Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φθινοπωρινές και χειμωνιάτικες μανούλες 2011 Νο.4! Ελάτε!


Recommended Posts

Καλημέρα!

Έγινε καλά ο Αντρίκος κι αρρώστησα εγώ. Όλο το σαββατοκύριακο ήμουν χάλια. Τώρα ευτυχώς μου πέρασαν τα περισσότερα συμπτώματα, αλλά ο λαιμός μου είναι χάλια. Μάλλον με κόλλησε κι έχω κι εγώ άφθες, γιατί και που καταπίνω υποφέρω.

Βάσω, τι να σου πω για τη σούπα και το φρούτο; Αφού έφαγε το καρπούζι, τότε είναι θέμα προτίμησης. Εμένα δε θέλει καθόλου το καρπούζι και τρελαίνεται για ροδάκινο-μπανάνα. Μήπως δεν τα θέλει τελείως αλεσμένα; Αν δοκίμαζες να της λιώσεις τα λαχανικά με το πιρούνι;

Μύριαμ και Γιωταμαρία φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 999
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα σας......

αννα μαρια περαστικα σας....

βασω εγω δινω φρουτοκρεμα αχλαδι πεπονι....ροδακινο οχι λογω της αλλεργιας.....εμας μας πειραξε κ η σινλακ....

εχει πλακα οταν την ταιζω γιατι θηλαζει το κουταλι :lol::lol: ενω ο γιος μου ετρωγε κανονικα η μπουκιτσα κανει θηλαστικες κινησεις :roll: τρωει το φαγητο κ μετα θηλαζει με μανια.....αφου ρευεται κ τρομαζω :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαρια και γω αυτο νομιζω οτι δεν της αρεσουν αλεσμενα!αλλα φοβαμαι κιολας να της δωσω λιωμενα με το πηρουνι γιατι φοβαμαι μπας και πνιγει!παντως που της ελιωσα πατατα την εφαγε ενω αλεσμενη με τιποτααα!αχχ!αγχωνομαι κιολας γιατι δεν τρωει τη σουπα της!

περαστικα σου αννα μαρια!σε κολλησε ο μικρος φαινεται!

χρυσανθη της αλεθεις φρουτα ή ετοιμη φρουτοκρεμα τρωει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βάσω, αν θέλει λιωμένα και όχι αλεσμένα, σημαίνει ότι είναι έτοιμη. Με το κρεατάκι δεν ξέρω τι γίνεται, όμως, γιατί είναι λίγο δύσκολο...

Χρυσάνθη, κι εμένα κάπως έτσι με το κουτάλι, το πιπιλάει κάπως...

Εγώ πριν λίγο γύρισα απ' το γιατρό. Τελικά με κόλλησε ο μικρός κι ο λαιμός μου είναι γεμάτος άφθες.

Απ' τον πατέρα μου, που πήγαμε μαζί στο γιατρό, τα νέα δεν είναι και τόσο καλά. Έχει μάλλον καρκίνο του προστάτη, αλλά η βιοψία θα δείξει σίγουρα. Ο γιατρός πάντως, που είναι και πρώτος του ξάδελφος, ήταν αρκετά καθησυχαστικός, γιατί έχει κι αυτός καρκίνο στον προστάτη εδώ και δέκα χρόνια και είναι μια χαρά. Στις μεγάλες ηλικίες αυτά κοιμούνται και δεν είναι επιθετικά, αλλά φυσικά, θα μάθουμε με τη βιοψία.

Σε κάποια φάση μου λέει ο θείος μου "δε φαντάζομαι εσύ να φοβάσαι ότι θα πεθάνει ο μπαμπάς σου" και του λέω "δηλαδή δε θα πεθάνει ποτέ του;" :lol::lol::lol: Πάντως, επειδή είναι και αρκετά μεγάλος και έχει προβλήματα υγείας, εδώ και καιρό προσπαθώ να το συνειδητοποιήσω ότι κάποια στιγμή θα τον χάσουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βασω αλεθω εγω κ προσπαθω οσο μπορω να ειναι λυωμενα καλα γιατι αν εχει λιγο κομματι μου το βγαζει στην ακρη :lol: ....τιποτε ετοιμο δεν εχω παρει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειά σας κοριτσάκια μου!!!!!

Άννα Μαρία εύχομαι να πάνε καλά όλα με τον μπαμπά σου!

Περαστικά σου!

τι χρόνος και αυτός; δε το θέλω το 12 να φύγει!!!!!!

Φιλάκια σε όλες!

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχα, Μαρία, όλοι οι χρόνοι καλοί είναι, εμείς τους κάνουμε κακούς με τη στάση μας!

Ό,τι κι αν μας τύχει, η ευτυχία είναι στο χέρι μας.

Εμείς και στο νοσοκομείο που νοσηλεύτηκε δυο φορές ο μικρός, ζήσαμε πολύ ευτυχισμένες στιγμές.

Όλα εξαρτώνται από εμάς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχεις ένα δικιο σε αυτό που λες Άννα Μαρία, και καλό είναι να το βλέπουμε έτσι....

αλλά πώς να ωραιοποιήσεις τη στιγμή περιμένοντας κάποιον να πεθάνει..;;; και όταν όλες οι καταστάσεις έχουν να κάνουν με ζωή;; που δεν αντιμετωπίζονται κιόλας.

Δε θέλω να σε ψυχοπλακώσω, και χαίρομαι που δε χάνεις το χιούμορ σου!!!!!!!!!!!!!!!!Να είσαι καλά!

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!!!

Κι εμενα η φραουλιτσα αν εχει κανενα κομματακι η σουπα της το βγαζει,αναγουλιαζει...της εχω δωσει και λιωμενη πατατα και την εφαγε αλλα πολυ λιγο κι εγω φοβαμαι Βασουλα σαν εσενα αλλα πρεπει καποια στιγμη να μαθουν....

Ανναμαρια περαστικα να ειναι....σιγουρα πρεπει καποια στιγμη να βαζουμε στο μυαλο μας οτι οι γονεις θα φυγουν.....αν το σκεφτείτε καλυτερα να φευγουν οι γονεις παρα γονεις να χανουν παιδια!! :?

Χρυσανθη αστερακι η μικρη σου,φανταζομαι γελιο οταν πιπιλαει το κουταλι χαχαχα :lol::lol:

Παντως μπορω να πω η μικρη εχει στρωσει αρκετα...και μαντεψτε αλλο δεν την κουναμε στα χερια,της εμαθα να την ξαπλωνω στο κρεβατι μας,πιπιλα,νερακι και χτυπημε στον πισινο και κοιμαται αρκει να μην φυγει απο την ωρα της,δηλαδη να παρανυσταξει....σε εκεινη την περιπτωση καροτσι,10 λεπτα βολτα και νανι!!!Αχ μεγαλωνει η καρδουλα μου και καταλαβαινει!Σημερα ειχε πολυυυυυυυ ζεστη δεν την εβγαλα εξω και ηταν λιγο τρελαμενηΑυριο λεω να παμε να μεινουμε στη μαμα μου στην Ναουσα,ετσι για αλλαγη!!!

Μιριαμακι εχουμε γκρινιαρικα μωρα με προσωπικοτητα!!! :lol:

Κανενα νεο απο καμια αλλη κοπελα εχουμε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωταμαρία, ο θάνατος δεν είναι απαραιτήτως κάτι κακό. Φυσικά εξαρτάται πώς το βλέπεις, είναι στάση ζωής.

Αναστασία, κι εγώ δεν του έχω δώσει ποτέ κάτι μη αλεσμένο, πέρα από μπανάνα λιωμένη με το πιρούνι. Βλέπω ότι όταν έχει κανένα κομματάκι στη σούπα πλέον δεν το βγάζει, ενώ πριν το έφτυνε. Αλλά νομίζω ότι είναι νωρίς ακόμα για μη αλεσμένα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια. Τί κάνετε; Τα μωράκια σας;

Εμείς γυρίσαμε σπίτι για να κάνει φυσιοθεραπείες ο άντρας μου. Μετά θα ξαναφύγουμε γιατί ο γιατρός επέτρεψε στον άντρα μου να κάνει μπάνιο και θα πάμε να κάνουμε μερικά. Ήρθαμε την Πέμπτη και όλες αυτές τις μέρες καθάριζα το σπίτι.

Η Ιωάννα μου είναι αρρωστούλα. Έχει πυρετό 38. Αλλά δεν έχει τίποτα άλλο ευτυχώς. Την πήγαμε στο γιατρό γιατί εγώ φοβήθηκα για τα λαιμά της.

Μαράκι Γιωτάκι τι να πω. Καλό κουράγιο κορίτσι μου.

Άννα Μαρία ελπίζω να πάνε όλα καλά για το μπαμπά σου.

Πάντως εγώ δεν έχω συμφιλιωθεί με την ιδέα του θανάτου. Σκέφτομαι ότι κάποια στιγμή θα φύγουν και τρελαίνομαι.

Δωράκι, με το καλό. Εύχομαι να πάνε όλα καλά. Κι εμείς έχουμε ξεκινήσει προσπάθειες για το δεύτερο. Βιάζομαι γιατί νομίζω ότι περνάνε τα χρόνια.

Με το φαγητό κι εμείς έχουμε ένα θέμα. Φρουτόκρεμα θα φάει γύρω στις 10 κουταλιές, το ίδιο και φαγητό το μεσημέρι. Τρώει με μεγαλύτερη ευχαρίστηση το γιαούρτι και τη φαριν λακτε. Παρόλ' αυτά δεν την πιέζω. Θα φάει όσο θέλει.

Αυτά για σήμερα. Καληνύχτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρααααααααα!!!!!!!

Άννα Μαρία πώς είσαι; καλύτερα;; ο Αντρίκος σου;

Συμπεθέρα μου κυρία η νύφη μου!!!!!!!!

Χρυσάνθη ξεκινήσατε για δεύτερο ε;; Μπράβο άντε με το καλό! περαστικα στη μικρή σου!

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Τι κάνετε κοριτσάκια;

Εμένα μου ήρθε και περίοδος χτες, ξέχασα να σας το πω, και έχω πολύυυυ αίμα... Αυτά που μας έλεγαν ότι και καλά μετά τη γέννα μειώνεται το αίμα... Μπούυυυυυυυυυυυυυυρδεεεεεεεεεεες................

Ο λαιμός μου ευτυχώς είναι καλύτερα.

Ο Αντρέας μια χαρά, αλλά πολλή γκρίνια. Τον κοιμίζω, τον βάζω στο κρεβάτι του και ξυπνά αμέσως ουρλιάζοντας. Αυτό γίνεται πάντα, είτε μέρα είναι είτε νύχτα. Χτες μου έβγαλε το λάδι μέχρι να κοιμηθεί. Τελικά τον άφησα στο κρεβάτι του να κλαίει κι έφυγα, σταμάτησε αμέσως το κλάμα και αποκοιμήθηκε κατευθείαν. Αλλά ήταν περασμένες έντεκα, οπότε ήταν ψόφιος στην κούραση. Τη μέρα, όμως, που δεν είναι και τόσο κουρασμένος, δεν κοιμάται με τίποτα.

Τώρα πλέον έχει υιοθετήσει ένα σπαρακτικό και διαπεραστικό κλάμα κάθε φορά που δεν του αρέσει κάτι, όποτε τον βάλουμε στην αλλάχτρα, όποτε βαρεθεί το πάρκο, κ.λπ. Και μόλις γίνει το δικό του, σταματά απότομα...

Γιωταμαρία, η Χρυσάνθη έχει ήδη δύο παιδάκια βρε!

Έφη, τι γίνεται ο άντρας σου, περπατά πιο εύκολα τώρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα.....τι κανετε...?εμεις καλα....μεγαλωνουμε.....η μικρουλα μου την κραταω ορθια κ χοροπηδαει...ολη μερα αυτο κανουμε τις αρεσει....μια μερα ο γιος μου χοροπηδουσε στο κρεβατι μου(σπανια το κανει αυτο διοτι το κρεβατι μου εχει μπουκαλες για να ανοιγει κ αν χαλασουν ειναι πολυ ακριβες να τις ξαναβαλεις...οποτε του το εξηγησα απο μικρουλι κ δεν το εκανε συχνα), τον ειδε κ η μικρη κ ολη την ωρα τραμπολινο :lol:

εμεις καθε απογευμα παμε βολτα....οπου μπορουμε, κ ο γιος μου κ η μπεμπα ξεφευγουν....ελπιζω να εχει λιγη δροσουλα αμαν με αυτο το καυσωνα....οταν ειχα τον γιο μου μικρο εβγαινα καθημερινα μεχρι κ το χειμωνα με τα φουλ κρυα.....δεν αρρωστησε ποτε ομως γιατι δεν πηγαινα πουθενα σε κλειστους χωρους....εδω τωρα του λεω ευχαριστησου τα τζαμπο τωρα γιατι το χειμωνα θα παμε πολυ λιγες φορες.....κ φυσικα παντα αλλαζουμε ρουχα οταν παμε σπιτι.....πλαινει τα χερια του απο μικρουλι που ηταν κ παπουτσακια ποτε μεσα στο σπιτι....απλη κανονες που αν μαθεις ενα παιδι απο 1 χρονου θα τα τηρει....

παντως η καλυτερη εποχη ειναι η ανοιξη αντε κ το φθινοπωρο.....οουτε τον καυσωνα δεν μπορω αλλα ουτε τα πολυ κρυα....

γιωταμαρια εχω δυο.....ευχαριστω αννα μαρια...απλα λεω ισως μελλοντικα κανω κ ενα τριτο :lol:

αννα μαρια welcome to the club.....

δεν μου αρεσει ο υπνος δεν θελω να κοιμηθω....

θελω το ματι μου γαριδα να εχω στο λεπτο (σκεψου το να το ακους τραγουδιστα)

αχ πονεμενη ιστορια ο υπνος....κ μενα δν τρελαινεται για υπνο.....κ που να δεις τον μεγαλο...ξυπνα 9το πρωι κ κοιμαται 10:30 το βραδυ...κ δεν θα παει να κοιμηθει εγω θα τον βαλω να κοιμηθει γιατι αν τον βαλω μονο του θα σηκωθει κ θα παιζει...αναρωτιεμαι αν κουραζεται.....οταν ηταν μωρουλι κ πηγαιναμε στην ροδο να δουμε τον μπαμπακα μας επερνα [παντα την πτηση των 5:30 το πρωι....ξυπνουσαμε τις 3:00 την νυχτα κ μεχρι τις 8που μπαιναμε στο σπιτι στην ροδο το ματι γαριδα...εβλεπα αλλα παιδακια κ μωρακια να κοιμουντε κανονικα κ το δικο μου να κοιταει τα παντα.....βεβαια κ αυτο εχει κ τα ωραια του...δεν μου εχει γκρινιαξει ποτε γιατι νυσταζει κ δεν μπορει να κοιμηθει :lol:

εμενα ο γιος μου ετρωγε αλεσμενα μεχρι 18μηνων.....ειχαμε 4δοντια κ δεν ηθελε τις τις σουπες αλλιως....μακαρονια τα ετρωγε κανονικα...το ειχε συνηθισει ετσι....μετα αμεσως τα εφαγε κανονικα δεν ειχε θεμα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ συνεχιζω,.....

αναστασια μου ειδες ηρεμησε.....καλο κοριτσακι η φραουλιτσα

εφη μμου περαστικα σας....κ με το καλο να μεινεις γρηγορα.....αχ κ ξαναλεω θελω κ εγω..... :lol:

η νασια που ειναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!!!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΜΕΙΣ ΚΑΛΑ ΕΔΩ ΣΠΙΤΙ ΠΟΛΥ ΖΕΣΤΗ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟ ΚΛΙΜΑΤΙΣΤΙΚΟ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΟΥΜΕ....ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑΜΕ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΓΙΑ ΕΜΒΟΛΙΟ Κ ΜΕΤΑ ΠΗΓΑΜΕ ΣΟΥΠΕΡ Κ ΠΑΡΚΟ ΗΡΘΑΜΕ ΣΠΙΤΙ ΜΠΑΝΙΟ ΓΑΛΑ Κ ΞΕΡΟΣ ΓΙΑ ΥΠΝΟ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΕ ΤΟ ΠΟΥΛΑΚΙ ΜΟΥ.ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΜΑΓΕΙΡΕΨΩ ΚΑΤΙ ΕΥΚΟΛΟ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΕΧΩ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΜΕ ΤΙΝ ΜΙΚΡΗ.

ΧΡΥΣΑΝΘΗ ΜΟΥ Κ ΕΓΩ ΠΡΟΤΙΜΩ ΦΘΙΝΟΠΩΡΟ Η ΑΝΟΙΞΗ.Η ΝΑΣΙΑ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΛΑΜΕ ΣΥΧΝΑ ΣΤΟ ΤΗΛ.ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΒΑΛΕΙ ΙΝΤΕΡΝΕΤ.

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΟΥ Κ ΣΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΣΟΥ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ!!ΣΕ ΒΡΙΣΚΩ ΔΥΝΑΜΙΚΗ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΥΜΦΙΛΙΩΘΕΙ ΜΕ ΤΟ ΘΑΝΑΤΟ ΔΥΣΤΗΧΩΣ...ΕΙΜΑΙ Κ ΕΥΣΘΗΤΗ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΟΠΟΤΕ ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΑΙΜΑ ΠΛΥΜΗΡΑ ΕΝΩ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟ

ΦΙΛΙΑ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΙΚΟ!!!!!!!

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΡΕΣΙΤΑΛ ΓΡΙΝΙΑΣ ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ!!!!!!

ΤΟΝ ΒΓΑΖΩ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΟΜΩΣ ΕΞΩ ΝΑ ΑΛΑΖΕΙ ΠΑΡΑΣΤΑΣΕΙΣ Κ ΕΤΣΙ ΗΡΕΜΕΙ Κ ΑΥΤΟΣ Κ ΕΓΩ :lol::lol::lol:

ΜΑΡΙΑ 12 ΧΑΘΗΚΑΜΕ ΑΝ ΘΕΣ ΣΤΗΛΕ ΜΟΥ ΣΕ ΠΜ ΤΟ ΦΕΙΣ ΣΟΥ Κ ΝΑ ΛΕΜΕ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΜΠΑΙΝΩ ΠΟΙΟ ΣΥΧΝΑ ΝΑ ΠΩ ΤΙΝ ΑΛΗΘΕΙΑ.ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ ΕΣΕΝΑ?

ΓΚΕΡΛ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΧΑΘΕΙ...ΤΙ ΚΑΝΕΙ Η ΜΙΚΡΗ ΣΟΥ?

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΙΝ ΞΕΧΑΣΑ ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ!!!!!

ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσάνθη, καλά, πολύ γέλασα με το τραγουδάκι! Το θέμα είναι ότι ο Αντρέας νυστάζει και δεν κοιμάται και μετά γκρινιάζει. Δηλαδή κοιμάται όσο τον έχω στο στήθος, και μόλις τον βάζω στο κρεβάτι ξυπνά. Ούτε νεογέννητο να ήταν. Θα δοκιμάσω να του ξαναδώσω πιπίλα μήπως την πάρει και ηρεμήσει.

Μύριαμ, κι εγώ φθινόπωρο και άνοιξη προτιμώ. Πάντως εμείς κλιματιστικό δε βάζουμε, έχουμε ανοιχτά παντού, ανεμιστήρες, και μόνο στο δωμάτιο του μωρού όταν κοιμάται βάζουμε κλιματιστικό. Στο δικό μας δεν έχουμε, και κοιμόμαστε με ανεμιστήρα, και δεν μπορώ να πω ότι έχουμε πρόβλημα.

Σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια τι κανετε?

Γεια σου Χρυσανθουλη!!

Εμεις σημερα γινομαστε 9 μηνων!ζητω!!!Και βγαζουμε και τα πανω δοντακια...καναμε και το εμβολιο μας σημερα,ολα καλα!!!και κλααααααμμμααααα η κυρια!!!!

Η ζεστη επεσε λιγο...αντε να κανουμε καμια βολτιτσα το απογευμα.Προσθετουμε και τυρακι στο φαγητο μας αλλα καλα πλυμενο μου ειπε να φευγει η αλμυρα!!!Τον αλλο μηνα μαλλον και κροκο αυγου!!!

Τα νεα σας....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΜΕΙΣ ΚΑΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΠΟΛΥ ΓΚΡΙΝΙΑ ΕΒΓΑΛΕ Κ 3ΔΟΝΤΑΚΙ ΚΑΤΩ Κ ΟΠΟΥ ΝΑ ΝΑΙ ΣΚΑΕΙ Κ ΤΟ 4 ΔΟΝΤΑΚΙ ΚΑΤΩ.ΠΑΝΩ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΦΑΦΟΥΤΗΔΕΣ :lol::lol::lol:

ΣΗΜΕΡΑ ΕΚΑΝΑ ΜΑΚΑΡΟΝΙΑ ΜΕ ΜΑΝΙΤΑΡΙΑ ΓΡΗΓΟΡΟ Κ ΩΡΑΙΟ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ Κ ΠΟΛΥ ΖΕΣΤΗ ΕΙΧΑ Κ ΠΟΛΛΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΣΗΜΕΡΑ ΣΙΔΕΟ ΠΛΥΝΤΗΡΙΑ ΑΛΑΞΑ ΣΕΝΤΟΝΙΑ ΣΚΟΥΠΙΣΑ ΣΦΟΥΓΓΑΡΙΣΑ ΕΠΛΥΝΑ ΤΟ ΜΠΑΝΙΟ ΞΕΣΚΟΝΙΣΑ Κ ΟΛΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ Κ ΣΥΜΑΖΕΥΤΗΚΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ,ΘΕΛΩ ΑΠΟ ΒΔΟΜΑΔΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΕΝΙΚΗ ΠΟΡΤΕΣ ΠΑΡΑΘΥΡΑ ΝΤΟΥΛΑΠΙΑ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ Κ ΕΥΤΗΧΩΣ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΘΑ ΚΑΘΕΤΑΙ ΕΧΕΙ ΑΔΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΛΙΓΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ 15ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΧΩ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΓΙΟΡΤΑΖΩ Κ ΤΙΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΓΙΟΡΤΑΖΕΙ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ ΑΛΚΗΣ Κ ΛΟΓΙΚΑ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ.

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΚΑΛΑ ΟΤΙ ΘΑ ΚΛΑΙΝΕ ΣΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ Κ ΜΕΝΑ ΕΚΛΑΨΕ ΧΘΕΣ ΠΟΥ ΠΗΓΑΜΕ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ Κ ΤΟΥ ΕΔΩΣΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΤΣΙΜΠΗΜΑ ΤΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΜΕ ΤΟ ΧΥΜΟ Κ ΗΡΕΜΗΣΕ ΑΜΕΣΩΣ ΕΥΤΗΧΩΣ.

ΕΜΕΙΣ ΑΒΓΟ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΜΕΡΑ ΠΑΡΑ ΜΕΡΑ ΤΡΟΩΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟΝ ΚΡΟΚΟ.

ΤΥΡΑΚΙ ΞΕΚΙΝΑΜΕ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΜΗΝΑ Κ ΤΡΑΧΑΝΑ.

Κ ΠΙΝΟΥΜΕ ΕΒΑΠΟΡΕ ΝΟΥΛΑΚ.

ΧΥΣΑΝΘΗ ΚΑΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΣΕΙΣ?

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΔΕΝ ΦΥΣΑΕΙ ΟΠΟΤΕ ΕΧΟΥΜΕ ΚΛΙΜΑΤΙΣΤΙΚΟ ΣΤΟ ΣΑΛΟΝΙ ΑΛΛΑ ΕΡΧΕΤΑΙ Κ ΣΤΑ ΔΩΜΑΤΙΑ ΟΠΟΤΕ ΔΡΟΣΙΖΟΜΑΣΤΕ.

Ο ΑΝΤΡΙΚΟΣ ΤΙ ΚΑΝΕΙ?

ΦΙΛΑΚΙΑ Κ ΚΑΛΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα, κορίτσια.

Αναστασία, σήμερα τα μικρούλια μας γίνονται 9 μηνών. Αλλά εμείς από δόντια τίποτα ακόμα. Φαφούτααααααα!!!!! :lol:

Άννα Μαρία, αυτά που περιέγραφες για τον Αντρέα σου ήταν λες και τα έλεγα για την Ιωάννα. Πάνε οι καλές εποχές που κοιμότανε μόνη της. Τώρα θέλει αγκαλιά και κούνημα. Πάνε και οι εποχές που κοιμότανε όλο το βράδυ. Τώρα ξυπνάει τουλάχιστον δύο φορές.

Πάντως νομίζω ότι το παιδί μου άλλαξε από το ατύχημα του άντρα μου και μετά. Έμεινε και μια βδομάδα μόνη της με τους γονείς μου και νομίζω ένιωσε εγκαταλελειμένη. Αφού όταν γυρίσαμε με τον άντρα μου έκανε τρεις ώρες να μας χαμογελάσει. Και τώρα που φορτώναμε το αυτοκίνητο το βράδυ για να φύγουμε το πρωί εκεί που γελούσε σοβάρεψε και κοιτούσε γύρω της και το αυτοκίνητο. Νόμιζε ότι θα την αφήσουμε πάλι.

Τις πρώτες μέρες που γυρίσαμε με τον άντρα μου ξυπνούσε και 20 φορές τη βραδυα. Τα πρωινά ήμουνα κομμάτια. Και με κλάμα, όχι να πεις ότι απλά ξύπνησε και θα ξανακοιμηθεί.

Αφήστε κορίτσια, αυτό το ατύχημα άλλαξε πολύ την καθημερινότητά μας και την ψυχολογία μου. Τέλος πάντων τυχερός ήταν μέσα στην ατυχία του. Ευχαριστώ το Θεό γι' αυτό. Υγεία να έχουμε και όλα τα άλλα θα τα βρούμε.

Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοπελες...

Εφουλα να τα χαιρομαστε...μην στεναχωριεσαι θα βγαλετε κι εσεις συντομα δοντακια....χθες μας εκανε πανυγυρια παρολο που την εδωσα λιγο παυσιπονο,τρελα κλαματα...αφου της βγαλαμε το παμπερς και την κοβαμε βολτες στην βεραντα να σταματησει...γεμισε μυξες δεν μπορουσε να παρει ανασα....μετα ηρεμησε και κοιμηθηκε....μας αλλαξε και το κλαμα παλι....υστερικο με παρατεταμενη διαρκεια.... :lol::lol:

Μιριαμ ασε και τιποτα καλε σε λιγο θα βαψεις και το σπιτι εσυ!!! :lol:

Κι εγω μακαρονια σημερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια......

χθες ειχα γενεθλια αχ!!!!!!ΕΓΙΝΑ 29 :(:( Και σημερα κλεινουμε 9 χρονια απολυτης ευτυχιας με τον αντρουλη μου....

η μικρη βγαζει και τριτο δοντακι...και ερχεται και το τεταρτο μιας και το διπλα ουλο ειναι τουμπανο και κατακοκκινο...

τη δευτερα που μας περασε πηγα να κλεισω τη πορτα του μπανιο και φυσηξε αερας και η πορτα εκλεισε πανω στο δακτυλο μου......με αποτελεσμα το δακτυλο μου να ειναι πρισμενο μελανιασμενο και το νυχι καταμαυρο....παει το νυχακι μου.....εχω πεθανει στο πονο.....απο τη δευτερα μεχρι σημερα ειμαι με παυσιπονα.....

αυτα........τα νεα μας.......παω κομμωτηριο τωρα.......φιλια σε ολες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ααα τότε λαθος θυμάμαι θέλει να κλεισεις και την 37 εβδομάδα τότε 
    • Πρόωρο ονομάζεται κάθε μωρό που γεννιέται πριν τις 37 εβδομάδες κύησης. Μεγάλο (ή όψιμο) πρόωρο είναι το 34-36 εβδομάδων, πολύ πρόωρο είναι το 28-32 εβδομάδων και εξαιρετικά πρόωρο το <28 εβδομάδων κύησης. Συνήθως τα πρόωρα μωρά έχουν και χαμηλό βάρος γέννησης, δηλαδή ζυγίζουν λιγότερο από 2,5 κιλά. Εν έτη 2023 ένα μωρό μπορεί να γεννηθεί στις αρχές του 6ου μήνα της εγκυμοσύνης (ή την 22η εβδομάδα κύησης) με εξαιρετικά χαμηλό βάρος γέννησης 500 γραμμάρια ή και λιγότερο και να επιβιώσει. 
    • Αν γεννήσεις πριν την 36 εβδομάδα θεωρείτε πρόωρο  Αν γεννησεις μετα την 36 είναι τελειομηνη έτσι κατάλαβα γιατί μετά την 36 εβδομάδα μπορούν να σου σπάσουν τα νερά οποιαδήποτε στιγμή 
    • Ναι λαθος μου από την βιασύνη μου δεν το έγραψα σωστά μπερδεύτηκα 😅 Όταν μπήκα στην 31 εβδομάδες  (8ο μήνα )  πηγαινα 1 επίσκεψη κάθε 2 βδομαδες δηλαδή μέσα σε ένα μήνα πήγαινα 2 φορές  μετα όταν μπήκα στον μήνα μου στις 36 εβδομάδες πήγαινα μια φορά την εβδομάδα 
    • Να μη χαλιέσαι καθόλου κοριτσάκι μου! ΣΠΩ και εγώ και προσπάθειες ενάμιση χρόνο! Έκανα δυο σπερματεγχυνσεις και έμεινα έγκυος και τις δυο φορές απλά εμένα δεν πήγαν καλά και είχε μια βιοχημικη και μια παλινδρομη στην 9η εβδομάδα! Τώρα περιμενω να αδιαθετησω μετά την απόξεση και να κάνω και Τρίτη σπερματεγχυνση! Καη επιτυχια σου ευχομαιιιιι🙏❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...