Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΣΕΣ ΕΧΟΥΜΕ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΤΕΒΕ


Recommended Posts

Κορίτσια πήγα σήμερα στο ΤΕΒΕ για μια δουλεία μου και ορίστε τι ανακάλυψα: Σύμφωνα με νέο νόμο όσες ασφαλισμένες έχουν γεννήσει από τις 3/4/08 και μετά έχουν μείωση εισφορών κατά 50%για το δωδεκάμηνο που μεσολαβεί μετά τον τοκετό:woohoo: Και αυτά ανακοινώθηκαν τον τελευταίο καιρό. Και τους ρωτάω κι εγώ λοιπόν: Εγώ που γέννησα 11/12/2007 και κλείνω χρόνο στις 11/12/2008 δεν δικαιούμαι τίποτα??? Και μου βγάζουν τον νέο νόμο όπου έγραφε στην τελευταία παράγραφο "...αν μια γυναίκα έχει γεννήσει πχ 10/12/2007 τότε δικαιούται μειωμένες εισφορές από την ημερομηνία 3/4/2008 μέχρι 10/12/2008" Οπότε μου λένε επειδή εγώ πλήρωνα κανονικά τις εισφορές μου θα μου επιστρέψουν τα μισά χρήματα!!!:woohoo: :woohoo: :woohoo: Ότι έχω πληρώσει από 3/4/08 μέχρι και 11/12/08 φυσικά:silly:

Και από το Μάρτη που ξαναγεννάω πάλι τα ίδια μέχρι και το Μάρτη 2009.

Έκανα λοιπόν αίτηση μαζί με ένα πιστοπ. οικ. κατάστασης και ένα πιστοπ. γέννησης της μπουμπούς και από την επόμενη φορά και για δυο δίμηνα θα πληρώνω τα μισά.Παράλληλα ξεκινάνε και τη διαδικάσια επιστροφής των προηγούμενων εισφορών μου:silly: :silly:

Όσες είστε ασφαλισμένες πηγαίνετε να ρωτήσετε και να κάνετε το ίδιο γιατί δεν νομίζω να ενημερωθήτε αλλιώς και ούτε θα σας μειώσουν τις εισφορές από μόνοι τους στο ΤΕΒΕ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!! ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΜΑΣ!!!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ!!!!:)

ΓΙΑΤΙ ΟΜΩΣ ΓΙΑ 2 ΔΙΜΗΝΑ? ΑΦΟΥ ΛΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ 12ΜΗΝΟ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΣΤΕ...ΚΑΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΛΑΘΟΣ...:blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!! ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΜΑΣ!!!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ!!!!:)

ΓΙΑΤΙ ΟΜΩΣ ΓΙΑ 2 ΔΙΜΗΝΑ? ΑΦΟΥ ΛΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ 12ΜΗΝΟ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΣΤΕ...ΚΑΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΛΑΘΟΣ...:blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΕΓΩ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΩ ΤΟΝ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟ ΤΟ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΙ Ε?ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΤΟΚΕΤΟΥ ΠΟΣΟ ΕΙΝΑΙ?ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΒ ΕΑΝ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΑΠΟ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ Η ΑΠΟ ΤΟ ΤΕΒΕ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΕΓΩ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΩ ΤΟΝ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟ ΤΟ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΙ Ε?ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΤΟΚΕΤΟΥ ΠΟΣΟ ΕΙΝΑΙ?ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΒ ΕΑΝ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΑΠΟ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ Η ΑΠΟ ΤΟ ΤΕΒΕ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτέλους και κάτι ευχάριστο!!! Το επίδομα τοκετού πρέπει να είναι γύρω στα 800. Και αν είναι με καισαρική είναι κάτι παραπάνο!Τώρα για να επιλέξεις του άντρα σου δεν νομίζω. Θα πρέπει να εισαι ανασφάλιστη για να πάρεις από τον άντρα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτέλους και κάτι ευχάριστο!!! Το επίδομα τοκετού πρέπει να είναι γύρω στα 800. Και αν είναι με καισαρική είναι κάτι παραπάνο!Τώρα για να επιλέξεις του άντρα σου δεν νομίζω. Θα πρέπει να εισαι ανασφάλιστη για να πάρεις από τον άντρα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

VENI μου είναι για 2 μήνες γιατί τώρα που πλήρωσα την τελευταία εισφορά(μέχρι 30/11/08) είναι για το διμηνο Σεπτ-Οκτ. νομίζω.Κάπως έτσι νομίζω. Το Θέμα πάντως είναι οτι τα δικαιούμαστε και θα πάρω πισω χρήματα;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

VENI μου είναι για 2 μήνες γιατί τώρα που πλήρωσα την τελευταία εισφορά(μέχρι 30/11/08) είναι για το διμηνο Σεπτ-Οκτ. νομίζω.Κάπως έτσι νομίζω. Το Θέμα πάντως είναι οτι τα δικαιούμαστε και θα πάρω πισω χρήματα;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να και ένα καλό νέο ! Επιτέλους βρε κορίτσια, γιατί εχω μπροστά μου τις εισφορές του τελευταίου διμήνου και είναι σχεδόν 400 ευρώ ! Φαντάζομαι και με πιάνει και μετά που γεννάω Απρίλη, ετσι δεν είναι? πότε πρεπει δηλαδή να κάνουμε τις αιτήσεις? λογικά μετά τη γέννα αφου θέλουν και πιστοποιητικό τοκετού έτσι δεν είναι? μπράβο κορίτσια μου φιάξατε τη μέρα !

φιλιά πολλά σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να και ένα καλό νέο ! Επιτέλους βρε κορίτσια, γιατί εχω μπροστά μου τις εισφορές του τελευταίου διμήνου και είναι σχεδόν 400 ευρώ ! Φαντάζομαι και με πιάνει και μετά που γεννάω Απρίλη, ετσι δεν είναι? πότε πρεπει δηλαδή να κάνουμε τις αιτήσεις? λογικά μετά τη γέννα αφου θέλουν και πιστοποιητικό τοκετού έτσι δεν είναι? μπράβο κορίτσια μου φιάξατε τη μέρα !

φιλιά πολλά σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...