Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ ΝΟ15!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν φτιαχνει με την διατροφη αυτο Lil μου.Όμως θα ξεκινησω οπου να ναι και την διατροφη κανονικα κατα γραμμα μονο και μονο για να κανω την εμβρυομεταφορα και να την συνεχισω και στην εγκυμοσυνη.Τοτε μονο θα παιξει ρολο η διατροφη που ανεβαινει το σακχαρο στο αιμα πολυ ευκολα.Ομως ινσουλινη θα χρειαστει να κανω ουτως η αλλος τοτε.Δεν το βλεπω και τοσο τραγικα οσον αφορα εκεινη την περιοδο απλα θα προτιμουσα να μπορουσε να ρυθμιστει η καμπυλη πριν ξεκινησω πραγμα μαλλον απιθανο οπως το βλεπω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lil με το καλό κοπέλα μου!! Όλα να πάνε κατ'ευχήν Θεού και να έχεις στην αγκαλίτσα σου σε λίγες ώρες ένα υγιέστατο μωρό...

Littledancer γιατί παίρνεις φάρμακα; Έχεις ζάχαρο; Δε θυμάμαι - συγγνώμη κιόλας - την ιστορία σου. Πάντως εύχομαι όλα να διορθωθούν και σύντομα για να ξεκινήσεις την προσπάθεια.

Εγώ είμαι στην αναμονή. Τελείωσα χθες τα αντισυλληπτικά και περιμένω να αδιαθετήσω... Το θέμα είναι αν αδιαθετήσω Σάββατο βράδυ τη Δευτέρα το πρωί που θα πάρω τηλέφωνο στο κέντρο ίσως είναι αργά και πολύ φοβάμαι ότι θα μεταφερθεί η όλη διαδικασία για τον Σεπτέμβριο....Και Σεπτέμβριο ποιος μου δίνει άδεια;Κοντεύω να σκάσω...Τελικά - καλά λένε - εγώ από το άγχος μου θα σκάσω πριν από την ώρα μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lil με το καλό, όλα να πάνε καλά και να κρατήσεις σφιχτά σφιχτά το μωράκι σου αγκαλιά!!!! :)

Jigsaw μήπως να τους έπαιρνες ένα τηλ το απογευματάκι σήμερα, ώστε αν σου τύχει σάββατο να ξέρεις τι να κάνεις???

μην αγχώνεσαι κορίτσι μου!!!όσο αγχώνεσαι τόσο πελαγώνεις και η λύση φαντάζει μακρινή ακόμη και για ένα πολύ πολύ μικρό και ασήμαντο ζήτημα (δεν εννοώ το συγκεκριμένο έτσι???αυτό όντως πρέπει να διευθετηθεί για να έχεις οδηγιες σε περιπτωση που τυχει σκ) !!!

Littledancer δεν σου λέω να μάθεις να με πειράζεις!!!!χιχιχι!!!ειμαι διαβολακι, δε σου λεωωωω!!! :-p:-p:ymdevil::ymdevil:

Άντζι μου εχω δοκιμασει τα παντα, αλλα δυστυχως, οταν φτασεις σην ηλικια μου, θα διαπιστωσεις οτι δε λυνονται ολα...ειναι θεμα γειρατος!!!χιχιχι!!! :lol::lol::-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Jigsaw παρε τηλ να ρωτησεις.Ετσι ειχα κανει κι εγω και αδιαθετισα τελικα σαββατο βραδυ και πηγα Δευτερα πρωι.Δεν περιμενα να τους παρω τηλ την Δευτερα και να παω αργοτερα μου το ειχαν πει απο μονοι τους οταν τους ρωτησα.2-3 μερα δεν ξεκινας κι εσυ;Εμενα μαλιστα μου ηρθε κουτι γτ ετσι κι αλλιως την 1η μερα δεν εχω κανονικα αιμα και μου ειπαν οτι αυτο δεν πιανεται ως πρωτη μερα περιοδου.

Για το σακχαρο παιρνω τα glucophage.Τα παιρνω 2 μηνες τωρα για να ρυθμισω το σακχαρο στη καμπυλη.Εκτος καμπυλης ολα φαινονται φυσιολογικα γι αυτο και δεν κανω και διατροφη αυστηρη.Ομως δεν την γλιτωνω ετσι κι αλλιως θα την ξεκινησω οπου να ναι να μην μου κακοφανει μετα την εμβρυομεταφορα ;)

Αγγελικα ενα μονο εχω να σου πω [smilie=tongue2.gif][smilie=tongue2.gif][smilie=tongue2.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευτυχώς το κέντρο εξωσωματικής στο Ρέα είναι ανοιχτό και το Σάββατο. Θα πάρω να ρωτήσω αύριο και το πολύ πολύ να κλείσω ραντεβού για Δευτέρα... Μπορεί να μου πουν από το τηλέφωνο κάποια πράγματα αν και είμαι σίγουρη ότι πρώτα πρέπει να με δούνε για να διαπιστώσουμε αν έχουν φύγει τελικά οι κύστες.... Τώρα που το έχω πάρει απόφαση, θα γίνει...το πότε θα γίνει, δεν πρέπει να με ανησυχεί και πολύ. Σεπτέμβριο είναι η αλήθεια ότι θα με βόλευε περισσότερο γιατί τώρα άντε να βρω δικαιολογία γιατί δε θα πηγαίνω για μπάνιο, άντε να πω στη μάνα μου γιατί δε θα ανέβω πάνω να τους δω και ένα σωρό άλλα πράγματα. Δεν το έχω πει σε κανέναν και ούτε πρόκειται μέχρι να πάνε όλα καλά....

Εσείς είχατε τέτοιου είδους θέματα; Ή το είπατε από την αρχή στους δικούς σας ανθρώπους;

Άντζι, αγγέλικα81, Τόνια, όλα καλά θα πάνε από εδώ και πέρα για όλες μας!!

Μαρίνα και μικρή χορεύτρια....υπομονή, κουράγιο και θα έρθει και για μας η πολυπόθητη ημέρα....Και εγώ είμαι περασμένης ηλικίας με αϋπνίες αλλά δε σφάξανε να μπαίνω μεσάνυχτα στο διαδίκτυο...Την παλεύω αλλιώς: κάνοντας βόλτες στο μπαλκόνι (κόβω τσίλιες για οτιδήποτε ύποπτο!!)χαχαχαχαχαχα

Ελένη και ζούμπι.....χαρείτε τώρα που μπορείτε....

Λιλ...περιμένουμε τα ευχάριστα από στιγμή σε στιγμή!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΑΧΑΧΑ...καλά 81 δεν είμαι ακόμα!! Έχω μέλλον μπροστά μου οπότε....γιατί με κράζει ο γιατρός μου ότι είμαι μεγάλη;...Καλό καφέ...άντε να σε κολλήσει το μπεμπάκι...Πες του να σε κατουρήσει ή να σου φιλήσει την κοιλίτσα!!! χαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα...

δεν ειχα ιντερνετ ολη μερα γιαυτο δεν μπηκα να σας ενημερωσω...

πηγα σημερα στον γυναικολογο...

ειδαμε 2 υπεροχα σακουλακια 5,4 χιλιοστα και τα 2..

ειναι σε πολυ καλη θεση και ολα φαινονται ιδανικα.

στις 19 του μηνα θα παω για καρδουλες....

σημερα εχω ολη μερα ροζ....

καλυνυχτα παω να ξεκουραστω λιγο...

φουυυυυυυυυ σε ολες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο Ελένη μου!!!!!!!!!!!!!!!

Με το καλό όλα, κορίτσι μου! Κι έτσι ιδανικά να συνεχίσεις και να τα κρατήσεις σφιχτά στην αγκαλιά σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΡΑΒΟ ΕΛΕΝΗ, ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ 19 ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ 2 ΚΑΡΔΟΥΛΕΣ!!!

LITTLEDANCER, ΣΕΒΑΣΜΟ ΣΤΟΥΣ ΓΗΡΑΙΟΤΕΡΟΥΣ...ΑΜΑΝ ΑΥΤΗ Η ΝΕΟΛΑΙ-ΡΑ, ΤΙΠΟΤΙΣ ΔΕΝ ΣΕΒΕΤΑΙ!!!

ΠΡΟΣΕΧΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΛΕΓΧΟΝΤΑΙ ΤΑ ΣΤΙΒΑΡΑ ΜΟΥ ΜΠΡΑΤΣΑ.... [smilie=naka.gif] [smilie=violent1.gif]

ΧΙΧΙΧΙΧΙ!!! =)):-p:lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελένη!!!Τι ωραία νέα!

Jigsaw προς το παρών θα αρκεστω στο ωραιότατο φτύσιμο της μπεμπας.Για φιλακι ίσως άλλη μέρα.Καλά που δεν με κατουρισε κιόλας.Παντελόνι και μπλούζα πάντως πάνε για πλύσιμο.

Αγγελικα τώρα σ αυτή την ηλικία έχεις δυνάμεις για ξύλο;Που τα έμαθες αυτα;Έχει τμήμα στα Καπη;; :-p :-P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενη!!!!!Τελεια τα νεα!!!!!!!!!Μπραβο κοριτσαρα μου!Πω,πω...πως νοιωθεις που θα γινεις διδυμαμανουλα;;;;;;;;;;;;;;;;Σου εστειλα π.μ γιατι δεν ειχα δει νεα σου,μετα μπηκα στο forum κ διαβασα.Αντε λοιπον....με το καλο!!!!!!

Jigsaw κ εγω ετσι ειχα αποφασισει,να μην πω τιποτα σε κανεναν μεχρι να δω τι θα γινει...αλλα στην πορεια λογω "τεχνικων προβληματων"σαν αυτων που αναφερεις...το ειπα.Εεε..δεν μπορουσα να εφευρισκω συνεχεια δικαιολογιες..Καταρχας οι γιατροι εμενα με εχουν ακομα καναπε-κρεβατι.Να μην κουραζομαι καθολου.Μου το επησημαινουν εντονα καθε φορα.Οποτε θελω βοηθεια στο σπιτι κ αναγκαστικα...το ειπα στους πολυ δικους μου(μαμα-αδελφες) γιατι αυτες εχω να ερχονται να βοηθανε...

Λοιπον παω να κανω αλλη μια επαναληπτικη,νομιζω κ ελπιζω να ειναι η τελευταια.Μολις εχω νεα θα μπω να σας γραψω!

Καλημερα κ φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελένη τέλεια!!!

ζούμπι καλή συνέχεια και ξεκούραση!!!

Εγώ επιτέλους αδιαθέτησα σήμερα και ξεκινάω! άντε γιατί αυτό το περίμενε με έσκασε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άσε ρε γιαγιά με τα στιβαρά σου μπράτσα!!!! =))=))=)) Μας τρόμαξες!!!!!! :-ss:-ss:-ss Αφού η little dancer χέστηκε από τον φόβο της και ακόμη τρέχει να γλυτώσει...... [smilie=pottytrain5.gif] [smilie=pottytrain5.gif] :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Jigsaw, με πρότυπο την 81 έτους σούπερ γιαγιά μας Aggelika......όλες οι υπόλοιπες είμαστε μικρούλες!!!! Μην μασάς και άσε τον γιατρό να λέει.. :D:D:D

eleni μου ξεκούραση και άγιος ο Θεός!!!!!!!......δύο σούπερ μελλοντικές καρδούλες αναπτύσσονται μέσα σου.....!!!!!!!!!!!!!!!!Ένα μεγάλο φφφφφουυυυυυυυυυ.....και για δροσιά!!!!!!!!!! [smilie=hello2.gif][smilie=hello2.gif]

daphne_b καλό ξεκίνημα!!!!! Βλέπεις το κλίμα είναι σούπερ εδώ......χαλαρή διάθεση και βουρ για τέλεια εμβρυάκια!!!!!!! ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιποοοοοοοοοον......τελεια τα νεα!!!!!!!!!!!!!!

680 η χοριακη...μιλαμε για εκτοξευση!!!!!!!!!!!!!!!!!Το σπορακι φαινεται να εχει πιαστει γερα!!!

Την Δευτερα θα κανουμε αλλη μια για να μου πουνε ποτε θα κανω υπερηχο...φανταζομαι Τεταρτη θα παω να δω σακουλακι!!!!!!!!!

Ουφ!Αρχιζω να το συνειδητοποιω σιγα-σιγα........ :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπράβο ζούμπι!

Εγώ μίλησα με το γιατρό και μου είπε πως το κέντρο εξωσωματικής του Μητέρα υπολειτουργεί από 207/ έως 20/8 οπότε.. αναβάλλεται η εξωσωματική! τα νεύρα μου! τόση γκαντεμιά πια!

οπότε τώρα αν μου έρθει περίοδος μετά τις 8/8 ξεκινάμε, αλλιώς από Σεπτέμβρη!

@#!@##%$#%~!

έχω πέσει τελείως.. έχω να κανονίσω και τις άδειες με τη δουλειά.. τέλεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες και με το καλό στις εγκυούλες!!

αποφάσισα σήμερα να γράψω στην παρέα σας μιας και με έχει πάρει πολύ από κάτω. :(:(

Χτες έκανα ωοληψία και από τα 10 ωάρια μόνο 5 ήταν γόνιμα και σήμερα 1η μερα με ειδοποίησαν από το κέντρο ότι μέχρι στιγμής μόνο ένα φαίνεται να έχει γονιμοποιηθεί. Ισως να μη "δικαιούμαι" να στενοχωριέμαι τόσο μιας και έχω ήδη ένα παιδάκι από την πρώτη εξωσωματική που ήταν και τυχερή αλλά κάθε φορά τελικά νιώθεις το ίδιο. Τόσα φάρμακα, τόσα λεφτά, τόσο ψυχοφθόρο....

Περιμένουν και τα υπόλοιπα μήπως γονιμοποιηθούν αλλά δεν το πολυπιστεύουν λένε..Μήπως κ αυτό το ένα θα αναπτυχθεί άραγε μέχρι τη Δευτέρα; Ούτε καν διαιρέσεις δεν άρχισαν να γίνονται.

Δεν ξέρω τι περιμένω να μου πείτε..μαλλον είχα αναγκη να το πω κάπου γιατί οι δικοί μου με αγχώνουν περισσότερο :?

Το θέμα είναι ότι το πρόβλημα είναι τόσο σημαντικό που δε βλέπω να αποκτά αδερφάκι ο μικρούλης μου..γιατί δεν έχω καμία διαθεση να ξαναμπω στη διαδικασία..

Υ.Γ. Ζούμπι μου συγχαρητήρια για τη χοριακή! Πόσα εμβρυα έβαλες μήπως είναι και δίδυμα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@littledancer ο κυκλος μου είναι περίεργος, από 32-39 μέρες.. ε, αυτή τη φορά ήταν 43! τι να πω...

και να, μπορεί αν αδιαθετήσω στις 8/8 να είμαστε πάλι οριακά και να μην ξεκινήσω... η διέγερση θα είναι 10-15 μέρες μου είπε, ο υπεροχηγραφικός έλεγχος θα γίνεται στο ιατρείο του, και οι υπόλοιπες διαδικασίες στο Μητέρα..

αυτά.. οπότε να έχω στο νου μου και το Σεπτέμβρη...

@lenitsa μην απελπίζεσαι! κάνατε μικρογονιμοποίηση? η2η εξωσωματική σου είναι ? (μετά την πρώτη που πέτυχε) Είναι δυνατό να πέτυχες με μία και τώρα επειδή δεν πέτυχες με τη μία να απελπίζεσαι?? όπως και να'χει καλά κάνεις που τα λες εδώ.. και γω εδώ τα λέω... δεν έχω πει σε κανέναν, μόνο σε μια φίλη, για το τι έχω σκοπό να κάνω... δε νομίζω να με καταλάβει κανείς που είναι "έξω από το χορό"... υπομονή λίγο και θα το ξανασκεφτείς πιο ψύχραιμα αργότερα... τι να πω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου χαιρομαι πολυ για τα ευχαριστα νεα σας να εχετε πολυ καλες εγκυμοσυνες και συντομα γερα μωρακια στις αγκαλιες σας!!!!!!!!!!1τα δικα μου νεα δυστυχως δεν ειναι και τοσο ευχαριστα....ειμαι στην 6η μερα του κυκλου και οι ωοθηκες μου δεν ανταποκριθηκαν στην θεραπεια μου αυξησε την δοση απο σημερα και μου εγραψε κι αλλες ενεσεις γιατι προφανως δεν θα μου φτασουν που σημαινει οτι πρεπει να ξαναταξιδεψουμε μεχρι την Θεσσαλονικη για να τις παρω.....ειμαι πολυ απογοητευμενη και στεναχωρημενη ο γιατρος μου ειπε οτι δεν του φαινεται παραξενο λογω πολυκυστικων αλλα πιστευει οτι απλα καθυστερουν ''να παρουν μπροστα''!!!θα δειξει....την Δευτερα θα εχω νεοτερα....η δεξια ωοθηκη εχει 1: 10*13 και 4: 5*6 και η αριστερη 4: 5*6 εχει ξανατυχει σε καμια????υπαρχουν ελπιδες????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Deppa δεν βλεπω και καλα σημερα ( αστιγματισμος+ αλλεργια παρεα)αλλα δεν καταλαβα ετσι οπως τα εγραψες.

Ποσα εχεις απο την μια και απο την αλλη;Εγω δεν ειχα πολλα αλλα οσα ειχα ειχαν μεσα και ωαριο.Μη στεναχωριεσαι για τα φαρμακα δεν εξιζει πιστεψε με να αγχωνεσαι γι αυτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...