Μετάβαση σε περιεχόμενο

το εξπρες του βυζονυχτιου νο.62...ο Λεωνίδας εχασε το δρομο


Recommended Posts

Geia σας κ παλι!!!!

Κοιμηθηκα τελικα! :P:oops:

Να μας ζησει ο παιδαρος!να τον χαιρονται οι γονεις κ η αδερφουλα του!!!! :ymparty::ymparty::ymparty::ymparty:

Θουλακι μου θα ερθωωωω!!!Να'μαστε καλα μεχρι τοτε βεβαια!!! :D:D

Επισης νατασακι μου δεν νομιζω τελικα πως θα μπορω παρασκευη που λεγαμε...θα σου τηλ να σου πω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλωσηρθες λεωνιδακο!! :D:D:D:D:D:D:D:D:D

βικακι να σας ζησει!καλη λοχεια να εχεις κοριτσακι μου!!

κοριτσια..στεναχωρεθηκα με την καισαρικη..δε το περιμενα καθολου να παρει :(:( ..ειδικα σε δευτεροτοκη.. :(:(

φυσικα κ δεν εχει αυτο σημασια τωρα..

ελπιζω να μην ποναει πολυ η βικυ κ κυριως να μη της δημιουργησουν κανενα θεμα με τον θηλασμο..αν κ δε τη φοβαμαι..ειναι εξπερ αυτη! ;):):):)

καλου κακου αθηναιες να πατε ομως καμια βολτα απο το ελενα να δειτε τί παιζει,ε!!

παναγιωτα τη γνωμη μου για τις ωτιτιδες την ξερεις..δε την ξαναλεω μη γινω κουραστικη.. :oops:

θα σου πω μονο πως ναι σχετιζονται οι ωτιτιδες με μηνιγγιτιδες,αλλα οχι ετσι απλα!οχι δηλ.μονο με αραιο υγρο σε αυτακι!οσο το υγρο ειναι αραιο σαν νερο μπορει να παραμεινει κ ενα εξαμηνο,απλα θελει παρακολουθηση..ανησυχει ο ωριλα μονο αν αρχισει να γινεται πυχτο κ κολλωδες..

ο γιωργος ειχε για 3 μηνες..κ καθαρισε εντελως! :D

ο ωριλα,ασχετα που εγω δεν ειχα κανει τη θεραπεια,ζιρτεκ ειχε προτεινει..

απλα πηγαινε τον σε εναν καλο ωριλα κ εχε στο νου σου οτι ισως χρειαστεις κ δευτερη γνωμη!3 εβδομαδες παντως δεν ειναι μεγαλο διαστημα!κυριως πηγαινε σε ωριλα γιατι οι παιδιατροι δινουν ευκολα αντιβιωση,ενω ο ωριλα εκτιμα καλυτερα την κατασταση κ αν δεν υπαρχει πυρετος,σιγουρα δε δινει αντιβιωση!

για τον νικολα..απλα υπομονη..μηπως τί αλλο να κανεις;εμεις οταν δεν τρωει,κ δεν ειναι λογω αρρωστιας,τον ξεγελαμε σαν μωρο με διαφορα καραγκιοζιλικια..η μαμα μου κυριως,γιατι εγω βαριεμαι! 8-)8-) αλλα δεν εχω τετοιο θεμα..

τα λαχανικα τα λιωνω μεσα στις σαλτσες,για παραδειγμα,οταν κανω μοσχαρακι ή κοτοπουλο κοκκινιστο ή κατι λαδερο,βαζω ολοκληρο το καροτο,κρεμμυδι κ ο,τι αλλο λαχανικο εχω μεσα κ μολις γινει το φαγητο,τα παταω με το πηρουνι κ τα ανακατευω με τη σαλτσα! ;);)

ετσι,τα τρωει ακομη κ ο χ. που ουτε να ακουμπησει τα καροτα σε κομματια! ;):lol::lol::lol::lol:

θουλιτσα αν δεν ξανακυλήσω κ κοπασει ο βηχας θα ερθουμε κ εμεις!θα βαλω την αναστασια για gps αυτη τη φορα! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

νατασουλα επεσες ;κουραστηκες ε;ευχομαι να ειναι "μονο"αυτο..φιλακια!!

πολλα φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεννήσαμε;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; :D:D:D:D:D:D:D:D

Να μας ζήσειειειειειειειειειειει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D:D:D

Σας καλημέρισα σήμερα; :roll: Όχι ε;

Χαμένα τα 'χω!!! :?:?:?

Είμαι άυπνη, η μικρή είναι πολύ ανήσυχη, δεν της έφτανε η ίωση, σκάνε και τα 2 πάνω δόντια και έχει λαλήσει το έρμο!!! Μαζί της κι εμείς!!! :?:?:?

Θα επανέλθω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η χαρα μου για την γεννα επισκιαστκε απο την καισαρικη ........

φυσικα ειμαι χαρουμενη που ειναι καλα η Βυκη και ο μικρος .

εχω θυμωσει πολυ με τον γιατρο ...μα παρα πολυ .....και πολυ γνωστος γιατρος ..... :twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η χαρα μου για την γεννα επισκιαστκε απο την καισαρικη ........

φυσικα ειμαι χαρουμενη που ειναι καλα η Βυκη και ο μικρος .

εχω θυμωσει πολυ με τον γιατρο ...μα παρα πολυ .....και πολυ γνωστος γιατρος ..... :twisted:

Αφροδιτάκι ακριβώς το ίδιο νιώθω κι εγώ..... :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry: Μα να έχει έναν εύκολο φυσιολογικό τοκετό στο πρώτο παιδί και να καταλήξει καισαρική στο δεύτερο;;;;;;;; :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry: Γιατί;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Μίλησες καθόλου μαζί της;;;;;;; :roll::roll::roll::roll::roll::roll: Εγώ απορώ και πως δέχτηκε να την βάλουν για καισαρική.....Ποιος ξέρει πόσες ώρες θα προσπαθούσε η καημένη;;;;;;; :cry::cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και τι να κανει βρε γωγω αφου την εβαλε για προκλ πριν την ωρα της και της σπασανε και τα νερα ...δεν ειχε παρει θεση το μωρο καν ,δεν ηταν η ωρα του .

δεν θα την παρω σημερα τηλ ,θα ειναι χαλια απο την καισαρικη και εγω θελω να ηρεμσω .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ρε...Δεν το συζητώ...Δεν την κατηγορώ που έκανε καισαρική...Φαντάζομαι ότι θα προσπάθησε πολύ να γεννήσει φυσιολογικά...Απλώς δεν ήταν η ώρα του μπέμπη να βγει..... :(:(:(:(:(:(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρτζι διαβάζοντας όλα αυτά και βλέποντας ότι η πρόκληση οδηγεί συνήθως σε καισαρική, κάνω το σταυρό μου κι ευχαριστώ το θεό που τη γλίτωσα την καισαρική στην Ιωάννα..... :roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll:

Κι εγώ με πρόκληση είχα μπει με την ίδια ακριβώς δικαιολογία...Ασβεστώσεις στον πλακούντα... :twisted::twisted::twisted::twisted: Γι'αυτό μου βγήκαν τα μάτια μέχρι να τη βγάλω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια...να της ζησει ο γιος..γερος να ειναι παντα

θα παω στην δουλεια σε 2 εβδομαδες κ θα ηθελα να συνεχισω να θηλαζω το μωρο μου.θα λειπω απο τις 16:00 εως τις 21:30...προς το παρον η νεραιδουλα μου τρωει οποτε θελει οσο θελει γενικα δεν εχουμε κατι συγκεκριμενω....αλλα περιπου συνηθως κοντα στο 2ωρο....πανες το 24 εχουμε πανω απο6-7...

εγω πως θα ξερω ποσο τρωει?

πως να κινηθω?

βασικα εγω εχω αρχισει να βγαζω με θηλαστρο σιγα σιγα για να μαθει το μπιμπεερο...καθε μερα τις βγαζω 70μλ...τα πινει (δεν ενθουσιαζεται βεβαια κ με το μπιμπερο, εχω αλλαξει κ 3 μπιμπερο μεχρι στιγμης κ δεν ξερω αν παλι αυτο που πηρα θα το δεχτει) κ συνεχιζει στο στηθος μετα...επισης οταν τρωει απο το στηθος μπορει να τρωει 10λεπτα με παθος κ σε καποιο αλλο γευμα με λιγοτερη ορεξη...

για πειτε καμια εμπειρια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσάνθη να σου ζήσει η μπέμπα σου... :D:D:D:D Άρχισε να βγάζεις με θήλαστρο και να το βάζεις το γάλα σε ειδικά αποστειρωμένα σακουλάκια στην κατάψυξη....Το μπιμπερό θα το μάθει, αλλά καλύτερα όσο δοκιμάζεις, φρόντισε να της δίνει κάποιος άλλος το γάλα από το μπιμπερό...Εσένα σε έχει συνδυάσει με το θηλασμό, επομένως είναι λογικό να μην το θέλει το μπιμπερό αν της το δίνεις εσύ....

Όσο για τις αντλήσεις που θα πρέπει να κάνεις, θα σου πουν καλύττερα οι άλλες κοπέλες.... ;);););););););)

Καλή τύχη!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσαρες!

βικυ να σας ζησει ο παλικαρος!! γερος κ δυνατος παντα στη ζωη του!

παντα ευτυχισμενοι να εισαστε!

αποτι φαινεται ηθελε κ αλλο βολεμα ο μικρος στην κοιλιτσα της μαμας..

για πειτε κανενα νεο?

αμαν μην τολμησω κ δε μπω 1-2 μερες, δεν προλαβαινω μετα!

χτες καναμε εξετασεις αιματος στον ανασταση. περιμεναμε 1.5 ωρα!!! σε εξεταστικο κεντρο, ο τολης εκανε φασαρια γιατι ειχε αρχισει ο αναστασης κ γκρινιαζε απο την πεινα (επρεπε να ειναι νηστικος) κ τελικα μπηκαμε.. κ εκει που λεγαμε οτι θα ξεσηκωσει ολο το τετραγωνο απο τις φωνες.. ο κυριος εκατσε κ του πηραν αιμα κ απο τα 2 χερια χωρις ενα γκιχ!! :shock::shock::shock: κ στοιχημα εβαζα οτι θα γινοταν χαμος! αφου ειχαμε φωναξει κ μια κοπελα ακομα :lol::lol::lol: ξεπερασε ολα τα προγνωστικα! μονο στο δευτερο χερι μου ειπε μαμα δε θελω αλλο τωρα, παμε κ λιιιγο στεναχωρεθηκα αλλα μου περασε

πηραμε κ τα αποτελεσματα κ ειναι ολα καλα ευτυχως!! μου εφυγε μεγαλο βαρος

αλλα συνειδητοποιησα κ κατι που με στεναχωρεσε πολυ....

διπλα στις τιμες των εξετασεων ειχε κ τις τιμες για παιδια ανα ηλικιακη ομαδα, εκει ηταν ολα φυσιολογικα. οταν ο αναστασης ηταν ενος (αν το θυμαστε) ειχε μπει στο νοσοκομειο για 1 βδομαδα, μια απαισια κ εφιαλτικη βδομαδα. τοτε στις τιμες των εξετασεων το εργαστηριο (γιατι παμε στο ιδιο) δεν εγραφε τις τιμες των παιδιων.. κ με προτροπη της τοτε ηλιθιας κ αχρηστης παιδιατρου μας πηγαμε στο νοσοκομειο.. λογω καποιων τιμων.. που με τις τιμες τωρα ηταν ολο φυσιολογικα!! κ τα λευκα, κ τα αιμοσφαιρια κ ολα!!

τι να πω.. ποιος ηταν πιο αχρηστος? το εργαστηριο που δεν εγραφε τις τιμες?

η παιδιατρος που δεν μπηκε καν στον κοπο να ψαξει αν ειναι αυτες οι τιμες ηταν φυσιολογικες για παιδι?

η στο νοσοκομειο που μας ελεγαν οτι μαλακια τους κατεβει στο κεφαλι κ κοντεψαν να μας παρουν την ψυχη??

νομιζω οτι οι πιο ηλιθιοι ημασταν εμεις τελικα.. τζαμπα τοσα τρυπηματα στο παιδι, τοσες φρικτες εικονες.. πω πω πολυ στεναχωριομουν οσο το σκεφτομουν χτες, τρελαθηκα, τι να σας λεω..

μουρλη μου συμπεθερα η βενι δεν εχει κινητο :lol::lol::lol::lol: κ οταν ειχε ολο ξεχνουσε να το φορτισει :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

κ σημερα σηκωθηκε φτιαγμενος ο αναστασης, μεφτιαξε κ μενα κ περασε συνολικα σε τιμωρια γυρω στη μια ωρα :shock: ε μα ελεος δε μπορω αλλο, εχουν σπασει τα νευρα μου εδω μεσα!

κ ολοι αρρωσταινουν κ δε μπορω να παω κ πουθενα με το μικρουλη

ααααα κοριτσια τα γενεθλια του ανασταση θα τα κανω σε πολυ στενο κυκλο φετος..

ελπιζω να μην παρεξηγηθει καμια αλλα θα ειναι μονο οι δικοι μου κ 2-3 στενοι φιλοι

φοβαμαι παρα πολυ με τον μπεμπη

αλλα θα σας βαλω πολλες φωτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσάνθη να σου ζήσει η μπέμπα σου... :D:D:D:D Άρχισε να βγάζεις με θήλαστρο και να το βάζεις το γάλα σε ειδικά αποστειρωμένα σακουλάκια στην κατάψυξη....Το μπιμπερό θα το μάθει, αλλά καλύτερα όσο δοκιμάζεις, φρόντισε να της δίνει κάποιος άλλος το γάλα από το μπιμπερό...Εσένα σε έχει συνδυάσει με το θηλασμό, επομένως είναι λογικό να μην το θέλει το μπιμπερό αν της το δίνεις εσύ....

Όσο για τις αντλήσεις που θα πρέπει να κάνεις, θα σου πουν καλύττερα οι άλλες κοπέλες.... ;);););););););)

Καλή τύχη!!!!!

σε ευχαριστω κ εσυ να χαιρεσαι τις κορες σου.

οντως οταν τις το εδωσε ο αντρας μου μια χαρα το εφαγε σε με μενα εκανε καμωματα....

στην καταψυξη (εμενα λεει στους -20) ποσο συντηρ το γαλα κ ποσο στην συντηρηση?

επισης μπορω να αναμιγνυω γαλατα διαφορετικων ημερων?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α Χρυσάνθη ξέχασα να σου πω ότι θα πρέπει να χρησιμοποιήσεις αποκλειστικά και μόνο νοσοκομειακό θήλαστρο γιατί δεν έχει εδραιωθεί ακόμα η γαλουχία.....

Λενάκι χαίρομαι που είναι καλές οι εξετάσεις του Στάση...Η Ιω είχε πάλι ανεβασμένη χοληστερίνη και πρέπει να προσέξουμε και πάλι διατροφή, αλλά δεν μαζεύεται με τίποτα η φαγού μου.... :?:?:?:?:roll::roll::roll::roll::roll: Και το σκέφτομαι και αγχώνομαι... :roll::roll::roll::roll:

Μωρή αμα ήμουν θεσ/νικη δε θα με καλούσες στα γενέθλια;;;;; :twisted::twisted::twisted: Εγώ πάντως σου κάνω μούτρα..... :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εσυ αν ησουν θεσσαλονικη θα βλεπομασταν καθε σκ κ θα ησουν στους στενους φιλους :lol::lol::x

φοβαμαι πολυ μωρε.. ο μικρος θα ειναι 3.5 μηνων τοτε, ειναι πολυ μικρος :roll:

αν ηταν τουλαχιστον 6 μηνων θα τα εκανα κ φετος ανοιχτα ορθανοιχτα!! :lol:

θα φτιαξω κ πινιατα με τον μπαζ! :mrgreen::mrgreen::lol::lol::lol::lol::lol:

ναι ευτυχως ηταν ολες πολυ καλες! κειχα ενα αγχος με τον σιδηρο κ τη φεριτινη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα πέρυσι που της είχε δει η γιατρός που παρακολουθεί την Ιω για τη χοληστερίνη, η φεριτίνη και ο σίδηρος ήταν ναι μεν μέσα στα όρια, αλλά μου είπε ότι ειναι χαμηλές και ότι πρέπει να ξεκινήσω σίδηρο.... :?:?:? Της ξεκίνησα, είχε τρομερή δυσκοιλιότητα και το σταμάτησα μόνη μου.... :oops::oops::oops::oops:

Τώρα πάλι ήταν φυσιολογικές οι τιμές, αλλά δεν τις συνέκρινα ακόμα με τις περυσινές.. :oops::oops::oops::oops: Οπότε μπορεί και να χρειάζεται σίδηρο.... :?:?:?:?:?

Καλά πλάκα κάνεις....;;;; :o:o:o Δεν έχει κινητό;;;;;; :shock::shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν εχει!

κ οταν ειχε ξεχνουσε να το φορτιστει, το εχανε, το ξεχναγε :lol::lol::lol:

οποτε το σταματησε κ δεν εχει κ εξοδα :mrgreen:

εγω οταν την θελω, παιρνω στη δουλεια η στο σπιτι της. σημερα την πηρα κ στη μαμα της :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: κ παλι δεν τη βρηκα :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λενα σε ευχαριστω...

μπεμπουλα αν θυμαμαι καλα βασιλικη σε λενε?νοσοκομειακο δεν παιζει να παρω γιατι δεν μπορω αυτη τη στιγμη λογω οικονομικου....εδραιωνεται η γαλουχια τι σημαινει?εγω ηξερα απο παντα οτι βαζουμε το μωρο στο στηθος κ τρωει...ειμαι κ λιγο βλαχα :lol:

μου εδωσε η κουνιαδα μου ενα της μεντελα καινουργιο κ εχω κ της αβεντ ...χρησιμοποιησα της μεντελα κ σε 5λεπτα εβγαλα 70μλ,δεν ζοριστηκα.υπαρχει ενδεχομενο να σταματησω να εχω γαλα απο τοθηλαστρο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρυσανθη μου καλησπερα!

να σου ζησει το μωρακι! :D:D

κοιτα..ειναι τελειως διαφορετικο το νοσοκομειακο απο το απλο θηλαστρο..υπαρχει τεραστια διαφορα κ στον χρονο αντλησης κ στην ποσοτητα γαλακτος που αντλεις..ασε που τα νοσοκομειακα ειναι διπλης αντλησης..θυμαμαι οταν ηταν μηνων ο μικρος,αντλουσα σε 15 λεπτα 240μλ!! :o:o

120 κ 120! ;)

βεβαια,αν θες να αντλεις περιστασιακα,κ εγω περιστασιακα αντλουσα αλλα προτιμησα το νοσοκομειακο,κ το medela swing ειναι πολυ καλο..ομως,επειδη μετα τον 10 μηνα επεστρεψα το νοσοκομειακο κ αγορασα το swing..θα σου πω οτι καμια σχεση.. :roll::roll:

η γαλουχια εδραιωνεται στο πρωτο τριμηνο..ως τοτε πρεπει το μωρο να ειναι στο στηθος οποτε το ζηταει..ακομη κ πολλες ωρες συνεχομενες..μετα τα πραγματα γινονται πιο ευκολα κ συντομα..συνηθως! ;)

να σου κοπει το γαλα με το θηλαστρο,αν ειναι της medela που κανει κινησεις παρομοιες με τις θηλαστικες,οχι,δεν υπαρχει κινδυνος..

αλλα με κατι αλλα θηλαστρα chicco,nuk κ δε συμμαζευεται..ναι,εκει ειναι μεγαλος,αν οχι βεβαιος ο κινδυνος!

ο,τι θες μας ρωτας! ;)

λενακι κ πολυ καλα θα κανεις! ;)

οποια εχει νεα απο βικυ ας μας ενημερωσει!

φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αα!

επιση μπορεις να αναμειγνυεις γαλατα διαφορετικων ημερων,αλλα πριν τα ζεστανεις,να ειναι στην ιδια θερμοκρασια..αν π.χ. το ενα ειναι στην καταψυξη κ το αλλο στο ψυγειο,βαλε στο ψυγειο κ αυτο της καταψυξης μεχρι να ερθουν περιπου στην ιδια θερμοκρασια..

αν ειναι κ τα δυο στην καταψυξη,απλα ξεπαγωνεις κ αναμειγνυεις!το ιδιο κ αν ειναι κ τα 2 στο ψυγειο!

εγω διατηρουσα μεχρι κ 3 ημερες στο ψυγειο,αλλα οχι στην πορτα,πισω στο ραφι!αν περνουσαν οι 3 ημερες,το εβαζα σε σακουλακι κ στην καταψυξη!

στην καταψυξη μπορεις να διατηρεις για μηνες!

οσο για το αν θα πινει το γαλα..να εισαι σιγουρη οτι οσο λειπεις μια χαρα θα το πινει!ετσι εκανε κ ο γιος μου!ηταν μεγαλυτερος βεβαια..αλλα απο τις γιαγιαδες ή τον μπαμπα του το επινε με μεγαλη ευκολια!ταμωρα ειναι πανεξυπνα!οταν πεινασουν,δε θα κατσουν νηστικα,θα φανε! ;)

ολα καλα θα πανε!μην ανησυχεις!απλα,οταν γυρνας σπιτι,να βαζεις την μικρη οσο πιο πολυ μπορεις στο στηθος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το swing εχω...τωρα αν ειναι απλο δεν ξερω.....η κουνιαδα μου πριν 2,5 χρονια το ειχε παρει 150 ευρω...κ το σαββατο που πηγα σε ενα μεγαλο καταστημα με μπεμπε (για να παρω μπιμπερο να δω ποιο θελει η μπουμπου) το ειχε 180

μολις βλεπω το χαρτακι του θηλαστρου λεει 2 phase-expression....Κατι καλο θα ειναι :roll:

5,5 ωρες θα λειπω...ελπιζω να τα καταφερω κ με αυτο....

κ το αλλο ειναι αυτες τις 5,5 ωρες που θα ειμαι στη δουλεια τι κανω?εσυ lucky ειχες προβλημα?

α δεν το πετουσες?γιατι εγω μετα απο το ψυγειο σιγουρα θα το πετουσα σημαντικο γιατι δεν ξερω τιποτε απο αυτα...

lucky σε ευχαριστω πολυ πολυ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω νέα!

Η Βίκυ μας ΔΕΝ έκανε πρόκληση. Πήγε με δικούς της πόνους στο νοσοκομείο και διαστολή 2. Στο μαιευτήριο ο γιατρός της έβαλε λίγο φαρμακάκι για να βοηθησει τον τοκετό. Στο 5 της έσπασαν τα νερά, αλλά ο μπέμπης δεν κατέβαινε με τίποτα. Απο την ώρα που σπάσαν τα νερά την αφησαν 2,5 ώρες, αλλά δεν είχε αποτέλεσμα.

ΔΕΝ είναι απογοητευμένη, γιατί δεν γινόταν κάτι άλλο! Γέννησε με ολική νάρκωση. Προς το παρόν δεν πονάει από την καισαρική, αλλά από τους πόνους της γέννας.

ΦΥΣΙΚΑ και πήρα την άδεια της να σας τα γράψω! :mrgreen::geek:

Ακουγόταν λίγο κουρασμένη, αλλά μάλλον απο την νάρκωση θα ήταν, γιατί μολις είχε αρχίσει να συνέρχεται!

Να τους/μας ζήσει ο Λεωνίδας! :D

Πήρα τηλ στις 19:45 το άφησα να χτυπήσει τρεις φορές και την τέταρτη είχα αποφασίσει να το κλείσω, αλλάααα τσουπ! Το σήκωσε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...