Μετάβαση σε περιεχόμενο

τι ειναι αυτό πάλι?


HELEN@85

Recommended Posts

κοριτσια γεια σας και παλι!

Περιμένω περίοδο την Παρασκευή 06/04. τελευταια μου περιοδος ήταν στις 24/02. Αυτο τον μήνα είχα 2 φορες ωορηξια συμφωνα με τα τεστ της Clear Blue. oπου και τις δυο φορες καναμε τις προσπάθειες μας. Η πρωτη ωορηξια ηταν την 17η μερα του κυκλου μου απο την οποία μέρα ξενκινησαν και κανονικοι πονοι περιόδου. και ενω περίμενα να αδιαθετήσω τσουκ ξανακανω τεστ ωορηξίας την 29η μέρα του κύκλου μου γιατι πονούσα πολυ τις ωοθηκες μου και είδα ότι ειχα ωορηξια για 2η φορα και παλι καναμε αγκαλιτσες.

Απο την περασμένη εβδομάδα ξεκινησαν παλι πονοι περιόδου και μέσης, το στήθος μου ενώ πρίζεται ακόμη να πριστεί και έχω και λίγη φαγούρα στο στήθος. Απο την Κυριακή όμως παρατηρησα στο σκουπισμα την 1 μερα λίγα διαφανη υγρα, πολύ λιγα όμως. Εχτές και σήμερα όταν σκουπίστηκα πάνων στο χάρτι εμφανίστηκε η βλέννη όπωσ στην ωορηξία αλλά ηταν κάπως κιτρινωπή και όταν την πιασεις σπάζει. κόβεται. Συγνωμη για τις λεπτομέρειες.

Δεν ξέρω τώρα τι είναι όλα αυτα. Έχω κάνει τεστ σήμερα το πρωι και ήταν αρνητικό .

Έχει συμβεί σε κάποια? καποια συμβουλή?

Ευχαριστώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

helen@85 με μπερδεψες λιγο, λες οτι τελευταια περιοδο ειχες 24/02;;δηλαδη εχεις 40 μερες περιπου κυκλο;δεν ξερω για τη βλεννη δεν μου εχει τυχει αλλα εφοσον λες οτι περιμενεις περιοδο στις 6/4 ακομη δεν εχεις καθυστερηση περιμενε λιγες μερες ακομα και ξανακανε το τεστ μπορει να εχει γινει αργα η συλληψη σου και θελει καποιες μερες να δειξει,αν εχεις πολυ αγωνια κανε μια χοριακη αλλα περιμενε λιγες μερες ακομα,να ξερεις οτι στην αρχη κι εγκυος να εισαι εχεις κανονικα συμπτωματα περιοδου ,σου ευχομαι ολοψυχα οταν ξανακανεις το τεστ να ειναι θετικοτατο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω καλή μου. συγνωμη για το μπερδεμα. η περιοδός μου ειναι απο 33-43 μερές λογικά θα αδιαθετησω μεχρι την Παρασκευη αφού είχα ωορηξια στις 23/3 που ηταν η 29η μέρα.

και γω μπερδεύτηκα γιατι την πρωτη φορά που είχα ωορηξια είχαν κανονικοτατους πονους περιόδου για 2 εβδομάδες και μετα ξανα είχα ωορηξια όπως είπα και πιο πάνω και σταματησαν οι πόνοι. τώρα πάλι έχω πόνους. Υπομονή. δεν νομίζω να είμαι έγκυος μακάρι να ήμουν. η τελευταια μου επάφή ήταν στισ 25/03 και έχω κάνει τεστ σήμερα και δεν έδειξε. έχουν περάσει 10 μέρες δεν θα έδειχνε? ποσό καθυστερημένη μπορεί να ήταν η σύλληψη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera ego proxtes phga sth giatro mou k mou eipe oti mia periodo 35-45 meres einai fusiologiki ara prepei na afiseis na perasei auto to orio k meta na deis eyxome ta kalutera alla mhn anxonese se blepo polu trellamenh hremhse xalarose k ua erthei k to moro ase to svma sou na xalarosei kego san trellei thelo moro alla piezo ton eyato mou na xalaroso gia to kalo mou etsi tha exoume apotelesma!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστώ για την συμβουλή 8α προσπαθήσω να την ακολουθήσω. ειναι όμως αυτά τα περίεργα που δεν μπορώ να καταλάβω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπελα μου μην απελπιζεσαι ποτε δεν ξερεις τι γινεται,εγω οση αγωνια κι αν ειχα εκανα τεστ μετα απο τις 10 μερες καθυστερησης και στα τρια μου παιδια εσυ ακομα δεν εχεις καθυστερηση ,στο πρωτο μου παιδι εμεινα εγκυος με τη βοηθεια των τεστ ωορηξιας αλλα θα σου δωσω μια συμβουλη κανε οσο πιο πολυ σεξ μπορεις,μην χανεις βεβαια εκεινες τις μερες και προσπαθησε να εισαι χαλαρη και να μην αγχωνεσαι,σε καταλαβαινω ποσο δυσκολο ειναι, ετσι εκανα κι εγω στον πρωτο μου............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κα1 να σου πω. τοσο καιρό δεν ηθελα μωρο λογω οικονομικων και γιατι εκανε το master του ο αντρα μου. τον ιουνιο κλεινουμε 1 χρονο παντρεμενοι. τον περασμενο μηνα ειπαμε να κανουμε ελευθερα και ότι γίνει. και τελικα τα κατεφεραμε δυστυχωσ όμως δεν προχωρησε. αυτο τον μήνα προσπάθησα με την βοηθεια των τεστ ωορηξιας αλλα επειδη οι πονοι που έχω ειναι βαρετοι δεν το νομιζω. Μακάρι όμως να γίνει κάτι! Ευχαριστώ για τις συμβουλές σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιαυτο λενε οτι τα παιδια δεν ερχονται οποτε τα θελουμε και οταν οι ανθρωποι κανουν σχεδια ο Θεος γελαει,αυτος που το ειπε κατι ηξερε,μου θυμιζεις ακριβως εμενα ηθελα απο τον πρωτο μηνα που καναμε ελευθερα να μεινω εγκυος και οταν μου ηρθε η περιοδος την πρωτη φορα ειχα απογοητευτει αφανταστα ,κι εγω τοτε εμεινα εγκυος με τα τεστ τον τριτο μηνα προσπαθειων,και εγκυος να εισαι που στο ευχομαι, παλι θα εχεις πονους περιοδου στην αρχη το θεμα ειναι να μην φανει η ακατανομαστη ................περιμενω νεα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...