Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΛΩΣΣΟΚΟΠΑΝΕΣ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ '12 νο3


Recommended Posts

Χριστινάκι υπάρχει και αυτό το ενδεχόμενο δηλαδή να την βάλω από την πλευρά του άντρα μου. Αλλά σε αυτήν την περίπτωση θα του πάρω την πλευρά του κρεβατιού σιγά μην σηκώνομαι να κάνω τον κύκλο :lol:

Delphine μου αυτό θα κάνω γιατί αν χωρέσει η κούνια γλυτώνω πολύ χρήμα και θα συνηθίσει και από νωρίς το κρεβατάκι του. Ελπίζω να φιλοτιμηθεί ο αντρούλης μου να πάει την Κυριακή να την πάρει από το σπίτι του γνωστού μας για να δούμε αν χωράει και να προχωρήσω σε αγορά στρώματος και λοιπής προίκας.

Τελικά με το θέμα του καροτσιού κι εγώ μάλλον σε 3 σε 1 θα καταλήξω αφού τώρα που θα βάλω την κούνια στο δωμάτιο θα χρειαστώ λογικά το πορτ μπεμπε για το σαλόνι. Μην αναγκάζομαι να μένω εσώκλειστη στο υπνοδωμάτιο όταν κοιμάται. Θα το βάζω στο πορτ μπεμπε στο σαλόνι και θα κάνω τις δουλίτσες μου. Έτσι δεν θα χρειαστεί να πάρω το κάθισμα από την φίλη μου και καλύτερα γιατί θέλω να το κρατήσω μήπως το χρειαστώ και στο 2ο νινι.

beboula αν δεν σου αρέσει το νερό πίνε άλλα υγρά, ακόμα και αναψυκτικά, χυμούς και ότι άλλο σου αρέσει. Είναι διπλά σημαντικό στην εγκυμοσύνη να πίνουμε υγρά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 997
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

na mai k egw bgikame na paroume kati karekles gia to mpalkoni k perasame apo ena magazi me krebatia k karotsia ta opoia ta eixe polu kales times k twra to skeftomaste.... twra pou tha einai kalokairi den tha einai zesto to port mpempe gia na to exw mesa? euxaristw gia ta sxolia sas koritsia me voithisate psiloeftiakse k h diathesi mou... aleka mou polu wraios vgike o toixos paixnidiarikos me to asimi perimenoume to olokliromeno na doume... tsevoula k egw wres wres nomizw oti milaw gia alli oxi oti gennaw se 2 mines... egw exw mikrotero aderfo k diafora exoume 16 xronia.. san paidi mou ton exw... nansy na pas na deis ama sto kanoun dwro na to pareis...

este mou ama den volepsei to krevati sto dwmatio tha sou proteina na pareis kalathouna me vasei k na to exeis ekei stin arxi....alla k egw mallon to krevati tha valw ama volepsei akrivos dipla mou k ama den mporw k enoxlei tha balw kalathouna... maraki me to kalo aurio o giatros na xareis tin mpempa sou...

beboula na pineis ugra opws sou lene k ta koritsia xreiazetai polu...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια κ εγω 3 σε 1 καροτσι εχω κ βολεψε πολυ.το περεγκο εχω κ εγω το pliko αν θυμαμαι καλα,οσο για τη κουνια εγω τον εβαλα τον αντωνη απο 40 ημερων στο δωματιο του απλα ειχα ενδοεπικοινωνια κ αν ημουν σε αλλο δωματιο την ειχα πανω μου η εκει που καθομουν κ αν ξυπναγε τον ακουγα κ πηγαινα.βολευει η ενδοεπικοινωνια κ την ειχα παρει 130 ευρω αν θυμαμαι αλλα τη χρησιμοποιω ακομα κ τωρα.κ φυσικα θα τη χρησιμοποιησω κ στο δευτερο νινακι με το καλο.

μαρακι καλη επιτυχια που θα δεις τη μπεμπουλα σου κ εγω θελω σιγα σιγα να τον ρωτησω για τη γεννα κ το ποσο γιατι τοτε μας ειχε παρει 2000 αλλα τωρα δεν παιζει.

xtinaki καλα τρεξιματα με τις ετοιμασιες κ κουραγιο,ολα θα γινουν κ μην αγχωνεσαι.

αλεκα μου τελειο το αποτελεσμα,πραγματικα μου αρεσε πολυ!

καγκουρακι μου με γεια η τσαντουλα της αγγελικουλας κ με το καλο νε ξεκινησει το σχολειο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναμαι και εγω η νυσταγμενη μανα με το κλαψιαρικο μου το τεκνο!!!

ναταλακι οσο αφορα καροτσι και πεθερικα ειναι δυο εννοιες αταιριαστες μεταξυ τους :lol:

στη σαντυ τραβηξα περιπου τα ιδια αλλα απο τη μανα μου... τη μια δεν ηθελε το καροτσι ηταν μεγαλο, την αλλη δεν ηθελε τη κουνια ηταν καφε... τελικα της ειπα να μου δωσει οσα λεφτα θελει και να παρω οτι θελω μονη μου, ενω η πεθερα πηρε 10φορμακια και τελειωσε την υποχρεωση της και μου την ειπε και μετα γιατι πηρα κουνια καναπε!

ακρη δεν θα βρεις απο καμια μερια απλως πες στο συζυγο σου να πει στους γονεις του να δωσει οτι θελουν σε χρηματα και θα παρετε οτι θελετε εσεις γιατι θα τα παραγγειλετε μεσω ιντερνετ και πρεπει να δωσετε τα λεφτα αμεσα(ετσι ειχα πει στη μανα μου) και αμα πουν μα μου για το χρωμα κανε τη παπια και πες "αυτο το καροτσι βγαινει σε αυτα τα χρωματα" και ασε το ροζ για αυτους :lol::lol:

λιλ μου ειμαι ασχετη απο τις μετρησεις αυτες γιατι εγω εκανα της μιας ωρας...οσο για το tsh καλα κανεις και το ελεγχεις γιατι και εχω και το ελεγχω ανα 3μηνο αλλα περνω και χαπι...

σταυρουλα μου επειδη γραφεις "δεν εχω κανεναν να με παει" νομιζα πως δεν οδηγουσες γιαυτο.... κοιτα το living ειναι ακριβο καροτσι και εγω στη θεση σου θα επερνα απλο καροτσι και θα αφηνα το καρεκλακι μονιμο στο αυτοκινητο αφου θα το ξαναδωσεις πισω μετα δεν αξιζουν 150 πεταμενα....

εμενα επειδη το πηρα 3 σε 1 βολευτηκα πιο πολυ το πορτμπεμπε και υστερα το καρεκλακι....

λικνο δεν χρησιμοποιησα ουτε καλαθουνα, η κουνια της μπηκε τσιμα τσιμα στο δωματιο αφου να φανταστεις κατεβαινα οχι απο το πλαι του κρεβατιου γιατι δεν χωραγα! παντως στο σαλονι ή σε ξενο σπιτι την κοιμιζα στο πορτμπεμπε

cristi μου ειδα οτι αγχωθηκες με τα κιλα σου?κακως εχεις αγωνα δρομου οταν γεννησεις και θα γινεις στυλακι! απο αγορες τι εχεις κανει?

stedium περαστικα στη μαμα σου και ευχομαι να μη ξαναχριαστει να μπει στο νοσοκομειο.... μη φοβασαι οσο περναει ο καιρος τοσο πιο πολυ βαρος θα νιωθουμε!

χριστινακι μη αγχωνεσαι για τιποτα θα ειναι μια κουκλιτσα.... αντε να περασει ο γαμος να ξεκινησεις τις ετοιμασιες για το δωματιο!

νανσυ ολα τελεια θα πανε στον υπερηχο.... οχι τιποτα να δεις και το πουλι!!!! αντε να χαρεις και το κολπικο γιατι μαυτο θα μεινουνε στο τελος :lol::lol:

τις υπολοιπες μετα παω να ταισω τη μικρη και θα επανελθω δρυμιτερη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maxim καλαθούνα δεν παίρνω με τίποτα γιατί μαζί με την βάση έρχεται σχεδόν όσο το λίκνο. Θα χωρέσει η κούνια που θα μου πάει. Το πορτ μπεμπέ λογικά πρέπει να ανοίγει για το καλοκαίρι αλλιώς θα σκάει το μωρό.

Αλεξανδρούκο μου δεν οδηγώ τώρα λόγω εγκυμοσύνης αλλά γενικότερα οδηγώ 16 χρόνια. Αν πάω αύριο mothercare θα ρίξω μία ματιά και στα καρότσια να δω τι παίζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οτι ετρωγε τα εφτυνε και σταματησα να την ταιζω.... λοιπον συνεχιζω....

κατερινακι μου με γεια με γεια η τσαντουλα σας και τα πραγματακια σας.... πωπω μια μεγαλη κοπελα που θα παει σχολειο!!!! και εγω θελω να ξεχωρισω τα ρουχαλακια της μικρης (τιποτα δεν ειναι ουδετερο) αλλα πρπει να τα βγαλω, να τα ξεχωρισω, να τα πλυνω, να τα σιδερωσω και να ξανβαλω στη βαλιτσα τα χειμερινα!

τσεβουλα μου αν δωσω εντολες στον αντρα μου και φυγω ποτε δε θα γινουν..... το κακο ειναι οτι τα εχουμε ολα για το δωματιο και αυτος θα ξαναξεκινησει τη παρασκευη και απ'οτι βλεπω ουτε αυτο το σαβ/ριακο θα τελειωσει.....

beboula μου μη ανυσηχεις δεν ειναι τιποτα πιες πιο πολυ νερο και να δεις που θα περασει.... μια χαρα θα ειναι αυριο ο υπερηχος σου.... μη μου αγχωνεσαι και τα αντρακια σου τρανταζονται

σταυρουλα μου θα σε βολεψει πολυ το 3σε1 αν τελικα δεν παρεις λικνο.... ψαξε στο νετ και θα βρεις καλες τιμες! καλα γιατι δεν αλλαζεις πλευρα με τον αντρα σου? εγω αλλαξα για τη κουνια και την εχω καθιερωσει πλεον!!! ααααα σιγα που δεν θα οδηγουσα τωρα θα εσκαγα ασε που εχω και τη μικρη παιδικο, γιατρους κτλ.... ο αντρας μου βλεπεις ειναι καλομαθημενος :lol::lol:

μαξιμακι μη νομιζεις σε σχεση με το λικνο, η καλαθουνα με τη βαση ερχεται σχεδον τα ιδια λεφτα.... οχι το πορτμπεμπε δεν ειναι ζεστο το καλοκαιρι μην ανυσηχεις! θα βρεις αρκετες προσφορες αν κανεις βολτες στα μαγαζια... εγω τοτε ειχα δει τα παντα μεσα στο νετ και εψαχνα τις προσφορες στα μαγαζια!

η βικυ εχει δικιο... μπορεις να αφησεις για λιγο διαστημα τη κουνια στο δωματιο και μετα να παρεις μια καλη ενδοεπικοινωνια και να ακους το μωρο απο παντου... η ενδοπικοινωνια ειναι κατι που θα το εχετε μεχρι να μεγαλωσουν αρκετα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Αλέκα το δωμάτιο πολύ καλό!

Este και γω τους ίδιους προβληματισμούς είχα και τελικά κατέληξα σε αυτό που λές και σύ, καλύτερα τσίμα τσίμα η κούνια παρά πεταμένα λεφτά σε λίκνο ή καλαθούνα...Αυτό θα κάνω και γώ.

Όσο για καρότσι, μας και θα μου το παρουν, θα πάρω αυτό που μου είπε η Αλέκα μάλλον!

Την Πεμπτη θα πάω στο γιατρό για να μου γράψει να κάνω την καμπύλη και να δει την β επιπέδου,, θα δουμε αν θα μου κάνει υπέρηχο!

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ariadni συνήθως στην β επιπέδου τσεκάρουν τον τράχηλο με ενδοκολπικό υπέρηχο. Αν δεν το τσεκάρανε εκεί που έκανες την β επιπέδου ίσως το κάνει ο γιατρός σου. Εγώ είχα αμέσως μετά επίσκεψη στον γιατρό μου καθότι βρίσκεται στο ίδιο κτίριο και μου τσέκαρε εκείνος τον τράχηλο.

Αλεξάνδρα μου όσον αφορά την οδήγηση ναι μεν έχεις δίκιο αλλά στην περίπτωσή μας και εγώ αλλά ακόμα περισσότερο ο άντρας μου (καθότι πιο φοβιτσιάρης) αγωνιστήκαμε σχεδόν 4 χρόνια γι'αυτό το μωράκι αφού αυτή η φορά ήταν η τελευταία μας ελπίδα και είχαμε αποφασίσει ότι αν δεν πετύχει θα πάμε για υιοθεσία. Οπότε καταλαβαίνεις σε τι ψυχολογική κατάσταση βρισκόμαστε και πόσο μάλλον που είναι και το 1ο. Στο 2ο φαντάζομαι δεν θα υπάρχει τέτοιο θέμα και ειδικά επειδή θα υπάρχει ο μπέμπης δεν θα έχω και πολλές επιλογές στο να μην χρησιμοποιώ το αμάξι. Τώρα αφού δεν δουλεύω κιόλας δεν χρειάζεται. Όσο για το καρότσι ναι βρήκα στο ιντερνετ με 420 ευρώ περίπου και καλά καρότσια 3 σε 1 τώρα θα συγκρίνω τιμές με μαγαζιά μήπως βρω και καμία προσφορά.

Εγώ δεν θέλω να αλλάξω πλευρά στο κρεβάτι την έχω συνηθίσει. Τον άντρα μου δεν τον ρωτάω γιατί παίζει να μην κοιμάται καν στο δωμάτιο αν ξυπνάει ο μπέμπης από το ροχαλητό του. 'Η ακόμα πιο πιθανό να μην θέλει εκείνος γιατί θα ξυπνάει συνέχεια με τον μπέμπη και θα έχει να ξυπνήσει για την δουλειά. Δεν ξέρω ας τα βρούνε μεταξύ τους πατέρας και γιος :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολυ μου αρεσε "ας τα βρουν πατερας με γιος" :lol::lol::lol::lol:

ναι εχεις δικιο να φοβασαι με το αυτοκινητο και εγω να σου πω την αληθεια τωρα με τη σαντυ δυσκολευομαι αρκετα... οδηγαω και ποναω ή βγαινω απο το αυτοκινητο με τραβιγματα και τετοια.... ειναι πολυ δραστηρια απο τη φυση μου και κωλο δεν βαζω κατω ευκολα.... δε πειραζει που δεν οδηγας ειναι μικρη θυσια για το γιοκα που εχεις στη κοιλιτσα!

αριαδνη μου εμενα μου τα κανει ο ιδιος ο γυναικολογος που εχω... μονο τις εξετασεις κανω εξω φυσικα γιατι πληρωνω ακριβουτσικα μεσα στο νοσοκομειο ας ειναι και δημοσιο :lol::lol:

εμενα μου εκανε και κολπικο υπερηχο μονο τωρα στον 6ο δεν μου εχει κανει, γιαυτο πηγαινω και μια φορα το μηνα και οχι ανα 15νθημερο.....

βρε μαρακι σε ξεχασα εντελως.... αντε να δεις τη κουκλαρα σου σημερα να την χαρεις!!!! ειδες το σκυλακι σου δυνατο που ειναι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απαπα αυτο το πραγμα με την οδηγηση.Καθε μερα τσακωνομαι,εχω φτασει στο σημειο να θελω να κατεβω απο το αμαξι κ να σπαω τα -παντα :roll: .Πολλα νευρα μαμωτο.Θελω να αδειασουν οι δρομοι να κυκλοφορω διχως να με εκνευριζουν!!!! 8-)

Σταυρουλα εμενα δε μου μετρησαν τον τραχηλο κολπικα,πρεπει να το πω στην γιατρο μου???Εχω 6/4 ραντεβου για τον μηνιαιο υπερηχο,να την παρω λες τηλ να το κλεισω νωριτερα???Αγχωθηκα τωρα

Α μηλησα με την μικροβιολογο,μια χαρα κ η καμπυλη.Ουφ ειχα μια αμφιβολια διοτι ειχα ξεσκιστει στα γλυκα αυτον τον μηνα :oops:

Εμενα την καλαθουνα μου την εχει ηδη παρει η μητερα μου,αρα....

Αλεκα ο δικοσ μου γενικως ανακατευεται με την διακοσμηση στο σπιτι κ με νευριαζει,θελω την γνωμη του αλλα η τελικη αποφαση να ναι δικη μου :D:D:D .Οσο για το δωματιο της μικρης μου δε το συζητω,πρεπει να βαλει τα δυνατα του κ ευτυχως τα παει καλα στα μαστορεματα- βαψιματα.Κι ο δικοσ σου μια χαρα τα καταφερνει παντως.

Kangaroo ευχαριστω για τις πληροφοριες

Σημερα πειναω συνεχεια,τωρα θελω να κοψω μια ντοματα κ να βουτηξω ολοκληρη μεσα στο λαδι!!! =p~ .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ τσεβουλα μου μη συζητας για πεινες γιατι ακομη παλευω το καφε για να μη φαω... αλλα δεν το βλεπω να μη τρωω στο τελος!

οχι στην επομενη επισκεψη που θα πας θα σε μετρησει τοτε... δε μετρανε ολοι οι γιατροι να το ξερεις....

αααα οσο αφορα τη διακοσμηση βγαινει παντα απο το δικο μου χερι και αυτος υπακουει!!! απλως σα τρελη που ειμαι μου αρεσουν τα εντονα χρωματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουκλες τι μου κάνετε??

Σας διαβάζω που και που αλλα δεν προλαβαίνω να γραφω,ειμαι λίγο στον κόσμο μου.

Πήγα motherbaby σήμερα!Και ναι,μου έδωσαν μαξιλάρι!!Τι χαρα!!Για να δουμε τί ύπνο θα κάνουμε σήμερα...

Πήρα και μερικα πραγματάκια για το μαμουνάκι μου,εριξα και μια προχειρη ματια στα καρότσια,αλλα θα το ψαξω κι αλλο.

Εμένα τον τραχηλο μου τον μετράει κάθε φορά,αλλα απο την κοιλια.Οχι κολπικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ετσι-ετσι κ γω υπακοη θελω κ νιωθω υπεροχα.Οκ να με δυσκολευει λιγο αλλα στην τελικη να υπερισχυω.Οσο σκεφτομαι οτι θα χουμε κορη πεθαινω απο την ευτυχια.Ευχομαι να γινει πολυ ναζιαρα κ να τον κανει οτι θελει!!! :D:D:D

Αντιθετα εμενα μου αρεσουν τα γηινα χρωματα,τα ηρεμα κ μινιμαλιστικο γενικως υφος.Και τα επιπλα μου μινιμαλ ειναι

Πρεπει να αρχισε ο Λακης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λια μου δηλαδη χανεις τη χαρα του κολπικου???? :lol::lol::lol:

τι επαθες αγαπη μου? σε πιασανε τα ψυχολογικα σου

τσεβουλα οχι μονο θα τον κανει οτι θελει απο τη μυτη θα τον σερνει.... ιδιαιτερα οταν θα καθεται στη κοιλια και θα τον λεει "μπαμπα μου" θα λιωνει σα κερακι!

μινιμαλ τι ειναι αυτο???? :lol::lol::lol: μου αρεσουν πολυ τα κλασσικα και βαρια κομματια!!!!

ναι αρχισε ο λακης αλλα περιμενω τη νανσυ να μας πει τι εγινε στο γιατρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ τσεβουλα κ εγω αυτο λεω με την κορη...γιατι ο αντρας μου αγορι ηθελε. ονειρευοταν να κανουν μαζι μαστορεματα κ τετοια κ τον λεω μη χαλιεσαι θα μαθεις τον γιο μου..ειναι κ στην καταλληλη ηλικια κιολας!!! :):):);) ευχομαι να ειναι ναζαρια κ να τον κανει να λιωνει!!!!! ;):):):D λια μεγια το μαξιλαρι..εγω δεν ξερω που εχουμε motherbaby εδω στην θεσ/νικη για να παιρναμε κ εμεις :cry::( εμενα με εκανε κολπικο στην τελευταια εξεταση τον προηγουμενο μηνα..δεν πιστευω κ αυριο να να δει απο κατω.. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι μου κοριτσακι και να μην ειναι ναζιαρα δεν γινεται.... ισα ισα και τα κοριτσακια ειναι και πιο αυθορμητα και ανεξαρτητα απο τα αγορακια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsia!! Pwpw ti mera itan kai auti, exw ksupnisei apo tis 6:30! Kommatia eimai, tha sas grapsw liga kai paw gia nanakia.

Katarxin euxaristw polu oles gia ti gnwmi sas gia ta xalia!! Me boithisate polu me ta sxolia! H alitheia einai oti kai emena mou aresoun ta entona xrwmata alla mallon tha kataliksw sto pio apalo giati nomizw tha einai teleios asxeto me ola tou dwmatiou.

Tsevoula mou to xali to pernw twra gia argotera opws eipe kai h Nancy, apla afou ta kanw pou ta kanw twra lew na ta parw ola na teleiwnw. Meta pou tha uparxei ena mwro pou na paw na trexw na psaxnw gia xalia.

Maximaki, kale pou anakalipses auto to site??? Toso kairo ta exw psaksei ola auto de mou to ebgale. Den einai apo ellada? To ena karotsi pou me endiefere to Trio enjoy fun, to ebriska 430-450 kai auto to site to exei 319!! Auto to karotsi pou eleges mou aresei para para polu. Egw pisteuw oti den einai axristo to port mpempe. Kai tha koimatai ekei to bradu alla kai sto spiti mesa tha to exeis ekei kai opou pigaineis ekei tha to koubalas!! Kai egw stin arxi nomiza pws den tha to xrisimopoiisw polu alla mou eipe mia fili oti einai polu xrisimo kai boleuei polu.

Koritsia to allo pou exw na sas pw einai oti to prwi piga sto Neonato na parw ena dwro giati gennise mia ksaderfi mou kai perito na sas pw oti ithela na ta agorasw ola!!! Den eimai gia na pigainw se tetoia magazia egw!! Brika kai Sentonakia, koubertakia, petsetoules kai mpournouzaki Forever friends!! Trelathika!! Loipon, twra gurnaw apo to maieutirio! Exw pathei tin plaka mou. Eida ola ta mwrakia mesa sto thalamo, ti teleia pou einai!! Kai ti mikroulia!! Ti omorfa!! Mou aresan para polu. Auta itan ta nea mou!!!

Sas afinw twra

filakia se oles!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενα μου τελικα πιο θα παραγγειλεις??? ή το παραγγειλες ηδη? ναι απο σεντονακια και τετοια θα βρεις αρκετα σε αυτο το θεμα λεφτα ναχεις να ξοδευεις!!!

πηγαινε ξεκουρασου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia sorry sas diabasa polu sta grigora giauto de sxoliasa polla, Aleka polu wraio to dwmatio!!!!!!

Kangaro me geia ta pragmatakia!!!

Sumfwnw me auto pou eipe h Aleka gia ta dwra...emeis ta agorazoume ola monoi mas kai apla tha tous poume poso kanane kai an den tous aresei as mi dwsoun tipota!

Delphinaki xairomai polu pou to skulaki kanei proodo. Kai emas etsi siga siga, afou emeis nomizame oti de tha ti bgalei kai twra trexei pali sa sifounas mexri na faei to kefali tou pali.

Tseboula mou apo peina allo tipota...oli mera peinaw...sugkratiemai para polu. Aurio tha pame gia douleia sto Hrakleio me ton antra mou kai exoume brei ekei ena magazi me kati terastia xampourgker kai kati foberes amerikanikes patates tiganites...mallon ekei tha fame pali!!

Aleka mou den to agorasa akoma. Auto pernei mono liges meres na erthei kai tha to ksanakoitaksw ligo, alla skeftomai mallon to trito na parw, to prwto mou aresei polu alla me fobizei to xrwma giati se 3=4 site pou to eida eixe to kathe site kai alli apoxrwsi kai mono se 1 mou arese, sta alla bgainei polu mwb anti gia fouksia.

Koritsia twra omws paw gia upno.

Filia polla polla!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια και εγώ απο το μεσημέρι και μετά ολο θελω να τρώω, τώρα μολις εβαλα να φάω ένα γιαουρτάκι με corn flakes μέλι και φραουλες δεν το λες και λιγο. :lol::lol::lol:

Σταυρούλα το σκέφτεσαι βλέπω για το 3 σε 1 θα σε βολέψει σίγουρα και θα βγάλει και τα λεφτά του γιατι σίγουρα θα χρησιμοποιήσεις και τα 3 κομμάτια.

tsevoula τράχηλο δεν μετράνε ολοι οι γιατροί μπορεις ομως να το ζητήσεις, απλά κοιτάνε αν υπάρχει πιθανοτητα για προωρο τοκετό. Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη μου το ειχαν μετρήσει στη β επιπέδου γιατι μετά θα εφευγα για καλοκαιρινές διακοπές και επειδή εμεις με τον γιατρο θα πιαναμε τα δυο άκρα της Ελλάδας ήθελε να ειναι σιγουρος. Τώρα στην β επιπέδου μαλλον δεν ειχε σκοπό να μου τον μετρήσει αλλά το ζήτησα μονη μου. Οσο για την κορη ένα θα σου πω θα λιώνουν ο ένας για τον άλλον, θα τον τρελάνει σιγουρα :D

Λια με γεια τα πραγματάκια και περιμένουμε αύριο εντυπώσεις απο το μαξιλάρι.

Ελενα να σας ζήσει το μωράκι, με το καλό σε λιγο καιρό θα έχεις και την κοθκλιτσα σου αγκαλιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας φουσκωκοιλιτσες μου ομορφες.. :D:D:D:D μου λειψατεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

συγνωμη που δεν σχολιαζω :oops: αλλα εχω περασει πολυ ασχημα βράδια και σημερα πηγα σε πνευμονολογο..μου δωσε αντιβιωση 5 μερες ..το ιδιο σπρει με κορτιζονη και ξεβουλωτηρι για τη μυτη :lol::lol::lol: με κορτιζονη αλλα καμμια σχεση με το θεικο οτριβιν.. :( που το βαζα και ανεπνεα σε χρονο ντε τε..αλλα εκανε πολυ κακο :evil: γιατι δημιουργουσε εθισμο στη μυτη και εχανα καπως και την οσφρηση πλακα πλακα...τωρα οκ ειναι επωδυνο γιατι η μυτουλα εχει φραξει :cry: αλλα που θα παει θα ξεβουλωσει σιγα σιγα...

αρκετα με τις μυξες μου :lol::lol::lol: νοιωθω καλυτερα τουλαχιστον ψυχολογικα...και οτι θα γινω καλα..σιγα σιγα ;);) σημερα θα μαι μαλλον μεσα μεχρι να αποκοιμηθω :D:D:D

το ποντικακι μου με εχει ταραξει στις κλωτσιες σημερα :lol::lol: οποτε μα οποτε τρώω τυρί αλλάζει τέρμα :lol::lol::lol::lol::lol: το μαναρακι μου...αντε να το δω σε ουτε 8 εβδομαδες.....πως περναει ο καιρος...

σας φιλω κουκλιτσες μου όοοοοοοοοοολες και πολλα μα πολλα χαδακια στις υπεροχες κοιλιτσες σας....

α αυτο που χω δεν κολλαει..ειναι οξεια βροχιτιδα οποτε με την πρωτη ευκαιρια κανονιζω καφεδιααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα :lol::lol::lol: μην ξεχνιομαστε...αντε να χαρει και η παπιομανα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ!ΛΟΙΠΟΝ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΑΜΕ ΤΟΝ ΓΙΟ Κ ΤΗΝ ΚΟΡΗ!ΜΟΥ ΠΕ ΟΜΩΣ ΝΑ ΠΑΙΡΝΩ ΜΕΧΡΙ 6 ΜΑΓΝΗΣΙΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΚΑΝΩ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ Κ ΕΧΟΥΜΕ ΠΡΟΩΡΟ ΤΟΚΕΤΟ.ΚΑΝΑΜΕ Κ ΚΟΛΠΙΚΟ ΥΠΕΡΗΧΟ ΤΙ ΓΕΛΙΟ!!ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΣΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ Κ ΤΟΝ ΤΡΑΧΗΛΟ;ΟΧΙ ΚΑΛΕ ΤΟΥ ΛΕΩ ΤΙ ΝΑ ΜΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ..ΧΑΧΑ ΜΕΤΑ ΒΑΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΛΠΙΚΟ Κ ΑΦΟΥ ΒΛΕΠΕΙ ΟΤΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΑΞΗ ΜΟΥ ΛΕΕΙ.ΕΝΤΑΞΗ ΝΑ ΤΟ ΒΓΑΛΩ ΤΩΡΑ;;Ε!ΚΡΑΤΗΘΗΚΑ ΝΑ ΜΗ ΤΟΥ ΠΩ ΑΦΗΣΤΕ ΛΙΓΟ ΑΚΟΜΑ!!Ε!ΜΑ ΤΙ ΕΡΩΤΗΣΗ ΗΤΑΝ ΑΥΤΗ..ΜΕ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΜΟΥ ΠΑΙΖΕΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ;ΧΑΧΑ

ΜΟΥ ΚΑΝΕ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΣΑΝΤΑ ΠΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣΑ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΒΑΡΙΑ..ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΤΕ ΤΟΥ ΛΕΩ ΕΔΩ ΣΗΚΩΝΩ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΠΟΥ ΝΑΙ 13ΚΙΛΑ..Κ ΑΡΧΗΣΕ...ΜΑ ΠΩΣ ΝΑ ΤΗΝ ΠΛΥΝΩ ΑΜΑ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΗ ΜΟΥ;;;;;

ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΤΟ ΕΝΑ ΕΙΝΑΙ 320ΓΡΑΜΜ(Η ΤΣΟΥΤΣΟΥΝΑ 3ΧΙΛΙΟΣΤΑ)ΧΑΧΑ Κ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 275ΓΡ.ΑΠΛΑ ΜΟΥ ΠΕ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΩ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΓΕΝΝΗΣΩ ΠΡΟΩΡΑ..ΧΑΧΑ ΒΡΗΚΕ ΑΝΘΡΩΠΟ.

ΤΡΕΞΤΕ ΣΤΟ ΜOTHERBABY ΠΗΓΑΜΕ Κ ΠΗΡΑΜΕ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΤΗΣ PERPEREGO ΤΟ ΕΙΧΕ 270ΕΥΡΩ ΠΙΟ ΦΘΗΝΑ ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΥ.Κ ΜΟΥ ΕΔΩΣΑΝ Κ ΤΟ ΜΑΞΙΛΑΡΙ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΑΞΙΑΣ 40ΕΥΡΩ.ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΦΕΡΜΟΥΑΡ Κ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΥΦΑΣΜΑ ΝΑ ΤΟ ΝΤΥΣΩ ΜΕ ΦΕΡΜΟΥΑΡ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΠΛΕΝΩ.ΠΗΡΑ ΤΟ ΦΟΥΞΙΑ ΕΙΧΕ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ Κ ΓΑΛΑΖΙΟ.ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ Κ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ!ΤΑ ΦΟΡΜΑΚΙΑ ΤΑ ΕΙΧΕ 10-14,5 ΕΥΡΩ.ΤΣΑΜΠΑ!!Κ ΩΡΑΙΑ!ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΟΜΩΣ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΑ.ΦΥΣΙΚΑ Κ ΘΑ ΞΑΝΑΠΑΩ ΑΦΟΥ ΚΑΝΟΥΝ Κ ΔΩΡΑ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάνσυ μου μπράβο για τα ζουζουνάκια σου!!!Πρέπει να προσέχεις όμως,αφου σου το τόνισε και ο γιατρός!Μιλάω και γώ βέβαια που δεν βάζω κώλο κάτω :oops:

Καλορίζικο και το καρότσι σας και καλές βόλτες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καρολινάκι ελπιζω με αυτά που σου έδωσε ο γιατρος να το ξεπεράσεις και να ηρεμήσεις κοριτσάρα μου. Οργανωσέ μας για καφεδάκι να βρουμε μέρα και μέρος να βολευει τις περισσοτερες να μαζευτουμε πολλές ομορφες κοιλιτσες.

Νάνσυ επιβεβαιωσες τον γιο τώρα, μια χαρά τα ζουζουνια σου μπραβο. Καλά πολύ γελασα με τον διαλογο με τον γιατρο σου =))=))=)) , που να ξερε τι λεμε εδω μεσα! καλοριζικο το καροτσι και το μαξιλάρι!

Καλο βράδυ κοριτσάκια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νανσυ μου μπραβο κοριτσακι μου που ναι ολα καλα!!!!!!!! :D και θα τα κανεις και ζευγαρακι...

αλλα οντως προσεχε με το σηκωμα της μικρης...και εμενα ειναι 13 κιλα και απο τοτε που παθα με τη μεση..το κοψα και δεν την ξανασηκωσα να την πλυνω...ακου τι κανω εγω τουλαχιστον...την βαζω στο κρεβατι της η στον καναπε με το σελτεδακι την καθαριζω με μωρομαντηλα και μετα παιρνω πομ πομ ροδελες και τις βρεχω με νερακι που χω βουτηξει μεσα σε ενα λεκανακι... ;);) πλακα πλακα ειναι σαν να της κανεις στεγνο καθαρισμα :lol::lol::lol: αλλα προσεχε κοριτσακι μου...εχεις και δυο μεσα στην κοιλιτσα...

καλοριζικες οι αγορες σας..και πεθανα και εγω με τον κολπικο υπερηχο :lol::lol::lol::lol: εισαι θεααααααα =))=))=))=))=))

τρωω πιτσα η κοιλιοδουληηηηηηηηη =p~=p~=p~:o):o):o):o):o)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...