Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ ΝΟ15!!!


Recommended Posts

Καλησπερίζω όλα τα κορίτσια της παρέας...Διαβάζω τα νέα σας απλά είμαι τόσο κουρασμένη που δεν έχω καθόλου διάθεση να γράψω....Εξάλλου, τι έχω να πω; Προς το παρόν, δεν έχω νέα...Έχω ακόμα μέλλον μπροστά μου....Να σας ρωτήσω όμως κάτι; Τις gonal για τη διέγερση, τις κάνατε μόνες σας; Καλά για τον άντρα μου ούτε λόγος...θα τον μαζεύω από τα πατώματα. Αλλά δεν είναι λίγο φρικιαστικό τουλάχιστον τις πρώτες φορές; Θέλω την εμπειρία σας για να χαλαρώσω και από αυτό το θέμα...Δεν είναι ότι φοβάμαι τις βελόνες....Ίσα ίσα....Απλά η ιδέα να την κάνω μόνη μου και να βλέπω με τρομάζει λίγο...δεν έχω και σταθερό χέρι και φοβάμαι μην τη σπάσω....

Ακριβως ετσι ενοιωθα κ εγω,ακριβως την ιδια λεξη ειχα χρησιμοποιησει "φρικιαστικο",ετσι μου φαινοταν!Ομως ακου τι εκανα.Ενα πρωι,πριν ακομα ξεκινησω κανονικα ενω περιμενα τη περιοδο μου κ ειχα φρικαρει στη σκεψη πως θα πρεπει να κανω 3 ενεσεις καθημερινα,πηρα μια ενεσουλα αδεια κ απλα τσιμπησα την κοιλια μου για να καταλαβω την αισθηση.Να δω...πως ειναι;;Ποναει;;;Τελικα ειδα πως δεν ειναι τιποτα,απολυτως τιποτα,ειναι το πιο απλο πραγμα που θα μπορουσα να κανω.Στο λεω με ολη μου την ειλικρινεια!Δεν ποναει καθολου κ να σου πω κ κατι;;;Παιζει κ η ψυχολογια ρολο.Σκεψου πως αυτο που κανεις ειναι για καλο,ειναι για να βοηθησεις το σωμα σου να σου χαρισει ενα μωρο...κ θα δεις πως μετα την πρωτη φορα,θα σου φαινετε παιχνιδακι.

Με το καλο να ξεκινησεις κ καλη επιτυχιαααα!!!! :D

Αααα!!!Και μην φοβασαι!!Δεν υπαρχει περιπτωση να σπασει με τιποτα!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τόνια μου καλώς ήρθες στην παρεούλα μας και εύχομαι σύντομα να μείνεις εγκυούλα! Κι εμείς πρόβλημα ανεξήγητο είχαμε με το σπέρμα και το σοκ για τον αντρούλη μου ήταν μεγάλο. Το καλό στην περίπτωσή μας ήταν ότι η αντίδρασή μας ήταν άμεση. Στεναχωρηθήκαμε, κλάψαμε και ξανακλάψαμε αλλά το κυριότερο είναι ότι δεν αφήσαμε το χρόνο να περάσει. Κάναμε όλες τις εξετάσεις που του είπε ο ουρολόγος, μας έδωσε και κάτι χάπια για θεραπεία με αμφίβολα αποτελέσματα, την οποία δεν ακολούθησε καθόλου. Ενώ δεν είχε τίποτα (ούτε κυρσοκήλη, ούτε κάτι άλλο) είπαμε να μη χάσουμε χρόνο σε θεραπείες για καθαρά ψυχολογικούς λόγους. Η αναμονή θα μας διέλυε! Οπότε κατευθείαν εξωσωματική και ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ τώρα περιμένουμε το αγοράκι μας! Εύχομαι να πάνε όλα καλά και για σας! Μην φοβάσαι τη διαδικασία. Δείτε το χαλαρά. Δυστυχώς τα προβλήματα γονιμότητας έχουν αυξηθεί, αλλά η επιστήμη είναι στο πλάι μας και δίνει λύσεις και με τη βοήθεια του θεού έρχονται και τα θαυματάκια μας!

Φιλιά πολλά και ένα δυνατό φύσημα από το αντράκι μου ΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ

Καλημερα κοριτσια!!

Σ'ευχαριστω πολυ Diaz μου,μου εδωσες πολυ κουραγιο!!!Εμενα ο αντρας μου εχει αρχισει να πιστευει πως....ειμαι εγκυος.....!!!!Τι να πω,μακαρι να ειμαι...

Με το καλο το μωρακι σας!!!!!!!!!!!!!!!Καλη επιτυχια και σε ολες τις κοπελες εδω!!!

Διαβαζω τις δημοσιευσεις σας και θαυμαζω το κουραγιο σας...Εγω κοριτσια δεν νομιζω πως ειμαι τοσο δυνατη :cry: .....Αλλα δεν θελω να πεφτω ειμαι μολις στον 1ο μηνα προσπαθειας....

Αλλα συγκρατησα τα λογια σου Diaz μου και μολις γυρισουμε απο διακοπες παμε απευθειας για τις εξετασεις.....Ο λογος που το καθυστερω ειναι γιατι αν τα αποτελεσματα δεν ειναι τοσο καλα,θα πεσουμε εντελλως...Αλλα παλι σκεφτομαι,μηπως να τις καναμε τωρα,να ξεμπερδευαμε???Ασε που διακοπες παμε 20/7,αρα θα στεναχωρεθουμε τωρα,μετα θα ξεχαστουμε στις διακοπες και μετα θα γυρισουμε ετοιμοι και ανανεωμενοι!!!!!!!!!Μαλλον το δευτερο μου ακουγεται καλυτερο,ε???Diaz εχεις κανεναν ουρολογο να μου συστησεις??????Ασε που κοστιζουν και ενα σωρο αυτες οι εξετασεις και ειναι δυσκολα τα πραγματα γαμωτο........ :evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακριβως ετσι ενοιωθα κ εγω,ακριβως την ιδια λεξη ειχα χρησιμοποιησει "φρικιαστικο",ετσι μου φαινοταν!Ομως ακου τι εκανα.Ενα πρωι,πριν ακομα ξεκινησω κανονικα ενω περιμενα τη περιοδο μου κ ειχα φρικαρει στη σκεψη πως θα πρεπει να κανω 3 ενεσεις καθημερινα,πηρα μια ενεσουλα αδεια κ απλα τσιμπησα την κοιλια μου για να καταλαβω την αισθηση.Να δω...πως ειναι;;Ποναει;;;Τελικα ειδα πως δεν ειναι τιποτα,απολυτως τιποτα,ειναι το πιο απλο πραγμα που θα μπορουσα να κανω.Στο λεω με ολη μου την ειλικρινεια!Δεν ποναει καθολου κ να σου πω κ κατι;;;Παιζει κ η ψυχολογια ρολο.Σκεψου πως αυτο που κανεις ειναι για καλο,ειναι για να βοηθησεις το σωμα σου να σου χαρισει ενα μωρο...κ θα δεις πως μετα την πρωτη φορα,θα σου φαινετε παιχνιδακι.

Με το καλο να ξεκινησεις κ καλη επιτυχιαααα!!!! :D

Αααα!!!Και μην φοβασαι!!Δεν υπαρχει περιπτωση να σπασει με τιποτα!!! ;)

Κοριτσακια αυτες οι βελονες δεν ειναι σαν στυλο ινσουλινης???Πραγματικα δεν ειναι τιποτα!!!!!!!!Εμενα ο μπαμπας μου κανει ινσουλινη εδω και 20 χρονια και εχω μεγαλωσει με αυτη την εικονα....

Ασε που καμια φορα του την κανω και εγω....Δεν νοιωθεις τιποτα,ειναι πολυ λεπτη η βελονα και φυσικα,ΔΕΝ ΣΠΑΕΙ!!Καλη επιτυχια με ολη μου την καρδια!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ για την εμψύχωση κορίτσια...Μόνο η ιδέα είναι...Στην πράξη πιστεύω πως θα τη βρω την άκρη..Είμαι ανεκτή στον πόνο εξάλλου...Ήξερα και εγώ ότι τις gonal πρέπει να τις κάνω 3 φορές την ημέρα....Όταν πήγα για τον υπέρηχο και μιλήσαμε λίγο για τη διαδικασία, η νοσηλεύτρια μου είπε ότι τις gonal θα τις κάνω μια φορά την ημέρα, σταθερή ώρα το βράδυ; Παίζει κάποιο ρόλο αυτό; Μήπως επειδή έχω κύστες εγώ πρέπει να τις κάνω μια φορά για να μην υπερδιεγείρω τις ωοθήκες μου; Ή ξεκινάμε με μια την ημέρα και μετά γίνονται 3;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζούμπι μου πολύ χάρηκα με τα νεάκια σου! 4 εμβρυάκια σας περιμένουν! Κι εμάς τελικά τόσα μας έμειναν, βάλαμε τα 3 και τώρα το ένα είναι το αγοράκι που περιμένουμε. Μακάρι να είναι τυχερός ο αριθμός και για σας! Καλή επιτυχία την Παρασκευή με τη μεταφορά και μετά ξεκούραση ε;;;

littledancer αμάν αυτός ο γιατρός να μην σας αφήνει να χαρείτε τον έρωτά σας! Κακός γιατρός! Για να μην είναι τελείως junkie όπως λες κι εσύ :D την cetrotide μου είχαν πει να την κάνω το πρωί, οπότε γενικά τρυπιόμουν :lol::lol::lol: Τις ενέσεις πλέον τις παίζω στα δάχτυλα! Αλλά όπως έχουμε ξαναπεί ο σκοπός είναι ιερός κι όταν έρθει το θαυματάκι μας απλά διαγράφονται από τη μνήμη μας!

jigsaw πλησιάζει ο καιρός για την τυχερή προσπάθειά σας και για σένα. Άντε να έχουν φύγει οι παλιοκύστες να ξεκινήσετε με το καλό! Τις gonal που έκανα κι εγώ μία φορά τη μέρα την έκανα, αλλά πάντα την ίδια ώρα. Βρες μια ώρα που να σε βολεύει και κάντη. Μία φορά την ημέρα γίνεται και ακόμα κι αν χρειαστεί αύξηση/μείωση της δόσης πάλι 1 φορά τη μέρα τη κάνεις απλά ρυθμίζεις άλλη δόση. Θα δεις είναι εύκολο και δεν πονάει καθόλου! Ούτε που θα το καταλάβεις.

Τόνια μου εμείς πριν κάνουμε σπερμοδιάγραμμα δεν ξέραμε τίποτα και μάλιστα επειδή προσπαθούσαμε ήδη 6-7 μήνες λέγαμε ότι φταίει το άγχος και η κούρασή μου με τη δουλειά. Λέμε ας περάσει το καλοκαίρι κι αν δεν πάμε για σπερμοδιάγραμμα. Κι εκεί μας ήρθε η κεραμίδα! Το μόνο που μπορείτε να κάνετε για αρχή είναι το σπερμοδιάγραμμα να δείτε που βρίσκεστε και το κυριότερο να έχετε ένα σπερμοδιάγραμμα γιατί μετά όταν χρειαστείτε τα φάρμακα της εξωσωματικής (αχρείαστα εύχομαι να είναι έως τότε και να μείνεις εγκυούλα στο μεταξύ) ζητούν από τον ΕΟΠΠΥ 2-3 σπερμοδιαγράμματα. Εμείς πήραμε τα φάρμακα ως πρόκληση ωοθηλακιορηξίας (εδώ ρισκάρεις γιατί για 4 μήνες μετά δεν δικαιούσαι άλλα φάρμακα από ΕΟΠΥ, αλλά η διαδικασία είναι εξαιρετικά άμεση αν έχεις όλα τα δικαιολογητικά) και ζήτησαν 2 σπερμοδιαγράμματα (ιδιωτικό+δημόσιο), αλλά για εξωσωματική μπορεί να χρειαστεί να έχεις 3 μήνες κενό ανάμεσα στα 2. Οπότε κάντε ένα να υπάρχει και μετά το παίρνετε πιο ζεστά από Σεπτέμβρη αν δεν γίνει το θαυματάκι στις διακοπές! ;) Κι ο αντρούλης μου ακόμα και μετά την κεραμίδα και την επιβεβαίωση αυτής σε ένα μήνα συνέχεια ήταν αισιόδοξος ότι μπορεί και μόνοι μας να τα καταφέρναμε. Δεν είναι κακό. Η θετική σκέψη βοηθάει όλες τις καταστάσεις! Μην ξεχνάς ότι ο Θεός είναι αυτός κανονίζει, οπότε μην πτωείστε! Μην το παίρνει προσωπικά, δεν φταίει αυτός για ένα πρόβλημα υγείας. Κι άλλοι άντρες αντιμετωπίζουν προβλήματα γονιμότητας, δεν επηρεάζεται ο ανδρισμός του και φυσικά ούτε η αγάπη σας από αυτό. Ίσα ίσα που θα σας κάνει πιο δυνατούς!

Μαρινάκι όλα καλά ε; θετική σκέψη!

Ουφ... πολλα έγραψα πάλι...

Φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγω μια φορα καθε απογευμα (απο τις 4 ως τις 6 αν θυμαμαι καλα) εκανα τις γκοναλ και μια φορα την πρωινη (απο 7 μεχρι 10 η ωρα νομιζω). Μηπως δεν καταλαβες κατι jigsaw μου? τα λενε και λιγο γρηγορα οι γιατροι καμια φορα και στην αρχη δυσκολευομαστε λιγακι...ρωτησε τον παλι για καλο και για κακο...παντως μην αγχωνεσαι, ολα θα πανε καλα!!! ;)

Μπραβο ζουμπι και καλη συνεχεια!!! %%-%%-%%-

Καλως ηρθες Τονια στην παρεα μας!!!!κι εμενα καλυτερο μου ακουγεται το δευτερο σεναριο...να τις κανετε και να πατε διακοπουλες να ξεφυγετε ωστε μετα να ειστε οργανωμενοι για το ποιο θα ειναι το επομενο βημα σας!!!

Μαρινακι ολα τελεια ετσι?????? %%-%%-%%-@};-@};-:ymparty::YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου σας ευχαριστω πολυ για τη συμπαρασταση σας!!!!!Σας ευχαριστω πολυ που με δεχτηκατε και με αγκαλιασατε ετσι!!!!!!Τωρα ξερω πως θα εχω παρεουλα να τα λεω στο αγχος,στις αγωνιες στα δυσκολα που μας περιμενουν!!

Littledancer,Lil,Aggelika σας ευχαριστω παρα πολυ!!!!

Diaz,δεν εχω λογια!!!!!!!!!!!Με το καλο το μωρακι σου κοριτσι μου!!!Σας ευχαριστω για την μεγαλη αγκαλια που ανοιξατε για μενα,με συγκινησατε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ για την εμψύχωση κορίτσια...Μόνο η ιδέα είναι...Στην πράξη πιστεύω πως θα τη βρω την άκρη..Είμαι ανεκτή στον πόνο εξάλλου...Ήξερα και εγώ ότι τις gonal πρέπει να τις κάνω 3 φορές την ημέρα....Όταν πήγα για τον υπέρηχο και μιλήσαμε λίγο για τη διαδικασία, η νοσηλεύτρια μου είπε ότι τις gonal θα τις κάνω μια φορά την ημέρα, σταθερή ώρα το βράδυ; Παίζει κάποιο ρόλο αυτό; Μήπως επειδή έχω κύστες εγώ πρέπει να τις κάνω μια φορά για να μην υπερδιεγείρω τις ωοθήκες μου; Ή ξεκινάμε με μια την ημέρα και μετά γίνονται 3;

Gonal σε καθε περιπτωση θα κανεις ΜΙΑ ΦΟΡΑ την ημερα!Απο την αρχη μεχρι το τελος!

Κατα προτιμηση το απογευμα και την ιδια ωρα!

Δεν εχει να κανει με τις κυστες!

Δεν σπανε με τιποτα!

Καλη επιτυχια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζουμπι και για εμας το 4 ηταν τυχερο με τα εμβρυακια!!! Ευχομαι να μας ανακοινωσεις συντομα τα ευχαριστα!!!

Τονια καλα λεει η diaz. Kαντε τωρα ενα σπερμοδιαγραμμα να δειτε που βρησκεστε...θελουν και απο ιδιωτικο δεν τους πειραζει αλλα σιγουρα ενα και απο δημοσιο...εμεις πηγαμε στο Ελενα... μπορεις και στο Αλεξανδρας.

Μαρινακι μου περιμενουμε να μας πεις νεα σου.....Με το καλο να πανε ολα τελεια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lil επειδη εχω μπερδευτει λιγο με τη διαδικασια του σπερμοδιαγραμματος.....Πρεπει να εχουν προηγηθει 2 εκσπερματωσεις πριν τη ληψη???απο 2-4 μερες????Να σου πω δεν το εχω πολυκαταλαβει....Χωρις επαφη??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μετα την τελευταια επαφη αφηστε να περασουν τουλαχιστον 2 μερες και οχι παραπανω απο 4, μην τα κρατατε και πολυ, και παρτε ενα ουροσυλεκτη να εκσπερματωσει μεσα εκει και να το πατε το πολυ σε μια ωρα.

Οσο πιο γρηγορα το πατε τοσο καλυτερα γιατι κανει τωρα και ζεστη.

Αυτο γινεται το πρωι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ'ευχαριστω Lil μου....Δηλαδη επιτρεπεται απο επαφη να δωσεις δειγμα??Γιατι ενα χαρτι που μας εχουν δωσει απο ενα ιδιωτικο κεντρο το spermlab,γραφει μονο απο αυνανισμο.......

Παντως εγω ωστοσο ελπιζω και στο θαυμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα!

Ξεκινάω και γω τη διαδικασία με το που θα μου έρθει περίοδος.. επειδή όμως είναι λίγο άστατος ο κύκλος μου δεν ξέρω πότε :(

Και έχω αγχωθεί γιατί ο γιατρός μου είπε πως πρέπει την πρώτη μέρα να κάνω μία ένεση Arvecap και δεν ξέρω ποιος θα μου την κάνει αν αδιαθετήσω Κυριακή πχ.. (καλά, μόνη μου πρώτη φορά δεν παίζει..)

Εσείς τι κάνατε? Μπορώ να πάω στο Μητέρα (εκεί θα κάνω εξωσωματική) και να μου την κάνει κάποιος εκεί?

Ακόμη δεν άρχισα και αγχώθηκα.. να δω πως θα τα βγάλω πέρα τον επόμενο μήνα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου τι κάνετε;

daphne_b καλώς ήρθες και καλή αρχή! Μην ανησυχείς για τις ενέσεις, μια ιδέα είναι. Και μόνη σου θα τα καταφέρεις. 1η μέρα περιόδου πρέπει να την κάνεις; Ρωτάω γιατί συνήθως μετρούν κάτι ορμόνες πριν την 1η ένεση. Μην σε μπερδεύεω όμως, μπορεί η Arvecap να είναι κάτι άλλο. Με τις gonal που έκανα 2η μέρα περιόδου μετρήσαμε κάτι ορμόνες και αφού έδωσε το οκ ο γιατρός τότε άρχισα το τρύπημα! :D Καλή αρχή και καλή επιτυχία! Μην αγχώνεσαι όμως ε;; Το άγχος δεν βοηθάει καθόλου!

Ζούμπι τι κάνεις; Εμβρυομεταφέρθηκες;;; Άντε με το καλό να μας ανακοινώσεις ευχάριστα!

Τόνια μου για το σπερμοδιάγραμμα κρατείστε αποστάσεις για 3 μερούλες και μετά σε κυπελάκι μόνος του, πρωί, αφού πρώτα κάνει πιπί και πλυθεί. Και μετά γρήγορα σε μικροβιολογικό. Βρείτε για αρχή ένα κοντά στο σπίτι σας για να το πάτε γρήγορα (είναι κι αυτή η ζέστη...) και πάρε και τηλ. κι εκεί ποιες μέρες μπορείς να το πας, γιατί θέλει παρακολούθηση και το απόγευμα, άρα ο μικροβιολόγος να είναι εκεί. Το βλέπουν την 1η, 3η, 6η και 12η ώρα και μετά στο 24ωρο. Οπότε ρώτα ποιες μέρες μπορείς να το πας.

Μαρινάκι κοριτσάκι μου τι κάνεις;;Εμβρυομεταφέρθηκες;;; Να μετράμε αντίστροφα;;; Εύχομαι να είναι όλα τέλεια!!!!!

Λιλ μου εσύ κοντεύεις ε; Άντε σε ένα μήνα περίπου θα έχεις το γιο σου! Που θα γεννήσεις; Έχεις σκεφτεί καθόλου τη γέννα; Εγώ πάλι αύριο πάω για β΄επιπέδου! Ανυπομονώ να δω το αγοράκι μου και να είναι καλά! Αχ μακάρι Θεέ μου!

φιλιά πολλά και ένα γκαστροαεράκι που σας στέλνει το αγόρι μου με μια δυνατή κλωτσιά!

ΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου γλυκά! Καλησπέρα σας!!!!!!!

Τι κάνετε; Πολλά νέα βλέπω και πολλές αφίξεις! Ωραία μεγαλώνουμε!!!

Να καλωσορίσω τα νέα κορίτσια της παρέας Tonia P-M, Daphne_b μαζί με την Jigsaw ξανά, να ευχηθώ καλή επιτυχία μέσα από την ψυχή μου και ... να μην σκέφτεστε τίποτα! Να αποβάλλετε το άγχος κ να ανεβάσετε την ψυχολογία σας. Μην σκέφτεστε τις ενέσεις (σιγά το πράγμα!), οκ, να δεχτώ ότι η πρώτη-πρώτη θα είναι δύσκολη μόνο και μόνο επειδή δεν θα έχετε ξανακάνει, αλλά μην σας φοβίζει τίποτα! Το πολύ-πολύ να σας την κάνουν σε ένα φαρμακείο για να σας δείξουν ή στο κέντρο που θα κάνετε την εξωσωματική! Αλλά πραγματικά, είναι πολύ απλά τα πράγματα...

Ζούμπι μου, καλή επιτυχία αύριο κορίτσι μου! Χαίρομαι πολύ!!!

Anji μου, πού είσαι γλυκειά μου; Έγινε το 3D; Ελπίζω όλα καλά χρυσό μου!

Aggelika μου, Diaz μου, Lil μου, Littledancer μου και όποιες ξεχνάω, ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας! Πιστεύω πως έπιασαν τόπο, πήγαμε καλά σήμερα! Αν και πονάω ακόμα το καημένο... Η πρώτη φορά που ήμουν ξύπνια, συμμετείχα και μιλούσα με όλη την ομάδα! Τι καλά! Αύριο όμως θα ξέρουμε τα σπουδαία, πόσα προχωρούν και πότε προβλέπεται η εμβρυομεταφορά, Κυριακή ή Τρίτη. Προτιμάμε όλοι την Τρίτη για πολλούς λόγους: να έχουμε βλαστοκύστες άρα και προεμφυτευτικό έλεγχο, να κάνουμε την πρώτη εφαρμογή του νέου φαρμάκου Σάββατο ή Κυριακή και να κάνει την εμβρυομεταφορά ο υπεραγηπημένος μου ΜΜ!!!

Άρα, χρειάζομαι πάλι όλη σας την αγάπη, τη θετική σκέψη και τις ευχές ώστε να πάνε όλα προς το καλύτερο!

Σας αγαπώ και σας ευχαριστώ από καρδιάς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρινάκι μου πολύ χαιρομαι που όλα πήγαν καλά! Συνέχισε έτσι! Μακάρι να πάνε όλα τέλεια και να έχεις τα πιο τυχερά εμβρυάκια που σε 9 μήνες θα τα έχεις αγκαλίτσα! Οι ευχές μας φυσικά και είναι κοντά σου και η θετική μας σκέψη κι ενέργεια! Μακάρι να έχεις μια τεράστια χοριακή! :ympray::ympray::ympray:

Ένα αποκλειστικό αεράκι για σένα ΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diaz, ευχαριστώ για τα ενθαρρυντικά λόγια.. τα έχω ανάγκη.. το πρόβλημα μου είναι ότι έχω ψιλοαγχωθεί (ξυπνάω 2-3 φορές το βράδυ) και το μόνο που σκέφτομαι είναι αυτό.. και φοβάμαι και λίγο για το αποτέλεσμα αν είναι αρνητικό.. θα μου πεις και τι μπορείς να καταφέρεις με το που φοβάσαι, πέραν του ότι κάνεις τα πράγματα χειρότερα? ε, έτσι είναι αλλά...

Κορίτσια εσείς πώς αντιμετωπίσατε το όλο γεγονός? Δεν σκεφτόσασταν συνεχώς τι θα γίνει? Ειδικά το διάστημα μετά την εμβρυομεταφορα... φοβάμαι να σκέφτομαι ότι όλα θα πάνε καλά.. (ναι, ακούγεται υπερβολικό αλλά έτσι είναι...) Ποιος πιστεύετε ότι είναι ο καλύτερος τρόπος αντιμετώπισης?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζούμπι καλή επιτυχία!!!! Καλό κλώσσημα τώρα και όσο μπορείς ποιο χαλαρά!!!!!! :ymapplause::ymapplause: Ο Ιούλιος είναι μία ανάσα!!!!

Jigsaw γιατί είσαι πεσμένη;;; Είσαι πολύ κοντά !!! όσο για τις ενέσεις....όταν πήγα να κάνω την πρώτη....δεν καρφωνόταν με τίποτα!!!!!! Από την αγωνία μου πως θα το κάνω, νόμιζα ότι έβαζα δύναμη και δεν τρυπούσα....να φανταστείς είχα τέτοια νευρικότητα που με πιάσανε τα γέλια!! Μόλις κάνεις όμως την πρώτη...που τελικά δεν είναι τίποτα....θα ηρεμήσεις...... ;);)

Tonia και daphne καλώς ήρθατε και καλή επιτυχία !!!! Το κυριότερο συστατικό είναι η καλή ψυχολογία!!! Εννοείται πως κανένας δεν μας το υπόσχεται...αλλά γιατί πρέπει να σκεφτόμαστε μόνο αρνητικά;;;; Κεφάλι ψηλά κορίτσια και ΠΑΜΕ!!!!!!!!!!

Μαρινάκι μου δεν έχω λόγια για να σου εκφράσω τα θετικά μου συναισθήματα για τα ευχάριστα νέα σου!!!!!! Σου μεταφέρω σίγουρα όμως , όπως πιστεύω και όλα και κορίτσια την θετική μας σκέψη και φυσάμε όλες προς το μέρος σου με πολύ - πολύ αγάλη φφφφφφοουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!! Περιμένουμε νέα σου!!!!!!!

Εμείς είδαμε τον τοσοδούλη μας 3d και εκστασιαστήκαμε!!!!!!!! Έχω συνέχεια την φωτό μπροστά μου και τον χαζεύω........ Η αλήθεια είναι πως ο γιατρός μου με μάλωσε λίγο , γιατί λόγω καλής κατάστασης γυρνοβολάω συνέχεια και παρατήρησε ότι ο τράχηλος μου έχει χάσει λίγο "λάδια".....όχι για καλό.....Μου είπε πως αν δεν συμμαζευτώ θα με αναγκάσει να είμαι ξάπλα....σνιφ-σνιφ.. :cry::cry::cry: .....Έπιασαν και οι ζέστες και ο οργασισμός τώρα εξουθενώνεται και ποιο εύκολα!!!!! Αποφάσισα λοιπόν για τους επόμενους 3 μήνες να τα φορτώσω όλα στον κόκκορα ;););) Όλα για τον τοσοδούλη μου....και όπως είπε ο γιατρούλη μου: ε, όχι να περάσουμε τόσα για να τον δημιουργήσουμε και να κάνουμε τώρα βλακείες!!!!!!!!.....συμφωνώ doc!!!! Μαζί σου!!!!!! Θα ξεαραχνιάσω το σπίτι μετά την γέννα......... :lol::lol::lol::lol:

Σας φιλώ γλυκά! καλές εμβρυομεταφορές!!!!!!! Πάω διακοπές και θα τα πούμε σε μία εβδομάδα!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου, γεια και από μένα!

Καλωσορίζω όλες τις νέες κοπελιές και μελλοντικές εγκυούλες! Εύχομαι να πάνε όλα καλά! Να μην ξεχνάτε ότι δεν είστε μόνες..Εδώ θα μάθετε πολλά και να μιλάτε, να ρωτάτε όσο μπορείτε για να σας φεύσει το αγχος.

Αντζι και Ντιαζάκι χαίρομαι πολύ για σας! Ξεκουραστήτε γιατί αυτή η ζάστη δεν παλεύεται!!!!!

Λιλ μου γλυκιά φτάνει η ώρα. Κοντεύει η μεγάλη μέρα! Αντε λιγη υπομονή ακόμα!

Μαρινάκη μου καλό! Δεν έχω λόγια. Ενοιωσα πολύ ασχημα που δεν σου είπα νωρίτερα καλή επιτυχία! Στο λέω τώρα όμως σε αυτό το στάδιο και σίγουρα θα πιάσει γιατι στο λέω μέσα από την καρδιά μου! Εύχομαι η Παναγίτσα να μας ακούσει και να είναι δίπλα σας! Θα περιμένουμε να μας πεις τα ευχάριστα. Ολα θα πάνε τέλεια! Αντε να μου ανέβει και η ψυχολογία με τα καλά νέα γιατι είμαι να κλαίνε οι ρέγγες.... :(:(

Littledancer φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα καλημερα....

εμεις χθες καναμε την εμβρυομεταφορα 2 ωραιοτατων βλαστοκυστων στο μμ και 2 του ιουλη θα ξερουμε τι εγινε τελικα...

μαρινακι σε περιμενω ε??????

ηταν πολυ ωραια εμπειρια... μου τα δωσανε και σε φωτο ... τα ενα βεβαια ειναι πιο εξελιγμενο απο το αλλο ... εχει βγαλει τριχακια.... :D:D

φιλακια και θα σας ενημερωσω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...