Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ '12 Νο5 Show Must Go On!


Recommended Posts

Έλενα όχι βέβαια. Κανα μπλουζάκι θηλασμού ήθελα και σουτιέν θηλασμού. Μου άρεσε ένα με 29 ευρώ. Θα πάω όμως και σε ένα μαγαζί εδώ πρώτα και αν δεν μου αρέσει κάτι ή είναι ακριβό θα πάρω από εκεί. Θα δοκιμάσω και νούμερο. Κορίτσια τώρα φοράω 80c θα πρέπει να πάρω 85D σε σουτιεν θηλασμού?

Επίσης, δευτερομανούλες πείτε μου πιες αμπούλες φυσιολογικού ορού χρησιμοποιούσατε για την μύτη? :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

την εστειλα στο κρεβατι της και τωρα φτιαχνω να φαω

κατερινακι εγω τελευταιο που εβαλα στο στομα μου για φαι ή γλυκο ηταν γυρω στις 10το βραδυ και την επομενη μερα εκανα τη καμπυλη νηστικια φυσικα

σταυρουλα ναι υποχρεωτικα μονο αμπουλες για νεογνο... μετα τον 6ο σπρει. ο ορος δεν σου χριαζεται μονο για τη μυτουλα αλλα και για τα ματακια (τσιμπλες ή να κανεις μασαζακι για να ανοιξει ο δακρυκος πορος αν ειναι κλειστος). για τα μπιμπερο υποχρεωτικα βρουτσα που εχει και ενα μικρο βουρτακι για τις πιπιλες αλλιως δεν θα μπορεις να τα πλυνεις σε οποιαδηποτε στιγμη τα χριαστεις... τωρα για το στεγνωτηρα θα στο συνιστουσα αν δεν θηλαζες. αν θηλασεις και χρησιμοποιεις αραια και που μπιμπερο οπως εγω κρατα μια πετσετουλα μονο για αυτην την δουλεια και πλυνε την με του μωρου τα πραγματα εγω ετσι εκανα....

σουτιεν θηλασμου εχει την πεμπτη το λιντλ 6ευρω το ενα και κολαν εγκυμοσυνης.... και ναι θα παρεις και ενα νουμερο μεγαλυτερο απο αυτο που φορας τωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια??!!

Εμεις πήγαμε χτες στο γιατρό μας!Είμαστε 2020 γρ.

Και το πουλί μας ειναι 2 εκατοστα! :lol:

Ολα καλα και φυσιολογικά!Εγω ''τα ακουσα'' λιγο γιατι με εδειξε η ζυγαριά του 58 κιλα!!Αλλα ήμουν φαγωμένη,χωρις να εχω κάνει τσίσα μου,και με αθλητικα παπουτσια!!!Σημερα το πρωι η δικιά μου μια χαρα 56 με εδειχνε.Και χτες η δικια μου 56 με εδειχνε.Οπότε του γιατρου χάλασε ε???!!

Επόμενο ραντεβού 14/5 ,και θα κάνουμε NST. Ποση ώρα κρατάει αυτό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα φουσκιτσες μου,τι κανετε;αργησαμε να ξυπνησουμε κ κανω δουλιτσες.

πηρα τις απαντησεις απο την γενικη ουρων ολα οκ ειναι .

αλεκα σημειωσε οτι 3/5 θα κανουμε τον υπερηχο τριτου τριμηνου (doppler) .αντε να δουμε τον κυριο φασολη..μας ελειψε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω την ιδια κρεμα πηρα για το στηθος ,μου την συνεστησε μια φιλη κ μου ειπε οτι ειναι πολυ καλη...

τωρα σας διαβαζω....υπομονη κ θα σχολιασω λιγα λιγα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξάνδρα θα ρίξω μια ματιά και στο Lidl αλλά κοιτάω να είναι βαμβακερά. Έχω σκοπό να πάρω ένα μπεζ απλό και ένα με σχέδιο. Οπότε το στεγνωτήρα θα τον πάρω αργότερα αν χρειαστεί. Μόνο ένα βουρτσάκι θα πάρω τώρα προς το παρόν.

Καλέ Lia εσείς μετράτε και το πουλί? :lol: Κοντά είμαστε στα κιλά εμένα ήταν 2040. Το NST τι είναι? :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηθελα να ελεγξω αν είναι η προικα στη θεση της!!!Ε και κάναμε και μια μετρηση!!χαχαχ!!!

Το nst ειναι το nonstress test.Τσεκαρει τους παλμους του μωρου και τις συσπασεις της μήτρας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!τι κανετε;

εγω τωρα τρωω ενα τοστακι με γαλοπουλα κ τυρι.ενω εφαγα το μεσημερι,πεινουσα κ αλλο αλλα δεν ηθελα παλι φαι.κ εγω φασολακια σημερα αλλα δεν ειχα πολυ φετα κ πρεπει να παρω το απογευμα γιατι σχεδον ολα τα τρωω με φετα.

χθες καναμε τη β επιπεδου.ευτυχως ολα μια χαρα,η μπεμπουλα 470 γραμμαρια κ γενικα ολα μια χαρα,χαρηκα πολυ κ ο αντρας μου συγκινηθηκε,δε ξερω γιατι.στον αντωνη το καταλαβαινα γιατι ειχαμε περασει κ τοσα πολλα με το πρωτο μωρακι κ δε το περιεμενα να αντιδρασει ετσι αυτη τη φορα αν κ γενικα ειναι ευαισθητος.μετα πηγαμε να παρουμε ενα δωρο για εναν φιλο που γιορταζε κ πηγαμε κ για καφεδακι κ μετα στη γιορτη.ειχε κ τελεια μερα,οχι σαν σημερα..

παντως απο τη κυριακη μεχρι κ χθες που πηγα για την εξεταση με ποναγε η κοιλια μου αρκετα εντονα κ η μεση μου.εχω αρχισει κ εχω πονακια συχνα,αχ δε μπορω,ετσι ημουν κ στον αντωνη κ οχι τιποτα αλλα απλα αγχωνομαι κατα τα αλλα δε με πειραζει.κ σκεφτομαι οτι απο μεθαυριο ξεκιναω παλι δουλεια κ δε θελω να γραψω αλλη αδεια ενας μηνας εμεινε μεχρι να σταματησω τελειως κ μακαρι να αντεξω.δε μπορω τη γραφειοκρατια της αδειας,βασικα ο αντρας μου γιατι εκεινος παει :D:D

σημερα γιορταζει κ η νονα του παιδιου μου κ πρεπει να παμε κ εκει,μιλαμε μας εχουν φυγει αυτο τον μηνα ενα σωρο λεφτα σε δωρα που δε μπορουμε να αποφυγουμε.θελω να παρω του παιδιου μου πραγματα κ δεν εχω αλλα λεφτα.θελω να παρω κ ενα παντελονι εγκυμοσυνης ολο ενα τζιν φοραω benetton αλλα οταν το ειχα παρει στον αντωνη ημουν μαλλον λιγο πιο παχουλη γιατι τωρα μου ειναι λιγο μεγαλο στα ποδια.κ θελω να παρω κ κατι σε ροζ για τη μπεμπα,ετσι για αρχη.

εστε να παρεις βουρτσακι για το μπιμπερο εμενα δε με βολεψε το μικρο που λεει η αλεκα αλλα θυμαμαι που οταν τα επλενε ο αντρας μου τα εκανε παντα με βουρτσακι δηλ χρησιμοποιουσε κ τα δυο εγω το μικρο ποτε κ το μεγαλο οχι παντα.οσο για τον στεγνωτηρα δεν πηρα ποτε,βασικα δεν ηξερα οτι υπαρχει νομιζω μου τα στεγνωνε ο αποστειρωτης.πω

πω πω θελω να σταματησω τη δουλεια να κατεβω αποθηκη να δω τι πραγματακια εχω κ τι θα χρειαστει κ εγω να αγορασω για να εχω πλανο στο μυαλο μου.

ναταλακι μου εννοειται πλυντηριο τα ρουχαλακια εγω παντως απο την αρχη εως τωρα χρησιμοποιω προδερμ κ παντα υγρο.

νανσυ μου συληπητηρια για τον παππου σου,συμφωνω οτι κ τα πολλα χρονια που ο ανθρωπος κατανταει να τον φροντιζουν σαν μωρο ειναι ασχημο πραγμα κ εγω δε θα ηθελα να βρεθω σε αυτη τη θεση.ξεκουραστηκε ο ανθρωος κ θα ξεκουραστει κ η μαμα σου.

ελενα με γεια η προικουλα σας

καγκουρακι μου να τους χαιρεσαι τους εορταζοντες κ οσο για τη καμπλυλη δε θυμαμαικαθολου ποση ωρα δε κανει να φας.καλη επιτυχια κ σε αυτη την εξεταση!

αυτα κ απο μενα,λεω να παω λιγο να ξαπλωσω γιατι κ ο υπολογιστης με νυσταξε τωρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!!!!! βικακι τελεια η μπεμπα!!!ολα καλα!!μπραβο σας!!!!!!!

κ εγω σημερα πηγα κ την ειδα κ ειναι 2.200,με το κεφαλι στην λεκανη..γιατι τον ρωτησα που με ποναει κατω χαμηλα κ νιωθω οτι περπαταω με ανοιχτα ποδια κ με φερνει κατουρημα..κ μου λεει ειναι οτι εχει παρει θεση!!!

πηγα κ στον οαεδ κ σφραγισδα την καρτα με βεβαιωση πητ του γιατρου για 5μηνο..

μετα πηγα κ στο νοσοκομειο να ρωτησω κ μου ειπαν οτι τελικα δεν θα πληρωσω τιποτα αν εχεις ασφαλεια..δεν ισχυει αυτο που ελεγαν!!ειτε με Φ.Τ ειτε με ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ..

στον γιατρο θα παω παλι στις 4 μαιου.. αυτα τα νεα..το βραδυ ξαναερχομαι..παω στην γιαγια με τον πεθερουλη μου! φιλακια πολλα...εχω κ να σχολιασω...μεγια ελεναααααααααααααα!!!!!!!!!!!!! :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μου τα εσβησε μαμωτο.... παμε παλι! ευτυχως την ταισα τη μικρη και τωρα της εβαλα λιγα τορτελινια σε ενα πιατο και τα τρωει με τα χερια....

λια μου και μαρακι μια χαρα τα νεα απο τα μωρακια σας! λοιπον το nst ή ελλινιστι καρδιοτοκογραφος ειναι μια εξεταση που μας δειχνει τους παλμους του μωρου, τις συσπασεις και τη επαναληψη των συσπασεων διαρκει 20λεπτα περιπου...

ειναι σας ενα καρδιογραφημα αλλα με καποιες λεπτομεριες δηλαδη σου βαζουν βεντουζες στη κοιλια και εσυ ακους τους παλμους απο το μωρακι αλλα σου δινουν και ενα κουμπι που το πατας καθε φορα που σε κλωτσαει το μωρο. οταν σε κλωτσαει το μωρο και πατας το κουμπι εκει που ακουγες "τικ τακ" τη καρδουλα ακους ενα "γρουουυυ" που ειναι η συσπαση!

tips να εχετε φαει πριν την εξεταση κατι γλυκο σοκολατα γιατι αν κοιμαται το μωρο ή δεν κουνιεται θα σας βαλουν να ξανακανετε την εξεταση δηλαδη αλλα 20λεπτα. στη σαντυ ειχα ραντεβου στις 10το πρωι και επειδη κοιμοταν και δεν ξυπναγε με τιποτα τελειωσα στις 2!αφου ο γιατρος με εψαχνε!

μαρακι για πες μου πως πηρες την 5μηνια του ΟΑΕΔ γιατι εμενα δεν μου την ειχαν δωσει στη σαντυ επειδη στον 7ο ημουν ανεργη ετσι μου ειχαν πει και τι ασφαλεια εχεις και στο νοσοκομειο δεν θα πληρωσεις για το φτ?

βικακι ετσι ειναι τα κοριτσακια συγκινουν τους πατεραδες! αχ μακαρι να πηγαινε και ο δικος μου για τα χαρτια μου, αυριο που θα τελειωσω απο το γιατρο θα παω να φτιαξω την αδεια μου στο ΙΚΑ.... αν μπορουσε και για τις δικες του υπορεωσεις θα εστελνε εμενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

emena me ponaei i mesi k mou k i koilia mou twra mallon kourastika me to siderw... k niwthw oti den mporw na xalarwsw....

bikaki mia xara i mpempa sou mpravo..

lia metrate k to poulaki eseis kala ama to pw ston antra mou sigoura tha to zitisi...

maraki mia xara i mikri sou k to nosokomeio ksereis exei k tous kaluterous giatrous.....

aleka gia pentamino k emena mou eixe pei na paw ena xarti me tin pht mou... den thelei nomizw tpt allo...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναταλια τοτε στη σαντυ μου ζητησε το ΟΑΕΔ να τους φερω και οτι δουλευα για να με επιδοτει το 5μηνο και επειδη ημουν ηδη σε ανεργια δεν μου τη δωσανε! το μονο που δικαιουμουν ηταν 53μερς πριν το ΠΗΤ και 60μερες μετα απο το ΙΚΑ... θα παω να το κοιταξω παντως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επειδη πιασατε θεμα με τον ΟΑΕΔ....

Εγω ειμαι ανεργη εδω και 4 χρονια (κλεινω τον Ιουνιο). Πηρα για ενα χρονο ταμειο ανεργιας και μετα δεν εβγαλα ξανα καρτα.

Αν παω να βγαλω τωρα καρτα λετε να κερδισω καμια εκπτωση στο Γενεσις?????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο.Α.Ε.Δ.

ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΕΣ ΠΑΡΟΧΕΣ ΜΗΤΡΟΤΗΤΑΣ

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ:

Καταβάλλεται σε ασφαλισμένες του Ι.Κ.Α. με σχέση εργασίας ιδιωτικού δικαίου (παρέχουν εξαρτημένη εργασίας). Η καταβολή του γίνεται σε γυναίκες που εργάζονται κατά την έναρξη της αδείας κυοφορίας, μετά τον τοκετό και εφόσον εισπράξουν το επίδομα από το Ι.Κ.Α. για την αποχή από την εργασία λόγω κυοφορίας και λοχείας.

Οι παροχές μητρότητας είναι ίσες με τη διαφορά που προκύπτει αν από τις αποδοχές που καταβάλλει ο Εργοδότης αφαιρεθεί το επίδομα που κατέβαλε το Ι.Κ.Α. για το ίδιο χρονικό διάστημα.

Η προθεσμία για την υποβολή σχετικής αίτησης είναι τρεις μήνες από την ημερομηνία πληρωμής από το Ι.Κ.Α.

ΠΡΟΫΠΟΘΕΣΕΙΣ:

• Παροχή στο Ι.Κ.Α. επιδομάτων κυοφορίας και λοχείας.

• Ενεργός εργασιακή σχέση κατά το χρόνο έναρξης της αποχής, λόγω, κυοφορίας ή λοχείας.

για ξαναρωτηστε στον ΟΑΕΔ γιατι οσο και να ψαχνω βρισκω ακριβως το ιδιο πραγμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαξιμακι μολις πηρα τηλ στο γενεσις και μου ειπαν οτι κανουν εκπτωση σε 2κλινα στις γυναικες που εχουν καρτα.

οποτε απο βδομαδα οποτε ο μπαμπας μας εχει αδεια και μπορει να κρατησει τον πριγκιπα θα παω να βγαλω καρτα και με την πρωτη ευκαιρια θα κατεβω θεσσαλονικη να ρωτησω για τιμες και να δω αν αλλαξε κατι στα δωματια απο τοτε που γεννησα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα σας ρωτησω κατι ασχετο με ολα :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΜΑΙ ΑΜΕΣΑ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΕΧΕΙ ΓΡΑΨΕΙ ΚΑΤΙ ΣΤΟ ΘΕΜΑΤΑΚΙ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΟΛΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΝΑ ΠΑΤΑΩ ΝΕΕΣ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ?????

ΥΓ. Αλεκακι μη με κοροϊδεψεις αν λεω χαζομαρα. Ειπαμε φυσικη ξανθια :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΑΣΧΑΛΙΤΣΑΚΙ πατάς στην σελίδα που είσαι ανανέωση. Το κουμπί της ανανέωσης είναι ενα στρογγυλό τοξάκι. Εγώ πήγα και ψώνισα 2 νυχτικά (ένα φούξια με καμηλοπάρδαλη επάνω και ένα γκρί με ένα κίτρινο τουίτι) με κουμπάκια και οι 2, πολύ μου άρεσαν και πήρα και 2 πιτζαμάκια. Γάζες για τον μπέμπη (τις μικρές πήρα, κάνουν? γιατί ο φαρμακοποιός μου είπε ότι ίσως χρειαστώ τις μεσαίες) και τα υπόλοιπα καλλυντικά θα τα πάρω από ιντερνετ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και πάλι, κοιμησα τη μικρή και κάθομαι να δω τα νεα σας.

Βικάκι τελεια τα αποτελέσματα απο την β επιπέδου, μια χαρά η μπεμπούλα σου

Λια, Σταυρούλα και Μαράκι ξεπέρασαν τα δυο κιλά τα μωράκια σας μπραβο μπραβο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΑΣΧΑΛΙΤΣΑΚΙ πατάς στην σελίδα που είσαι ανανέωση. Το κουμπί της ανανέωσης είναι ενα στρογγυλό τοξάκι.

Ειχα την εντυπωση οτι το εκανα και μου εβγαλε το προηγουμενο και οχι το τελευταιο....... Ισως δεν το εκανα σωστα :roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...