Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ ΝΟ15!!!


Recommended Posts

να και τωρα απαντησε μια κοπελα στο θεμα καθεξιν αποβολες που ειχα δημιουργησει πριν καιρο και λεει εγω στη θεση σου δεν θα εκανα εξωσωματικη θα εκανα αμνιοπαρακεντηση... ακουτε????? να εχεις ενα παιδι μεσα σου 20 εβδομαδες και να σου πουν οτι εχει λυσεγκεφαλια και πρεπει να το βγαλεις...τι να πω...οποιος ειναι εκτος χορου πολλα τραγουδια λεει...

Και δεν την εστειλες;; :evil: Εδω εγω που θα παιρνω φαρμακα στην εγκυμοσυνη και το σκεφτομαι οτι υπαρχουν καποιες ελάχιστες πιθανοτητες για διακοπη εγκυμοσυνης και τρελαινομαι.Πλακα μας κανει;

Αληθεια με τα φαρμακα τι εκανες;Τα βρηκες ολα τελικα;Ενταξει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

οχι δεν θελω να συγχυστω....

αμα μεινω εγκυος και πανε ολα καλα θα της απαντησω...

ναι τα βρηκα ολα... εχω φαρμακα για 1,5 μηνα ακομα....

ειμαι πολυ τυχερη... εχω καλες φιλες που βοηθησαν ολες...

τωρα που ανοιξαν τα φαρμακια και δεχοονται συνταγες γιατρων, μου εδωσαν 3 βυβλιαρια + το δικο μου και πηγα και εγραψα ολα τα φαρμακα επι 4 φορες οποτε τα εψαξαν οι φαρμακοποιοι ολα και μου τα βρηκαν...

επισης πληρωσα απλη συμμετοχη.. γλυτωσα γυρω στα 650 ευρω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααα..τώρα είδα το πού ;)

Με τροπο βεβαια.Αν απαντησει θα αλλαξω και τρόπο :twisted: Ακυρωθηκε και το μπανιο στη θαλασσα λογω καιρου πριν λιγο οποτε εδω θα ειμαι ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kορίτσια λύθηκε το θέμα με τα φάρμακα ή λάθος κατάλαβα;

Εγώ έχω όλα τα φάρμακα που χρειάζομαι στην κατοχή μου αλλά δεν τα έχω πληρώσει ακόμα...Σήμερα με πήρε τηλέφωνο η φαρμακοποιός και μου είπε να πάω στο γιατρό να μου ξαναγράψει τα φάρμακα...Λέτε να γλιτώσω κάποια ευρουλάκια; Εσείς τι κάνατε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενη και ζουμπι μου να εχετε πολυ πολυ καλη επιτυχια και να εχετε μια μεγααααααααλη χοριακη!!!!! ;)

καντε λιγακι υπομονη, περασαν οι μερες λαι πλησιαζει η μεγαλη στιγμη...προσπαθειστε να μην το σκεφτεστε για να περασουν γρηγορα και αυτες οι τελευταιες μερουλες!!!!

Μαρινακι μου δεν θελω να σου πω τιποτα...στενοχωρηθηκα αφανταστα... =(( και το ξερεις...για αυτο δεν θα σου πω κανενα λογο παρηγοριας...δεν σου αξιζει αλλωστε μετα απο τοσο αγωνα ενα "λυπαμαι, θα το ξεπερασεις κλπ"

να θυμασαι μονο οτι μετα την καταιγιδα βγαινει το ουρανιο τοξο...

σε ο,τι αφορα το θεματακι με τα δανεικα, για το οποιο ζητησες την γνωμη μας, θα σου πω να κανεις αυτο που αισθανεσαι...να ακουσεις την φωνη της καρδιας σου...ο,τι κι αν αυτο συνεπαγεται...γιατι ο,τι κι αν σου προτεινουμε σιγουρα ειμαστε "εξω απο τον χορο", ειναι αποφαση ζωης και καλο ειναι να μην παιζουμε με αυτα...θα ειμαι παντα διπλα σου και το ξερεις...

σου στελνω πολλες αγκαλιες και πολλα φιλια.... :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια αγαπημενες μου!!

Μακαρι να λυθηκε το προβλημα για τα φαρμακα και να σταματησει αυτη η ταλαιπωρια!

Αγγελα μου μπηκα στο μηνα μου στις 25 Ιουνιου.

Λοιπον τα νεα μου απο το γιατρο....

Ο μικρος ειναι μια χαρα και ημαστε στα 2988γρ.!

Τελικα δεν εχει γυρισει οπως το περιμενα

Το κεφαλι του ειναι πανω και τα ποδια του τα χτυπαει ολη την ωρα χαμηλα και ο γιατρος τα ΄πεξε στον υπερηχο!

Εγω νομιζω οτι θα βγει κανα ποδαρακι :?

Πολυ κλωτσια χαμηλα κοριτσια και πολυ καουρα με εχει τρελανει!

Μαλλον παμε για καισαρικη....

Γενναω απο τις 6 εως 11 Ιουλιου μου ειπε.

Θα ξαναπαμε την Πεμπτη...

Λογω των ενεσεων πρεπει να περασουν 24 ωρες μετα την τελευταια ενεση γι αυτο η' θα παμε με ραντεβου η΄αν σπασουν τα νερα με ολικη αναισθησια γιατι αν μου κανουν επισκληριδιο και εχω κανει νωριτερα την ενεση θα μελανιασω.

Δεν το πιστευω οτι εφτασε ο καιρος!!!

Καθε βραδυ τωρα βλεπω στον υπνο μου μαιευτηριο και γιατρους....

φφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου,μαθαινω νεακια σας,σας διαβαζω συνεχεια!!! :D:D

Τοσο ακριβα ειναι τα φαρμακα????? :o

Ελενη και Ζουμπι,καλη επιτυχιαααα!!!Μαρινακι τι να πω κοπελα μου?Ευχομαι ο Θεος να σου δωσει δυναμη να συνεχισεις...

Littledancer μου γιατι συγχυζεσαι?????Μην ταραζεσαι κοριτσι μου!!

Eleni sk,κλεισε τα αυτια σου κοπελα μου και μην ακους,γιατι ο καθενας λεει οτι βλακεια του κατεβει....

Λια μου,ολα μια χαρα,σε διαβαζω και στο αλλο ποστακι αλλωστε!Φιλια πολλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@littledancer είναι φοβερό μωράκι! ωραίο όνειρο!

@jigsaw από Δευτέρα ξαναδίνουν με πίστωση τα φαρμακεία

@Eleni_sk και ζουμπι καλή επιτυχία και υπομονή (όσο γίνεται και χωρίς άγχος.. γίνεται?)

Εγώ ακόμη περιμένω να αδιαθετήσω για να ξεκινήσω! τι να πω.. τόσο καιρό δεν ήθελα να μου έρθει περίοδος και τώρα ανυπομονώ! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρινακι δεν έχω λογια...λυπαμαι πολυ. Μια κακη στιγμη και θα ρθουν καλυτερες. Σου ευχομαι ολοψυχα η επομενη να ειναι η τελευταια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια....σας διαβάζω κ συμμερίζομαι την αγωνία σας παρόλο που αποκτησα μια κορούλα χωρίς να ταλαιπωρηθω....με αυτόν τον τροπο τουλαχιστον γτ στην εγκυμοσύνη μου δεν περασα λιγα,αλλα αυτό ειναι αλλο θεμα....

Εχω αγωνια πολύ για την κουμπαρα μου που ξεκινα τωρα 1η φορά εξωσωματική,ειναι κ αυτη στην φαση που περιμενει να παει 12η μερα του κυκλου για να της παρουν τα ωάρια...

Δεν εχετε ιδέα πόσο αγχος έχω,θέλω πολύ να πετυχει με την 1η κ να πάνε ολα καλά γτ ξέρω ποσο πολύ το θελουν κ οικονομικά θα ειναι πολυ δυσκολα μετά αν δεν πετύχει...

Απλά ηθελα να ρωτησω πόσες πιθανοτητες μπορει να εχει,δλδ στατιστικως πιανει με την πρωτη φορα η οχι....???

Σας ευχομαι καλη επιτυχια μέσα απο την καρδιά μου!!!Ειναι υπεροχο το συναισθημα της μάνας παρόλο που κοντευω να πάθω υπερ κόπωση,ειναι κ ζωηρή η κόρη μου 14 μηνών τώρα.....

Υπομονή κ όλα θα πάνε όπως τα θελετε,αυτό ειναι σιγουρο....φιλια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου GeoV και καλή επιτυχία στην κουμπάρα σου!!!

Δυστυχώς κοριτσι μου δεν υπάρχουν στατιστικές ούτε τίποτε άλλο...

είναι καθαρά θέμα του πόσο σοβαρό ήταν το πρόβλημα που τους οδήγησε στην εξωσωματική κι εάν επιλύθηκε...μα κυρίως θέλημα Θεού και ΤΥΧΗΣ....

Πολύ καλή επιτυχία και πάλι...και όχι άγχος!!!βλάπτει...

Υ.Σ. Να σου ζήσει η μικρούλα σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες μου!Τι μου κανετε;;Εγω εδω...μετραω...μερες,ωρες,δευτερολεπτα..χαχαχα!!

3 και σημερα!!Η αγωνια κορυφωνεται μερα με τη μερα.Η ψυχολογια εχει γινει ασανσερ...μια πανω,μια κατω!Τη μια λεω...αντε καλε ειμαι εγγυος παει κ τελειωσε,την αλλη...σιγα που ειμαι εγγυος,με τετοια γκαντεμια που με δερνει..!Αφηστε!!!!!Τρελλααααααααααααα!!! :lol::lol: Γελαω με τα χαλια μου.

Θα σας πω κατι ομως....μπορει να με πειτε τρελη...αλλα θα το πω...

Καταβαθος το ευχαριστιεμαι πολυ ολο αυτο που μου συμβαινει.Δεν ξερω πως αλλιως να το εκφρασω.Γενικα η ολη διαδικασια της εξωσωματικης...μου αρεσε,την ευχαριστηθηκα!Ισως επειδη,επιτελους εκανα κατι...πως να το πω...χειροπιαστο.Δεν πηγαινα στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα!Παντως αν ειμαι ατυχη κ δεν εχει πετυχει τωρα,τον επομενο Δεκεμβριο εχω φυγει σφαιρααααααααααα για την επομενη προσπαθεια.Εχω κ το κατεψυγμενο μου που με περιμενει.Ευχομαι να ειμαστε τυχεροι,αλλα κ να μην ειμαστε θα το παλεψουμε αλλη μια φορα κ μετα...ε...φτανει...μετα καθε κατεργαρης στον παγκο του.

Αυτααααααα.....λοιπον σας φιλω ολες κ θα τα πουμε συντομα!Byeeeeeeeeeeee!!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα....

ναι ναι το ξερω ειμαι ανυπομονη....

εγω δεν αντεξα χθες και πηγα και εκανα χοριακη και βγηκε 235,08...

ο γιατρος λεει οτι ειναι ευχαριστημενος και παμε για διδιμα...

μακαρι να προχωρησουν......

την δευτερα λεει θα επαναλαβω μετρηση.....

ζουμπακι..... περιμενω τα νεα σου.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ζουμπι είσαι ακριβώς στο μυαλό μου! (αν και δεν έχω αρχίσει ακόμη -ποτε θα αδειαθετήσω??) αλλά έτσι ακριβώς σκέφτομαι.. αποφάσισα όμως, από τη στιγμή που θα μου μεταφέρουν τα εμβρυάκια να σκέφτομαι ότι είμαι.. μόνο αυτό... η ψυχολογία πιστεύω παίζει πολύ ρόλο και θα προσπαθήσω (θα τα καταφέρω??) να ανέβω σε ένα ροζ συννεφάκια για 14 μέρες... τι λες και εσυ?

@Eleni_sk συγχαρητήρια!!! ποια μέρα έκανες τη χοριακή σου? μπράβο κορίτσι μου, όλα καλά να σου πάνε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παρασκευη 22/6 εκανα την εμβρυομεταφορα....

παρασκευη 29/6 εκανα την χοριακη.... τα εμβρυα ηταν ομως 5 ημερων....

κανονικα την δευτερα θα πηγαινα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επειδή είμαι άσχετη, δηλαδή δεν κάνουμε πάντα χοριακή 14 μέρες μετά την εμβρυομεταφορά, αλλά μετράμε και τις μέρες που είναι τα έμβρυα?? (για να ξέρω πότε θα πρέπει να κάνω..)

Και γω θα ήθελα να μου μεταφέρουν πολλών ημερών έμβρυα, αλλά πώς το ρισκάρεις αν θα επιβιώσουν ως τότε? πρώτη φορά έκανες εξωσωματική?? έχω τόση αγωνία να ξεκινήσω αλλά περίοδος άφαντη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια!!!!!!!!!Ειμαι η Μικα απο Ροδο 32 ετων κ εχω μια κορουλα 2 ετων! Την απεκτησα με την 1η μου εξωσοματικη κ εχω αλλα 4 εμβρυακια καταψυξη!!!! Λεμε πρωτα Ο ΘΕΟΣ, προς το χειμωνα να κανουμε τη 2η εξωσοματικη να χαρισουμε ενα η και δυο αδερφακια στην κουκλιτσα μου! Στο θεμα αυτο εγραφα πριν 3 χρονια καθημερινα...οταν μπορω θα ερχομαι στην παρεα σας να τα λεμε!!!!!!!! Ζουμπι τι μου θυμησες ετσι ηταν η ψυχολογια μου ασανσερ...αλλα τελικα ειχα θετικη ενεργεια πολυ ειμουν χαρουμενη σαν και σενα και τα ευχαριστα ηρθαν αμεσως!!!!!!!!!Ευχομαι σε ολες σας συντομα να εχετε μια θετικη χοριακη και μωρακια στην αγκαλια σας! eleni_sk με το καλο καλη εγκυμοσυνη!!!!!!!!!!!!!! φιλια πολλα!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εξαρταται ποσο ημερων ειναι τα εμβρυα...

κοιτα εμενα γονιμοποιηθηκαν 14 και προχωρησαν 5 εμβρυα την πεμπτη ημερα.

εκ των οποιων τα 3 ηταν αρρωστα.. δεν στα αφηνουμε οι εξωσωματικοι τοσες μερες μονο αν υπαρχει σοβαρος λογος οπως ειχα εγω. ναι ειναι η πρωτη φορα που κανω εξωσωματικη.

ευχομαι να πανε και σε σενα ολα καλα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελένη μου μπράβο!!!

Πολλά συγχαρητήρια κορίτσι μου!!!

Χαίρομαι πάρα πολύ!!!! [smilie=blob10.gif]

Καλή συνέχεια κ μια τεράστια επαναληπτική, ναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...