Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ '12 Νο5 Show Must Go On!


Recommended Posts

Νάνσυ για πάρε εδώ τηλέφωνο Επικοινωνία με τον ΕΟΠΥΥ :

Ταχυδρομική Διεύθυνση: ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΠΑΡΟΧΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΥΓΕΙΑΣ.ΕΟΠΥΥ, Δ/νση: Κηφισίας 39 ΤΚ 15123, Μαρούσι Αττικής

Τηλέφωνα: +30-2106871770, +30-2106871771, +30-2106871772, +30-2106871773

Hλεκτρονικό Ταχυδρομείο: dsxed@eopyy.gov.gr

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΠΗΡΑ ΣΕ ΑΛΛΟ ΙΚΑ..ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ..ΟΤΙ ΣΑΣ ΠΕΙ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΜΟΥ ΠΑΝ!ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥΦΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΧΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ Κ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΔΙΝΟΥΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΛΙΓΑ ΛΕΦΤΑ.ΤΟ 3/ΚΛΙΝΟ ΔΙΝΕΙΣ 983 ΤΟ 4/ΚΛΙΝΟ 678 Κ ΤΟ 2/ΚΛΙΝΟ 2000

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια μου, είστε καλά?

Εγώ λιώνω στο διάβασμα, αυτά παθαίνει όποιος τα αφήνει τελευταία στιγμη... :(

Παρηγοριέμαι γιατί την άλλη βδομάδα μπαίνουν επιτέλους τα φωτιστικά μας, τα οποία έχω σε κούτες στο σαλόνι και μετά θα πάρω γυναίκα να λάμψει το σπίτι!

Βρε κορίτσια έχω ένα δίλημμα, είμαι ανάμεσα σε 2 κλινικές. Η μία είναι σουπερλουξ και ή αλλη πιο παλιά. Έχουν διαφορά 500 ευρώ στο μονοκλινο που με ενδιαφέρει. Όταν ρωτήσαμε το γιατρό μας είπε ότι η πιο παλιά έχει πιο καλό προσωπικό..Και γενικά αυτός εκει ξημεροβραδιάζεται, οπότε υποθέτω θα έχει και καλύτερες σχέσεις εκεί, που για μένα είναι πλεονέκτημα... Αλλά τί να πώ, και ή αλλη είναι δελεαστική...

Όσο για τα επιδόματα που λέτε...Όταν μια κλινική είναι συμβεβλημένη με Εοππυ, δεν παίρνεις επίδομα τοκετού, γιατί πάει κατευθείαν εκεί. Το ίδιο ισχύει και για όλα τα νοσοκομεία. Αν δεν είναι συμβεβλημένη, τότε παίρνεις επίδομα τοκετού. Αν και δυστυχώς απο αυτα που ακούω, μάλλον θα το περικόψουν κι αυτό-ίσως και να το καταργήσουν με τα νέα μέτρα...Και γώ τα είχα υπολογίσει αυτά τα χρήματα γιατί ήταν 900ευρώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nancy ase de bgazeis akri me to IKA. Sou lew kai egw pou piga xtes autoprwsopos oti nanai, oute iksere ti tis ginotan kai mas ediwxne kiolas.

Ariadni nomizw oti 500 eurw einai megali diafora, mporeis na pareis ena swro pragmata gia to mwraki me auta ta lefta...kai mono gia liges meres den aksizei. Kai ti na to kaneis to souperlouks, den tha kaneis diakopes gia na euxaristiesai kanena ksenodoxeio. Kalitera na exeis kaliteri peripoiisi kai as einai ligo pio palioi oi tuxoi.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia mou... elena emena einai megali i kouverta nomizw gia kounia den thimamai omws k kala tin exw apo ton aderfo mou pou den tin xrisimopoiisame k katholou...

ontws einai ena mpaxalo to ika etsi opws exoume ginei twra... k egw pou eixa paei na rwtisw mou eipan to katergisan k me ediwxne twra pou tha paw tha valw ton antra mou na rwtish...

este to salospir apoti kserw den sunistatei stin egkumosuni gt sto eixe dwsei? to perneis apo tin arxi? ante wraia este me to kalo na ta paralaveis...

aridni sumfwnw me tin elena sto thema tis klinikis...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσακι μου,τι κανετε;ουτε εγω παιρνω μαγνησιο.

οσο για τις τιμες με το εοππυ επικρατει ενα μπαχαλο,ο θεος να βαλει το χερι του.

ξεκινησαμε να μετραμε αντιστροφα για τα πρωτα γεννητουρια;;;;;;τελεια!!!

συμφωνω τα 500 ευρω ειναι υπολογισιμο ποσο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και ο άντρας μου αυτό λέει για την κλινική και η αλήθεια είναι ότι πήγα τημ προηγούμενη βδομάδα που γέννησε μια φίλη μου εκεί και μια χαρά μου φάνηκε. Και για μένα παίζει και ρόλο εκτός απο τα λεφτά και η σχέση του γιατρού με την κλινική..

Εγώ βρέ κορίτσια παίρνω μαγνήσιο απο τότε που άρχισα και το σίδηρο και ασβέστιο, χωρίς να υπάρχει κάποιος λόγος..Δεν ξέρω, είναι ίσως θέμα γιατρού.

Έμαθα και ένα ευχάριστο, αύριο στέλνουν νηπιαγωγό στη θέση μου, πάλι καλά γιατί οι γονείς με ρωτούσαν συνέχεια λες και έκανα κάτι κακό που πήρα άδεια...Αλλωστε τον Μαιο θα έφευγα έτσι κι αλλιώς λόγω άδειας κυήσεως. Και να φανταστείτε δεν είναι ότι έμειναν τα παιδιά χωρίς σχολείο, απλά δεν λειτουργούσε ώς ολοήμερο, λειτουργούσε μόνο πρωινό...Και καμία δεν εργάζεται...Απλά έχασαν τη βολή τους. Απο τη μια τους καταλαβαίνω, απο την άλλη προτιμούσαν να μείνω και να μην κάνω τίποτα στα παιδιά? Τελοσπάντων, τέλος καλό, όλα καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια καλημερουδια σας! μολις γυρισα σπιτι και εβαλα για μια ακομη φορα μωρουδιακο πλυντηριο μιας και ηρθαν τα πραγματακια μας!!!! πηγα και στα λιντλ και πηρα 2σουτιεν (ειχα ενα ανοικτο και το δοκιμασα μια χαρα ηταν) και ενα κολαν μαυρο που το αλλο μου σκιστηκε και φυσικα για τη κοκοπικενα σαγιοναρες τυπου κροκς! φαι δεν ετοιμαζω σημερα γιατι θα ερθουν το απογευμα οι γονεις μου να φορτωσουν τη μικρη για το χωριο και περιμενω τη φιλη μου να πιουμε κανενα καφεδακι αλλα μεχρι να παρει τηλ θα ξεκινησω σιδερωμα!!!

σας βαζω φωτο και σας σχολιαζω σε λιγο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναταλία άρα λογικό να το παίρνω μετά από εξωσωματική δεν το διακινσυνεύεις. Εγώ έπαιρνα την μικρότερη δόση 80mg προλυπτικά περισσότερο. Αλεξάνδρα μεγειάαα. Τέλεια τα σεντονάκιααα. Ίσως πάρω κι εγώ αργότερα για το πορτ μπεμπε. Και τα ρουχαλάκια πολύ γλυκούτσικα. Το σουτιέν τελικά έχει ραφή στην μέση? Από ποιότητα τι έγραφε? Είναι βαμβακερό ή μπα? Αχ εγώ βρήκα ένα τέλειο στα μαρκς εντ σπενσερ αλλά δεν στέλνουν Ελλάδα γαμώτο. :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://www.nextdirect.com

Κορίτσια αυτό το site έχει πολύ ωραία ρουχαλάκια και πολύ οικονομικά, στέλνει Ελλάδα.

Για όσα κορίτσια βέβαια δεν έχουν next κάπου κοντά τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οσο αφορα το μαγνησιο οταν ειναι πρωτη εγκυμοσυνη το δινουν εκει γυρω στον 6ο-7ο ετσι μου ειχαν πει...

ζηλεψα θα βαλω και εγω φωτο τη κοιλιτσα να δω αν αλλαξε καθολου αν και δεν νομιζω, το μονο που αλλαζει πανω μου ειναι ο πωπος μου που πλαταινει!!!

ναι ανθη μου το επιδομα κυησης και λοχειας τα περνουμε κανονικα αδεια δηλαδη 119μερες απλως δεν περνουμε το βοηθημα τοκετου που ηταν γυρω στα 800ευρω γιατι παει στη κλινικη

νανσυ το σαλοσπιρ δεν ξερεις? ειναι η ασπιρινουλα αλλα με αλλο ονομα... ειναι αντιπηκτικο χαπι και το δινουν σε εγκυμοσυνες που εχουν ιστορικο με αποβολη σε συντομο διαστημα

δευτερα μεσημερι περιμενουμε φωτο ή θα μας συνδεσεις με καιρο να περιμενουμε ποτε θα σιδερωσεις??? :lol::lol: μετα περιμενεις τιποτα αλλο?

σταυρουλα αντε να ξεκινησεις και εσυ το δωματο σιγα σιγα... το καλο ειναι οτι θα τα εχεις ολα ετοιμα και απλως θα τα στολισεις!!!!

οχι αυτα ειναι ολα δεν νομιζω οτι σου ξεφυγε τιποτα, αν θες συμπληρωσε και καμια ενυδατικη για το μωρακι σου ή baby oil - τους αρεσει πολυ το μασαζ αν και θα σε συμβουλευα ενυδατικη καλυτερα

αριαδνη ναι 500ευρουλακια ειναι αρκετα λεφτα, πηγαινε στη παλια ετσι και αλλιως 4μερουλες ειναι και θασαι και σε μονοκλινο ασε τα λουξ

κοριτσια δεν ξερω τι γινεται με τα ιδιωτικα σε εσας πανω.... εδω που ειχα ρωτησει το ΙΚΑ για το βοηθημα τοκετου μου απαντησε μες την αγενεια οτι μονο στην μια ιδιωτικη που εχει το νησι δινουν το επιδομα οχι για αυτες που γεννανε στο δημοσικο νοσοκομειο κικιρικου δηλαδη!

ναταλακι σαλοσπιρ ή ασπιρινη μονο απο την αρχη μπορεις να το περνεις και ειναι οτι πρεπει για εγκυμοσυνη... το σταματας μονο αν κανεις καποια εξεταση που χριαζεται να κανουν πληγουλα (αμνιοπαρακεντηση) και οταν εχεις μπει στο τριτο τριμηνο

οχι δεν ειναι βαμβακερο το σουτιεν ειναι γυαλιστερο αλλα παρα πολυ μαλακο εχει και σχεδιακι δαντελιτσα!!!

ναι το κολαν ειναι φανταστικο.... ελαστικο μαλακο και το λαστιχο του δεν σφιγγει την κοιλια και χωραει οποιαδηπε κοιλια οχι μονο τη δικια μου.... κατσε να σου βαλω φωτο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αριαδνη μη με κολαζεις τωρα τελειωσα με τα ρουχα και τα αξεσουαρ του μπεμπη... δεν πηρα μονο καφε παπουτσακια γιατι χθες που πηγαμε τζαμπο πηρα μονο μπλε και γαλαζια, ηθελα πρωτα να δω τα ρουχαλακια γιαυτο!

σαλοσπιρ επερνα στη σαντυ γιατι ειχα μια παλλινδρομη με αποξεση σε μικρο χρονικο διαστημα και απο την αρχη της εγκυμοσυνης της σαντυς επερνα και ουτρογκεσταν και ενεσεις προγεστερονης γιατι ειχα συνεχεια σταγονες αιμα μεχρι και το τριτο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλέκα η κοιλιά σου είναι φοβερή, είσαι μια χαρά...θα βάλω και γώ φώτο αργότερα, εμένα νομίζω έχει εκτοξευτεί...

Όσο για το site, μπορείς απλά να το χεις και υπόψιν σου για αργότερα, έχει για πολλές ηλικίες..Εμένα πάντως μου άρεσαν πολύ και όταν είχα πάρει απο το next στην Πατρα φορεματάκια για την ανιψιά μου, είχαν βγεί πολύ καλά ποιοτικώς.

post-10051-13873939245743_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξανδρα μεγια τα ρουχαλακια και τα σεντονακια πολυ ομορφα.Εμεις απο το πρωι σιδερωνουμε τα μωρουδιακα .

Πηγα σημερα και πηρα το επιδομα μητροτητας και τωρα πρεπει να κανω εξουσιοδοτηση και στον αντρα μου για να παρει αργοτερα και επιδομα τοκετου.Το βοηθημα τοκετου που ειναι 800-900 καπου εκει, θα το παρουμε γιατι η κλινικη δεν ειναι συμβεβλημενη με τον εοπυυ.

jTBrp2.png

IEkup2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φαντασου βετα για τις ιδιωτικες κλινικες που δεν ειναι συμβεβλημενες με τον ΕΟΠΥΥ το δινουν το βοηθημα ενω εγω που γενναω σε δημοσιο τιποτα και αντε επειδη θα κανω καισαρικη δε πληρωνω αλλα το φτ το πληρωνεις κανονικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΛΕΚΑ Η ΜΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΛΥΜΜΕΝΗ ΣΙΔΕΡΩΜΕΝΗ ΣΤΗΝ ΝΤΟΥΛΑΠΑ ΘΑ ΣΑΣ ΒΑΛΩ ΦΩΤΟ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΗΡΕΜΟΣ Ο ΤΑΡΖΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΕΙ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΛΥΜΜΕΝΝΗ ΠΡΟΙΚΑ..ΟΧΙ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΓΛΥΤΩΣΩ ΑΡΓΟΤΕΡΑ..

ΒΡΕ ΑΛΕΚΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΒΑΡΙΕΣΑΙ ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΣΠΙΤΙ;ΕΜΕΝΑ ΠΟΥ ΛΕΙΠΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕς ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΙΡΟ ΔΕ ΘΑ ΠΕΡΝΑΓΕ Η ΩΡΑ ΧΩΡΙΣ ΤΟ ΤΑΛΙΜΠΑΝΑΚΙ ΜΟΥ..ΒΕΒΑΙΑ ΟΤΑΝ ΝΥΣΤΑΖΩ ΠΑΡΑΚΑΛΑΩ ΝΑ ΚΟΙΜΩΤΑΝ ΛΙΓΑΚΙ..Κ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΠΗΡΕ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΤΗΝ ΣΤΕΙΛΩ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ 3ΩΡΕς ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΝΑ ΤΗΝ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ ..ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΣΤΕΙΛΩ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΣΩ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΑΛΙ..ΕΚΤΟΣ ΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΣΤΕΛΝΩ ΤΟΣΟ ΜΑΚΡΙΑ..ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΚΑΤΣΕΙ Κ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΧΩΡΙΣ ΕΜΑΣ..Κ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΩΡΑ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ..ΑΣΕ ΠΟΥ ΘΑ ΜΟΥ ΤΟ ΜΑΛΩΝΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΙ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ..(ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΕΘΕΡΑ ΠΟΥ ΧΕ ΑΦΗΣΕΙ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΣΤΑ 3,5 ΧΡΟΝΙΑ Κ ΤΟΝ ΞΑΝΑΕΙΔΕ ΣΤΑ 19..)Ε!ΟΣΟ ΚΑΛΗ Κ ΝΑ ΝΑΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ..ΕΔΩ ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΑΦΗΣΕΙ ΣΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΠΑΙΡΝΑ ΟΛΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΗΛ ΕΑΝ ΕΚΑΝΕΣ ΑΥΤΟ Κ ΕΚΕΙΝΟ..ΑΧ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΚΡΑΤΑΕΙ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΙ ΓΙΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΝΗ ΠΟΥ ΤΗΝ ΞΕΡΕΙ..Κ ΤΗΝ ΠΡΟΣΕΧΕΙ ΑΠΟΛΥΤΑ!

ΚΥΡΑ ΑΛΕΚΑ ΤΕΛΕΙΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ ΣΟΥ..

ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΑ ΣΟΥΤΙΕΝ ΑΠΟ ΤΑ LIDL ΚΡΑΤΑΝΕ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...