Μετάβαση σε περιεχόμενο

Απορίες!!!


Recommended Posts

Κοριτσια έχω μερικές απορίες και σας χρειάζομαι!!

1)απο ποτε μπορώ να βάζω το μωρο στο ρηλαξ?

2)πως καθαρίζουμε τον αποστειρωτηρα απο την πέτρα στο κάτω μέρος?

3)κάθε πόσο πλενετε τον αποστειρωτηρα με σαπούνι και νερό?

Βλακωδεις απορίες αλλα θέλω τα φώτα σας

:D:D:shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα!

εγω στο ριλαξ τον εβαλα πολυ νωρις, δεν ειχε κλεισει μηνα ακομα, αλλα στο τελειως ξαπλα κ οχι για πολυ ωρα!

για να καθαρισεις τον αποστειρωτη θα βαλεις βραστο νερο (πχ 90μλ) κ θα ριξεις κ ξυδι. τα αφηνεις κανενα μισαωρο κ μετα ξεπλενεις πολυ καλα

με σαπουνι κ νερο δεν τον επλενα τον αποστειρωτη, τον καθαριζα καθε 2 μερες ομως με το ξυδι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατί βλακώδεις καλέ οι απορίες σου; Άμα είναι βλακώδεις, σημαίνει ότι όλες είμαστε ηλίθιες, γιατί όλες τις είχαμε!

Εμείς τον μικρό τον βάζαμε στο ριλάξ από όταν έκλεισε ενός μήνα, ξάπλα όμως.

Τον αποστειρωτή κι εγώ όπως η Λένα, βάζω ξύδι, το αφήνω και μετά το τρίβω με ένα σφουγγαράκι και φεύγει και τον ξεπλένω με νερό. Μετά συνήθως τον βάζω να δουλέψει μια φορά με νερό, χωρίς τίποτα μέσα, για να φύγει οποιοδήποτε υπόλειμμα ξυδιού υπάρχει. Με σαπούνι και νερό ούτε κι εγώ τον πλένω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εγω την εβαλα πολυ μικρη την μπουμπου στο ριλαξ στον εναμιση μηνα απλα το γυρισα οσο γινετε πιο πισω!!!

ον αποστειρωτη κ εγω με ξυδι τον εκανα εβαζα ξυδι εκει που μπαινει το νερο κ το ξαθαριζε ολο λαμπικος γινοταν!!!

κ τον επλενα ανα 4 μερες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α καλα!!τι μου λέτε??τον πλενετε κάθε τρεις μέρες με ξύδι??εγω τον χρησιμοποιώ τρεις μήνες τωρα και χαμπάρι!! :lol: καλα που σας ρώτησα.

Ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το μωρο στο ριλαξ και εγω απο ενος μηνος και μετα το εβαζα για λιγο...μην αγχωνεσαι για τον αποστειρωτη και το καθαρισμα..και εγω δεν το ηξερα στην αρχη και μετα απο ενα μηνα τον καθαρισα... :D παντως μονο ξυδι χρησιμοποιησα και εγω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κοριτσια με ξύδι βρωμοκοπησε το σπίτι.στο βραστηρα χρησιμοποιω λεμόνι και καθαρίζει.δεν μπορώ να κάνω το ίδιο με τον αποστειρωτηρα ή θα ξημεροβραδιαζομαι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύη, πώς τον καθάρισες τον αποστειρωτή; Εγώ βάζω λίγο ξύδι με νερό κάτω στη βάση και το αφήνω για κάποια ώρα. Μετά το χύνω και το τρίβω λίγο με ένα σφουγγαράκι να φύγουν τελείως τα άλατα, το ξεπλένω με νερό, και το βάζω να λειτουργήσει μια φορά με νερό χωρίς τίποτα μέσα. Όταν πλένω όλο τον αποστειρωτή, βάζω λίγο ξύδι σ' ένα βρεγμένο σφουγγαράκι, το τρίβω και ξεπλένω πάρα πολύ καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...