Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ ΝΟ15!!!


Recommended Posts

Diazaki ακουσατε την καρδουλα !!!Δεν ειναι τρομερο ??Και σε λιγο που θα βλεπεις μωρακι και θα το αισθανεσαι που θα κουνιεται, ειναι απεριγραπτο!!!Εγω παρ' ολα αυτα δεν το πιστευω ακομα το θαυματακι μας!!!Με εχει τρελανει ο ποδοσφαιριστης! :lol::lol::lol:

Λιακι θα ειναι πολυ ομορφα τωρα που θα χαζευεις το μωρακι σας!!! :D:D:D

Newlife να τον χαιρεστε, να τα εκατοστησει με υγεια, να ειναι καλοτυχος, και να σας κανει παντα περηφανους!!!Με το καλο να ερθει και το δευτερο!!! :ymparty::ymparty:

Εμεις τελος Οκτωβρη του 11' μονο για το κεντρο 3000ευρω, ο γιατρος που με παρακολουθουσε με τους υπερηχους συν 400 ευρω συν τα φαρμακα. Και αν βαλουμε και το μετα εξετασεις , επισκεψεις 80 ευρω τη φορα.... ουφ αφηστε το κοριτσια, μεχρι τωρα γυρω στα 7000ευρω!!!!

Δοξα το θεο που πιασανε τοπο τουλαχιστον..Η κοιλιτσα μεγαλωνει και ο μπεμπης ειναι καλα!!!!

Τωρα να δουμε αν αλλαξε κατι με τα γεννητουρια???Ποσο θα μας παει και εκει??? Σε μια εβδομαδα που θα παμε στο γιατρο θα μιλησουμε σιγουρα για το οικονομικο....

φφφφφφφφφφφφφφφφοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοριτσάκια μου τι κάνετε;έχω να μπω κάτι αιώνες :oops: , σήμερα γυρίσαμε από Αθήνα γιατί ο καλός μου είχαν απίστευτη δουλειά κι έκατσα δυο μήνες στη μάνα μου.

Καταρχήν συγχαρητήρια στη Λία, μπράβο μανούλα [smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif] , να είναι πάντοτε γερό κι ευτυχισμένο.

Οι υπόλοιπες τι μου κάνετε;φιλενάδες μου δεν θέλω να νομίζετε οτι σας ξέχασα, απλά δεν υπήρχε πρόσβαση στο ίντερνετ και όσο παει κουράζομαι να βγαίνω γιατί το ίντερνετ καφέ είναι μακριά και με πήγαινε ο άντρας μου πρώτα.Τέλοσπάντων, μην σας κουράζω, πάμε στα βασικά.Το μπεμπάκι μεγαλώνει, η αυχενική πήγε τέλεια αλλά συνεχίζω ενέσεις και μετά τον τοκετό(δεν γκρινιάζω, έκανα αμάν να φτάσω εδώ) και θα κάνω το Μάιο αμνιοπαρακέντηση.Το μωράκι είναι κατα 70 τοις εκατό αγοράκι (αχ, ακόμα χαζεύω τα ροζάκια) και προσεύχομαι να πάνε όλα καλά.Το ίδιο προσεύχομαι και για όλες μας, πολλά πολλά φιλιά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lil μου ζωηρός σας βγήκε ο μπέμπης σας!!! Με το καλό να έρθει και χαλαλι του οι αγωνίες και τόσα χρήματα!! Καρδούλα είδαμε και όλα καλά, δυστυχώς δεν ακούσαμε γιατί το μηχάνημα δεν είχε ήχο!! Αλλά δεν πειράζει αφού είναι καλά! Το είδα που είχε μεγαλώσει και πολύ συγκινήθηκα! Ανυπομονώ να το ξαναδώ!

Newlife να το χαίρεστε το αγόρι σας! Πάντα υγιής και τυχερός! Πολύχρονος!

Αγγέλα μου χαίρομαι που η αυχενική πήγε καλά! Αγοράκι ε; Τέλεια! Ότι και ναι είναι γερό να είναι! Μην σκέφτεσαι τα ροζάκια γιατί ο γιος θα σου κλέψει την καρδιά να είσαι σίγουρη! Άντε όλα σε μια σειρά μπαίνουν!!! Αμνιοπαρακέντηση είναι υποχρεωτικό να κάνεις; Είσαι πάνω από 35? Στα ραντεβού που μου όρισε δεν μου είπε τίποτα για κάτι τέτοιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις τελος Οκτωβρη του 11' μονο για το κεντρο 3000ευρω, ο γιατρος που με παρακολουθουσε με τους υπερηχους συν 400 ευρω συν τα φαρμακα. Και αν βαλουμε και το μετα εξετασεις , επισκεψεις 80 ευρω τη φορα.... ουφ αφηστε το κοριτσια, μεχρι τωρα γυρω στα 7000ευρω!!!!

Δοξα το θεο που πιασανε τοπο τουλαχιστον..Η κοιλιτσα μεγαλωνει και ο μπεμπης ειναι καλα!!!!

Τωρα να δουμε αν αλλαξε κατι με τα γεννητουρια???Ποσο θα μας παει και εκει??? Σε μια εβδομαδα που θα παμε στο γιατρο θα μιλησουμε σιγουρα για το οικονομικο....

Τόσα πολλά χρεώνει ο γυναικολόγος σου την επίσκεψή;80 ευρώ;:shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ειναι ακριβος αλλα δεν υπολογισαμε τα χρηματα...Θελαμε να βρουμε ενα καλο επιστημονα!

Στο πρωτο ραντεβου που μας κρατησε μιαμιση ωρα για να του πουμε ιστορικο μας πηρε 120ευρω!

Στους 4 υπερηχους στη διαρκεια της εξωσωματικης 100ευρω τη φορα και τωρα που ειμαι εγκυος καθε φορα για υπερηχο 5 λεπτων 80 ευρω τη φορα.Χωριστα η αιματολογος καθε μηνα 80 ευρω τη φορα συν ενδιαμεσες εξετασεις,συν αυχενικη , β επιπεδου 150 τη φορα , ασε........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολλα χρήματα!Όταν λες 100 ευρω τον κάθε υπέρηχο της εξωσωματικής εννοείς οτι τα πλήρωνες εξτρα;Δεν ήταν μέσα στο πακέτο της εξωσωματικής;Γιατί εμένα ήταν όλα μέσα εκτός των αιματολογικών.3000 δλδ παρακολούθηση ωοληψία εμβρυομεταφορά κλπ(άσχετα που δεν κάναμε εμβρυομεταφορα και πληρώσαμε άλλο ποσό).Τέλος πάντων ας πάνε όλα καλά κι ας μας φύγουν πολλά χρήματα.Εδώ αλλού κι αλλού ξοδεύουμε σ αυτό θα τσιγκουνευτούμε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι dancer μου! Δεν ηταν στο πακετο της εξωσωματικης στα 3000!!

Αυτα ηταν μονο για το κεντρο!Του γιατρου ηταν αλλα!

Ηταν 100ευρω τη φορα για τον υπερηχο που παρακολουθουσαμε τα αυγουλακια και την αιματολογικη!

Πηγα 4 φορες.

Ομως τωρα λεω οτι ολα πηγαν καλα, πηρα μονο για μια προσπαθεια τα φαρμακα, και απο εδω και περα παυεις να τα σκεφτεσαι και σκεφτεσαι να εχεις μια καλη εγκυμοσυνη και την υγεια του μωρου σου!!!

Αγγελα μου και εγω τα ιδια με τις ενεσουλες!Υπομονη για το μωρακι!

Αγορακι και εσυ ? Θα ψαχνουμε για νυφες!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Diazaki μπράβο, όλα να κυλήσουν υπέροχα!!!

Lil,έχεις καμια καλή νυφούλα υπόψη σου; ;) άντε να έρχονται τα κοριτσάκια να παίρνουμε σειρά :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα στην ποιο γλυκεια παρεα!!!!!

σας ευχαριστω παρα πολυ για τις ευχες σας!!!!newlife να τα 1000!!!!να ειναι γερο - δυνατο -και καλοτυχο!!!!!ευχομαι οτι καλυτερο σε ολες και ολους!!!!!

κα8ε μερα ειναι μαγικη...τον μαθαινω με μαθαινει!!!!!!!δεν χορταινω να τον κοιταω :D ειμαι πολυ ερωτευμενη με το μωρο μου :D ακομα δεν το πιστευω οτι το ονειρο μου εγινε πραγματικοτητα και οτι τωρα ειναι εδω κοντα μου!!!χαιρομαι το κα8ε λεπτο μαζι του δεν υπαρχουν λεξεις να σας περιγραψω τι νιωθω :D:D ειναι ολος μου κοσμος, ειναι η ζωη μου τα παντα για εμενα !!!!!!!!!!!!!!ευχομαι Η ΑΓΙΑ ΕΙΡΗΝΗ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΓΙΟΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΟΥΝ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ !!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lia μου γλυκεια!! Ειμαι σιγουρη οτι βιώνεις τον μεγαλύτερο ερωτα της ζωής σου!!

Να χαιρεσαι το μικρο σου πλασματακι!!

Γιωργο το μικρό σου μας εχει τρελάνει!! :):)

Diaz τέλεια!!

Μεγαλωνει το μωρακι :):)

Lil μου τέλη Οκτωβριου γεννας?? Αντε με το καλο!!

Σε ποιον γιατρο πας? Στειλε μου πμ

post-16611-1387393915219_thumb.jpg

post-16611-1387393915324_thumb.jpg

post-16611-13873939154277_thumb.jpg

post-16611-13873939155293_thumb.jpg

post-16611-13873939156326_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera koritsia...

den sas exw ksexasei kai as exw na mpw kairo sto forum... eleipa gia prosopikous logous sto eksoteriko kai prin merikes meres epestrepsa giati eixame shmera to rantevou mas gia tin emvriometafora.. pigame proi proi ekei eixan ksepagosi ta embriakia mas apo xthes kai mou valan simera dio vlastokistes.. o theos voithos na pane auth thn fora ola kala...

den prolava na diavasw akoma tpt twra pou eimai ksaplomeni ston kanape mou tha ta parw ola apo tin arxi kai tha diavasw ti egine se olo to diastima pou eleipa..

euxomai na eisaste oles kala kai i eggiomoules mas na megalonoun i kilitses tous :)

se oses einai stin dokimh euxomai oti kalutero na petixoume oles mas to oneiro mas sintoma..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lagonisi μου σου εχω στειλει π.μ.

Λιακι τι τελεια που τα περιγραφεις!!Ευχομαι ολες οι στιγμες με το μωρακι σου να ειναι ετσι!!!

Αγγελα κατι καλο σιγουρα θα βρουμε!!! :lol::lol: Και προικα εννοειτε!!Εμας ειναι ειδη προικισμενος απο τη φυση του!!! :lol: :lol:

Τι λεω η αγορομανα παλι! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λία μου ο έρωτας με το γιο δεν κρύβεται!! Καλά κάνεις! Πάντα τέτοιες όμορφες στιγμές να έχετε!! Να σας ζήσει και πάλι!

Παπάκι πολύ καλή επιτυχία σου εύχομαι!!! Μια ΤΕΡΑΣΤΙΑ χοριακή να έχεις!!! Θα είμαστε δίπλα σου και θα μετράνε αντρίστροφα! Υπομονή και οι μέρες θα περάσουν. Θετική σκέψη να έχεις πάνω από όλα και καλή διατροφή!

Σας φυσώ ΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ με όλη μου την αγάπη και μακάρι όλες να μείνετε σύντομα εγκυούλες. Τα μωράκια έρχονται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου γλυκά!!!

Βρήκα το αντίδοτο για τους πόνους στη μέση: δουλειές :lol::lol::lol::lol::lol: !

Ξαφνικά, συνηδειτοποίησα ότι λίγο μετά το Πάσχα, δηλ. αρχές Μαΐου, πρώτα ο Θεός να έχω όλα τα οκ, προχωράμε στην 6η!!! Προσπαθώ να συμμαζέψω το σπίτι να μην έχω πολλά για μετά το Πάσχα... Εννοείται ότι από τη στιγμή που θα ξεκινήσω, ιδίως μετά την εμβρυομεταφορά, θα κανονίσω γυναίκα...

Κατά τα άλλα, έχω κι εγώ τα σκαμπανεβάσματά μου, πόσο σε καταλαβαίνω tha_gino_manoyla μου! Ξέρεις όμως και γιατί γίνεται αυτό; Ίσως και γιατί έχουμε και τον ανάλογο χρόνο, περιμένουμε δηλαδή να περάσουν οι μέρες, οι μήνες κ να γίνει η προσπάθεια κ να πάνε όλα καλά. Πιστεύω ότι όσο πλησιάζει ο καιρός, θα συνέλθουμε και θα επανακάμψουμε! Πρέπει και ΘΑ πετύχουμε, με ακούς; Να ζήσουμε κι εμείς αυτές τις υπέροχες στιγμές που ζει η Lia μας! ΟΛΕΣ!!!

Gioulaki μου, πώς είσαι καλή μου; Συνήλθες; Ηρέμησαν τον χορό οι ορμόνες; Εύχομαι ναι!

Babelicious μου, εύχομαι με το καλό να γίνει η επόμενή σας προσπάθεια, κι ας περιμένετε λίγο. Για καλό θα είναι!

Lil μου, είδες που ανησυχούσες για τα αποτελέσματα; Μια χαρά μου ακούγονται. Μπράβο σας! Όσο για τον γιατρό, επειδή ψάχνομαι λίγο (έχω κάποια θέματα με τον παρόντα, τον απλό γυναικολόγο εννοώ), θα μπορούσες να μου στείλεις κι εμένα ένα ΠΜ όποτε μπορέσεις; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Αγγέλα μου, χάρηκα πολύ που είχατε καλή αυχενική! Να συνεχίσετε έτσι!

Newlife, να σας ζήσει ο κούκλος σας, να είναι πάντα γερός, καλότυχος κι ευτυχισμένος και γρήγορα να του χαρίσετε ένα αδερφάκι! Ευχαριστούμε για την μωρουδόσκονη!

Papaki μου, καλή επιτυχία και από εμένα!

Diazάκι μου! Είδες τι μαγική στιγμή είναι να βλέπεις την καρδούλα;;;; Μπράβο κορίτσι μου, κι εγώ συγκινούμαι από την εικόνα αυτή! Μακάρι έτσι καλά να είναι όλα! Ευχαριστούμε για το φύσσημα! Άντε να πιάσει σε όλα τα κορίτσια που υπομένουν, επιμένουν και προσπαθούν!

Πολλά φιλάκια σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παπάκι και Μαρίνα, κοριτσάκια μου σας εύχομαι καλή επιτυχία!!!

Ρε παιδιά είναι αλήθεια ότι η εγκυμοσύνη προκαλεί αφηρημάδα;αν είναι έτσι κάηκα γιατί ήμουν κι από πριν.Το μεσημέρι σκεφτόμουν την αμνιοπαρακέντηση και θυμήθηκα που κάποια κοπέλα με ρώτησε την ηλικία μου, είμαι 37 κλεισμένα ;) δεν λεω ακόμα 38, ο άντρας μου με κοροιδεύει :)

Να σας ρωτήσω τις βετεράνους και κάτι άλλο.Το πρωι έκανα κάτι δουλίτσες και με την ορθοστασία με πέθανε η μέση και είχα λίγα πονάκια στην κοιλιά.Μόλις ξάπλωσα πέρασαν και σήμερα ήμουν ήσυχη αλλά το μεσημέρι είχαν σαν πόνους περιόδου,ελαφρούς μεν σαν ενοχλήσεις περισσότερο, και κάτι ξαφνικές σουβλιές στον κόλπο.Έχω ανησυχήσει, ελπίζω να είναι φυσιολογικό.Με συγχωρείτε που σας ανησυχώ, στέλνω σε όλες πολλά πολλά φιλιά!!!βρε παιδιά που πήγε το μελάκι;;;φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Diaz πολύ χάρηκα που πήγαν όλα καλά!!!! και μόνο που το είδες να μεγαλώνει φτάνει....

σου εύχομαι από εδώ και πέρα κάθε φορά που θα πηγαίνεις στο γιατρό σου να γυρνάς ακόμα πιο κεφάτη και χαρούμενη!!!!!!

Παπάκι καλή επιτυχία και από μένα!!! Θα σου κάνω κι εγώ παρέα κι ελπίζω να σου πάνε όλα ΤΕΛΕΙΑ!!!!

Μαρίνα και σε σένα καλή αρχή και καλή επιτυχία!!!!

Περνά ο καιρός και ανυπομονώ να ξεκινήσω κι εγώ...να τα λέμε μετά όλες ως εγκυούλες πια....αχ τέλεια θα είναι!!!! :P

Αγγέλα σου εύχομαι μια υπέροχη εγκυμοσύνη και να έχεις τα καλύτερα αποτελέσματα στην αμνιοπαρακέντηση!!! Αλλά μην το παρακάνεις με δουλειές...το πρώτο τρίμηνο τουλάχιστον που λένε οι γιατροί... μην αγχώνεσαι δεν θα είναι τίποτε ανησυχητικό,αλλά με ρέγουλα τις δουλειές...το εξάντλησες το μπεμπάκι!!!! :lol:

Newlife να το χαίρεστε!!!!Να είναι πάντα γερός και ευτυχισμένος!!!!

Φιλιά σε όλες και καλό μήνα να έχουμε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mαρινακι μου πολυ καλη επιτυχια σας ευχομαι!!!

Σου εχω στειλει και π.μ.

Τα αποτελεσματα της καμπυλης που εκανα καλα βγηκαν αλλα θα μπορουσαν και καλυτερα.Την Πεμπτη θα παμε και θα μας τα πει απο κοντα...

Αγγελα μου καλα αποτελεσματα γλυκια μου!!Θα περιμενουμε νεα σου!!

Αγγελικα θα ερθει το μωρακι και σε ολες σας, δεν ειναι απιαστο ονειρο θα το δειτε, μονο υπομονη θελει!

φφφφφφφφφφφφφφφφφφφοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου! Διαβάζω τα νέα σας!

Αχ Μαρινάκη! Οι δουλειές δεμ τελειώνουν ποτέ! Καλά που υπάρχουν κι αυτές και ασχολούμαστε! Καλή αρχή εύχομαι και ο Θεός μαζί σας!

Παπάκι καλή αρχή και σε σένα!

Λιλ μου βλέπω όλα καλά πηγαίνουν, δεν πειράζει που είναι λιγο παραπάνω μην το στέφτεσαι!

Diazaki είδες! Ολα καλά πήγαν! Απόλαυσε την περίοδο! Ευχόμαι να μην αργήσουμε κι εμείς...

Σε όλες τις κοπέλες που ξεκινάνε ευχομαι ολόψυχα καλή αρχή!

Και σε όλες της εγκυούλες να είναι όλα τέλεια!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Teri μου αγαπημένη!!!

Με το καλό κι εσείς, εύχομαι να μην αργήσετε κι εσείς και να πάτε ΤΕΛΕΙΑ!

Πω πω!!! Θα είμαστε σχεδόν όλες μαζί αυτή τη φορά κορίτσια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Χαμός θα γίνει!!!! :lol:

Καλό μήνα & καλή εβδομάδα!

Σας στέλνω τα φιλάκια μου και όόόόόλη την θετική μου ενέργεια!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!!!

Nα σας πω κι γω τα νεα μου.. ανεβηκα την πεμπτη στη αθηνα

ο εξωσωματικος δεν μου αναρροφησε την κυστη..

ειπε δεν χρειαζεται..θα παρω ενα μηνα αντισυλληπτικα και θα φυγει λεει μονη της.. δεν νομιζω γιατι ουτε την προηγουμενη φορα εφυγε με τα αντισυλλητικα αλλα τελοσπαντων..

μολις φυγει ξεκιναμε..

γυρω στα 2800 θα παει η εξωσωματικη

1000 ευρω η καταψυξη

300 ευρω για το καθε εμβρυο που θα ελεγξουν

+τις εξετασεις που πρεπει να κανω καθε μερα

+τα πηνενε ελα (420 δωσαμε μαζι με τον ανδρα μου αυτη την φορα)

αλλα χαλαλι.. αμα ειναι να γινει δουλεια δεν τα υπολογιζω καθολου.

ρε κοριτσια πειτε μου την γνωμη σας...

να του πω να μου βαλει ενα η δυο??

αυτος λεει δυο.

ξερω οτι η κυηση με διδυμα δεν ειναι ευκολη και οτι μπορει να παλλιδρομησουν πιο ευκολα απο τα ενα. ασε τον προωρο τοκετο. επισης ο σωματοτυπος μου μπορει να τα αντεξει???ειμαι 1,60 και 52 κιλα..

εφοσον τα εμβρυα θα προχωρησουν οποια επιβιωσουν για να γινουν βλαστοκυστες (5η ημερας) αν μου τα εμφυτευσουν θα εχω 80% πιθανοτητα να τα κυοφορησω. στην απλη εξωσωματικη (3η ημερας εμβρυα ειναι 60% η πιθανοτητα..

ο εξωσωματικος ειναι πολυ αισιοδοξος οτι δεν θα χρεαστει αλλη προσπαθεια γιατι ειμαι μικρη και θα κανω πολλα ωαρια..

τωρα εγω που εκανα μια ερευνα στο ιντερνετ, δεν ειναι τοσο ροδινα ολα.. υπαρχουν σαιτ που σου βγαζουν ποσοστα για ολα αυτα.

επειδη θα τα αφησουμε 5 ημερες εξω απο το σωμα δηλαδη μη φιλικο περιβαλλον για αυτα και μετα θα καταψυχθουν υπαρχει πιθανοτητα και τα καλα χρωμοσωμιακα εμβρυα να μην επιβιωσουν. δηλαδη πες οτι κανω 15 ωαρια (τοσα που ειπε περιπου οτι θα κανω γιατι εχω και πολυκυστικες) , θα γονιμοποιηθουν περιπου τα 10..απο τα 10 μεχρι την 5 ημερα μπορει να ζησουν τα 5. και σε αυτα τα 5 αμα κανουν προεμφυτευτικο αναλογικα συμφωνα με τον γενετιστη θα ειναι 2 με 3 τα καλα... αλλα και αυτα μπορει να μην την παλεψουν γιατι θα τους αφαιρεσουν 2 με 3 κυτταρα και μετα θα μπουν καταψυξη οποτε μπορει και απο κει να επηρεαστουν και να μην συνεχισουν καποια..

οπως καταλαβαινεται το εμβρυο που θα επιβιωσει απο ολα αυτα θα ειναι ηρωας και για αυτο τον λογο το ποσοστο κυησης ανεβαινει τοσο..

τον μαιο ξεκιναμε με ωοληψια και τον ιουνιο με εμβρυομεταφορα.

πηγα κ στην φοιφα (αιματολογος). μου εδωσε αγωγη με ηπαρινες κατα την διαρκεια της ολης διαδικασιας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από μένα και καλό μήνα! Μόνο ευχάριστες ανακοινώσεις να έχουμε!

Μαρινάκι έτσι ακριβώς να σκέφτεσαι ότι μετά το Πάσχα ξεκινάς και ακόμα καλύτερα αρχές Μαίου θα έχεις ωραιότατα εμβρυάκια στην κοιλίτσα σου! Πολύ πολύ καλή επιτυχία να έχεις!!! :ympray:

Τέρι μου το μπεμπάκι θα έρθει, αυτό να σκέφτεσαι και μόνο αυτό! Εσύ πότε ξεκινάς τελικά με το καλό αν δεν σας προλάβει βέβαια το μωράκι;

aggelika81 εσύ πότε παίρνεις σειρά; Άντε βρε κοριτσάκια να μιλάμε όλες μαζί μετά για τις αγωνίες μας για τα μπεμπάκια μας!

Eleni_sk μην αγχώνεσαι με όλα αυτά! Άσε το γιατρό που τα ξέρει καλύτερα αυτά να αποφασίσει! Εσύ να φροντίσεις να είσαι ήρεμη. Όπως που έλεγε κι ο γιατρός μου για να μην αγχώνομαι "Βήμα-βήμα θα προχωράμε". Έτσι κι εσύ... σιγά σιγά θα πάνε όλα. Να ξεκινήσεις με το καλό τη διέγερση και μετά τα υπόλοιπα. Δεν θέλω να σε προβληματίσω απλά επειδή κι εγώ σκεφτόμουν όλα αυτά που λες και τα συζήτησα με το γιατρό μου, με ηρέμισε γιατί αλλιώς χαϊρι δεν θα βλέπαμε με το άγχος μου. Από τη στιγμή που προβλέπεται πάντως να κάνεις αρκετά αυγουλάκια μη στεναχωριέσαι! Θα βρεθεί το τυχερό που θα γεννηθεί και θα έρθει στην αγκαλιά σου!

Αγγέλα μου εσύ ηρέμισε με τις δουλίτσες ε; Με το μαλακό μην το κουράζεις το μπεμπάκι! Θέλει την αποκλειστικότητά μας. Εγώ επέστρεψα στη δουλειά αλλά πέρα από αυτό (η αλήθεια είναι ότι έχω αρκετές μετακινήσεις) δεν κάνω κάτι άλλο. Άντε και κανά μαγείρεμα το ΣΚ χωρίς βάρη όμως και πολλά σκυψίματα!

Εγώ τελικά έκλεισα ραντεβού την άλλη εβδομάδα να ξαναδώ το σποράκι μου γιατί μου έλειψε! Δεν μπορώ να περιμένω έως το τέλος του μήνα! Μακάρι να είναι καλά! :ympray:

Εύχομαι σύντομα όλες να μείνετε εγκυούλες!!! ΦΦΦΦΦΦΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια μου!!!!

Παπακι καλη επιτυχια,καλα αποτελεσματα να εχεις!!!!!!

Ντιαζακι πολυ ομορφα νεα εχεις , φανταστικη η αισθηση να βλεπεις το σπαορακι σου ε?Παντα ετσι να εισαι χαρουμενη.

Μαρινα κοντοζυγωνεις,καλη αρχη να εχεις.Τι εμεινε ? πλησιαζουν οι μερες!!

Εγω χαθηκα γιατι γεννησε η αδερφη μου εκτακτως.Το Μαη περιμενε ,Μαρτη ηρθε ο μικρος!!!

Αχ ο ζουζουνος.Θελημα Θεου ηταν τελικα που δεν κρατησε η εγκυμοσυνη, για να παω στην Αθηνα να τη βοηθησω που ειναι μοναχουλα της! Ολα καποιο λογο εχουν.

Σας φιλω γλυκα γλυκα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλό μήνα κορίτσια και από μένα!!!!!!!

Είδατε που πλησιάζει ο καιρός και θα έχουμε πάλι νέες προσπάθειες;;;; Πραγματικά εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να έχουμε πολλά νέα νινάκια!!!!!!!!!!!!! :P:P

Gioulaki να σας ζήσει το νινι!!!!!!!!!!να είναι γερό πάνω από όλα!!!!!

eleni_sk εννοείται πως θα βάλεις δύο. τα ποσοστά επιτυχίας είναι πολύ μεγαλύτερα και κανείς δεν μπορεί να σου επιβεβαιώσει πως θα είναι και δίδυμα! Όλα καλά θα πάνε, ο γιατρός σου κάτι ξέρει παραπάνω! καλή επιτυχία!!!!!!!!

Αγγέλα , μήπως παρακουράστηκες με τις δουλειές; Ξεκουράσου και πάρε και τον γιατρό σου ένα τηλεφωνάκι.

Diaz καλά θα κάνεις! Θα δεις το θαυματάκι σου τώρα ποιο μεγάλο.Είναι πραγματικά συγκλονιστικό..

Εγώ κορίτσια την επόμενη εβδομάδα(Μεγάλη Εβδομάδα) πάω για αυχενική διαφάνεια. Θέλω να πιστεύω πως όλα θα πάνε καλά... :ympray::ympray:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελένη μην αγχώνεσαι με τέτοια θέματα...οι γιατροί ξέρουν καλύτερα...ας αφήσουμε αυτούς να κάνουν την δουλειά τους και ας κάνουμε εμείς την δική μας...να είμαστε ήρεμες και θετικές!!!!!!!!!!! ;)

Ντιαζ μου εγώ τον Μάιο θα πάω στον γιατρό για να συζητήσουμε πότε θα ξεκινήσουμε γιατί μέσα Μάρτη είχα δυστυχώς αρνητικό αποτέλεσμα... ελπίζω, αν όλα πάνε καλά, το αργότερο τον Ιούνιο να έχω ξεκινήσει...θέλω τόσο πολύ να περάσουν αυτοί οι μήνες...ευτυχώς που είναι και το Πάσχα και με τις ετοιμασίες θα περάσει ο μισός Απρίλης χωρίς να το καταλάβω... Εσένα κορίτσι μου από ότι κατάλαβα δεν σε παρακολουθεί ο Ζηκ. ε???? Είσαι Αθήνα... Μπορεί να δείτε και το φύλο αυτή την φορά....!!!!Τέλεια θα είναι!!!!!! Θα έχει σχηματιστεί καλύτερα και όλο θα μεγαλώνει!!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...