Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΩΣ ΤΑ 'ΒΓΑΖΕΤΕ ΠΕΡΑ' ΜΕ 2 ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΕ ΚΟΝΤΙΝΗ ΗΛΙΚΙΑ???


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια, έχω πολύ καιρό να ανοίξω νέο θέμα στο φόρουμ... :)

σε λιγότερο από 2 μήνες (40-45 μέρες) θα έρθει στο κόσμο το 2ο μωράκι μας! Είμαστε πολύ χαρούμενοι και περιμένουμε να το δούμε από κοντά και να το αγκαλιάσουμε!

Το 'θέμα' είναι ότι δεν ήταν προγραμματισμένο ΚΑΙ θα έχει διαφορά από την κόρη μου μόλις 14 μήνες....

Βοήθεια δεν έχουμε (δεν μένουμε κοντά σε γονείς κλπ). Είμαστε και οι 2 ελεύθεροι επαγγελματίες και δεν μας χαρίζεται κανένας...Δεν έχουμε άδειες, επιδόματα κλπ κλπ ...οσο δουλέψουμε θα κερδίσουμε χρηματα και όσο δεν δουλέψουμε θα μείνουμε στάσιμοι οικονομικά....

Εσείς που έχετε 2 παιδάκια σε κοντινή ή και σε πιο μακρυνή ηλικία πώς τα καταφέρνετε? Την νύχτα αν ξυπνάνε και τα 2 μαζί, ποιο πρωτο-παίρνετε αγκαλιά? Ποιο πρωτο-ταίζετε? Η κόρη μου κάνει 2 ώρες για το κάθε γεύμα....Στείλατε το μεγαλύτερο παιδικό? Τον Σεπτέβρη η δικιά μου θα είμαι 18 μηνών .... θα μπορεί να πάει παιδικό? Δεν θα φέρνει ιώσεις στο σπίτι?

Σκέφτομαι ότι το μικρούλι θα θέλει φαγητό,άλλαγμα, ρέψιμο κλπ κλπ κάθε 2-3 ώρες...άρα θα πρέπει να υπάρχει ΠΑΝΤΑ και 2ο άτομο μέσα στο σπίτι...για την κόρη μου...

Σε 40-45 μέρες θα γεννήσω και δεν έχουμε ιδέα τι θα κάνουμε! Τώρα έχω γυναίκα για 6 ώρες την ημέρα και μου κρατάει την μικρή...Συν άλλες 2 που κοιμάται, δουλεύω σύνολο 8 ώρες...συν τα βράδυα...συν όποτε μπορέσουμε...Και οι δουλειές ΔΕΝ τελειώνουν!!!!!!!!!! Αλλά η γυναίκα δεν μπορεί να αναλάβει 2 παιδιά...

Εσείς τι με συμβουλέυετε??? Να στείλω την μικρή στον παιδικό? Να την στείλω στην μαμά μου (που εμπιστεύομαι απόλυτα) αλλά μένει σε άλλη πόλη και θα την προσέχει πολύ? Πώς θα αντέξω μακρυά της????

Είμαι πολύ αγχωμένη!!! Δώστε μου καμιά συμβουλή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα, εγώ δεν έχω δύο παιδιά σε κοντινές ηλικίες, αλλά έχω δύο παιδιά σε μακρινές. Το ένα είναι 33 χρονών και το άλλο 4 μηνών. Είναι δύσκολο, αλλά το μικρό είναι συνεργάσιμο και τα κουτσοβολεύουμε.

:P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε θέλω να σου χρυσώσω το χάπι αλλά θα ναι δύσκολα χωρίς βοήθεια.Εγώ έχω δυο κορίτσια 18 μηνών πιο κοντά ηλικιακά δε γίνεται αφού είναι δίδυμα!!!Δουλεύω ευτυχώς ακόμα μειωμένο από το καλοκαίρι κανονικά θα είναι 8ωρο.Τις πάμε παιδικό από 1 έτους.Είχαμε γυναίκα στην αρχή όταν γύρησα δουλειά αλλά και αυτά ήταν κλεισμενα μέσα όλη μέρα και τα λεφτά ήταν αρκετά.Οπότε τις βάλαμε με το εσπα σε παιδικό.Προσαρμόστηκαν μια χαρά αν εξαιρέσεις τις ιώσεις που είναι συχνό φαινόμενο.Τώρα εσύ με ένα νεογέννητο κατά πόσο θα μπορείς να στείλεις το μεγάλο παιδικό και να σου κουβαλάει ιώσεις σπίτι δύσκολο...

Το μικρό θα το αφήσεις από πολύ μωρό στη κοπέλα;Δεν έχεις τη δυνατότητα να δουλεύεις από το σπίτι μέσω Internet αφού είναι δική σου δουλειά;Την οικονομική δυνατότητα να καθήσεις για ένα χρόνο μέχρι να τα στείλεις και τα 2 μαζί παιδικό του χρόνου;Εγω μάλλον αυτό θα έκανα.Θα ζοριζόμουν με ένα μισθό για ένα χρόνο αλλά θα χα φτάσει τα παιδιά μου σε ένα επίπεδο να μπορούν να πάνε παιδικό.Όχι ότι νωρίτερα δε τα παίρνουν βέβαια αλλά να ξέρω γω τα θεωρώ πολύ μικρά μωρέ για να ναι έξω από το σπίτι πριν χρονίσουν.

Με το καλό το μωράκι σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!

ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ!!ΕΧΩ 2ΠΑΙΔΑΚΙΑ 3,5 ΚΑΙ 1 ΧΡΟΝΟΥ..ΕΓΩ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΩ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΝΩ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ..ΒΟΗΘΕΙΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΘΩΣ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΜΕΝΟΥΝ ΑΘΗΝΑ..ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΗΤΑΝ ΔΥΣΚΟΛΑ ΜΕ ΤΑ 2ΜΙΚΡΑ ΑΛΛΑ ΠΛΕΟΝ ΕΧΟΥΜ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΕΙΑΣΤΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ..ΕΓΡΑΨΑ ΤΟΝ ΜΕΓΑΛΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΚΑΙ 5ΩΡΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΟΝΟΙ ΜΕ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΤΑ ΠΡΩΙΝΑ ΚΑΝΩ Κ ΤΑ ΙΔΙΑΤΕΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΒΟΛΕΥΟΥΜΕ ΤΑ ΩΡΑΡΙΑ ΜΑΣ...ΚΑΘΕ ΑΡΧΗ Κ ΔΥΣΚΟΛΗ ΛΕΝΕ ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΟΥΜΕ ΕΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ!!

ΠΑΝΩ ΑΠ ΟΛΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω στην θεση σου θα την εστελνα παιδικο αν κ ξερω πολυ καλα οτι σιγουρα θα κολλαει ιωσεις και θα σου κολλαει και το μικρο,εκτος αν πεις στην μητερα σου να ερθει για ενα διαστημα να σε βοηθησει ωστε κι εσυ να μην αποχωριστεις την μικρη σου αλλα και να μπορεις να ανταπεξελθεις στην δουλεια σου

jTBrp2.png

IEkup2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό να έρθει και το δευτερο μωράκι σου, να σκεφτεσαι θετικά και θα τα καταφερεις, σιγουρα το να έχεις βοηθεια απο κάποιο άτομο θα σε βοηθησει πολύ πολύ ειδικά τον πρώτο καιρό. Θα γυρισεις αμεσως στη δουλεια ή σκεφτεσαι κάποιοθς μηνες να μην εργάζεσαι?

Ειμαι και εγώ σε παρομοια φάση εμενα θα έχουν βέβαια 2,5 χρονια διαφορά, και ήδη εδώ και μια βδομάδα ξεκινησα την μικρή παιδικό σταθμό για να έχει προσαρμοστει οταν έρθει το μωρό. Νομιζω οτι απο Σεπτέμβρη θα μπορεις άνετα να την στειλεις παιδικό, επισης αν μπορει η μαμά σου να την πάρει για καμια βδομάδα τον πρώτο καιρό καλά θα ειναι αν κάθεται μαζι της η μικρή και αν αντέξεις και εσυ τοσο μακρυά της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

samantha μου!! τα λεγαμε και στην αρχη της πρωτης μας εγκυμοσυνης, μετα χαθηκαμε!! να σου ζησει η μικρη σου και με το καλο να ερθει και η επομενη!! ;);)

οπως βλεπεις ειμαστε πολυυυ κοντα!! και τα δικα μου πρωτα ο θεος, θα εχουν 18 μηνες διαφορα και δε σου κρυβω οτι κι εγω ειμαι μεσα στην αγωνια και το αγχος παρ ολο που μενουμε πανω-κατω με τη μαμα μου κι ετσι ειμαι λιγο πιο ηρεμη μιας και εχω ηδη πολυ βοηθεια. εγω ειμαι δημ. υπαλληλος κι ετσι θα ειμαι σπιτι μεχρι τον οκτωβριο του 2013 σχεδον, που θα χρονισει και το δευτερο μπουμπουκι.

προς το παρον, οπως τα σκεφτομαστε, ειναι να μεινω σπιτι με τα δυο μικρα μεχρι να γυρισω δουλεια. τοτε που ο μεγαλος θα ειναι 2,5 χρονων, θα παει σιγουρα παιδικο. αν μπορει η μαμα μου να μου κραταει το μικρακι για ενα χρονο ακομα, δλδ μεχρι να παει κι εκεινος 2, θα το κανουμε ετσι. αλλιως, αν βγει κανενα ζιζανιο και η μαμα τα παιξει απο νωρις, θα παει κι αυτος παιδικο οταν χρονισει. βλεποντας και κανοντας... η αληθεια ειναι οτι ειμαι λιγο υπερβολικη με τις ιωσεις και φοβαμαι πολυ :?:? . αλλα τι να κανεις αν δεν υπαρχει και αλλη δυνατοτητα??

καλα να ειμαστε μεχρι τοτε, θα μεγαλωσουν τα μωρακια μας ειτε ετσι ειτε αλλιως... μονο να ναι γερα...

με την εγκυμοσυνη τωρα πως τα πας??

εγω τα εχω παιξει... ο μικρος ξεκιναει να ψιλοπερπαταει και ειμαι συνεχεια απο πισω του :?:?

η μεση μου ερχεται φορες που με κοβει στα δυο και ο μικρος θελει συνεχεια αγκαλιες...

εχω και τα ψυχολογικα μου, εχω και τις ορμονες μου, εχω και τα νευρακια μου... ολα καλα!! :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα, εγώ δεν έχω δύο παιδιά σε κοντινές ηλικίες, αλλά έχω δύο παιδιά σε μακρινές. Το ένα είναι 33 χρονών και το άλλο 4 μηνών. Είναι δύσκολο, αλλά το μικρό είναι συνεργάσιμο και τα κουτσοβολεύουμε.

:P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P

Άννα Μαρία τότε εγώ θα πάω για πολύτεκνη :lol::lol::lol::lol::lol: αχχχχχχχ αυτοί οι άντρες! Δεν μετράνε και στα χρόνια της σύνταξης ως παιδιά :lol::lol::lol:

Έλα έλα άστα αυτά...αφού και βοηθάει και όλα τα κάνει ο άντρας σου αν χρειαστεί! απλώς έχει άλλους ρυθμούς..... :lol::lol::lol: ε με λίγη καθοδήγηση από την μαμά του (χιχιχι) θα στρώσει :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε θέλω να σου χρυσώσω το χάπι αλλά θα ναι δύσκολα χωρίς βοήθεια.Εγώ έχω δυο κορίτσια 18 μηνών πιο κοντά ηλικιακά δε γίνεται αφού είναι δίδυμα!!!Δουλεύω ευτυχώς ακόμα μειωμένο από το καλοκαίρι κανονικά θα είναι 8ωρο.Τις πάμε παιδικό από 1 έτους.Είχαμε γυναίκα στην αρχή όταν γύρησα δουλειά αλλά και αυτά ήταν κλεισμενα μέσα όλη μέρα και τα λεφτά ήταν αρκετά.Οπότε τις βάλαμε με το εσπα σε παιδικό.Προσαρμόστηκαν μια χαρά αν εξαιρέσεις τις ιώσεις που είναι συχνό φαινόμενο.Τώρα εσύ με ένα νεογέννητο κατά πόσο θα μπορείς να στείλεις το μεγάλο παιδικό και να σου κουβαλάει ιώσεις σπίτι δύσκολο...

Το μικρό θα το αφήσεις από πολύ μωρό στη κοπέλα;Δεν έχεις τη δυνατότητα να δουλεύεις από το σπίτι μέσω Internet αφού είναι δική σου δουλειά;Την οικονομική δυνατότητα να καθήσεις για ένα χρόνο μέχρι να τα στείλεις και τα 2 μαζί παιδικό του χρόνου;Εγω μάλλον αυτό θα έκανα.Θα ζοριζόμουν με ένα μισθό για ένα χρόνο αλλά θα χα φτάσει τα παιδιά μου σε ένα επίπεδο να μπορούν να πάνε παιδικό.Όχι ότι νωρίτερα δε τα παίρνουν βέβαια αλλά να ξέρω γω τα θεωρώ πολύ μικρά μωρέ για να ναι έξω από το σπίτι πριν χρονίσουν.

Με το καλό το μωράκι σου...

Η κόρη μου θα είναι 14 μηνών όταν έρθει με το καλό το άλλο μωράκι! Αλλά από Σεπτέμβρη θα είναι 18 μηνών, οπιτε ίσως να μπορεί να πάει παιδικό ...ξέρω και εγώ.... :?:?:?

Τώρα προσπαθούμε να αποφασίσουμε και να δούμε τι μπορούμε να κάνουμε...για αυτό και ρωτάω γνώμες!

Το να μην δουλεύω δεν είναι επιλογή γιατί και χρειαζόμαστε τα χρήματα αλλά και δεν μπορώ να κάθομαι χωρίς δουλειά...θα ΤΡΕΛΑΘΩ (πραγματικά το πιστεύω...είναι στον άνρθωπο εγώ δεν μπορώ χωρίς δουλειά)....

Το καλό είναι ότι έχω γραφείο και στο σπίτι μου, οπότε τις μισές ημέρες είμαι κοντά στην μικρή μου (την κρατάει η γυναίκα και εγώ δουλευω)

Εννοείται ότι για 2μήνες τουλάχιστον θα είμαι εγώ με το βρεφάκι το γλυκούλι μου!!!! Και τον ένα μήνα από αυτούς η μαμά μου μαζί....Τόσο μικρούλι δεν εμπιστεύομαι να το κρατάει 'ξ'ενη' γυναίκα....

Απλώς σκέφτομαι αν θα κλαίνε και τα 2 μαζί? Αν θα θέλουν φαγητό ταυτόχρονα? Ποιο θα πρωτο-πιάσω? Αν είμαι μόνη μου δηλαδή...

Καλά εσύ είσαι ηρωίδα με τα 2 μωράκια...δεν το συζητώ! Μετά όμως που θα έχουν περάσει τα δύσκολα και θα είναι παρεούλα θα είναι τέλεια!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!

ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ!!ΕΧΩ 2ΠΑΙΔΑΚΙΑ 3,5 ΚΑΙ 1 ΧΡΟΝΟΥ..ΕΓΩ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΩ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΝΩ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ..ΒΟΗΘΕΙΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΘΩΣ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΜΕΝΟΥΝ ΑΘΗΝΑ..ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΗΤΑΝ ΔΥΣΚΟΛΑ ΜΕ ΤΑ 2ΜΙΚΡΑ ΑΛΛΑ ΠΛΕΟΝ ΕΧΟΥΜ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΕΙΑΣΤΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ..ΕΓΡΑΨΑ ΤΟΝ ΜΕΓΑΛΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΚΑΙ 5ΩΡΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΟΝΟΙ ΜΕ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΤΑ ΠΡΩΙΝΑ ΚΑΝΩ Κ ΤΑ ΙΔΙΑΤΕΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΒΟΛΕΥΟΥΜΕ ΤΑ ΩΡΑΡΙΑ ΜΑΣ...ΚΑΘΕ ΑΡΧΗ Κ ΔΥΣΚΟΛΗ ΛΕΝΕ ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΟΥΜΕ ΕΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ!!

ΠΑΝΩ ΑΠ ΟΛΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ

Δηλαδή ήταν 2,5 το 1ο παιδάκι σου όταν έκανες το 2ο ετσι δεν είναι? Ε κααααπως θα μπορούσες να συννενοηθείς μαζί του! Είναι πολύ καλή η διαφορά σας! Εσύ εργάζεσαι??

Να τα χαίρεσαι!!!!!!!1 (σκέφτεσαι για .......3ο????????????? :lol::lol::lol: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω στην θεση σου θα την εστελνα παιδικο αν κ ξερω πολυ καλα οτι σιγουρα θα κολλαει ιωσεις και θα σου κολλαει και το μικρο,εκτος αν πεις στην μητερα σου να ερθει για ενα διαστημα να σε βοηθησει ωστε κι εσυ να μην αποχωριστεις την μικρη σου αλλα και να μπορεις να ανταπεξελθεις στην δουλεια σου

jTBrp2.png

IEkup2.png

αχ το καλύτερο θα ήταν με την μαμά μου! Αλλά ποιος μπορεί να αποχωριστεί το παιδί του? Η μαμά μου με παρακαλάει...έχει παρει και σύνταξη.....

αλλά.................δεν νομίζω να το επιλέξουμε....με το καλό το μωράκι σου! Κοντά είμαστε!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό να έρθει και το δευτερο μωράκι σου, να σκεφτεσαι θετικά και θα τα καταφερεις, σιγουρα το να έχεις βοηθεια απο κάποιο άτομο θα σε βοηθησει πολύ πολύ ειδικά τον πρώτο καιρό. Θα γυρισεις αμεσως στη δουλεια ή σκεφτεσαι κάποιοθς μηνες να μην εργάζεσαι?

Ειμαι και εγώ σε παρομοια φάση εμενα θα έχουν βέβαια 2,5 χρονια διαφορά, και ήδη εδώ και μια βδομάδα ξεκινησα την μικρή παιδικό σταθμό για να έχει προσαρμοστει οταν έρθει το μωρό. Νομιζω οτι απο Σεπτέμβρη θα μπορεις άνετα να την στειλεις παιδικό, επισης αν μπορει η μαμά σου να την πάρει για καμια βδομάδα τον πρώτο καιρό καλά θα ειναι αν κάθεται μαζι της η μικρή και αν αντέξεις και εσυ τοσο μακρυά της.

kangaroo Σε ευχαριστώ κοριτσάκι μου! και εσύ με το καλό!!! να είσαι καλά!!!!!!!!!!!!!! Κοντά είμαστε και εμείς!!!

θα μείνω 2 μήνες (το πολύ) εκτός δουλειάς...

Είσαι τυχερή που ξεκίνησε η μικρή σου παιδικό...Σε δημόσιο ή ιδιωτικό???

Θύμισε μου εργάζεσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

samantha μου!! τα λεγαμε και στην αρχη της πρωτης μας εγκυμοσυνης, μετα χαθηκαμε!! να σου ζησει η μικρη σου και με το καλο να ερθει και η επομενη!! ;);)

οπως βλεπεις ειμαστε πολυυυ κοντα!! και τα δικα μου πρωτα ο θεος, θα εχουν 18 μηνες διαφορα και δε σου κρυβω οτι κι εγω ειμαι μεσα στην αγωνια και το αγχος παρ ολο που μενουμε πανω-κατω με τη μαμα μου κι ετσι ειμαι λιγο πιο ηρεμη μιας και εχω ηδη πολυ βοηθεια. εγω ειμαι δημ. υπαλληλος κι ετσι θα ειμαι σπιτι μεχρι τον οκτωβριο του 2013 σχεδον, που θα χρονισει και το δευτερο μπουμπουκι.

προς το παρον, οπως τα σκεφτομαστε, ειναι να μεινω σπιτι με τα δυο μικρα μεχρι να γυρισω δουλεια. τοτε που ο μεγαλος θα ειναι 2,5 χρονων, θα παει σιγουρα παιδικο. αν μπορει η μαμα μου να μου κραταει το μικρακι για ενα χρονο ακομα, δλδ μεχρι να παει κι εκεινος 2, θα το κανουμε ετσι. αλλιως, αν βγει κανενα ζιζανιο και η μαμα τα παιξει απο νωρις, θα παει κι αυτος παιδικο οταν χρονισει. βλεποντας και κανοντας... η αληθεια ειναι οτι ειμαι λιγο υπερβολικη με τις ιωσεις και φοβαμαι πολυ :?:? . αλλα τι να κανεις αν δεν υπαρχει και αλλη δυνατοτητα??

καλα να ειμαστε μεχρι τοτε, θα μεγαλωσουν τα μωρακια μας ειτε ετσι ειτε αλλιως... μονο να ναι γερα...

με την εγκυμοσυνη τωρα πως τα πας??

εγω τα εχω παιξει... ο μικρος ξεκιναει να ψιλοπερπαταει και ειμαι συνεχεια απο πισω του :?:?

η μεση μου ερχεται φορες που με κοβει στα δυο και ο μικρος θελει συνεχεια αγκαλιες...

εχω και τα ψυχολογικα μου, εχω και τις ορμονες μου, εχω και τα νευρακια μου... ολα καλα!! :D:D

Σοφούκι κοριτσάκι μου με το καλό και εσύ!!!!!!!!!! Μπράβο! Πολύ χάρηκα!!!!!!!!!!!!!

18-20 μήνες έχω διαφορά με τον αδερφό μου και είναι σούπερ!!!! Η μαμά μου έμαθε ότι είναι έγκυος σε εμένα στα πρώτα του γεννέθλια!!!

Και με τον 2ο αδερφό μου έχω 25 μήνες διαφορά (αχχχ ηρωίδα η μαμά μου!!!!!!!!!!!!!!)

Είσαι πολύ τυχερή που είσαι δημόσιος υπάλληλος! Και ακόμα πιο τυχερή που ζεις κοντά με την μαμά σου! Αλήθεια συνεννοείστε καλά? Γιατί εμένα καμιά φορά με...εκνευρίζει η δικιά μου..................... :lol::lol::lol:

της λέω πχ κόψαμε τα αλεσμένα...γυρνάω την πλάτη μου...τσουπ αλεσμένα (παλιότερα...)

Ευτυχώς αυτή τη φορά δεν είχα καθόλου αναγούλες και ζαλάδες! Δεν είχε καμία σχέση με την 1η εγκυμοσύνη μου...έχω παρει και πολύ λιγα κιλά (και στην 1η λίγα είχα πάρει)...απλως δεν μπορώ να σηκώνω και να παίζω με την μικρή μου και στενοχωριέμαι πάρα πολύ.......σκάω δηλαδή...

να φανταστείς έμαθα ότι είμαι έγκυος όταν η μικρή ήταν ούτε 5 μηνών!!!!

αααα και δεν ξέρουμε ακόμα φύλλο!Απλώς για κάποιο λόγο θεωρώ ότι είναι κορίτσι :lol::lol::lol::lol:

με το καλό και καλη δύναμη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Αν μένεις και επαρχεία τότε είσαι σούπερ...βουρ και για 3ο :lol::lol::lol::lol::lol::lol: λεμε τωραααααααααααααααααααααααα :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...