Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΚΑΝΕ ΜΥΤΗ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΜΩΡΑ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ '12 Νο6


Recommended Posts

Μπεμπούλα τέλεια τα νέα. Παίδαροι γίνανε. :D

Έλενα κι εμένα μου φαίνεται ακριβή η κουνουπιέρα αλλά απ'ότι είδα αυτέ με τα απλά σχέδια εκεί κυμαίνονται άρα δεν ξεφεύγει και πολύ.

Εγώ τελικά παράγγειλα το σίδερο από το oneira.gr που είχα πάρει και την προίκα για να μου επιβεβαιώσουν ότι κάνει για την συγκεκριμένη προίκα μην την ξαναπατήσω. Πήρα και μία υγρή πούδρα fissan και ένα μαξιλάρι για νεογέννητα 0+.

Ναταλία εγώ στον γιατρό μου κάνω την nst και δίνω 30 ευρώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας. :D

Στο θεμα του μητρικου θηλασμου, δεν υπαρχει τιποτα μα τιποτα καλυτερο απο το μητρικο γαλα για τα νεογεννητα βρεφακια, αντιθετα υπαρχουν ουσιες και θρεπτικα συστατικα στο μητρικο γαλα που δεν εχουν καταφερει να τα βαλουν στα γαλατα σε σκονη. Οποιος σας πει κατι τετοιο να ξερετε οτι απο πισω υποστηριζει καποια εταιρεια βρεφικου γαλατος. Αν θελετε αποκλειστικο θηλασμο μην επιτρεψετε τιποτε αλλο στο μωρο σας ουτε αλλα υγρα πχ χαμομηλι ουτε πιπιλα.

:ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::-bd:-bd:-bd:-bd:-bd:-bd:-bd:-bd:-bd:-bd:-bd

Βικακι έφυγε ο βήχας του μικρού σου; Χρονια πολλά για την επέτειο.

beboula07 αν θέλεις αποτελεσματική δουλειά με το θήλαστρο να νοικιάσεις νοσοκομειακό θήλαστρο της medela από την εταιρεία Klinikum τηλ. 210 7485752. Πάρε από τωρα να ζητησεις πληροφορίες και τιμές. Η ενοικίαση είναι με το μήνα. Αλλά είμαι σίγουρη ότι θα τα καταφέρεις να τα βάζεις ταυτοχρονα και θα ξεμπερδεύεις ;)

Αλέκα ευχαριστώ που με έβαλες στη λίστα σας, αλλά είμαι 30/07 και όχι 08! Στις 11 του μηνα να γεννησεις που θα έχει μπει και ο Διας στους Διδυμους! :D Κάνουμε και πλακίτσα με τον ντοκτορ;; :lol::lol: Και εμείς στη β'επιπεδου λεγαμε ανέκδοτα! Μην ακουω χαζομαρες για το βαρος του μπεμπη, όλα καλά θα πάνε. Τελείωσες το σίδερο;; :D

Πασχαλιτσάκι μεγεια η απλίκα. Δεν το καταλαβα αυτό:

μεγαλωνοντας θα του μαθω πως τα αγορακια βλεπουν γυμνα μονο αγορακια και τα κοριτσακια μονο κοριτσακια
Τι μηνυμα θα πάρει; :roll::? Και σε εσένα χρονια πολλά για την επέτειο.

Elena_c σχετικα με τον φ.τ. και το βαρος του μωρού μιλάω πάντα από την προσωπική μου εμπειρία. Δεν ένιωσα ούτε ότι "ξεσκίστηκα", ούτε ότι "ξεπατώθηκα", (σορυ αλλά με ενόχλησαν πάρα πολύ οι όροι που χρησιμοποίησες :roll: ) Και δεν χρειάζεται ¨γιατράρα", όπως λέει η Βίκυ, για να το κάνει, απλά να είναι γιατρός που δεν κοιτάει την ευκολία του και δεν τρομοκρατεί τις έγκυες. Θυμηθηκα αυτό που πιστεύουν οι γιαγιάδες ότι στον τοκετό η γυναίκα είναι με το ενα πόδι στον τάφο. :shock: Δηλ πως θα αντιδρούσατε αν έλεγα ότι ο γιατρός μου ξεγεννά με φ.τ. δίδυμες κυήσεις ή μωρά με ισχυακή θέση;

Κικιτσα με το καλό. :D

Delphine όλα έτοιμα για την τελική ευθεία και εσύ.

Λία μηπως ετοιμάζεται και το δικό σου μπεμπάκι για την μεγάλη έξοδο;

Για την φαγουρα στην κοιλιά αμυγδαλέλαιο. Δεν θελω να γινω κασσανδρα αλλά μάλλον ραγάδες παίζουν! :(

Για μπιμπερό και εγώ ξέρω γυάλινα με θηλή από καουτσουκ, αχρείαστα να'ναι :lol:

kangaroo εχεις ακομα περιθώριο να ξαναγυρίσει ο μπεμπης.

Για το καθισματάκι αυτοκινήτου δείτε τις οδηγίες του αυτοκινήτου (και όχι ό,τι πει ο παιδίατρος), δεν είναι όλες οι θέσεις κατάλληλες, πχ. στο δικό μου απαγορεύεται στη μεση του πισω καθισματος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πάντως κορίτσια είμαι πολύ ελαστική και με το θέμα θηλασμου και με το θεμα φ.τ. ή καισαρική. Ανεξάρτητα τί θέλω να κάνω εγώ, θεωρώ ότι δεν πρέπει να σχολιαζει ή να κατακρίνει κανείς μια κοπέλα, η οποία απο επιλογή δεν θέλει να θηλάσει ή απο επιλογή διαλέγει την καισαρική( σπάνιο αλλά συμβαίνει). Νομίζω ότι ως ενήλικες και γνωρίζοντας η καθεμία τον χαρακτήρα της και τις αντοχές της, είναι σε θέση να διαλέγει ό,τι θέλει, ανεξαρτήτως ποιό είναι καλύτερο. Άλλωστε, όλοι πάνω κάτω έχουμε μια ενημέρωση για το τί είναι πιο καλό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

este pampers ego, chicco esu :lol::lol:

kikitsa teleia koiloumpa :) ka to domatio super :):)

kangaroo teleia o mpempis sas ;) min agxonesai tha gurisei...

bikaki kai pasxalitsaki xronia sas polla!! na eiste panta eutuxismenoi kai me to kalo na erthoun ta koritsakia sas... :ymparty::ymparty: diplo party exoume simera :):)

pasxalitsaki sigoura pano apo kilo tha einai esena ;)

koritsia boithiste me... den ksero pos mpainei i kounoupiera :oops: i basi einai se sxima Γ help please...

fotini euxaristo gia ti pliroforia...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Este kala ekanes kai to pires apo ekei gia na min sou steiloun kati pou den sou kanei. Kai exeis dikio akoma kai oi aples kounoupieres toso kanoun, ektos an parw apto jumbo alla den mou polu aresan. Tha to skeftw, exw akoma xrono afou tha koimatai sto port mpempe ton prwto kairo.

Fwtini koita, den eimai kata tou fusiologikou toketou, isa isa pou den mou aresei to oti edw stin Ellada to 70% twn gunaikwn gennane me kaisariki kai theorw oti oi giatroi lene ena swro mpourdes giati tous boleuei h kaisariki. To oti den tha gennousa me fusiologiko an to mwro itan toso megalo einai proswpiko, esu kaneis oti theleis...kai oi oroi pou xrisimopoiisa den itan gia na thiksw kapoion, aplos etsi milaw. Esu kala kaneis kai gennises fusiologika kai sou euxomai na ksanagenniseis etsi opws theleis esu. An sumfwnousan oloi se ola tha eixame kai kubernisi!! :lol:

Ariadni kai egw eimai tis idias apopsis, giati o kathe xaraktiras kai o kathe anthrwpos exei alles apopseis kai alles antoxes sto kathe pragma! Sumfwnoume apoluta se auto pou les! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Beboula μια χαρα είναι απο βάρος τα διδυμακια σου, τέλεια.

Κατερίνα σίγουρα θα το έχει πιάσει το κιλό η νεραιδουλα σου όταν θα την δεις.

Ναταλια περιμένουμε νεα σου.

Σίγουρα ο καθένας έχει τις απόψεις του και τα θέλω του αλλα οπως έρχονται καμία φορά τα πράγματα είναι πάνω απο τις επιθυμίες μας και αυτο πρέπει να είναι σεβαστό. Γράφουμε εδώ ότι θεωρούμε σωστό για να μπορεσει να βοηθησει η μια την αλλη και να ειναι λιγο προετοιμασμενη για οτι μπορει να ακουσει. Συγκεκριμενα τοσο για τον θηλασμο οσο και για τους τοκετους κακά τα ψέματα πολλα γίνονται στην χώρα μας που δεν είναι πάντα τα "σωστά".

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα φουσκιτσες μου.

Βαρεθηκα μονη ρε γμτ...... και αυριο παλι μονη θα ειμαι :cry::cry::cry::cry::cry::cry:

Σας ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας. Ευχομαι σε ολες μας τα καλυτερα :P:P:P:P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kokona den peirazei, s'euxaristw pantos...ontws itan polu eksipiretiki, amesws mou apantisan kai sta email.

Mpempoula mou mou eixan kanei mia kitrini proika dwro mazi me to krebataki, giauto einai kai h kounoupiera kitrini, alla ola ta alla koubertakia, sentonakia kai ena paplwma pou pira egw, alla kai auta pou mou efere h mama mou einai ola roz kai to kitrino apla fainetai ligo asxeto.

Ariadni pies ena potiri gala...emena auto me boithaei polu giati iremei o organismos!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koριτσάρες γυρισαμεεεε!!!!Μολις τσακισα και goody's(το εχω παρακανει αυτες τις μερες.ολο γουδις και παγωτα :) )

Ολα καλα στο γιατρουλη μας.Καναμε nst ,και τον υπερηχό μας.3 κιλα το πανθηράκι μου.

Χερι δεν μου έβαλε για να μη με ταλαιπωρησει και γιατι θελουμε να ειμαι πεντακάθαρη για να κάνω καλλιεργεια.Απο αυτο θα κριθει και αν θα γεννησω φ.τ ή κ.τ...

Επομενο ραντεβου 4/6 !

Αν δεν μας προλάβει το γατόνι...

Εστε τελικά εχουμε πολυ κοινά γουστα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο Λια το αντρακι μεγαλωνει μια χαρα :):):):)

Αριαδνη μου ξεκουρασου οσο μπορεις. Πιστευω οτι δεν ειναι τιποτα. Μπορει ο καιρος, σιγουρα ειναι και συμπτωμα της εγκυμοσυνης. Χαλαρωσε και θα ηρεμησεις ;);););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lia mou mpravo teleia ta nea tou mpempi sas ;);)

ariadni ipomoni koritsi mou tha perasei ;) ksekourasou...

elena sta mothercare exei aspri kounoupiera me ligo roz sta pano pano kai kato kato meros, den ksero an rotises prepei na kanei 50euro. ego pira aspres me little circus.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναταλια οταν πηγα εκει με εβαλε μια μαια μεσα κ μετα ηρθε ο γιατρος κ με εκανε υπεροχο..δεν ξαναπαω καθολου στο ιατρειο..

λια μπραβο!!καλα τα νεα σας !!!τελικη ευθεια κ εσυ!!!!! :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα γεμιστουλες μου...

τι κανετε?

ουφ...εγω ειμαι λιγο αγχωμενο...αυριο και μετα ερχεται ο ποντικουλης!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D

μην με ρωτησετε πως νοιωθω...εχω πεσει με τα μουτρα στα γλυκα η γουρουνιτσα :oops::oops:

κοριτσια ποσο πληρωσατε το nst?

μας ηρθε χθες και το καινουργιο μας στρωματακι ...οποτε ειμαστε καθολα ετοιμοι ....

του πηρα και δυο ολοσωμα φορμακια...

σας φιλω όλες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Beboula piga simera kai den eixan katholou tous eixan teleiwsei kai mou eipan oti tha feroun mono aspres kai mou eipe toso oso les kai esu! Tha ksanapaw otan tis feroun na dw. Esu tis pires apo ekei?

Lia giati paizei rolo h kalliergia gia to an tha genniseis fusiologika h oxi?? Egw ekana kalliergies prin ligo kairo alla de mou eipe kati tetoio.

Karolinaki mou oute mporw na fantastw pws niwtheis...nomizw kai egw agxwmeni tha imoun, alla na skeftesai oti se 1 mera kai kati tha deis to mpempaki sou kai ola kala tha pane!!! Emeis tha se skeftomaste mexri na mas peis nea sou h na mathoume aptis alles kopeles!

Koritsia ti ennoeitai na balei xeri...kserw oti kati kanei pros to telos alla poso xeri diladi bazei??? Kai pote ginetai auto??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nai apo ta mothercare tis pira. aurio i tin deutera tha pao apo kei, an einai tha do an exoun meinei. tha evaza photo na deis alla den tis exo balei akoma! den ksero pos mpainoun :?:?

karolinaki duo fores nani akoma kai tha deis to moraki sou, ti oraiaaaaa. me to kalo koritsi mou :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...