Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΛΩΣΣΟΚΟΠΑΝΕΣ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ '12 νο3


Recommended Posts

Kalimera koritsia!!

Anthi ante ftanei kai h wra mas na kleisoume, an kai egw den tha kleisw me ola ta paidia giati sxedon amesws meta to Pasxa grafoun Lower kai tha kanoume kai ti megali bdomada kai tin epomeni mathima :(.

Alla den peirazei opws eipes irthe to kalokairi!!!

Delphinaki mprabo pou eides ti mpempa sou!!

Este mou ta metaforika einai tosa mono gia mena giati menw nisiwtiki Ellada. Gia tin upoloipi Ellada einai pio ligo nomizw 40 h 45.

Apo auta pou ebales esu mou aresei pio polu to ejnoy to opoio emena itan h deuteri epilogi mou an den eperna to living tha eperna auto kai perneis para polla!!! Exeis brei polu kali prosfora giati edw se kanonika magazia egw to ebriska mono tou 450 eurw xwris dwra.

Opote mia xara!!! Este egw sugkrina tis Chicco to living kai tis pegperego to pliko pou einai paromoia (piga h idia se magazi pou eixe kai ta 2) kai to peg perego den exei tin basi autokinitou h opoia kostizei extra 100 eurw, kai episis den exei kapoia xaraktiristika pou exei tis chicco, opws ta xeroulia pou kleinoun kai ginontai ena h kapoies zwnes an thumamai kala. Opote giauto dialeksa chicco!!

Auto pou pira exei 690 sta magazia kai sto internet 619. Opote afou mou bgainei mazi me ta metaforika 499.00 mou bgike polu pio ftina apo opou dipote allou!!

Xtinaki mou me to kalo o gamos! Kala kanete, na to glenrisete kai na ta spasete!!

Maximaki ksaplwse ligo mipws sou perasei o ponos.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 997
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

maxim Μπορεί να είναι έντερο ο πόνος. Έχεις πρόβλημα δυσκοιλιότητας?

Για το καρότσι αυτό έχει αναστρέψιμο κάθισμα όχι πορτ-μπεμπε. Γιατί όμως να μην μπορώ να βρω ανταλλακτικά για το cam? Ιταλικό είναι. Θα το ψάξω λίγο να δω γιατί το cam με βολεύει γιατί δεν μπαίνει το ένα κομμάτι πάνω στο άλλο αλλά μεμονομένα. Μόνο του δηλαδή το πορτ μπεμπε στον σκελετό όχι μαζί με το κάθισμα του καροτσιού κι έτσι είναι και ελαφρύτερο. Δείτε video για να καταλάβετε τι εννοώ.

Επίσης, το Peg perego εκτός του ότι μου φαίνεται πιο βαρύ αν είναι να δώσω 600+ ευρώ παίρνω πάλι το cam pulsar που έχει και πιο καλές ρόδες πάλι στο ίδιο στυλ
. Κάποια κοπέλα νομίζω είχε δώσει ένα site που είχε καρότσια cam αλλά δεν θυμάμαι πως λεγότανε :( Ήταν ένα μαγαζί οικονομικό σαν το motherbaby. :roll:
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο Maximaki άρα φαι ήθελε ο μπέμπης απλά έπρεπε να περάσει λίγη ώρα :lol: Ωραίοο το καρότσι. Να σου πω αυτό είναι? http://www.motherbaby.gr/details2.php?l ... 537&page=1 Εδώ το έχει πιο φθηνό. Αν αποκτήσω χορηγό μπορεί να πάρω αυτό. Στα chicco πάντως μπαίνει το ένα πάνω στο άλλο απ'ότι είδα. Επίσης, βρήκα και τον αντιπρόσωπο στην Ελλάδα της Cam κάπου Αχαρναί βρίσκεται. Άρα λογικά δεν θα υπάρχει θέμα ανταλλακτικών.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Este kai sta chicco nomizw bgainoun ola kai mpainei mono tou to kathe ena.

Thumamai pou mas edeixne sto magazi to enjoy fun kai mas elege oti stis arxes pou

den tha xrisimopoieis to kathisma tou karotsiou giati einai polu mikro mas elege oti mporoume

na afisoume mono to skeleto kai na baloume to port mpempe h to kathismataki.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΩΠΩ ΚΑΛΕ ΧΑΜΟΣ ΜΕ ΤΑ ΚΑΡΟΤΣΙΑ!ΧΑΧΑ ΤΙ ΠΛΑΚΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ;ΣΤΟ ΠΙΤΣΦΙΤΙΛΙ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΘΕΜΑΤΑΚΙ!!ΩΡΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ!

ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΜΗΝ ΑΝΧΩΝΕΣΑΙ ΜΕ ΤΑ ΚΙΛΑ ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ 11.ΜΕ ΤΟ ΤΡΕΞΙΜΟ ΠΟΥ ΘΑ ΡΙΞΟΥΜΕ ΔΕ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΑΠΛΑ Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΑΣ ΑΠΟ ΟΤΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΘΑ ΑΡΓΗΣΕΙ ΝΑ ΕΠΑΝΕΛΘΕΙ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΟΤΙ ΣΕ ΜΟΝΗ ΚΥΗΣΗ.ΕΜΕΝΑ ΕΙΧΕ ΝΑ ΜΕ ΔΕΙ Η ΚΟΥΜΠΑΡΑ 1,5 ΕΒΔΟΜΑΔΑ Κ ΤΡΟΜΑΞΕ ΜΕ ΤΟ ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΩΣΕ..ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ Κ ΕΓΩ ΕΚΤΟΣ ΟΤΙ ΛΑΧΑΝΙΑΖΩ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΤΩΡΑ ΤΟ ΠΙΠΙ ΜΟΥ ΧΑΧΑ!!ΤΟ ΞΥΡΙΣΜΑ ΤΟΥ ΤΥΦΛΟΥ ΚΑΝΩ!ΧΑΧΑ Κ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΚΟΥΓΑ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ ΠΟΛΥ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΜΗΛΑ ΟΛΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΜΕ ΓΑΡΓΑΛΑΕΙ...ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΠΙΚΥΝΔΙΝΟ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ...ΑΧ Κ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΒΓΟΥΝ ΠΡΟΩΡΑ...ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΗ!!Κ ΜΑΛΙΣΤΑ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΛΕΨΟΥΜΕ ΕΑΝ ΦΤΑΣΩ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΣ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ!Κ ΜΟΥ ΠΕ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΑΛΛΑ ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΕΥΝΟΙΚΑ ΘΑ ΤΟ ΠΑΛΕΨΟΥΜΕ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maxim sorry τώρα το είδα 415 ευρώ. Μια χαρά. Θα πάρω τηλ να ρωτήσω.

Νανσούλα καλημέρα. Εσύ ξεμπέρδεψες με το καρότσι, εγώ ψειρίζω την μαϊμού μέχρι να αποφασίσω :lol:

Εύχομαι όλα καλά να πάνε και να γεννήσεις φυσιολογικά αλλά πρόσεχε και λίγο όλο δουλειές είσαι. Κώλο δεν βάζεις κάτω :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια σας ομορφες και απο μενα... αν και ηπια το καφεδακι μου εχω μια τρελη νυστα και μια θεοτρελη πεινα που θελω να φαω τα παντα (και τα ζωακια επισης :lol::lol: )

λια μου εγω μετα το τριτο θα εβαψα κανονικα και ανταυγιες....τωρα θα τα ξαναβαψω στον 9ο λιγο πριν γεννησω(αφου θα ειμαι προγραμματισμενη καισαρικη)

beboylitsa τα αγορια σου θελουν απλες γιαυτο σου πιεζουν και τα νεφρα!!! ειδες μια χαρα ολα!

μαρακι μου μια χαρα και η μπεμπουλα σου! ενταξει σχετικα οικονομικα θα σου ερθει η γεννα..!

ελενα μου με γεια το καροτσι.... πραγματικα ειναι απιστευτη η τιμη για το living γιατι ειναι το πιο καινουργιο μοντελο της chicco και το χρωμα πολυ μου αρεσε

ανθη μου δεν μου αρεσει η σοκολατα (ιδιοτροπιες της εγκυμοσυνης) το εφαγα με κρεμα βανιλια μεσα!!!

σταυρουλα μου τσεκαρε και το http://www.bimbomarket.it και αυτο βαζει συνεχεια προσφορες... η διαφορα του scoop με το living ειναι τα χρωματα και μια εξτρα βαση που εχει το λιβινγκ για το καρεκλακι του αυτοκινητου.... σα αντοχη ειναι ακριβως τα ιδια.... εσυ θα δεις τι σε βολευει

τωρα αφου βρηκες και αντιπροσωπο παρε το cam που σου αρεσε κιολας!

χριστινακι ποσο μου εχουν λειψει τα κλαρινα... βλεπεις ο συζυγος ειναι νησιωτης και τα μισει τα κλαρινα αλλα εγω ακουω κρυφα καμια θωδη :lol::lol:

νανσυ μου εγω το φωναζω το "νινι" κανονικα με το ονομα του "πετρο" και φυσικα το εμαθε και η σαντυ και της λεμε "πως το λεμε το νινι μας?" "πετοοοο"

μια χαρα θα πανε ολα μη σε πιανει πανικος και στη ωρα σου θα γεννησεις και υγιεστατα θα ειναι!!!! ενταξει οτι ειμαστε σβουρες αυτο δεν μετραει :lol::lol::lol:

ναι ελενα εχεις δικιο μονο το σκελετο του καροτσιου εχεις και τα υπολοιπα τα βαζεις εξτρα οποτε θες!

βουρ στο καροτσι σταυρουλα να σε ετοιμασουμε και εσενα!!!!

μαξιμακι εσυ θα καταληξεις σε καροτσι ή οχι ακομη???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kala sou leei h este stamata ligo me tis douleis laou laou euxomai na genniseis fusiologika k egw fusiologika thelw.... anamesa se duo eimai k i diafora tous einai 250e ena einai to perego pou elega k stin este k to alla akrivos to idio alla alli marka den tin thimamai twra.... me liga logia antigrafo

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναταλια 250ευρω ειναι μεγαλη διαφορα... γιατι δεν περνεις το pegperego που το εχει και προσφορα να ξενοιασεις και εσυ??? αντε θελω ολες να σας ετοιμασω γιαυτο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

215 κανει το αλλο 3σε1??? πλακα μου κανεις!!!! υπαρχει τετοιο καροτσι με 215 3σε1??? απιστευτο.... ψαξτο να το βρεις να το βαλεις να δω ποιο ειναι..... παντως θα σε συμβουλευα για το pegperego και η κατερινα που τοχει εχει μεινει πολυ ευχαριστημενη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsakia irthe to autokollito gigas pou eixa parageilei!!! Autos o terastios roz arkoudos!

Kai mou esteilan kiolas email apo to katastima pou parageila to karotsi kai mou eipan oti to apogeuma tha to steiloun me ola tou ta aksesouar!! Polu grigoroi oi Italoi! Exw enthousiastei, mia mia ginontai oi douleies!!!

Nancy makari na mporeseis fusiologika! Alla tha prepei na arxiseis na ginesai pio "tempela", diladi na min kaneis tosa polla!! Kserw oti ama to exei o xaraktiras sou duskolo...egw simera ebala ena swro plintiria, mageirepsa ekana douleies kai twra etoimazomai na paw sti douleia!

Aleka gelasa me ti Thwdi!!!!!!!!!!!!!!!!!! xaxaxa

Nai ontws to karotsi to brika se polu kali timi giati einai to teleutaio tis chicco kai apo tis sugkriseis kai ereuna pou exw kanei einai polu polu kalo.

Auta koritsia sas afinw na paw na faw fagaki (gigantes ekana) kai na etoimastw. Bariemai na paw douleia simera.

Filiaaaaaa!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε αντε με το καλο ελενακι μου να σουρθει γρηγορα.... ποτε υπολογιζεις να το παραλαβεις???? καλα για το αυτοκολλητο δεν το συζητω θα περιμενω πως και πως να το δω κολλημενο στο δωματιο σας!!!

εγ γιατι βαριεμαι να κανω δουλειες σημερα μου λετε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

to vrika nomiza den exei site.. to magazi to vrikame tuxaia k autos ekei mas eipe epeidi ton rwtisame gia perego ama exei k mas eipe oti kataskeuazontai sto idio ergostasio stin kina k oi istories oti ola einai apo italia den isxuoun k ton antra mou to epeise.... http://www.kiddo-online.gr/index.php?pa ... Itemid=277 k egw variemai aleka k na mageirepsw variemai alla prepei na arxisw o allos tha erthei se mia wra k tha me krazei pali pou den ekana tpt...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΟ ΣΚ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΛΕΙΠΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ Κ ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ;ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΑΨΕΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ!!!ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑΤΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΤΟΝ ΜΑΙΟ Κ ΕΓΩ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ...ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΑΦΤΕΙ Κ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΦΤΙΑΧΝΩ ΣΥΡΤΑΡΙΑ ΚΤΛ.ΞΕΡΕΤΕ ΛΕΙΠΕΙ Ο ΓΑΤΟΣ Κ ΧΟΡΕΥΟΥΝ ΤΑΣ ΠΟΝΤΙΚΙΑ....ΧΙΧΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΣΤΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΣΤΟΚ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΑ;ΤΟ ΣΙΕΛ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΥ Κ ΤΟ ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΟ.ΒΕΒΑΙΑ ΕΓΩ ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΟΥΣΑ ΤΟ ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΟ.ΛΑΧΑΝΙ Κ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ ΧΑΛΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...