Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φθινοπωρινές και χειμωνιάτικες μανούλες 2011 Νο.4! Ελάτε!


Recommended Posts

Γειά σας! Έγραψα πριν και πάτησα κάτι λάθος και χάθηκε το ποστ μου...

Καλύτερα δεν είμαι, αλλά ούτε και χειρότερα πιστεύω.

Νάσια, πού χάθηκες βρε ψυχή;

Αγγελική, όχι βρε, δε θα είναι σπιτικά τα γλυκά! Από ζαχαροπλαστείο θα είναι! Σιγά μην καθίσω να φτιάξω σπιτικά κεράσματα για όλους. Θα φτιάξω όμως τα γλυκά που θα έχουμε επιδόρπιο στο κέντρο και θα μου φτιάξουν και οι διάφορες θείες και φίλες μερικά.

Λυδία, μην την κάνετε δικηγόρο βρε την εκπληξούλα! Κρίμα είναι! :P

Εύη, τι χάλια καιρός! Καλά, εμάς δεν είχε τόση ζέστη, γύρω στους 25 βαθμούς, αλλά το σπίτι είναι δροσερό, έτσι κανονικά με ζιπουνάκι-φορμάκι τον είχα. Εμείς δώσαμε γύρω στα 750 ευρώ ρεύμα για τέσσερις μήνες και είναι πολύ καλά. Έχω ακούσει κάτι τρελά για 1500 και 1700 ευρώ... Δυστυχώς έχουμε το πιο ακριβό ρεύμα της Ευρώπης.

Βάσω, γριπωμένη βγήκες απ' την κλινική;;; Απαπαπα!!! Είχες τους πόνους της καισαρικής, είχες τη φρίκη με το μωρό, και είχες και γρίππη;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 999
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εμένα η δική μου νομίζω ότι θα το ευχαριστηθεί το καλοκαίρι που θα είναι μόνο με το ζιπουνάκι. Νευριάζει πολύ όταν την ντύνω.

Στην αρχή είπαμε να μην κάψουμε πετρέλαιο και είχαμε μια σόμπα στη σαλοκουζίνα και ένα ηλεκτρικό καλοριφέρ στο δωμάτιο. 'Οταν όμως υπολογίσαμε πόσο θα μας έρθει το ηλεκτρικό τρελάθηκα. Και όντως κάψαμε ηλεκτρικό 1,5 μήνα και μας ήρθε 600 ευρώ το κοστούμι. Μετά είπα θα καίω πετρέλαιο τουλάχιστον να ζεσταίνεται όλο το σπίτι. Και εκεί δώσαμε άλλα 1500 ευρώ και δεν έχουμε τελειώσει ακόμα. Σκεφτείτε ότι πέρυσι κλείσαμε τα καλοριφέρ 15 Μαίου. Οπότε καλοκαίρι και πάλι καλοκαίρι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύη, ίσως τελικά να μην έχουμε το ακριβότερο ρεύμα σε όλη την Ευρώπη! Ίσως να το έχετε εσείς!

Κι εμείς είχαμε σόμπες στα υπνοδωμάτια και στο μπάνιο και ηλεκτρικό καλοριφέρ στο σαλόνι και συχνά το καλοριφέρ το είχαμε αναμμένο όλη τη μέρα σχεδόν και ολόκληρη τη νύχτα (για μερικές βδομάδες κοιμόμασταν εναλλάξ με τον Αντρίκο στο σαλόνι). Για να είμαι ειλικρινής, περίμενα να έρθει τουλάχιστον 500 ευρώ, έτσι ανέπνευσα με ανακούφιση μόλις είδα τα 392 ευρώ στο λογαριασμό του διμήνου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας......πολυ βροχη μωρε,τι καιρος παλι....αλλα θα ανοιξει συντομα ευτυχως.

Κι εμεις το πετρελαιο φετος πηγε συννεφο με την μικρη....

ζεστο καφεδακι.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Αχ και μας εχει συννεφια!η μικρη μ αυτο τον παλιοκαιρο μου κανε λιγες μυξουλες!της εβαλα ορο και τις τραβηξα με το μηχανημα και ξεμπουκωσε το μαναρακι μου!σημερα εχουμε μηνιγενεθλια και ε μβολιο:-)

Αννα Μαρια ναι ειχα που ειχα τουςς πονους,βγηκα και γριππωμενη δεν θελω καν να τα θυμαμαι!

Εφη μου και μεις γεμισαμε με πετρελαιο τη θερμανση 2 φορες απο 800 ευρω και πληρωσαμε και 2διμηνιες απο 350 ευρω ηλεκτρικο!χαλια η κατασταση αλλα χαλαλι της μπεμπας!

Αγγελικουλα εξωτερικες δουλιτσες εχει το προγραμμα σημερα ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααααααααααααααα!!!!!!!!!!

Παρασκευή λα λα λα λα!!!!!!!

Λυδιάκι μου τι ωραία που μπορείς να παίρνεις και την εκπληξούλα σου στο γραφείο....από μικρή στα κόλπα!!!!

Τρέμε Κούγια, τρέμε Λυκουρέζο!!!!!!!!!!!!!

Χαρούμενα μηνογενέθλια!!!!!!!!

Βασούλα μου τι κάνει η μικρή μας Ιωάννα;;;

Το κάνατε το εμβολιάκι σας;;

Αγγελικούλα μου σε παιδεύει και εσένα ο Χαρούλης!!!! Ο δικός μου είναι ταρζανάκος αλλά ευτυχώς κάθεται στο καρότσι του και παιζει, και έτσι κάνω και τις δουλειες μου. φιλάκιααα

Εφούλα πότε είναι η δική σας βάπτιση;;;

Πάσχα στη μαμά διαβάζω, εμείς στο χωριό μας θα πάμε...Ελασσόνα.

Νασιούλα θα μπω στην ομάδα να διαβάσω.............ωχχχχχχχχχ, άντε πάλι....

Άννα Μαρία φιλιά στον Αντρίκο σου.

εμείς τώρα θα φάμε φρουτόκρεμα και μετά βουρρρρρρρρρρρρρρρ έξωωωωωωωωωω!!!!!!!!!

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλημερα κουκλιτσες και μωρακια!!!σας γραφω απο το γραφειο τωρα.

λοιπον, τα νεα μας¨΄κατεβηκα αθηνα τεταρτη μεσημερι και το απογευμα ειχαμε κανονισει με τον αντρα μου ραντεβου με 2 κοπελες που κανουν τα της βαπτισης για να τα δουμε απο κοντα και να παρουμε προσφορες.η μια ειναι when mina creates (xυπηστε το στο google να δειτε τις δημιουργιες της.κανει πολυ ομορφα πραγματα) και η αλλη εχει καταστημα που λεγεται ζαχαροσπιτο.ειναι ζαχαροπλαστειο και αναλαμβανει και οργανωση βαπτισεων.θα μας στειλουν και οι 2 προσφορες γι αυτα που ζητησαμε και θα αποφασισουμε τι θα κανουμε.η μια μαλιστα θα μας στειλει και στο σπιτι τη Μ δευτερα δειγματα!!!θα σας βαλω φωτο οταν τα λαβω.

το βραδακι βγηκαμε για φαγητο με φιλους σε ενα πολυ ομορφο μαγαζακι στη ν ερυθραια, ηπιαμε φαγαμε(δε χαλασα πολυ τη διατροφη) και περασαμε τελεια!!!το ειχα πολλη αναγκη!!!

α δε σας ειπα, τα κιλα τα εχασα ολα πια, αλλα συνεχιζω τη διατροφη και γενικα θα ειναι τροπος ζωης, οπως ετρωγα εξαλλου και πριν την εγκυμοσυνη!!!

πηγα και βολτα στο mall μηπως εβρισκα κανενα ρουχο, γιατι βαπτιζει το γιο της η αδερφη του αντρα μου τη 2η μερα του πασχα και θελω να βαλω κατι ομορφο για να σκασουν οι βρωμες(ξερετε ποιες)!!!

τι να σχολιασω τωρα!!!αννα μαρια, τελεια ακουγονται τα γλυκα σας!!!!πυρετωδεις προετοιμασιες, ε???ποτε βαπτιζετε εσεις???πολυ καλα κανετε και τα κανετε μονοι σας λαμπαδες κτλ γιατι ειναι πανακριβα!!!ελεος!!!

μαρακι-γιωτακι μου χαιρομαι που ειναι καλα ο μπαμπας σου!!!τι κανει το μικρουλι σας???

νασιουκο μου, θα μπω να διαβασω συνταγουλα πασχαλινη!!!

εφακι,κι εμεις τα ιδια με ρευμα και πετρελαιο αλλα τα μωρακια μας να ειναι καλα!!!!

η γιωτα η γνησια που ειναι???εχει πααααρα πολυ καιρο να μπει....λυδιακι πως θα την πειτε τελικα τη μικρουλα δικηγορινα???

αναστασακι κι εμενα η δαναη δεν ειναι και απο τα πιο ησυχα παιδακια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βανεσακι υπεροχα πραγματα καλε κανουν αυτοι.....μου αρεσε και η ιδεα με τις πεταλουδες....και cup cakes αντι για γλυκακια κλασικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Να σας ρωτήσω: εσείς τη Μεγάλη Βδομάδα θα πηγαίνετε με τα μωρά σας εκκλησία; Στην Ανάσταση θα τα πάρετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννα μαρια μου, δε νομιζω εγω να την παρω εκκλησια, γιατι στα 5 λεπτα θα αναγκαστουμε να φυγουμε!!!!δεν καθεται ησυχη και θα ενοχλουμε και τον κοσμο!!!για την ανασταση ουτε λογος αφου η δαναη κοιμαται απο τις 7.30 ως το πρωι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ μια φορά τον πήγα εκκλησία και ήταν αφάνταστα ήσυχος!

Τώρα που το λες, κι εμάς συνήθως κοιμάται εκείνη την ώρα ή μάλλον, κατά τις εντεκάμιση με δωδεκάμιση ξυπνά τελευταία φορά για να φάει. Μόνο χτες βράδι έκανε νούμερα, δεν ξύπνησε καθόλου όλο το απόγευμα, και ξύπνησε κατά τις εννιάμιση που γύρισα εγώ. Έφαγε και μετά δεν κοιμόταν. Κατά τις δώδεκα τον ξανατάισα και αποκοιμήθηκε μέχρι τις οκτώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια ΜΗ ΒΑΡΑΣ ΡΕ!! :lol::lol: Ετσι μου ειπαν!Στην Ανασταση που να την παρω,θα ακουγεται παραπανω απο τις καμπανες!!! :lol: Του χρονου με υγεια θα ειναι 1,5 χρονων,θα την παρω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:P:P:P:P κορίτσια καλησπέρα....σας ευχαριστώ πολύ για τις γλυκές ευχές σας,,,,....πολλά τρυφερά χαδάκια στα κουκλάκια σας...:))))

η εκπληξούλα μας δικηγορίνα..???.... :lol::lol::lol::lol::lol: ....έτσι όπως πάει το πράγμα αυτό ειναι το μόνο σίγουρο.... :lol::lol::lol::lol: ...έχει μάθει τα κατατόπια από τώρα....χααχαχααα.... :lol::lol::lol::lol: .....

το όνομα της μκρής μας το επέλεξε ο αντρούλης μου....και μου άρεσε πολύ.......εκπληξούλα......... :P:P:P:P .......λίγο έμεινε για να την φωνάζουμε ....:))))....

στις 17:00 πάμε για εμβόλιο......ωχχχχχ...Βασούλα μου......χαρούμενα μηνογενέθλια.....και με το καλό το εμβολιάκι της μικρής σου...:))))....

σας φιλώ όλες γλυκά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα Μαρία εγώ θα την πάρω μαζί μου στην ακολουθία του νυμφίου.....για Μεγάλη εβδομάδα μόνο την Μ.Τετάρτη στο Άγιο Ευχέλαιο θα την πάρω.....όσο για την Ανάσταση εκείνη την ώρα κάνει νάνι... :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΤΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΜΕΙΣ ΚΑΛΑ ΕΔΩ ΣΠΙΤΙ ΕΙΧΑΜΕ ΒΓΕΙ ΚΑΜΙΑ ΩΡΑ ΓΙΑ ΠΕΡΙΠΑΤΟ Κ ΓΥΡΙΣΑΜΕ ΞΑΝΑΧΑΘΗΚΑ ΓΙΑΤΙ ΤΡΕΧΩ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΒΑΦΤΙΣΗΣ ΕΤΟΙΜΑΣΑΜΕ ΤΑ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΑ Κ ΚΛΕΙΣΑΜΕ Κ ΦΩΤΟΓΡΑΦΟ.

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΤΙΝ ΜΕΓΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΠΑΜΕ ΕΚΛΗΣΙΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΙΝ ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΟΥΤΕ ΛΟΓΟΣ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΚΑΤΣΕΙ ΘΑ ΚΛΑΙΕΙ ΚΛΠ.

ΟΠΩΣ ΛΛΕΙ Κ Η ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΤΩΡΑ.

ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ Κ ΤΑ ΝΙΝΑΚΙΑ ΤΟΥΣ!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φιλες μου..τι κανετε?περι εκκλησιασμου ο λογος λοιπον..καλα ρε κοριτσια..τα μεγαλα πνευματα συναντωνται παλι..

Κι εγω σημερα σκεφτομουν να σας ρωτησω..

Εμεις πηγαμε το απογευμα στον Αγιο Φανουριο ..πρωτη φορα πηγα μονη μου με το μωρο εκκλησια..το ειδε σαν παιχνιδι σρην αρχη ο μικρος, χτυπουσε να καθισματα,μετα εβλεπε τριγυρω..στο τελος κουραστικε και ξεκινησε να μυ τραβαει τα μαλλια και γκρινιαζε..εφυγα πριν τελειωσει η λειτουργεια..

Μεγαλη βδομαδα θα πηγαινω στην εκκλησια του χωριου που ειναι εδω κοντα..θα ξαναδοκιμασω να τον παρω μαζι μου..

Για ανασταση (αν ειμαι κυπρο) πηγαινουμε παλι σε μια μικρη εκκλησια του χωριου αλλα γινεται κι εκει χαμος με κροτιδες κτλ..και φετος με το μωρο δεν θα παω..οχι ομως επειδη κοιμαται αλλα επειδη θα τρομαξει με τοση φασαρια..εγω και περυσι που ημουν εγκυος στο αυτοκινητο εκανα ανασταση..

Αννα μαρια εσυ οταν τον πηρες εκκλησια τον ειχες πανω σου τν αντρικο?

Μυριαμακι,ετοιμασιες ε?πως θα το βαφτισετε το αγορακι σας?

Loveu,καλως ηρθες..να σου ζησει το μωρακι σου..ελπιζουμε κι εμεις να τα λεμε..

Λυδιακι παλι εκπληξουλα,ε?!

Βασουλα,χαρουμενα μηνογεννεθλια!

Γιωτακι,φιλια στον θανουλη..

Αναστασακι εσυ γιορταζεις το πασχα η της Αγιας Αναστασιας?

Βανεσσακι,περιμενουμε φωτο..

Αυτα..ειναι καμια εδω?μπα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, εγώ δεν έχω πάρει κάποια απόφαση για την εκκλησία. Λέω να πηγαίνω και να τον παίρνω. Στην παλιά μου ενορία υπάρχει ένα δωμάτιο μέσα στην εκκλησία που τώρα έχει γίνει παρεκκλήσι. Εκεί πηγαίνουν μαμάδες με μωρά και κάθονται. Έχει λίγο φασαρία, αλλά νομίζω είναι ιδανικό για την περίπτωσή μου! Θα μπορώ και να τον θηλάζω λογικά, θα κάθομαι στο βάθος στη γωνία και θα τον θηλάζω σκεπασμένο με μια πάνα. Αν χρειαστεί βέβαια.

Δε θα πηγαίνουμε, όμως, από την αρχή μέχρι το τέλος, γιατί είναι και πολλές οι ώρες.

Αγγελική, ναι, πάνω μου τον είχα, αλλά τη Μεγάλη Βδομάδα ίσως να παίρνω και το σλινγκ. Για καρότσι χλωμό, για μένα είναι πολλή ταλαιπωρία.

loveu καλώς όρισες! Μας πετυχαίνεις σε φάση που είμαστε λίγο πεσμένες ως γκρουπάκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όσο για την Ανάσταση, το σκέφτομαι... Ο άντρας μου λέει να πάμε, αλλά είμαστε υπό σκέψη. Το αν θα κοιμάται ο μικρός με προβληματίζει και το αν θα κάνει κρύο. Να τον σηκώσω, δηλαδή απ' το κρεβάτι του, ζεστό-ζεστό και να τον βγάλω έξω, το φοβάμαι λίγο...

Αγγελική, για ποιο λόγο έκανες ανάσταση στο αυτοκίνητο;

Εμείς πέρσι, επειδή δεν ήθελα να στριμώχνομαι μες στον κόσμο και να κάθομαι όρθια πολλή ώρα, απλά μείναμε μέσα στην εκκλησία, δε βγήκαμε έξω για την ανάσταση. Μια χαρά ακούγαμε και μέσα, αφού είχαν μεγάφωνα, και είδαμε και το "Άρατε πύλας", ένα πολύ ωραίο έθιμο. Είναι και οι κροτίδες, βέβαια, μιλάμε έχει καταντήσει αηδία αυτό το βλακώδες "έθιμο".

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!

ζοριζομαι με τις ετοιμασιες για το αυριανο παρτυ!

εκανα κ ζαχαροπαστα κ εβριζα συνεχεια :evil: τα μπρατσα μου ακομα δεν τα νιωθω κ ο αναστασης εμαθε καινουριες λεξεις :oops:

του αρεσε πολυ η τουρτα του! λεει οτι ειναι ουαου σουπερ η καλυτερη :lol::lol::lol:

κ αυριο εχω ενα σωρο πραγματα να κανω...

θα σας βαλω κ φωτο στην ομαδα ;)

για την ανασταση που λετε περσυ ειχαμε παει με τον ανασταση κ ηταν πολυ ωραια!

τον μικρο δε θα τον παρουμε, γιατι θα φοβηθει. ειχαμε παει πριν λιγες μερες για μπουλινγκ κ ειχε τρομαξει τοσο πολυ απο τον θορυβο κ δε σταματησε να κλαιει.. ο μικρουλης μου που δεν ειναι πολυ γκρινιαρης, ειχα στεναχωρεθει πολυ

σας φιλω ολες! ειμαι κομματια κ δε σχολιαζω παραπανω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια

loveu καλως ηρθες.....πιο ειναι το ονομα σου?Να χαιρεσαι το μωρακι σου,ειμαστε ομορφη παρεα αλλα λιγο σκορπισαμε...δουλειες,βαφτησια,καταλαβαινεις....

Την Ανασταση γιορταζω αλλα και της Αγιας Αναστασιας δεχομαι ευχες!Σημερα μια βολτουλα επιβαλλεται!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...