν απο το χωριό την είδε ζεστη η μαμα μου και είχε 39. Της δίνω αντιπυρετικο και ανταποκρίνεται καλα και απο διάθεση τέλεια αφου χοροπηδαει όλη την ώρα. Η παιδιατρος μου είπε ότι κυκλοφορεί ίωση με μόνο πυρετο που κάνει τον κύκλο της σε 2-3 μέρες για να δούμε.

Παρα λοιπόν τον πυρετο νομίζω είδε τις αλλαγες η μικρη θετικά, είδε και το port bebe δίπλα στο κρεβάτι μας και στο δωμάτιο της σε άλλη θέση το κρεβάτι της και την κούνια και το μπανακι. Το μπανακι της έκανε περισσότερο εντύπωση και ήθελε να το δει και ρώταγε στις διαφορες θήκες που έχει γιατι είναι και αλλαξιερα μαζι τι θα βάζουμε. Και σήμερα το πρωι ακουμπησα κάτι σιδερωμενα ρούχα πάνω στην αλλαξιερα για να τα βάλω στην ντουλάπα και μου λέει αυτο είναι του μπέμπη θέλω να ανέβω να δω. Α κάποια στιγμή με ρώτησε πως να μπει στο portbebe αλλα δεν της έδωσα σημασία και το ξέχασε. το θυμήθηκε βέβαια το απόγευμα και έβαλε την μαμα μου να την σηκώσει αλλα της λέμε βλέπεις δεν χωρας είναι για τον μπέμπη. Ελπίζω να συνεχίσουμε έτσι.....

Βλέπω περασατε οι περισσότερες καλα το σαββατοκύριακο, Άννα Μαρία πως πήγε η γιορτή?

Κατερινακι μπριαμ καλη ιδέα, έχω καιρο να φτιάξω και μένα μου αρεσει πολυ.

Ανθη τι καλα που βρεθήκατε με το Καρολινακι, θα τα πείτε και αυριο? περιμένουμε νεα σου απο την φραουλιτσα θα δεις και την φατσουλα της πολυ πιθανό, μόνο εγω δεν έχω δει τον μπομπιρακο μου σε 3d.

Χριστινακι με το καλο η βάπτιση σας την Κυριακή όλα έτοιμα φανταζομαι, πήρατε και το ένα μωρακι σπίτι τέλεια νεα άντε και το δεύτερο εύχομαι σύντομα και όλα θα πανε καλα!!!!!

Καλο βράδυ σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!Σήμερα έκανα το ντόπλερ και η φραουλίτσα μου είναι μια χαρούλα!!! Δέκα στα δέκα είπε ο γιατρός! Μου έβγαλε και μια φωτό τη φατσούλα της. Έχει κάτι μαγουλάρες..απίστευτες! Είναι 1 κιλό και 780 γραμμάρια! Μεγάλωσε το σκαθαράκι! Σε μία εβδομάδα θα με δει και ο γιατρός μου και θα κάνουμε nst. Μετά και από αυτό λέμε να πάμε πουθενά για καμία εβδομάδα να χαλαρώσουμε λιγάκι και να ξεδώσει και ο Πάνος!

Κατερινάκι μου, περαστικά στην Αγγελικούλα σου την όμορφη!!! Πυρετός με τόση ζέστη..κρίμα είναι :(:(:( Πολύ καλά τις δέχτηκε τις αλλαγές στο δωματιάκι της! Εύχομαι το ίδιο καλά να δεχτεί και τον αδερφούλη της όταν με το καλό γεννηθεί!Αύριο λογικά θα συναντηθώ με την Καρολίνα αλλά όλα είναι λίγο ρευστά γιατί κι εκείνη δεν ξέρει πότε θα φάει και θα κοιμηθεί ο Ποντικούλης..

Κατερινάκι είναι πολύ λογικό να μην προλαβαίνεις να συμμαζεύεις τα παιχνίδια με τρία παιδιά :?:?:?:? Εδώ εγώ με ένα και τρέχω και δεν φτάνω :?:?:?:? Ο Νίκος σου έχει πλύνει και πιάτα;;; Θα σε λατρεύει η νύφη σου έτσι καλά που τον έχεις μάθει!!! Τυχερή πεθερά, τυχερή νύφη ;);););););)

Χριστινάκι μου έφτασε η ώρα της βάφτισης! Με το καλό!!!!!!!! Θα περιμένουμε όοοολα σας τα νέα! Πολύ χάρηκα που πήρε η αδερφούλα σου στο σπίτι το ένα της αγοράκι..Άντε να πάρει και το δεύτερο να ηρεμήσει λίγο κι εκείνη..

Άννα Μαρία πού είσαι σήμερα;;;;;;;;;Δε γίνεται να μη διαβάσω μια μέρα ποστάκι σου.........Ελπίζω όλα να είναι καλά!

Αυτά κοριτσάκια μου. Νυστάζω πάαααρα πολύ συνέχεια. Λες και βρίσκομαι στο πρώτο τρίμηνο..Δε θέλω τέτοια τώρα που είμαι κοντά στη γέννα..Πρέπει να είμαι προετοιμασμένη...

Φιλάκια πολλάαααααααααααααααααααα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια

τα ζουζουνια μου παιζουν και ετσι βρηκα την ευκαιρια να γραψω πριν βαλω τον Δημητρη για υπνο

Ανθη μια χαρα η φραουλιτσα σου,τι καλαπου ειδες τη φατσουλα της!!!αληθεια τι ειναι το nst;λες ε θα ειναι τυχερη η νυφη μου; ;);) δεν του λεω εγω να κανει δουλειες απο μονο του το γλυκο μου θελει να βοηθαει και γενικως οχι επειδη ειναι δικος μου αλλα ειναι πολυ λογικο και μετρημενο παιδι,πχ.λεει μαμα εγω οταν μεγαλωσω θα δουλευω και θα σας δινω λεφτα,εσεις δεν πρεπει να κουραζοζαστε και αλλα τετοια και γενικως αν ζητησει κατι και του πουμε οχι το καταλαβαινει αμεσως και δεν γκρινιαζει,που θα πατε διακοπουλες;;

Αννα Μαρια που εισαι;πως πηγε η γιορτουλα σας,συνηθισα να σε διαβαζω και νιωθω μια στερηση σημερα :o

Χριστινακι για τη φιλη σου που λες ή ειναι η σουπεργουμαν ή καποια μερα θα καταρευσει να μου το θυμηθεις,κι εμενα μου αρεσει να ειναι το σπιτι μου στην εντελεια και εγω περιποιημενη αλλα δεν προλαβαινω,καποια πραγματα πρεπει να μεινουν πισω αναγκαστικα κι αν κοψω απο τον υπνο μου σιγουρα καποια στιγμη θα πεσω κατω και θελω να ειμαι γερη για να μεγαλωσω τα παιδακια μου,συμφωνειτε;

ηρθε και η βαφτιση σας κιολας ε!!τι θα φορεσεις δεν μας ειπες;με το φαγητο τι εγινε οργανωθηκατε;;για γλυκο τελικα τι θα κανεις;;καλα για σημαδια στο σπιτι και στα επιπλα δεν το συζητω ολα μου τα επιπλα ειναι αταχτυπημενα λες και τα εχω εκατο χρονια ενα πραμα ,δεν πειραζει ας ειναι καλα τα παιδια θα μεγαλωσουν και θα τα στειλουμε για τριψιμο και λουστραρισμα

Κατερινακι περαστικα στην Αγγελικουλα σου,και τα δικα μου αυτη την ιωση περασανε,δυο μερες περιπου μονο με πυρετο,υπομονη να κανει τον κυκλο της ,μια χαρα το πηρε η Αγγελικη

Χριστε μου τι ηθελα και ειπα οτι παιζανε καλα,μπηκανε στην αποθηκουλα πηραν ενα δοχειο με αλευρι που ειχα και αν τους δειτε θα σκασετε στα γελια,αλευρωθηκαν απο πανω ως κατω και τωρα βγαινουν και φωτογραφιες μονοι τους γκρρρρρρρρ για γελια και για κλαματα ειμαστε παω να τους μαζεψω και να καθαρισω ..............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Χτες μπήκα και σας διάβασα αλλά δεν πρόλαβα να γράψω, και το βράδι που γράφω συνήθως ήμουν υπερβολικά κουρασμένη και είχα κι ένα σωρό πράγματα να κάνω.

Αφήστε, ο Αντρέας άρχισε να ξυπνά πάλι τη νύχτα ενώ το είχε κόψει εδώ και καιρό. Χτες κοιμήθηκε στις 8.30-9 που ήμουν σχολείο και ξύπνησε 1.52. Μετά κοιμήθηκε κατά τις 2.10 και ξύπνησε πάλι στις 3.10. Μετά ξύπνησε 6, στις εξήμιση ξύπνησα τον άντρα μου να αναλάβει αυτός, 7.30 σηκώθηκα και τον θήλασα και κοιμήθηκε. Με σκοτώνει αυτό το πράγμα, δεν μπορώ να διακόπτεται κάθε λίγο ο ύπνος μου.

Η γιορτή χτες πήγε μια χαρά. Μη φανταστείτε ότι είχε κάτι, ομιλία του διευθυντή, ομιλία της μαθήτριας που ήρθε πρώτη, επίδοση τιμητικών διπλωμάτων, βραβείων, αριστείων και απολυτηρίων. Είχε και μια προβολή με φωτογραφίες από τη σχολική χρονιά, τίποτα το φοβερό. Λίγα και καλά, αλλά κουράστηκα, γιατί πάντα τρέχω για όλα, δεν μπορώ να βλέπω τους άλλους να τρέχουν κι εγώ να κάθομαι, θα βοηθήσω σε όλα, κι έτσι κουράστηκα, δεν είχα κοιμηθεί και καλά... Και μετά πήγα σπίτι κι έτρεχα, να πλύνω τα διάφορα σκεύη του Αντρέα να είναι έτοιμα για σήμερα το πρωί που θα έλειπα, να πλύνω τα λαχανικά που θα του μαγείρευε ο άντρας μου για τη σούπα, να βγάλω γάλα... Μία παρά είκοσι έπεσα για ύπνο και 1.52 ξύπνησε ο μικρός, καταλαβαίνετε...

Τέλος πάντων, σήμερα το πρωί πήγαμε σε υποχρεωτικό σεμινάριο στη Λευκωσία για τα εσπερινά σχολεία και καλά. Τι να πω ρε κορίτσια, τέτοιο πράγμα, πραγματικά ήταν μια ξεφτίλα. Ήρθε η διευθύντρια Μέσης Εκπαίδευσης, η οποία είναι μια σκύλα, κι όλη την ώρα επενέβαινε, προσέβαλλε όλο τον κόσμο, ήταν επιθετική και αρνητική. Με το που ήρθε επέμενε να κατέβουν και να καθίσουν μπροστά όσοι κάθονταν στις πάνω σειρές του αμφιθεάτρου, λες και είμαστε δέκα χρονών. Ευτυχώς μόνο 2-3 κατέβηκαν, οι υπόλοιποι δεν το κούνησαν, κι αυτή τσαντίστηκε και μετά το σεμινάριο ήταν μια κόλαση. Με το που τελείωσε η πρώτη εισήγηση μας έκανε επίθεση ότι βαριόμασταν και δεν παρακολουθούσαμε, και να της αποδείξουμε ότι παρακολουθούσαμε κάνοντας απορίες (λες και είμαστε 5 χρονών...). Μας ζητούσε συνέχεια να της πούμε τα προβλήματα των εσπερινών, κι όταν της τα λέγανε, μας έλεγε ότι αυτά είναι δικά μας προβλήματα που μπορούμε να τα λύσουμε μόνοι μας (π.χ. το ότι δε μας σέβονται οι μαθητές, ενώ το βασικό πρόβλημα που μας αφαιρεί το κύρος μας είναι οι κανονισμοί που θέτει αυτή και προκαλούν ασυδοσία στους μαθητές) κι όταν αποδεχόταν κάτι ως πρόβλημα, αμέσως έλεγε ότι δεν μπορεί να κάνει κάτι. Τέλος πάντων, καταλαβαίνετε, πήγε έτσι όλη η μέρα, μέχρι τη μία το μεσημέρι...

Ένα χάλι, και υποτίθεται μας επιμόρφωσαν τώρα...

Τέλος πάντων.

Πάω να σας ξαναδιαβάσω για να σας γράψω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου γλυκά τι μου κάνετε? Επανήλθα!!! :lol::lol: Το Σ/Κ πέρασε χάλια αφου το Σαββατο το βράδυ ειχα τον μικρο με 39αρια πυρετο συνεχεια και εγω με μινι γαστρεντεριτιδα, που τελικά μαλλον κατι με ειχε πειράξει. Την Κυριακη το πρωι την εβγαλα στο νοσοκομειο εγω με ορρο αλλα όλα οκ ευτυχως. Χθες μου ηρθε και περίοδος, οποτε καταλαβαίνετε μου ήρθαν πολλα μαζεμένα, τωρα που είπα ότι θα χαλαρώσω.

Ο Στεφανος μου τελικά δεν είχε τιποτα απο τα δοντια είναι τα πανω τα οποια τον παιδεύουν αλλα οπου να΄ναι βγαινουν. Αυτες τις μερες ειναι μες στα σαλια!!! Ειχε και λιγη φουσκωμενη κοιλιτσα γι'αυτο και ειχε πολλα αερια και γκρινιαζε. ΣΗμερα ειναι καλά ευτυχως. Κανει πολλα βηματάκια μονος του, παει στην τηλεοραση και μου τραβαει διαφορα που εχω εκει τον μαλλωνω και αυτο ξεσπά σε γέλια!! Δεν γινεται αυτο το παιδι, κανενα δεν παίρνει στα σοβαρα!!! Πήγαμε πριν στα λιντλ βολτα να παρουμε καμια χαζομαρα και τραβουσε το διπλανο καροτσι που καθοταν ενα κοριτσάκι μεσα για να την φερει κοντά του κι ολο ναζι ο άτιμος!!!!

Ο μικρος πάει στον παιδικο κι αυτη τη βδομάδα κι εγώ απλά τρέχω να κανω δουλειες στο σπιτι. Σημερα εκανα γενική στο σαλονι, ετριβα τζαμια κλπ και τωρα ηρθε ο αντρας μου να μου πει ότι θα φερει ενα χτιστη για να φτιαξει το δωματιο του μικρου που ετοιμασαμε για παιχνιδότοπο....κατι το οποιο τον παρακαλάω εδω και 4 μηνες...Αρα τζαμπα η δουλειά που έκανα σήμερα.... :twisted::twisted::evil:

Πάω να διαβασω τα νέα σας και ελπιζω να προλάβω να σχολιάσω πριν ξυπνήσει ο μικρος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν, αρχίζω από το πρώτο ποστ μετά από την τελευταία φορά που έγραψα:

Ανθή, τι να ξεκουραστώ καλέ, εγώ δε βλέπω την ώρα να ξανανοίξουν τα σχολεία για να ξαναρχίσω να ξεκουράζομαι! Αφού όποτε μείνω σπίτι σκοτώνομαι στις δουλειές και πηγαίνω στο σχολείο για ξεκούραση!

Καλέ, πολύ αργά κοιμάται ο Πανούλης... Πάλι καλά που δεν τρώει έξω και κυρίως σε φαστφουντάδικα.

Πού λέτε να πάτε διακοπές;

Για τον Πανούλη και τις σφαλιάρες, είναι λίγο δύσκολο, τι να σου πω, δεν το έχω περάσει. Πιστεύω ότι το καλύτερο είναι αυτό που είπαν όλες, να αμύνεται μεν, να μη γίνει ο νταής του παιδότοπου δε, αλλά πόσο εύκολο είναι να τα ξεχωρίσει αυτά τα δύο ένα νήπιο;

Χριστίνα, τι να πω για τη φίλη σου; Συμφωνώ με την Κατερίνα, είτε είναι η σούπεργούμαν, είτε θα καταρρεύσει μια μέρα. Μα είναι δυνατόν να κοιμάται μόνο 4 ώρες τη μέρα; Πόσο ν' αντέξει δηλαδή; Εγώ δε θα άντεχα ούτε δύο μέρες έτσι. Δεν ξέρω, συνήθως αυτές οι τέλειες γυναίκες έχουν πολλά απωθημένα και κρατάνε πολλά πράγματα μέσα τους, κι όταν ξεσπάσουν τότε καταστρέφονται τα πάντα, και κυρίως οι οικογένειές τους.

Τον Αντρέα φοβάμαι να τον αφήσω κάτω, δε θέλω να χτυπάει το κεφάλι του στο πάτωμα, είναι πολύ μικρούλης ακόμα βρε...

Το φαγητό το φτιάχνω συνήθως για δύο μέρες, αλλά ποτέ δεν τρώει όσο του λιώνω, και δεν μπορώ να λιώνω λιγότερο γιατί μετά θα είναι απειροελάχιστο και δε θα το λιώνει το μούλτι. Έτσι το τρώω εγώ...

Κι ο Αντρέας όταν τον αφήνουμε με την πάνα, τα καταφέρνει και την ανοίγει!

Βρε, είναι η βάφτισή σας την Κυριακή; Άντε, με το καλό!!!

Δεν είναι υποχρεωτικό να τον έχετε αγκαλιά, μπορεί να στέκεται και όρθιος, φτάνει να μην τρέχει και να φεύγει. Τους ενήλικες που βαφτίζονται τους έχουν αγκαλιά οι νονοί; :):P

Καγκουράκι, περαστικούλια στην Αγγελικούλα. Αμάν πια μ' αυτές τις ιώσεις... Ούτε το καλοκαίρι δεν τις ξεφορτωνόμαστε...

Μια χαρά μου φαίνεται τα πάει με τις αλλαγές, αλλά μόνο όταν γεννηθεί το μωρό θα φανεί η πραγματική της διάθεση! Ελπίζω και τότε να συνεχίσει έτσι!

Κατερίνα, τέλειο παιδί ο Νικολάκης! Τον μεγαλώνετε σωστά!

Καλά, πολύ γέλασα με το αλεύρωμα!!!

Σας φιλώ όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια!!!!

Εχω και σημερα τη μικρη στο σπιτι γιατι ειχε λιγα δεκατα το πρωι και ετσι τωρα που κοιμαται καταφερα να μπω και να δω τα νεα σας.

Αυριο ελπιζω να ειναι καλά το κοριτσακι μου να παει σχολειο και ετσι να μπορεσω να ασχοληθώ με την διακοσμηση του δωματιου. Λεω να παω και κομμωτηριο αυριο να ανανεωθώ μιας και οι μερες πλησιάζουν!

Ανθή μια χαρα η φραουλιτσα μεγαλωνει, αντε να κανεις και το nst και μετα να πατε να ξεκουραστειτε λιγο. Συναντηθηκατε σημερα με το Καρολινακι, πως τα περασατε?

Κατερινα θελω να δω φωτο απο τα αλευρωμενα ζουζουνια σου :lol::lol::lol: , κουραγιο με το καθαρισμα!

Αννα Μαρια χαλασε το προγραμματακι του ο Αντρικος που θα παει θα το ξαναφτιαξει και θα το χαλασει πολλες φορες ακομα δεν θελω να σε απογοητευσω αλλα η δικια μου τωρα λιγο πριν τα δυομιση αρχισε να μην ξυπναει πλεον τη νυχτα :ymapplause: . Τι ωραια που περασες στο σεμιναριο :lol::lol::lol:

Αχ βρε Μαρακι περαστικα σας, ταλαιπωρηθηκατε το σαββατοκυριακο. Ζουζουνι ομως ο Στεφανακος ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουράκι, ο Αντρέας γενικώς δε μας δυσκόλεψε πολύ με τον ύπνο, και από τριών μηνών περίπου σταμάτησε να ξυπνά ή ξυπνούσε μόνο μία φορά. Εδώ και ένα μήνα ή και περισσότερο ίσως, ξυπνά από τα χαράματα, αλλά όχι μέσα στη νύχτα. Τώρα άρχισε πάλι να ξυπνά και τη νύχτα. Δεν ξέρω, ίσως φταίει και η ζέστη. Σήμερα κοιμήθηκε κατά τις εννιά και κατά τις δέκα ξύπνησε, κλαψούρισε λίγο, τον θήλασα πέντε λεπτά, τον έβαλα στο κρεβάτι του, κι ευτυχώς πήρε την πιπίλα και αποκοιμήθηκε. Γιατί, σαν να μην έφταναν όλα τα άλλα, με το που βγήκαμε απ' το νοσοκομείο, σταμάτησε να παίρνει πιπίλα, ενώ από τριών μηνών την έπαιρνε...

Μαρία, ζουζούναρος ο Στέφανος!

Καλά, κι εγώ τις προάλλες είχα καθαρίσει τα μπάνια, έτριβα, έτριβα, και μετά έριξε ο άντρας μου ένα φάρμακο για τις κατσαρίδες, κι έπρεπε μετά να τα ξανακαθαρίσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φιλενάδες μου! Σήμερα το πρωί πήγα για καφέ με το Καρολινάκι. Μετά πήγα στους γονείς μου που με περιποιήθηκαν δεόντως και το απογευματάκι πήγαμε σε παιδότοπο! Γεμάτη μέρα και ξεκούραστη! Το μόνο κακό είναι ότι δεν πρόλαβα να κάνω το καθημερινό μου περπάτημα..Δεν πειράζει...

Κατερινάκι-καγκουράκι μας έλειψες σήμερα στο καφεδάκι...Πρέπει οπωσδήποτε να κανονίσουμε άλλο ένα μέχρι να γεννήσεις τον μπέμπη σου! Τι θα κάνεις στο κομμωτήριο;; Θα επιχειρήσεις καμιά αλλαγή;;;;

Κατερίνα μου γέλασα πολύ με το αλεύρωμα! Για φωτογραφία θα ήταν τα αγοράκια σου :lol::lol::lol::lol: !!!Όσο για το Νίκο σου δεν έχω λόγια. Έχω μείνει με αυτά που σας λέει. Μα τι παιδί είναι αυτό;;; Μπράβο σας που τον μεγαλώνετε τόσο σωστά!!!!Διακοπούλες λέμε να πάμε προς Καλαμάτα γιατί οι θάλασσες είναι καθαρές και επίσης απέχει περίπου 2,5 ώρες από Αθήνα. Ό,τι ακριβώς μου είπε ο γιατρός δηλαδή..

Άννα Μαρία θα ξαναστρώσει το προγραμματάκι του Αντρέα, θα δεις!Έχεις δίκιο με τη δουλειά. Κι εγώ είπα πολλές φορές άντε να πάω στη δουλειά για να ξεκουραστώ λίγο και να χαλαρώσω..Το καλό τώρα είναι ότι χαίρομαι πολύ τον Πάνο μου! Φαντάζομαι τη βαρεμάρα σου στο σεμινάριο :?:?:?:?:?:?

Μαράκι μου πάλι εκανε πυρετό ο Στεφανάκος;;; Ουφ φέτος :?:?:?:?:? Κυκλοφορεί πάντως ίσωση με πυρετό μόνο, όπως είπαν και τα κορίτσια. Δε νομίζω να είναι από τα δόντια τόσο ψηλός πυρετός..Στην ηλικία του Στέφανου πάντως νομίζω ότι τα περισσότερα παιδάκια δεν παίρνουν και πολύ σοβαρά το μάλωμα..Εγώ νόμιζα πως ο Πάνος με έχει εντελώς γραμμένη αλλά τώρα πια όταν τον μαλώνω ακούει ;) ! Είστε τώρα καλά και οι δύο;;;;;

Αυτά και για σήμερα κορίτσια μου! Φιλάκια πολλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αληθεια τι ειναι το nst;

Ξέχασα να σου απαντήσω. Είναι καρδιοτοκογράφημα. Κι εγώ τώρα το έμαθα γιατί στον Πάνο δεν μου είχε κάνει ποτέ ο γιατρός....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου

δεν σας ειπα χθες ειχαμε επετειο σχεσης με τον αντρουλη μου κλεισαμε 18 χρονια μαζι!!!

ολη μερα δεν σταματησα ομως,το πρωι δεν εκανα και τιποτα το ιδιαιτερο τα συνηθισμενα μαγειρεμα,πιατα,πλυντηριο κτλ αλλα το απογευμα καθαρισα τον ενα οροφο,το μπανιο,επλυνα το ενα μπαλκονι,σιδερωσα και εκανα μπανιο τα παιδια το βραδυ φυσικα ημουν ενα πτωμα,σημερα εχω να κανω τα κατω ευτυχως μου επλυνε ο Αντωνης το αλλο μπαλκονι και θα εχω τα υπολοιπα,σημερα εδω φυσαει κρυος αερας και εχει συννεφια να μην ξερουμε τι να φορεσουμε ενα πραμα.............

Ανθη μου εχω κανει πολλες φορες καρδιοτοκογραφημα στις εγκυμοσυνες μου ειδικα στον Νικο εκανα καθε βδομαδα επειδη ειχε μια περιτυλιξη και επρεπε να τον ελεγχουμε αλλα δεν ηξερα οτι λεγεται nst,μια χαρα τα περασατε χθες και ειδικα οταν σε περιποιουνται οι αλλοι ακομα καλυτερα,οσο για τον Νικο μου ευχαριστω για τα καλα σας λογια σιγουρα προσπαθουμε να τα μεγαλωνουμε σωστα αλλα πιστευω οτι ειναι και στον χαρακτηρα του παιδιου καποια πραγματα στη σκεψη και στην συμπεριφορα του

Μαρακι μου περαστικα σας κοπελα μου αμαν πια φετος τι πραγμα κι αυτο,κι εγω πιστευω οτι ηταν ιωση συνηθως απο τα δοντια δεν κανουν τοσο υψηλο πυρετο,μεγαλο ζιζανιο ειναι παντως,οπως ειπε και η Ανθη σαυτην την ηλικια τα παιρνουν ολα για αστειο οσο μεγαλωνει θα καταλαβει και το μαλωμα και τι δεν πρεπει να κανει

Αννα Μαρια ισως να ειναι απο τη ζεστη ή και μπορει να βγαζει δοντακια και ειναι ετσι ανησυχος,υπομονη θα στρωσει παλι,σιγουρα ειναι πολυ δυσκολο και εκνευριστικο να μην σε αφηνουν να κοιμηθεις αλλα τι να κανουμε υπομονη,ο Δημητρης οσο τον θηλαζα ξυπνουσε τουλαχιστον μια φορα το βραδυ

Κατερινακι τα θα κανεις με τα μαλλια σου;

παω να αρχισω δουλειες και πως βαριεμαι......... :(

πολλα φιλια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα φιλες μου, η Αγγελικη ειναι απο χθες το βραδυ χωρις πυρετο ετσι σημερα την εστειλα και σχολειο. Πηγα και κομμωτηριο και τωρα γυρισα, ενα κουρεμα εκανα φιλαριστο ισα ισα να ερθουν στα ισα τους τα μαλλια γιατι εχει ψιλοφυγει και η περμαναντ που ειχα κανει τον Οκτωβρη και τις τελευταιες μερες ηταν χαλια.

Χθες το βραδυ βγηκαμε και μια βολτα με την νονα μας στην πλατεια της Ν. Σμυρνης και το ευχαριστηθηκε πολύ.

Ανθη μου ελπιζω την αλλη βδομαδα να κανονισουμε ενα τελευταιο καφεδακι πριν ξεφουσκώσω και εγώ ήθελα πολύ να σας δω και τις δυο!!!!

Κατερινακι μου να ειστε παντα ευτυχισμένοι με τον αντρα σου και να χαιρεστε τα ομορφα αγορακια σας!!! Δουλιτσες μπολικες παλι βλεπω εχεις αυτες τις μερες, δροσισε ομως λες εδω η ζεστη δεν αντεχεται και τωρα εχω ανοιχτα να κανει ρευμα αλλα παλι μουσκεμα ειμαι!

Σε λιγο λεω να παω μια βολτα μεχρι τα jumbo να δω τι εχει σε αυτοκολλητα τοιχου εχω δει και καποια στο internet και να αποφασισω, ειμαι παντως μεταξυ 'αερα' και 'θαλασσας'. Λεω ή να συνδυασω τιποτα πεταλουδες στον ενα τοιχο και αεροπλανακια στον αλλο ή τιποτα γοργονες στον ενα με ψαρακια στον αλλο αρκει να μου ταιριαξουν καλα τα χρωματα.

Σας αφηνω φιλακια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...