Μετάβαση σε περιεχόμενο

ερχοντε τα φθινοπωρινοχειμωνιατικα μωρακια 2012!!!!!!


Recommended Posts

γεια σας κοριτσια!πιστευω να ειστε ολες καλα.σας παρακολουθω συχνα αλλα δεν προλαβαινω παντα να γραφω.

ειρηνη αυτο που περιγραφεις ειναι το μωρο σου!εχω περιπου 10 μερες που το ενιωσα και γω.ισως να το ειχα νιωσει και νωριτερα αλλα δεν εδινα σημασια γιατι νομιζα οτι ειναι τα εντερα μου η χαζη :lol: οσο περνανε οι μερες ομως γινεται πιο εντονη η αισθηση.μεχρι που με ψιλοποναει μπορω να πω μερικες φορες.το ενιωσε και ο αντρας μου.εβαζε το χερι του για ωρα πανω στην κοιλια αλλα δεν καταλαβαινε τιποτα μεχρι που εριξε μια κλωτσια ο μικρος...αλλο πραμα! ειναι πολυ ωραιο συναισθημα ομως!μοναδικο!

miss_Yakinthos καταλαβα και γω οτι θελει πολυ προσοχη τωρα στην εγκυμοσυνη.δεν εχουμε τις ιδιες αντοχες με πριν.το τελευταιο διαστημα που εχω βελτιωθει απο τις αναγουλες και την ατονια αρχισα να κανω πραγματα που εκανα πριν,με τον ιδιο ρυθμο και χτες ημουν ετοιμη να πεσω κατω και γω! :cry: στην περιπτωση μου ισως να φταιει και ο αιματοκριτης μου που ειναι στο 33.δεν ξερω...

εντωμεταξυ εγω εχω αυτα τα πετρωματα που λετε ενω παιρνω και μαγνησιο.αυτο ειναι οι συσπασεις που λενε;δεν ποναω ομως.απλα πετρωνει η κοιλια,ποτε ολη,ποτε η μιση και μετα απο λιγο περναει.

αφηστε τι επαθα σημερα...ειχαμε παει σε ενα φιλικο ζευγαρι να ψησουμε.αυτοι εχουνε και ενα σκυλο (εμβολιασμενο) ο οποιος εφερνε βολτα στα ποδια μας.καποια στιγμη,υστερα απο ωρες συνειδητοποιω πως μεσα στο ποτηρι μου ηταν μια τριχα του σκυλου και κολυμπαγε!με επιασε πανικος αλλα δεν το εδειξα.πρεπει να πω πως εχω περασει το τοξοπλασμα αλλα δεν παυει να ειναι μια αναστατωση ολο αυτο.αν γνωριζει καμια κοπελα απο κατοικιδια ας με διαφωτισει γιατι το σκεφτομαι συνεχει.φοβαμαι μηπως κολλησω κανενα αλλο μικροβιο :?:

και τελος και κλεινω γιατι πολυ σας ζαλισα σημερα,σας αφησα το καλυτερο...εχτες μας τρακαρε με το αυτο κινητο του ενας βλαμμενος ο οποιος παραβιασε το στοπ και επεσε πανω μας με 60 χιλιομετρα και μαλιστα στην πορτα του συνοδηγου που καθομουν εγω!!!!φανταστειτε οτι καρφωθηκε πανω μας σχεδον καθετα!και λεω σχεδον γιατι τελευταια στιγμη προσπαθησε να το κοψει και ετσι γλυτωσα απο πολυ χειροτερα... αλλιως δεν ξερω πως θα μουν τωρα.το αυτοκινητο χαλια.ευτυχως δεν επαθα τιποτα και γω και το μωρο.το σοκ ομως μεγαλο.πηγα στο νοσοκομειο κατευθειαν και εκανα υπερηχο.το μωρο ηταν καλα αλλα πολυ υπερκινητικο.το ιδιο και ολο το βραδυ.λετε να τρομαξε το αγορακι μου απ το τρανταγμα η απλα ειναι πολυ ζωηρο; παντως δεν σταματουσε πουθενα και η γιατρος ειχε απελπιστει γιατι δεν μπορουσε να το δει. τι να πω...ο θεος μας φυλαξε!παντως να προσεχετε πολυ κοριτσια...κυκλοφορουν πολλοι ασυνειδητοι.και φανταστειτε οτι βγηκα μια βολτα στη γειτονια μου να παρω παγωτο γιατι ειχα μια λυγουρα βραδινη...μου βγηκε ξινο.

αυτα για αποψε!σας τα ειπα ολα μαζεμενα!παω να ξαπλαρω τωρα γιατι νυυυυυσταξα!φιλακια και καλο βραδυ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 877
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κορίτσια μου καλημέρα και καλό μήνα και από μένα!!!!!!

Τι είναι αυτά που ακούω;;;;;;;τρακαρίσματα.....πεσίματα.........φτου-φτου-φτου μη μας πιάσει το μάτι!!!!! Είπαμε να πιάσουμε τον Μάη.....όχι να τον πατήσουμε και να πέσουμε καλέ!!!!!!!!!!!

Καταρχάς luizita καλώς ήρθες στην παρεούλα μας!!!!!!!! Με το καλό να φουσκώνεις μαζί μας και να τα λέμε!

Υακινθάκι ελπίζω να είσαι καλύτερα!!! Μην ξανοίγεσαι πολύ......Τώρα πλέον που και το μωράκι άρχισε να κάνει τέτοιες κολοτούμπες....δεν σημαίνει πως χρειάζεται να κάνεις ότι κάνει....Αυτό άλλωστε βρίσκεται σε πολύ πιο ασφαλές περιβάλλον!!!!! ;)

Σπούργο , τι γκαντεμιά!!!!!! Αφού όμως το νινάκι είναι καλά..... #:-s#:-s#:-s Ξεκουράσου όσο μπορείς!

Ειρήνη μου και εγώ περιμένω πως και πως να ακούσω τα πρώτα χτυπήματα.....Όσο για το στήθος μια από τα ίδια. Όλο και βαραίνει....

Vassiliki μου από την αυχενική που έκανα ο γιατρός μου είπε πως λογικά δεν διατρέχουμε κάποιο θέμα αφού και η αυχενική διαφάνεια ήταν καλή , αλλά και το ρινικό οστό. Λόγω όμως που έχω μία πρώτη μου ξαδελφούλα με σύνδρομο down....δεν θέλω σε καμία περίπτωση να το ρισκάρω......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρες κορίτσια!!!!!!!!!!! :D:D:D

Λουίζα καλως ήρθες και με το καλό!!!

Όσο και να προσπάθησα δεν ξανακατάφερα να το ακούσω το μωρό....κάτι που με ταλαιπωρεί ένα συνάχι κάτι που χτες ο άντρας μου είχε σκουληκάκια στον κ.... και στριφογύρναγε όλο το βράδυ στο κρεβάτι και δε με άφηνε να ηρεμήσω...πού να ο καταλάβω το καημένο;;;;;;

Σπούργο μέχρι εκεί να σας βρει!Αν είναι δυνατον...επειδή ο άντρας μου οδηγεί φορτηγό έχει δει τα απιστευτα στο δρόμο...δεν σκαμπάζουν απο ασφαλή οδήγηση οι ελληνάρες τίποτα...άστα...όσο για την τρίχα του σκυλιού απαξ κι είναι εμβολιασμένο να μην ανυσηχεις..τα σκυλια σπανιως είναι φορεις παθογόνων μικροβίων για τον άνθρωπο-εφ'οσον είναι οικοσιτα.Τον γιατρό τον πήρες;

Κατά τ'αλλα σπεύδω για τη μετακόμιση να ξενοικιάσουμε να ηρεμήσουμε να έρθουμε σε μια σειρά μπας και μαζεύουμε κάνα φράγκο διότι μείναμε πανί με πανί!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειρηνη ευχαριστω για την απαντηση!ελπιζω και γω να μην υπαρχει προβλημα με την τριχα του σκυλου που ειναι συμπαθεστατος κατα τα αλλα ομως εκεινη την ωρα ηθελα να τον λιωσω λες και την εβαλε επιτηδες στο ποτηρι! :evil: !!!

τον γιατρο τον πηρα αλλα τι να του πρωτοπω!ειχα το περιστατικο με το τρακαρισμα να αναφερω που με εκαιγε.τις υπολοιπες ερωτησεις τις κραταω για την τεταρτη που θα κανω τη β επιπεδου.

πιστευω και γω να ηταν τα τελευταια ασχημα...καποιος μας γκαντεμιασε! δεν πτοουμαστε ομως!θετικη σκεψη! 8-)

καλο μεσημερι κοριτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σπούργο άντε την τετάρτη με καλά αποτελέσματα!!!

και να σου πω ρίχνε και καμια μούντζα πού και πού!!!!!! :D:D:D:D:D:D ξέρεις τί κακός και ζηλιάρης κόσμος υπάρχει εκεί έξω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα ομορφες κοιλιτσες μου τι κανετε?καλο μηνα γιατι δεν προλαβα χτες να μπω να σας το πω

πολυ ζεστηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη δεν την παλευωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

υακινθακι μου τι εχεις????πετρωματακιαααααααααααααααααααααααααα?να περασουν γρηγορααααααααααακαλα παιδι μου εισαι καλα τωρα?πω πω πρεπει συνεχεια καποιος να σε προσεχει ευτυχως που ηταν ο αντρουλης σου αυτος ο αγιος ανθρωπος χωρις να τον ξερω τον εχω μεσα στην καρδια μου πονας τωρα ευτυχως απεφυγες τα χειροτεραααααα να κανεις ραμματα και αλλα παλι καλα

θα συμφωνησω οπως παντα με οσα λεει το υακινθακι μας στην β επιπεδου οτι πουν αυτο ειναι αρα το κρυφτουλακι θα σταματησει περιπου την 22 βδομαδααααααααααααααααααααααααα χι χι χι χι χι χι χι χι χι

ειρηνακι μου σε καταλαβαινω εγω εχω στηθος ετσι και αλλιως αλλα με πεθαινει τωρα και η μεση μια απο τα ιδια γενικα αρχιζω να παραπονιεμαι γιατι δεν την παλευωωωωωωω με την ζεστηηηηηηηηηηηηηηηηηηη αυτο που ενιωσες το μωρακι σου ηταν και απο δω και περα θα το νιωθεις ολο και πιο πολυυυυυυυυυυυυυ

γεια σου λουιζαααααααααααααααα καλως ηρθες και με το καλο να πας να δεις το μωρακι σου και να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνηηηηηηηηηηηηηηηη

σπουργο μου τι να πρωτοσχολιασωωωωωωωωωωωωωωωωωω σε σενα καταρχην ευτυχως που και οι 2 σας ειστε καλααααααααααααααααααααααααα αυτο εχει σημασιααααααα ο μικρος ταρακουνηθηκε και ηθελε φαινεται να δειξει στην μανουλιτσααααα οτι ειναι ενταξει και καλα ευτυχωςςςςςςςς φανταζομαι τον τρομο και την ανησυχια σου μεχρι να δεις οτι ολα καλα.................οσο για την τριχα του σκυλου δεν πρεπει να ανησυχεις συνηθως λενε για τις γατες και το τοξοπλασμα αλλα εχω και φιλη που 2 γατια ειχε και τα εχει ακομα και ο γυναικολογος της της ειπε απλα να προσεχει τιποτα παραπανω αντε τωρα να ηρεμησεις και να σκεφτεσαι μονο την τεταρτη που θα δεις το μωρακι σου

τα δικα μου τιποτα το ιδαιτερο ακομα εχω τις ζαλαδες και μου αλλαζει τα φωτα η μικρη αλλα τι να κανωωωωωωω μονο υπομονη 2 μηνες μεινανε για να σταματησωα πο την δουλεια θα το παω οσο πιο πολυ μπορω ωστε να κατσω μετα γιατι εγω δεν δικαιουμαι το 6 μηνο και ετσι θα εχω τις 64 + την αδεια μου που την φιλαωωωωωωωωωωωωωω πως και πως εχω ακομα να φαω ζεστη ουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

η μικρη κινειται πολυ και η μανουλαααααααααααααααααααααααααα υποφερει απο καουρες και κραμπες

αλλα εχω αρχισει και βλεπω διαφορα ρουχαλακαι κορδελιτσες και ολα τα σχετικα κανω λιστα και γραφω τιμουλες και τις αγορες θα τις κανω με τις εκπτωσεις που θα εχω και τιποτα λεφτακια στην ακρη γιατι τωρααααα ειμαστε λιγο καπως αλλα θα περιμενω να δω τι θα μου παρουν και οι δικοι μου

σας φιλω γλυκα γλυκα ολες καληνυχτααααααααααααααααααααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σπουργο! Θελω να σε καθησυχάσω για έναν και μόνον λόγο! ΤΑΡΑΖΕΤΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟΥΛΙΙΙΙΙΙ!

Περαν της πλάκας, το τοξόπλασμα, είναι ένα βακτήριο που αναπτύσσεται στο γαστρεντερικό σύστημα των ζώων, μέσα σε ωοκύστες, το οποίο αποτελεί φυσιολογική εντερική χλωρίδα τους, όταν τρεφονται με ωμό κρέας.

Από το τοξόπλασμα, κινδυνεύουμε με τους εξής τρόπους οριζόντιας μετάδοσης:

1ον Από κακώς πλυμένα ή άπλυτα λαχανικά παντώς τύπου! Οπότε πλένουμε 5πλα όλα μας τα λαχανικάκια και βράζουμε καλά τα χόρτα και το σπανάκι!

2ον Απο αδέσποτα ζώα και κυρίως γάτες

Απο οικόσιτα ζωάκια που τρέφονται κυρίως με ξηρά τροφή, τα οποία είναι εμβολιασμένα, το τοξόπλασμα αναπτύσσεται με ποσοστό μικρότερο από 1/1000...

Για να καταλήξω, θα πρέπει να είσαι παρα πολύ άτυχη και να σε έχουν μουτζώσει με χέρια και πόδια και να σε έχουν ματιάσει με μάτια και ματομπούκαλα για να κολλήσεις τοξόπλασμα από οικοσιτο σκύλο!

Το ότι έχεις περάσει τοξόπλασμα να σου πω ότι δεν είναι και τόσο σπάνιο στους ανθρώπους... Αυτό θα πρέπει να σε ηρεμεί κι όλας, γιατι ο οργανισμός σου έχει αντισώματα αλλά και το μωρό σου που μεγαλώνει με το αίμα σου. ΑΡΑ... μάλλον όλα καλά!

Κατά τα άλλα ΡΑΠΑΝΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ θενκςςςςςςςςςςςς!!!!!!!!

Εγώ παιδιά έχω μόνο το σακχαράκι μου.... το οποίο πάει μια χαρά! Αλλά συμπτώματα ευτυχως δεν έχωωωωω!!!!

Αμα πεφτει ο ονειροκρίτης... εχ τι λέω η τρελή, ο αιματοκρίτης, πρεπει να το λέμε στο γιατρό μας. Νιώθουμε καταβολή και πρέπει να πάρουμε σιδηράκι και φυλικο οξύ κοκτειλ!

Και γω ένιωθα σαν να έχω τρακάρει με τρένο... από το χαμηλό αιματοκρίτη μου! Αλλά μετά από 15 μέρες που πήρα σιδηρο ανάμεικτο με φυλικό οξύ, όλα μια χαρά ! Κουράζομαι μόνον από κουραση!!!

Κοριτσάρες μου, μην αγχωνεστε και μην ανησυχείτε πέραν του δεοντος! Ολα θα σας πάνε καλά αρκεί να είστε πειθαρχημένες στο γιατρό σας και να προσέχετε το φαγητακι σας και τα γλυκάκια!!!

ΦΙΛΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ χωρίς τρίχες και τοξόπλασμα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω κοριτσια για το ενδιαφερον σας!πραγματικα ημουν λιγο ατυχη τελευταια.δε φοβαμαι για τοξοπλασμα.το εχω περασει και εχω ανοσια.φοβαμαι μηπως υπαρχει και κανενα αλλο μικροβιο στο τριχωμα του σκυλου.θα ρωτησω και τον γιατρο την τεταρτη.

ειρηνη εχεις δικιο,πολυς κοσμος με κακια κυκλοφορει!εμεις ομως δε μασαμε!μονο τα παιδακια μας να ειναι καλα!

φιλακια στις κοιλιτσες σας! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μανουλες και μελλουσες μανουλες...τι κανετε?

σημερα πρωϊ-πρωϊ πηηγα για γενικη ουρων, αιματολογικες που μου ειχε γραψει η γιατρος και ανυπομονω πως και πως να ερθει η Τεταρτη που θα παμε στο νοσοκομειο για την αυχενικη...να σας πω την αληθεια και ανυπομονω αλλα και ανησυχω...εχω αγχωθει μεχρι πρωτα ο θεος να ακουσω οτι ολα ειναι καλα, αχ κοριτσια πολυ αγχος...

Πρωτα-πρωτα : σπουργο μου ηρεμησε και μην αγχωνεσαι...συμφωνω απολυτα με το Υακινθακι...εγω εχω μεγαλωσει με μεγαλα σκυλια και αυτη την στιγμη εχω μεσα στο σπιτι μου ενα μεγαλο...οποιος μου λεει το παραμικρο, απλα με ωραιο τροπο τον βαζω στην θεση του...δεν ειμαι απολυτη και φυσικα η υγεια η δικια μας και ποσο μαλλον του μωρου προεχει πανω απ΄ολα..δεν ειμαι υπερβολικη μη μου απτου, αλλα δεν ανεχομαι-δεχομαι να μην υπαρχουν οι βασικοι κανονες υγιεινης (πχ οι τριχες να κανουν παρτυ, ανεμβολιαστο κτλ)...

εγω προσωπικα τον σκυλο δεν τον εχω βγαλει εξω, οπως μου λεγανε σχεδον ολοι, αλλα προσεχω να μην πηδαει πανω μου που ειναι αγαρμπος, δεν τον βγαζω εγω βολτα μην με τραβαει, μπανιο πιο συχνο και 2 φορες την ημερα βουρτσισμα κτλ...

αχ βρε κοριτσια να σας ρωτησω ? το βραδυ πως στο καλο κοιμαστε? εννοω εγω μια ζωη κοιμομουν μπρομυτα το ενα χερι δεξια πανω το αλλο χερι αριστερα κατω ο πωπος τουρλα η μεση με σπασιμο το ενα ποδι λυγισμενο πανω γενικα σαν γαλλικο οχτω που λεμε!!!!!τωρα που δεν μπορω να κοιμηθω καθολου στο πλαϊ και ανασκελα?μπρουμυτα εστω και λιγο φοβαμαι μην κανω κακο στο σπορι, αλλα δεν μπορω κι ολας γιατι παρολλο την αρχη της εγκυμοσυνης η κοιλια εχει πεταχτει πολυ!!

αφηστε που το δερμα μου στην κοιλια εχει τσιτωσει τοσο που νιωθω οτι θα σκιστει...νιωθω οτι δεν υπαρχουν αλλα περιθωρια...ο αντρας μου γελαει και καμαρωνει σαν παγονι λες και φουσκωνει η δικια του η κοιλια και μου λεει και που εισαι ακομα!!!και πειτε μου βρε κοριτσια οι πιο εμπειρες ή αν εχει συμβει και σε εσας, αν ειναι φυσιολογικο ο αφαλος μου να εχει πεταχτει προς εξω και να εχει πρηστει!!!

επισης ισχυει ή ειναι μυθος που λενε οτι δεν κανει να κανουμε με πολυ ζεστο νερο μπανιο... εγω παντως χειμωνα καλοκαιρι καυτο...λετε να το χλιαρωνω σιγα σιγα ή βλακειες ειναι ολα αυτα?

συγνωμη για τις χαζοερωτησουλες μου...γελαστε οσο θελετε(το γελιο κανει καλο), δεν θα παρεξηγηθω...

φιλια πολλα σε ολες σας και πολλα πολλα χαδακια στις κοιλιτσες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλη την όμορφη παρέα σας.

Με λένε Ελεάννα και μόλις μπήκα στην παρέα σας. Έχω ΠΗΤ 17/9/12 αν δεν μου την αλλάξουν πάλι! Χθες τα ξημερώματα σε μία από τις ιντερνετικές αναζητήσεις μου "έπεσα" πάνω στην παρεούλα σας (βγήκε και κάτι καλό με τις αϋπνίες μου!) και πραγματικά μου άρεσε πολύ το πόσο στηρίζετε η μία την άλλη και η ανταλλαγή των απόψεων!!!

Είμαι σίγουρη ότι θα με δεχθείτε και εμένα στην παρέα σας! Μέχρι αργά διάβαζα όλες τις δημοσιεύσεις σας και νιώθω ότι σας γνωρίζω όλες! Εμένα είναι το πρώτο μου παιδάκι και είναι κατά 99,9% αγοράκι! Σπάνιο είδος από ότι είδα στην παρεούλα σας χαχαχα!

Ελπίζω να τα λέμε συχνά! Πάω τώρα να προσπαθήσω και εγώ να βάλω τικεράκι που μου άρεσαν πάρα πολύ. Φιλιά σε όλες σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα τρελοπιπινα!!!!!

πηγαμε την τεταρτη στον γιατρο η μπεμπουλα μου εγινε 408 γραμμαρια :D:D:D:D

κ την τεταρτη παω για β επιπεδου!!!

ιρο μου καλη επιτυχεια την τεταρτη με την αυχενικη σου!!!αντε μπας κ σε κανει κ μαντεψια!!!παντως για το καυτο νερο το εχω ακουσει κ εγω κ κανω με χλυαρο κ αποφευγω να το ριξω απευθειας επανω στην κοιλια..

ελεαννα καλως ηρθες εγω εχω πητ 16 σεπτεμβριου αλλα λογω καισαρικης θα γεννησω 29 αυγουστου :D υακινθακι τρελουτσικο ομορφουτσικο!!!για ακομη λιγο καιρο στην κοιλια σου θα γινετε πολεμος,το μωρο ειναι αρκετα μεγαλο για να σε τρελενει στα κλωτσομπουνιδια αλλα εχει ακομη πολυ χωρο μεσα στην μητρα σουμετα τις 30-32 εβδομαδες χαλαρωνη λιγο γιατι ισα που χωραει!!!

θυμαμαι στην ελενα ο αντρας μου δεν ειχε δει ποτε την κοιλια μου να κουνιετε κ ενα βραδυ που ειχαμε ξαπλωση εκει που μιλουσαμε η κοιλια μου κουνηθηκε τοσο εντονα κ τοσο δυνατα που ξεχωρισω οτι το παιδι αλλαξε θεση κ εκανε τουμπα ο αντρας μου επαθε σοκ :lol::lol::lol: μου λεει δεν ανατριχιαζεις??? :lol::lol::lol: απο τον 6ο μηνα ειχε παρει θεση με το κεφαλι προς τα κατω κ δεν αλλαξε μεχρι που γεννηθηκε,θυμαμαι οταν πια δεν ειχε χωρο εβγαζε το ποδαρακι της απο το δεξι πλευρο μου κ το χαιδευα :x:x:x τι ομορφες μερες...στεναχωριεμε που αυτη ειναι η τελευταια μου εγκυμοσυνη κ ολα αυτα θα τα ζησω για τελευταια φορα..

σπουργο μου μην στεναχωριεσε κ εγω δεν πιστευω να κολλησες τιποτα..

λουιζα καλως ηρθες κ εσυ!!!!στην υπεροχη ανεπαναληπτη τρελη τρελη παρεα :lol::lol::lol::lol:

ειρηνη κ ραπανακι μου τι παθατε κοριτσια μου???παντως η μεση ποναει γιατι γινατε παμελες φευγει κ η κοιλια μπροστα σιγα σιγα ανοιγουν κ τα κοκκαλα ε ποσο να αντεξει η καημενη η μεσουλα???

αχ αν δειτε την κοιλια μου θα νομιζετε πως οπου να ναι γενναω τοσο τεραστεια που εχει γινει..

σας αφηνω παω για μαγειρεμα σμουτς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελεάνα καλώς μας ήρθες!!!!!! Μπράβο ρε θηρίο...με την πρώτη έβαλες το τικεράκι!!!!!!!!!! Για αυτό τον λόγο δεν θα σε χρεώσουμε είσοδο στο παρεάκι.......χι!χι! :P:P:P

Iro μου βάζεις καμία κρεμούλα στην κοιλιά για την ελαστικότητα;;;;;; Όχι τίποτε άλλο, αλλά για να μην σε τραβάει τόσο! Κάνε και μία ερώτηση στον γιατρό σου για τον αφαλό..

Εγώ αισάνθηκα τα πρώτα σκιρτήματα από το μικρό μου ξωτικό!!!!!!! [smilie=hello2.gif][smilie=hello2.gif] Σαν να με χτυπούσε πολύ ελαφριά ένα δαχτυλάκι εσωτερικά στην κοιλιά...........ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ..............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Anji προχθές για δύο ώρες και βάλε :shock: διάβαζα και τις 24 σελίδες που είχατε γράψει. Μέσα σε αυτές κάποια μανούλα έλεγε πώς να βάλουμε τικεράκι, οπότε με την δεύτερη προσπάθεια τα κατάφερα!! Είμαι καλή μαθήτρια, μακάρι να γίνω και τόσο καλή μανούλα, αν και τα μικρά δεν έχουν οδηγείες χρήσεις χαχαχα. Λέτε να μας δώσουν κανένα φυλάδιο με οδηγείες χρήσεις στο μαιευτήριο??

Τί καλά που άκουσες το μωράκι σου!! Εγώ δεν το έχω ακούσει ακόμα :( νομίζω τουλάχιστον. Την άλλη Δευτέρα έχω το β επιπέδου και ανυπομονώ να το δω και φυσικά να μου πουν ότι όλα είναι καλά!

Ο άντρας μου περιμένει και την επιβεβαίωση ότι είναι αγόρι. Για να δούμε, λέτε να μας το αλλάξουν τελευταία στιγμή??? Όχι ότι με πειράζει αλλά έχουμε ξεκινήσει και λέμε "ο γιος μας αυτό, ο γιος μας ο άλλος" λέτε να γίνουμε σαν τον "Κωνσταντίνος και Έλένη" που λέγανε: "Ο γιος μου η Ναταλί...." :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα μανουλιτσες και μανουλες to be χι χι χι χι ολες μαζι τι κανετε?

εγραφα εγραφα τοση ωρα και τελικα μου σβηστηκαν ολα και τα ξαναγραφωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

δεν πειραζει τι να κανουμεεεεεεεεεεεεεε φτου και απο την αρχη

ειχα λιγες μερες να μπω αλλας σας διαβαζα και τωρα θα σχολιασωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

ειμαι fan σε οτι γραφει το υακινθακι μου ειναι σαν να ακους καθηγητη να αγορευει αλλα και να πεταει χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα οτι λεει ομως τα σπαζομαι

σπουργο μου μια χαρα εβαλες και συ το τικερακι σου και ολα καλααααααααααααααααααααααααααααα

iro μου με το καλο την τεταρτη να πας για την αυχενικη και να δεις και το μωρακι σου

οσο για τον αφαλο λογικο ειναι να πετιεται εξω ειδικα αν εισαι και αδυνατουλα φαινεται πολυ σε μενα σε καμια εγκυμοσυνη δεν πεταχτηκε ο ατιμος χι χι χι χι εχω και τα κιλακια μου σου λεει που να παω να βγω

για το δερματακι να βαζεις κρεμουλες για να ενηδατωνεις ολη την κοιλιτσα και οπου το δερμα σε τραβαει

ο υπνος ειναι ενα θεμα αστα βρασταααααααααααααααααααα δεν κοιμαμαι γενικα καλα γιατι δεν μπορω ανασκελα η στο πλαι νομιζω οτι ειμαι αρρωστη και θελω μπρουμυτα ο αντας μου γελαει και μου λεει θα μου ανοιξει τρυπα στο κρεβατι για να μην πιεζω το παιδι εχω ενα μεγαλο μαξιλαρι θυλασμου και το χω αναμεσα μας στο κρεβατι ευτυχως ειναι τεραστιο το κρεβατι και χωραμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

οσο για το μπανακι το ζεστο δεν κανει ετσι λενε και ενα απλο τνουζακιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι οχι πολλα πολλα

ελενα καλως ηρθες στην παρεα μας και με το καλο το μωρακι σας το αγορακι σας η μανουλα μου εγραψε τις οδηγειες ειμαι εγω χι χι χι και βλεπω μια χαρα τα καταφερες μπραβοοοοοοοοοοοοοοοοοοο εδω ειμαστε για οτι χρειαστεις ρωτααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα

σουλιτσαααααααααααααααααααααααααααααααα μου με το καλο και συ την τεταρτη να δεις για αλλη μια φορα αλλα συμαντικη φορα την μπεμπουλα σας να χαιρεσαι την κοιλιτσα σου μεσα εχεις μια κορακλααααα

angi μου αισθανηκες το μπεμπακι σου αχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ μπραβοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο

οσο για μας καλα ζεστενομαι και χωρις ανεμηστηρα δεν κοιμαμαι ο γιαννακης μου χτες εκανε ενα 38,7 και τωρα παλι ειχε και αν εχει και αυριο δεν θα τον στειλω παιδικοοοοοοοοοο οσο για την μπουμπου θα παμε αυριο να την δουμε στον γιατρο μου και να δουμε παλι τι εξετασουλες και ποτε θα εχω χι χι χι

με εχει ταραξει στην κλωτσιαααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα αυτα για την ωρα θα τα πουμε αυριοοοοοοοοοοοοοοο με το καλο φιλακιαααααααααααααααααααααααααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eleana85 καλωσήρθες στην ομορφη παρεα μας....αγορακι μαλλον ε?

να σε ρωτησω? η κοιλια σου ειναι μυτερη?γιατι εμενα ειναι και η μαμα μου κυριως εχει λυσσαξει οτι μαλλον ειναι αγορι...εμενα ειναι πολυ νωρις ακομη αλλα ετσι ρωταω πληροφορακα-στατιστικα...

κοριτσια η γιατρος μου εγραψε μια κρεμουλα και μου ειπε να την βαζω καθε πρωι και το βραδυ να βαζω βαζελινη bebe χωρις αρωμα...να καταλαβετε εχω κατι αθλητικα t-shirt και τα εχω κανει μεσα στην βαζελινη, για καθε μερα και αλλο αφου λαδοποντικιαζομαι και μετα στο πληντυριο δεν καθαριζουν κι όλας, μενει σταμπα-λεκες!!! μου ειπαν ομως οτι ειναι αναλογα το δερμα και αν ειναι να κανεις ραγαδες θα κανεις ότι και να βαζεις...να καταλαβετε η γυναικολογος απο τον πρωτο μηνα μου ειπε να τα βαζω απο μονη της χωρις να της πω τιποτα..φανταστειτε τι κοιλια φαινεται που σας λεω...για ενα πραγμα υπερηφανευομουν (επιπεδη κοιλια με κοιλιακους), και απο την μια στιγμη στην αλλη εξατμιστηκε!!!!!μην με παρεξηγησετε...φυσικα και δεν με πειραζει...το σπορακι μου να ειναι καλα και εμενα δεν με νοιαζει καθολου...(με πιασανε παλι οι ανασφαλειες)...

ασχετο!!!!!!ειδατε με τις εκλογες?πηγατε ψηφισατε? εγω παντως ενα εχω να πω (γνωμη μου)...καλα να παθουνε (τα 2 συνήθη πρωτα κομματα)...ο κοσμος εχει αγανακτισει...

πηγα σημερα το πρωϊ και πηρα και τις μικροβιολογικες εξετασεις...ολα καλα..

αχ κοριτσια να σας ρωτησω κατι? σιδηρο παιρνετε? και αν ναι σας επηρεαζει στο θεμα ''τουαλετας'' ?

τι να κανω με αυτο το θεμα?

να σας ρωτησω και κατι αλλο? με το θεμα "ντοϊν-ντοϊν " τι κανετε? εμενα ο αντρας μου λεει ότι φοβαται ακομη για το σπορι και επειδη ειχα και τους πονους και τις συσπασεις της μητρας και εβαζα μια κολπικη αλοιφη...μου ειπε οτι αν ολα οκ στην αυχενικη και πει και το οκ η γιατρος τοτε...

κλεινω τωρα...παω να φαω ωραια καλτσουνακια που μου εφτιαξε ο πατερας μου (του τα ειχα κανει παραγγελια)...

φιλακια πολλα σε ολες σας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Που είσαστε όλες καλέ?? Τώρα που μπήκα στην παρέα σας χαθήκατε όλες??

Iro μου δεν έχω μεγάαααλη κοιλίτσα ακόμα αλλά να σου πω την αλήθεια μυτερή δε μου φαίνεται. Ίσως γιατί και εγώ υπερηφανευόμουν κααααποτε (last year) για τις φέτες των κοιλιακών μου και τώρα που έχει γίνει μία φέτα (καρπούζι) ολόκληρη μου φαίνεται στρογγυλή.

Εγώ βάζω λίγη βαζελίνη στην κοιλιά μου αλλά και αυτό όταν το θυμιθώ. Δεν είμαι και πολύ τακτική με αυτά. Ελπίζω να μην το πληρώσω ακριβά ;)

Εγώ παίρνω από όλα. Σίδηρο, μαγνήσιο, ασβέστιο ....... :shock::shock: Ο άντρας μου με κοροΪδεύει. Μου λέει ότι θα μου πάρει θήκη για τα χάπια σαν τις γιαγιάδες, πρωί - μεσημέρι - βράδυ. Για το θέμα της τουαλέτας μήπως πρέπει να ζητήσεις να σου αλλάξει ο γιατρός τον σίδηρο με άλλον?? Αλλιώς κανένα δαμασκηνάκι, κανένα ακτινίδιο, σαλατούλες καλοπλυμένες...... Μία φίλη που ήταν πέρισυ έγγυος μου είπε για υπόθετα γλυκερίνης. Της τα είχε επιτρέψει ο γιατρός της. Θα ρωτήσω τον γιατρό μου.

Για το άλλο θέμα ;);) Εγώ θέλω να σου πώ ότι δεν ξέρω τί έχει γίνει αλλά εγώ τον κηνυγάω σαν τρελή :oops::oops: έχουμε βέβαια το οκ από τον γιατρό, (με μέτρο και προφύλαξη) αλλά έχω χάσει το μέτρο και με επαναφέρει εκείνος στην τάξη. Άτιμες ορμόνες :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια καλησπέρα!!!!!

με το σίδηρο μεγάλη ιστορία και.....δύσκολη.........λέτε με αλλαγή σιδήρου να υπάρξει βελτίωση;;;; Θα ρωτήσω και εγώ τον γιατρό μου!!!

Για το "ντοϊν-ντοϊν " ησυχία......τάξη......και ασφάλεια......... :lol::lol::lol: ...από όρεξη πάντως....περίσσεια!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερααααααααααααααα περα για περααααααααααααα τι κανετε???????? iro μου καλυτερα να βαζεις την κρεμουλα που σου εχει πει η γιατρος σου η βαζελινη οπως και το παιδικο λαδακι ειναι πολυ καλα αλλα αργουν να αποροφηθουν απο το δερμααααααααα και ετσι θα συνεχισουν να λερωνονται τα ρουχα σου ενω η κρεμα αμεσως ρουφιεται απο το δερματακι που την ζηταει χι χι χ ι χι χι χι χι χι χι χι χι χι

συνηθως η μυτερη κοιλιτσα ειναι αγορι εμενα ετσι ηταν στις 2 πρωτες εγκυμοσυνες ενω τωρα στην μπουμπου ειναι τελειως διαφορετικη οσο για την τουαλετιστα αυτο με το σιδηρο ετσι γινεται αχχχχχχχχχχχχ πονεμενη ιστοριααααααααααααααα οσο για το φικι φικι οσο η εγκυμοσυνη και το μωρο μεγαλωνει ο καθε γιατρος σου λεει αναλογααααααααααααα

τα δικα μας νεα σημερα πηγα στον γυναικολογο μου αντι να εχω παρει κιλακια χι χι χι χι χι ακουστε το ανεκδοτο εχω χασει και 5 χι χι χι χι χι η μικρη μου εχει αλλαξει τα φωτααααα αλλα χαλαλι της χι χι χι χι

την ειδαμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε τοσο καθαρααααααααααααα τοσο ωραια ολα τα λεφτααααααααααα εχει μεγαλωσει πολυ ετσι και εκανα 3d τωρα θα ειχαμε μια υπεροχη φωτογραφιαααααααααα

υγρο μια χαρα πλακουντας ολα υπεροχαααααααααααααααααααα και πιεση σταθερα στα χαμηλα-ειμαι και υποτασικιααααααααααααααααααα-μου ειπε γενικα να προσεχω γιατι ερχονται και οι ζεστες οι μεγαλες μου εδωσε τις κλασικες εξετασουλες να τις εχω κανει μεχρι το τελος του μηνα και να παω ξανα γυρω στις 10 ιουνιου να με δει και να κανονισουμε για το doppler οσο για το φικι φικι μας ειπε να το ξεχασουμεεεεεεε πρεπει να προσεχουμε πολυ οτι πονακι νιωσω αμεσως να του το πω φοβαται αρκετα γιατι θα ναι η τριτη καισαρικη και γενικα θελει οσο μπορω να τα καταφερω να παμε μεχρι την 38 εβδομαδαααααα και να μαι καλα και γω και η μικρηηηηηηηηηηηηηηηη

αυτα για την ωρα παω να βαλω τα μικρα για υπνο και τα ξαναλεμε αργοτερα φιλακια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρεςςςςςςςςς,

Χάθηκα τελείως, εεεε!!! Διαβαζω που λέτε οτι εχετε δυσκολια στον υπνο (ίσω και εγω αργότερα) πάντως μέχρι τώρα όπου με αφησεις κοιμάμαι!!! Πολύ ύπνο βρε κορίτσια!!! Ειμαι δουλειά-σπίτι-ύπνο και πάλι τα ίδια!!! Τι ωραία που έιναι να εισαι έγκυος;;; Εμενα τουλάχιστον μου τα έχουν όλα έτοιμα! Ο μέλλον μπαμπάς και σύζυγος κάνει τα πάντα μεσα στο σπίτι για να μην κουράζομαι!! Φτου να μην τον ματιασω. Να είναι έτσι και μετά άραγε;;;; Γιατί πριν δεν ηταν ετσι!!!

Καλωςηρθαν τα καινούργια κορίτσια!!

Βάλτε κανενα ματάκι πάνω σας! Πωπω τι είναι αυτα που διάβασα!! Φτου μας φτού μας!!!

Αυριο έχω επίσκεψη στον γιατρό μου και δεν βλεπω την ώρα!! Αυχενική μου είπε γύρω στις 25/5 θα κανω!! Δεν μπορώ να περιμένω!!!

Αυτά για την ώρα!! Θα προσπαθησω να μπαίνω πιο συχνα να τα λεμε!!

Φιλιά πολλά!! Μάτς Μουτς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Είμαι χάλια! Ολο καβγάδες με τον άντρα μου...! Μου έχει βγάλει τον χειρότερο εαυτό του... Δεν αντέχω αλλο τους καβγάδες... Το ΣΚ εφυγα 2 μέρες από το σπίτι γιατί δεν άντεχα άλλο... Στο τέλος με πιάσανε πονοι... κράτησαν από Σαββατο βράδυ μέχρι Κυριακή μέσημέρι... και με έπιασαν και χτες βράδυ ως το πρωί και σήμερα αργά το πρωί ως το μεσημέρι...

Ολο με πληγώνει και όλο κάνω συσπάσεις επώδυνες... Δεν με καταλαβαίνει... τον παρακαλάω για ηρεμία και λες και το κάνει επίτηδες μου φωνάζει σπάει πράγματα και κάνει σαν τρελός... Εγώ πονάω σαν τρελή από τις συσπάσεις

Φοβαμαι ότι θα καταλήξω πρόωρα στην αίθουσα τοκετών.

Είμαι πάρα πολύ πληγωμένη. Δεν ξέρω πως να διαχειριστώ αυτό που συμβαίνει. Ειλικρινά. Προσπαθώ αλλά δεν βρίσκω τρόπο... Μέχρι του είπα να πάμε για ένα ηρεμο διαζύγιο και να μεγαλώσουμε από κοινού το μωρό που θα έρθει... Μου λέει διάφορα. Μου λέει ότι θα μου πάρει το μωρό....

Του είπα, ότι αν πρόκειται να γίνει μέσο διεκδίκησης και να τραυματιστεί η καρδούλα του, προτιμώ να του το δώσω, και ας μην το δω ποτε. Θα του βάλω σε μια θυρίδα τα πράγματα που του είχα ετοιμάσει, τις εξετάσεις που έκανα για να μπορέσει να υπάρξει όλο τον καιρό μέχρι να γεννηθεί και θα του γραψω ένα γραμμα, και όταν μεγαλώσει θα του το δώσω, για να ξέρει ότι το αγαπούσα και το ήθελα και προτίμησα να το τραυματίσω όσο λιγότερο γινόταν...

Κορίτσια, η ψυχή μου είναι ματωμένη. Αναζητω λίγη ηρεμία, ένα χάδι, μια αγκαλιά, λίγη συμπαράσταση από τον άντρα μου και εκείνος με μαχαιρώνει τόσο που κοντεύω να γεννήσω.

βοηθείστε με πριν καταλήξω στην αίθουσα τοκετών... Φοβάμαι! Με έχει πιάσει πανικός...

Συγνώμη που σαν στεναχωρώ...

Κλαίω όλη μέρα και αυτός δεν με καταλαβαίνει. Αδιαφορεί για ό,τι μου συμβαίνει... Απορώ αν παντρεύτηκα αυτόν τον άντρα ή κάποιον άλλο. Δεν υπάρχει άλλη γυναίκα στη ζωή του. Υπάρχει ο παππούς και η αδερφή του, τους οποίους θεωρεί οικογένεια του, αλλά όχι εμένα...

Νιώθω απέραντα μόνη και αβοηθητη...

Σας στέλνω την αγάπη μου.

Λυπάμαι που σε αυτή την πτήση μου η προσγείωση ήταν ανώμαλη και δεν ρίξατε ούτε ένα χαμόγελο. Ζητώ συγνώμη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα δεν μπορω παρα να σχολιωσωωωωωωωωωωωωω μονο αυτα που εγραψε το υακινθακι μας

καλα τι εγινε μεχρι πριν τον θαυμαζα γιατι οτι και να γινοταν ηταν πλαι σου τι εγινε?γιατι σε στεναχωρει ????

και ειδικα τωρα?τι ειναι αυτα τα κουλα περι διαζυγιου??????ακου θα του δωσεις το παιδι και θα του γραψεις ενα απλο γραμμα απο την μανουλα μην ακουω βλακειες αν δεν σε καταλαβαινει και σε στεναχορει ........αντε μην πω τωρα τον εχεις πιο πολυ αναγκη απο ποτε οπως ολες μας και σε κανει και περνας αυτο το λουκι για το σοϊ ΕΛΕΟΣ ΜΕ ΤΑ ΣΟΓΙΑΑΑΑΑΑ ΜΟΥ ΜΕΣΑ αντε γιατι θα τα παρω και δεν κανει χι χι χι χι χι -να γελασω και λιγο-το παιδι ειναι δικο σου οσο και δικο του και κανενας δεν το παιρνει απο την μανουλααααα αντε μην τα παρω

ξερω ειναι δυσκολο αλλα πρεπει να παρεις βαθιες ανασες και να ηρεμησεις για λιγα λεπτακια γιατι το μπεμπε θα εχει τρελαθει με ολα αυτα και την υπερενταση που περναει η μανουλα του δεν υπαρχει καποιος δικος σου η κοντινος σου να πας για λιγο να ξεσπασει ολο αυτο και να σκεφτειτε και οι 2 μιο ηρεμα?οτι θες παντως μπορουμε να μιλησουμε αν πιστευεις οτι θα σε βοηθησει στο εχω ξαναπει και το εννωω θα περιμενουμε νεα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια μου.. σας διαβαζω οποτε προλαβαινω αλλα συχνα δεν προλαβαινω να γραφω γιατι εχω χιλιες δυό δουλειες με τα μικρα.. τα νεα μου δεν εχουν κατι το συναρπαστικο, το σαββατο παμε για αυχενικη :D:D

θα θελα πολυ να θυμομουν τι ειχα διαβασει και να σχολιαζα αλλα δυστυχως η μνημη μου δεν ειναι μαζι μου :lol::lol:

θελω να μιλησω στο υακινθακι μας,

γλυκο μου κοριτσακι μην στεναχωριεσαι, δεν πρεπει να εισαι ετσι.. σκεψου πανω απο ολα το μικρο σου το κοριτσακι που ειναι στην κοιλιτσα σου και μεγαλωνει..τοσο καιρο του δινεις τροφη, το βοηθας να συνεχισει να ζει, να συνεχισει η καρδουλα του να χτυπαει.. δεν θελω να μου ανησυχεις για πρωοροτητα.. ειναι πολυ δυνατη η μικρη σου και δεν θα θελει να σε αποχωρηστει γρηγορα, θα ειναι πολυ καλο κοριτσι και θα κατσει μεχρι να ερθει η ωρα της να γεννηθει.. δεν θελω να μου ανησυχεις!

πανω απ ολα να κοιταξεις να εισαι ηρεμη για την μπουμπου σου, για να ειναι και εκεινη!

Καταλαβαινω πως ειναι δυσκολο, πολυ δυσκολο σε μια τετοια κατασταση να εχεις τον συντροφο σου απεναντι σου και οχι διπλα σου.. Το ξερω απο πρωτο χερι, ειμαι τοσα χρονια με τον συζηγο μου και παρομοια φαση περασαμε και εμεις.. και μαλιστα πολλα ζευγαρια περνανε κρισεις κατα καιρους..

Η μονη σας λυση ειναι να συζητησετε, πιστεψε με.. με φωνες δεν θα καταληξετε πουθενα.. πρεπει να ειστε ηρεμοι, και οσο για σενα ειμαι σιγουρη πως θα μπορεσεις, το θεμα ειναι να πισεις και τον συζηγο σου να μιλησετε ηρεμα.. αν χρειαστουν υποχωρησεις να της κανετε γλυκια μου.. δεν ειναι ωρα για εγωισμους τωρα! σκεφτειτε πως το μωρακι που θα φερετε στην ζωη σας χρειαζεται και τους δυο, και σιγουρα εφοσον τοσο καιρο τα εχετε κατταφερει μαζι.. θα τα καταφερετε ακομα καλυτερα και τωρα!!

Θα περιμενω νεα σου, αν θες οτιδηποτε μην δυστασεις να μου στειλεις ενα πμ να συζητησουμεε..

Σας φιλω και θα επανελθωω

Α! βρηκα ενα γλυκο φαινεται πολυ ωραιο, δειτε http://www.presston.gr/index.php/2012-0 ... 9-23-38-55

λεω να το φτιαξω μια παο αυτες τις μερες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!Συγγνμη που εισβαλλω αποτομα.Εγω ειμαι στις εγκυουλες Ιουν-Ιου-Αυγ

αλλα απτις πολλες ρες που καθομαι στο σπιτι σας διαβαζω ολες κι οταν νιωθ οτι πρεπει να μιλησ...μιλαω

Λοιπον μπηκα για το Υακινθακι.Κουκλιτσα μου,οταν εμεινα εγκυος ο αντρας μου εκλαιγε απο την χαρα του,ομωσ μετα απο λιγο διαστημα αρχισα να βλεπω πραγματα που με τρελαιναν.Φωναζε,αδιαφορουσε για τις αδιαθεσιες μου και γενικοτερα υπηρχε μια πολεμικη ατμοσφαιρα στο σπιτι.Κατεληξα να φυγω απο το σπιτι.Μια εβδομαδα του πηρε να συνελθει και να μου δωσει να καταλαβω οτι,ολη του η συμπεριφορα οφειλοταν στο αγχος που ειχε για την νεα ζωουλα που θα φερουμςε στον κοσμο.ΑΠο τοτε ειμαστε καλυτερα απο ποτε.Γι αυτο αν αλλαζα κατι θα ηταν να μη στεναχωριομουνα υπερβολικα ειδικα εκεινη την εβδομαδα που εφυγα απο το σπιτι γιατι νιωθω οτι προκαλεσα αγχος και στο μωρακι μου.Για αυτο γλυκια μου χαλαρωσε,ισως ειναι κι αυτος πολυ στρεσαρισαμενος.Εσυ κοιτα να αποστασιοποιηθεις απο την ασχημη κατασταση ,για σενα κ το μωρακι σου.Οσο για να δωσεις το μωρο ουτε να το ξανασκεφτεις,ασε που ευχομαι οτι ειναι απλα μια φαση κι οτι σε λιγο θα ειστε μια ευτυχισμενη οικογενεια.Θα περιμενω να διαβασω τα καλα νεα σου.Φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...