Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Κορίτσια απλα να ξεκαθαρίσω ότι δεν ενστερνίζομαι την ιδεολογία της χουντας, απλα μου αρεσει το ιδεωδες που ανεφερα...Νομίζω είναι χαρακτηριστικό της ελληνικής οικογενειας, να μεγαλωνουν τα παιδια με το να αγαπουν την πατριδα τους, να είναι βαθια θρησκευόμενα και να μαθαίνουν τις αξιες της οικογενειας...επειδη ζω σε ακριτική περιοχη, πιστεψτε με, αν δειτε τις ελληνικες σημαιες εξω από καθε σπίτι που κοιματιζουν ολοχρονα, και απεναντι τη σημαια του κατακτητη, θα σας σηκωθεί η τρίχα!!Επίσης δεν ανεφερα τίποτα για την εκκλησία..το ξεκαθαρισα οτι μιλαγα για τη θρησκεία..εννοείτε ότι σημερα η θρησκεία από την εκκλησια και ακόμα από τους ιεραρχες είναι κατι το διαφορετικό...

samarcande και εγω θελω όλα αυτα που εσύ είπες...το ότι ξεφύγαμε και τα ζευγαρια χωρίζουν, γονείς παρατανε τα παιδια τους, μαναδες και πατεραδες καπνίζουν στα μουτρα των παιδιών τους δε σημαινει ότι φταιει για όλα η ελληνικη παραδοση ή η χωρα μας...φταίει η ξενομανία και ο καλλος που εχουν πολλοι και πολλες στο μυαλό τους και τα διαφορα προτυπα που μας πλασαρουν και τα δεχομαστε απερισκεπτα..οι μισες γνωστες μου δεν θηλασαν το μωρό τους για να μην τους χαλασει το στηθος..ποιος τους είπε για αυτό? η ελληνική παραδοσιακη οικογενεια ή η παμελα και οι χαζοαμερικανιες?και μην παρεξηγηθώ..οι αμερικανοι είναι πολυ καλοι σε διαφορα θεματα αλλα ξερουν πολυ καλα και πως να χαλιναγωγουν κοσμακη...συμφωνω σε αυτα που είπες και τα ίδια θελω και εγω για την κοινωνία που θα μεγαλωσει το παιδί μου..δε θελω να μεγαλωσει με τροφες υποκαταστατα, με κοσμο που ακόμα χειροκροτουν τους πολιτικους σαν ζομπι, και με υστερικες μαναδες που φοβουνται μην χρειαστει να χαλασουν το νυχι για να καθαρισουν τα ρουχα των παιδιών τους...γιαυτό όμως θα κανω προσπαθεια να το μεγαλωσω εγω όσο πιο καλα μπορω, σωστα και να το κανω ανεξαρτητο ατομο..δεν παραληρω όταν μιλαω για τους αρχαιους..λεω την πραγματικότητα..και δε σημαινει ότι δεν αναγνωρίζω τα λαθη τους..δεν εχω βαλει παρωπίδες σε οτιδηποτε ξενο..θελω να παιρνω τα καλα και να γινομαι καλυτερος ανθρωπος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι πιστευω οτι εφοσον το φυσιολογικο ειναι να αναπαραγομαστε με την επαφη γυναικας και αντρα ειναι ανωμαλο το να ζευγαρωνουν ατομα του ιδιου φυλου.. Δεν ξερω αν ειναι σωστο και ειμαι και αρκετα νεαρη ακομη για να ξερω σιγουρα οτι δεν θα αναθεωρησω στο μελλον..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Τιτινάκι, κάνουμε σεξ μόνο για να αναπαραγόμαστε; :) Ή μήπως επιλέγουμε ερωτικό σύντροφο με βάση τις αρετές του στην "αναπαραγωγή"; :)

Η φύση αποδεικνύει ότι η ομοφυλοφιλία δεν είναι ανωμαλία, είναι η εξαίρεση στον κανόνα. Π.χ. ακόμα και στα λιοντάρια έχουν παρατηρηθεί ομοφυλοφιλικές συμπεριφορές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Τιτινάκι, κάνουμε σεξ μόνο για να αναπαραγόμαστε; :) Ή μήπως επιλέγουμε ερωτικό σύντροφο με βάση τις αρετές του στην "αναπαραγωγή"; :)

Η φύση αποδεικνύει ότι η ομοφυλοφιλία δεν είναι ανωμαλία, είναι η εξαίρεση στον κανόνα. Π.χ. ακόμα και στα λιοντάρια έχουν παρατηρηθεί ομοφυλοφιλικές συμπεριφορές.

αυτο ακριβως ηθελα να πω και εγω.Εχω δει αρκετα ντοκυμαντερ (πχ ομοφυλοφιλια στα ζωα, στον σκαι) που δειχνει πως η ομοφυλοφιλια υπαρχει και στα ζωα.Αλλωστε αν το σεξ ηταν μονο για αναπαραγωγη το ενστικτο μας θα μας οδηγουσε να κανουμε σεξ μονο τις γονιμες μερες, για να μην σχολιασω διαφορες στασεις στο σεξ που καθε αλλο παρα για αναπαραγωγη ειναι...

Διαστροφη ειναι η παιδεραστια, οχι η ομοφυλοφιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια η φύση κανει τη δουλεια της αλλα μην ξεχναμε ότι εμείς, οι ανθρωποι ξεχωρίζουμε από τα ζωα για τη νοηση μας..(τρομαρα μας..!!)Δεν μπορουμε να διαλεγουμε συμπεριφορες ζωων και να τις μιμουμαστε επειδη ετσι κανουν και αυτα..γιατί να μην μιμουμαστε τα ζωα που τρωνε τα παιδια τους? ή ακόμα, τα λιονταρια κυνηγανε, σφαζοντε, και τρωνε ωμη σαρκα..γιατί να μην το κανουμε και εμείς? για τα ζωα όλα αυτα είναι φυσιολογικα..για εμας όμως όχι...

Σε ντοκιμαντερ που είδα, σε ορισμενους πολιτισμους από τα αρχαια χρόνια, τη γυναίκα τη προτιμουσαν, γεματουλα με ανοιχτη λεκανη (σημαδι καλης αναπαραγωγικότητας, ετσι πίστευαν) και γιαυτό και τα ενστικτα των αντρων οδηγουνταν σε τετοιες γυναικες..εξου και όλα τα αγαλματα γυναικων, οι αρχαιες ζωγραφιες..αυτες θεωρουνταν οι "υγιης" γυναικες, που θα ήταν καλες για αναπαραγωγή...

Τελοσπαντων μεγαλο θεμα ανοιξαμε...!!Και ξαναλεω, ρατσιστρια δεν είμαι...ο καθενας στο κρεβατι του εχει δικαιωμα να κανει ότι θελει..αλλα να μην ζηταει και παρασημο ή να προκαλει..εκεί νομιζω διαφωνουμε..στο ότι εγω πιστευω ότι αυτο το θεμα αποτελεί προκληση για εμας τους υπόλοιπους η όσους από εμας δεν το δεχόμαστε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βλεπω οτι ανοιξε μεγαλο θεμα συζητησης κοριτσια!!!διαβασα πολλες και ενδιαφερουσες αποψεις και οπως εγραψα δεν συμφωνω με το θεμα υιοθεσιας.Το θεμα αυτο βεβαια αφορα μονο τους αντρς γκει γιατι οι ομοφυλοφιλες γυναικες δεν εχουν τετοιο προβλημα.Και μην παμε πολυ μακρια καθως μια απο τις πιο γνωστες γυναικες βουλευτες η οποια εχει δηλωσει τις σεξουαλικες τις προτιμησεις, εχει υιοθετησει παιδακι και δεν ειδα κανεναν να σοκαρετε αλλα ακριβως το αντιθετο.Την θεωρουν και την καλυτερη πολιτικο.Αλλα αν δεν εισαι επωνυμος......

mariaxar μου νομιζω πως το θεμα της ομοφυλοφιλιας στα ζωα το ειδες απο αλλη οπτικη ματια απο αυτη που το ειδαν οι αλλες δυο κοπελες.Απλα η δικαιολογια ολως οσων θεωρουν την ομοφυλοφιλια ως αρρωστια και διαστροφη ειναι οτι δεν υπαρχει ομοφυλοφυλια στην φυση δηλαδη στα ζωα.Κατι το οποιο καταριπτετε γιατι υπαρχει.Δεν ειναι φυσικα αν το κανουν τα ζωα πρεπει να το κανουν και οι ανθρωποι αλλα και στην φυση το σεξ δεν ειναι μονο για αναπαραγωγη. Ο ανθρωπος δεν τρωει τα παιδια του ως νοημων ον αλλα κανει εκτρωσεις, δεν τρωει ωμη σαρκα αλλα σε πολλους αρεσει το φιλετο σενιεν (δηλαδη με το αιμα).Οσο για την αρχαιοτητα ο Γανιμιδης ηταν ο Θεος της ομοφυλοφιλιας, οι ευνουχοι στα παλατια ειχαν δουλεια να "εξυπηρετουν" τις αναγκες του βασιλια....

Τι να πω σε τετοια θεματα δεν υπαρχει ναι ή οχι.Ο καθενας εχι τις αποψεις του.Εχω φιλο ομοφυλοφιλο και δεν ανεχομαι κανεναν να τον πληγωσει και να τον προσβαλει.Αλλα αν μου ελεγε οτι θελει να υιοθετηση θα ελεγα ναμην το κανει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κλείστε τους όλους μέσα στο κλουβί με τις τρελές τους "διαστροφικούς" κι απο μακριά μην και σας κολλήσουν τίποτα ανώμαλο!!!

2012 σου λέει μετα.Προ Χριστού πιο μπροστά ήταν η κοινωνία.

Απο το αν θεωρούμε σωστή την υιοθεσία απο ομοφυλόφιλα ζευγάρια φτάσαμε στο σημείο να λέμε πως οτι δεν εισαι ο ίδιος είναι ανώμαλο :evil:

Κάτι που σκεφτόμουνα πριν λίγες μέρες(για άσχετο λόγο αφορούσε ασθένεια)είναι οτι ποτέ δεν ξέρεις τι θα σου συμβεί και τι θα βρεις μπροστά σου.Εύχομαι σε όλες τις φυσιολογικές κοπέλες να μην τους τύχει να το βρούνε στη δική τους οικογένεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τη δικη μου αποψη την ειπα ηδη. Επειδη ομως mariaxar μου ανεφερες οτι το θεμα αυτο αποτελει προκληση για οσους δεν το δεχονται, εγω απο την αλλη εχω να πω πως θεωρω πολυ μεγαλυτερη προκληση το να αναγκαζει μια πολιτεια ενα παιδι να μεγαλωσει σε ενα ιδρυμα-και μαλιστα αμφιβολου ποιοτητας- και χωρις αγαπη, γινομενος μετα ενας ιδιαιτερα προβληματικος συχνα ανθρωπος. Ανησυχουμε πολυ για το τι προβληματα μπορει να προκαλεσει στον ψυχισμο ενος παιδιου η υιοθεσια γενικα και απο ομοφυλοφιλα ζευγαρια ειδικα. ΟΚ, καλως κανουμε ειναι σοβαρο θεμα, αλλα πιο πολυ θα επρεπε να ανησυχουμε απο τις ουλες στην ψυχουλα τους οταν δεν εχουν αγαπη, στοργη, μια αγκαλια, σωστη παιδεια, τροφη και περιθαλψη, οταν αισθανονται την εγκαταλειψη και δυστυχως συχνα πυκνα την κακοποιηση. Εκεινες οι πληγες πως θα κλεισουν αραγε αναρρωτιεται κανεις η απλα μας ενοχλει η -πολυ μικρη στην ουσια- πιθανοτητα να αυξηθουν οι γκει στην κοινωνια μας; Γενικα ο νομος της υιοθεσιας κρατα πολλα παιδακια μακρυα απο την πιθανοτητα για μια ομορφη οικογενεια, αλλο ενα στραβο του ελληνικου κρατους. Βεβαια, κι εμεις οι ιδιοι εχουμε παρει στραβα το γιαλο, γιατι ας πουμε τα παιδακια με καποιο προβλημα υγειας η τα λιγο μεγαλυτερα μπορει να περιμενουν αιωνιως ωσπου καποιος να θελησει να τους δωσει μια οικογενεια...ειναι ..."ανεπιθυμητα"...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...