Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΚΑΝΕ ΜΥΤΗ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΜΩΡΑ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ '12 Νο6


Recommended Posts

este mou na pas na feskaristis k egw ithela na paw gia kourema simera na dw ti wra tha gurisei o kalos mou k ama prolavw tha paw, sumfwnw me to skeptiko sou emena i fili mou pou itan se diklino twra pou gennise itan moni tisk eixe sunexeia atoma ekei exei k megalo soi k itan oloi ekei...

dimitra xronia sou polla euxomai na ta ekatostiseis k oti epithimeis...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΕΣΤΕ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΤΟ ΔΙΚΛΙΝΟ ΜΕ ΤΡΙΚΛΙΝΟ Κ ΤΕΤΡΑΚΛΙΝΟ.ΚΑΛΑ ΤΟ ΜΟΝΟΚΛΙΝΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΧΛΙΔΗ ΑΛΛΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΚΡΙΒΟ Κ ΔΕΝ ΤΟΛΑΜΑΩ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΜΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΚΡΙΣΗ.Κ ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ ΣΤΗΝ ΞΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΗΚΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ Κ ΕΙΠΑ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΑ ΣΕ ΤΡΙΚΛΙΝΟ ΔΕΝ ΓΕΝΝΑΩ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΔΗΜΟΣΙΟ :lol::lol: ΑΛΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΣΥΜΦΩΝΗΣΕ ΜΑΖΙ ΜΟΥ Κ ΕΙΠΕ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΠΑΜΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΑΜΕ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΝΑ ΣΑΙ ΕΣΥ ΚΑΛΑ 4 ΜΕΡΕΣ.ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΚΡΕΒΑΤΙΑ ΜΠΑΝΙΟ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ.Κ ΕΠΕΙΔΗ ΜΕ ΤΗΝ ΚΡΙΣΗ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΑΝΕ ΤΡΙΚΛΙΝΟ ΤΕΤΡΑΚΛΙΝΟ ΤΑ ΔΙΚΛΙΝΑ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΔΕΙΑ Κ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΑΙ ΤΥΧΕΡΗ ΟΠΩΣ ΣΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ Κ ΑΝ ΜΑΙ ΜΟΝΗ ΜΟΥ :lol::lol:

ΤΩΡΑ ΕΑΝ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΦΥΣΙΚΑ Κ ΝΑ ΠΑΣ ΜΟΝΟΚΛΙΝΟ!ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ ΕΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΝΑ ΝΑΙ ΜΕΣΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΜΟΝΟΚΛΙΝΟ ΓΙΑΤΙ Η ΔΙΠΛΑΝΗ ΣΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΘΗΛΑΖΕΙ Κ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ.ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΕΙ Κ ΤΟ ΕΞΗΣ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΕΑΝ ΠΑΣ ΣΕ ΜΟΝΟΚΛΙΝΟ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΘΑΡΡΟΣ ΟΙ ΕΠΙΣΚΕΠΤΕΣ Κ ΚΑΘΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΩΡΕΣ Κ ΔΕΝ ΞΕΚΟΥΡΑΖΕΣΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ.Κ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΕΙΣ ΦΥΓΕΤΕ ΕΝΩ ΕΑΝ ΕΧΕΙΣ ΔΙΠΛΑΝΗ ΣΕΒΟΝΤΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ.ΕΜΕΝΑ ΚΑΘΟΝΤΟΥΣΑΝ ΠΟΛΥ ΩΡΑ Κ ΟΜΟΛΟΓΩ ΟΤΙ ΜΕ ΚΟΥΡΑΖΕ ΑΥΤΟ.ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ..Κ ΤΩΡΑ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΣΑΝ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΓΙΑΤΙ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΘΑ ΝΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΣΠΙΤΙ ΜΕ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ Κ ΕΓΩ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.ΜΟΝΟ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΘΑ ΝΑΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΑΝ Κ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΔΙΩΧΝΩ ΤΑ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΜΗΝ ΝΟΙΩΣΕΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΟΤΙ ΤΗΝ ΑΦΗΣΑΜΕ.

ΣΑΣ ΕΧΩ ΠΕΙ ΤΟ ΣΚΗΝΙΚΟ ΠΟΥ ΗΡΘΑΝ ΤΑ ΣΥΜΠΕΘΕΡΙΑ ΕΚΑΤΣΑΝ ΤΡΕΙΣ ΩΡΕΣ ΕΓΩ ΚΑΤΟΥΡΙΩΜΟΥΝ Κ ΝΤΡΕΠΟΜΟΥΝ ΝΑ ΣΗΚΩΘΩ ΕΠΕΙΔΗ ΦΟΡΑΓΑ ΤΡΕΙΣ ΣΕΡΒΙΕΤΕΣ!Κ ΦΑΙΝΟΜΟΥΝ ΣΑΝ ΧΕΣΜΕΝΗ!Κ ΝΑ ΠΕΙΤΕ ΣΤΟΥΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΝ ΝΑ ΜΗΝ ΕΡΘΟΥΝ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΓΙΑΤΙ ΠΛΑΚΩΝΟΥΝ ΟΛΟΙ Κ ΣΕ ΚΟΥΡΑΖΕΙ ΠΟΛΥ ΑΥΤΟ..Κ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΔΕΝ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΝΕΙΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια, τα νεα του μπεμπη ειναι οτι ειναι ηδη 3 κιλα και γενναω στις 30/05 την Τεταρτη.

Ειμαι πολυ χαρουμενη και ταυτοχρονα ανχωμενη για την επεμβαση,ειμαι στην 37 εβδομαδα και εχω προβαδισμα 4 μερες λογω κυκλου,οποτε οταν θα γεννησω θα ειμαι στην 38 και...

Στον Σωτηρη μου στην 38η εβδομαδα μου ειχαν "σπασει"τα νερα.

Σημερα πηγα εκανα τις εργαστηριακες εξετασεις ..και ολο προς ταχως για τον μπεμπη ...

jTBrp2.png

IEkup2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εφαγα (μιαμ μιαμ μιαμ), πληρωσα τους λογαριασμους ( :(:(:(:(:(:(:( πανω που πληρωθηκαμε -700 ευρω ηδη :(:(:(:(:(:( ) και καθομαι. Σημερα δεν εχω και μαγειρεμα, ο μπαμπας ειναι υπηρεσια και εμεις εχουμε φαγητο απο εχθες οποτε ξεκουραση οσο γινεται ;);););)

ΚΑρολινακι μου γλυκο...... μας κανεις ποδαρικο αυριο ε??????? ΚΑλοπισου σημερα και κανε ομορφες σκεψεις. Αυριο τετοια ωρα θα βλεπεις τον ποντικουλη σου και θα πετας στα ουρανια απο ευτυχια γλυκουλα μου :P:P:P:P:P:P:P:P . Με το καλο.

Νανσυ μου τι να πω..... δυστυχως δεν εχω εμπειρια και δεν μπορω να πω τι θα εκανα στη θεση σου. Απλα εσυ οσο μπορεις προστατευσε τον εαυτο σου και την οικογενεια σου και μην αφηνει να σε ταραζουν.

ΝΑταλακι καλα τα νεα :):):):)

Βετουλα ερχεται και η σειρα σου και σενα :P:P:P:P:P . ΜΕ το καλο κοπελα μου και εσυ να κρατησεις το μωρακι σας. Και στα κιλακια μια χαρα οποτε δεν υπαρχει λογος ανυσηχιας απο εδω και περα ;););););)

ΚΑι εγω κοριτσια το σκεφτομαι για μονοκλινο...... Οταν γεννησα τον πριγκιπα ειπα οτι σιγουρα μονοκλινο της επομενη φορα γιατι διπλα μου ειχα ενα βοδι που ολη την ωρα ειχε κοσμο, δεν σεβοταν καθολου εμενα και εκανε πολυ θορυβο ολη την ωρα , κινητο, τηλεοραση κτλ. Αλλα αυτο που λεει η νανσυ για τους επισκεπτες το φοβαμαι...... θα παρουν θαρρος και θα αραζουν ολη μερα και εγω δεν θα ξεκουραζομαι καθολου ουτε θα χαιρομαι το μωρακι μου. ΜΑλλον σε δικλινο με βλεπω....... βεβαια ειναι και το οικονομικο μεσα. Το μονοκλινο ειναι σιγουρα κανενα 1000ρικο περισσοτερα χρηματα :(:(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Vetoula , άντε με το καλό, είσαι η δεύτερη (λογικά) που θα γεννήσει απο την παρέα μας.

Μaxim, όλα καλά τα νέα σου, μπράβο, τώρα στην αναμονή!

Σταυρούλα, αν έχετε μαζέψει τα λεφτά και δεν θα σας λείψουν απο κάπου αλλού, πήγαινε σε μονόκλινο. Βέβαια, δεν ξέρω τις τιμές της Αθήνας...και αν θα πάρεις και πίσω κάποια χρήματα απο το ταμείο σου. Στην Πάτρα πάντως οι τιμές είναι διαφορετικές γι αυτό και σίγουρα θα πάω σε μονόκλινο.

Νάνσυ μου, άσχημο όλο αυτό που περνάς αλλά θα πρέπει να το βάλεις στην άκρη και να βάλεις όρια για να διασφαλίσεις την ψυχική σου ηρεμία. Δεν ξέρω, αν ήταν η μαμά μου κοντά, μπορεί να μου έκανε και μένα "σκηνικά" γι αυτό λέω καλύτερα "μακρυά και αγαπημένοι".

Κατερινάκι και μεις λογαριασμούς πληρώσαμε σήμερα :( Καμια φορά λέω στον άντρα μου ότι όσο έχουμε να πληρώνουμε τους λογαριασμούς, καλά είμαστε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέραααααα!!!Δεν μπορεσα να ξαναμπω χτες βραδυ.ξεραθηκα απο τις 9 και μετα ηρθε ο αντρας.

Την καλλιεργεια θα την κάνω γιατι πριν χρονια ειχα εμφανισει ερπη.Κι αν ειναι ενεργος στον τοκετο θα εχει καταστροφικες συνεπειες...το χειροτερο για το μωρο.. :shock::shock:

Βεβαια μπορει να εμφανιστει και την ιδια μερα λογω αγχους ,οπότε πρέπει να παραμείνω ηρεμη και να μην πέσει το ανοσοποιητικό μου.Αλλιως..καισαρικούλα.Ελπίζω να μη χρειαστει.

Υποθετα μου εγραψε και την τελειωσα κιολας τη θεραπεια.Canesten.Τα ελεγα πριν λίγες μέρες Νανσουλιι!!!Δεν με προσέχεις και πληγώνομαι :cry::cry::cry::cry:

Για το ασανσερ δεν κάνω καν τον κόπο να δω αν το φτιαξανε!!Φοβάμαι να μπω εκει μέσαααα!!!

Κοροτσια εκανα μαλακιούλα χτες με το παγωτο κι εχω τρελο πονολαιμο.Και βήχα.Προσπαθω να το σώσω μη και κάνω κανένα πυρετο.

Νανσυ μπορεις να τους γραψεις ολους??Αφου με τον αντρουλη σου τα έχετε βρει και στηρίζεστε μη σε νοιαζει για τους αλλους.Η οικογενεια σου ειναι αυτη που δημιουργησες και τα καταφερνεις πολυ καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι και μεις λογαριασμούς πληρώσαμε σήμερα :( Καμια φορά λέω στον άντρα μου ότι όσο έχουμε να πληρώνουμε τους λογαριασμούς, καλά είμαστε...

Ετσι ειναι. Και εμενα ο αντρας μου κλαιγεται γιατι απο περσι ειμαστε -250 ευρω στον μισθο και εγω του απανταω οτι δοξα τω θεο να λεμε. Για να πληρωνουμε παει να πει ξοδευουμε και για να ξοδευουμε παει να πει οτι εχουμε :):):):):) . Απλα ειναι το γαμωτο οτι με το που πληρωνομαστε την ιδια μερα φευγουν και μενουμε να μη πω με τι στο χερι :oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops: . Εδω που τα λεμε το ξεχασαμε και αυτο :P:P:P:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δειτε ενα πολυ συγκινιτικο βιντεακι...http://www.youtube.com/watch?v=cfbPazSIuJ4.

λια πιεσ τσαγακια μπας κ το σωσεις..

μπραβο βετουλα μαλλον εισαι εσυ η δευτερη με το καλο κουκλα μου...

post-1349-13873939355227_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοροτσια εκανα μαλακιούλα χτες με το παγωτο κι εχω τρελο πονολαιμο.Και βήχα.Προσπαθω να το σώσω μη και κάνω κανένα πυρετο.

Λια εμενα στον πονολαιμο με σωζει γαργαρες με αλατονερο 2-3 φορες τη μερα, το νερο να μην ειναι κρυο, απο τη βρυση χλιαρο και τσαγακια με μελι. Σουπιτσα ζεστη με λαχανικα και περδικι. Επειδη 2-3 φορες ετσι ημουνα το χειμωνα με το κρυο νερο αυτα με εκαναν και τη σκαπουλαρα ;);););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΕΙΠΑ Κ ΕΓΩ ΚΑΝΕΙ ΝΕΡΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΥΛΗΣ ΜΑΣ..ΤΟΤΕ ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΠΕ.ΑΛΛΟΙ ΠΑΝΕ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΓΙΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ.ΠΟΣΗ ΩΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΣ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανσυ οχι πολυ.Κανα 40λεπτο!! :)

Κι εγω απορω πως δεν είναι καθετος για καισαρικη,λόγω της περιστασης.

Η αληθεια είναι οτι φοβαμαι μη και κάνω κακο στο μωρο επειδη θελω σωνει και καλα να γεννησω φ.τ.

Μηπως και υπαρχει τίποτα και δεν το δουμε.Αλλα αφου με καθυσήχαζει ο γιατρος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινούλα πάλι καλά που είστε -250, καλύτερα να μην ακούσεις πόσο μείον είμαστε εμεις! Καλά να είμαστε και βλέποντας και κάνοντας!

Ειναι το κακο οτι ζουμε με εναν μισθο, μιας και εγω με τη μετακομιση σταματησα να δουλευω. Ποιος θα με παρει στη δουλεια οταν ξερει οτι σε 2-3 χρονια θα του φυγω???

Μονο για πωλητρια θα μ' επαιρναν αλλα δεν θα πηγαινα.......... οσα βγαζω να τα δινω στις ντανταδες δεν λεει.......

Τι να κανουμε.... ας ειμαστε καλα να μη μας τα τρωνε οι γιατροι και ολα τα αλλα γινονται. Οπως μαθαμε στα πολλα θα μαθουμε και στα λιγα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε ατιμες τι σας ειπα???? μη γραφετε πολλα να σας προλαβαινω.... ειναι η μαμα στο σπιτι και κανει δουλειες (καλυτερα για μενα γιατι ως συνηθως βαριεμαι - ενταξει να σας πω την αληθεια αυτες τις μερες εχω βαρυνει αρκετα και δυσκολευομαι να κανω παρα πολλα πραγματα θελω μονο να κοιμαμαι)....

επισης σας ειπα μεχρι να γεννηθει ο ποντικουλης της καρολινας εδω θαμαστε μετα θα σας κλειδωσω μολις μαθουμε τα ευχαριστα!

μπεμπουλα μου μια χαρα οι παιδαροι σου....

μαρακι αν εχεις ξεκινησει παλι δουλειες σιγουρα θαχεις γεννησει μεχρι την τεταρτη.... παντως αν ειμασταν κοντα θα σου εφερνα το αυτοκινητο μου να το καθαρισεις μεσα εξω :lol::lol::lol:

ελενα πανακριβες ειναι 50ευρω ασπρη κουνουπιερα.... πηγαινε και στα πρεναταλ

οχι τυπικες ειναι οι εξετασεις της καλλιεργειας σε οποιοδηποτε μηνα... και ενα πριν μια βδομαδα εκανα καλλιεργεια και θα γεννησω με καισαρικη και τι εγινε

αριαδνη μου συμφωνω απολυτα εγω το λεω και το ξαναλεω σε ολες σας.... μη στεναχωρειθητε οπως εγω επειδη δεν γεννησα φτ.... μη στεναχωρειθητε επειδη δεν καταφερατε να δωσετε μητρικο

αν μπειτε σε αυτο το τρυπακι χαθηκατε γιατι η επιλοχειος καταθλιψη ειναι πολυ υπουλη και εμεις πολυ αδυναμες!

μπεμπουλα αχ ειχα βαλει οδηγιες στην ελενα για το πως μπαινει η βαση της κουνουπιερας στη κουνια θα ψαξω προηγουμενες δημοσιευσεις και θα σε ενημερωσω δως μου ομως χρονο

λιακι μου αν γενναγες το χερακι θα στο εβαζε μην αγχωνεσαι και μενα στη σαντυ μου το εβαλε πριν γεννησω!!! αρα εχεις δρομο ακομη! μια χαρα το πανθηροκαμηλοπαρδακι σου!!!

καρολινακι μου αν δεν γεννησεις να δουμε οτι πηγαν ολα καλα δεν αλλαζω ποστακι!!!! ολα καλα θα πανε αυριο μην αγχωνεσαι καθολου.... σε περιμενουμε πως και πως να μαθουμε τα νεα σου!

αχ τι κανουμε για τα αγορια μας!!!

μινακι που εισαι χαμενη εσυ???? τι εγινε ξεκινησες το δωματιο????

ωχ αφροδιτακι πολυ μανικι με τους ορκωτους.... οποτε ερχονται στο ξενοδοχειο που εργαζεται ο αντρας μου του βγαζουν την παναγια και ας μην ειναι ο τομεας του... ξεκουρασου οσο μπορεις

πες τα ρε νανσυ να ξεθυμανεις κοπελαρα μου.... οσο για το βρωμοσκυλο (συγνωμη στις φιλοζωες που εχουμε) εγω στανταρ θα το ειχα πνιξει.... καλα αυτο με τον αντρα σου ειναι το ιδιο πραγμα και με τη δικια μου μανα που ολο τον κατηγορει.... αστα να παμε!!!

ναταλακι μου τελεια και τα δικα σας νεα απο το μπεμπη σας... ειδες που αγχωνοσουν και εσυ για το χερακι???? ολα θα παρουν το δρομο τους! να μη σε υπολογιζουμε για τριτη στη σειρα της γεννας δηλαδη :lol::lol::lol:

δεν εχω ιδεα για τα δωματια και τα λοιπα.... εγω δημοσιο 4κλινο ολη τη μερα η μικρη διπλα μου απλως και η αλλη κοπελα που ηταν μαζι μου (γιατι ειμασταν 2) ηταν με καισαρικη

ναι ναι και δευτερη γεννα η βετουλα μας καταχωρηθηκε και εκλεισε.... μαρακι πιγκουινακι ετοιμασου για την τριτη θεση!!!! με το καλο κοριτσαρα μου

παω να μαζεψω τη κοκοπικο απο το σχολικο και θα την παρει η μαμα μου εξω στο χωριο αρα θα μπορουμε να μιλαμε καλυτερα! φιλακια επανερχομαι πριν κοιμηθω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aλέκο χέρι μου ειπε δε μου έβαλε για να μην αλλοιωσουμε τα αποτελεσματα της καλλιεργειας.Εχω τελειωσει με τα κανεστεν και δεν πρεπει να μπει τιποτα ''μεσα'' για να ειναι ολα πεντακάθαρα.

Οπως επισης και για να μη με ταλαιπωρει καθε φορα.

Μου ειπε την επομενη να ειμαι προετοιμασμενη για να με εξετασει απο κατω.

ωχ!! :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eσενα σου το κραταει ελαστικό ομως!!!

Το δικό μου το καημένο ,το ξεχασμένο!!!Για να βάλω το κανεστεν δεινοπαθουσα καθε βραδυ.

Που να βάλει και τη χερουκλα του.

Δε σας ειπα χτες βραδυ με επιασε μια ταραχη.Ξυπνησα στις 4 με πονο μεσης περιοδου,και ψιλοκοψιμο τύπου...,περναει.Μετα ξαναξυπναω με το ιδιο.Λεω κατσε να δω ρολοι..

Καθε φορα που ξυπναγα απο πονο κοιτουσα ρολοι.Μεχρι τις 7 με πηγε ετσι ανα 20 λεπτο,και μετα σταματησε.

Και να σκεφτομαι ''οχι ρε γαμωτο δεν εχω προλαβει να λουστω!'' :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα εγκυουλες, ποτε θα ανοιξουμε καινουριο θεματακι? Σήμερα ή αυριο με την αφιξη του ποντικουλη του πρωτου μωρου της παρεας μας?

Αριαδνη πως εισαι σημερα απο θεμα δυσπνοιας, μηπως πιεζει τιποτα η μικρουλα και γιαυτο σε επιασε.

Αμαλια 3 κιλά το μπεμπακι σου τελεια, νωρις ειναι για χερι ειδικά στις πρωτοτοκες αν δεν κλεισεις τις 40 βδομαδες νομιζω δεν εχει νοημα.

Καρολινα μου αυριο τετοια ωρα θα εχεις συνελθει και θα εχεις και τον ποντικουλη σου αγκαλιτσα, τι πιο γλυκο :YMHUG: . Ολα θα πανε καλά θα περιμενουμε μηνυματακι απο σενα για να ενημερωσουμε ολα τα κοριτσακια. Για κιλά μη μιλάς απο αυριο θα εισαι αρκετα κιλά μειον.

Ελενα κοιταει με το χερι αν εχεις διαστολη και αν εχει αρχισει ο τραχηλος να εξαλειφεται οποτε συνηθως αυτο γινεται αφου φτασεις στην ΠΗΤ σου για να δει αν εχεις μπει σε τοκετο.

Φωτεινη και η δικια μου με τα φεγγαρια της ειναι, δεν εχει υπομονη να βαλει το χερακι στην κοιλια και να δει πως κουνιεται ο μπεμπης, μου ριχνει μερικες ομως. Εντωμεταξυ τις τελευταιες μερες μου βγαζει πολύ θυμό και αρνηση για διαφορα πραγματα και αναρωτιεμαι αν ειναι ζηλια απο τωρα γιατι αλλιως να δω τι θα κανει οταν τον δει κιολας :?:?:? ....

Νάνσυ οπως σου εγραψε η Σταυρουλα ο καθενας βιωνει διαφορετικά τις καταστασεις αναλογα με τα δικα του στανταρ. Πάντως ειναι και σε τι ανθρωπο θα πεσεις.

Σταυρουλα πήγες κομμωτηριο, ανανεωθηκες? Στο μονοκλινο δεν εχεις κανεναν στο κεφαλι σου, ειναι ακριβα ειδικά στις μερες μας αλλα αν τα εχεις τα χρηματα και δεν τα στερεις απο κατι αλλο πηγαινε εκει. Απο κει και περα νομιζω οτι το δικλινο και το τρικλινο δεν εχουν τοση διαφορα γιατι παντα πρεπει να μοιραστεις τον χωρο με αλλους που δεν ξερεις αν θα ταιριαξεις ή οχι, θα μου πεις για 3-4 μερες αλλά. Στην Αγγελική ήμουν σε δικλινο, την πρωτη μερα ημουν μονη μου και ηταν θεικά απο την δευτερη ειχα και παρεα, ουτε κρυο ουτε ζεστη, τραβαγαμε και το παραβαν στην μεση και απομονωνομασταν κάπως απλά εκνευριστηκα καποια στιγμη γιατι η πεθερα της άλλης κοπελας που ηταν και μεγαλη σε ηλικια, χρησιμοποιησε κανα δυο φορες την τουαλετα του δωματιου, δεν μιλησα αλλά ειχα τσαντιστει πολύ. Φέτος λογω οικονομικών θα ζητησω τρικλινο αλλά με "rooming in" και εχω ακουσει οτι πολλες φορες σε αναβαθμιζουν σε δικλινο με την τιμη του τρικλινου ή μια μικρη επιβαρυνση για να δουμε θα ειμαι τυχερη.

Ναταλια μια χαρα ο μπεμπης θα τον βρει τον δρομο για την μεγαλη εξοδο.

Βετα μπραβο, το δικο σου το αντρακι θα ειναι το δευτερο λοιπον της παρεας εκτος απροοπτου. Με το καλο και μην εχεις άγχος.

Αλεκα τι εννοεις θα μας κλειδωσεις, θα φτιαξουμε και ομαδα δηλαδη μαζι με νεο θεματακι. Εδω να γραφουμε γενικά και στην ομαδα τα πιο προσωπικά και να βαζουμε πιο ανετα φωτο, σωστά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω την ιδια θεραπεια κανω με κεναστεν εβαλα ενα χθες και το επομενο σε μια βδομαδα πριν γεννησω! δηλαδη λιακι ουτε κοκο δεν εχει σου το απαγορευσε????

ενταξει την μικρη την πηρε η μαμα μου μονη της (πρωτη φορα παντα περιμενε και τον πατερα μου για να καθεται πισω μαζι της).... το μονο που μου αφησε ειναι σιδερο!!!!!!!!!!!! λεω να φτιαξω ενα μπυφτεκακι και ενα αυγουλακι και να κανω σαντουιτσακι!!!! αυτο ειναι το φαι μας για σημερα αν και μου εφερε χορταρακια η μαμα μου(σα κατσικουλα που ειμαι)....

καρολινακι επειδη ακολουθει η βετα μετα απο σενα και εχουμε 2του μαιου το επομενο θεματακι θα ειναι το δικο της και φυσικα σε ολα τα κοριτσια που εχουμε στη παρεα μας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινα φυσικα εδω θα ανοιξουμε πρωτα για το κοινο και να καλωσορισουμε το ποντικουλη της καρολινας(αφου ανοιξε πρωτη το χορο) και θα φτιαξουμε μια "επιλεκτη καταδρομων ομαδα" κλειστου τυπου..... με λιγα λογια εδω θα λεμε τις εμπειριες μας και στο αλλο θα θαβουμε κοσμο :lol::lol::lol:

λιακι σε τρωει το πιπι σου νασαι η τριτη στη παρεα!!!! και εγω το βραδυ τα παθαινω αυτα τα πονακια, δεν ειναι τοσο σα καψιμο ειναι πονοι περιοδου και σαν να χτυπαει το πιπι μου λες και ακουω το χτυπο της καρδιας μου αλλα εκει!!! ξεκουραση και υπομονη ειναι επειδη φτανουμε στο τελος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω την ιδια θεραπεια κανω με κεναστεν εβαλα ενα χθες και το επομενο σε μια βδομαδα πριν γεννησω!

Και οταν κανουμε καισαρικη μας βαζουν να κανουμε θεραπεια στον κολπο?

Εμενα δεν μ' εβαλε να κανω στον πριγκιπα....... μηπως πρεπει να του πω να κανω και εγω??

Παω να ταισω τον γιοκα μου :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

''κοψιμο'' οχι κάψιμο!!! χαχαχ!!!!

Ακομα χειροτερα!!

Για καισαρική υποθέτω δεν χρειάζεται να κανεις θεραπεια στον κολπο.Αφου δεν θα ερθει σε επαφη το προσωπάκι του με τα υγρα της μαμας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάνσυ ο άντρας μου δεν έχει πρόβλημα απλά αν αποφασίσω να πάω σε δίκλινο δεν θα τον χαλάσει κιόλας.

Και στο δίκλινο αν ζητήσεις rooming in το έχουν το μωρό συνέχεια στο δωμάτιο.

Στο Λητώ έχει μέχρι 3κλινο δεν έχει 4κλινο οπότε λογικά θα υπάρχουν και αρκετές που θα ζητάνε 2κλινο ειδικά τώρα με τις νέες τιμές ΕΟΠΠΥ είναι πιο προσιτό στο Λητώ. Το μονόκλινο έχει 3000.

Νάνσυ έχεις δίκιο θα πω να ειδοποιήσουν από την 2η μέρα και μετά έτσι ώστε να μην μου έρθουν από την αρχή. Επίσης, αν κατσικώνοντε θα ενημερώσω την μαία να τους ειδοποιεί όταν λήγει ο χρόνος του επισκεπτηρίου (κοινώς να τους διώχνει).

veta με το καλό κι εσύ. Άντε μία μία παίρνουμε σειρά.

Καλέ τι λέτε? μας βάζουν και χέρι ? :? Λια καλά χέρι σου βάζει χωρίς γάντι? :?:? Υποτίθεται ότι δεν κάνει χωρίς γάντι και υποτίθεται ότι το γάντι είναι αποστειρωμένο.

Λια το παθαίνω κι εγώ αυτό τα 2 τελευταία βράδια. Ίσως γι'αυτό έβλεπα στον ύπνο μου εφιάλτη ότι γένναγα :lol: Απλώς γίνονται πιο έντονες οι συσπάσεις τώρα και τις καταλαβαίνουμε.

Κι εγώ περιμένω τα αποτελέσματα της καλλιέργειας για να δω τι θεραπεία θα μου δώσει ο γιατρός. Με ειδοποίησαν στη γραμματεία ότι βγήκαν οπότε λογικά το απόγευμα θα έχω νέα από τον γιατρό.

Ναταλία όλα καλά με το μπεμπάκι σου. Μπράβο.

Ο καλλωπισμός μια χαρά πήγε. Τελικά δεν μου τα κόντυνε μου τα φιλάρισε λίγο για να είναι πιο ελαφριά επειδή θα τα έχω συνέχεια μαζεμένα με τον μπέμπη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταυρούλα μεγειά το μαλλί! Οντώς οι τιμές είναι πολύ διαφορετικές Αθήνα.

Εμένα μου είπαν 1670 μονοκλινο μαζι με παιδίατρο και επισκληρίδιο φ.τ. και 1790 καισαρική μαζί με παιδιατρο και επισκληρίδιο. Να δούμε ΄τωρα και τί αμοιβή θα μας πει ο γιατρός την άλλη Παρασκευή που θα δώ την μπέμπα μου.

Κατερίνα ευτυχώς σήμερα δεν έχω δύσπνοια..Πριν λίγο γουρούνιασα όμως δυστυχώς. Μαζί με το φαγητό, έφαγα μισή μπαγκέτα (τη μεγάλη) :oops: Αυτοσυγκράτηση μηδέν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...