Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ ΝΟ15!!!


Recommended Posts

Eλένη και ζούμπι......Συγχαρητήρια!! Τι ευχάριστα νέα είναι αυτά; Άντε...τώρα κοιτάξτε να απολαύσετε την περίοδο της εγκυμοσύνης. Να σας πάνε όλα καλά!!!

Πάρτε και εμάς μαζί σας....Όλες οι καλές χωράμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τα νεύρα μου! Ακόμη να μου έρθει περίοδος, 41 μέρες και counting...

και να πω ότι κάναμε και κάτι αυτό το μήνα να έχω μια ελπίδα..

ανυπομονω να ξεκινήσω τη διαδικασία εξωσωματικής και όλο πάει πιο αργά..

και έχω και θέμα με τις άδειες που δεν μπορώ να τις προγραμματίσω στη δουλειά

(ο γιατρός είπε 2 βδομάδες καναπέ-κρεββάτι..)

άντε να δούμε πού θα πάει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΡΑΒΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ ΖΟΥΜΠΙ!!!!

ΟΛΑΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ, ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ ΚΙ ΕΝΕΡΓΕΙΑ!!!!

ΔΑΦΝΗ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ!!!!ΟΛΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ!!!!

ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελένη,ζούμπι συγχαρητήρια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! [smilie=blob6.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif] Κορίτσια μου να πάνε όλα καλά!Ελένη, τα χασα με το γιατρό σου, ωραίος επιστήμονας :x τέλοσπάντων, θέλω να στείλω μια μεγάλη αγκαλιά στη Μαρίνα.Μαρίνα γερά με τσαμπουκά και όλες οι μέλλουσες μανούλες κι ας μην είστε έγκυες πιστέψτε το-κι εγώ ακόμη δεν το πιστεύω.

Πολλά φιλάκια σε όλες, μπαίνω που και που και μαθαίνω νεα σας.Βρε Lil τι κάνει ο μπέμπαρος;Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια...Θελω τα φωτα σας...Υπαρχει περιπτωση συλληψης μετα απο τετοιο σπερμοδιαγραμμα????Ο αντρας μου εχει κιρσοκηλη και ειναι 37 χρονων...Πηγαμε χθες στον γυναικολογο και το δειξαμε....Βεβαια δεν ειναι εξωσωματικος....Για πειτε μου βρε κοριτσια.

Αποχή: 4 ημέρες

Όγκος: 3ml

Ρευστοποίηση σε 30'

Χροιά: Υποκίτρινη

Γλοιότης: Φυσιολογική

Συγκολλήσεις: Ολίγες

Αριθμός Σπερ/ων ανα ml: 85.000.000

Ολικός αρ. σπερματ/ων: 255.000.000

Κινητικότης (%) εντός μιας ώρας= 55%

Ζωηρή πρόσθια κίνηση: 0%

Μέτρια πρόσθια κίνηση: 22%

Επιτόπια κίνηση: 13%

Ακίνητα: 65%

Μορφολογία: Άτυπες μορφές 80%

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγέλα μετά την Lil περιμένουμε εσένα.....θα είσαι η επόμενη....δεν πιστεύω να μου ξεφεύγει καμία;;;; Άντε Diaz μετά παίρνουμε εμείς σειρά........

Tonia δεν έχω ιδέα για να σου πω.....Αν και δεν πέρασε πολύ καιρός από τα δικά μας σπερμοδιαγράμματα......Ο γιατρός σου τι σου είπε;;;;; Ακόμη και αν δεν είναι εξωσωματικός σίγουρα γνωρίζει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!Κοριτσια..περιμενω την απαντηση απο το κεντρο για την επαναληπτικη χοριακη κ τα'χω κανει πανω μου απ'την αγωνια!!!!!Θα σας πω τα νεα μολις μαθω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τονια και εγω δεν θυμαμαι να σου πω γιατι εχει περασει καιρος...Σιγουρα ο γιατρος σου θα σου πει καλυτερα.

Αγγελα μου καλα ειμαστε μονο που οσο περναει ο καιρος μετα τον ογδοο και ειδικα οταν μπεις στον ενατο θα θες γερανο για να σηκωθεις. Τον τελευταιο μηνα που παιρνει το περισοτερο βαρος ο μικρος θα κουραζεσαι πολυ ευκολα και αυτη η ζεστη το κανει πολυ δυσκολο.Δεν εχει και χωρο να κινηθει ο μικρος και θα σε πιεζει αρκετα.

Τωρα περιμενουμε να σκασει μυτη και να τον κρατησουμε στην αγκαλια μας!!!! :D:D

Σημερα θα παμε στο γιατρο το απογευμα και θα εχω νεοτερα....

Νομιζω και εγω οτι μετα θα εισαι η επομενη....Ειδες πως περναει ο καιρος??? :D Πως τα πας εσυ?

Αντζη και ντιαζακι πως τα πατε και εσεις φουσκωκοιλιτσες?

Ζουμπι δεν θελει αγχος! Καλα αποτελεσματα!!!!Ολα καλα θα πανε!!!!

και για να μην ξεχνιωμαστε

φφφφφφφφφφφφφφφφφοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lil μου όλα καλά με τον τοσοδούλη μου.......αν και κάποια βράδια είναι τόσο κινητικός που ξυπνάω και μετά κάνω ολονυκτία!!! :lol::lol::lol::lol:είναι θεϊκό βέβαια και το απολαμβάνω......Τώρα με τις ζέστες λίγο ζορίζομαι και με πιάνει ζάλη....προσπαθώ να περιορίσω τις μετακινήσεις μου στις βασικές, έχοντας βέβαια και μία αγωνία για τον τράχηλο.....περιμένω να πάω στον γιατρό μου να δούμε που βρισκόμαστε.....Άσε που πρέπει να κρατήσω δυνάμεις για τις εκπτώσεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Έχουμε βασικές αγορές να κάνουμε....

Tonia μου ευχαριστώ για τις ευχές σου! πάντως φίλη με σύζυγο σε σχεδόν πλήρη αζωοσπερμία έχουν τώρα 3 παιδάκια από εξωσωματική...εσείς με την κιρσοκήλη δεν σκέφτεστε την επεμβασούλα;;; Γνωρίζω περιπτώσεις που μετά δεν είχαν κανένα πρόβλημα και κάνανε τα παιδάκια τους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!Κοριτσια..περιμενω την απαντηση απο το κεντρο για την επαναληπτικη χοριακη κ τα'χω κανει πανω μου απ'την αγωνια!!!!!Θα σας πω τα νεα μολις μαθω...

ζούμπι όλα θα πάνε καλά!!!!!!!!! Περιμένουμε τα υπέροχα νέα σου!!!!!!! [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion16.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντζη μετα να δεις κλωτσιες!!

Θα σε κουναει περισοτερο και οταν η κοιλια μου ακουμπαει τον αντρα μου το καταλαβαινει για τα καλα :lol::lol:

Μην κουραζεσαι παντως οσο γινεται....ολα θα πανε καλα!Οσο για τις αγορες εμεις εκει στο 6ο ξεκινησαμε και ευτυχως!

Τωρα που βαρυνα και με αυτη τη ζεστη δεν ξερω αν θα ειχα κουραγιο.....Κατσε και κανε μια λιστα

και ερευνα αγορας ,τωρα που εχεις χρονο....οτι θες ρωτα με!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

225........!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!χοριακη

ναιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Κοριτσια μου σκιζουμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Υπερδιπλασιαστηκαμε!!!!!

Επιτελους μπορω να αρχισω να το χαιρομαιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D

...σαν ψεματα μου φαινετε.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tonia φυσικά και υπάρχει!

Εγώ έμεινα πέρισι φυσιολογικά (άσχετα αν δεν προχώρησε) με χάλια μορφολόγια και πλήθος.

Τα είχα γράψει αναλυτικά εδώ -> http://www.mammyland.com/forum/21/18494 ... 37#p770437

μην απελπίζεσαι, όλα γίνονται, αρκεί να υπάρχει έστω και κάτι.. ακολουθεί κάποια θεραπεία ο σύζυγος? (ας πάει σε έναν ανδρολόγο να του δώσει συμπληρώματα, καρνιτίνη κλπ...)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι Daphne μου,δεν κανει τιποτα προς το παρον.....Τωρα το ανακαλυψαμε και ψαχνουμε καλυτερο ανδρολογο γιατι δεν μας αρεσε ο προηγουμενος.Ξερεις κανεναν αθηνα???Θα διαβασω το παλιοτερο σου ποστ.Σ'ευχαριστω πολυ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαρίζονται Μenopur και άλλα φάρμακα. Μένω στον Αλιμο. Αν κάποια τα χρειάζεται, ας μου στείλει μήνυμα στο irinimirs@yahoo.gr (εκεί σίγουρα θα το δω).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΖΟΥΜΠΙ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!

ΤΕΛΕΙΑ Η ΧΟΡΙΑΚΗ,ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑΑΑΑΑ!!!!!

ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ!!!!!

:ymparty::ymparty:%%-

Irinimirs σου εστειλα mail και πμ.

σε ευχαριστω, φιλια!

τι να κανω littledancer μου....ου γαρ ερχεται μονον...μαζι με τα γεραματα ερχονται και οι αυπνιες, οπως στα μωρα!!!χιχι!εχω κι εγω κολικους!!! =))=))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι Daphne μου,δεν κανει τιποτα προς το παρον.....Τωρα το ανακαλυψαμε και ψαχνουμε καλυτερο ανδρολογο γιατι δεν μας αρεσε ο προηγουμενος.Ξερεις κανεναν αθηνα???Θα διαβασω το παλιοτερο σου ποστ.Σ'ευχαριστω πολυ!!

Παντως κ εγω προπερσι εμεινα εγγυος με παρομοια ποιοτητα σπερματος.Δεν προχωρησε ομως η εγκυμοσυνη.Τελικα σκεφτομαι...μηπως..οκ ενα σπερμα με μετρια ποιοτητα καταφερνει κ γονιμοποιει με λιγη τυχη,ομως συνηθως οι εγκυμοσυνες αυτες ειναι ατυχες...οποτε..πιθανον φταιει το σπερμα που δεν κανει καλα εμβρυα...Το λεω κ με βαση τωρα την εξωσωματικη που καναμε,που καταφεραν κ γονιμοποιησαν 4 απο 5 ωαρια κ ολα εγιναν πολυ καλης ποιοτητας...

Για να μην κουραζω...θελω να πω...μηπως σε τετοιες περιπτωσεις ειναι καλυτερα να προσφευγουμε κατευθειαν στην εξωσωματικη για ποιο αμεσα κ σιγουρα θετικα αποτελεσματα;;Λεω...μπορει να ειναι κ λαθος σκεψη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΖΟΥΜΠΙ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!

ΤΕΛΕΙΑ Η ΧΟΡΙΑΚΗ,ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑΑΑΑΑ!!!!!

ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ!!!!!

:ymparty::ymparty:%%-

Ευχαριστωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω!!!!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απο οσα ξερω νομιζω οτι θα συμφωνησω με την ζουμπι...

ενα σπερμα ή ένα ωάριο αντίστοιχα μέτριας ή κακής ποιότητας μπορεί να γονιμοποιούνται αλλά συνηθως μια τετοια εγκυμοσυνη δεν εχει ευτυχη καταληξη...συνηθως...

και ειναι και λογικο...απο την στιγμη που κατι δεν ειναι πολυ καλο ποιοτητα δεν μπορει να παραξει κατι καλο, ετσι δεν ειναι??

παντως στο ευχομαι Τονια να βρειτε τον γιατρο που ψαχνεις και ολα να παρουν τον δρομο τους και να γινεις μανουλα πολυ πολυ γρηγορα!!!!!! :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...