Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φθινοπωρινές και χειμωνιάτικες μανούλες 2011 Νο.4! Ελάτε!


Recommended Posts

Καλορίζικο κοριτσάκια!

Μόνο γέλια, χαρές και χαρούμενες τσιρίδες απ' τα μωρά μας να έχει αυτό το ποστάκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 999
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας φιλεναδες μου!!!καλοριζικο το ποστακι μας και μονο με πολλες χαρές!!!!

τι κανετε???εμεις μια χαρα!!!την τελευταια εβδομαδα ειναι πολυ καλο κοριτσι η δαναη και δε μας κουραζει!!!(μην τη ματιασω)

μπηκα κατευθειαν εδω και δεν διαβασα το προηγουμενο ποστακι μας για να μπορω να σχολιασω....αφηστε , σημερα παω το πρωι στο γραφειο και μασουσα τσιχλα.σε καποια φαση αισθανομαι κατι να σπαει...το μπροστινο μου δοντι εσπασε ενα κομματακι, αλλα εσπασε τοσο χαλια που φαινομαι σαν το δρακουλα!!!φανταζομαι θα ειναι καταλοιπο απο την εγκυμοσυνη λογω ελλειψης ασβεστιου!!!και το θεμα ειναι οτι τεταρτη κατεβαινω αθηνα να παμε με τον αντρα μου σε ενα καταστημα για τη βαπτιση και το βραδυ να παμε με φιλους για φαγητο... :evil::evil::evil: δεν προλαβαινω λοιπον να το φτιαξω γιατι αυριο το πρωι δουλευω, το απογευμα θα παω για ανταυγειες και τεταρτη φευγω...θα ειμαιλοιπον συνεχεια μουγκαφον!!!!σαν την τασουλα του κιτσου!!! :lol::lol:

τι νεα εσεις???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα.....καλοριζικο....με υγειεστατα μωρακια

τι κανετε?εγω χαθηκα τελειως...αλλα θα επανελθω...μου λειψατε φιλεναδες

εμεις καλα..μεγαλωνουμε κ ζωηρευουμε...οσο για τον υπνο....μου λειπει πολυ.... :lol: η μπουμπου δεν κοιματε καθολου ολη την ημερα σχεδον 3 ωρες....προσθετω τα μισαωρα κ κανω συνολο 2 ωρες :lol: κ το βραδυ απο τις 12 εως τις 9.....καλο ειναι αλλα ολη μερα τρεχω δεν προλαβαινω...αχ θελω να φαω κ δεν μπορω με την αλλεργια...

χτες εκανα νηστισιμο κεικ κ μολις τελειωσει θα φτιαξω χαλβα σιμιγδαλενιο...μαγειρευω 2 φαγητα ενα δικο μου κ ενα για τον αντρα μου κ για τον γιο μου.... :lol:

καναμε κ το παρτυ του γιο μου περασαμε τελεια...αν κ λειπαν ατομα λογω ιωσεω :cry: του χρονου θα ειμαστε περισσοτεροι :lol:

δουλειες δουλειες δουλειες...τελειωμο δεν εχουν

αααα βαπτιση σεπτεμβρη..η κολλητη μου θα βαπτιση την μπουκιτσα μου....τωρα θα οργανωθω κ θα αρχισω για ψαξιμο...

λενα ο τροπος για διαβασμα αψογος....του αρεσε κ καταλαβαινει...μεχρι τα χριστουγεννα θα διβαζουμε :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φιλενάδες!!

Βανεσσάκι(Τασούλα) φτου φτου το κοριτσάκι σου μια χαρούλα!!

αμάν αυτή η παλιοτσίχλα...είμαι σίγουρη ότι δεν θα φαίνεται καθόλου καλό μου!!

Αναστασάκο καλή βόλτα,φιλιά στη φραουλίτσα!!

Χρυσάνθη να χαίρεσαι το παιδάκι σου!!

θα προσπαθήσω να σας βάλω φωτό του κουτιού της βάπτισης

που είστε όλες καλέ;

θέλω εδώ και πολλές μέρες να μαγειρέψω...ελπίζω να προλάβω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Τι κάνετε;

Εμείς πήγαμε μια βολτίτσα στη γειτονιά με τον Αντρίκο πριν, με το σλινγκ. Ήταν πολύ ωραία και μόλις γυρίσαμε έπεσε ξερός. Φυσικά, σε λίγο ξύπνησε...

Τώρα είναι στο χαλάκι του και παίζει. Προσπαθεί να γυρίσει μπρούμυτα από ανάσκελα αλλά ακόμα μέχρι τα μισά φτάνει.!

Βανεσσάκι, καλά τι είναι αυτό που έπαθες; Πω πω, καλέ πάρε μια άδεια απ' τη δουλειά και πήγαινε να φτιάξεις το δόντι!

Χρυσάνθη, θέλουμε φωτογραφίες απ' το πάρτι! Πας κάτω που λέει "απάντηση" και μετά "επισυναπτόμενα αρχεία".

Πω πω, χαρά στο κουράγιο σου, δε σε φτάνουν όλα τ' άλλα, να φτιάχνεις και δύο φαγητά. Με τίποτα!

Να σας ρωτήσω: ποιο αντηλιακό χρησιμοποιείτε για τα μωράκια σας;

post-12053-13873939157587_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω κι εμεις..

Σημερα μου βγηκε ο κ...ος στις δουλειες (παλι) ..καλοκαιριαζει και επλυνα τα μαξιλαρακια απο τα επιπλα κηπου,συγυρισα λιγο την αυλη..οσο βεβαια με αφηνε ο μικρος..τωρα κοιμαται πανω στο χερι μου και πανω στο κρεβατι μου βεβαια..

Βανεσσακι,ενα θα σου πω φελεναδα...ΤΡΑΤΖΙΚ!!!το ειχε παθει κι ο αντρας μου..επεσε το τηλ του μπανιου πανω στα δυο μπροστινα του δοντια και εσπασαν και τα δυο φυσικα!!!ασε αυτα τα δοντια του αντρα μου τα πληρωσαμε χρυσαφι..

Αννα μαρια,σου απαντησα και στο αλλο,κι εγω προς αναζητηση αντηλιακου ειμαι αυτες τις μερες..

Δωρακι περιμενουμε φωτο..για να δουμε τι καλο διαλεξες!φιλια στην μικρη!

Γιωτακι που εισαι σημερα φιλεναδα?παλι βολτα?

Χρυσανθη,βασουλα ,αναστασακι..φιλια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ πρέπει να κάνω πολλές δουλειές, αλλά τις αναβάλλω. Δεν μπορώ να είμαι συνέχεια ένα πτώμα και να νομίζω ότι θα λιποθυμήσω από στιγμή σε στιγμή. Στο κάτω κάτω, οι δουλειές πάντα θα υπάρχουν, ενώ τα μωρά μας θα μεγαλώσουν σε χρόνο ρεκόρ. Πότε θα είναι ξανά ο Αντρέας τεσσάρων μηνών;

Αφήστε που έχω και το σχολείο και δεν μπορώ να τρέχω σαν τρελή όλη μέρα να κάνω δουλειές και να φεύγω για το σχολείο έχοντας φτάσει σε σημείο εξάντλησης...

Να σας ρωτήσω: τα χαλάκια που έχετε τα μωρά σας, που είναι σαν παιχνίδια, τα πλένετε; Ή πώς τα καθαρίζετε γενικώς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννα μαρια εγω τρεχω οσο κοιμαται....κ ταυτοχρονα παιζω κ με τον μεγαλο...αλλα καποια πραγματα πρεπει να γινουν....προσπαθω να οργανωθω..αυτες τις ημερες ο αντρας μου εχει κ πολυ δουλεια...αλλα αυτη τη βδομαδα θα τελειωσει οποτε θα ξεκουραστω κ εγω....οσο για τα φαγητο...φταχνω ευκολα κ οπως γινουν δεν θα τρελαθουμε αν δεν γινουν κ τελεια...αλλα να εγω δεν τρωω μοσχαρι (μεχρι να δω τι την πειραζει)αλλα δεν γινετε να μην φαει το παιδι...μονο κοτοπουλο τρωω...σιδερο ποιος θα το κανει?οποτε ξενυχταμε για να τα προλαβουμε....εγω τουλαχιστον ετσι κανω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου!

Βανεσσακι μου εσπασε το δοντακι σου?αχχχ ζορι αυτα τα δοντια!

Αγγελικουλα μου επιτελους ανοιξη να φευγει ο χειμωνας να βγαινουμε στις βεραντες:-)

Αναστασια μου βολτιτσα η φραουλιτσα ε?

Χρυσανθη μου κι εμενα η μικρη τοσο κοιμαται ολη μερα!προσπαθω μετα απο καθε γευμα να την κοιμιζω αλλα στο μισαωρο η και νωριτερα ξυπνα!

Δωρουλα μου ποτε βαφτιζετε τη μπεμπουλα σας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φιλεναδες τι μου κάνετε έχω χαθεί.....αλλα σας σκέφτομαι αρκετά . Δεν σταματάνε καλε αυτη τη στιγμη κάνουν ένα ντουετακι ομολογώ ότι τα έχω φτυσει με τα μικρα μου είναι πολυ γκρινιαρικα.. Δεν ξέρω τι να τα κάνω εσάς έτσι είναι η μονο τα δικα μου ?φιλακια κοριτσακια μου σε ολες ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου!!!εδω τασουλα!!!χαχαχα!!! :lol::lol::lol: δεν προλαβα να παω να φτιαξω το δοντι μου κ αυριο παω αθηνα :evil::evil::evil: δεν πειραζει ας ειμαι λιγο ΤΡΑΤΖΙΚ!!!(αγγελικουλα πολυ γελασα) :lol::lol::lol::lol: τι κανει ο χαρουλης???

αννα μαρια, ασε πολυ τρεξιμο και κουραση κι εγω.αυτες οι δουλειες δεν τελειωνουν ποτε :evil::evil: καλυτερα να μενουν και λιγο πισω και να χαιρομαστε τις μοναδικες στιγμες των μωρων μας!!!

βασουλα μου,τι κανετε εσεις???

νιακι, σε χασαμε τελειως και μας λειπεισ, αλλα σε καταλαβαινω απολυτα!!!εδω εμεις με ενα και δεν τα βγαζουμε περα!!!μην ανησυχεις παντως!!δεν ειναι μονο τα δικα σου ετσι!!!!!

τι αλλα γραψατε,δε θυμαμαι... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας.....αυτες οι βολτες ξυνες βγαινουν.....ολο γκρινια τρεληηηηηηηηηη η μικρη....μολις εκανε κι ενα ξεσπασμα και κοιμηθηκε...μαλλον δεν αντεχει την κουραση και χερια να την αλλαζουν συνεχεια!!.Νια και η δικια μου ετσι ειναι ορχηστρα συνεχεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε μανουλες...εγω εβαλα μια αποστειρωση το θηλαστρο...πρωτη μερα καθομαι στο λαπτοπ μετα απο ποσο καιρο...κοιμηθηκαν ολοι :lol: ελπιζω να μην ξυπνησει η μπουκιτσα μολις παω να κοιμηθω :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!

πηγαμε παιδιατρο σημερα, ο μικρος ειναι 63 εκ κ 6300γρ μας ειπε οτι ψυχοκινητικα ειναι πανω απο ενα μηνα μπροστα. τον εβαλε να κατσει κ καθοταν καλε!! με την πλατη ολοισια!! μονο μπαλατζαρε λιγο δεξια κ αριστερα! το μαναρι μου1

θα κανω αποχη απο ολα τα γαλακτοκομικα. ισως αυτο φταιει που αργει να κανει κακα το παιδακι μου

αχ....

χρυσανθη μπραβο στον ακη! κ χαιρομαι που βοηθησα!

αναστασακο αφου γκρινιαζει μην την αφηνεις να την παιρνουν ολοι στα χερια. εσυ την ακους μετα.

χρυσανθη εσυ εχεις μιλησει στον ακη για τον κανονα του εσωρουχου? οτι μπορουν να τον αγγιζουν αλλοι ανθρωποι σε ολα τα σημεια εκτος απο αυτα που ειναι κατω απο εσωρουχα?

post-9608-13873939158881_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα.....βροχερος καιρος σημερα,μας εκλεισε μεσα! :(

Η ψυχολογια στα πατωματα....ενα καρο δουλειες,γκρινια της μικρης....ουφ!Αμα αρχισει και για δοντια ο Θεος να μας λυπηθει! :? Ακομα δεν τα βλεπω πρησμενα τα ουλα της,εσας που ειμαστε κοντα στους μηνες βλεπετε κατι?

Μακαρονια σημερα,γρηγορα πραγματα.Εκανα και μια πιτουλα ευκολη,σας βαζω συνταγη....

3/4 νεροποτηρο χλιαρο νερο

1/4 νεροποτηρο λαδι

1/2 κ.γλ αλατι

1/4 κ.γλ σοδα μαγειρικη

αλευρι

πιπερι

Πρωτα βαζουμε τα υγρα ολα μαζι και μετα το αλευρι οσο παρει να γινει μια μαλακια ζυμη.Την χωριζουμε στα 2,απλωνουμε σε λαδωμενο ταψακι,γεμιζουμε οτι θελουμε και καλυπτουμε με ζυμη παλι απο πανω.Βαζουμε κομματακια φρεσκο βουτυρο και ψηνουμε σε μετριο φουρνο μεχρι να ψηθει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φιλες μου..τι κανετε?βολτισες,ε?

Μπηκα κι εγω μια στα γρηγορα..βλεπω πολλες απουσιες..

Αναστασακο,φαινεται ευκολη ζυμη..τι μπορεις να βαλεις ομως μεσα?εσυ τι εβαλες?χαλουμι σταφιδες δυοσμο κι αυγα λες να πηγαινει?

Τι μαγειρευουμε σημερα?εγω σκεφτομαι φακες για σημερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...