Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ '12 Νο5 Show Must Go On!


Recommended Posts

νανσυ οταν την πρωτοαφησα στη μαμα μου (στη πεθερα ακομη δεν εχει κοιμηθει) της εκανα λιστα με προγραμμα... ποτε θα την ξυπναει, ποτε θα πινει το χαπι της, ποτε το γαλα, ποτε το αυγο, ποτε το φρουτο, πως θα την βαζει για υπνο, πως θα την ταιζει και μεχρι το βραδυ αναλυτικα! μεχρι και πως να της βαζει ορο στη μυτη.... φυσικα τα εφαρμοζε οχι ολα και οταν την ξαναπερνα σπιτι δυσκολευουμουν να την κοιμησω ή να την ταισω...μεχρι που της εβαλα τις φωνες και πλεον και στο σπιτι τους κοιμαται σε ξεχωριστο δωματιο μονη της η μικρη.... ειμαι πολυ τυπικη σε οτι αφορα προγραμμα δηλαδη οταν ξεκινησαμε κανονικα τις τροφες ειχα φτιαξει πλανο τι θα τρωει καθε μερα.... μου λειπει το βραδυ γιατι ολη τη μερα ολο και καπου σβουριζω ειτε στο σπιτι ειτε για ψωνια ειτε για καφε.... ειναι αρκετα νευρικια και δεν μπορω να ειναι συνεχεια στο ιδιο χωρο χωρις να κανω τιποτα... αλλα τον υπνο μου το μεσημεριανο δεν τον χανω με τιποτα!!!

κακως εγω θα την εστελνα γιατι και εμενα η πεθερα μου στην αρχη εκανε οτι δεν μπορουσε, να δεις περσυ με το που σχολαγε η μικρη απο το σταθμο τους την εδινα και δεν εβγαζαν μιλια.... μεγαλωσαν ολα τα εγγονια αλλα του γιου δεν μπορουν γερασαν... τους εκανα εγω μεχρι και ανανα για τη μικρη να περνουν! κακια νυφη! φυσικα το ιδιο θα γινει και φετος η σαντυ με τους παπουδες και ο πετρακης μια με μενα μια με το πατερα του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ ΔΕΝ ΚΑΘΕΤΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ ΑΛΛΟΘ\Υ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ ΕΑΝ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Κ ΕΓΩ ΕΚΕΙ.ΠΑΕΙ ΣΤΗΝ ΠΟΡΤΑ Κ ΚΛΑΙΕΙ Κ ΦΩΝΑΖΕΙ ΜΑΜΑ..ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΑΦΗΣΩ ΤΟ ΨΥΧΑΚΙ ΜΟΥ ΜΕ 3 ΩΡΕΣ ΑΠΟΣΤΑΣΗ..ΕΑΝ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΘΑ ΡΘΕΙ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΑΘΗΝΑ Κ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ ΝΑ ΤΗΝ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΔΕ ΘΑ ΕΙΧΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΤΑΝ ΣΤΟΝ ΧΩΡΟ ΤΗΣ(ΠΟΥ ΝΑΙ ΚΑΘΑΡΟΣ :lol::lol::lol: )Κ ΘΑ ΤΗΣ ΕΚΑΝΑ Κ ΕΓΩ ΠΛΑΝΟ.ΘΑ ΧΕ ΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΤΗΣ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΤΗΣ ΚΤΛ Κ ΘΑ ΒΛΕΠΕ Κ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΤΗΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ.ΑΣΕ ΠΟΥ ΘΑ ΧΑ Κ ΤΡΕΛΕΣ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΙΣ ΜΕΤΑΞΥ ΠΕΘΕΡΩΝ ΠΟΥ ΜΕΝΟΥΝ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΜΕΡΟΣ Κ ΘΑ ΤΟ ΜΑΘΑΙΝΕ Η ΑΛΛΗ ΠΕΘΕΡΑ..)

ΘΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΚΡΑΤΑΕΙ ΕΝ ΤΕΛΗ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΕΧΡΙ ΜΕΣΗΜΕΡΙ Κ ΜΕΤΑ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ Κ ΤΟ ΒΡΑΔΥ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ.. :((:((:(( Κ ΕΜΕΝΑ ΘΑ ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοιλουμπιτσες μου!!!

Ξεκινησαμε τις αγορες και γι αυτο δεν εμπαινα συχνα,αυριο μαλλον θα ερθει και ο ντουλαπας να τελειωνουμε και με αυτο γιατι ειμαστε ακομα ανω κατω!

Εστε μου κοντευετε και εσεις βλεπω, μονο τις ντουλαπες εχετε....

Οντως τα σαλοσπιρ ειναι ασπιρινουλες απλα με αλλο ονομα,αντιπυκτικο χαπι, και εγω επαιρνα στην αρχη.

Αριαδνη μου αντε να χαλαρωσεις τωρα που βρηκαν αντικαταστατη στη δουλεια.

Νανση καλοριζικα τα πραγματα! Και εγω στο μητερα θα γεννησω και ειχα περασει καποια στιγμη απο το λογιστηριο εκει και σας ειχα γραψει για τις τιμες. Οι τιμες που εδωσες για το τρικλυνο και το δικλυνο ειναι για 3 μερες. Επιπλεον μερα 3κλυνο 100 ευρω συν 13% και για 2κλυνο 300 ευρω συν 13% ενω για 4κλυνο δε υπαρχει χρεωση επιπλεον μερας.

Αλεκακι ωραιο το σεντονακι και τα ρουχαλακια, με γεια!

βετα το επιδομα μητροτητας ειναι αυτο που παιρνουμε 56 μερες πριν? Και ποσο το εχουν παει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξάνδρα για μασαζάκι θα πάρω αμυγδαλέλαιο είναι το καλύτερο και πολύ αγνό. Αλεξάνδρα αυτό στη photo είναι το κολάν από Lidl? Ωραίο αλλά βάλε χωρίς κολάν φωτογραφία την κοιλιά γιατί τώρα φαίνεται μικρότερη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτος παντως ειναι ο τιμοκαταλογος.Τωρα με καισαρικη η φιλεναδα μου μπηκε Τριτη και βγηκε Παρασκευη.Βγηκε την τεταρτη μερα δηλαδη. Τι να πω.....Κατι παντα θα βρησκουν για να μας τα παιρνουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου, γύρισα πριν λίγο. Ειχα πάει για τις εξετάσεις αιματος ουρων και καμπύλης ζαχάρου. Μου δινει να πιώ την γλυκοζη και βλέπω οτι δεν έχει διαλυθει καλά και αντι να μου την ανακατέψουν μου λεει πινε πινε και στο τέλος την ανακατέβεις :o:o . Πως να ανακατεψω ενα γεμάτο πλαστικό ποτηράκι έπινα και οταν εμεινε λιγο μπορεσα να το ανακινησω καλύτερα με αποτέλεσμα να πιω ολη σχεδον τη γλυκοζη μαζεμένη στο τέλος :shock::shock: , δεν ήταν και οτι καλύτερο. Τελος πάντων πάει και αυτό.

Ανθή και εγώ τα έχω μπερδεψει λιγο με τον ΕΟΠΥΥ, η τιμές που εχω απο το Ιασώ για τους ασφαλισμένους του ΕΟΠΥΥ δεν ξέρω αν ειναι η δικιά μας συμμετοχή ή του ταμειου, μάλλον η δικιά μας. Εντωμεταξύ το ταμειο μου (ΤΣΜΕΔΕ) δεν έχει μπει ακομα στον ΕΟΠΥΥ αλλά ακουγεται κάτι οτι μπορει να μπει απο 1/6 και νομιζω οτι δεν με συμφέρει γιατι εμας μας δινει πολύ καλο επιδομα τοκετου (2500) χωρις ομως να καλύπτει ουτε μια εξέταση κατα την διάρκεια της εγκυμοσύνης. Μήπως κανενα άλλο κοριτσάκι εχει ΤΣΜΕΔΕ να μου πει αν ξέρει κάτι?

Σταυρουλα μια χαρά εισαι απο καλλυντικά μπορεις να πάρεις και μια ενυδατική σώματος για το μωράκι για μετά το μπανιο.

Αριάδνη έτσι οπως τα λες θα σου έλεγα να τα κρατήσεις τα 500 ευρώ για το μωράκι μιας και στο πιο παλιο κτιριακά μαιευτήριο ο γιατρος σου εχει μεγαλύτερη άνεση με το προσωπικό. Τα next εχουν πολύ ομορφα ρουχαλάκια και για κοριτσακια και για αγοράκια και ειναι και πολύ καλά ποιοτικά. Στην Αγγλια θεωρειται πολύ καλο μαγαζι.

Αλέκα τέλεια τα πραγματάκια του μικρού καλοφορετα να ειναι. Πέρασα και εγώ απο τα LIDL και πήρα ένα σουτιεν θηλασμου σε ροζουλι χρώμα γιατι τα άλλα που έχω ειναι ολα λευκά, στο stock του mothercare ειχα πάει πριν και δεν βρήκα νουμερο ήταν ολα μεγάλα, πήρα ομως κάτι βρακάκια για μενα και παπουτσάκια αγκαλιας για τον μπέμπη.

Νάνσυ με το καλο να παραλάβεις κουνια και καλαθουνα. Για την μικρή εχεις απολυτο δικιο αν δεν την έχει κρατησει καθολου και δεν την έχει συνηθισει το παιδι δεν υπάρχει περιπτωση να κάτσει μαζι της. Ειναι και στην ηλικια που θέλουν μονο την μαμά τους το βλέπω και απο την μικρή μου. Επισης εμενα τώρα που πάει παιδικό και λειπει ένα εξάωρο το πρωι απο το σπιτι δεν μπορώ να πω οτι βαριεμαι χωρις αυτή έχω τοσες δουλειες που μπορώ να κάνω ήρεμα χωρις διακοπές και ειναι πολύ συμαντικό.

Πάω να φάω σας χαιρετώ για την ώρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακι καλα αποτελεσματα να εχεις με τις εξετασεις και με την καμπυλη ζαχαρου!!

Εγω μαλλον αυριο θα παω η΄τη Δευτερα για τις μηνιαιες.

Οταν εκανα και εγω την καμπυλη καπως ετσι ηταν , μου ειχαν βαλει και ενα ξυλακι στο πλαστικο ποτηρι γιατι μου λεει θα χρειαστει να το ανακατευεις και ειχε μεινει και εμενα αρκετη στο τελος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsares mou. piga mia bolta sto ksenodoxeio kai doulepsa ligo kai isiosa! mou exei lupsei i douleia... exthes eixame tin deuteri kai teleutaia sinantisi me tin maia sta mothercare! mas emathe pos na thilasoume sosta, pos allazoume to moro kai pos tou kanoume mpanio! oraia mathima itan, itan kai polu mpampades ekei! o dikos mou den mporese na erthei :cry: giati douleue...

i pethera mou epitelous apofasise na psonisei gia ta didumakia! pire sentonakia, maksilarakia gia ta xrusa, 2 formakia kai panes agkalias! ap'to tipota kala einai. ego exthes pira apo ta mothercare olosoma bambakera formakia, skoufakia kai merika rouxalakia ( ta plirose i mama mou ;);) ) apo rouxa gia arxi eimai kalumeni, tha do kai ti tha mou feroun otan genniso! tora prepei na paro kaluntika gia ta mora, kai oti xreiazomai gia mena gia to nosokomeio!

koritsia min ksana milisete gia sexxxx!!! eida poniro oneiro kai para ligo na biaso ton antra mou tin nuxta :lol::lol::lol:

pao na sas diavaso....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kangouro kala apotelesmata na exeis..

beboula mou megia ta pragmatakia...k egw vlepw ponira oneira k oantras mou den mou kathetai twra..... :(:(

nansy ontws ama den tin exei kratisei katholou k den kathetai k polu me allous min tin stelneis kalutera na to kratisei i gunaika pou exeis na exeis k to kefali sou isuxo...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elena me geia ta pragmatakia sas ;) me to kalo i mpempoula sas...

ego apo tote pou ksekinisa na pairno asbestio kai sidiro, pairno kai magnisio 2 tin imera (trofocard)

aleka mou polu oraia ta sentonakia kai ta rouxalakia sas me geia...

kangaroo kala apotelesmata na exeis...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nancy kai egw den kserw an tha tin afina...an kai tha ithela apo tin arxi na to sunithisw to paidi na mporei na menei kai allou, alla etsi opws ta les...einai kai ligo makria...kai egw to idio tha skeftomoun.

Lil mia xara ksekinisate kai eseis tis agores wraia, ti pires ws twra?

Kangaroo mprabo pou ekanes tin kampuli...gia emena itan h pio duskoli eksetasi ws twra...kai mono pou to skeftomai me pianei anagoula. Ase pou eixa lisaksei stin peina.

Koritsia piga lidle kai pira kai egw to kolan, Aleka egw pira to gkri giati exw ena mauro....pira kai to soutien telika giati den itan teleios auto to uliko to gualistero bre...egw to allo pou exw einai olo tetoio kai den me boleuei, auto exei kai mia ependisi bambakeri apo mesa. Pira to rozouli. Den to ebala akoma na dw pws einai.

Mpempoula piges kai doulepses??? Ase to ksenodoxeio kai katse st'abga sou. Den kanei na douleueis twra me duo mwra stin koilitsa. Kai egw 2 tin imera trofocard pernw.

Eimai kommatia paw na ksaplwsw misi writsa giati meta exw mathima.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοιτα νανσυ εγω την εκπαιδευσα απο μικρη παρα πολυ μικρη γιατι οταν γεννηθηκε πηγα στους 2μηνες δουλεια και ετσι εκπαιδευτηκε με το μπαμπα της (οχι πολλες αγκαλιες και κουνηματα).... μετα οταν ξαναπηγα δουλεια ηταν 11μηνων ο μπαμπας της δεν γινοταν να την κρατησει γιατι δεν μπορουσε να την ταισει ετσι απο 9μηνων ξεκινησα την εκπαιδευση της μαμας μου με εμενα μαζι της...δηλαδη τον πρωτο σαβ/ριακο εμεινα μαζι της για να της δειξω πως την ταισω και πως την βαζω για υπνο.... η σαντυ γενικα ειναι πανευκολο παιδι θα κοιμηθει στην ωρα της, δεν εχει περασει αρρωστιες για να ταλαιπωρηθει και το βασικοτερο δεν θελει αγκαλιες και κουνηματα αστην μονη της με τη πιπιλα και κοιμαται καλοβολη....οταν την εδινα στα πεθερικα μου επειδη δεν τους εμπιστευομουνα την αφηνα απο το μεσημερι και την επερνε ο μπαμπας της το βραδυ για να την παει σπιτι μπανιο - γαλα - νανι πανευκολο γιαυτον! ποτε δεν με ζητησε ουτε καν απο το τηλεφωνο ή απο το skype!

τωρα για σενα αν μου λες τετοια πραγματα καλυτερα ας μεινει με τη γυναικα που και την ξερεις και την εμπιστευεσαι και την εχεις και μες στο σπιτι

μπεμπουλα και εγω πρεπει να παω απο το ξενοδοχειο αλλα οχι για δουλεια αλλα για να μου φτιαξουν τα χαρτια της αδειας το λογιστηριο

και εσεις μαξιλαρακια για τα χρυσα? τωρα μου πλεκει η πεθερα σε βελονακι το χριστο εεεε το ονομα τους θα βγει γιαυτο!

λιλ μου εβαλες μπροστα και εσυ... αντε αντε να περνεται και εσεις σειρα!!!

κατερινα μου καλα αποτελεσματα ναχεις με τη καμπυλη σου... εγω πηρα και το ροζ και το ασπρο!! και εχω και αλλο ενα ροζ απο τη σαντυ μια χαρα!

σταυρουλα ρωτα το παιδιατρο για το αμυγδαλελαιο στο μωρο ισως να μη κανει.... εμενα στην αρχη ειχε τα σπυρακια της γεννας (μικρα μικρα σπυρακια που ειναι αντιδραση του οργανισμου στο περιβαλλον που ερχεται, φευγουν σε διαστημα 10μερων μη πανικοβληθητε δε το παθαινουν ολα τα μωρα, μονο αυτα που εχουν πολυ ευαισθητο δερμα-σαν και μενα) την επλενα με το bepanthol το αφρολουτρο το οποιο δεν βγαινει τωρα και μετα μασαζακι με της προδερμ την ενυδατικη με το χαμομηλι και οχι baby oil....

ρε νανσυ ειτε καισαρικη ειτε φυσιολογικος 4μερες ειναι δηλαδη την 4η μεσημερι βγαινεις εκτος αν εχεις καμια επιπλοκη για τη μαμα μιλαμε παντα

παω για νανι γιατι θαρθουν οι γονεις μου το απογευμα να προλαβω να συμμασω κανενα βρακι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οι τιμες αυτες για το μαιευτηριο χωρις την προσθετη μερα που χρεωνουν , εννοουν τρεις νυχτες και βγαινεις την τεταρτη μερα.Αν για καποιο λογο μεινεις εξτρα μερα ισχειουν οι χρεωσεις που αναφερα.

Ελενακι μου εγω εκατσα και εκανα μια λιστα με το τι θα χρειαστουμε και πηραμε σχεδον τα παντα.

Μετα απο ερeυνα αγορας συμφερουσες τιμες ειδαμε σε πολλα πραγματα στα λητω.

Περιμενω και καποια πραγματακια απο το beboulino μεσω internet τα παραγγειλα ...εκει βρηκα κουβερτουλες fleece για το πορτ μπεμπε με 3 ευρω και καλυμμα στρωματος για την καλαθουνα 5 ευρω και για την κουνια 7 ευρω.

Πηραμε εκτος απο το καροτσι που το ειχαμε παραγγειλει ,κουνια λευκη στο χρωμα γιατι λευκα θα ειναι τα επιπλα και οι ντουλαπες.....απο αποστειρωτη , μπιμπερο, πιπιλες ..........μεχρι σεντονια κλπ.....

Πηρα ενα νυχτικο ,μπιτζαμες σε σιελ με ασορτι ρομπιτσα πολυ ωραια, σουτιεν θυλασμου

μας εφυγε μονο για αναλωσημα χωρις κουνια καροτσι , στρωμα κλπ κανα 400!

Σρτωμα επιλεξαμε latex γιατι ημαστε πολυ ευχαριστημενoι απο το δικο μας και δωσαμε μεγαλη σημασια σε αυτο ,λιγο τσιμπημενο ηταν...

Ααα, ξεχασα να πω ο αντρας μου πηρε και ενα ιονιστη για το δωματιο, θα γινει μεγαααλος χαζομπαμπας!

Για προικα θα παραγγελω αυτη... κουνουπιερα , παντα και παπλωμα, ισως και τα σεντονια.

θεμα θα εχουμε το αρκουδακι, οπως και στη ταπετσαρια στο τοιχο που σας ειχα δειξει

http://www.eurosofa.gr/index.php?page=s ... t&Itemid=1

http://www.voutsashome.gr/B3899A75.el.aspx

Ακομα και αυτο το αρκοδακι που παιζει beαtles για νανουρισμα, ολα τα λεφτα!

http://www.letoshop.gr/default.asp?pid= ... mid=745805

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα φουσκιτσες μου.

Σημερα οοοοοολη μερα τριγυρναμε με τον πριγκιπα. Γυρισαμε για φαγητο και υπνο και ετοιμαζομαστε για βολτα παλι :):):):):):) .

Δεν προλαβα να σας διαβασω. Θα το κανω οταν γυρισουμε για να σας σχολιασω με την ησυχια μου ;);););););)

Θελω μονο να σας ρωτησω...... ποσους καφεδες κανει να πινουμε τη μερα??????

Το πρωι ηπια ενα κακαο ροφημα και τωρα με τρωγεται να πιω καφεδακι. ΚΑι επειδη στον πριγκιπα δεν επινα καθολου καφε, ενω σε αυτη την εγκυμοσυνη πινω σχεδον ενα καφε τη μερα, ντεκαφεινε, λεω μηπως δεν κανει να πιω αλλη "καφεϊνη" για σημερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ Πασχαλιτσάκι πίνω ένα καφέ κανονικό τη μέρα, μπορεί όχι κάθε μέρα αλλά γενικώς για τους ντεκαφεινε δεν έχω ακούσει τα καλύτερα.

Λιλ, μεγειά τα πραγματάκια, μπράβο, σχεδόν τελείωσες..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα έχει τελικά ραφή το σουτιέν ή είναι λείο μπροστά? Δυσκολεύομαι πολύ να βρω αυτό που θέλω στο σουτιεν θηλασμού. Μάλλον ζητάω πολλά. Θέλω να είναι βαμβακερό, λείο μπροστά χωρίς ραφές, χωρίς μπανέλα και σε χρώμα του δέρματος. Πολλά ζητάω? :D

Λιλ μεγειά τα πραγματάκια. Η ταπετσαρία στο πρώτο λίνκ με τα αρκουδάκια ήταν τέλεια. Στο beboulino είχα δει κάτι τσάντες αλλαξιέρες τις οποίες τις είδα ακριβώς τις ίδιες στο jumbo. Παίζει να έχει και πράγματα που έχει και το Jumbo.

Αλεξάνδρα λαδάκια και ενυδατικές θα αφήσω να δω τι θα μου πει ο παιδίατρος απλά αμυγδαλέλαιο έβαζε μία φίλη μου στον μπέμπη της ο οποίος είχε πολύ ευαίσθητο δέρμα. Αν γενικότερα επιτρέπεται το λαδάκι είναι προτιμότερο να βάλεις αμυγδαλέλαιο από αυτά της johnson's baby oil.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μεχρι να φυγουμε εκατσα και σας διαβασα γρηγορα γρηγορα.

Αγορασα απο το Λιντλ τα κολαν και τα 3 χρωματα και ειναι καλουτσικα, πιστευω θα βολεψουν!!!!! Το καλο ειναι οτι καλυπτουν ως πανω την κοιλιτσα και δεν θα διαγραφουν απο τα μπλουζακια.

Για αγ.....τες που μιλατε βαλτε και εμενα στη λιστα :lol::lol::lol::lol::lol: . Στον πριγκιπα επειδη ειχα αιμα 2 μηνες στην αρχη μετα δεν ηθελα καθολου, φοβομουνα. Και σε αυτη την εγκυμοσυνη στην αρχη με τους εμετους ουτε που ηθελα και οταν σταματησαν ενω θελω πολυ :oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops: (στον υπνο μου εχω πη....ξει τους παντες) παλι φοβαμαι μη παθω τιποτα και δεν το ζηταω. Αλλα θα ηθελα πολυ να μη φοβομουνα και να εκανα σεξ μονο και μονο για να νοιωσω αν οντως οργασμος μας ειναι πιο εντονος κατα την περιοδο της εγκυμοσυνης :o:o:o:o:o:o:o .

Εγω παιρνω μαγνησιο απο τον 4ο μηνα, χωρις προβλημα, ετσι μου εκανε και στον πριγκιπα και το διεκοψα οταν μπηκα στον 9ο. πιστευω οτι ο καθε γιατρος εχει την δικη του πολιτικη.

ΝΑνσουλα νοικιασαμε εκει πανω γιατι μας αρεσει η ησυχια και θελαμε ενα σπιτι οσο γινεται πιο καινουργιο και με ανεσεις. ΚΑι αυτο που βρηκαμε ειναι μεγαλο, 110-120 τμ με πολλες ανεσεις, 3ετιας η οικοδομη και με καταπληκτικη θεα. Οσο για τις μετακινησεις εχουμε τον μπαμπα μας ή τα ταξι!!!!!

Οντως ειναι πολυ δυσκολο το να ξεσπιτωνεσαι καθε τρεις και λιγο και να ζεις μακρια απο οικογενεια και βοηθεια. Κανεις τον σταυρο σου και λες να ειμαστε καλα και ολα τα αλλα γινονται, παιρνουμε δυναμη απο τα μωρακια μας :):):):):) .

Καγκουρακι καλα αποτελεσματα και οποια αλλη κοπελα περιμενει τα αποτελεσματα της :):):):)

Αλεκα πολυ ομορφη η κοιλιτσα. Το κολαν ειναι του Λιντλ???? Εμενα μου φτανει μεχρι το στηθος χαχαχαχαχαχαχαχαχχα και πηρα το 40/42. Μαλλον ειμαι στουπα :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Με γεια τα πραγματακια που αγορασατε. ΚΑλοφορετα :):):):):):)

Σας φιλω και καλο απογευμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοιλουμπιτσες μου!!!

Ξεκινησαμε τις αγορες και γι αυτο δεν εμπαινα συχνα,αυριο μαλλον θα ερθει και ο ντουλαπας να τελειωνουμε και με αυτο γιατι ειμαστε ακομα ανω κατω!

Εστε μου κοντευετε και εσεις βλεπω, μονο τις ντουλαπες εχετε....

Οντως τα σαλοσπιρ ειναι ασπιρινουλες απλα με αλλο ονομα,αντιπυκτικο χαπι, και εγω επαιρνα στην αρχη.

Αριαδνη μου αντε να χαλαρωσεις τωρα που βρηκαν αντικαταστατη στη δουλεια.

Νανση καλοριζικα τα πραγματα! Και εγω στο μητερα θα γεννησω και ειχα περασει καποια στιγμη απο το λογιστηριο εκει και σας ειχα γραψει για τις τιμες. Οι τιμες που εδωσες για το τρικλυνο και το δικλυνο ειναι για 3 μερες. Επιπλεον μερα 3κλυνο 100 ευρω συν 13% και για 2κλυνο 300 ευρω συν 13% ενω για 4κλυνο δε υπαρχει χρεωση επιπλεον μερας.

Αλεκακι ωραιο το σεντονακι και τα ρουχαλακια, με γεια!

βετα το επιδομα μητροτητας ειναι αυτο που παιρνουμε 56 μερες πριν? Και ποσο το εχουν παει?

LIL μου ναι επιδομα μητροτητας πηρα που ειναι 56 μερες πριν και το ποσο ειναι 675 αλλα απ'οτι μου ειπαν ειναι αναλογα τις αποδοχες σου,εγω ειμαι με ημιαπασχοληση 4ωρο δηλαδη.Σιγουρα καποια με πληρες ωραριο θα παρει περισσοτερα

jTBrp2.png

IEkup2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ariadni παίζει να πάω σήμερα μία βόλτα από Λητώ να πάρω και την μπανιέρα με την βάση, οπότε θα ρίξω μία ματιά και εκεί στα σουτιεν θηλασμού. Πάντως στο Mothercare δεν είχε βαμβακερό και χωρίς ραφές που ήθελα. Η που θα ήταν βαμβακερό με ραφές ή που θα ήταν λείο αλλά όχι βαμβακερό :evil: . Μου άρεσαν και 2 σετ από ένα site στην Αγγλία που μου είχανε προτείνει τα οποία είναι με σχέδιο βέβαια αλλά πολύ ωραία. ΑΝ δεν βρω τίποτα στο Λητώ θα τσιμπήσω αυτά που μου άρεσαν πολύ. Βέβαια 100 ευρώ και τα 2 σετ είναι λίγο ακριβά αλλά χαλάλι αν είναι να αισθάνομαι ωραία και σέξι αφού μετά όταν θα μας επιτρέψουν ξανά τα παιχνίδια θα πρέπει να δείχνουμε και κάπως πιο ελκυστικές :lol: .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lil mou kala ekanes kai ta pires ola! Me geia!

Kai emeis thema arkoudakia exoume...stin arxi eixa ksekinisei me forever friends, alla epeidi einai polu duskolo na brw forever friends to ekana genikotera me arkoudakia.

Auti tin proika tis pierre Cardin me to sugkekrimeno arkoudaki pou ebales sto deutero link, eixa faei olo to internet na to brw se roz, itan to mono arkoudaki pou mou arese se proikes...alla telika kateliksa oti den uparxei kai etsi pira autin pou eides stin fwto pou ebala xtes.

Pasxalitsaki mou kai egw kserw pws o dekafeine einai xeiroteros apo ton kanoniko giati gia na ginei h epeksergasia tis afairesis tis kafeinis ginetai ximiki epeksergasia.

Kanoniko lene oi giatroi 1 tin imera omws epeidi oute autos einai kai oti kalitero egw ton ekopsa entelws. Emena bebaia me xalouse kiolas...taxupalmies kai tetoia.

Ariadni toso mikri koilitsa exeis??? Edw fainesai adunatismeni aptin alli fwto pou eixes.

Este ti ennoeis an exei apo mprosta rafes?? Exei dantela alla den exw katalabei ti ennoeis gia rafes.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα συμφωνώ με αυτό που είπες για το ντεκαφεινέ...

Σιγά μην είμαι αδυνατισμένη...Απλά τέντωσε η κοιλιά και δεν φαίνεται η χαλαρότητα που είχα έτσι κι αλλιώς... Για δές καλύτερα...μπες στο προφίλ μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μολις την κοπανησε η μικρη για το χωριο ο μπαμπας εξαφανιστηκε για καφε και εγω επισης καφεδακι!!! τωρα γυρισα σπιτι και δεν ειναι καμια εδωωωω! δε πειραζει θα σας περιμενω!!!!

λιλ μου τελικα εσυ ταχεις ολα ετοιμα και εισαι η πιο αθορυβη!!!! επαθα πλακα με το δωματιο που εβαλες και για την ταπετσαρια αλλα και για τη προικα! καλα το αρκουδακι λενον τι το θελατε? ενας απλος αγκαλιτσας δεν σας κανει??? :lol::lol::lol: φανταζομαι το μπαμπα σας οταν θα κανεις και την κορη!!!!

κατερινα ενα κανονικο την ημερα επιτρεπεται! αλλα αν πιεις φιλτρο μπορεις και 2!!! και εγω το 40 πηρα αλλα μεχρι να βγαλω τη φωτο επεσε!!! ειναι αρκετα μαλακο το λαστιχο και με βολευει πολυ αλλιως θα το ειχα παλι κατω απο την κοιλια

σταυρουλα εχει ραφες μπροστα και το χρωμα ειναι ροζ ή ασπρο.... αμυγδαλελαιο ξεκινησε στο χρονο περιπου η σαντυ αλλα και το καλυτερο ειναι η πεπανθολ οπως βαζω και εγω οταν κοκκινιζω ή παθαινω ξηροδερμια.... περιττο να σου πω οτι και εγω και η σαντυ κοκκινιζουμε αν μας αγγιξεις και φευγει μετα απο λιγο!

σιγα μαρη που για παιχνιδια θα φοραω σουτιεν θηλασμου, εδω με τη κοιλια τουρλα και τα βυζια κρεμασμενα και με θελει.... βρε τσιτσιδι κατευθειαν δεν εχει εσωρουχα για χασιμο!!!! :lol::lol:

ναι βετα ξεχασα να στο πω.... ειναι βασων καθαρων αποδοχων οχι των μεικτων των τελευταιων μηνων πριν βγεις στην αδεια.... εγω τωρα τα ετοιμαζω και τα εχω ευκαιρα... ποσο δεν ξερω να σου πω ουτε και για μενα

αριαδνη το πρωτο που ειδα ειναι η κοιλια σου! παει η μπυροκοιλιτσα και εγινε εγκυμοσυνης!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσι μου αφού ξέρεις τι να προσέξεις και ελέγχεις τις τιμές του ζαχάρου σου νομίζω θα είσαι εντάξει. Αφού ήξερες ότι έχεις διαβήτη κύησης λογικό να βγει η καμπύλη εκτός ορίων. Εγώ θα πήγαινα σε διατροφολόγο να με κατατοπίσει κτλ αλλά έχοντας κατά νου ότι είναι η πρώτη εγκυμοσύνη μου. Τώρα εσύ αφού έχεις δει τι σου ανεβάζει το ζάχαρο και το ελέγχεις με το μηχάνημα, δεν θέλει άγχος!!
    • Το ειδα κορίτσι μου ότι μνμ το διάβασε στο Viber το εστειλα..  Από την στιγμή που κρατησε απόσταση στο θέμα επικοινωνίας  εγω δεν μπορω να ενοχλήσω στην τελική ξέρω ότι είχα θέμα με το ζαχαρο από την αρχή δεν είναι πρώτη φορά που έχω θέμα με το ζαχαρο στην εγκυμοσύνη  ξέρω τι πρέπει να προσέξω και έχω το μηχανάκι που μετράω, η διατροφη ξέρω πια είναι που πρέπει να ακολουθήσω δεν θεωρώ ότι είναι κάτι επείγων για αυτό δεν με πιάνει άγχος να τον ψαξω.. για τον θυρεοειδή επειδή δεν γνώριζα δεδομένου ότι δεν ξανά είχα πρόβλημα ποτε τέτοιες τιμές εκεί αγχώθηκα είναι αλήθεια 
    • Εμένα 41 Χιλ έγραφε αλλά τον μέτρησε από την κοιλιά που δεν είναι τόσο ακριβείας η μέτρηση υποτίθεται 
    • Θα σου πει κι ο γιατρός πώς θα το διορθώσετε και θα είσαι οκ!!
    • Λες κι εγώ που μπαίνω την Παρασκευή στον 7ο να φτάσαμε κιλό;;; Μακάρι! Αν και την αισθάνομαι πιο δυνατή όσο περνάει ο καιρός!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...