Μετάβαση σε περιεχόμενο

Νέα μανούλα..


Recommended Posts

Κορίτσια καλή σας μέρα. Είμαι νέο μέλος κ μου αρέσει πολύ η παρεά σας.διανύω την 9η εβδομάδα της εγκυμοσύνης μου σχετικά καλά. εχθές εμφανίστηκαν στα πόδια μου κατι σαν πανάδες,διάβασα κατι σχετικό κ αναφέρει οτι εμφανίζονται πανάδες κατα τη διάρκεια της εγκυμοσύνης.Γνωρίζεται κατι σχετικά με αυτο? κ κάτι άλλο την αυχενική μπορώ να την κάνω στο Ι.Κ.Α.ή μονο έξω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalos mas irthes k sigxaritiria gia tin egkimosini sou..me to kalo ena gero moro..

apo ti ksero i ayxeniki ginete se idioti..de nomizo to ika na kaliptei..elpizo kamia kopela alli na s kalipsei..

oso gia tis panades k go exo diabasei oti bgainoun kata tin diarkeia tis egkimosinis otan kaneis iliotherapeia..tora xeimoniatika pos bgikan de gnorizo,,rot TON GIATRO SOU..PANTOS EINAI FISIOLOGIKO

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalos mas irthes k sigxaritiria gia tin egkimosini sou..me to kalo ena gero moro..

apo ti ksero i ayxeniki ginete se idioti..de nomizo to ika na kaliptei..elpizo kamia kopela alli na s kalipsei..

oso gia tis panades k go exo diabasei oti bgainoun kata tin diarkeia tis egkimosinis otan kaneis iliotherapeia..tora xeimoniatika pos bgikan de gnorizo,,rot TON GIATRO SOU..PANTOS EINAI FISIOLOGIKO

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

poupoukitsa kalws orises!

na exeis mia hremh egumosunh!!

gia thn ayxenikh 8a sou pw k egw oti den thn kaluptei to ika!

oso gia tis panades kati exw akousei oti emfanizontai kata

th diarkeia ths egymosynhs alla 8a htan protimotero na rwtas

mono ton giatro sou!!

me to kalo to mwraki sou k na prosexeis para poly se olh th diarkeia

ths kuhshs k eidika to 1o trimhno!;):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

poupoukitsa kalws orises!

na exeis mia hremh egumosunh!!

gia thn ayxenikh 8a sou pw k egw oti den thn kaluptei to ika!

oso gia tis panades kati exw akousei oti emfanizontai kata

th diarkeia ths egymosynhs alla 8a htan protimotero na rwtas

mono ton giatro sou!!

me to kalo to mwraki sou k na prosexeis para poly se olh th diarkeia

ths kuhshs k eidika to 1o trimhno!;):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Poupoukitsa μου καλώς μας ήρθες…..καλή εγκυμοσύνη και με το καλό το μωράκι σου

Εγώ στην εγκυμοσύνη μου, παρόλο που ήταν χειμώνας ( γέννησα Μάιο ) είχα βγάλει πανάδες ανάμεσα από το στήθος, θυμάμαι όμως, πως μου εμφανίστηκαν μετά τον 6ο μήνα, αλλά είχα αρκετή φαγούρα εκεί από την αρχή της εγκυμοσύνης μου.. Ο γιατρός μου, μου έλεγε πως δεν είναι κάτι για να ανησυχώ. Μετά από κάποιο διάστημα πάντως, μετά την γέννα εξαφανίστηκαν από μόνες τους χωρίς να ασχοληθώ καθόλου εγώ με κάποια αλοιφή ή αγωγή φαρμάκων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Poupoukitsa μου καλώς μας ήρθες…..καλή εγκυμοσύνη και με το καλό το μωράκι σου

Εγώ στην εγκυμοσύνη μου, παρόλο που ήταν χειμώνας ( γέννησα Μάιο ) είχα βγάλει πανάδες ανάμεσα από το στήθος, θυμάμαι όμως, πως μου εμφανίστηκαν μετά τον 6ο μήνα, αλλά είχα αρκετή φαγούρα εκεί από την αρχή της εγκυμοσύνης μου.. Ο γιατρός μου, μου έλεγε πως δεν είναι κάτι για να ανησυχώ. Μετά από κάποιο διάστημα πάντως, μετά την γέννα εξαφανίστηκαν από μόνες τους χωρίς να ασχοληθώ καθόλου εγώ με κάποια αλοιφή ή αγωγή φαρμάκων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλωσήρθες στην παρέα μας poupoukitsa!

Οχι το ΙΚΑ δεν καλύπτει την αυχενική... Τώρα για τις πανάδες δεν έχω προσωπική εμπειρία αλλά έχω ακούσει ότι μπορεί να εμφανισθούν στα πόδια. Καλύτερα να ρωτήσεις το γιατρό σου.

Καλή εγκυμοσύνη και με το καλό να φέρεις στον κόσμο το μωράκι σου γερό και δυνατό! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλωσήρθες στην παρέα μας poupoukitsa!

Οχι το ΙΚΑ δεν καλύπτει την αυχενική... Τώρα για τις πανάδες δεν έχω προσωπική εμπειρία αλλά έχω ακούσει ότι μπορεί να εμφανισθούν στα πόδια. Καλύτερα να ρωτήσεις το γιατρό σου.

Καλή εγκυμοσύνη και με το καλό να φέρεις στον κόσμο το μωράκι σου γερό και δυνατό! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πουπουκιτσα μου κλως μα ςηρθες....να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη και πανω απο ολα ηρεμη και χωρις ιδιαιτερα ευχαριστα προβληματακια να σας και αυτο που εχεις τωρα....τις παναδες....χι χι χι....να την απολαυσεις και να κρατησεις στην αγκαλια σου ενα υγιες μωρακι....αντε κοριτσακι μου με το καλο σου ευχομαι απο την καρδια μου.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πουπουκιτσα μου κλως μα ςηρθες....να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη και πανω απο ολα ηρεμη και χωρις ιδιαιτερα ευχαριστα προβληματακια να σας και αυτο που εχεις τωρα....τις παναδες....χι χι χι....να την απολαυσεις και να κρατησεις στην αγκαλια σου ενα υγιες μωρακι....αντε κοριτσακι μου με το καλο σου ευχομαι απο την καρδια μου.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ.ΚΙ ΕΓΩ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΟ ΤΟ ΠΑΡΕΑΚΙ ΕΔΩ ΣΤΗ MAMMYLAND!!!ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΙΑ ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ!!!ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ.ΚΙ ΕΓΩ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΟ ΤΟ ΠΑΡΕΑΚΙ ΕΔΩ ΣΤΗ MAMMYLAND!!!ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΙΑ ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ!!!ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ενα καλοσωρισμα και απο μενα :)

και εγω νεο μελος ειμαι... και απ΄οτι ειδα ειμαστε σχεδον στην ιδια εβδομαδα...

την επομενη Τεταρτη θα παω στο μαιευτηριο που θα γεννησω να κανω την αυχενικη διαφανεια και το Α-Τεστ ... αλλα το ΙΚΑ δεν τα καλυπτει...

σου ευχομαι μια καλη, ηρεμη και υπεροχη εγκυμοσυνη!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ενα καλοσωρισμα και απο μενα :)

και εγω νεο μελος ειμαι... και απ΄οτι ειδα ειμαστε σχεδον στην ιδια εβδομαδα...

την επομενη Τεταρτη θα παω στο μαιευτηριο που θα γεννησω να κανω την αυχενικη διαφανεια και το Α-Τεστ ... αλλα το ΙΚΑ δεν τα καλυπτει...

σου ευχομαι μια καλη, ηρεμη και υπεροχη εγκυμοσυνη!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...