Μετάβαση σε περιεχόμενο

εχει τυχει σε καμια???


Recommended Posts

καλημερα κοριτσια ξαναρωτησα,αλλα θα κανω λιγο πιο συγγεκριμενη την ερωτηση μου....σε οσες ειστε μανουλες λοιπον εχει τυχει σε καμια να πιασει μωρακι λιγες μερες πριν την περιοδο?η ολες συλαβατε σε γονιμες μερες??θελω να πω δεν ειναι λιγο ανεφικτο να συλαβεις πριν την περιοδο(4-5 μερες)???εχω μπερδευτει!!!επισης αν καποια συλαβει σε γονιμες μερες ενταξει περιμενεις περιοδο,δεν ερχεται,κανεις τεστ κ βλεπεις,εγω που ειχα ελευθερες επαφες 5 μερες πριν την περιοδο,ποτε πρεπει να κανω τεστ?θα δειξει??ηταν να μου ερθει περιοδος 18 απριλιου κ ακομα τιποτα...αλλα αν λαβετε υποψη οτι εγω ειχα επαθες 13-14 απριλιου ποτε πρεπει να κανω??ειμαι πολυ μπερδεμενη βρε κοριτσια,συγγνωμη που σας ζαλιζω,αλλα αν εχει τυχει σε καμια ελπιζω να μου δωσει τα φωτα της γιατι δεν ξερω ποτε πρεπει να κανω,εχω κ τσιμπιματα κ μουδιασματα στην κοιλια χαμηλα,αλλα δεν μοιαζουν με πονους περιοδου!!!βοηθειαααααααα θα τρελαθω!!! : :?::?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τονια μου ευχαριστω για την απαντηση αλλα οπως εγραψα κ παραπανω,ειναι περιπλοκη η περιπτωση μου,μιας κ εχω ναι μεν καθυστερηση,αλλα ελευθερες επαφες ειχα 5 μερες πριν να μου ερθει περιοδος κ οχι στις γονιμες...δηλαδη αν πραγματοποιηθηκε συληψη εχουν περασει μονο 15 μερες κ δεν νομιζω να δειχνει το τεστ η η χοριακη....διαβασα οτι ειναι πολυ νωρις επειδη δεν εγινε στις γονιμες μερες δηλαδη να εχουν περασει 20 κ κατι μερες...κ δεν ξερω καν αν γινεται να μεινεις εγκυος λιγες μερες πριν την περιοδο γιαυτο ρωτησα αν εχει τυχει σε καμια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι αλλα η καθυστερηση οπως και η εγκυμοσυνη μετραει απο την ημερομηνια της τελευταιας σου περιοδου και οχι απο την ημερομηνια των επαφων σου!!!Όσο για το αν μενεις εγκυος λιγες μερες πριν την περιοδο,εγω ειχα ρωτησει τον γυναικολογο μου αν ισχυει και μου ειχε πει πως ειναι δυσκολο να μεινεις εγκυος αλλα οχι ακατορθωτο!!!!!!Αρα συμβαινει και αυτο!Στο ευχομαι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το ξερω οτι απο τοτε μετραει αλλα αν εγινε συληψη καπου στη μεση του κυκλου,αν εγινε συληψη ομως πριν την περιοδο(που ειναι λιγο δυσκολο οπως λες),δεν θα δειξει το τεστακι,επειδη ειναι παρα πολυ νωρις ακομα,ασχετα αν εχεις καθυστερηση!!!τελος παντων ευχαριστω παντως κ για την ευχουλα σου,μακαρι Τονια μου να ειμαι αν κ δεν το κοβω!!!απλα μου κινηθηκαν υποψιες επειδη νιωθω καποια περιεργα πραγματα που δεν τα εχω ξανανιωσει!περιεργα πονακια δεξια κ αριστερα χαμηλα κ μουδιασματα στην κοιλια,επισης πως γουργουριζει το στομαχι??εγω κατι τετοιο νιωθω στην κοιλια....βεβαια αυτα ειναι κ συμτωματα περιοδου...τι να πω θα φανει κοριτσακι!!!λες να ειναι καμια σκωληκοειδιτιδα στο τελος κ τζαμπα να χαιρομαι???γτ πιο πολυ δεξια με τσιμπαει!!!χαχα θα φανει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsaki mou ola einai pithana!!!efoson ekanes eleuthera ftanei!!!

kai egw otan emeina egkios eixa tsimpimata xamila san na xtypaei neuro ena tetoio pragmata kai eixa kleisei rantevou prin kan thn kathisterisi giati elega exw kysth ...otan eixa kysth me tsimpoyse palia..

e kai mia mera prin paw ston giatro..meta apo 10 imeres kathisterisi...lew den kanw ena testaki???

e kai hmouna egkios!!! :D

episis eixa kanei mexri kai xoriaki thn mera pou perimena periodo kai htan arnitiki...alla meta apo 10 imeres eixe ektokseutei!!!araaa eixe ginei arga sillipsi...autoo!!!opote perimene na exeis kathisterisi kai kane testaki

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μωρουδενια2 εχω ηδη καθυστερηση 10 μερες απλα ελεγα μηπως δεν δειξει τεστ και χοριακη επιδη εγινε αργα η συληψη...και δεν ξερω ποτε πρεπει να τα κανω!!δηλαδη εγω περιμενα 18 του μηνα περιοδο κ η ελευθερες επαφες εγιναν 5 μερες πριν περιπου,καταλαβες??αρα περασαν πολυ λιγες μερες για να δειξει καποιο τεστ!!ετσι ξερω τουλαχιστον!!!να χαιρεσαι το παιδακι σου να το δεις οπως ποθεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μωρουδενια2 εχω ηδη καθυστερηση 10 μερες απλα ελεγα μηπως δεν δειξει τεστ και χοριακη επιδη εγινε αργα η συληψη...και δεν ξερω ποτε πρεπει να τα κανω!!δηλαδη εγω περιμενα 18 του μηνα περιοδο κ η ελευθερες επαφες εγιναν 5 μερες πριν περιπου,καταλαβες??αρα περασαν πολυ λιγες μερες για να δειξει καποιο τεστ!!ετσι ξερω τουλαχιστον!!!να χαιρεσαι το παιδακι σου να το δεις οπως ποθεις!!!

α και αυτο που αναφερεις οτι ενιωθες σαν να χτυπαει νευρο,αυτο ακριβως εχω,δεν μπορουσα να το εξηγησω,ευχαριστω ;) και λιγα πονακια χαμηλα που δεν θυμιζουν αυτα της περιοδου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια δεν ξερω αν θα το δει καμια αλλα θα σας πω τα νεα!!πηγα στο γιατρο σημερα και μου ειπε οτι ασχετα με την καθυστερηση μου επειδη αν εγινε η συληψη,εγινε πολυ αργα(λογω μεγαλου και ασταθη κυκλου μου) και δεν θα δειξει η χοριακη!!εχουν περασει μολις 12 μερες λεει και ειναι πολυ νωρις και οτι και οσες γυναικες ειναι τελικα εγκυες το μαθαινουν στον 1ο μηνα περιπου.μου εκανε υπερηχο για να δει αν θα μου ερθει συντομα και ειπε οτι για τις επομενες 10 μερες δεν θα μου ερθει σιγουρα απ'οτι βλεπει,οποτε ειπε να περιμενω 10 μερες και αν δεν ερθει τοτε να κανω χοριακη που θα εχουν περασει 25 μερες δηλαδη!!!ρωτησα και τον μικροβιολογο για καλο και για κακο και αυτος τα ιδια μου ειπε και μαλιστα ειπε οτι σχεδον καμια γυναικα δεν εχει μαθει την εγγυμοσυνη της στην 15 μερες!!!τι λετε εσεις κοριτσια μου???εχουν δικιο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...