Μετάβαση σε περιεχόμενο

ερχοντε τα φθινοπωρινοχειμωνιατικα μωρακια 2012!!!!!!


Recommended Posts

ενα κοπλιμεντο ακουσα απο καπου προς το προσωπο μουυυυυυ? ;;);;);;);;);;);;);;);;):D απο το αντζακιι? :x ευχαριστω πολυ πολυυυυυυυυυυ :x

Σωσω καλως ηρθες στα μερη μας, εμεις οντως εχουμε συστηθει, ειμαι η Μαρια και περιμενω το 4ο παιδακι μας! με το καλο και εσυ το νινι και να χαιρεσαι το παιδακι σου!! θα σε βαλω στην λιστουλα!!

Ψαχνεις για φ.τ, ποτε ηταν η καισαρικη σου? τι λεει η ερευνα που εχεις κανει, θα σου δωσουν το οκ?

crazymummy, καλη διαμονη στο καινουριο σας σπιτι, welcome back, σε βαζω στην λιστουλα μας :D

Ειρηνακι μου, τι καλα τα νεα σας? και τελικα περιμενετε και μπουμπου?ΤΕΛΕΙΑΑ

[smilie=angel1.gif] Οσο για την καταπληκτικη σου συγγενη το μονο που θα σου πω ειναι απο το ενα αυτι να σου μπαινουν απο το αλλο να σου βγαινιυν! φυσικα και δεν ειναι σοβαρα αυτα τα πραγματα που λεει? μα ειναι λογικο πρωπαντων να θες το κακο για το μωρακι σου, επειδη ειναι κοριτσακι τελικα? ειμαι σιγουρη οτι το αγαπας και θα συνεχισεις να το αγαπας ειτε εχει τσουτσουνακι, ειτε εχει πιπι

Βασιλική εγω πιστευω να συμβουλευτεις και την γιατρο σου, και πανω απο ολα ειναι μεν δικια σου αποφαση αλλα να λαβεις υποψην σου και το τι σου εχουνε πει, ελπιζω να παρεις σωστη αποφαση!! τα φιλια μου στο κοιλουμπινιι!!!

Λοιπον εγω δεν εχω καποιο ιδιαιτερο νεο, ο μικρος κοιμαται, και τωρα κοιμηθηκε και η κατερινουλαα! ο μεγαλος βλεπει dvd!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 877
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αχ αυτοι οι συγγενεις....ολα τα ξερουν....κ σε ολα θελουν να εχουν λογο!!! ασε μας βρε Ειρηνη που καθεσαι κ τους δινεις κ σημασια. ζουμε μια απ'τις καλυτερες στιγμες της ζωης μας. μην καθεσαι κ χαλιεσαι με το τι λεει ο καθενας. φυσικα κ το αγαπας το μωρακι σου κ ειναι οτι πιο πολυτιμο εχεις.

crazy mummy καλωσηρθες κ παλι στην παρεα. με γεια το σπιτι!!!

γεια σου κ σενα σωσω, καλωσηρθες...

εγω κοριτσια 8 Ιουνιου εχω την β' επιπεδου. περιμενω πως κ πως να μαθω το φυλο του μωρου μας. αντε να δουμε κιολας τι θα γινει με τον Οκτωβρη....θα τον μπλεδισω εντελως ή θα βαλω τη ροζ πιτσιλια που του λειπει? :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα αποτελεσματα δημητρουλα μου, 8 ιουνιου εχει γεννεθλια η καλυτερη μου φιλη! :D

να δουμε τι θα γινει με σας κυρια κιντερ εκπληξη, εγω ψηφιζω κοριτσακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααα ηθελα να σας ρωτησω κ κατι αλλο. εδω κ ενα μηνα βαζω μια κρεμα προληπτικα για ραγαδες. μου την συνεστησε η γιατρος. κ πως παω σημερα να δω τα συστατικα...βλεπω οτι εχει 4 paraben μεσα. κ υποτιθεται οτι ειναι ειδικη για εγκυμοσυνη. ξερει καμια τι γινεται με τα paraben? λετε να επηρρεαζει το εμβρυο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι από μένα, ελπίζω όλες οι κοιλούμπες (που λέει και ο άντρας μου) να είναι καλά! Σωσώ καλωσήρθες!

Βασιλική μου τον ίδιο ενδοιασμό είχα και γω με την άμνιο, αλλά τελικά χαίρομαι που την έκανα. Είναι πολύ λιγότερο δυσάρεστη απ’ ότι φανταζόμουν (παρότι αυτό ήταν το τελευταίο που με ένοιαζε). Θα σου πω απλά ότι και ο δικός μου γιατρός ήταν της γνώμης ότι, εφόσον γίνει από εξειδικευμένο γιατρό η περίπτωση να πάει κάτι στραβά ουσιαστικά εξαλείφεται. Για όποια λεπτομέρεια θέλεις στείλε μου μήνυμα.

Ειρήνη μην ακούς κανέναν, οι άνθρωποι που πιστεύουν ότι μπορεί μια μανούλα ν’ αγαπάει λιγότερο ή περισσότερο το μωρό της για οποιονδήποτε λόγο συμπεριλαμβανομένου του φύλου, είναι απλά άνθρωποι που οι ίδιοι είναι αρκετά εγωκεντρικοί ώστε να λειτουργούν έτσι. Δεν αξίζει να ασχολείσαι με τις μικρότητες του καθενός [smilie=angryfire.gif] , έχεις κάτι πολύ σημαντικότερο στην κοιλίτσα σου να ασχοληθείς :-! !!!

Marie μου να παρακαλέσω να προσθέσεις και για μένα μια γαλάζια ΠΗΤ 10/09 :oops: ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρια το τετσαρτο;;;πας καλα;;χαχα!!ειμαι και λιγο χωρατατζου..χαρα στο κουραγιο σου πραγματικα!!

απιστευτο!!

το παραμπεν καλο ειναι να το αποφευγεις για σενα!!!

υποτιθεται οτι εχουν αξαλειφθει αυτα!!δε ξερω!!εχω εχω παρει μια τηες βελεντα και πρςοτο παρον καθεται σοτ ραφακι..

καθοτι κορμαρα και δεν εχω ουτε 1 ραγαδα!!

χαχα

εκανα αυχενικη εχθες..ολα καλα..

φυλο δε θελουμε να μαθουμε..

σαν το πρωτο..

εκπληξη!!

δεν αναλαμβανει κανεις φυσιολογικο μετα απο καισαρικη στο ηρακλειο..οποτε..μαλλον ξανα κοπτικη ραπτικη!

στη θεσ νικη υπαροχυν και μαλιστα πολυ καλοι αλλα δε παω ρε παιδια με 1 παλιο και 1 καινουργιο..πακετο..

απο θεσ νικη ειμαι εγω και μενω ηρακλειο..

εσεις;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια ευχαριστω για τις συμβουλες και τη συμπαρασταση. Ο συγκεκριμενος γιατρος ειναι κορυφαιος, αλλα υπαρχουν πολλοι καλοι γιατροι που θα μπορουσα να απευθυνθω. Θα περιμενω και τα αποτελεσματα του PappA και τη συνολικη εκτιμηση και θα το σκεφτω ξανα την αλλη εβδομαδα. Αν και ουσιαστικα δεν υπαρχει τιποτα να σκεφτω, πρεπει να την κανω!!! Τι στο καλο, τοσες και τοσες γυναικες την εκαναν, σ'εμενα θα παει στραβα; Θετικη σκεψη. Ειπαμε αυτο το μωρακι ηρθε για να μεινει και να με κανει μανουλα!! Φιλια σε ολες σας.

Λποιπον απ'το πρωι ακουω Mozart στο You Tube για να χαλαρωσω!!! Ωραια μουσικη! Αλλες προτασεις; Κανενα CD καταλληλο για εγκυους;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασσιλική μου έτσι σε θέλω να παίρνεις τα πάνω σου!!! Θετική σκέψη, αυτό να σκέφτεσαι μόνο! Συγκέντρωσε τα αποτελέσματά σου και μίλησε με τη γιατρό σου. Αυτή θα σε καθοδηγήσει. Να μη μου στεναχωριέσαι όμως, αυτό θέλω μόνο! Τα έχουμε πει και παλιότερα και πίστεψέ με καταλαβαίνω το άγχος σου, απλά προσπάθησε να το αποβάλεις και να δεις που όλα θα πάνε καλά!

Σωσώ καλώς ήρθες και με το καλό το μωράκι-έκπληξη!! Γερό να είναι!

Δημητρούλα θα κάνουμε υπομονή λίγες μέρες μέχρι να μάθουμε τι χρώμα θα έχει ο Οκτώβρης τελικά. Για τα parabens που έλεγες, κι εγώ κάπου διάβασα ότι είχε μέσα, αλλά δεν θυμάμαι που.... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ...

καλως ηρθες σωσω...τι κανετε κοριτσια?πως ειστε? εγω περιμενω να δω το μωρο μου...και ισως να αρχισει να παιρνει χρωμα και ο νοεμβριος...να αρχισω να διαλεγω επιπλακια για να μπουν στην παραγωγη.αν ξεκινησουμε τωρα μεχρι τον σεπτεμβριο να στολιζονται στο δωματιο...ειμαι πολυ τυχερη σ'αυτο...γιατι μπορει και μου φτιαχνει ο βασιλης οτι μ'αρεσει απο επιπλα...

ρε κοριτσια τι ανχος ειναι αυτο?μολις κοντευει ο καιρος να παω στο γιατρο δεν ειμαι καλα..κατι με πιανει και τρελενομαι και κλαιω...τι τρελα ειναι αυτη?τι πανικος?νομιζω οτι κατι θα μου πει για το μωρακι οτι δεν θα ειναι καλα...ετσι εκανα και στην αυχενικη και μολις το ειδα να μας χαιρεταει δεν μπορουσα να κρατηθω απο τα γελια...εεεεε ρεεεεε....τι κανουν οι ορμονες?????? :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

Η πρωινή βροχούλα ήταν σαν 5 σταγόνες!!Βγήκε ήλιος πάλι!!

Λοιπόν χτες πήγα στο φαρμακείο..πήρα γαλάκτωμα σώματος της Bepanthol και μιλώντας με την φαρμακοποιό μου έδωσε μια κρέμα Fissan Mama για τις ραγάδες...2 paraben μέσα..μα είναι δυνατόν;της Fissan;Κι εγω πήρα της Bepanthol γαλάκτωμα σώματος επίτηδες και θα βάζω στην κοιλιά την άλλην;Πόσο κίνδυνο εμπεριέχει για το έμβρυο;Ή μας έχει τρελλάνει η παρα/υπερ-πληροφόρηση που έχουμε;

Το πρωι στη φάση που έχεις ξυπνήσει..τα μάτια δεν έχουν ανοίξει ακόμα αλλά αντιλαμβάνεσαι τους ήχους απο το περιβάλλον..σ'εκείνη την φάση λοιπόν βάζω το χέρι στην κοιλιά (ήμουν ανάσκελα) και πιάνω αριστερά του αφαλού ένα πολύ σκληρό σημείο ενω απο δεξιά ήταν ναι μεν σκληρό αλλά όχι τόσο...λέτε να ήταν το μωρό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κορτσαρες... :D

κελλυ υπομονη...δεν ξερω τι να πω...σκεψου τα μωρακια σου...συμπτωματα ειναι και θα περασουν σε λιγες εβδομαδες λογικα...

ντιαζ τι ειναι αυτο?παλι θα δωσουμε αιμα?σουρωτηρια μας εχουν καταντησει πια... :lol: αλλα αφου ειναι για τα μωρακια μας χαλαλι...

κοριτσια στην αρχη ειχα προβλημα, μαγκωνε το αριστερο μου ποδι και δεν μπορουσα να κουνηθω..πονουσε τοσο πολυ..ειχε καρατησει ενα μηνα...ειχα ρωτησει την γιατρο μου αν ειναι απο την εγκυμοσυνη και μου ειπε οτι εχω προβλημα με την μεση μου..τωρα εχει 2-3 μερες που με εχει πιασει παλι...ουτε πλευρο στον υπνο μου δεν μπορω να αλλαξω και ξυπναω απο τον πονο...εχει συμβει σε σας?εχετε καμια ιδεα για να μη ποναω τοσο?μηπως φταιει ο καιρος?

ιωαννα μου πολυ σωστα σου ειπε η γιατρος σου....καλο θα ειναι μετα την γεννα να πας για μαγνητικη μαλλον εχεις δισκοκοιλες...εγω εχω 3 στην μεση...κατα διαστηματα υποφερω....πριν την ελενα ημουνα 1,5 μηνα στο κραββατι με φρικτους πονους....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαιρεται και απο μας...

καλα εμεις..εδω ο καιρος μουντος..αλλα οχι βροχερος..

ευτυχως!!

ρε κοριτσια να σας ρωτησω..καθε ποτε κανετε υπερηχο;;η δικια μου κανει καθε 2 βδομαδες και με εχει σπασει τλιγο τα νευρα..

δε θελω να πηγαινω τοσο συχνα!!

πρεπει να της πω ευγενικα να μου το αριαωσει.μα δεν ειναι υπερβολη;;

παιδια να ξερετε ακομα δε θυμαμαι τι ειπα ποια..αλλα σιγα σιγα θα τα θυμαμαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχα :D:D Σωσω μου γελαω γιατι εγω εχω ακριβως το αντιθετο προβλημα. μου βαζει ραντεβου καθε 1,5 μηνα. εχει τυχει να περασει κ 2μηνο. :? κ σκαω καθε φορα μεχρι να δω οτι ολα ειναι καλα. τωρα τι να σου πω...νομιζω οτι το καλυτερο ειναι να πηγαινεις 1 φορα το μηνα, τουλαχιστον μεχρι κ το δευτερο τριμηνο. αλλωστε δεν σου λεει κ τιποτε καινουργιο. απλα βλεπεις την εξελιξη του εμβρυου. παντως καθε 2 βδομαδες το θεωρω υπερβολη. ασε που πληρωνεις κ ποσα λεφτα φανταζομαι στην καθε επισκεψη, ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και πάλι μανούλες!

Χάθηκα λίγες μέρες και τώρα βρίκα χρόνο να σας διαβάσω! Καταρχήν χάρηκα πολύ με τα νέα της Miss Yakinthos!

Εμείς κάναμε το β-επιπέδου και επιβεβαιώθηκαν οι πρώτες υποψίες........έχουμε γιο!!!! Είμαστε λίγο πάνω από μισό κιλό και είμααστε κομπλέ, χεράκια, ποδαράκια, δαχτυλάκια και...... πουλάκι ;);) .

Κορίτσια ποιες έχουν κάνει την καμπύλη ζαχάρου?? Εϊναι τόσο αηδιαστική όσο μου λένε?? Την έχω προσεχώς και έχω αγχωθεί.

Εγώ ξεκίνησα και τα μπανάκια με τις ευλογίες του γιατρού μου. Με είχαν αγχώσει ότι δεν θα μου επιτρέψει αλλά τελικά δεν έχει πρόβλημα αρκεί να μην κάθομαι στον ήλιο και να αλλάζω μαγιό. Α! και προτιμάει όχι σε παραλίες της Αττικής. Μήπως ξέρετε τα μαγιώ εγκυμοσύνης τί διαφορά έχουν από τα κανονικά μαγιώ. Εχω το περσινό μου μαγιουδάκι που μου κάνει και έλεγα να μην πάρω ακόμα καινούριο, αλλά αν προσφέρουν καμία επιπλέον προστασία να ξαμωλυθώ να αγοράσω ένα.

Φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελεανα μην γινεσαι θυμα καταναλωτισμου..πλακα κανω..απλα δε ξερω τι διαφορα εχουν..παντως εχουν σιγουρα στη τιμη..περνε το μαγιω σου το σκετγνο και αλλαζε..

και ολα καλα..

εγω ετσι εκανα..

η κσμπυλη ζαχαρου δεν ειναι αηδιαστικη ρε παιδια..για μενα τουλαχιστον..

δε ξερω.11

δημητρουλα δε πληρωνω..ειναι φιλη..

και θα μου παρει 1 και ακλη αστο τελος αλλα οχι πολλα λεφτα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!!!

Ελεάνα ζηλέυω!!!Εμένα ο γιατρός μου είπε μέχρι τον Ιούλη να μη μπω!!!!γγκκκρρρρρρρρρρρ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!κι έχω τόση λαχτάρα για μπάνιο στη θάλασσα....για μαγιώ επειδή ψαχνόμουν κι εγω...μάλλον θα πάω να πάρω 2 μεγαλύτερο νούμερο όμως (το στήθος είναι αστα.....)και θα βολευτώ...

Εγώ για υπέρηχο και τακτικό έλεγχο 1 φορά το μήνα..επ'ακριβώς στις 5 εβδομάδες..αυτό που μ'ενοχλεί λιγάκι είναι οτι δεν πολυ-αναλύει..τελοσπάντων...επίσκεψη παίρνει κάθε φορά,βέβαια και μας είπε 1500 ευρώ (μαύρα κι άραχνα) για τη γέννα..δε φταίει κανείς εγω που ενω ήθελα να γεννήσω σπίτι είπα να μην τους έρθει ταμπλάς οκογενειακώς και να πάω στο ΑΤΤΙΚΟ,που είναι και πολύ κοντά στο σπίτι μας....

Β' επιπέδου εγω έχω στις 12/6...πλησιάζουν οι μέρες να πάω να δω το παιδί ελπίζω να μας βγάλουν έγχρωμη φωτό αυτή τη φορά...και 3D να το χαζεύω το μικρό μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σωσώ καλωσήρθες!!!!! Αν κρίνω από το τικεράκι...κάποιος έχει γενέθλια;;;;;;;;;; Χρόνια σας πολλά και χαρούμενα!!!!!

Ελεάνα τα μαγιώ για εγκύους είναι ολόσωμα και πανάκριβα.....και εγώ θα επιλέξω οικονομικά μπικίνι 1-2-3.......μεγέθη μεγαλύτερα από το κανονικό γιατί πρέπει και να τα αλλάζουμε κατευθείαν μόλις βγαίνουμε από το νερό!

Καμπύλη σακχάρου δεν έχω κάνει ακόμη, αλλά γιατί να αγχωθείς;;;;;; Και αηδιαστικό να είναι...μία εξέταση είναι και θα περάσει.......

Ειρηνάκι γιατί ο γιατρός σου είπε να μην μπεις έως τον Ιούλιο;;;;; Λόγω θερμοκρασίας νερού ή για άλλο λόγο;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορτσαρες....εχω νεα!

αντε καλε που θα βαλουμε ολοσωμα μαγιω...τι ειμαστε?γιαγιαδες? :lol:

κα τωρα τα νεα....η πητ εγινε 31/10/2012...οκτωβριο δηλαδη..να με αλλαξετε στη λιστα...και το καλυτερο?απο αλλου το περιμενατε το ροζ και απο αλλου σας ηρθε... :lol:

ενας κοριτσαρος ΝΑ...!!! 349 γραμμαρια και μπουτου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ιωαννα...30 οκτ γεννησα τη μικρη μου..

καλε ξεχασα να αλλαξω τικερακι..κοντευει 3 η μικρη..αλλα βαριεμαι να το κανω!

χαχα!!

αληθεια ηθελες να γεννησεις σπιτι;;

α καλα πας και συ!!

ρε παιδια σορυ που θα το πω αλλα επικυνδυνο..δε ξερω..νοσηλευτρια ειμαι και ...δε ξερω!!

το φοβαμι αυτο!!

θελει θαρρος!!

καλε οχι ολοσωμο μαγιω!!με τιποτα..

τα παχη μας τα καλη μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα πανεμορφες μελλουσες μανουλες και οχι μονο τι κανετε?

εχω μια βδομαδα να μπω αλλα τωρα σας διαβαζω και θα σχολιωσω τα πανταααααααααααααα ελπιζω να τα καταφερω αν ξεχασω κατι συγχωρεστε με

maria1984 μπραβο για τα καλα αποτελεσματα στην β επιπεδου και που η ζουζουνιτσα σου ειναι μια χαρα

βεβαια να πω οτι η χαρα μου ειναι απεριγραπτη που το υακινθακι μας και παλι εμφανιστηκε και που ειναι καλα και φυσικα που και η ζουζουνιτσα της ειναι μια χαρα αντε να μην μας ξαναφησεις ετσι αντε γιατι αντε

τα χρονια μου πολλα σε καθε ελενη και κωνσταντινο-α ντινα και παει λεγοντας αν και λιγο καθυστερημενα

ιωαννα μου με το καλο να δεις το μωρακι σου και γω αγορακια εβλεπα και τελικα εχω κοριτσακι τι να σου πω λογικα την αυχενικη εννοεις αυτη ειναι η πρωτη συμαντικη εξεταση και υπερηχος αλλα αφου λες οτι την εκανες τοτε απλα εναν υπερηχο θα κανεις δεν υπαρχει τωρα κατι αλλο να κανεις

δημητρουλα μου και γω στην αυχενικη δεν το ειδα η δεν μου το λεγανε μας εκανε κολπακια και κρυβοταν ουτε οταν ειχα παει στον γιατρο μου δεν μου ειπε και περασα το πασχα με την ανυπομονησια του τι θα ειναι και αν θα ειναι καλα και οταν εκανα την β επιπεουδου με το καλημερα μου ειπε οτι περιμενω κοριτσακι στην β επιπεδου θα δεις τι μωρακι εχεις γιατι κανουν ολες τις μετρησεις για να δουν αν ειναι καλα και φυσικα θα σου πουν και το αν ειναι αγορακι η κοριτσακι εισαι πολυ τυχερη που ειχε και εχεις πολυ ευκολη εγκυμοσυνη και γω στις 2 πρωτες μου ετσι ημουν και ειχα αγορακια τωρα η μικρη ζουζου με ταλαιπωρει χα χα χα αχ χα χα χα χα χα αλλα τι να κανω ολα τα υπομενωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

ειρηνη μου και συ με το καλο σου ευχομαι καταρχην πολυ χαιρομαι αλλο ενα κοριτσακι στην παρεα μας μην στεναχοριεσαι με τετοιες μικροπρεπιες ακου βλακειες ειναι ολα αυτα και γω ετσι εκανα ηθελα κοριτσακι και συνεχεια ελεγα ασε μην το σκεφτεαι μην το λες γιατι μπορει να εχω και αγορακι και μετα τι θα με παρει απο κατω η δεν θα το αγαπαωωωωωωωω?δεν σου κρυβω βεβαια οτι τρελλαθηκα απο την χαρα μου οταν τελικα μου ειπαν οτι εχω κοριτσακι την αληθεια μου θα την πω ηθελα πιο πολυ να ειναι κοριτσι βλεπετε εχω 2 αγορακια ηδηηηηηηηηηηηηηηηη τα οποια τα λατρευωωωωωω .........λοιπον μην ακους τιποτα και κανεναν αντε πια ο καθενας λεει το μακρυ και το κοντο του σε καταλαβαινω απολυτα γιατι ηθελες αγορακι το σκεφτοσασταν με τις καλυτερες προθεσεις αφηστε να λενεεεεεεεεεεεεεεεεε

kelly μου περνας δυσκολαααααααααααααααααα αλλα υπομονη εγω ειχα εμμετους μεχρι και τα τελη του 6 μηνα αστα να πανε και ειχα χασει 7 κιλακια -βεβαια στην δικια μου περιπτωση αυτο με το χασιμο των κιλων δεν με χαλασε καθολου-ευχομαι να εχεις ενα και ενα και να ειναι καλα πως θα ειναι μαγικο να εχεις 2 μωρακια στην κοιλιτσα σου και με μια γεννα να κανεις ενα και ενα περιμενουμε νεα σου εβγαλες και αιμα?πω πω περνας φρικη και ξαπλωμενη.............αλλα φανταζομαι οτι οι μανουλες με 2 μωρακια στην κοιλιτσα δεν περναν και λιγα σε γενικες γραμμες αρα εμεις να μην πολυ μιλαμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

diaz μου ευχομαι να σου εχει περασει ο πονος παντως συνηθως το εντερο ειναι για αρχιζει η δυσκυλιοτητα και ετσι εχεις διαφορα πονακιααααααααααααααααααα υπομονη θα περασει και αυτο

και γω εχω τον ιδιο πονο στον γοφο οταν καθομαι αρκετα και μετα παω να συκωθω χειροτερα και απο 80χρονη ειμαι εκεινη θα με προσπερναγε μεχρι εγω να κανω ενα βημααααααααααααα οσο γιαυτα που νιωθεις λογικα ειναι το μωρακι σου σιγα σιγα θα ειναι ολο και πιο εντονα απο την 17 βδομαδα μεχρι την 20 συνηθως εχεις αρχισει να καταλαβαινεις το μωρακι σου αντε εχεις να φας κλωτσιες αλλο πραγμα

Hτουλις μπραβο που ολα ειναι καλα και με σενα μην σε ανυσηχει που στον εβγαλε λλιγο πιο μικρο και μενα ο μικρος μου ηταν 2 βδομαδες πιο μικρος και αυτο γιατι λογικα η συλληψη εγινε πολυ πιο μετα απο οτι υπολογιζαμε και ετσι εβγαινε στις μετρισεις μικρουλης οταν ομως γεννησα και σκεψου στην 38 βδομαδα λογω καισαρικης γεννηθηκε 3100 μια χαρα γομαρακι αρα ολα καλα θα ειναι

οσο για διακοπες μπααααααααααααααα δεν μας βλεπω εγω βλεπεις γενναω αυγουστω που να παμε αφου 40ρησω δεν ξερω αλλα με 3 παιδακια θα δουμε χα χα χα χα χα χα

vassiliki μου ευχομαι ολα να ειναι καλα σου ειπε οτι πρεπει να κανεις οποσδηποτε αμιοπαρακεντιση ε?αν σου ειπε να την κανεις.............................ο γιατρος μας συνηθως ξερει παντως ταλαιπωρηθηκες στην αυχενικη τοση ωρααααααααααααα πω πω δεν πιαστηκες ?????αλλα τι να κανουμε ολα για τα μωρακια μας να παρεις βαθειες ανασες και να προσπαθησεις να σκεφτεσαι μονο το μωρακι σου να κανεις καλες και χαρουμενες σκεψεις αντε που θα πας και σε ψυχολογο ελεος ολα καλα θα πανε εδω ειμαστε και μεις

crazy mummy με το καλο να ερθει και το δικο σου μωρακι το χειμερινοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο και καλουζικο το νεο σας σπιτακιιι

Σωσω καλως ηρθες και συ στην παρεα μας και με το καλο το μωρακι σου ποσο καιρο πριν γεννησες το πρωτο σου παιδακι ?παιζει ρολο..........γενικα στην ελλαδα δυσκολα αναλαμβανουν μετα απο καισαρικη να κανουν φυσιολογικο δεν κραταει και η τομη και δεν θελουν να το ρισκαρουν αν τωρα εχουν περασει 5 χρονια ισως και να το εκαναν ετσι μου εχει πει ο δικος μου

Marie μου σε θαυμαζω ηδη με 3 παιδια και στην κοιλιτσα ειναι το 4ο και εχεις και χρονο και για μας τι ναπω για μενα εισαι ηρωιδα και πρωτυπο οπως βεβαια και η καθε μια εδω μεσα αλλα λιγο πιο πολυ εσυ γιατι θελει πολλα κουραγια να φερνεις βολτα σπιτι παιδια και να σαι και εγκυος εγω πολλες φορες απελπιζομαι και λεω εκει που μαζευω χαλια ολα παλι και φτου και απο την αρχη αλλααααααααααααααααα

ιωαννα μου και γω το παθαινω αυτο που λες και να πω οτι δεν εχω περασει και αλλες 2 εγκυμοσυνες αστα να πανε εχω αγχος πολυ πιο πολυ καθε φορα που ειναι να παω στον γιατρο μου και μου ερχεται παντα εμμετος απο το αγχος μετα ολα καλααααααααααααααααααααα χαζη μανα χα χα χα χαχα χα χα αχ

αντε και αλλο κοριτσακι μπραβο με το καλο εχουμε και γαμπρους και πολλες νυφες χι χι χι χι χι χι χι χι χι

τα δικα μας νεα καλα ειχα κατι συσπασουλες αλλα ο γιατρος μου μου ειπε ολα καλα βλεπετε μπηκα στον 7 πιαααααααααααααααααα εχω να κανω τωρα αρχες ιουνιου τις κλασικες εξετασεις και γυρωστις 15 να παω στον γιατρο μου να με δει και να κανονισουμε το ποτε θα κανω το doppler αν θημαμαι καλα καπου στην 30-32 βδομαδα ...... και φυσικα να μου γραψει και το χαρτι που θα δωσω στο ικα και μετα στην δουλεια για το ποτε θα γεννησω για να υπολογισουν το ποτε θα σταματησω η μπουμπου καλα ειναι λμε εχει ταραξει θα εχει μεγαλωσει και πιο πολυ και λογικα θα εχουμε ξεπερασει και το κιλο χι χι χι χι χι χι αλλα ολα αυτα θα τα δουμε σε λιγο αχ και γω εχω αρχισει να ψαχνω για διαφορα πραγματακι για την μικρη αλλα θα περιμενω τις εκπτωσεις γιατι πολλα λεφτακια δεν παιζουν και θελω να εχω και για την γεννα αυτα πιστευω οτι δεν ξεχασα καμοια σας σας φιλωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ραπανακι.....χειμμαρος!!

γεννησα πριν 3 χρονια περιπου..μετα τα 2 σε αναλαβανουν κανονικα..απλα δε το κανει κανεις γιατι φοβαται!!

τεσπα!!δε τους κατηγορω..συναδερφικοτητα βλεπεις..αχαχα...

καλε εσυ ραπανακι εισαι ρπροχωρημενη βδομαδα..σουπερ!!

ποτε σου δινουν πητ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και απο εμένα. Είμαι κι εγώ στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσω επιτέλους οτι περιμένω το πρώτο μου μωράκι στις 18 Νοεμβρίου το 2012.. Ελπίζω όλα να πάνε καλά σε όλες μας... Εσείς πως αισθάνεστε μέχρι στιγμής? Συμπτώματα? Γιατί εγώ δεν βλέπω ακόμη καμία αλλαγή πάνω μου. (εκτός απο τα τεράστια στήθη που απέκτησα ξαφνικά).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Elxi kalws irthes! :)

Egw apo symptwmata den eixa sxedon tipota...ektos apo ponakia stin arxh.Oute naytia oute zalades oute ypnilia... Isa - Isa turbo exw ginei!! :) Apo priksimata opws les ki esy,to stithos exei megalwsei arketa kai merika kilakia parapanw ta phra :) Kata t'alla den eixa tipota allo,To sporaki mou megalwnei kai einai super :)Kammia alli allagh.Apla opws ksereis kathe egkymosini einai diaforetiki gia kathe gynaika :)

Se filw kai sou eyxomai ta Kalytera!!!!! :)

xxxx K. %%-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όσον αφορά τα κιλά εγώ μέχρι στιγμής δεν έχω πάρει τίποτα. Όμως θα ήθελα να σε ρωτήσω κάτι άλλο που με απασχολεί, αν φυσικά ξέρεις κάτι. Χθές το βράδυ που πήγα τουαλέτα είδα ατι καφέ υγρά στο χαρτί. Πόνο δεν έχω καθόλου. Την γυναικολό μου την ενημέρωσα αμέσως και μου είπε να μείνω ξάπλα μια μέρα. Πιθανών να κουράστηκα λέει αλλά εφόσον δεν έχω πόνο ή αίμα δεν είναι τίποτα. Είχες εσύ κάτι παρόμοιο? Κοντεύω να τρελαθώ απο εκείνη την στιγμή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...